Benátky parkování 2024 – ceny a jak se dostat do centra + MAPA

parkování v Benátkách, Itálie

Podrobný průvodce pro parkování v Benátkách, pokud vás čeká cesta do Benátek autem – ceny, kde parkovat zdarma nebo nejlevněji, která parkoviště jsou nejblíž a jak se dostat do centra.

Benátky parkování

Centrum Benátek tvoří úzké uličky a kanály, kam se dostanete jen vodním autobusem nebo gondolou. Nejbližší místo, kde zaparkovat auto, je před autobusovým nádražím Piazzale Roma nebo na ostrově Tronchetto. Na druhou stranu je dražší.

Levnější variantou je pak zaparkovat na pevninské části Benátek – Metre, kde žije velká část obyvatel Benátek. Obě možnosti si teď blíž představíme.

Kde nechat auto v Benátkách?

Parkování v Benátkách: okraj centra Benátek

Okrajová část ostrovní části Benátek je nejbližší možností, kde zaparkovat své auto, než se vydáte za památkami. Dostanete se sem z pevniny po 4 km dlouhém mostě Ponte de la Libertà. Na výběr máte 2 oblasti, kde nechat auto:

 • Parkovací domy u autobusového nádraží na Piazzale Roma – blíž k centru, hlídané (necháváte klíče na palubovce – v Benátkách je to normální a naprosto bezpečné), dražší, jenom pro auta (ne pro karavany, autobusy, větší auta)
 • Ostrov Tronchetto – cca 1 km od autobusového nádraží, zabezpečené s kamerami, levnější

Obě možnosti jsou napojené na linky vodních autobusů, kterými se dostanete do centra města. Kousek od Piazzale Roma přes most stojí hlavní vlakové nádraží Santa Lucie, odkud se dostanete za půl hodiny vlakem do Padovy nebo za hodinku do Verony.

Parkování u Piazzale Roma

Parkování u Piazzale Roma je nejbližší možností, kde zaparkovat v Benátkách. Centrum Benátek je odtud dostupné pěšky – za necelou půl hodinku jste na Piazza San Marco, Gran Canal nebo u mostu Rialto.

Na Piazzale Roma se dostanete autem snadno – za mostem Ponte de la Libertà jedete rovně, dokud neuvidíte po pravé straně obrovské garáže.

Piazzale Roma Benátky
Piazzale Roma, Benátky – pohled směrem na Mestre

Můžete si vybrat ze 3 možností:

Garáže Autorimessa Comunale u autobusového nádraží Piazzale Roma uvidíte jako první (budou po vaší pravé straně). Jsou to městské garáže s více jak 2000 parkovacími místy. Sjedete sem z prostředního pruhu.

 • Sazba na 24 hodin 35 €
 • Sazba pro noční stání auta v čase 17:00-5:00 15 €

Garáže San Marco u autobusového nádraží Piazzale Roma jsou neoblíbenější možností, kde zaparkovat auto poblíž centra Benátek. Není to levné, ale je to nejpohodlnější a nejrychlejší způsob, jak navštívit Benátky například na 1 den. V hlavní sezóně si můžete rezervovat místo předem online, ale parkovací časy jsou omezené. Už u příjezdu uvidíte zaměstnance v červeném, kteří vám v případě potřeby pomohou zaparkovat. Garáže se nachází za garážemi Autorimessa Comunale – pokračujete rovně a na konci garáží odbočíte doprava a objedete budovu, dokud neuvidíte červeně značené garáže San Marco.

 • Sazba na 5 hodin pro auta 20 € (jenom na místě, nedá se rezervovat předem)
 • Sazba na 10 hodin pro auta 32 €
 • Sazba na 24 hodin pro auta 45 €
 • Sazba pro noční stání auta v čase 17:00-5:00 18 €
 • Sazba na 24 hodin pro motocykly 15 €

Parkovací garáž S.Andrea je ideální pro krátkodobé stání – sazba 7 € na každé 2 hodiny (14 € na 4 h, 21 € na 6 h apod.), proto se nevyplatí na delší stání. Tady nenecháváte klíče na palubovce. Garáže stojí napravo od garáží San Marco.

Parkování na ostrově Tronchetto

Ostrov Tronchetto se nachází taky na ostrovní části Benátek. Jakmile přejedete most spojující pevninu a ostrov, odbočíte doprava na Tronchetto (rovně byste jeli k autobusovému nádraží na Piazzale Roma – viz výše). 

Tronchetto, Benátky
Tronchetto, Benátky
Tronchetto, Benátky

Tronchetto je uměle vybudovaný ostrov u přístavu, kde je víc než 4000 krytých parkovacích míst. Na rozdíl od centrálnějších parkovišť je tady vždy místa dostatek (není potřeba rezervace předem) a nenecháváte klíče na palubovce. Můžou tu zaparkovat i autobusy, karavany a podobně větší vozy, které by v úzkých garážích blíž centru neměly šanci.

 • Sazba pro parkování na 1 hodinu 4 €
 • Sazba pro parkování na 3 hodiny 16 €
 • Sazba pro parkování na 24 hodin 25 €

Ostrov Tronchetto se nachází asi 15-20 minut chůze od Piazzale Roma. Jednodušší možností, jak se dostat do centra Benátek, je nasednout na vodní autobus vaporetti (lístky se dají koupit přímo u přívozu v automatu – je to značené). Cena je 9,50 € za 75 minut cesty. Staví tu linka 2 i noční linka N obě vás provezou kolem nejkrásnějších míst v Benátkách.

Třetí možností je nasednout na vlak bez řidiče People mover, který vás za 1,50 € doveze k Piazzale Roma (je to přímá linka mezi Piazzale Roma a ostrovem Tronchetto; vystoupíte vedle garáží San Marco).

Čtěte: Itinerář a mapa trasy pro 1 den v Benátkách

Parkování v Benátkách: předměstí Mestre

Parkování na předměstí Benátek v Mestre je levnější varianta, jak se dostat do Benátek autem. Mestre je největší částí Benátek s 200 tisíci obyvatel. Nemá s historickým centrem nic společného, ale je dokonale protkané městskou dopravou (autobusy, tramvaje).

parkování v Benátkách / Benátky parkování / kde nechat auto v Benátkách

Parkování v Mestre se vyplatí, pokud vám nevadí strávit víc času na cestě do Benátek. Můžete tu nechat auto a do Benátek pak dojet za 10 minut vlakem za cca 1,35 €, tramvají nebo autobusem za 1,50 € (u řidiče za 3 €). Vystoupíte na Piazzale Roma, což je hlavní autobusové nádraží (vlakem na nádraží Santa Lucia hned vedle přes most), odkud navazuje hned několik linek vodního autobusu, popř. odtud můžete dojít do centra za necelou půl hodinku.

V Mestre je spousta možností, kde můžete zaparkovat a někdy dokonce zdarma (v tomto případě je to ale dál od nádraží a centra Mestre). Platí, že čím dále od nádraží budete stát, tím je to levnější. Parkovné u nádraží se většinou pohybuje v rozmezí 15-20 € za 24 hodin

Existuje ale několik možností, kde zaparkovat daleko levněji – tady jsou naše tipy:

Obě parkoviště jsou venkovní a nekrytá. Autobusová zastávka je jen kousek odtud – na náměstí Piazzale Roma jezdí autobusové linky 4L, 7, 6, 2.

Upozornění: Cena za parkovné je často účtována od 00:00-24:00. Platí se až při odjezdu.

Benátky parkování – mapa

JAK POUŽÍVAT TUTO MAPU: Výše najdete podrobnou mapu parkování v Benátkách. Kliknutím do levé horní části mapy uvidíte samostatné vrstvy s vyznačenými místy. Můžete skrýt a zobrazit různé vrstvy nebo kliknutím na ikony na mapě zobrazit názvy míst, která zmiňuji v průvodci o parkování Benátkách. Pokud si chcete mapu uložit, označte jí hvězdičkou. Pro větší verzi klikněte na ikonu v pravém horním rohu.

Další články o Benátkách

Inspirujte se nejkrásnějšími místy v Benátkách nebo si naplánujte svůj výlet do Benátek za 1 den. Plánujete strávit v Benátkách více času? Zde je itinerář a mapa trasy pro 2 dny v Benátkách.

19 názorů na “Benátky parkování 2024 – ceny a jak se dostat do centra + MAPA”

 1. Dobry den,idem zo zenou na vyletnu lod na 8 dni ..Mozem sa spytat kde najblizsie nechat auto k pristavu?A ci je v pohode nechat 8dni auto v parkovacom dome?
  Dakujem

  1. Dobrý den,

   určitě parkoviště Tronchetto, o kterém taky píšu v článku. Je nejblíže, hlídané kamerami i pracovníky a vhodné pro delší pobyty. Navíc vychází cenově velmi dobře a místo se vždy najde. V Benátkách se běžně nechávají auta na delší čas tím, že do starého města auta nemůžou.
   Přístav se pak nachází na druhé straně od ostrova Tronchetto směrem do starého města. Dá se jít pěšky (asi 15-20 minut) nebo pojedete jednu zastávku People mover.

 2. Dobrý den, jak je to s parkováním motocyklů. Platí se všude? Kde je ideální parkovat? (nejlépe hlídané nebo bezpečné). Děkuji.

 3. Dobrý den,

  moc děkujeme za Vaše typy na parkování! Ulehčilo nám to spousty hledáni! 👍 Venice City Park Srl opravdu za 5.50 EUR! Jěstě jednou díky a všem príjemné cestování!

  1. Dobrý den,
   můžu se jen zeptat, jak jste jeli z Venice City Park Srl do Benátek? Tramvajová zastávka je poměrně daleko. Díky za tip.

   S pozdravem.
   Matěj

   1. Dobrý den,

    kousek odtud je na hlavní silnici směr Benátky autobusová zastávka – do Benátek je to jen jedna zastávka.

 4. Moc dekuji za perfektni clanek! Uspesne jsme zaparkovali na Tronchetto i s velkym autem a dostali se do centra Benatek a zase zpet. Jen diky vam jsme meli naprosto skvely den.
  (jen jsme dnes za vaporetti platili 9,50EUR)

  1. Tak to moc ráda slyším a děkuji, že jste si dali práci zpětně napsat komentář :).

   Děkuji za info s cenou. Museli to nově navýšit, tak jsem rovnou vše upravila.

   Krásnou dovolenou.

  1. Dobrý den,

   klíče se nechávají v parkovacích garážích blíž k centru (především San Marco), aby mohl zaměstnanec ve špičce v případě potřeby s autem uhnout. Parkoviště je hlídané. Na ostrově Tronchetto se klíče nenechávají.

 5. Dobrý den, mám dotaz, zda je bezpečné parkování s koly na střeše (střešní nosiče Thule) – jde mi o možné odcizení (elektrokola i silniční kola). Děkuji.

  1. Dobrý den,

   co se týká odcizení, tak v hlídaných parkovacích garážích je to naprosto bezpečné. Auta hlídají zaměstnanci a dovnitř garáží se nikdo jiný nedostane. Garáže jsou ale omezené výškou 2,10 m. Co se týká venkovního stání, dá se zaparkovat na parkovišti Tronchetto – je tu i venkovní stání, které není omezené výškou a je hlídané. Další možností je parkování v Mestre – tady je hlídané venkovní parkoviště Venice City Park Srl.

  2. Dobrý den,

   Děkuji za super informace, využili jsme parkování na Venice City Park Srl. Pořád stojí 5.50 EUR a také se tam dá zakoupit lístek na autobus.

   Pěkne dny

 6. Dobrý den, chtěl bych se zeptat jestli v Benátkách lze na těch placených parkovistich nechat stát auto třeba tři dny, děkuji za odpověď Sáblík.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *