NEW YORK PASS: Jak ušetřit na památkách a dopravě v New Yorku? (2024)

New York pass recenze

New York Pass představuje jednu z nejlepších možností, jak ušetřit na vstupném a dopravně v New Yorku. V této recenzi si kartu podrobně rozebereme a povíme na reálném příkladu, zda stojí za to.

Ukážeme si taky další varianty, které můžete využít při své cestě do New Yorku, pokud by New York Pass nebyl to pravý pro vás.

Vstupné na atrakce v New Yorku se běžně pohybuje v rozmezí 30-50 dolarů, takže pokud plánujete navštívit více muzeí a atrakcí, necháte tu majlant. Na druhou stranu jsou památky v New Yorku dechberoucí a byla by škoda je nenavštívit.

new york pass

Výhled z Empire State Building nebo Top of the Rock je ikonický, stejně jak trajekt k Soše Svobody nebo návštěva některé z předních světových muzeí.

Představu o výši vstupného si můžete udělat z předchozího článku o nejlepších místech, kam v New Yorku.

Jedním ze způsobů, jak ušetřit v New Yorku, jsou turistické karty. New York City jich má na výběr hned několik a dnes si je blíže rozebereme.

Co je New York Pass?

New York Pass je turistická karta, která byla navržená ve spolupráci s atrakcemi a památkami v New Yorku a vy jste tak ušetřili při návštěvě města.

Většina velkých měst má své turistické karty a New York Pass patří k těm nejvýhodnějším. Ušetřit se dá velmi snadno a v tomto článku si ukážeme, jak na to.

9/11 Memorial & Museum – památník je přístupný zdarma, muzeum je zpoplatněné

New York Pass nebo New York Explorer Pass?

New York Pass je v nabídce ve dvou verzích, aby si každý mohl vybrat dle svého rozpočtu a potřeby. Zní skoro stejně, ale rozdíl je mezi nimi velký:

 • New York Pass (nebo All-Inclusive Pass) je založený na tom, že si zakupujte dobu, po kterou budete zvýhodněnou kartu využívat – na výběr je 1, 2, 3, 4, 5, 7 nebo 10 dní.
 • U New York Explorer Pass si vybíráte, kolik atrakcí chcete navštívit – 2, 3, 4, 5, 6, 7 nebo 10 atrakcí z celkového objemu 80+ atrakcí. Na navštívení vybraných míst máte 60 dní od aktivace, takže nejste limitovaní časem.

Nyní si postupně ukážeme, jak obě karty fungují a jaké jsou jejich výhody.

NEW YORK PASS ( ALL-INCLUSIVE PASS)

KOMPLETNÍ RECENZE

New York Pass (All-Inclusive Pass) je bezkontaktní karta, se kterou získáte zdarma vstup do více než 100 památek, muzeí nebo atrakcí v New Yorku.

Jaké jsou výhody Go New York Pass?

Zdarma vstup do více než 100 atrakcí, muzeí a prohlídek. V ceně je zahrnutý vstup hned do 4 nejoblíbenějších vyhlídek na Manhattanu – Empire State Building, Top of the Rock, Edge a One World Observatory.

Na aktivaci karty máte 2 roky, takže pokud plánujete New York navštívit, je lepší si koupit kartu co nejdříve. Známe to všichni, jak se ceny vstupného do památek a muzeí každoročně navyšují v souvislosti s inflací.

top of the rock / New York pass recenze
Výhled z One World Observatory

Bezplatná jednodenní jízda vyhlídkovým autobusem Big Bus po Manhattanu. Ten zastavuje u všech hlavních atrakcí ve městě – Times Square, Wall Street, Central Park, Brooklyn Bridge a další.

Kdykoliv můžete vystoupit a po návštěvě nastoupíte dalším spojem. Autobusy jezdí každých 20 minut mezi 9:30-16:30 (a každých 60 minut v okolí Central Park v čase 10:00-16:00), takže dlouho čekat nebudete. Aktuální spoje a trasu najdete po zakoupení karty v aplikaci Big Bus Tours.

Bezplatná vyhlídková plavba kolem Manhattanu, díky které uvidíte to nejlepší z okolí včetně Brooklynského mostu. Tato plavba je velmi oblíbená – doporučuji přijít hned ráno, abyste se vyhnuli frontám (rezervace předem není možná).

Zdarma zrušení do 1 roka. Pokud si do 1 roka koupi rozmyslíte, bez udání důvodu vám vrátí peníze.

Aplikace Go City s praktickými informace pro návštěvu památek a atrakcí v New Yorku.

socha svobody / New York pass recenze

Jak karta funguje?

New York Pass si zakoupíte na stanovený počet dní, takže si můžete sami rozvrhnout, jaké atrakce a kdy chcete navštívit. Karta je v nabídce na 1, 2, 3, 4, 5, 7 nebo 10 dní.

Platí pro kalendářní dny, tj. musíte si předem rozmyslet, zda se vám vyplatí aktivovat si kartu pozdě odpoledne nebo si nechat aktivaci raději až na ráno. Bez ohledu na to, zda si aktivujete kartu v 9:00 nebo v 16:00 odpoledne, bere se to jako 1 den.

Po zakoupení karty vám přijde email s informacemi, průvodcem a odkazem ke stažení aplikace Go City. Kartu si aktivujete snímnutím QR kódu v aplikaci při vstupu do první atrakce.

Pokud byste měli raději něco v ruce, můžete si kartu vytisknout a prokazovat se papírovou verzí.

guggenheimovo muzeum New York
Guggenheimovo muzeum

Jaké atrakce a muzea jsou zahrnuté?

New York Pass zahrnuje vstup do více než 100 míst v New Yorku včetně:

 • Empire State Building ($51,17)
 • Edge ($50,08)
 • Top of the Rock ($43,55)
 • 9/11 Memorial and Museum ($33)
 • One World Observatory ($47,91)
 • Vyhlídkový autobus po Uptown a Downtown ($80)
 • Socha Svobody – trajekt a Imigrační muzeum na Ellis Island ($24,50)
 • American Museum of Natural History ($28)
 • Museum of Modern Art MoMA ($25)
 • Madame Tussauds + MARVEL Universe 4D a 7D Experience ($47,89)
 • Vyhlídková plavba kolem Manhattanu ($49)
 • New York Yankees Game ($58)
 • Intrepid Sea, Air & Space Museum ($33)
 • Guggenheim Museum ($30)
 • …a mnoho dalších (Kompletní seznam atrakcí najdete tady)

Poznámka: Na některé atrakce je nutná rezervace předem. Jedná se například o Empire State Building nebo Sochu Svobody. Rezervace provedete po zakoupení karty na rezervační stránce nebo se podívejte na stránku prodejce, kde je u každé atrakce uvedený podrobný postup.

battery park / New York pass recenze
Battery Park, odkud vyplouvají trajekty k Soše Svobody

Přecházíme k tomu nejdůležitějšímu…

Jaká je cena New York Pass?

Ceny za New York Pass se liší podle toho, na kolik dní si kartu zakupujete – v nabídce je 1, 2, 3, 4, 5, 7 nebo 10 denní vstup.

Ceny jsou následující:

Jak si kartu vyzvednout?

Přehledné instrukce vám dorazí do emailu. Postup je následovný:

 • Stáhnete si aplikaci Go City a nahrajete kartu dle pokynů. Pokud dáváte přednost papírové verzi, můžete si kartu vytisknout. Doporučuju kombinaci obojího, pokud se například vybije telefon.
 • Nikam nemusíte, vše zařídíte z pohodlí domova. Kartu si poté aktivujete vstupem do první atrakce.

Kolik ušetřím s New York Pass?

Kolik ušetříte závisí na tom, co vše máte v plánu v New Yorku navštívit. Úspora se pak dá snadno propočítat.

Ukážeme si vzorový itinerář na 3 dny v New Yorku. I když v New Yorku strávíte víc času, můžete využít kartu na první dny pro placené atrakce a další dny si nechat bezplatné aktivity (Central Park, Chelsea Market a další).

Itinerář je hodně pohodový a počítá se 2-3 atrakcemi za den. I přesto byste s New York Pass výrazně ušetřili. Pokud máte v plánu víc míst, ušetříte ještě více.

Vzorový itinerář pro 3 dny v New Yorku

1. den

New York je velký – než se rozkoukáte, můžete využít na první den vyhlídkový autobus ($80). Ten je dvoupatrový a staví u všech hlavních bodů v New Yorku. Získáte tak skvělý přehled o tom, kde se co nachází. Kde potřebujete, vystoupíte a pak zase nastoupíte dalším spojem.

Autobus jezdí v Uptown i Downtown. V Uptown se nachází méně turistických bodů, takže tady jsou spoje méně časté (jednou za 60 minut). V Downtown jezdí autobusy každých 20 minut.

Navštivte Empire State Building ($51,17), ikonický mrakodrap v centru Manhattanu.

Empire State Building

Až si užijete výhled, přemístěte se autobusem k 9/11 Memorial ($33), kde si můžete prohlédnout památník a navštívit muzeum. Hned vedle se nachází taky One World Observatory ($47,91) s dalším nádherným výhledem na New York.

2. den

Druhý den začneme trajektem na Ellis Island k Soše Svobody ($24,50). V ceně New York Pass máte neoblíbenější kombinaci – trajekt a návštěvu Imigračního muzea.

Odpoledne můžete strávit v jednom z muzeí – například Intrepid Sea, Air & Space Museum ($33) je jedním z nejlepších, kde nakouknete do ponorky, prohlédnete si raketoplán Entreprise nebo vstoupíte na palubu letadlové lodi USS Intrepid.

Intrepid Sea, Air & Space Museum
Intrepid Sea, Air & Space Museum

A kam večer? No přece na zápas baseballu na New York Yankees ($58).

3. den

Třetí den začneme vyhlídkovou plavbou kolem Manhattanu ($49). Ta trvá 2,5 hodiny a uvidíte při ní z jiné perspektivy Brooklynský most a další oblíbená místa v New Yorku.

Máte rádi adrenalin? Vydejte se odpoledne na vyhlídkovou plošinu Edge ($50,08).

Vyplatí se New York Pass?

Bez karty byste při tomto itineráři zaplatili cca $427. New York Pass na 3 dny stojí $329, tj. ušetřili byste $98.

NEW YORK EXPLORER PASS

New York Explorer Pass je bezkontaktní karta, se kterou získáte zdarma vstup do více než 80 památek, muzeí nebo atrakcí v New Yorku. Na rozdíl od předchozí karty si v tomto případě zakupujete počet atrakcí, které chcete navštívit.

Jaké jsou výhody New York Explorer Pass?

Zdarma vstup na 2, 3, 4, 5, 6, 7 nebo 10 atrakcí z celkového objemu 80+ atrakcí a zážitků v New Yorku. Karta zahrnuje vstup na 4 z 5 vyhlídkových plošin na Manhattanu (Empire State Building, Top of the Rock, Edge a One World Observatory). Součástí je taky zábavný park Luna Park na Coney Island, trajekt k Soše svobody nebo 9/11 Memorial & Museum.

Luna Park na Coney Island

Bezplatná jednodenní jízda vyhlídkovým autobusem po Uptown a Downtown, kdy se snadno dostanete k hlavním bodům ve městě. Zároveň ušetříte na MHD a získáte přehled, kde co leží. Kdykoliv můžete nastoupit a zase nastoupit. Autobusy jezdí každých 20 minut pro Downtown a každých 60 minut pro Uptown.

Karta se aktivuje vstupem do první atrakce a platí následujících 60 dní, takže nejste limitovaní časem.

Zdarma zrušení do 1 roka, takže do 365 dnů vám bez udání důvodu vrátí peníze.

Na aktivaci karty máte 2 roky, takže si můžete užít New York klidně za 2 roky za současné ceny.

Interaktivní průvodce ke stažení jako aplikace do telefonu. Součástí jsou veškeré potřebné informace o památkách a mapy města.

Jak karta funguje?

Vyberete si, jaké atrakce chcete navštívit a dle toho si zvolíte kartu New York Explorer Pass. Na výběr máte ze 2, 3, 4, 5, 6, 7 nebo 10 atrakcí z balíčku více než 80+ atrakcí, prohlídek a zajímavostí ve městě.

Poté si stáhnete aplikaci Go City spolu s kartou . Můžete si vytisknout i její papírovou kopii. Nikam už chodit nemusíte. Postup je stejný jako u New York Pass.

Kartu si aktivujete předložením u brány první atrakce.

Výhled z Top of the Rock

Jaké atrakce jsou zahrnuté?

New York Explorer Pass umožňuje výběr z více než 80 míst v New Yorku včetně:

 • Empire State Building na vyhlídku do 86. patra ($51,17)
 • Edge ($50,08)
 • Top of the Rock ($43,55)
 • 9/11 Memorial and Museum ($33)
 • One World Observatory ($47,91)
 • Vyhlídkový autobus po Uptown a Downtown ($80)
 • Socha Svobody – trajekt a Imigrační muzeum na Ellis Island ($24,50)
 • Luna Park na Coney Island ($74)
 • American Museum of Natural History ($28)
 • Museum of Modern Art MoMA ($25)
 • Madame Tussauds + MARVEL Universe 4D a 7D Experience ($47,89)
 • Vyhlídková plavba kolem Manhattanu ($49)
 • New York Yankees Game ($58)
 • Intrepid Sea, Air & Space Museum ($33)
 • Guggenheim Museum ($30)
 • …a mnoho dalších (Kompletní seznam atrakcí najdete tady)

Poznámka: Na některé atrakce je nutná rezervace předem. Jedná se například o Empire State Building. Rezervace provedete po zakoupení karty na rezervační stránce.

Jaká je cena New York Explorer Pass?

Ceny za New York Explorer Pass se liší dle toho, kolik atrakcí si zvolíte – v nabídce je 2, 3, 4, 5, 6, 7 nebo 10 atrakcí, na jejichž návštěvu máte 60 dní.

Ceny jsou následující:

Kolik ušetřím s New York Explorer Pass?

Vzhledem k cenám atrakcí v New Yorku je relativně snadné s New York Explorer Pass ušetřit. Doporučuji vybírat především dražší atrakce, aby byla úspora co největší – vyhlídkový autobus, Empire State Building, Edge. Jen tato 3 místa vás samostatně vyjdou na $181. Karta pro 3 atrakce stojí $139, takže úspora by v tomto případě byla $42.

Alternativy

New York je populární město a ruku v ruce s tím jde i nabídka turistických karet. Každá se svým způsobem vyplatí a záleží, jak máte v plánu návštěvu New Yorku pojmout.

New York CityPASS

New York CityPASS je ideální pro ty, co plánují navštívit v New Yorku méně atrakcí. S kartou získáte vstup do 5 atrakcí:

 • 2 vstupy jsou součástí karty automaticky a nemůžete je měnit – jedná se o Empire State Building a Americké muzeum přírodní historie,
 • další 3 vstupy si můžete vybrat z těchto atrakcí – Top of the Rock, trajekt k Soše svobody a na Ellis Island, 9/11 Memorial & Museum, vyhlídková plavba v okolí Manhattanu, Intrepid Sea, Air & Space Museum a Guggenheim Museum.

Na návštěvu všech 5 atrakcí máte 9 dní.

U některých atrakcí je povinná rezervace předem: Po zakoupení karty si stáhněte aplikace z my.citypass.com a rezervujte vstupenky podle pokynů v aplikaci.

Cena za New York CityPass je $138 pro všechny nad 18 let a $118 pro děti ve věku 6-17 let. Na tomto odkazu získáte New York CityPASS se slevou.

Výhled z Empire State Building

New York Sightseeing Pass

New York Sightseeig Pass existuje ve dvou variantách: Day Pass, kde si zakupujte počet dní a Flex Pass, kde si zakupujete počet atrakcí.

New York Sightseeing Pass – Day Pass

New York Sightseeing Day Pass se hodně podobá New York Pass – nabízí širokou škálu atrakcí, které můžete navštívit (víc jak 150 atrakcí).

Zahrnuje 4 z 5 vyhlídkových plošin na Manhattanu (Empire State Building, Top of the Rock, Edge a One World Observatory), Luna Park na Coney Island, jednodenní jízdu ve vyhlídkovém autobusu, trajekt k Soše Svobody (ne muzeum) nebo cestu z letiště do centra Manhattanu.

Na rozdíl od předchozích turistických karet nezahrnuje 9/11 muzeum – k památník je přístup zdarma.

New York Sightseeing Pass si můžete zakoupit na 1-10 dní a ceny se pohybují v rozmezí $159-544 (jsou totožné jako pro New York Pass).

New York Sightseeing Pass – Flex Pass

Poslední variantou je New York Sightseeing Flex Pass, kde si zakupujete počet atrakcí. Karta je velmi podobná New York Explorer Pass, ale některé atrakce se trochu liší – chybí muzeum 9/11 Memorial nebo zápas Yankees, ale na druhou stranu máte v ceně jednosměrný transfer z letiště nebo Bronx ZOO.

Na návštěvu atrakcí máte 30 dní.

Obecně jsou karty New York Sightseeing Pass (ve verzích Day Pass i Flex Pass) orientované více na rodiny s dětmi.

Poznámka: Taky u New York Sightseeing Pass platí povinná rezervace u některých atrakcí – po zakoupení jedné z karet rezervujete na rezervační stránce.

Součástí Sightseeing Pass je taky celodenní půjčení kol v Central Park nebo okolí Brooklyn Bridge

Shrnutí pro turistické karty v New Yorku

Chápu, že jste teď možná zmatení, kterou kartu si zvolit. Pokud si chcete užít New York se vším všudy a navštívit co nejvíce památek jde, zvolte New York Pass nebo Sightseeing Pass ve verzi Day.

Máte vytipovaných pár atrakcí, které plánujete navštívit nebo si je chcete rozprostřít na víc dní? Pak je pro vás ideální New York Explorer Pass, New York CityPass nebo Sightseeing Pass ve verzi Flex.

Doporučuji si sednout a vypsat, co vše chcete navštívit a na jak dlouho v New Yorku budete – inspirujte se v našem článku s tipy, kam v New Yorku.

V rozhodování pomůže taky přehledná tabulka, která zahrnuje všechny varianty turistických karet v New Yorku.

Poznámka: * k památníku je vstup zdarma, platí se pouze za vstup do muzea; ** kartu je možné zakoupit na určitý počet dní nebo vybraný počet atrakcí

Kam je potřeba rezervace s turistickou kartou?

Atrakce v New Yorku jsou extrémně oblíbené. Z toho důvodu je na některá místa povinná rezervace předem. A to i s turistickou kartou, která slouží především pro úsporu a ne pro přeskočení fronty (přeskočíte pouze frontu na lístky) – bezpečnostní frontu vystát musíte.

U některých atrakcí je nutná rezervace předem. Každá turistická karta má svou vlastní rezervační stránku, kde si můžete spravovat rezervace. Informace je vždy uvedená pro přehlednost u každé z turistických karet zvlášť.

Pokud jste si například vybrali New York Pass, podívejte se výše v tomto článku, kde je přímo odkaz, kde si po zakoupení můžete spravovat své rezervace.

Informace vám přijdou taky do emailu.

Kam si rezervovat vstup bez turistické karty?

Možná jste si všimli, že žádná z turistických karet nezahrnuje 2 z nejoblíbenějších atrakcí v New Yorku – Metropolitní muzeum umění (MET) a prosklenou vyhlídku SUMMIT One Vanderbilt. Pokud jste měli v plánu navštívit právě tato místa, turistická karta pro vás nebude nejlepší volbou.

Níže najdete místa v New York, kam je nutná nebo doporučená rezervace předem:

 

Toto byla recenze a srovnání turistických karet New York Pass a New York Explorer Pass. Máte dotaz? Rádi ho zodpovíme v komentáři níže. Šťastnou cestu!

Související články o New Yorku

NEW YORK ITINERÁŘ: Podívejte se na víc než 30 tipů, co navštívit v New Yorku (včetně informací o vstupném, jak přeskočit fronty a otevírací doby). Pro snadnější plánování cesty se můžete inspirovat naším itinerářem “Co vidět v New Yorku za 5 dní“.

NEW YORK PRŮVODCE: V samostatném článku se dozvíte praktické informace a tipy pro návštěvu New Yorku.

LONDÝN: Láká vás New York, ale je pro vás moc z ruky? Londýn je přesně to, co hledáte – město s kosmopolitní atmosférou a obrovskou rozmanitostí, které je snadno dostupné. Zde je seznam nejlepších míst k návštěvě v Londýně nebo si naplánujte itinerář pomocí našeho článku 3 dny v Londýně.

DUBAJ: New York je ikonické město, ale někdo by možná mohl být rozčarovaný jeho stinnější stránkou (špína, bezdomovci). Dubaj je opakem – nádherné, upravené město, které doslova láká na svojí moderní architekturu a staré jádro města – inspirujte se nejkrásnějšími místy v Dubaji.

FAQ: Recenze New York Pass a New York Explorer Pass

Jak funguje New York Pass?

Newyorskou kartu si zakoupíte na oficiálních stránkách prodejce. U atrakce pak jen oskenujete kód z karty v mobilu (nebo si můžete kartu vytisknout).

Kde koupit New York Pass?

New York Pass si koupíte online na oficiálních stránkách prodejce. Pak si jí stáhnete do mobilu prostřednictvím aplikace GO City nebo vytisknete papírovou kopii. Veškeré informace vám dorazí do emailu po zakoupení.

Jaká je cena New York Pass?

Cena se liší dle toho, jaký typ karty zvolíte – můžete si koupit kartu na určitý počet dní nebo vybraný počet atrakcí.

Vyplatí se New York Pass?

To záleží na tom, jak plánujete návštěvu New Yorku pojmout. Pokud plánujete navštívit alespoň 2-3 ikonické atrakce v New Yorku, minimálně jedna z karet se vám vyplatí. V článku si uvedeme příklady, kdy se karta vyplatí, popř. jaké jsou její alternativy.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *