30 tipů na památky, co navštívit v New Yorku (2024) + mapa

New York památky

Plánujete navštívit New York a přemýšlíte, jaké památky v New Yorku vidět? Podívejte se na našich 30 tipů na zajímavosti a atrakce, kam v New Yorku.

Součástí podrobného přehledu, co navštívit v New Yorku, jsou taky praktické informace – vstupné, ceny, otevírací doba a interaktivní mapa, kterou si můžete stáhnout do mobilu.

V New Yorku se nikdy nenudíte. Je to město, které je na návštěvníky připravené 365 dní v roce. Ve studené a pošmourné zimě i ve vlhkém a teplém létě tu máte na výběr z tolika aktivit, že vám na to nebude stačit ani několik návštěv.

Dnes si ukážeme ta nejkrásnější místa, co navštívit a ty nejlepší aktivity, co dělat v New Yorku.

Památky a zajímavosti, kam v New Yorku

V New Yorku je tolik skvělých aktivit, co tu můžete dělat. Podívejte se na seznam toho nejlepšího (památky, zajímavosti, atrakce), co vidět v New Yorku.

Pomocí seznamu a mapy si můžete snadno vytvořit itinerář, kam v New Yorku za jeden, dva, tři nebo i více dní.

Tip: Rádi byste ušetřili na vstupném za atrakce a památky v New Yorku? Podívejte se na recenzi a srovnání turistických karet v New Yorku (odkaz se otevře v novém okně), které vám pomůžou při vaší cestě do New Yorku výrazně ušetřit.

1. Empire State Building

Empire State Building je ikonickou budovou New Yorku, která dominuje většině fotografií. Tento mrakodrap ve stylu Art Deco je 381 m vysoký (s anténou 443 m) a byl první budovou, která měla více jak 100 pater (celkem jich má 102).

Je 2. nejvyšší budovou v New Yorku po budově One World Trade Center, 5. nejvyšší v Americe a 30. na světě. Empire State Buiding je ročně průměrně 25x zasažen bleskem. V jedné bouři to bylo dokonce 8x za 24 minut.

Empire state building New York památky

Pokochat výhledem se sem přijde více než 4 miliony návštěvníků ročně.

Empire state building New York památky
Výhled z Empire State Building

Empire State Building má vyhlídkové plošiny dvě:

 • vyhlídka v 86. patře, která je nejvýše položenou vyhlídkovou plošinou pod otevřeným nebem v New Yorku a je to přesně ta vyhlídka, kterou známe z většiny filmů;
 • vyhlídka ve 102. patře, která je uzavřená a odkud za příznivých podmínek uvidíte až do New Jersey, Pensylvánie, Connecticutu a Massachusetts.

Vstupné a otevírací doba Empire State Building

Plné vstupné na Empire State Building je $44 pro všechny nad 13 let, snížené vstupné $38 pro děti a snížené vstupné $42 pro seniory nad 62 let.

Rezervace na Empire State Building je povinná – rezervujte si vstupenky kliknutím zde.

Vyhlídka je otevřená denně v čase 9:00-1:00.

Jak se dostat k Empire State Building: metro linky B, D, F, M, N, Q, R, W – stanice 34 St – Herald Sq Subway Station

2. Central Park – kam v New Yorku

Central Park je oáza zeleně uprostřed betonové džungle Manhattanu. Park zabírá 40 bloků, je 800 metrů široký a 4 kilometry dlouhý. Pěší stezky na ploše parku dosahují délky 92,8 kilometrů.

Central park

Central Park je nejnavštěvovanějším městským parkem ve Spojených Státech a taky jedním z nejlépe udržovaných parků na světě. Lidé sem prchají před shonem města.

Je tu tolik aktivit, že tu můžete strávit celou dovolenou a pořád budete mít co dělat. Jen se procházet, dát si piknik v trávě, projet se veslicí na jezeře, navštívit zdejší ZOO, prohlédnout si hrad Belvedere nebo sochu Alenky v Říši divů a spoustu dalšího.

V návštěvnickém centru si můžete vyzvednout mapu parku a podle toho si naplánovat svojí trasu. Návštěvnická centra jsou většinou malé stánky nebo je najdete například v hradu Belvedere.

Central park / památky New York

Central Park v číslech? 7 umělých jezer a rybníků, 51 soch, 36 mostů a oblouků, 7 ozdobných fontán a 125 pitných fontán, více jak 9 000 laviček. Natočilo se tady víc než 200 filmů a je tak nejvíce filmovaným místem na světě.

Od pozdního jara do začátku podzimu se můžete připojit každou sobotu v 11 hodin k bezplatné tour po Central parku.

 • Vstupné: Zdarma
 • Otevírací doba: 6:00-01:00
 • Metro: linky 1, 2, 3, A, C, D

Vstupenky na nejoblíbenější atrakce v New Yorku, kde je povinná rezervace nebo se tvoří dlouhé fronty:

 

3. Rockefeller Center a vyhlídka Top of the Rock

Rockefeller Center je největší komplex soukromých staveb ve stylu Art Deco, který byl v moderní době postaven. Zábavný a nákupní centrum tvoří víc jak 100 obchodů, restaurace a kaváren.

Součástí komplexu je taky televize NBC nebo Radio City Music Hall. Od poloviny října do poloviny března je u sochy Promethea známé kluziště s obřím vánočním stromem.

Rockefeller Center / kam v New Yorku

Z vyhlídkové plošiny Top of the Rock, která se rozprostírá v 67., 69. a 70. patře, si užijete skvělý výhled na Empire State Building i celý New York.

Top of the Rock New York
Výhled z Top of the Rock při západu slunce

Vstupné a otevírací doba Top of the Rock

Plné vstupné je $41 pro všechny nad 13 let, snížené vstupné $35 pro děti 6-12 let a snížené vstupné $39 pro seniory nad 62 let.

Vyhlídka je přístupná denně v čase 9:00-00:00 (v zimě může být otevírací doba kratší) – konkrétní čas si zvolíte při rezervaci.

Jak se dostat k Top of the Rock: metro linky B, D, F, M – stanice 47-50 Sts-Rockefeller Ctr

Jak přeskočit fronty na Top of the Rock:
Top of the Rock patří k nejnavštěvovanějším atrakcím v New Yorku a už od rána se tu začínají tvořit fronty. Přeskočte fronty rezervací vstupenek předem. Na místě stačí ukázat vstupenku v mobilu, popř. si jí můžete vytisknout.

4. 9/11 Memorial & Museum 

Dvě 110 patrové věže Světového obchodního centra (Dvojčata – Twin Towers) kdysi dominovaly panorama Manhattanu, ale 11.9.2001 byly zničeny sebevražednými letadly. Útok si vyžádal obrovské ztráty na životech a nesmazatelně se zapsal do černých dějin New Yorku.

U zdejšího památníku nebo v muzeu 9/11 Memorial & Museum si můžete tragickou událost připomenout.

Na místě obou věží jsou dnes dva zrcadlové bazény, kde voda stéká po stranách. Bazény lemují bronzové panely se jmény téměř 3000 obětí z 11. září a 6 obětí z bombového útoku ve Světové obchodním centru v roce 1993. Listnaté stromy kolem symbolizují mír. Jeden ze stromů je dokonce původní a přežil celou tragédii.

9/11 Memorial & Museum New York / kam v New Yorku

Mezi bazény leží muzeum v budově ze zakřiveného skla, kde se dozvíte veškeré informace v souvislosti s 11. září. V podzemí uvidíte zbytky základů Dvojčat.

Prostory muzea jsou poseté smutnými připomínkami, jako jsou zkroucené ocelové sloupy, rozbité hasičské auto a “Schody přeživších”, které jako zázrakem vydržely zřícení budovy a byly jedinou únikovou cestou.

9/11 Memorial & Museum New York / kam v New Yorku

Vstupné a otevírací doba 9/11 Memorial & Museum

Památník je přístupný zdarma 7 dní v týdnu.

Plné vstupné do muzea je $33, snížené vstupné $27 pro mládež 13-17 let a seniory nad 65 let a snížené vstupné $21 pro děti 6-12 let. Děti do 6 let mají vstup zdarma.

Každé pondělí je v čase 17:30-19:00 vstup zdarma. Vstupenky si ale přesto musíte rezervovat předem a je k dispozici pouze omezený počet vstupenek. Volné vstupenky jdou do oběhu až ten den ráno od 7:00.

Otevírací doba se liší podle období. Běžně je otevřeno v čase 9:00-19:00, v úterý zavřeno. O prázdninách je pak otevírací doba ve vybrané dny prodloužená, v zimě pak zkrácená. Poslední vstup vždy 90 minut před koncem otevírací doby. Aktuální otevírací dobu se dozvíte při rezervaci vstupenek.

Jak se dostat: Metro linka 1 – stanice WTC Cortlandt, linky N, R, W – stanice WTC Cortlandt St, linka E – stanice World Trade Center

Jak přeskočit fronty do 9/11 Memorial & Museum:
Muzeum z tragédie 9/11 patří k nejnavštěvovanějším památkám v New Yorku. Dovnitř je vždy vpuštěn omezený počet lidí – rezervací vstupenek předem si zajistíte vstup na požadovaný čas.
Na samotnou návštěvu si doporučuji vyhradit alespoň 2 hodiny – muzeum je rozdělené do menších částí a prohlídku si můžete sami upravit podle svého.

5. Oculus

Hned naproti památníku a muzeu 9/11 stojí budova nákupního centra Oculus. Ta tu byla postavená v rámci rekultivace oblasti po teroristickém útoku jako silná připomínka toho dne.

Stavba s bílými ploutvemi připomínající vesmírnou loď zaujme na první pohled jak zvenku, tak velkolepým interiérem.

Oculus New York

6. One World Observatory

One World Observatory je dalším mrakodrapem a jedním z nejoblíbenějších míst v New Yorku, odkud zažijete fantastické výhledy na město. Výtah vás během 47 vteřin vyveze do 102. patra s prosklenou vyhlídkou a barem.

Pohled na One World Trade Center - nejvyšší stavba na fotografii New York
Pohled na One World Trade Center – nejvyšší stavba na fotografii

Zážitkem je i část prosklené podlahy, kde reálně vidíte o 100 pater níže na ulici nebo multimediální mřížka se 145 obrazovkami, na kterých se promítá to nejlepší z New Yorku.

Výhled z One World Trade Center New York co navštívit
Výhled z One World Trade Center

Vstupné a otevírací doba One World Observatory

Plné vstupné pro všechny nad 13 let je $39, snížené vstupné pro děti ve věku 6-12 let $33 a pro seniory nad 65 let $37.

Otevřeno je 7 dní v týdnu v čase 10:00-21:00.

Jak se dostat: One World Observatory se nachází hned vedle 9/11 Memorial & Museum. Dostanete se sem taky snadno metrem: linka 1 – stanice WTC Cortlandt, linka 2 a 3 – stanice Park Place.

Jak přeskočit fronty do One World Observatory:
One World Observatory patří k nejnavštěvovanějším atrakcím v New Yorku. Přeskočte fronty rezervací vstupenek předem. Na místě stačí ukázat vstupenku v mobilu, popř. si jí můžete vytisknout.

7. Socha Svobody

Statue of Liberty, nejznámější socha na světě z roku 1886, symbolizuje nezávislost Spojených států na základě americké deklarace nezávislosti z roku 1776. Datum deklarace je vyryté na tabulce, kterou socha drží v levé ruce. Pravá ruka tyčí nad hlavou povodeň, díky které našli Američané světlo a nechali za sebou temné dny otroctví.

U nohou sochy leží přetržený řetěz jako uznání za zrušení otroctví ve Spojených státech. Socha Svobody je umístěna strategicky tak, aby vítala přistěhovalce u břehů.

Statue of Liberty / Socha Svobody / Ellis Island / památky new york

Statue of Liberty byla darem francouzského lidu pro obyvatele Spojených států jako symbol přátelství. Socha byla odeslána na 350 kusů ve 214 bednách a její složení trvalo celkem 4 měsíce. Nejprve dorazila pravá ruka, kterou Američané vystavili ve Philadelphii, dokud nedorazil zbytek.

Trajekt vás zaveze taky na Ellis Island. Ostrov, který je součástí Národní památky Sochy Svobody. V místním Imigrantském muzeu se dozvíte spoustu informací, zkušeností a příběhů lidí, kteří tady prošli imigračním procesem při své cestě do Spojených států.

Tip: Pokud nepotřebujete vidět sochu zblízka, nasedněte na trajekt do Staten Island Ferry (zdarma), který kolem projíždí na cestě do Staten Island. Doporučuju vyhnout se odpolední špičce, ať nečekáte. Druhou možností, jak si prohlédnout sochu z dálky v plné kráse, je Battery Park.

Vstupné a otevírací doba Sochy Svobody

Plné vstupné na trajekt k Soše Svobody a Ellis Island je $24,50 pro všechny nad 13 let, $12 pro děti 4-12 let a $18 pro seniory nad 62 let.

V ceně máte:

 • Trajekt na Liberty Island, kde se nachází Socha Svobody a muzeum se zajímavými expozicemi, které je zaměřené na Sochu Svobody (vstup zdarma)
 • Trajekt z Liberty Island na sousedící Ellis Island, kde můžete navštívit Imigrantské muzeum (vstup zdarma)
 • Cesta trajektem zpět na Manhattan do Battery Park nebo do New Jersey podle toho, odkud jste vyplouvali

Oba ostrovy mají upravené promenády a nechybí tu ani občerstvení a dostatek laviček ve stínu stromů. Navíc je odtud krásný výhled na dolní Manhattan.

Trajekty k Soše Svobody

Trajekty vyplouvají denně mezi časy 9:00-17:45 (může se lišit podle období – konkrétní čas si zvolíte při rezervaci). Jsou bílé a mají označení Statue Cruises.

Pokud se budete pohybovat na Manhattanu, vyplouvají trajekty z Battery Park na jihu Downtown (další možností je New Jersey). Pokladny se nacházejí přímo před hradem Clinton.

Toto je standardní a nejoblíbenější typ vstupenky. Poté existují taky speciální vstupenky, které zahrnují vstup na podstavec sochy nebo přímo do její koruny. Tady jsou ale vstupenky do koruny málokdy dostupné – můžete ověřit zde.

Vstupenky můžete zakoupit kliknutím zde. Zároveň si zajistíte vstup na trajekt v preferovaný čas, protože Socha Svobody patří k nejnavštěvovanějším památkám v New Yorku.

8. Plavba lodí

Chcete získat jedinečný pohled na ikonické panorama Velkého jablka? Při plavbě po řece Hudson nebo plavbě kolem ostrova Manhattan se vám naskytne fantastický výhled na památky, jako je Socha Svobody, Brooklynský most a vysoké mrakodrapy, které město charakterizují.

New York plavba lodí

Užijte si jinou perspektivu nebo plavbou zakončete den – pohled na nasvícený New York totiž stojí za to. Rezervujte plavbu lodí kolem Manhattanu zde.

9. SUMMIT One Vanderbilt

SUMMIT One Vanderbilt je jednou z nejnovějších a nejpopulárnějších atrakcí v New Yorku. A aby ne, nejedná se totiž o jen tak ledajakou vyhlídkovou plošinu.

Čekají na vás dvě patra plná zrcadel od podlahy až po strop, skleněné římsy vysoko nad Madison Avenue, multimediální obrazovky a nekonečné výhledy z 93. patra (z venkovní terasy i vnitřního salonku).

SUMMIT One Vanderbilt – výhled v noci

Vstupné a otevírací doba SUMMIT One Vanderbilt

Plné vstupné je $42 pro všechny nad 13 let a $36 pro děti 6-12 let. Děti do 6 let mají vstup zdarma.

SUMMIT One Vanderbilt je otevřený v čase 9:00-00:00 a v zimě do 22:30. V úterý je zavřeno.

Jak se dostat k SUMMIT One Vanderbilt: Mrakodrap se nachází v centru města, kousek od Empire State Building, hned vedle Grand Central Station. Dostanete se sem linkou metra 7 – stanice 5th Avenue.

Jak přeskočit fronty na SUMMIT One Vanderbilt:
SUMMIT One Vanderbilt patří v posledních letech k nejnavštěvovanějším atrakcím v New Yorku. Přeskočte frontu rezervací vstupenek předem, kterou sám provozovatel doporučuje. Na místě stačí ukázat vstupenku v mobilu, popř. si jí můžete vytisknout.

10. High Line

Jak využít bývalou nadzemní železnicí? Co takhle vytvořit lineární městský park High Line, který prochází skrz 8 bloků a je dlouhý 2,33 km?

Jeden z nejoblíbenějších městských parků v New Yorku nabízí výhledy na okolí města z výšky 10 metrů, udržované zahrady a spoustu zeleně a stánky s občerstvením. Park je přístupný na několika místech schody nebo výtahem.

městský park High Line v New Yorku / co vidět v New Yorku
 • Vstupné: zdarma
 • Otevírací doba: 7:00-19:00 v zimě, 7:00-22:00 na jaře a na podzim, 7:00-23:00 v létě

11. Chelsea Market – co navštívit v New Yorku

Pokud budete trávit čas v parku High Line, nemůžete si nechat ujít oblíbený trh Chelsea Market ve staré továrně. Rozmanité obchůdky a výborné jídlo pod jednou střechou. A taky spousta lidí, ale s tím se v New Yorku počítá všude :).

Chelsea Market je otevřený denně v čase 7:00-22:00.

Chelsea Market New York

12. Brooklynský most – Brooklyn Bridge

Brooklyn Bridge je 486,3 m dlouhý visutý ocelový most s gotickými oblouky, který byl prvním mostem svého druhu na světě. Propojuje přes řeku East River Manhattan a Brooklyn.

Brooklynský most / památky New York / Brooklyn Bridge

Mostem projede každý den více než 120 000 vozidel a 3100 cyklistů a projde na 4000 chodců. Pokud si chcete udělat fotku bez lidí, musíte přijít brzy ráno.

Zajímavostí je, že na Brooklynském mostě pravidelně hnízdí sokol stěhovavý.

Chcete zažít ten ikonický pohled na Brooklyn Bridge? Vyhledejte si vyhlídku Dumbo – Manhattan Bridge View na Washington Street.

vyhlídka Dumbo Brooklyn
Vyhlídka Dumbo nedaleko Brooklyn Bridge

Na obou stranách Brooklyn Bridge se rozprostírá park s výhledy na protější Manhattan.

pohled na Manhattan z Brooklyn Bridge
Výhled na Manhattan z Brooklyn Park

13. Times Square – co navštívit v New Yorku

Návštěva New Yorku by nebyla kompletní bez návštěvy Times Square, nejznámějšího dopravního uzlu na světě, kudy projde na 400 tisíc chodců denně.

Náměstí je natolik osvětlené, že ho vidí i kosmonauti z vesmíru a dokáží určitě jeho přesnou polohu. Proto se mu přezdívá “Centrum vesmíru”.

Times Square / co vidět v New Yorku

Náměstí nese název po deníku New York Times, který se sem v roce 1904 přistěhoval.

Times Square má tvar dvou trojúhelníků, kdy mřížkou prochází Broadway. Dříve se jednalo o jednu z nejnebezpečnějších oblastí – prostituce, drogy apod.

Upozornění: Na Times Square platí přísný zákaz kouření. V případě porušení můžete dostat pokutu až 50 USD.

Hotel s nádherným výhledem na jihu Manhattanu: skvělá dostupnost na letiště
Fantastický hotel v centru Manhattanu: výhled na Empire a kousek od metra

14. Metropolitní muzeum umění – The MET 

Pamatujete si díl z Přátel, ve kterém chce Charlie, která randí s Joeym, zajít do MET? Joey jí to nadšeně odsouhlasí, protože si myslí, že mluví o baseballovém klubu New York Mets :). Ale řeč je právě o tomto muzeu, které patří k nejvýznamnějším ve Spojených státech.

MET New York / kam v New Yorku
MET New York / kam v New Yorku

MET představuje přední galerii umění, kde se pokocháte obrazy od amerických umělců, historickým brněním z celého světa, egyptskými artefakty, pařížskými pokoji, které byly celé přemístěny z Francie a dalším uměním.

Stálá sbírka čítá víc než 2 miliony předmětů za období 5000 let a je natolik vizuální a rozsáhlá, že tu v pohodě strávíte celý den.

the MET / památky v New Yorku / co vidět v New Yorku za 3 dny

Muzeum leží celkem na 3 místech. Hlavní pobočka se nachází na východní straně Central Parku na 5th Avenue.

Vstupné a otevírací doba The MET

Plné vstupné do Metropolitního muzea umění je $30, snížené $22 pro seniory nad 65 let a snížené $17 pro studenty. Děti do 12 let a ZTP s doprovodem mají vstup zdarma. Vstupenky si můžete zakoupit předem zde.

Muzeum je otevřené každý den kromě středy v následujících časech: od neděle do čtvrtka 10:00-17:00 a v pátek a sobotu 10:00-21:00.

Jak se dostat: metro linka 4, 5, 6, stanice 86th Street

15. Hudson Yards

Baví vás zajímavá architektura? Zajděte se podívat na stavby The Shed a The Vessel v Hudson Yards u severního konce parku High Line. The Shed je relativně nové centrum umění s pohyblivou střechou, které stojí za vidění minimálně z venku.

The Vessel představuje točivé schodiště ve tvaru včelí plástve, pomocí kterého můžete vystoupat až do 16. patra. Vstupné je $10 (momentálně v roce 2023 přístupná jen spodní část). V New Yorku najdete lepší vyhlídky, ale stavba je zajímavá sama o sobě a výhledy jsou zase nové a neotřelé.

16. Edge – kam v New Yorku

Zůstaneme ještě v Hudson Yards, kde se nachází vyhlídková plošina Edge s částečně průhlednou podlahou. Nic pro slabé povahy, ale je to jedinečný zážitek se skvělým výhledem.

Výhled z částečně prosklené vyhlídkové plošiny Edge

Vstupné a otevírací doba

Plné vstupné na vyhlídkovou plošinu Edge je $36 pro všechny ve věku 13-61 let, snížené vstupné $31 pro děti 6-12 let a snížené vstupné pro seniory $34. Přeskočte fronty a rezervujte si vstupenky předem.

Otevřeno je denně v čase 10:00-22:00.

Jak se sem dostat: metro linka 7 – stanice 34 Street-Hudson Yards

17. Katedrála sv. Patrika – St. Patrick’s Cathedral

Novogotická katedrála sv. Patrika je jednou z nejpůsobivějších náboženských staveb v New Yorku, která ještě víc vyzní na rušné a moderní třídě mezi mrakodrapy.

Katedrála je pravidelně restaurována. Poslední renovace za 200 milionů dolarů proběhla v roce 2016.

St. Patrick’s Cathedral je přístupná zdarma v čase 6:30-20:45. Nachází se přímo na 5th Avenue, kam se dostanete linkou metra E nebo M.

Čtěte: Co vidět v New Yorku za 5 dní

18. Battery Park 

Battery Park je pobřežním parkem nedaleko Wall Street nebo 9/11 Memorial & Museum.

Můžete tu jen tak posedět v trávě a sledovat ptáky a pouliční umělce nebo poslouchat šumění vody či hudební vystoupení. Z parku je skvělý výhled na Sochu Svobody a další části New Yorku.

19. 5th Avenue

5th Avenue představuje přední nákupní zónu, kde má mnoho špičkových návrhářů své obchody – Cartier, Bergdorf-Goodman, Apple Store, Saks nebo Tiffany&Co. Pokud přemýšlíte, kam vyrazit v New Yorku na nákupy, na 5th Avenue si určitě přijdete na své.

Kromě luxusních značek tu najdete i dostupnější značky, jako je H&M. Na 5th Avenue stojí taky známý trojúhelníkový mrakodrap Flatiron.

20. ZOO Bronx

ZOO v Bronxu je zkrátka zážitek. Jedna z nejstarších a největší ZOO ve Spojených státech, kam určitě zamiřte, pokud jedete do New Yorku s dětmi. Na 265 akrech uvidíte víc než 8000 zvířat.

ZOO Bronx

Vstupné do ZOO v Bronxu je $32 pro všechny nad 13 let a $22 pro děti nad 6 let. Rezervace předem je povinná. Ve středu je vstup zdarma, ale přesto musíte rezervovat předem zde.

Otevírací doba ZOO se liší podle období: listopad-březen 10:00-16:30, duben-říjen v týdnu 10:00-17:00 a o víkendech a svátcích 10:00-17:30.

21. Muzeum voskových figurín – Madame Tussauds Museum

Madame Tussauds Museum najdete i v jiných městech, jako je Barcelona, Berlín nebo například Londýn. Muzeum voskových figurín v New Yorku se rozprostírá na 5 patrech u Times Square a mimo známé osobnosti tu uvidíte i scénu Broadway.

Plné vstupné do Madame Tussauds Museum je $44 pro všechny nad 3 roky (děti do 2 let mají vstup zdarma).

Otevřeno je denně v čase 10:00-20:00.

Tip: Rádi byste ušetřili na vstupném za atrakce a památky v New Yorku? Podívejte se na recenzi a srovnání turistických karet v New Yorku (odkaz se otevře v novém okně), které vám pomůžou při vaší cestě do New Yorku výrazně ušetřit.

22. Coney Island 

Coney Island je známý poloostrov plný zábavy s písečnou pláží u Atlantského oceánu. Oblíbený je zábavný park Luna Park nebo Deno´s Wonder Wheel, ze kterého budete mít NY jako na dlani. V zimě jsou atrakce zavřené.

Tip: Potřebujete se doučit nebo oprášit svojí cestovní angličtinu? EasyLingo je online aplikace na učení angličtiny, kterou používáme už několik měsíců. V rámci výuky si osvojíte psaní, čtení, mluvení i poslech. A stačí vám k tomu 20 minut denně. Na počítači nebo mobilu.

23. Grand Central Station

Nádraží Grand Central Station se už objevilo v řadě filmů a seriálů. Jeho velkolepý interiér ve stylu Beaux Arts s tyrkysovým stropem je dechberoucí. Nejlepší výhled se vám naskytne z velkého schodiště.

Grand Central Station New York

24. Wall Street – kam v New Yorku

Wall Street je domovem burzy a finančního světa v New Yorku. Vlastně tu toho není až tak moc k vidění, tady je to spíše o atmosféře.

Když tu budete, navštivte třítunovou sochu býka Charging Bull, která stojí poblíž na ulici Broadway. Socha symbolizuje odvahu a duchapřítomnost Newyorčanů a zároveň obranu proti chamtivosti a excesům v souvislosti s krachem na Wall Street v roce 1987.

25. Greenwich Village a Washington Square Park

Greenwich Village je oblíbená čtvrť plná restaurací, barů, jazzových klubů a představení stand up komiků. Jejím centrem je Washington Square Park s velkým obloukem.

Pokud se propletete do okolních uliček, možná najdete dům Přátel nebo dům Carrie ze Sexu ve městě.

Washington Square Park New York / co navštívit v New Yorku
Washington Square Park
co navštívit v New Yorku
Greenwich Village

26. Intrepid Sea, Air & Space Museum

Vydejte se napříč americkou vojenskou a námořní historií v muzeu Intrepid Sea, Air & Space Museum.

V muzeu, které kotví podél řeky Hudson v New Yorku, se nachází letadlová loď Intrepid, která sloužila ve druhé světové válce, studené válce a válce ve Vietnamu. Můžete si prohlédnout její paluby, působivou sbírku letadel a dokonce se projít pavilonem raketoplánů, v němž se nachází Enterprise.

Intrepid Sea, Air & Space Museum New York

Vstupné a otevírací doba Intrepid Sea, Air & Space Museum

Plné vstupné je $36 pro všechny ve věku 13-64 let, snížené vstupné $26 pro děti 5-12 let a snížené vstupné $34 pro seniory. Rezervujte vstupenky kliknutím zde.

Otevřeno je denně v čase 10:00-17:00.

Jak se sem dostat: Muzeum se nachází asi 20 minut chůze od stanice metra nebo v docházkové vzdálenosti od Hudson Yards.

Vstupenky na nejoblíbenější atrakce v New Yorku, kde se tvoří dlouhé fronty:

 

27. Americké přírodovědné muzeum – American Museum of Natural History

Pokud se vám líbilo v přírodovědném muzeu v Londýně nebo ve Vídni, v American Museum of Natural History se vám bude líbit taky.

V obrovském muzeu, které leží u Central Parku najdete vše od vesmíru, dinosaurů po vývoj lidstva – informace o kulturách národů v Asii, Tichomoří a Africe, život amerických indiánů, sbírka drahokamů, oceánský život a motýli, planetárium nebo filmy o přírodě na obrovském plátně IMAX. To doplňují neustále se měnící dočasné výstavy.

American Museum of Natural History New York

Vstupné a otevírací doba

Plné vstupné je $28, snížené vstupné $16 pro děti 3-12 let a snížené $22 pro seniory. Rezervace předem je povinná – vstupenky můžete rezervovat kliknutím zde.

Muzeum je otevřené denně v čase 10:00-17:30.

Jak se dostat: Metro linky A, B, C – stanice 81 Street – Museum of Natural History

28. The MoMA (The Museum of Modern Art)

Baví vás moderní a současné umění? V muzeu MoMA si přijdete na své. Pokocháte se tu mimo jiné díly od Andyho Warhola, Jacksona Pollocka nebo Hvězdnou nocí od Van Gogha.

Vstupné a otevírací doba MoMA

Plné vstupné je $25 a snížené vstupné $18 pro seniory, studenty a ZTP (doprovázející osoba zdarma). Děti do 16 let mají vstup zdarma. Získejte vstupenky kliknutím zde.

Muzeum je otevřené od neděle do pátku v čase 10:30-17:30 a v sobotu až do 19:00.

Jak se dostat: Metro linky E, M – stanice 5th Avenue-53 St Station

29. Guggenheimovo muzeum – Solomon R. Guggenheim Museum

Guggenheimovo muzeum je jednou z nejznámějších galerií moderního umění, kde se pokocháte díly od Kandinského, Mira, Chagalla, ale taky obrazy od Picassa, Cezanne, Maneta, Degase a dalších.

solomon &guggenheim musem / New York památky

Muzeum leží na východní straně Central Parku kousek od muzea MET. Budova muzea zaujme už zvenčí svým tvarem, který připomíná šnečí ulitu nebo obří vývrtku.

Vstupné a otevírací doba Guggenheimova muzea

Plné vstupné je $30 a snížené vstupné $19 pro seniory, studenty a ZTP (pečující osoba zdarma). Děti do 12 let mají vstup zdarma. Získejte vstupenku kliknutím zde.

Guggenheimovo muzeum je otevřené od neděle do pátku v čase 11:00-18:00 a v sobotu až do 20:00.

Jak se sem dostat: Muzeum leží přímo na 5th Avenue – metro linky 4, 5, 6, Q – stanice 86th Street.

30. Broadway

Broadway je síť 41 divadel, která křižuje Times Square. Nejznámější, nejdéle hrající a nejvýdělečnější hrou na Broadwayi je Fantom opery. Ulice Broadway měří 33 mil a z toho 15 mil najdete právě v New Yorku. Je tak nejdelší ulicí ve městě.

co vidět v New Yorku

Vstupné na představení: lístky na představení se běžně pohybují kolem 120-160 $. Za poloviční cenu je seženete ve stáncích TKTS.

Nejkrásnější místa a památky, co navštívit v New Yorku – mapa

JAK POUŽÍVAT TUTO MAPU: Výše najdete podrobnou mapu New Yorku s tipy na památky, co navštívit. Kliknutím do levé horní části mapy uvidíte samostatné vrstvy s vyznačenými místy. Můžete skrýt a zobrazit různé vrstvy nebo kliknutím na ikony na mapě zobrazit názvy míst, která zmiňuji v průvodci o New Yorku. Pokud si chcete mapu uložit, označte jí hvězdičkou. Pro větší verzi klikněte na ikonu v pravém horním rohu.

Kde se ubytovat v New Yorku?

Pokoje jsou obecně v New Yorku malé. Doporučuju hledat dopředu, protože to nejlepší ubytování je rozebrané už několik měsíců předem. V případě potřeby navíc můžete zrušit u většiny hotelů rezervaci 24 hodin předem.

NAŠE VOLBA: Hyatt Place NYC Chelsea: Fantastický hotel v centru Manhattanu – ideální startovací pozice pro poznávání New Yorku. Nádherné výhledy na Manhattan a metro 5 minut od hotelu.

The Washington by LuxUrban: Čtyřhvězdičkový hotel v Downtown kousek od památníku 9/11. Nádherný výhled, skvělá dostupnost na letiště JFK.

Hotel Pod Times Square: Moderní a designový hotel 2 minuty od Times Square v centru Manhattanu. Skvělá dostupnost k památkám a na autobusové nádraží Port Authority.

LIC Hotel: Tříhvězdičkový hotel v Queens s nádhernou terasou. Strategická poloha na půli cesty mezi Manhattanem a letištěm JFK. Skvělá cena.

West Side YMCA: Levné ubytování na Manhattanu kousek od Central Park. Ubytování v jednoduše zařízených soukromých nebo sdílených pokojích. K dispozici bazén, sauna, fitness.

Hotel s nádherným výhledem na jihu Manhattanu: skvělá dostupnost na letiště
Fantastický hotel v centru Manhattanu: výhled na Empire a kousek od metra

Jak ušetřit v New Yorku?

Turistické pasy představují nejlepší možnost, jak ušetřit v New Yorku. Pomohou vám totiž výrazně ušetřit na vstupné za atrakce i dopravu ve městě. Na výběr je několik druhů turistických karet – zde je krátký přehled těch nejoblíbenějších:

New York Pass je turistická karta, se kterou získáte zdarma vstup do více než 100 míst v New Yorku – Empire State Building, Top of the Rock, vyhlídka Edge, Památník a muzeum 11. září, One World Observatory, Socha Svobody, MET, MoMA, plavba lodí a další.

New York Pass si můžete pořídit na 1, 2, 3, 4, 5, 7 nebo 10 dní (platí pro kalendářní dny). Dle toho se pak odvíjí cena.

New York Explorer Pass je turistické karta, se kterou si kupujete počet atrakcí, nikoliv počet dní. Vybrat si můžete mezi 2, 3, 4, 5, 6, 7 nebo 10 místy, kam byste chtěli v New Yorku zajít (máte na to 60 dní od aktivace).

New York CityPASS je ideální pro ty, co plánují navštívit v New Yorku méně atrakcí. S kartou získáte vstup do 5 atrakcí:

 • 2 vstupy jsou součástí karty automaticky a nemůžete je měnit – jedná se o Empire State Building a Americké muzeum přírodní historie,
 • další 3 vstupy si můžete vybrat z těchto atrakcí – Top of the Rock, trajekt k Soše svobody a na Ellis Island, 9/11 Memorial & Museum, vyhlídková plavba v okolí Manhattanu, Intrepid Sea, Air & Space Museum a Guggenheim Museum.

Podívejte se na podrobné srovnání a recenzi turistických karet v New Yorku.

Toto byly naše tipy na nejlepší památky, zajímavosti a atrakce, kam v New Yorku. Máte dotaz? Rádi ho zodpovíme v komentáři níže. Šťastnou cestu!

Více informací o New Yorku

NEW YORK ITINERÁŘ: Pro snadnější plánování cesty se můžete inspirovat naším itinerářem “Co vidět v New Yorku za 5 dní“.

NEW YORK PRŮVODCE: V samostatném článku se dozvíte praktické informace a tipy pro návštěvu New Yorku. Zde najdete tipy, jak ušetřit v New Yorku.

Na vstupném můžete výrazně ušetřit díky turistickým kartám – podívejte se na jejich srovnání a recenzi.

LONDÝN: Londýn představuje evropskou obdobu New Yorku. Podívejte se na nejlepší místa, co navštívit v Londýně nebo se inspirujte itinerářem pro návštěvu Londýna na 3 dny.

Shrnutí: Památky, co navštívit v New Yorku

Co navštívit v New Yorku?

New York je proslulý svou architekturou a zajímavými místy. Mezi ikonická místa v New Yorku patří Empire State Building, Central Park, Rockefeller Center nebo Statue of Liberty. Více tipů najdete v článku včetně vstupného, otevírací doby a fotografií.

Co vidět v New Yorku zdarma?

Cestujete s rozpočtem? New York má spousta krásných míst, která můžete navštívit zcela zdarma. Například Central Park, Times Square, Grand Central Station, Wall Street, Battery Park, Greenwich Village nebo budova New York Times.

Kolik si připravit na vstupné do památek v New Yorku?

U každého místa v článku najdete podrobné informace o vstupném, otevírací době, kde si koupit vstupenky a jak se tam dostat.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *