Co vidět v New Yorku za 5 dní: Itinerář & mapa

co vidět v New Yorku za 5 dní / New York itinerář

New York je rozlehlá, pulzující metropole, která nabízí pro každého něco – nádherné parky, muzea světové úrovně, ohromující architektura a směsice kultur, kterou těžko najdete kdekoli jinde na světě. Pokud navštěvujete New Yorku poprvé, inspirujte se naším itinerářem, co vidět v New Yorku za 5 dní.

Město je tak rozlehlé, že byste jeho prozkoumáváním mohli strávit celý život a každý den objevovat něco nového. Máte na New York jen pět dní? Pak je pro vás určený tento průvodce, který vám pomůže využít čas co nejlépe a prohlédnout si nejznámější památky Velkého jablka.

Zároveň získáte přehled, kde se co v New Yorku nachází a můžete si tak přizpůsobit itinerář, i když plánujete cestu do New Yorku na méně nebo naopak více než pět dní.

Tip: Rádi byste ušetřili na vstupném za atrakce a památky v New Yorku? Podívejte se na recenzi a srovnání turistických karet v New Yorku (odkaz se otevře v novém okně), které vám pomůžou při vaší cestě do New Yorku výrazně ušetřit.

Co vidět v New Yorku za 5 dní – mapa trasy

Na mapě najdete vyznačené trasy pro návštěvu New Yorku za pět dní. Trasy jsou barevně odlišené a v levém sloupci si můžete vyfiltrovat trasu pro vybraný den.

Podrobný popis tras včetně fotografií najdete dále v článku.

JAK POUŽÍVAT TUTO MAPU: Výše najdete podrobnou mapu s trasou, co vidět v New Yorku za 5 dní. Kliknutím do levé horní části mapy uvidíte samostatné vrstvy s vyznačenými místy. Můžete skrýt a zobrazit různé vrstvy nebo kliknutím na ikony na mapě zobrazit názvy míst, která v itineráři pro 5 dní v New York City. Pokud si chcete mapu uložit, označte jí hvězdičkou. Pro větší verzi klikněte na ikonu v pravém horním rohu.

CO VIDĚT V NEW YORKU ZA PĚT DNÍ

NEW YORK ZA 5 DNÍ – ITINERÁŘ PRO 1. DEN

První den zasvětíme Midtown a navštívíme hned několik ikonických míst od Empire State Building, Times Square až po Rockefeller Center. Připravení? Jdeme na to!

Flatiron a 5th Avenue

Nasedněte na metro a vystupte na 23 Street u slavného trojúhelníkového mrakodrapu Flatiron. Jeden z nejlepších výhledů na Flatiron se vám naskytne z Madison Square Park, který se rozprostírá hned vedle.

Mrakodrap Flatiron

Odtud pokračujte po 5th Avenue, přední nákupní zóně, která propojuje Manhattan od Central Parku až po Midtown. Tady najdete obchody mnoha špičkových návrhářů včetně Cartier, Bergdorf-Goodman, Apple Store, Saks nebo Tiffany&Co. Kromě toho tu jsou taky dostupnější značky, takže si na nákupech přijde na své každý.

Empire state building New York památky

Za čtvrt hodiny dorazíte k nejikoničtější budově v New Yorku – Empire State Building.

Empire State Building

Jsme v New Yorku a Empire State Building musí být na každém itineráři, co navštívit v New Yorku. I kdyby jste měli na návštěvu města jen jeden den.

Tento mrakodrap ve stylu Art Deco je 381 m vysoký (s anténou 443 m) a byl první budovou, která měla více jak 100 pater (celkem jich má 102).

Prohlídka Empire State Building

Výhled z Top of the Rock je možná krapet lepší (dále v tomto itineráři), ale návštěva Empire State Building je zážitkem sama o sobě. Přiblížíte si historii budovy, fantastickou architekturu a v závěru pokocháte jedním z nejlepších výhledů na New York.

Dveře Empire State Building se otevírají už v 9 hodin ráno. To je zároveň nejlepší čas pro návštěvu, spolu s večerními časy (je otevřeno až do 1:00).

Empire state building New York památky
Výhled z Empire State Building

Na prohlídku Empire State Bulding si vyčleňte minimálně hodinu, ale počítejte spíše 1,5-2 hodiny.

☞ Rezervace na Empire State Building je povinná – rezervujte si vstupenky kliknutím zde.

Od Empire State Building pokračujeme dál po 5th Avenue. Naším dalším cílem je Times Square. Po cestě si ale ještě uděláme krátkou odbočku.

 

Bryant Park

Jen pár minut od Empire State Building se nachází Bryant Park, oáza zeleně uprostřed mrakodrapů. Jako první uvidíte městskou knihovnu po vaší levé straně s velkou sochou lva.

Pokud vás netlačí čas, doporučuji kouknout dovnitř. Knihovna je přístupná zdarma i turistům a ukrývá nádherné interiéry.

5 minut od knihovny se pak nachází Grand Central Station, slavná budova nádraží s velkolepým interiérem ve stylu Beaux Arts. Vystoupejte na hlavní schodiště, odkud si užijete nejlepší výhled na celý interiér včetně tyrkysového stropu.

Grand Central Station New Yorku / co vidět v new Yorku za 5 dní
Grand Central Station

Bryant Pak bude nejspíš plný lidí, ale to je v New Yorku v podobných parcích běžné. Zvlášť, pokud přeje počasí.

Tip: Přímo u Bryant Park se nachází prodejna Whole Foods. Pokud hledáte zdravější možnost stravování v New Yorku, Whole Foods je fajn. Mají tu široký výběr pečiva, misky s ovocem, různé cookies, muffiny či obložené sendviče.

Nabízí dokonce docela široký výběr hotových jídel, které si sami naberete a vezmete jako piknik do parku nebo si ho sníte ve druhém patře s výhledem.

Ubytování v New Yorku 😴

new york ubytování
Washington by LuxUrban

Moderní hotel se skvělou dostupností a výhledem

new york ubytování
Hyatt Place NYC Chelsea

4* hotel v centru s výhledem na Empire

Times Square

Odpočinuli jsme si a můžeme pokračovat na jedno z nejrušnějších míst v celém New Yorku – Times Square.

Times Square je známé svými blikajícími billboardy, rušnou atmosférou a ikonickým silvestrovským shazováním míčů. Náměstí je vždy plné ruchu a nabízí rozmanitou zábavu, od pouličních umělců až po prvotřídní broadwayská představení. Jen pozor na focení s pouličními umělci – může vás to vyjít hodně draho.

Times Square / co vidět v New Yorku za 5 dní

Náměstí je protáhlé. Můžete ho projít až nahoru, kde se nachází výrazné červené schody s výhledem na Times Square.

Nejvíce lidí se sem nahrne na západ slunce a večer, kdy je atmosféra nejlepší. Za nás bych doporučila si nejprve prohlédnout náměstí přes den, kdy tu nejsou tak obrovské davy a vrátit se sem večer. Večer je ta atmosféra přece jen lepší.

Times Square / co vidět v New Yorku

Kam na jídlo v okolí Times Square

V okolí Times Square máme 2 tipy, kam na jídlo. Možností je tu samozřejmě daleko víc, ale tato místa nás zaujala svou atmosférou nejvíc. Mají otevřeno až do večera, takže sem můžete zajít kdykoliv během dne.

V Joe’s Pizza ochutnáte tu pravou newyorskou pizzu, na kterou sem chodí taky místní. Už téměř 50 let a majitel Joe’s se o to ve svých 70 letech stále stará. V Midtown a Downtown mají další pobočky.

Nebo zajděte na Los Tacos No. 1 na jedno z nejlepších mexických tacos v okolí. Rodinný podnik, kde vám naservírují tacos nebo quesadillu za 5-7 dolarů na osobu.

Tip: Pokud plánujete zajít na show na Broadwayi, přímo na Times Square se nachází stánek TKTS. Tady seženete vstupenky na představení pro daný den a navíc za velmi výhodné ceny.

Rockefellerovo centrum

Milujete Sám doma 2: Ztracen v New Yorku? Pak si nemůžete nechat ujít Rockefellerovo centrum, které leží jen pár minut od Times Square.

Rockefeller Center je největší komplex soukromých staveb ve stylu Art Deco, který byl v moderní době postaven. Zábavný a nákupní centrum tvoří víc jak 100 obchodů, restaurací a kaváren.

Rockefeller Center co vidět v New Yorku za 5 dní

Je tu pěkná odpočinková zóna a od poloviny října do poloviny března si můžete zabruslit na zdejším zimním kluzišti (po zbytek roku můžete bruslit na kolečkových bruslích). Přímo u kluziště se pak rozsvěcuje v předvánočním období obrovský vánočním strom.

Top of the Rock

Součástí Rockefellerova centra je taky vyhlídková plošina Top of the Rock, která se rozprostírá v 67., 69. a 70. patře. Z Top of the Rock získáte nejlepší výhled na panorama New Yorku včele s Empire State Building. Na druhé straně zase uvidíte v celé kráse Central Park.

