Disneyland v Paříži (2024): atrakce, vstupné, zájezdy a další praktické tipy

Disneyland Paris v Paříži

Plánujete navštívit Disneyland Paris? V tomto průvodci se dozvíte vše, co před svojí cestou potřebujete vědět – nejlepší atrakce, ceny vstupného, kde pořídit vstupenky, nejlepší zájezdy do Disneylandu, jaká je otevírací doba a další tipy, které se budou při návštěvě Disneylandu v Paříži hodit.

Disneyland v Paříži, Francie

Zábavný park Disneyland Paris leží asi 32 km východně od Paříže v městečku Chessy. Park postavili už v roce 1992. Původní název zněl Euro Disney, aby se svým názvem odlišil od amerického Disneylandu. Jen o 2 roky později ale park přejmenovali na Disneyland Paris.

V roce 2002 k původnímu Disneylandu Parku přibyl druhý park Walt Disney Studios Park. Původně si Disney nebyl jistý, kde park postaví – v nejužším výběru bylo Katalánsko ve Španělsku a právě Chessy ve Francii.

Disneyland v Paříži zaměstnává na 15 000 lidí, najdete tu na 35 000 stromů a 450 druhů rostlin. Má taky největší zásobu kostýmů v Evropě – celkem přes neuvěřitelných 250 000 kostýmů. Přesto je Disneyland na Floridě se svými 4 parky o mnohem větší a dokonce taky největším tematickým parkem na světě.

Tip: Rezervace vstupenek do Disneylandu Paris je povinná. Doporučuji rezervovat alespoň den předem – pokud byste si lístky rezervovali až v den návštěvy, jsou výrazně dražší.

Jak se dostat do Disneylandu v Paříži? 

Disneyland z Paříže (bez cestovky)

Záleží, zda jedete do Disneylandu rovnou z letiště Charles de Gaulle či Orly nebo z Paříže. Podle toho se liší cena za lístek i doba, kterou strávíte na cestě.

Nejjednodušší a nejlevnější možností, jak se dostat do Disneylandu, je vlak RER A z nádraží Gare de Lyon v Paříži (vlak staví i na dalších zastávkách v Paříži). V Disneylandu jste za 37 minut a jednosměrná cesta vás vyjde na 7,60 €. Vystoupíte na nádraží Marne-la-Vallée-Chessy, které je jen 2 minuty od Disneylandu.

Přímo z obou letišť pak jezdí červený autobus od Disneylandu s názvem Magical Shuttle. Cesta trvá hodinu a vyjde vás na 23 € (děti do 12 let 10 € a děti do 2 let zdarma). Jízdní řády pro autobusy Magical Shuttle najdete tady.

Disneyland Paris / Disneyland v Paříži

Zájezdy do Disneylandu Paris

Zájezd do Paříže a Disneylandu představuje oblíbenou možnost, jak navštívit Disneyland Paris. Projdete si nejkrásnější místa Paříže včetně Eiffelovy věže, muzea Louvre a Vítězného oblouku. Druhý den strávíte v Disneylandu, kde si můžete neomezeně užívat zdejší atrakce.

Zájezd trvá 4 dny a v ceně je zahrnutá doprava autobusem, ubytování i vstupenky do Disneylandu. Autobus staví při odjezdu i příjezdu na řadě míst v České republice – Praha, Brno, Plzeň, Beroun a další.

Součástí jsou taky služby delegáta, který prozradí zajímavosti o Paříži a zajistí pro vás, co bude potřeba. Více informací a recenzí k zájezdu si můžete přečíst na tomto odkazu:

Disneyland Paris autem: parkování

Přijíždíte do Disneylandu vlastním autem? V okolí parku je několik parkovišť, kde můžete zaparkovat s osobním autem i karavanem.

Oficiální parkoviště v Disneylandu Paris

Oficiálním parkovištěm pro Disneyland je parkoviště Parking Visiteurs Disneyland Paris (všechna zmíněná parkoviště najdete vyznačená na mapě níže). Parkoviště funguje pouze přes den, není určené pro noční stání.

Pojedete po Boulevard de Parc, po které se dostanete až ke vstupní bráně na parkoviště (vypadá jako mýtná brána). Tady zaplatíte poplatek za parkování. Cena za parkování je 30 € pro auta, 25 € pro motorky a 45 € pro karavany. Cena je fixní bez ohledu na to, kolik času v Disneyland Parku strávíte.

Parkoviště je otevřené a částečně kryté stříškami. Přímo z parkoviště vede pohyblivý chodník, kterým se dostanete až k bezpečnostní kontrole do Disneyland Parku.

Oficiální parkovitě Disneylandu je od parku nejdál a je nejdražší.

Parkování Indigo Disney Village

Parkoviště Indigo Disney Village se nachází nalevo od Disney Village, kousek od vstupu do Disneyland Parku. Je ideální pro rodiny s malými dětmi nebo osoby se sníženou pohyblivostí, protože je k parku nejblíž.

Parkoviště je kryté, s téměř 1 400 parkovacími místy. Zaparkovat mohou vozidla s maximální výškou 2,1 m. Nejvyšší cena za parkování je 26 €, ale konečná částka závisí na tom, kolik hodin v parku strávíte. Pro platbu můžete využít hotovost a kartu.

Parkování u nádraží Marne-la-Vallée Chessy

Parkoviště Marne-la-Vallée Chessy sídlí ve stejné budově jako nádraží Marne-la-Vallée Chessy, kde byste vystoupili, pokud byste jeli z Paříže vlakem. Parkoviště je kryté a od vstupu do parku vzdálené 5 minut.

Za parkování na 12 hodin zaplatíte 18,80 €. Konečná cena se odvíjí podle času, který v parku strávíte. Platební automat přijímá hotovost a karty.

Parky v Disneylandu v Paříži

Disneyland Paris v Paříži má 2 hlavní parky – Disneyland Park a Walt Disney Studios Park. Ty se pak dělí dál na tematické parky. V obou parcích je celkem přes 50 atrakcí. Ne všechny atrakce bývají souběžně otevřené. Některé můžou být zavřené v den vaší návštěvy nebo po určitý čas během dne.

Za chvíli si povíme pár tipů na nejlepší atrakce v Disneylandu a co si nenechat ujít.

Pokud jedete v sezóně a plánujete navštívit oba parky, doporučila bych vyhradit si 1 den na každý park. U atrakcí bývají delší fronty a možná byste nestihli v obou parcích za jeden den vše, co plánujete.

Tip: Rezervace vstupenek do Disneylandu Paris je povinná. Doporučuji rezervovat alespoň den předem – pokud byste si lístky rezervovali až v den návštěvy, jsou výrazně dražší.

1. Disneyland Park

Disneyland Park je prvním parkem, který vznikl v Disneyland Paris. Najdete tu 40 atrakcí (16 atrakcí bez omezení výšky) a taky několik spotů, kde se můžete vyfotit s Disney postavičkami (Minnie, Mickeym, Donaldem, Medvídkem Pú a dalšími).

Tento park je vhodnější pro rodiny s menšími dětmi, protože je tu spousta pohádkových postaviček, hrad Šípkové Růženky a víc atrakcí bez omezení výšky.

Disneyland Paris / Disneyland Paříž
Main Street USA
Disneyland Paris v Paříži

Disneyland Park leží po pravé straně od nádraží za velkým růžovým hotelem Disneyland Hotel. Půjdete s davem a rozhodně to neminete. Projdete podchodem hotelu a dostanete se na hlavní ulici inspirovanou maloměstskou Amerikou z počátku 20. století – Main Street USA. Ta končí u ikonického hradu Šípkové Růženky.

Před hradem vedou odbočky k jednotlivým tematickým parkům. Vlevo Frontierland, za ním Adventureland, vpravo Discoveryland a přes hrad Šípkové Růženky Fantasyland.

Hrad Šípkové Růženky

Hrad Šípkové Růženky ve Disneylandu v Paříži je jediným hradem v Disney parcích, pod kterým spí dračice. Ta se občas probudí, vyfoukne zelený kouř a zavrčí. Vitráže hradu vytvořili sklářští mistři. Výroba každého okna trvala měsíce a používali při ní techniku výroby skla ze 12. století.

Dračice pod hradem Šípkové Růženky Disneyland Paris/ Disneyland Paříži
Dračice pod hradem Šípkové Růženky

Růžová barva zámku není náhodná. Vybrali jí tak, aby dokonale ladila s šedou oblohou, která v okolí Paříže převažuje (Disney park na Floridě je šedý, aby ladil s modrou oblohou). Hrad je orientovaný na jih, aby vypadal dobře na fotkách. Uvnitř je obchod se suvenýry a expozice z pohádky.

Večer se tu koná show s ohňostrojem. Aktuální čas se mění a pro daný den ho najdete v aplikaci Disneyland Paris.

Disneyland Paris ohňostroj

Nejlepší atrakce v Disneyland Park

Disneyland Park se dělí na několik tematických parků a každý z nich pak obsahuje další atrakce, které můžete navštívit. Tady je náš výběr:

FANTASYLAND

Fantasyland se nachází za hradem Šípkové Růženky a je to perfektní místo pro rodiny s malými dětmi.

 • It´s a small world – plavba kanálem, která představuje cestu kolem světa. Uvidíte nejrůznější světy (Japonsko, Persii, Indiány, džungli a spoustu dalších). K tomu zpívá hymna It´s a small world.
 • Peter Pan´s Flight inspirovaný pohádkou o Petru Panovi, kdy létáte nad Londýnem a Zemí Nezemí v pirátské galeoně; krátká pohádková jízda; bývají dlouhé fronty
 • Setkání s Mickey Mousem – místo, kde se můžete s Mickey Mousem vyfotit
Disneyland Paris / Disneyland Paříž Fantasyland
Fantasyland v Disneylandu Paris
ADVENTURELAND

Adventureland je místo plné dobrodružství, které připomíná exotické tropické místo v odlehlém koutě světa. Najdete ho po levé straně vedle Fantasylandu. 

 • Indiana Jones and the Temple of Peril – horská dráha omezená výškou 140 cm; čekají vás strmé zatáčky i smyčka; bývají dlouhé fronty
 • Pirates of the Caribbean – strašidelná plavba lodí, kde zažijete dobrodružství kapitána Jacka a pirátů; vše doprovází zvuky z filmu
 • Adventure Island – procházka po visutém mostě, jeskyně, vodopád, která vás vezme do pirátských dob
 • Swiss Family Treehouse – dům na stromě, kam se dostanete po schodech až do koruny stromů s pěkným výhledem na park
Pirates of the Caribbean v Adventureland Disneyland Paris
Pirates of the Caribbean v Adventureland
FRONTIERLAND

Frontierland se rozprostírá po levé straně za Main Street USA. Okamžitě vás zaujme tématikou Divokého západu. 

 • Big Thunder Mountain – jízda na horské dráze důlním vláčkem pustou krajinou Divokého západu; bývají dlouhé fronty
 • Phantom Manor – prohlídka strašidelného domu, při které se vypráví příběh
Big Thunder Mountain Big Thunder Mountain Frontierland
Big Thunder Mountain ve Frontierland v Disneylandu Paris
DISCOVERLAND

Discoveryland si nemůžou nechat ujít fanoušci Star Wars a Buzze z Toy Story. Leží po pravé straně za Main Street USA. 

 • Star Tours: The Adventures Continue – pro fanoušky Star Wars, kdy cestujete mezi galaxiemi pomocí 3D brýlí; 60 misí, takže i při více návštěvách zažíváte pořád novou a novou misi; na začátku každé mise je jeden z návštěvníků vybrán jako špion
 • The Buzz Lightyear Laser Blast – laserová střílečka s Buzz rakeťákem; ideální i pro menší děti; bývají dlouhé fronty
 • Star Wars Hyperspace Mountain je vesmírná hora s horskou dráhou inspirovanou Hvězdnými válkami; strmé a rychlé zatáčky, kde uhýbáte laserovým výbuchům; bývají dlouhé fronty; pokud nemáte zkušenost s horskými dráhami, jako první bych doporučila vyzkoušet jinou horskou dráhou a až poté Hyperspace Mountain
Star Wars Hyperspace Mountain v Discoverland v Disneyland Paris
Star Wars Hyperspace Mountain v Discoverland v Disneyland Paris

2. Walt Disney Studios Park

Walt Disney Studios Park je novějším parkem, který se věnuje zákulisí filmů a produkce. Vede sem samostatný vstup. Od nádraží jdete rovně. Vstup poznáte už z dálky podle vysoké věže s Mickeyho ušima.

Disneyland Paris / Disneyland Paříž / Walt Disney Studios Park

Walt Disney Studios Park má sice jen 11 atrakcí (4 atrakce bez omezení výšky), ale některé z nich rozhodně stojí za to. To poznáte podle dlouhých front. Menší děti bude asi o něco víc bavit Disneyland Park, ale i tady si užijí spoustu zábavy.

Nejlepší atrakce ve Walt Disney Studios Park

 • Ratatouille: The Adventure – zábavný 4D zážitek, kdy se vžijete do kůže krysy a utíkáte po kuchyni; bývají dlouhé fronty
 • Crush´s Coaster – kombinovaná horská dráha v želvím krunýři se spoustou zatáček; bývají dlouhé fronty
 • The Twilight Zone Tower of Terror – procházíte tajemným bývalým hotelem Hollywood Tower až k výtahu, kde se připoutáte a čeká vás vertikální horská dráha mezi přízemím a 13. patrem, kdy se vám pokaždé sevře žaludek při pádu dolů; bývají dlouhé fronty
Disneyland Paris / Disneyland Paříž / Walt Disney Studios Park

Jaké atrakce navštívit s malými dětmi?

V Disneylandu je spousta atrakcí, ale některé jsou limitované výškou. Mezi nejlepší atrakce pro malé děti, které nejsou limitované výškou, patří:

 • It´s a small world, Disneyland Park (plavba kanálem, kde uvidíte různé světy a spoustu postaviček)
 • Alice´s Curious Labyrinth, Disneyland Park (labyrint z živého plotu s Disney postavičkami)
 • Mad Hatter’s Tea Cups, Disneyland Park (jízda v čajových šálcích, rychlost si sami ovládáte, fialový šálek je nejrychlejší)
 • Peter Pan´s Flight, Disneyland Park (příběh Petra Pana, kdy se proletíte nad Londýnem a Zemí Nezemí; je tu tma)
 • Setkání a vyfocení s Mickeym Mousem, Disneyland Park
 • Buzz Lightyear Laser Blast, Disneyland Park (laserová střílečka s Buzzem z Toy Story)
 • Ratatouille, Walt Disney Studios Park (zábavná 4D honička v Gusteauově kuchyni)
Mad Hatter's Tea Cups Disneyland Paris
Mad Hatter’s Tea Cups

Atrakce pro větší děti a dospělé v Disneyland Paris

I když nejsou některé atrakce limitované výškou, můžou být docela temné a trochu strašidelné, takže bych je i tak doporučila větším dětem. Mezi nejlepší atrakce pro větší děti a dospělé patří:

 • Big Thunder Mountain, Disneyland Park (horská dráha inspirovaná Divokým západem)
 • Indiana Jones and the Temple of Peril, Disneyland Park (horská dráha s ostrými zatáčkami a smyčkou inspirovaná Indiana Jonesem)
 • Star Wars Hyperspace Mountain, Disneyland Park (horská dráha se Star Wars tematikou)
 • Pirates of the Caribbean, Disneyland Park (strašidelná plavba lodí z dob kapitána Jacka a pirátů)
 • Star Tours: The Adventures Continue, Disneyland Park (3D cestování galaxiemi)
 • RC Racer, Walt Disney Studios Park (dráha ve tvaru půl kruhu; krátká, ale intenzivní jízda)
 • The Twilight Zone Tower of Terror, Walt Disney Studios Park (vertikální horská dráha)
 • Crush´s Coaster, Walt Disney Studios Park (horká dráha v želvím krunýři)

Vstupné, cena, otevírací doba Disneylandu v Paříži

Disneyland nabízí několik druhů vstupenek, aby si každý vybral podle své potřeby. Můžete zvolit jednodenní vstupenky na konkrétní datum nebo jednodenní vstupenky s otevřeným termínem.

Vstupenky bez konkrétního data jsou dražší.

Jednodenní vstupenky se pak liší podle toho, zda chcete navštívit jen jeden park nebo plánujete vidět oba parky (Disneyland Park i Walt Disney Studios).

Poslední možností jsou vícedenní vstupenky na 2-4 dny. Čím víc dní, tím je cena na den nižší.

1. Jednodenní vstupenky do Disneylandu v Paříži

Jednodenní vstupenky nabízí Disneyland v několika cenových úrovních. Ty se liší podle toho, kdy park navštívíte. V hlavní sezóně v létě, o víkendech nebo v období Vánoc jsou vstupenky výrazně dražší (89-99 €).

Mimo sezónu v listopadu a v první polovině prosince se pohybují vstupenky kolem 62-72 €. Nejlevnější vstupenky seženete od druhého týdne v lednu, kdy se ceny pohybují od 56 €. Během Valentýna pak ceny vstupenek zase stoupají.

Konkrétní cenu se dozvíte po zvolení termínu. Vstupenky nezahrnují dopravu.

V tabulce vidíte cenové rozmezí, ve kterém se pohybují jednodenní vstupenky do Disneylandu, které koupíte minimálně jeden den dopředu. Ceny jsou rozdělené podle toho, zda navštívíte jenom jeden park nebo oba parky.

Vstupenky platí neomezeně na všechny atrakce – buď pro jeden park nebo pro oba parky podle toho, jakou možnost zvolíte. Rezervace předem je povinná. V případě potřeby je můžete stornovat až do 3 dnů před příjezdem.

Upozornění: V den návštěvy jsou vstupenky nejdražší – plné vstupné je 105 € a snížené 97 € pro děti 3-11 let.

Pokud budete ubytovaní v Paříži, můžete si nechat zajistit i dopravu. Autobus staví u Eiffelovy věže nebo na nádraží Gare du Nord (Gare du Nord/Opéra/Chateaut). Ceny vstupenek s dopravou jsou o mnohem vyšší – viz tabulka.

Doporučuji jet vlakem – je to levnější, nikde nepřestupujete a za necelých 40 minut jste v cíli.

2. Vstupenky do Disneylandu bez zvolení termínu

Chystáte se do Disneylandu, ale nevíte termín nebo byste rádi nadělili návštěvu Disneylandu jako dárek? Pak jsou pro vás ideální jednodenní nedatované vstupenky, které platí až 1 rok od zakoupení.

Vstupenky platí neomezeně na všechny atrakce – buď v jednom z parků nebo v obou (záleží, co si vyberete). Před návštěvou Disneylandu si pak musíte rezervovat konkrétní termín předem.

3. Vícedenní vstupenky do Disneylandu

Plánujete strávit v Disneylandu víc dní? Pak se podívejte na zvýhodněné vícedenní balíčky – v nabídce jsou 2, 3 nebo 4 dny. Vstupenky platí na neomezené množství atrakcí v obou parcích. U vícedenních vstupenek se nedá zvolit jen jeden park.

Otevírací doba v Disneylandu Paris

V sezóně je Disneyland Park otevřený v čase 9:30-23:00 a Walt Disney Studios Park pak v čase 9:30-22:00.

Mimo sezónu je Disneyland Park otevřený v týdnu v čase 9:30-21:00 a o víkendech 9:30-22:00. Walt Disney Studios Park má otevřeno v čase 9:30-19:00 a o víkendech 9:30-21:00

Pokud se ubytujete v Disney hotelu, oba parky jsou pro vás otevřené už od 8:30.

Kde se najíst v Disneylandu v Paříži?

Možností, kam na jídlo v Disneylandu, je spousta. Najdete tu restaurace s obsluhou, bufety, kavárny i fastfoody. 

Můžete se najíst v Disney Village, která sousedí s oběma parky a je plná obchodů a restaurací, popř. se najíst přímo v jednom z parků.

Počítejte s tím, že ceny jsou nadsazené. Jestli chcete ušetřit, můžete si sbalit vlastní svačinu a najíst se při čekání ve frontě nebo na jedné z laviček.

Mezi ty nejlepší místa, kde se najíst v Disneyland Paris patří:

 • Bistro chez Rémy ve Walt Disney Studios Park (nalevo od Ratatouille)
 • Cowboy Cookout Barbecue inspirovaná Divokým západem v Disneyland Park (ve Frontierland za Big Thunder Mountain)
 • Plaza Gardens Restaurant na náměstí před hradem v Disneyland Park; mají velký výběr
 • Rainforest Cafe v Disney Village
Disneyland Paris / Disneyland v Paříži / Disney village

Kdy navštívit Disneyland v Paříži?

Co se týká denní doby, vydejte se do parku co nejdříve ráno nebo pak později odpoledne. Obecně bývá klidnější prostředek týdne úterý-čtvrtek

Mezi nejklidnější měsíce v roce patří listopad, začátek prosince, leden po Vánocích, únor (až na období Valentýna) a březen. Nejvíc lidí tu naopak bývá v období Velikonoc, v létě od června do začátku září, kolem Halloweenu a mezi Vánoci a Novým rokem. I když jsou v létě největší davy, je otevírací doba prodloužená a koná se tady nejvíc akcí.

Počasí v Paříži je docela mírné, takže můžete do Disneylandu vyrazit klidně po celý rok. Pokud hledáte kompromis, vyrazte sem duben-začátek června nebo pak polovina září-říjen.

Disneyland ohňostroj

Jak se vyhnout frontám v Disneylandu Paris?

Fronty u některých atrakcí v Disneylandu v Paříži mohou být někdy na 30-60 minut. Jak se vyhnout frontám?

 • Navštivte Disneyland mimo sezónu a nejlépe uprostřed týdne. Nejklidnější období začíná od listopadu do poloviny prosince a poté v lednu po Třech králích až do Valentýna. Méně návštěvníků zavítá do parku taky ke konci února a v březnu.
 • Dorazte co nejdříve ráno a vyberte si nejnavštěvovanější atrakce. Méně navštěvované atrakce a hrad Šípkové Růženky si nechte na později. Mezi nejvíce navštěvované atrakce patří v Disneyland Park Indiana Jones, Big Thunder Mountain, Peter Pan´S Flight a Hyperspace Mountain. Ve Walt Disney Studios Park jsou nevětší fronty na Ratatouille a Tower of Terror.
 • Posuňte si oběd a navštivte oblíbené atrakce během oběda, kdy se odejde řada návštěvníků najíst.
 • Stáhněte si aplikaci Disneyland Paris, která ukazuje aktuální čekací doby u každé atrakce.

Disney Premier Access

Pokud se přece jen vytvoří fronta u atrakce, kam máte v plánu jít, máte ještě jednu možnost a tou je placená služba Disney Premier Access. Jak už napovídá název, jedná se o zrychlený vstup na atrakci. Ten je zpoplatněný 5-15 € podle toho, kdy Disneyland navštěvujete – víc zaplatíte v sezóně a o víkendech, podle vytíženosti atrakce apod.

Jak to funguje? Stáhnete si aplikaci Disneyland Paris, kde si založíte svůj účet a propojíte se vstupenkou. Jakmile vstoupíte do jednoho z parků a uvidíte, že je tu spousta lidí, kteří čekají ve frontách, najdete si atrakci, kam chcete jít a zjistíte, jaká je čekací doba a zda má atrakce zrychlený vstup Disney Premier Access (ne všechny to mají). Kliknete na zrychlený vstup, vyberete čas a zaplatíte. Pokud nemáte aplikaci, můžete si za zrychlený vstup zaplatit i na místě:

 • V Disneyland parku v City Hall – na Main Street po levé straně kousek za vstupem do parku (jakmile projdete nádražím a uvidíte altán uprostřed, bude to budova s hodinami po levé straně)
 • Ve Walt Disney Studios Parku ve studiu 1, kterým procházíte kousek za vstupem do parku

Disney Premier Access se nemůžete koupit dopředu. V jednu chvíli se dá objednat zrychlený vstup jen na 1 atrakci.

It´s a small world

Tipy před návštěvou Disneylandu v Paříži

 • Vezměte si svojí láhev s vodou. Po parcích jsou rozmístěné fontány s pitnou vodou, kde si můžete vodu bez problémů dočepovat.
 • Nasaďte pohodlné boty, protože toho nachodíte opravdu dost. Parky jsou rozlehlé, zvlášť, pokud plánujete přecházet mezi Disneyland Park a Walt Disney Studios Park.
 • Vytvořte si alespoň přibližný plán, co chcete a v jakém sledu navštívit. Díky rozloze parku se tu snadno zatouláte a zbytečně pak ztratíte čas bezcílným bloumáním.
 • Pokud máte zakoupenou vstupenku do obou parků, nejprve projděte 1 park a potom přejděte do druhého. Přechody mezi parky jsou docela dlouhé a zbytečně byste ztratili čas na cestě.
 • Stáhněte si bezplatnou aplikace Disneyland Paris. Ta vám ukáže, kde se právě nacházíte, kde jsou jaké atrakce a jaké jsou aktuální čekací doby. V celém areálu funguje wifi.
 • V létě si přibalte opalovací krém a něco na hlavu. Dost času strávíte ve frontách na sluníčku.

Jak ušetřit za vstupenky do Disneylandu?

Navštivte Disneyland mimo sezónu uprostřed týdne, kdy bývají ceny nejnižší. Ideální je listopad, začátek prosince, leden a konce března až duben. Zároveň jsou v tuto dobu v Disneylandu nejmenší fronty.

Nekupujte si vstupenky v den návštěvy, kdy jsou vstupenky výrazně dražší – plné vstupné je 105 € a snížené 97 € pro děti 3-11 let. Rezervujte si vstupenky alespoň den předem.

Ubytování v okolí Disneylandu

Disneyland Paris nabízí hned 6 možností, kde se můžete ubytovat poblíž. Ubytování v hotelech je zážitkem samo o sobě. Jen je potřeba počítat s vysokými cenami za noc – pro dva se pohybují většinou v rozmezí 10 000-25 000 Kč. 

Raději byste se ubytovali v Paříži a ráno vyrazili do Disneylandu? Doporučuju ubytování poblíž nádraží Gare de Lyon, odkud jede přímý vlak RER A do Disneylandu. Cesta trvá 37 minut.

Nejlepší hotely poblíž nádraží Gare de Lyon:

Disneyland Paris – mapa

JAK POUŽÍVAT TUTO MAPU: Výše najdete podrobnou mapu Disneylandu v Paříži. Kliknutím do levé horní části mapy uvidíte samostatné vrstvy s vyznačenými místy. Můžete skrýt a zobrazit různé vrstvy nebo kliknutím na ikony na mapě zobrazit názvy míst, která zmiňuji v průvodci o Disneylandu Paris. Pokud si chcete mapu uložit, označte jí hvězdičkou. Pro větší verzi klikněte na ikonu v pravém horním rohu.

Toto byl náš průvodce pro Disneyland Paris. Máte dotaz? Rádi ho zodpovíme v komentáři níže. Šťastnou cestu!

Více informací o Paříži a Francii

PAŘÍŽ ITINERÁŘ: Podívejte se na tipy, co navštívit v Paříži. Abychom vám usnadnili plánování, vytvořili jsme itinerář pro 3 dny v Paříži. Kompletní přehled vstupného na památky získáte z článku přehled vstupného a otevírací doby na památky v Paříži.

ZAJÍMAVOSTI V PAŘÍŽI: Pokud jste milovníky umění, máme připraveného podrobného průvodce muzeem Louvre (co vidět, ceny, vstup apod.). V dalším článku se dozvíte vše, co potřebujete vědět před návštěvou Versailes.

PAŘÍŽ PRŮVODCE: V samostatném článku se dozvíte vše o dopravě v Paříži (letiště, MHD, metro, kolo). O ubytování, cenách, jídle a bezpečnosti čtěte v průvodci Paříží.

JAK UŠETŘIT V PAŘÍŽI: Čtete naše tipy, jak levně navštívit Paříž. Paris Pass je oblíbenou možností, jak ušetřit v Paříži – více o Paris Pass.

PROVENCE: Co takhle objevit další nádherná místa ve Francii? Provence je jedním z nich. V průvodci Provence se dozvíte vše, co před svojí cestou potřebujete vědět.

Shrnutí: Disneyland Paříž

Kde leží Disneyland Paris?

Zábavný park Disneyland Paris leží asi 32 km východně od Paříže v městečku Chessy.

Z jakých parků se skládá Disneyland Paris?

Disneyland Paris má 2 hlavní parky – Disneyland Park a Walt Disney Studios Park. Ty se pak dělí dál na tematické parky. V obou parcích je celkem přes 50 atrakcí. Součástí komplexu je taky Disney Village s obchody a restauracemi.

Kolik stojí vstupenky do Disneyland Paris v Paříži v roce 2024?

Nejlevnější vstupenky začínají na 56 €. Cena se odvíjí podle sezónnosti a návštěvnosti. Bližší informace o vstupném najdete v článku.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *