DISNEYLAND PAŘÍŽ 2022: atrakce, vstupné, ceny

Plánujete navštívit Disneyland Paris? V tomto průvodci se dozvíte vše, co před svojí cestou potřebujete vědět – nejlepší atrakce, ceny vstupného, kde pořídit levné vstupenky, jaká je otevírací doba a další tipy, které se budou při návštěvě Disneylandu v Paříži hodit.

Aktualizováno 18.8.2022

Disneyland v Paříži

Zábavný park Disneyland Paris leží asi 32 km východně od Paříže v městečku Chessy. Park byl postaven už v roce 1992 jako Euro Disney, aby se svým názvem odlišil od amerického Disneylandu. Jen o 2 roky později ale park přejmenovali na Disneyland Paris. V roce 2002 k původnímu Disneylandu Parku přibyl druhý park Walt Disney Studios Park. Původně si Disney nebyl jistý, kde park postaví – v nejužším výběru bylo Katalánsko ve Španělsku a právě Chessy ve Francii.

Disneyland Paris v Paříži

Disneyland v Paříži zaměstnává na 15 000 lidí, najdete tu na 35 000 stromů a 450 druhů rostlin. Má taky největší zásobu kostýmů v Evropě – celkem přes neuvěřitelných 250 000 kostýmů. Přesto je Disneyland na Floridě se svými 4 parky o mnohem větší a dokonce taky největším tematickým parkem na světě.

Jak se dostat do Disneylandu v Paříži? 

Záleží, zda jedete do Disneylandu rovnou z letiště Charles de Gaulle či Orly nebo z Paříže. Podle toho se liší cena za lístek i doba, kterou strávíte na cestě. Nejjednodušší a nejlevnější možností je vlak RER A z nádraží Gare de Lyon v Paříži. V Disneylandu jste za 37 minut a jednosměrná cesta vás vyjde na 7,60 €. Vystoupíte na nádraží Marne-la-Vallée-Chessy, které je jen 2 minuty od Disneylandu.

Přímo z obou letišť pak jezdí červený autobus od Disneylandu s názvem Magical Shuttle. Cesta trvá hodinu a vyjde vás na 23 € (děti do 12 let 10 €).

Parky v Disneylandu v Paříž

Disneyland Paris má 2 hlavní parky – Disneyland Park a Walt Disney Studios Park. Ty se pak dělí dál na tematické parky. V obou parcích je celkem přes 50 atrakcí (některé můžou být v den vaší návštěvy zavřené nebo po určitý čas během dne).

Star Wars Hyperspace Mountain

Zhrozili jste se, jak všechny atrakce během svojí návštěvy stihnete? Nebojte, ne všechny atrakce za návštěvu stojí. Za chvíli vám dám pár našich tipů na nejlepší atrakce v Disneylandu, co si nenechat ujít.

Pokud jedete v sezóně a plánujete navštívit oba parky, doporučila bych vyhradit si 1 den na každý park. U atrakcí bývají delší fronty a možná byste nestihli v obou parcích za 1 den vše, co plánujete.

TIP: Při objednání vstupenek do Disneylandu online ušetříte a navíc můžete v případě potřeby vstupenky do 3 dní předem na pár kliknutí zrušit zdarma. To je velká výhoda, protože vám to umožní koupit lístky za nižší akční ceny. Nemusíte nic tisknout, vstupenky si jen stáhnete do mobilu a na místě oskenujete kód.

1. Disneyland Park

Disneyland Park je prvním parkem, který vznikl v Disneyland Paris. Najdete tu 40 atrakcí (16 atrakcí bez omezení výšky) a taky několik spotů, kde se můžete vyfotit s Disney postavičkami (Minnie, Mickeym, Donaldem, Medvídkem Pú a dalšími). Tenhle park je vhodnější pro rodiny s menšími dětmi, protože je tu spousta pohádkových postaviček, hrad Šípkové Růženky a víc atrakcí bez omezení výšky.

Disneyland Paris / Disneyland v Paříži

Disneyland Park leží po pravé straně od nádraží za velkým růžovým hotelem Disneyland Hotel. Půjdete s davem a rozhodně to neminete. Projdete podchodem hotelu a dostanete se na hlavní ulici inspirovanou maloměstskou Amerikou z počátku 20. století – Main Street USA. Ta končí u ikonického hradu Šípkové Růženky.

Vstup do Disneyland Park

Hrad Šípkové Růženky

Hrad Šípkové Růženky ve Disneylandu v Paříži je jediným hradem v Disney parcích, pod kterým spí dračice. Ta se občas probudí, vyfoukne zelený kouř a zavrčí. Vitráže hradu vytvořili sklářští mistři. Výroba každého okna trvala měsíce a používali při ní techniku výroby skla ze 12. století.

Disneyland Paris / Disneyland v Paříži

Růžová barva zámku není náhodná. Vybrali jí tak, aby dokonale ladila s šedou oblohou, která v okolí Paříže převažuje (Disney park na Floridě je šedý, aby ladil s modrou oblohou). Hrad je orientovaný na jih, aby vypadal dobře na fotkách. Uvnitř je obchod se suvenýry a expozice z pohádky.

Večer se tu koná show s ohňostrojem. Aktuální čas se mění a pro daný den ho najdete v aplikaci Disneyland Paris.

Nejlepší atrakce v Disneyland Park

Disneyland Park se dělí na několik tematických parků a každý z nich pak obsahuje další atrakce, které můžete navštívit. Tady je náš výběr:

FANTASYLAND

Fantasyland se nachází za hradem Šípkové Růženky a je to perfektní místo pro rodiny s malými dětmi.

 • It´s a small world – plavba kanálem, která představuje cestu kolem světa. Uvidíte nejrůznější světy (Japonsko, Persii, Indiány, džungli a spoustu dalších). K tomu zpívá hymna It´s a small world.
 • Peter Pan´s Flight inspirovaný pohádkou o Petru Panovi, kdy létáte nad Londýnem a Zemí Nezemí v pirátské galeoně; krátká, ale pohádková jízda; bývají dlouhé fronty
 • Setkání s Mickey Mousem
ADVENTURELAND

Adventureland je místo plné dobrodružství, které připomíná exotické tropické místo v odlehlém koutě světa. Najdete ho po levé straně vedle Fantasylandu. 

 • Indiana Jones and the Temple of Peril – horská dráha omezená výškou 140 cm, což už svědčí o tom, že není pro slabé povahy; čekají vás strmé zatáčky i smyčka; bývají dlouhé fronty
 • Pirates of the Caribbean – strašidelná plavba lodí, kde zažijete dobrodružství kapitána Jacka a pirátů; vše doprovází zvuky z filmu
 • Adventure Island – procházka po visutém mostě, jeskyně, vodopád, která vás vezme do pirátských dob
 • Swiss Family Treehouse – dům na stromě, kam se dostanete po schodech až do koruny stromů s pěkným výhledem na park
FRONTIERLAND

Frontierland se rozprostírá po levé straně za Main Street USA. Okamžitě vás zaujme tématikou Divokého západu. 

 • Big Thunder Mountain – jízda na horské dráze důlním vláčkem pustou krajinou Divokého západu; bývají dlouhé fronty
 • Phantom Manor – prohlídka strašidelného domu, při které se vypráví příběh
DISCOVERLAND

Discoveryland si nemůžou nechat ujít fanoušci Star Wars a Buzze z Toy Story. Leží po pravé straně za Main Street USA. 

 • Star Tours: The Adventures Continue – pro fanoušky Star Wars, kdy cestujete mezi galaxiemi pomocí 3D brýlí; 60 misí, takže i při více návštěvách zažíváte pořád novou a novou misi; na začátku každé mise je jeden z návštěvníků vybrán jako špion
 • The Buzz Lightyear Laser Blast – laserová střílečka s Buzz rakeťákem; ideální i pro menší děti; bývají dlouhé fronty
 • Star Wars Hyperspace Mountain je vesmírná hora s horskou dráhou inspirovanou Hvězdnými válkami; strmé a rychlé zatáčky, kde uhýbáte laserovým výbuchům; bývají dlouhé fronty; pokud nemáte zkušenost s horskými dráhami, jako první bych doporučila vyzkoušet jinou horskou dráhou a až poté Hyperspace Mountain

2. Walt Disney Studios Park

Walt Disney Studios Park je novějším parkem, který se věnuje zákulisí filmů a produkce. Vede sem samostatný vstup. Od nádraží jdete rovně. Vstup poznáte už z dálky podle vysoké věže s Mickeyho ušima.

Disneyland Paris / Disneyland v Paříži

Walt Disney Studios Park má sice jen 11 atrakcí (4 atrakce bez omezení výšky), ale některé z nich rozhodně stojí za to. To poznáte podle dlouhých front. Menší děti bude asi o něco víc bavit Disneyland Park, ale i tady si užijí spoustu zábavy.

Nejlepší atrakce ve Walt Disney Studios Park

 • Ratatouille: The Adventure – zábavný 4D zážitek, kdy se vžijete do kůže krysy a utíkáte po kuchyni; bývají dlouhé fronty
 • Crush´s Coaster – kombinovaná horská dráha v želvím krunýři se spoustou zatáček; bývají dlouhé fronty
 • The Twilight Zone Tower of Terror – procházíte tajemným bývalým hotelem Hollywood Tower až k výtahu, kde se připoutáte a čeká vás vertikální horská dráha mezi přízemím a 13. patrem, kdy se vám pokaždé sevře žaludek při pádu dolů; bývají dlouhé fronty

Jaké atrakce navštívit s malými dětmi?

V Disneylandu je spousta atrakcí, ale některé jsou limitované výškou. Mezi nejlepší atrakce pro malé děti, které nejsou limitované výškou, patří:

 • It´s a small world, Disneyland Park (plavba kanálem, kde uvidíte různé světy a spoustu postaviček)
 • Alice´s Curious Labyrinth, Disneyland Park (labyrint z živého plotu s Disney postavičkami)
 • Mad Hatter’s Tea Cups, Disneyland Park (jízda v čajových šálcích, rychlost si sami ovládáte, fialový šálek je nejrychlejší)
 • Peter Pan´s Flight, Disneyland Park (příběh Petra Pana, kdy se proletíte nad Londýnem a Zemí Nezemí; je tu tma)
 • Setkání a vyfocení s Mickeym Mousem, Disneyland Park
 • Buzz Lightyear Laser Blast, Disneyland Park (laserová střílečka s Buzzem z Toy Story)
 • Ratatouille, Walt Disney Studios Park (zábavná 4D honička v Gusteauově kuchyni)
Disneyland Paris / Disneyland v Paříži
Mad Hatter’s Tea Cups

Atrakce pro větší děti a dospělé v Disneyland Paris

I když nejsou některé atrakce limitované výškou, můžou být docela temné a trochu strašidelné, takže bych je i tak doporučila větším dětem. Mezi nejlepší atrakce pro větší děti a dospělé patří:

 • Big Thunder Mountain, Disneyland Park (horská dráha inspirovaná Divokým západem)
 • Indiana Jones and the Temple of Peril, Disneyland Park (horská dráha s ostrými zatáčkami a smyčkou inspirovaná Indiana Jonesem)
 • Star Wars Hyperspace Mountain, Disneyland Park (horská dráha se Star Wars tematikou)
 • Pirates of the Caribbean, Disneyland Park (strašidelná plavba lodí z dob kapitána Jacka a pirátů)
 • Star Tours: The Adventures Continue, Disneyland Park (3D cestování galaxiemi)
 • RC Racer, Walt Disney Studios Park (dráha ve tvaru půl kruhu; krátká, ale intenzivní jízda)
 • The Twilight Zone Tower of Terror, Walt Disney Studios Park (vertikální horská dráha)
 • Crush´s Coaster, Walt Disney Studios Park (horká dráha v želvím krunýři)
Disneyland Paris / Disneyland v Paříži

Vstupné, cena a otevírací doba

Zábavný park nabízí hned několik balíčků, ze kterých si vybere opravdu každý. Za sebe ale musím říct, že různé typy vstupenek a několik cen působí na webu Disneylandu trochu zmatečně. A navíc to často mění. Dnes se tomu podíváme blíž na zoubek.

Druhy vstupenek do Disneyland Paris:

Jednodenní vstupenky do Disneylandu v Paříži

Jednodenní vstupenky nabízí Disneyland v několika cenových úrovních. Ty se liší podle toho, zda park navštívíte v hlavní sezóně nebo o víkendu, kdy jsou ceny o dost vyšší. V lednu v týdnu vás vstupenky vyjdou v plné sazbě jen na 54 €, ale v létě o víkendu to pak může být až 94 €. Konkrétní cenu se dozvíte po zvolení termínu. Vstupenky nezahrnují dopravu.

Pokud budete ubytovaní v Paříži, můžete si nechat zajistit i dopravu. Autobus staví u Eiffelovy věže nebo na nádraží Gare du Nord (Gare du Nord/Opéra/Chateaut). Ceny jsou pak ale vyšší a fixní bez ohledu na období (viz tabulka), takže nemáte šanci “vychytat” slevu – je lepší jet vlakem (viz odstavec Jak se dostat do Disneylandu).

V tabulce vidíte cenové rozmezí, ve kterém se jednodenní vstupenky do Disneyland Paris pohybují. Ceny jsou rozdělené podle toho, zda navštívíte jenom jeden park nebo oba parky a kolik vám je let.

Vstupenky platí neomezeně na všechny atrakce – buď pro 1 park nebo pro oba parky (záleží, co si vyberete). Lístky lze stornovat až do 3 dnů před odjezdem.

Vstupenky do Disneylandu bez zvolení termínu

Chystáte se do Disneylandu, ale nevíte termín, a přesto si chcete koupit vstupenku už teď? Pak jsou pro vás ideální jednodenní nedatované vstupenky, které platí až 1 rok od zakoupení. Jsou taky fajn tipem na dárek.

Vstupenky platí neomezeně na všechny atrakce – buď v jednom z parků nebo v obou (záleží, co si vyberete).

Disneyland Paris / Disneyland v Paříži

Vícedenní vstupenky do Disneylandu

Plánujete strávit v Disneylandu víc dní? Pak mrkněte na zvýhodněné vícedenní balíčky – v nabídce jsou 2, 3 nebo 4 dny. Vstupenky platí na neomezené množství atrakcí v obou parcích (nemůžete si zvolit jen 1 park).

Otevírací doba v Disneylandu Paris

 • Disneyland park 9:30 – 20:00, mimo sezónu v týdnu zavírá park o hodinu dříve
 • Walt Disney Park 9:30 – 18:00
 • Pokud se ubytujete v Disney hotelu, máte navíc hodinu až dvě před a po otevírací době pro sebe. V Disney tomu říkají Extra Magic Time.

Kde se najíst v Disneylandu v Paříži?

Možností, kam na jídlo v Disneylandu, je spousta. Najdete tu restaurace s obsluhou, bufety, kavárny i fastfoody. Můžete se najíst v Disney Village, která sousedí s oběma parky a je plná obchodů a restaurací, popř. se najíst přímo v jednom z parků. Počítejte s tím, že ceny jsou nadsazené. Jestli chcete ušetřit, můžete si sbalit vlastní svačinu a najíst se při čekání ve frontě nebo na jedné z laviček.

Mezi ty nejlepší místa, kde se najíst v Disneyland Paris patří:

 • Bistro chez Rémy ve Walt Disney Studios Park (nalevo od Ratatouille)
 • Cowboy Cookout Barbecue inspirovaná Divokým západem v Disneyland Park (ve Frontierland za Big Thunder Mountain)
 • Plaza Gardens Restaurant na náměstí před hradem v Disneyland Park; mají velký výběr
 • Rainforest Cafe v Disney Village
Disneyland Paris / Disneyland v Paříži / Disney village

Kdy navštívit Disneyland v Paříži?

Co se týká denní doby, vydejte se do parku co nejdříve ráno, protože největší davy se nahrnou kolem 10 h. Nebo pak později odpoledne. Obecně bývá klidnější prostředek týdne út-čt.

Mezi nejklidnější měsíce patří leden po Vánocích, únor a březen. Nejvíc lidí tu naopak bývá v období Velikonoc, v létě od června do začátku září, kolem Halloweenu a mezi Vánoci a Novým rokem. I když jsou v létě největší davy, je otevírací doba prodloužená a koná se tady nejvíc akcí.

Počasí v Paříži je docela mírné, takže můžete do Disneylandu vyrazit klidně po celý rok. Pokud hledáte kompromis, vyrazte sem květen-začátek června nebo pak polovina září-říjen. Počasí je už/stále teplé a fronty jsou menší.

Disneyland Paris / Disneyland v Paříži
Big Thunder Mountain

Jak se vyhnout frontám v Disneylandu Paris? 

Fronty u některých atrakcí v Disneylandu v Paříži jsou někdy až děsivé. Ty nejlepší atrakce mohou mít čekací dobu 30 minut až hodinu (v největší sezóně klidně i přes hodinu). V posledních dvou letech byly fronty vzhledem k omezením výrazně menší, ale těžko říct, jak to bude dál, takže tu mám pár tipů, jak se vyhnout frontám v Disneylandu Paris:

 • Dorazte co nejdříve ráno a vyberte si nejnavštěvovanější atrakce (Indiana Jones, Big Thunder Mountain, Peter Pan´S Flight nebo Hyperspace Mountain v Disneyparku nebo Ratatouille a Tower of Terror ve Walt Disney Studios Park). Ostatní atrakce, hrad Šípkové Růženky a blíže prozkoumávat park můžete později.
 • Posuňte si oběd na později a navštivte oblíbené atrakce během oběda, kdy se odejde řada návštěvníků najíst.
 • Stáhněte si aplikaci Disneyland Paris, která ukazuje aktuální čekací doby u každé atrakce.

Disney Premier Access

Pokud se přece jen vytvoří fronta u atrakce, kam máte v plánu jít, máte ještě jednu možnost a tou je placená služba Disney Premier Access. Jak už napovídá název, jedná se o zrychlený vstup na atrakci. Ten je zpoplatněný 5-15 € podle toho, kdy Disneyland navštěvujete – víc zaplatíte v sezóně a o víkendech, podle vytíženosti atrakce apod.

Jak to funguje? Stáhnete si aplikaci Disneyland Paris, kde si založíte svůj účet a propojíte se vstupenkou. Jakmile vstoupíte do jednoho z parků a uvidíte, že je tu spousta lidí, kteří čekají ve frontách, najdete si atrakci, kam chcete jít a zjistíte, jaká je čekací doba a zda má atrakce zrychlený vstup Disney Premier Access (ne všechny to mají). Kliknete na zrychlený vstup, vyberete čas a zaplatíte. Pokud nemáte aplikaci, můžete si za zrychlený vstup zaplatit i na místě:

 • V Disneyland parku v City Hall – na Main Street po levé straně kousek za vstupem do parku (jakmile projdete nádražím a uvidíte altán uprostřed, bude to budova s hodinami po levé straně)
 • Ve Walt Disney Studios Parku ve studiu 1, kterým procházíte kousek za vstupem do parku

Disney Premier Access se nemůžete koupit dopředu. V jednu chvíli se dá objednat zrychlený vstup jen na 1 atrakci.

It´s a small world

Tipy před návštěvou Disneylandu v Paříži

 • Vezměte si svojí láhev s vodou. Po parcích jsou rozmístěné fontány s pitnou vodou, kde si můžete vodu bez problémů dočepovat. Drobný trik, který vám ušetří dost euro.
 • Nasaďte pohodlné boty, protože toho nachodíte opravdu dost. Parky jsou rozlehlé, zvlášť, pokud plánujete přecházet mezi Disneyland Park a Walt Disney Studios Park.
 • Vytvořte si alespoň přibližný plán, co chcete a v jakém sledu navštívit. Díky rozloze parku se tu snadno zatouláte a zbytečně pak ztratíte čas bezcílným bloumáním.
 • Pokud máte zakoupenou vstupenku do obou parků, nejprve projděte 1 park a potom přejděte do druhého. Přechody mezi parky jsou docela dlouhé a zbytečně byste ztratili čas na cestě.
 • Stáhněte si bezplatnou aplikace Disneyland Paris. Ta vám ukáže, kde se právě nacházíte, kde jsou jaké atrakce a jaké jsou aktuální čekací doby. V celém areálu funguje wifi.
 • V létě si přibalte opalovací krém a něco na hlavu. Dost času strávíte ve frontách na sluníčku.

Kde koupit levné vstupenky do Disneylandu v Paříži?

Při objednání online ušetříte a navíc můžete v případě potřeby vstupenky do 3 dní předem na pár kliknutí zrušit zdarma. To je velká výhoda, protože vám to umožní koupit lístky za nižší akční ceny. Nemusíte nic tisknout, vstupenky si jen stáhnete do mobilu a na místě oskenujete kód.

Dalším tipem, jak ušetřit při návštěvě Disneylandu v Paříži, je pařížská turistická karta Paris Explorer Pass. S jednou kartou získáte vstup zdarma do 41 atrakcí a zážitků v Paříži včetně Disneylandu. Vybrat si můžete návštěvu Louvru, prohlídku Eiffelovy věže, výhled z mrakodrapu Montparnasse nebo památníku Grande Arche, plavbu po Seině, ochutnávku vína v historických královských sklepích Les Caves du Louvre, vyzkoušet si výrobu vlastních makaronek ve známé galerii Lafayette či vyrazit do zábavného parku Astérix. Čtěte více o Paris Explorer Pass.

Ubytování v okolí Disneylandu

Disneyland Paris nabízí hned 6 možností, kde se můžete ubytovat poblíž. Ubytování v hotelech je zážitkem samo o sobě, ale ceny za noc pro dva se pohybují většinou v rozmezí 10 000-25 000 Kč. 

Doporučuju ubytovat se v Paříži poblíž nádraží Gare de Lyon a odtud si vzít vlak RER A do Disneylandu (cesta trvá 37 minut). Naším prvním tipem se skvělým poměrem cena/kvalita je hotel ibis Styles Paris Bercy. Leží pár minut od nádraží Gare de Lyon a přitom je velmi dobře propojený s těmi nejznámějšími místy v Paříži – za 15 minut jste metrem u Notre-Dame nebo Louvru a za další čtvrt hodinku na Champs-Élysées nebo u Eiffely věže. Můžete vyrazit na promenádu k Seině nebo se projít v parku Bercy se zahradami, který je pár metrů od hotelu. Pokoje jsou menší, ale útulné se snídaní v ceně. Druhým tipem na ubytování je Campanile Hotel Paris Bercy Village, které leží taky u parku Bercy a má skvělou základnu pro objevování Paříže a návštěvu Disneylandu.

Disneyland Paris: MAPA

JAK POUŽÍVAT TUTO MAPU: Výše najdete podrobnou mapu Disneylandu v Paříži. Kliknutím do levé horní části mapy uvidíte samostatné vrstvy s vyznačenými místy. Můžete skrýt a zobrazit různé vrstvy nebo kliknutím na ikony na mapě zobrazit názvy míst, která zmiňuji v průvodci o Disneylandu Paris. Pokud si chcete mapu uložit, označte jí hvězdičkou. Pro větší verzi klikněte na ikonu v pravém horním rohu.

Související články o Francii

Další průvodci

Nejčastější dotazy

Kde leží Disneyland Paris?

Zábavný park Disneyland Paris leží asi 32 km východně od Paříže v městečku Chessy.

Z jakých parků se skládá Disneyland Paris?

Disneyland Paris má 2 hlavní parky – Disneyland Park a Walt Disney Studios Park. Ty se pak dělí dál na tematické parky. V obou parcích je celkem přes 50 atrakcí. Součástí komplexu je taky Disney Village s obchody a restauracemi.

Kolik stojí vstupenky do Disneyland Paris?

Nejlevnější vstupenky začínají na 54 €. Cena se odvíjí podle sezónnosti a návštěvnosti. Bližší informace o vstupném najdete v článku včetně tipů, jak ušetřit na vstupném.