Památky v New Yorku: co navštívit?| Průvodce 2022

Plánujete navštívit památky v New Yorku a přemýšlíte, jak velké kapesné si připravit na vstupy? Co navštívit v New Yorku, co dělat, kam třeba vyrazit zcela zadarmo? Ať už máte na New York 3 dny nebo celý týden, itinerář si snadno sestavíte dle podrobného přehledu a mapy nejzajímavějších míst v New Yorku.

Aktualizováno 2. 6. 2022

Obsah článku:

Mapa památek v New Yorku

JAK POUŽÍVAT TUTO MAPU: Výše najdete podrobnou mapu památek v New Yorku. Kliknutím do levé horní části mapy uvidíte samostatné vrstvy s vyznačenými místy. Můžete skrýt a zobrazit různé vrstvy nebo kliknutím na ikony na mapě zobrazit názvy míst, která zmiňuji v průvodci o New Yorku. Pokud si chcete mapu uložit, označte jí hvězdičkou. Pro větší verzi klikněte na ikonu v pravém horním rohu.

Co navštívit v New Yorku? 

New York památky

1. Central Park

Central Park je oáza zeleně uprostřed betonové džungle Manhattanu. Park zabírá 40 bloků, je 800 metrů široký a 4 kilometry dlouhý. Pěší stezky na ploše parku dosahují délky 92,8 kilometrů.

Central park

Central Park je nejnavštěvovanějším městským parkem ve Spojených Státech a taky jedním z nejlépe udržovaných parků na světě. Lidé sem prchají před shonem města. Je tu tolik aktivit, že tu můžete strávit celou dovolenou a pořád budete mít co dělat. Jen se procházet, dát si piknik v trávě, projet se veslicí na jezeře, navštívit zdejší ZOO, prohlédnout si hrad Belvedere nebo sochu Alenky v Říši divů a spoustu dalšího.

V návštěvnickém centrum si můžete vyzvednout mapu parku a podle toho si naplánovat svojí trasu. Návštěvnická centra jsou většinou malé stánky nebo je najdete například v hradu Belvedere.

Central park / památky New York

Central Park v číslech? 7 umělých jezer a rybníků, 51 soch, 36 mostů a oblouků, 7 ozdobných fontán a 125 pitných fontán, více jak 9 000 laviček. Natočilo se tady víc než 200 filmů a je tak nejvíce filmovaným místem na světě.

Od pozdního jara do začátku podzimu se můžete připojit každou sobotu v 11 hodin k bezplatné tour po Central parku.

 • Vstupné: Zdarma
 • Otevírací doba: 6:00-1:00
 • Metro: linky 1, 2, 3, A, C, D

2. Metropolitní muzeum umění – The MET 

Pamatujete si díl z Přátel, ve kterém chce Charlie, která randí s Joeym, zajít do MET? Joey jí to nadšeně odsouhlasí, protože si myslí, že mluví o baseballovém klubu New York Mets :). Ale řeč je právě o tomto muzeu, které patří k nejvýznamnějším ve Spojených státech.

the MET / památky v New Yorku / co vidět v New Yorku za 3 dny

MET představuje přední galerii umění, kde se pokocháte obrazy od amerických umělců, historickým brněním z celého světa, egyptskými artefakty, pařížskými pokoji, které byly celé přemístěny z Francie a dalším uměním. Stálá sbírka čítá víc než 2 miliony předmětů za období 5000 let a je natolik vizuální a rozsáhlá, že tu v pohodě strávíte celý den.

the MET / památky v New Yorku / co vidět v New Yorku za 3 dny

Muzeum leží celkem na 3 místech. Hlavní pobočka se nachází na východní straně Central Parku na 5th Avenue.

 • Vstupné: 25 $, 17 $ pro seniory, 12 $ pro studenty a děti do 12 let zdarma; KOUPIT VSTUPENKY
 • Otevírací doba: NE-ČT 10:00-17:00, PÁ-SO 10:00-21:00, ST zavřeno
 • Metro: linka 4, 5, 6, stanice 86th Street

3. 9/11 Memorial & Museum 

Dvě 110 patrové věže Světového obchodního centra (Dvojčata – Twin Towers) kdysi dominovaly panorama Manhattanu, ale 11.9.2001 byly zničeny sebevražednými letadly. Útok si vyžádal obrovské ztráty na životech a nesmazatelně se zapsal do černých dějin New Yorku. U zdejšího památníku nebo v muzeu 9/11 Memorial & Museum si můžete tragickou událost připomenout.

9/11 memorial museum / 9/11 památník

Na místě obou věží jsou dnes dva zrcadlové bazény, kde voda stéká po stranách. Bazény lemují bronzové panely se jmény téměř 3000 obětí z 11. září a 6 obětí z bombového útoku ve Světové obchodním centru v roce 1993. Listnaté stromy kolem symbolizují mír.

Mezi bazény leží muzeum v budově ze zakřiveného skla, kde se dozvíte veškeré informace v souvislosti s 11.9. V podzemí uvidíte zbytky základů Dvojčat. Prostory muzea jsou poseté smutnými připomínkami, jako jsou zkroucené ocelové sloupy, rozbité hasičské auto a Schody přeživších, které jako zázrakem vydržely zřícení budovy a byly jedinou únikovou cestou.

 • Vstupné do muzea: 26 $, děti 7-12 let 15 $, mládež 13-17 let, senioři a studenti 20 $; památník je přístupný zdarma; KOUPIT VSTUPENKY (s přeskočením fronty)
 • Otevírací doba: muzeum NE-ČT 9:00-20:00, PÁ-SO 9:00-21:00 (v zimě ČT-PO 10:00-17:00); památník 7:30-21:00 (v zimě 10:00-17:00)
 • Metro: linka 1 -stanice WTC Cortlandt, linky N, R, W – stanice WTC Cortlandt St, linka E – stanice World Trade Center

4. Oculus

Hned naproti památníku a muzeu 9/11 stojí budova nákupního centra Oculus. Ta tu byla postavena v rámci rekultivace oblasti po teroristickém útoku jako silná připomínka toho dne. Stavba s bílými ploutvemi, která připomíná vesmírnou loď zaujme na první dobrou jak zvenku, tak svým velkolepým interiérem.

5. Socha Svobody

Statue of Liberty, nejznámější socha na světě z roku 1886, symbolizuje nezávislost Spojených států na základě americké deklarace nezávislosti z roku 1776. Datum deklarace je vyryté na tabulce, kterou socha drží v levé ruce. Pravá ruka tyčí nad hlavou povodeň, díky které našli Američané světlo a nechali za sebou temné dny otroctví. U novou sochy leží přetržený řetěz jako uznání za zrušení otroctví ve Spojených státech. Socha Svobody je umístěna strategicky tak, aby vítala přistěhovalce u břehů.

Statue of Liberty / Socha Svobody / Ellis Island / památky new york

Statue of Liberty byla darem francouzského lidu pro obyvatele Spojených států jako symbol přátelství. Socha byla odeslána na 350 kusů ve 214 bednách a její složení trvalo celkem 4 měsíce. Nejprve dorazila pravá ruka, kterou Američané vystavili ve Philadelphii, dokud nedorazil zbytek.

Trajekt vás zaveze taky na Ellis Island. Ostrov, který je součástí Národní památky Sochy Svobody. V místním Imigrantském muzeu se dozvíte spoustu informací, zkušeností a příběhů lidí, kteří tady prošli imigračním procesem při své cestě do Spojených států.

Pokud nepotřebujete vidět sochu zblízka, nasedněte na trajekt do Staten Island Ferry (zdarma), který kolem projíždí na cestě do Staten Island. Doporučuju vyhnout se odpolední špičce, ať nečekáte. Druhou možností, jak si prohlédnout sochu z dálky v plné kráse, je vyhlídka v Battery Park.

 • Vstupné a trajekt k Statue of Liberty a na Ellis Island: plné nad 13 let 30 $, děti 4-12 let 18 $, senioři nad 62 let 24 $; KOUPIT VSTUPENKY (s přeskočením fronty)
 • Otevírací doba se liší dle období: 9:30-16:30
 • Trajekt odplouvá každých 30 minut z Battery park

6. High Line

Jak využít bývalou nadzemní železnicí? Co takhle vytvořit lineární městský park High Line, který prochází skrz 8 bloků a je dlouhý 2,33 km? Jeden z nejoblíbenějších městských parků v New Yorku nabízí výhledy na okolí města z výšky 10 metrů, udržované zahrady a spoustu zeleně a stánky s občerstvením. Park je přístupný na několika místech schody nebo výtahem.

městský park High Line v New Yorku / co vidět v New Yorku
 • Vstupné: zdarma
 • Otevírací doba: 7:00-19:00 v zimě, 7:00-22:00 na jaře a na podzim, 7:00-23:00 v létě

7. Chelsea Market

Pokud budete trávit čas v parku High Line, nemůžete si nechat ujít oblíbený trh Chelsea Market ve staré továrně. Rozmanité obchůdky a výborné jídlo pod jednou střechou. A taky spousta lidí, ale s tím se v New Yorku počítá všude :).

Chelsea Market je otevřený od pondělí do soboty v čase 7:00-2:00 a v neděli 8:00-22:00.

Chelsea Market New York

8. Brooklynský most – Brooklyn Bridge

Brooklyn Bridge je 486,3 m dlouhý visutý ocelový most s gotickými oblouky, který byl prvním mostem svého druhu na světě. Propojuje přes řeku East River Manhattan a Brooklyn. Mostem projede každý den více než 120 000 vozidel a 3100 cyklistů a projde na 4000 chodců. Pokud si chcete udělat fotku bez lidí, musíte přijít brzy ráno. Zajímavostí je, že na Brooklynském mostě pravidelně hnízdí sokol stěhovavý.

Brooklynský most / památky New York / Brooklyn Bridge

9. Americké přírodovědné muzeum – American Museum of Natural History

Pokud se vám líbilo v přírodovědném muzeu v Londýně nebo ve Vídni, v American Museum of Natural History se vám bude líbit na tuty. V obrovském muzeu, které leží u Central Parku najdete vše od vesmíru, dinosaurů po vývoj lidstva – informace o kulturách národů v Asii, Tichomoří a Africe, život amerických indiánů, sbírka drahokamů, oceánský život a motýli, planetárium nebo filmy o přírodě na obrovském plátně IMAX. To doplňují neustále se měnící dočasné výstavy.

American Museum of Natural History / Památky v New Yorku
 • Vstupné: 23 $, děti 3-12 let 13 $, studenti a senioři 18 $; rezervace předem nutná
 • Otevírací doba: 10:00-17:30
 • Metro: linky A, B, C – stanice 81 Street – Museum of Natural History

Rezervace do Amerického přírodovědného muzea předem je povinná a dokonce při ní ušetříte přes 4 $.

10. The MoMA = the Museum of Modern Art

Baví vás moderní a současné umění? V muzeu MoMA si přijdete na své. Pokocháte se tu mimo jiné díly od Andyho Warhola, Jacksona Pollocka nebo Hvězdnou nocí od Van Gogha.

 • Vstupné: 25 $, děti pod 16 let zdarma, senioři a studenti 18 $; při rezervaci předem levnější lístky; KOUPIT VSTUPENKY (s přeskočením fronty)
 • Otevírací doba: NE-PÁ 10:30-17:30, SO 10:30-19:00
 • Metro: linky E, M – stanice 5 Avenue-53 St Station

Pokud si zarezervujete vstupenky do MoMa předem online, ušetříte přes 6 $.

11. Guggenheimovo muzeum – Solomon R. Guggenheim Museum

Guggenheimovo muzeum je jednou z nejznámějších galerií moderního umění, kde se pokocháte díly od Kandinského, Mira, Chagalla, ale taky obrazy od Picassa, Cezanne, Maneta, Degase a dalších. Muzeum leží na východní straně Central Parku kousek od muzea MET. Budova muzea zaujme už zvenčí svým tvarem, který připomíná šnečí ulitu nebo obří vývrtku.

solomon &guggenheim musem / New York památky
 • Vstupné: 25 $, děti pod 12 let zdarma, senioři a studenti 18 $; KOUPIT VSTUPENKY
 • Otevírací doba: ČT-PO 11:00-18:00
 • Metro: linky 4, 5, 6, Q – stanice 86th Street

12. Radio City Music Hall

Radio City Music Hall je známou uměleckou scénou v New Yorku a domovem známých Radio City Rockettes. Je součástí komplexu budov Rockefellerova centra, ale pořádá samostatné prohlídky. Stojí za vidění především večer, kdy je budova krásně nasvícená.

Radio City Hall New York
 • Vstupné: 31 $ (prohlídky momentálně uzavřeny)
 • Otevírací doba: 9:30-17:00
 • Metro: linky B, D, F, M – stanice 47-50 Sts-Rockefeller Ctr

13. Broadway

Broadway je síť 41 divadel, která křižuje Times Square. Nejznámější, nejdéle hrající a nejvýdělečnější hrou na Broadwayi je Fantom opery. Ulice Broadway měří 33 mil a z toho 15 mil najdete právě v New Yorku. Je tak nejdelší ulicí ve městě.

co vidět v New Yorku

Vstupné na představení: lístky na představení se běžně pohybují kolem 120-160 $. Za poloviční cenu je seženete ve stáncích TKTS.

14. Times Square

Návštěva New Yorku by nebyla kompletní bez návštěvy Times Square. Nejznámější dopravní uzel na světě, kudy projde na 400 tisíc chodců denně. Náměstí je natolik osvětlené, že ho vidí i kosmonauti z vesmíru a dokáží určitě jeho přesnou polohu. Proto se mu přezdívá Centrum vesmíru.

Times Square / co vidět v New Yorku

Náměstí nese název po deníku New York Times, který se sem v roce 1904 přistěhoval.

Times Square má tvar dvou trojúhelníků, kdy mřížkou prochází Broadway. Dříve se jednalo o jednu z nejnebezpečnějších oblastí – prostituce, drogy apod. Panuje tu přísný zákaz kouření. V případě porušení můžete dostat pokutu až 50 USD.

15. Katedrála sv. Patrika – St. Patrick’s Cathedral

Novogotická katedrála sv. Patrika leží přímo na 5th Avenue a je tu trochu jako pěst na oko. Jedná se o nejpůsobivější náboženskou stavbu v New Yorku, která ještě víc vyzní na rušné a moderní třídě mezi mrakodrapy.

Katedrála je pravidelně restaurována. Poslední renovace za 200 milionů dolarů proběhla v roce 2016.

 • Vstupné: zdarma
 • Otevírací doba: 6:30-20:45
 • Metro: linka E, M – stanice 5 Avenue-53 St Station

16. Battery Park 

Battery Park je pobřežním parkem nedaleko Wall Street nebo 9/11 Memorial & Museum. Můžete tu jen tak posedět v trávě a sledovat ptáky a pouliční umělce nebo poslouchat šumění vody či hudební vystoupení. Z parku je skvělý výhled na Sochu svobody a další části New Yorku.

17. Rockefeller Center a vyhlídka Top of the Rock

Rockefeller Center je největší komplex soukromých staveb ve stylu Art Deco, který byl v moderní době postaven. Zábavný a nákupní centrum tvoří víc jak 100 obchodů, restaurace a kaváren. Součástí komplexu je taky televize NBC nebo Radio City Music Hall. Od poloviny října do poloviny března je u sochy Promethea známé brusliště s obřím vánočním stromem.

Z vyhlídkové plošiny Top of the Rock, která se rozprostírá v 67., 69. a 70 patře, si užijete skvělý výhled na Empire State Building i celý New York.

Top of the Rock New York
Výhled z Top of the Rock
 • Vstupné na Top of the Rock: nad 13 let 43,55 $, děti 6-12 let 37,02 $, senioři nad 62 let 41,37 $; KOUPIT VSTUPENKY (s přeskočením fronty)
 • Otevírací doba: 8:00 – 00:00, v zimě 11:00-19:00 a o víkendu 10:00-22:00
 • Metro: linky B, D, F, M – stanice 47-50 Sts-Rockefeller Ctr

18. 5th Avenue

5th Avenue představuje přední nákupní zónu, kde má mnoho špičkových návrhářů své obchody – Cartier, Bergdorf-Goodman, Apple Store, Saks nebo Tiffany&Co. Pokud přemýšlíte, kam vyrazit v New Yorku na nákupy, na 5th Avenue se určitě vyřádíte. Kromě luxusních značek tu najdete i dostupnější značky, jako je H&M. Na 5th Avenue stojí taky známý trojúhelníkový mrakodrap Flatiron.

19. Empire State Building

Empire State Building je ikonickou budovou New Yorku, která dominuje většině fotografií. Tento mrakodrap ve stylu Art Deco je 381 m vysoký (s anténou 443 m) a byl první budovou, která měla více jak 100 pater (celkem jich má 102). Je 2. nejvyšší budovou v New Yorku po budově One World Trade Center, 5. nejvyšší v Americe a 30. na světě. Empire State Buiding je ročně průměrně 25x zasažen bleskem. V jedné bouři to bylo dokonce 8x za 24 minut.

Empire state building

Pokochat výhledem se sem přijde více než 4 miliony návštěvníků ročně. Existují 2 tábory: jedni říkají, že výhled z Empire State Buiding na New York je dechberoucí, druzí se kloní k výhledu z Top of the Rock.

Empire State Building má vyhlídkové plošiny dvě:

 • vyhlídka v 86. patře, která je nejvýše položenou vyhlídkovou plošinou pod otevřeným nebem v New Yorku a je to přesně ta vyhlídka, kterou známé z většiny filmů;
 • vyhlídka ve 102. patře, která je uzavřená a odkud za příznivých podmínek uvidíte až do New Jersey, Pensylvánie, Connecticutu a Massachusetts.
 • Vstupné do Empire State Building: plné nad 13 let 47,91 $, děti 41,37 $, senioři nad 62 let 45,73 $; rezervace předem je povinná; KOUPIT VSTUPENKY
 • Otevírací doba: 8:00 – 2:00
 • Metro: linky B, D, F, M, N, Q, R, W – stanice 34 St – Herald Sq Subway Station

20. ZOO Bronx

ZOO v Bronxu je zkrátka zážitek. Jedna z nejstarších a největší ZOO ve Spojených státech, kam určitě zamiřte, pokud jedete do New Yorku s dětmi. Na 265 akrech uvidíte víc než 8000 zvířat.

 • Vstupné: 30,95 $, děti 3-12 let 22,95 $, senioři 28,95 $; rezervace předem nutná; ve středu je vstup zdarma, ale přesto musíte zarezervovat online
 • Otevírací doba: listopad-březen 10:00-16:30, duben-říjen v týdnu 10:00-17:00 a o víkendech a svátcích 10:00-17:30

21. Madison Square Garden

Madison Square Garden je multifunkční velkokapacitní hala, kde se pořádá více jak 300 akcí ročně. Zároveň je domovem 3 profesionálních sportovních klubů (př. New York Knicks, New York Rangers,  St John’s Red Storm men’s basketball), takže se tu za její existence odehrála celá řada nezapomenutelných utkání.

22. Hudson Yards

Baví vás zajímavá architektura? Zajděte se podívat na stavby The Shed a The Vessel v Hudson Yards u severního konce parku High Line. The Shed je relativně nové centrum umění s pohyblivou střechou, které stojí za vidění minimálně z venku. Vstupné dovnitř je 10 $.

The Vessel představuje točivé schodiště ve tvaru včelí plástve, pomocí které můžete vystoupat až do 16 patra. Momentálně se dovnitř kvůli současné situaci nedostanete, ale stojí za vidění i z venku.

A třetím tipem je vyhlídková plošina Edge s částečně průhlednou podlahou na 30 Hudson Yards. Nic pro slabé povahy, ale je to jedinečný zážitek se skvělým výhledem.

23. Muzeum voskových figurín – Madame Tussauds Museum

Madame Tussauds Museum najdete i v jiných městech, jako je Barcelona, Berlín nebo například Londýn. Muzeum voskových figurín v New Yorku se rozprostírá na 5 patrech u Times Square a mimo známé osobnosti tu uvidíte i scénu Broadway.

 • Vstupné: 40,28 $; KOUPIT VSTUPENKY
 • Otevírací doba: NE-ČT 9:00-22:00, PÁ-SO 9:00-00:00

24. Coney Island 

Coney Island je známý poloostrov plný zábavy s pláží u Atlantského oceánu. Oblíbený je zábavný park Luna Park nebo Deno´s Wonder Wheel, ze kterého budete mít NY jako na dlani. V zimě jsou atrakce zavřené.

25. Grand Central Station

Nádraží Grand Central Station se už objevilo v řadě filmů a seriálů. Stojí za to vidět na vlastní oči velkolepý interiér ve stylu Beaux Arts s tyrkysovým stropem. Nejlepší výhled se vám naskytne z velkého schodiště.

26. Wall Street

Wall Street, domov burzy a finančního světa v New Yorku. Vlastně tu toho není až tak moc k vidění. Tady je to spíše o atmosféře. Když tu budete, navštivte třítunovou sochu býka Charging Bull, která stojí poblíž na ulici Broadway. Socha symbolizuje odvahu a duchapřítomnost Newyorčanů a zároveň obranu proti chamtivosti a excesům v souvislosti s krachem na Wall Street v roce 1987.

27. One World Observatory

One World Observatory je dalším mrakodrapem, kde si užijete skvělý výhled na New York. Výtah vás během 47 vteřin vyveze do 102. patra s prosklenou vyhlídkou a barem. Zážitkem je i část prosklené podlahy, kde reálně vidíte o 100 pater níže na ulici nebo multimediální mřížka se 145 obrazovkami, na kterých se promítá to nejlepší z New Yorku. Mrakodrap stojí vedle bývalých Twin Towers u 9/11 Memorial & Museum.

 • Vstupné: plné nad 13 let 46,82 $, děti 6-12 let 40,28 $, senioři 65 let a víc 44,64 $ ; KOUPIT VSTUPENKY (s přeskočením fronty)
  Otevírací doba: 9:00-21:00
 • Metro: linka 1 – stanice WTC Cortlandt, linka 2 a 3 – stanice Park Place

Jak ušetřit v New Yorku za vstupy na památky a atrakce?

Při pohledu na vstupné do jednotlivých památek se vám nejspíš protočily panenky. Naštěstí existuje několik triků, jak ušetřit v New Yorku a teď si je představíme.

New York Pass

New York Pass je turistická karta, se kterou získáte zdarma vstup do více než 100 míst v New Yorku – Empire State Building, Top of the Rock, vyhlídka Edge, Památník a muzeum 11. září, One World Observatory, Socha Svobody, MET, MoMA, Guggenheimo muzeum a další. New York Pass si můžete pořídit na 1, 2, 3, 4, 5, 7 nebo 10 dní (platí pro kalendářní dny). Dle toho se pak odvíjí cena. Kartu můžete koupit tady.

New York Explorer Pass

New York Explorer Pass je turistické karta, se kterou si kupujete počet atrakcí, nikoliv počet dní. Vybrat si můžete mezi 2, 3, 4, 5, 6, 7 nebo 10 místy, kam byste chtěli v New Yorku zajít (máte na to 60 dní od aktivace). Pokud si vyberete nejdražší místa (Empire State Building nebo Top of the Rock), můžete s New York Eplorer Pass výrazně ušetřit. Kartu New York Explorer Pass koupíte tady.

Kupte si vstupenky předem

Řada míst nabízí zvýhodněné ceny při koupi online. Někde můžete ušetřit až 6 $. Zároveň je součástí vstupenky taky možnost stornovat vstupenku 24 hodin předem zdarma. Kde ušetříte při koupit předem:

Kam si zarezervovat vstupenky v New Yorku předem?

V současné době řada míst doporučuje rezervovat vstupenky předem nebo to dokonce vyžaduje:

Pozn.: V případě zrušení vstupenky maximálně 24 hodin předem získáte celou náhradu zpět. Na místě stačí ukázat vstupenku v mobilu.

Informace a průvodce přes cestou do New Yorku

Jak se dostat do New Yorku?

Zpáteční letenky Praha-New York se dají sehnat už za 12 000 Kč. V ceně máte příruční zavazadlo do 10-13 kg. Z Vídně a Berlína koupíte letenky už od necelých 9 000 Kč. Pokud vám nevadí přestupovat, dobře vychází zpáteční letenky s přestupem v Lisabonu, Miláně nebo například v Mnichově.

Jak se dopravovat po New Yorku?

Doprava v New Yorku je levná a zaveze vás prakticky všude. Pořiďte si MetroCard za 1 $ v automatech, u pokladní ve stanici metra nebo v novinovém stánku. Cesta metrem nebo autobusem vás pak vyjde na 2,75 $ místo obvyklých 3 $. Druhou možností je koupit si 7 dní lístek za 33 $, se kterým můžete cestovat neomezeně.

Je New York bezpečný?

New York je obecně bezpečné město. Platí to zejména pro Manhattan a čtvrtě Brooklyn a Queens. Na Times Square a dalších hojně navštěvovaných místech si chraňte věci proti kapsářům, kterými se to tu hemží jako v ostatních velkých městech.

Kde se ubytovat v New Yorku?

Na Manhattanu se dá sehnat dobré ubytování už od 2500 Kč. Není to nejlevnější, ale na druhou stranu nebudete bydlet někde ve sklepě (ano, i na taková místa se nejen tady dá natrefit) a často spoustu míst obejdete pěšky, takže ušetříte na metru. Pokoje jsou obecně v New Yorku malé. Doporučuju hledat dopředu, protože to nejlepší ubytování je rozebrané už několik měsíců předem. Většina hotelů navíc nabízí možnost zrušení rezervace zdarma na pár kliknutí.

Níže přikládám naše 4 tipy na ubytování se skvělým poměrem cena/kvalita:

1. Hotel DoubleTree by Hilton

Hotel DoubleTree by Hilton je oblíbená síť hotelů s moderními a čistými pokoji. Je to ideální volba taky pro rodiny, protože mají v nabídce nejen pokoje pro 2, ale i pro 3 a 4 osoby. Hotel leží kousek od Times Square, Empire State Building nebo mrakodrapu Flatiron přímo na 5th Avenue, který je známý svým trojúhelníkovým tvarem. Z některých pokojů ve vyšších patrech budete mít skvělý výhled na řeku a Manhattan. Autobusové nádraží Port Authority je odtud jen pár minut.

2. Hotel Pod Times Square

Jak už napovídá název, hotel Pod Times Square leží jen 600 metrů od Times Square. Má dobrou centrální polohu, takže téměř všude dojdete pěšky – Central Park, Hudson Yards, Chelsea Market, 5th Avenue a další známá místa v New Yorku. Hotel je moderní a designový a leží jen kousek od autobusového nádraží Port Authority, které má dobré spojení s letišti a zbytkem New Yorku.

3. Hotel Heritage

Heritage hotel najdete v Chelsea, což je podle mě jedna z nejlepších čtvrtí v New Yorku. Hotel leží v centru Manhattanu a má čisté a útulné pokoje. Metro je jen pár minut od hotelu. Za 10-20 minut dojdete pěšky na Times Square nebo k Empire State Building. Kousek od hotelu začíná park High Line, který byl vytvořený z bývalé nadzemní železnice. Můžete se procházet ve výšce 10 metrů nad ulicemi New Yorku a sledovat okolí. Nebo si zajít do Chelsea Market na něco dobrého.

4. Hotel Holiday Inn

Hotel Holiday Inn leží na jihu Manhattanu kousek od Wall Street, World Trade Center a 9/11 Memorial & Museum. Pokoje jsou jednoduché a moderní s pohodlnými postelemi. Plusem je taky nádherný výhled na New York a řeku Hudson. Zastávka metra Rector St. je hned za rohem. Tady nasednete na linku metra N a ta vás zaveze k Central Parku nebo na Times Square za 25 minut. Nenechte si ujít večerní pohled na Sochu Svobody a město z Battery parku, který je odtud jen pár minut chůze.

Kdy navštívit New York?

Nejlepším obdobím pro návštěvu New Yorku je jaro a podzim, kdy tu panují příjemné teploty a turistů je tu znatelně méně. Na druhou stranu u New Yorku není nikdy špatný čas na návštěvu. Vždy vám má co nabídnout.

New York

Čtěte taky: Podrobný průvodce New Yorkem

Nejčastěji kladené dotazy

 1. Jaké památky a atrakce navštívit v New Yorku?

  New York je proslulý svou architekturou a zajímavými místy. Mezi ikonická místa v New Yorku patří Empire State Building, Central Park, Rockefeller Center nebo Statue of Liberty.

 2. Jaká místa navštívit v New Yorku zdarma?

  V New Yorku je řada míst, která patří k nejoblíbenějším turistickým bodům a přesto za ně nezaplatíte ani dolar. Central Park, Times Square, Grand Central Station nebo budova New York Times.

 3. Kolik si připravit na vstupné do památek v New Yorku?

  Spočítejte si předem přibližnou částku za vstupné do míst, která plánujete navštívit. Čtěte více v podrobném přehledu vstupného na památky v New Yorku.

 4. Jak ušetřit v New Yorku za vstupy?

  Stačí si zakoupit kartu New York Pass nebo New York Explorer Pass, stáhnout aplikaci do mobilu a můžete vyrazit. Více se o kartách dozvíte v článku.


Šťastnou cestu a ať se v New Yorku líbí ?‍♀️?‍♂️!

Další průvodci