Tady to není o zážitku jako u Empire, ale čistě o výhledech, které stojí za to.

Doporučuji sem zajít na večer, kdy se zapadající slunce opírá do Empire State Building a ostatních mrakodrapů.

Empire State Building a po pravé straně vzadu One World Observatory

Navíc můžete nahoře zůstat, jak dlouho chcete (jako u ostatních vyhlídkových plošin v New Yorku) a počkat si, až se celé město nasvítí.

Jak přeskočit fronty na Top of the Rock: Top of the Rock patří k nejnavštěvovanějším atrakcím v New Yorku a už od rána se tu začínají tvořit fronty. Přeskočte fronty rezervací vstupenek předem. Na místě stačí ukázat vstupenku v mobilu, popř. si jí můžete vytisknout.

Máte stále čas a rádi byste navštívili některé z muzeí, které v New Yorku patří k nejlepším na světě? Jen kousek od Rockefellerova centra se nachází muzeum moderního a současného umění MoMA. Pokocháte se tu mimo jiné díly od Andyho Warhola, Jacksona Pollocka nebo Hvězdnou nocí od Van Gogha.

Hned vedle Rockefellerova centra se nachází nádherná katedrála svatého Patrika, kterou nemůžete mezi mrakodrapy přehlédnout. Je otevřená až do večerních hodin a vstup je zdarma.

Tady náš první den 5denního itineráře v New Yorku končí. Pokud máte chuť, můžete si projít celou trasu taky za tmy, kdy má zase zcela jinou atmosféru.

Times Square / co vidět v New Yorku

NEW YORK ZA 5 DNÍ – ITINERÁŘ PRO 2. DEN

Central Park a Upper East Side

Druhý den se přesuneme na Upper East Side, které se vyznačuje daleko klidnější atmosférou než Midtown.

Začněte snídaní v Ellen’s Stardust Diner. Tohle je místo, kde to žije od brzkého rána až do noci. Jakmile přijdete, okamžitě se přenesete do 50. let minulého století. Se zpívajícím personálem, barevnými pokrmy a skvělou atmosférou. Perfektní start pro nový den. K snídani si můžete dát francouzské toasty nebo například vafle. Mají taky obědovou a večerní nabídku.

Z videa můžete načerpat atmosféru ještě víc:

Po jídle se přesouváme do Central Parku, který odtud leží jen čtvrt hodinky chůze. Park se rozkládá na 843 akrech a nabízí řadu krajinných prvků a atrakcí, včetně jezer, dětských hřišť a dokonce i zoologické zahrady. Pěší stezky jsou dlouhé téměř 93 kilometrů.

Je tu tolik aktivit, že tu můžete strávit klidně celý a pořád budete mít co dělat. Jen se procházet, dát si piknik v trávě, projet se veslicí na jezeře, navštívit zdejší ZOO, prohlédnout si hrad Belvedere, terasu Bethesda nebo sochu Alenky v Říši divů a spoustu dalšího.

Central park

V návštěvnickém centru si můžete vyzvednout mapu parku a podle toho si naplánovat svojí trasu. Návštěvnická centra jsou většinou malé stánky nebo je najdete například v hradu Belvedere.

Central park / památky New York

Kam na jídlo v okolí Central Park

Sever Central Parku je spíše klidnější a nenajdete tu tolik možností, kam na jídlo. Čím jižněji ale půjdete, tím je nabídka lepší. Na výborný hot dog zajděte k Billymu do Billy’s Hot Dog Cart – je to malý stánek za rohem (přesnou polohu najdete vyznačenou v mapě).

hot dog new york

Ochutnat v New Yorku bagel je téměř povinnost – doporučuji Broad Nosh na jižním cípu parku. Mají nejrůznější druhy bagelů včetně bagelu s borůvkami, celozrnného, s mákem apod. Na výběr jsou taky různé náplně od čerstvých sýrů, lososa, zeleniny, sýrů, takže si můžete z bagelu udělat skvělým, poctivý oběd. Nebo si dejte bagel s jahodovým čerstvým sýrem a vychutnejte si bagel na sladko.

Poslední tip se nachází o pár bloků dál, ale stojí za to. Zvlášť, pokud máte rádi dobré burgery. Burger Joint je součástí luxusního hotelu, přes který vede vchod. Dříve se jednalo o tajný podnik. Jakmile ale vejdete dovnitř, absolutně vás pohltí svým interiérem plným vzkazů na zdech a uvolněnou atmosférou.

Více informací: Co navštívit v New Yorku (vstupné, otevírací doba, jak se dostat)

Metropolitní muzeum umění

Poté, co si užijete čerstvého vzduchu a dobrého jídla, vydejte se do nedalekého Metropolitního muzea umění. V Metropolitním muzeu se nachází více než 2 miliony děl, takže tady můžete snadno strávit celý den. Pokud jste tu ale poprvé, bude vám nejspíš stačit pár hodin.

MET New York / kam v New Yorku

MET představuje přední galerii umění, kde se pokocháte obrazy od amerických umělců, historickým brněním z celého světa, egyptskými artefakty, pařížskými pokoji, které byly celé přemístěny z Francie a dalším uměním.

MET New York / kam v New Yorku

Muzejní míle

Pokud máte ještě čas a energii, prozkoumejte další světoznámá muzea v okolí Central Park, jako je Solomon R. Guggenheim Museum, Muzeum města New York nebo Americké přírodovědné muzeum na druhé straně parku.

U Guggenheimova muzea se ještě zastavím. To leží jen kousek od Metropolitního muzea umění a zaujme všechny, co mají rádi nevšední architekturu. Připomíná totiž šnečí ulitu nebo obří vývrtku.

SUMMIT One Vanderbilt

SUMMIT One Vanderbilt patří v posledních letech k nejpopulárnějším atrakcím v New Yorku. Aby ne, nejedná se totiž o jen tak ledajakou vyhlídkovou plošinu.

Čekají na vás dvě patra plná zrcadel od podlahy až po strop, skleněné římsy vysoko nad Madison Avenue, multimediální obrazovky a nekonečné výhledy z 93. patra (z venkovní terasy i vnitřního salonku).

SUMMIT One Vanderbilt – výhled v noci

SUMMIT One Vanderbilt je od Central Parku a Upper East Side vzdálený jen pár zastávek metrem – nasedněte na metro a už za pár minut si užijte jednu z nejlepších atrakcí v New Yorku. Zvlášť večer to má tu nejlepší atmosféru.

Jak přeskočit fronty: SUMMIT One Vanderbilt patří v posledních letech k nejnavštěvovanějším atrakcím v New Yorku. Přeskočte frontu rezervací vstupenek předem, kterou sám provozovatel doporučuje. Na místě stačí ukázat vstupenku v mobilu, popř. si jí můžete vytisknout.

NEW YORK ZA 5 DNÍ – ITINERÁŘ PRO 3. DEN

Máme tady třetí den z našeho pětidenního itineráře v New Yorku a tentokrát se přesouváme na úplný jih Manhattanu – do Downtown a finanční čtvrti. Dnes nás čeká jeden z největších symbolů Spojených států – Socha Svobody.

Socha Svobody a Ellis Island

Začněte den brzy ráno plavbou trajektem k Soše Svobody a Ellisovu ostrovu. Doporučuji si rezervovat lístky dopředu, ať máte jistotu, že nebude vyprodáno.

statue of liberty new york / co vidět v new yorku za 5 dní / itinerář new york

Statue of Liberty, nejznámější socha na světě z roku 1886, symbolizuje nezávislost Spojených států na základě americké deklarace nezávislosti z roku 1776.

Datum deklarace je vyryté na tabulce, kterou socha drží v levé ruce. Pravá ruka tyčí nad hlavou povodeň, díky které našli Američané světlo a nechali za sebou temné dny otroctví. U nohou sochy leží přetržený řetěz jako uznání za zrušení otroctví ve Spojených státech.

Statue of Liberty byla darem francouzského lidu pro obyvatele Spojených států jako symbol přátelství. Socha byla odeslána na 350 kusů ve 214 bednách a její složení trvalo celkem 4 měsíce.

Ubytování v New Yorku 😴

new york ubytování
LIC Hotel

Příjemný hotel za dobrou cenu

ubytování new york
Hotel Pod Times Square

Moderní hotel u Times Square, skvělá cena

Trajekty na Liberty Island

Trajekty vyplouvají denně mezi časy 9:00-17:45 (může se lišit podle období – konkrétní čas si zvolíte při rezervaci). Jsou bílé a mají označení Statue Cruises. Místo nástupu se nachází od hradu Clinton v Battery Park.

Nejprve pojedete trajektem na Liberty Island, kde se nachází Socha Svobody a muzeum se zajímavými expozicemi, které je zaměřené na Sochu Svobody (vstup zdarma). Poté nasednete na trajekt z Liberty Island na sousedící Ellis Island, kde můžete navštívit Imigrantské muzeum (opět vstup zdarma)

V Imigrantském muzeu se dozvíte spoustu informací, zkušeností a příběhů lidí, kteří tady prošli imigračním procesem při své cestě do Spojených států.

Oba ostrovy mají upravené promenády a nechybí tu ani občerstvení a dostatek laviček ve stínu stromů. Navíc je odtud krásný výhled do všech stran – západně na New Jersey, severně na Manhattan, jižně Staten Island a východně Brooklyn.

Na návštěvu Sochy Svobody a obou ostrovů si vyčleňte cca půl dne.

Rezervujte si vstupenky k Soše Svobody zde. Před nástupem na trajekt vás čeká ještě bezpečnostní kontrola.

 

Památník a muzeum 11. září

Po návratu na pevninu navštivte Památník a muzeum 11. září, které se nachází v areálu Světového obchodního centra.

Na místě bývalých věží jsou dnes dva zrcadlové bazény, kde voda stéká po stranách. Bazény lemují bronzové panely se jmény téměř 3000 obětí z 11. září a 6 obětí z bombového útoku ve Světové obchodním centru v roce 1993.

Listnaté stromy kolem symbolizují mír. Jeden ze stromů je dokonce původní.

9/11 Memorial & Museum New York / kam v New Yorku

Mezi bazény leží muzeum v budově ze zakřiveného skla, kde se dozvíte veškeré informace v souvislosti s 11. září. V podzemí uvidíte zbytky základů Dvojčat.

Prostory muzea jsou poseté smutnými připomínkami, jako jsou zkroucené ocelové sloupy, rozbité hasičské auto a “Schody přeživších”, které jako zázrakem vydržely zřícení budovy a byly jedinou únikovou cestou.

9/11 Memorial & Museum New York / kam v New Yorku

Jak přeskočit fronty do 9/11 Memorial & Museum: Muzeum z tragédie 9/11 patří k nejnavštěvovanějším památkám v New Yorku. Dovnitř je vždy vpuštěn omezený počet lidí – rezervací vstupenek předem si zajistíte vstup na požadovaný čas. Na samotnou návštěvu si doporučuji vyhradit alespoň 2 hodiny – muzeum je rozdělené do menších částí a prohlídku si můžete sami upravit podle svého.

One World Observatory

Hned vedle Památníku a muzea 11. září stojí One World Trade Center s vyhlídkovou plošinou, odkud si užijete další ikonický výhled na New York. Aby ne, jedná se totiž o nejvyšší budovu ve městě.

One World Observatory patří mezi nejoblíbenější atrakce v New Yorku – rezervujte si vstupenku předem, ať na místě nemusíte čekat frontu. Poté stačí ukázat vstupenku při vstupu v mobilu.

One World Observatory New York
Výhled z One World Trade Center

Wall Street a Charging Bull

Den zakončete procházkou po Wall Street, finančním epicentru světa. Dojdete sem krátkou procházkou od One World Observatory (asi 10 minut). Cestou budete míjet Trinity Church, který tu doslova kontrastuje s okolními mrakodrapy.

Když budete na Wall Street, navštivte třítunovou sochu býka Charging Bull, která stojí poblíž na ulici Broadway. Socha symbolizuje odvahu a duchapřítomnost Newyorčanů a zároveň obranu proti chamtivosti a excesům v souvislosti s krachem na Wall Street v roce 1987.

Kam na jídlo v Downtown

Na výborný hamburger skočte do Shake Shack. Mají po New Yorku několik poboček a jedna se nachází taky kousek od Wall Street.

Kousek od památníku 9/11 se výborně najíte v O’Hara’s Restaurant. Má nezaměnitelnou atmosférou, která byla silně ovlivněná 11. září.

Nedaleko Wall Street a Battery Park (odkud vyplouvá trajekt k Soše Svobody) je typická americká restaurace Fraunces Tavern, kde na vás dýchne pořádný kus historie. Funguje tu už desítky let a navíc vaří výborně.

Tip: Rádi byste ušetřili na vstupném za atrakce a památky v New Yorku? Podívejte se na recenzi a srovnání turistických karet v New Yorku (odkaz se otevře v novém okně), které vám pomůžou při vaší cestě do New Yorku výrazně ušetřit.

NEW YORK ZA 5 DNÍ – ITINERÁŘ PRO 4. DEN

Včerejší den byl náročný na emoce, takže se dnešní den ponese v uvolněném duchu. Ale přesto bude rozhodně stát za to.

SoHo

Čtvrtý den začneme ve čtvrti SoHo, která je známá svými luxusními butiky a historickou litinovou architekturou. A dlážděnými ulicemi, které dodávají oblasti ten správný šmrnc.

SoHo New York

V SoHo nenajdete světoznámé památky. Je to ale perfektní místo pro nákupy nebo jen procházky po zdejších ulicích, které jsou zase zcela jiné než na zbytku Manhattanu.

Washington Square Park a Greenwich Village

Ze SoHo se vydejte do Washington Square Park s velkým obloukem, kde můžete pozorovat lidi a zažít uvolněnější atmosféru. Park je součástí čtvrti Greenwich Village, která je plná malých obchůdků, restaurací, barů, jazzových klubů a představení stand up komiků.

Pokud se propletete do okolních uliček, možná najdete dům Přátel nebo dům Carrie ze Sexu ve městě (obě místa jsem vyznačila v mapě na začátku článku).

co navštívit v New Yorku
Greenwich Village

High Line a Chelsea Market

Po procházkách ulicemi Greenwich Village už vám určitě vyhládlo. Greenwich Village nabízí skvělé restaurace, pekárny a kavárny, kde se můžete najíst.

Pokud hledáte něco typicky newyorského, zajděte do nejlepšího trhu v okolí – na Chelsea Market. Ten se nachází ve staré továrně a otevírá už v 7 hodin ráno. Rozmanité obchůdky a výborné jídlo pod jednou střechou, tohle místo musí být na každém itineráři, co vidět v New Yorku za 5 dní.

Jakmile se najíte a vyjdete zpět ven, uvidíte mezi budovami bývalou nadzemní železniční trať. Ta se už léta nepoužívá a z toho důvodu jí místní přeměnili na městský park s příznačným názvem High Line.

Park prochází skrz 8 bloků a je dlouhý 2,33 km. Užijete si výhledy na město z výšky 10 metrů, udržované zahrady a spoustu zeleně s lavičkami.

Park je přístupný na několika místech schody nebo výtahem (schody se nachází kousek od Chelsea Market – nemůžete to minout).

městský park High Line v New Yorku / co vidět v New Yorku
Výhled z High Line, New York

Hudson Yards

Z High Line se dostáváme na poslední místo v dnešním itineráři, kde můžete strávit zbytek dne. Je tu toho totiž hodně k vidění. Na mysli mám Hudson Yards, oblast plnou zajímavé architektury a nádherných výhledů.

Nenechte si ujít The Vessel, točité schodiště ve tvaru včelí plástve. Za $10 můžete vystoupat až do 16. patra a užít si zase jiný výhled na New Yorku (zkontrolujte přístupnost, v roce 2023 přístupná jen spodní část). Ne tak ikonický jako u Empire nebo Top of the Rock, ale zase jiný a neotřelý.

Vedle The Vessel se nachází The Shed, centrum umění s pohyblivou střechou.

Vyhlídková plošina Edge

Máte rádi dobrodružství a fantastické výhledy? Součástí Hudson Yards je taky vyhlídková plošina Edge s částečně průhlednou podlahou. Nic pro slabé povahy, ale je to jedinečný zážitek. Perfektní místo pro pozorování západu slunce.

Výhled z částečně prosklené vyhlídkové plošiny Edge

Intrepid Sea, Air & Space Museum

Pokud máte v dnešním itineráři stále dostatek času, navštivte nedaleké Intrepid Sea, Air & Space Museum, které vás vezme napříč americkou vojenskou a námořní historií.

V muzeu, které kotví podél řeky Hudson v New Yorku, se nachází letadlová loď Intrepid, která sloužila ve druhé světové válce, studené válce a válce ve Vietnamu. Můžete si prohlédnout její paluby, působivou sbírku letadel a dokonce se projít pavilonem raketoplánů, v němž se nachází Enterprise.

Intrepid Sea, Air & Space Museum New York

Plavba lodí

Kousek odtud taky vyplouvají vyhlídkové plavby po řece Hudson kolem Manhattanu. Užijte si jinou perspektivu nebo plavbou zakončete den – pohled na nasvícený New York totiž stojí za to. Rezervujte plavbu lodí kolem Manhattanu zde.

New York plavba lodí

NEW YORK ZA 5 DNÍ – ITINERÁŘ PRO 5. DEN

Brooklynský most a DUMBO

Žádný itinerář se nemůže obejít bez Brooklynského mostu, ikony New Yorku. Brooklyn Bridge je 486,3 m dlouhý visutý ocelový most s gotickými oblouky, který byl prvním mostem svého druhu na světě. Propojuje přes řeku East River Manhattan a Brooklyn.

Brooklynský most / památky New York / Brooklyn Bridge
Brooklynský most při západu slunce

Mostem projede každý den více než 120 000 vozidel a 3100 cyklistů a projde na 4000 chodců. Pokud si chcete udělat fotku bez lidí, musíte přijít brzy ráno.

Od Brooklynského mostu pokračujte na Washington Street v Brooklynu, odkud se pokocháte ikonickým pohledem na most. Jedná se o vyhlídku Dumbo – Manhattan Bridge View, která je pojmenovaná po celé čtvrti Dumbo.

Vyhlídka Dumbo nedaleko Brooklyn Bridge
Vyhlídka Dumbo nedaleko Brooklyn Bridge

Dumbo a Williamsburg

Čtvrť Dumbo je módní čtvrť s cihlovými červenými domy, dlážděnými uličkami a výhledem na nábřeží. Tohle je obraz, který se mi jako první při pomyšlení na Brooklyn vybaví.

Po obou stranách Brooklynského mostu se rozprostírá Brooklyn Bridge Park s upravenou promenádou a výhledy na protější Manhattan.

Výhled na Manhattan z Brooklyn Park pří západu slunce

Pokud máte rádi pouliční umění, zamiřte do čtvrti Wiliamsburg, která se nachází nedaleko Dumbo v Brooklynu. Tady si užijete hipsterskou kulturu, uměleckou scénu a širokou nabídku restaurací a obchodů.

Nebo se jen tak toulejte Brooklynem, který vyzařuje zase zcela jinou atmosféru než Manhattan.

Brooklyn / co vidět v New Yorku

Kam na jídlo v Brooklynu

Brooklyn nabízí spoustu možností, kde se dobře najíst. A to taky v okolí Brooklynského mostu. Zkuste Time Out Market, samoobslužnou restauraci s velkým výběrem a střešní terasou, odkud se můžete kochat Brooklynským mostem.

Coney Island

Své newyorské dobrodružství zakončete výletem na Coney Island. Zábavný park a promenáda nabízejí uvolněnou atmosféru – ideální pro poslední noc ve městě.

Svezte se na nejstarší dřevěné horské dráže na světě, projděte se po písečné pláži nebo si užijte výhled z ruského kola. Pláž lemuje historická upravená promenáda, odkud můžete sledovat krásné západy slunce.

Coney Island New York

Jak se dostat na Coney Island

Coney Island leží trochu z ruky mimo hlavní atrakce města. Nachází se na jižním cípu Brooklynu. Máte 2 základní možnosti, jak se sem dostat:

 • Metrem z Manhattanu nebo Brooklynu a vystoupit na zastávce Coney Island-Stillwell Av. Cesta trává 40-60 minut podle toho, odkud jedete.
 • Trajektem za $4, který vyplouvá z nástupiště 11 na Wall Street – od Brooklynského mostu se vrátíte zpět na Manhattan, kde odbočíte doleva podél pobřeží. Asi za 10-15 minut dojdete k nástupišti. Cesta trvá něco přes půl hodiny.

Kde se ubytovat v New Yorku?

 • NAŠE VOLBA: Hyatt Place NYC Chelsea: Fantastický hotel v centru Manhattanu, nádherné výhledy na Manhattan a metro 5 minut od hotelu.
 • Washington by LuxUrban: Čtyřhvězdičkový hotel v Downtown, nádherný výhled, skvělá dostupnost na letiště JFK.
 • Hotel Pod Times Square: Moderní a designový hotel 2 minuty od Times Square v centru Manhattanu. Skvělá dostupnost k památkám a na autobusové nádraží Port Authority.
 • LIC Hotel: Tříhvězdičkový hotel v Queens za dobrou cenu. Strategická poloha na půli cesty mezi Manhattanem a letištěm JFK.
 • West Side YMCA: Levné ubytování u Central Parku v jednoduše zařízených soukromých nebo sdílených pokojích. K dispozici bazén, sauna, fitness.

Ubytování v New Yorku 😴

new york ubytování
Washington by LuxUrban

Moderní hotel se skvělou dostupností a výhledem

new york ubytování
Hyatt Place NYC Chelsea

4* hotel v centru s výhledem na Empire

Jak si užít New York

 • Vezměte si pohodlnou obuv. Nachodíte toho opravdu hodně.
 • Vyzkoušejte pouliční jídlo – bagel, newyorskou pizzu, hot dog…je toho na výběr dost a za dostupné ceny.
 • Využijte newyorské metro, které je pohodlné a vede kolem všech hlavních atrakcí ve městě. Kam se nedostanete metrem, zvolte trajekt, díky kterému si užijete zase jiný pohled na město.
 • Rezervujte si vstupenky na nejoblíbenější atrakce předem – Empire State Building, Socha Svobody, Top of the Rock, SUMMIT One Vanderbilt…- konkrétní informace najdete u každého místa.
 • Přivstaňte si na hlavní turistické body, jako je Brooklynský most, Socha Svobody či Empire State Building.
 • Užijte si New York za tmy, kdy má zase zcela jinou atmosféru.
 • Podívejte se, zda vám nepřinese úsporu New York Pass nebo NY CityPASS.

Nejlepší rezervační zdroje pro návštěvu New Yorku

Přes Booking.com hledáme veškeré ubytování. Jedná se o největší ubytovací portál na světě a najdete tu vše, od moderních hotelů, útulných penzionů po přímořské vily.

Get Your Guide je obrovský rezervační systém pro nákup vstupenek, výletů s průvodci a nejrůznější aktivity. Na jednom místě si můžete přečíst zkušenosti ostatních cestovatelů a zarezervovat lístky do Vatikánských muzeí, plavbu lodí po Dunaji nebo pouštní safari v Dubaji.

Toto byl náš itinerář, co vidět v New Yorku za 5 dní. Připravení zamilovat se do města, které nikdy nespí? Šťastnou cestu!

Více informací o New Yorku

KAM V NEW YORKU: Inspirujte se 30 místy, co navštívit v New Yorku včetně praktických informací o vstupném, otevírací době a jak se dostat.

NEW YORK PRŮVODCE: V samostatném článku se dozvíte praktické informace a tipy pro návštěvu New Yorku. Zde najdete tipy, jak ušetřit v New Yorku.

Na vstupném můžete výrazně ušetřit díky turistickým kartám – podívejte se na jejich srovnání a recenzi.

Shrnutí: Perfektní itinerář pro New York za 5 dní

Co vidět v New Yorku za 5 dní?

Nenechte si ujít ikonické památky a místa v New Yorku, jako je Central Park, Empire State Building, Rockefeller Center nebo Památník a muzeum 11. září. Nasedněte na trajekt k Soše Svobody nebo přejděte Brooklynský most. Podrobný přehled pro jednotlivé dny včetně mapy najdete v článku. Přidali jsme taky tipy, kam na nejlepší výhledy, jídlo nebo skrytá místa v New Yorku.

Stačí 5 dní na prohlídku všech hlavních newyorských památek?

Pět dní sice nepokryje úplně všechno, ale poskytuje dostatečnou dobu na to, abyste si prohlédli mnoho klíčových newyorských atrakcí. V článku je uveden podrobný plán, jak tento čas co nejlépe využít.

Jsou v itineráři zahrnuty nějaké atrakce, které vyžadují rezervaci předem?

Ano, některé atrakce jsou velmi oblíbené a mohou vyžadovat rezervaci předem. Ty jsou v článku jasně označeny.

Jak se nejlépe pohybovat po New Yorku během pětidenního výletu?

Itinerář kombinuje chůzi, jízdy metrem a využití trajektu v závislosti na vzdálenosti mezi jednotlivými atrakcemi. Cílem je co nejvíce nasát atmosféru města jako místní.

2 názory na “Co vidět v New Yorku za 5 dní: Itinerář & mapa”

 1. Dobrý den,
  za tři týdny pojedu do NY a díky Vašim stránkám jsem se skvěle zozientoval a naplánoval si itinerář. Informace od Vás jsou opravdu skvělé. Koupil jsem si NY Pass All Inclusive a zjistil jsem, že nevím jak si rezervovat časy na atrakcích kde není požadovaná rezervace dopředu např. One World Observatory. Po rozkliknutí jejich stánek lze rezervovat čas jen při koupi vstupenky a tu již mám, takže nevím jak si čas zajistit. Je na to nějaký způsob nebo to funguje kdo dřív příjde ten je na řadě?
  Děkuji za odpověď a hlavně za super informace. Nic lepšího není.
  Lukáš

  1. Dobrý den Lukáši,

   to moc rádi slyšíme a děkujeme. Přejdu hned k dotazu – na některé atrakce je nutná rezervace předem – viz odkaz. Na jiné atrakce, jako je například One World Observatory, dopředu rezervace možná s NY Pass není. NY Pass slouží primárně pro úsporu a v základu se nejedná o skip the line kartu, ale uvádějí vždy tipy pro návštěvu každého místa, jak se frontám vyhnout. Podrobný popis pro každé z míst najdete vždy u dané atrakce – zde pro One World Observatory.

   Ať se cesta vydaří!

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *