25 tipů, jak levně navštívit Paříž na vlastní pěst | II.

Paříž levně

Ať už se chystáte do Paříže na romantický víkend pro dva nebo prodloužený víkend s rodinou, navštívit Paříž na vlastní pěst chce pořádně naplánovat. O to víc, pokud jí chcete navštívit levně. Něco vám povím. I v Paříži to jde, aniž by se vám účtem prohnal Kožený. 

O levných letenkách a dopravě do Paříže a po Paříži se dozvíte v článku níže: 

TIPY, JAK NA LEVNÉ UBYTOVÁNÍ V PAŘÍŽI, KDE SE LEVNĚ NAJÍST A JAK UŠETŘIT NA VSTUPNÉM DO PAMÁTEK

Získejte přehled o tom, jak se pohybují ceny v Paříži a jak velké kapesné si připravit. Hodit se bude i trik, jak s sebou nemuset tahat velkou láhev vody a přesto neprahnout žízní. 

Vezmeme to pěkně po pořádku. Zajistili jsme si levnou dopravu do Paříže a v Paříži jako takové. Teď potřebujeme někde složit hlavu…značka: LEVNĚ.

Levné ubytování v centru Paříže

Hotely v centru Paříže

Pokud se pohybujeme ve vodách levného ubytování, tříhvězdičkové hotely a výš nebudou zrovna to pravé ořechové pro naší slim fit peněženku. Jejich cena se pohybuje běžně okolo tři až čtyř tisíc za noc. Mimořádně se dá sehnat i za cenu nižší, ale pořád to jde ještě levněji.

Levný hotel v Paříži

Levné dvouhvězdičkové hotely stojí cca od 50 € do 2 km od centra města.

Samozřejmě i v Paříži platí základní rovnice – čím dál od centra, tím levnější. Ať už se jedná o hotely, Airbnb nebo hostel. Pak už si člověk musí spočítat, zda se mu to vyplatí co do vzdálenosti a ceny za městskou dopravu v Paříži

Co se týká ubytování, nejraději hledáme přes Booking.com nebo Airbnb.

Jaké hotely můžeme doporučit?

Penzion Chez Pauline leží kousek od baziliky Sacré-Coeur, kam určitě vyrazte na večerní výhled nejen na baziliku, ale i na Paříž. Caparti jsou vítání a dokonce vám půjčí i postýlku, což nebývá zvykem. Za zrušení rezervace nic neplatíte, což se nám líbilo, protože s malým dítětem se někdy mění plány ze sekundy na sekundu :). Je tu venkovní terasa a můžete si půjčit i kolo :).

Absolute Hotel má skvělou polohu – metrem se odtud dostanete do celé Paříže. Jsou tu i rodinné pokoje a co pokoj, to originál. Navíc jsou opravdu čisté a personál pomůže, poradí. Asi 20 minut od hotelu leží Muzeum čokolády, což je něco pro Péťu :D.

Pokoj v centru Paříže aneb na Airbnb je vždy spoleh

Ubytováním přes Airbnb se dá sehnat celý apartmán za cenu okolo 50 €. Relativně kousek od centra. Chce to ale hledat. A hledat především s předstihem.

Jinak se běžně ceny pohybují za celý byt od 106 €.

Za soukromý pokoj v Paříži dáte cca 52 €, ale opět platí, že seženete i daleko levněji.

Pokud neznáte systém, jak funguje Airbnb: soukromý pokoj znamená, že budete mít svůj pokoj, ale některé části bytu nebo domu budete sdílet s ostatními návštěvníky, popř. majiteli. Proto nižší cena.

My jsme hledali cca dva týdny předem a ceny již nebyly tak výhodné. Nebojte se ubytování, které není přímo v centru, ale přesto je dosažitelné metrem. Teprve tady, na kraji centra, na vás dýchne ta pravá pařížská atmosféra. Více o naší cestě a památkách v Paříži >>>.

Zaregistrujte se na Airbnb přes můj odkaz a získejte slevu na první ubytování ve výši 375 Kč.

Pokud si rádi připlatíte za apartmány nedaleko Eiffelovky, mrkněte na tyto dva tipy:

Skromný apartmán, kde ale budete mít takhle boží výhled.

Historický byt nedaleko od Eiffelovky. Najdete tu vše, co budete při svém pobytu potřebovat. I šáňo na přivítanou :).

Relativně drahé hostely

Další možnost, jak se levně ubytovat v Paříži. Ovšem ne tak levně na poměry hostelů. Ty se tady pohybují okolo 30 € za noc v 6 lůžkovém pokoji, poblíž pařížských památek a zajímavostí. Na osobu!

Levněji vás vyjde hostel v sousedství – čtvrť Montmartre nebo Latinská čtvrť – 4 až 6-lůžkový pokoj od cca 20 € a 8-lůžkový pokoj za 17 €.

Dvoulůžkové pokoje v hostelu vám z peněženky vytáhnou cca 80 € a výš.

Navíc většina z pařížských hostelů stojí za starou bačkoru.

Budiž jim k dobru, že vám automaticky nabídnou ložní prádlo zdarma a většinou také snídani.

Nejde ale házet všechny do jednoho pytle a i mezi hostely se najdou doslova skvosty za super ceny:

Kempování v Paříži aneb levné ubytování v centru Paříže

Je libo natürlich ubytování? Rozbalte si stan přímo u Seiny. Čtyřhvězdičkový kemp se nachází hned vedle Bouloňského lesíka, který má rozlohu až 900 hektarů. Zeleně tu tak budete mít až až, takže značka ideál při cestování s dětmi.

Kemp je skvěle vybavený. Najdete tu i přebalovák pro děti, dětské toalety, fény apod.

Cena kempu v Paříži

Na kolik vás vyjde kempování v Paříži? To záleží, zda se spokojíte s vlastním stanem nebo si pronajmete pěkný bungalov či mobile-home. Vybírat si budete z velké škály typů ubytování – levné ubytování v centru Paříže.

Nejlevněji variantou je přivézt si vlastní střechu nad hlavou:

  • stan pro 2 osoby 22,50 € + pobytová taxa 1,50 € = 24 € pro dva/den

(tahle možnost je bez možnosti připojení se k elektrice a stání pro auto)

kempy v Paříži

Chcete elektriku nebo jste přijeli vlastní autem? Pak si připlatíte:

  • stan pro 2 osoby 40,20 € + pobytová taxa 1,50 € + elektrika 6,2 € (1 auto je v ceně) = 47,9 €/den

Ceny jsou pro hlavní sezónu 2020.

Kemp v Paříži

Vstupné do památek v Paříži

Podrobný přehled vstupného na památky v Paříži, do zámku Versailles a do Disneylandu je k dispozici tady:

Jak ušetřit v Paříži? Paris Pass nebo Paris Explorer Pass

Paris Pass a Paris Explorer Pass jsou šikovné karty, které vám zvýhodňují vstup do celé řady památek a atrakcí. Obě mají své plusy a záleží, jaké máte priority při své cestě do Paříže. Dle toho si pak zvolíte tu svou “pravou”.

  • Vše o tom, jak ušetřit na vstupném, se dočtete v tomto článku.

Kde se levně v Paříži najíst

Restaurace v Paříži

Nejezte v restauracích v centru. A už vůbec ne na avenue Champs-Elysées. Ceny jsou tu nadsazené, jak to bývá zvykem v podobných oblastech. Alespoň většinou.

Restaurace jsou povinné vystavovat své menu před vchodem, takže si můžete předem udělat obrázek, zda má cenu vůbec chodit dovnitř. Případně jít o restauraci dál.

Místní kuchyni můžete ochutnat i v jiných uličkách. Ne tak turistických.

Avenue Champs-Elyssées
Avenue Champs-Elyssées

Zkuste trhy a místní speciality

Bezva možnost, jak za přijatelnou cenu ochutnat místní kuchyni. A co zní více lokálněji?

Trhy se sýry v Paříži

Pokud půjdete od Eiffelovky směrem k Invalidovně, nemůžete minout Rue Cler. Zastavit se zde můžete nejen na oběd, ale i na večerní drink.

V Latinské čtvrti nedaleko Pantheonu stojí za zmínku Rue Mouffetard. Zdejší trh i restaurace. V brzkých večerních hodinách jsou tu také šťastné hodinky na alkohol. Stánkaři tu jsou každý den kromě pondělí od 8 hodin do 13 hodin.

Pokud hledáte typicky pařížský trh, tak Marché Mouffetard bude ten pravý.

Marché Bastille, který najedete, překvapivě, nedaleko Bastille, je prý tím nejlepším. Na trhu je neustále plno a výběr je opravdu široký.

Další tipy, kde se v Paříži levně najíst

🧀 Zkoušejte pouliční jídlo. Palačinky jsou francouzská specialita a nezáleží, zda si je dáte na sladko nebo na slano. Nebo panninis (francouzské sendviče).

🧀 Sestavte si svoje menu a najezte se v trávě. Teplá bageta nebo croissant z místního pekařství a k tomu francouzský sýr, salám a láhev vína ze supermarketu. Pod Eiffelovkou. Nebo na trávě před bazilikou Sacré-Coeur s parádním výhledem na Paříž. Zní to kýčovitě, já vím. Ale má to prostě něco do sebe.

Paříž na vlastní pěst

🧀 Pokud milujete kávu, dejte si jí u baru v kavárnách nebo bistrech, kde vás vyjde několikanásobně levněji, než v kavárnách bez baru.

Jaké jsou ceny za jídlo v Paříži?

Většina lidí si nenechá ujít večeři v některé z francouzských restaurací. Ta vás vyjde na 25 – 40 € včetně vína. V turistických částech potom o 10 – 30 % víc. V levných restauracích zaplatíte jen 15 € za osobu.

kde se v Paříži levně najíst / Paříž na vlastní pěst

Za půl litr domácího piva dáte v restauracích kolem 6,50 € a za to dovezené ve skle (0,33 l) 6 €. 3,44 € stojí cappuccino a třetinková voda v lahvi 2,33 €.

Jestli se nechcete ani v Paříži vzdáte mekáče, McMeal vás vyjde na 8,75 €.

Nalákal vás piknik v trávě? Menu si sestavíte za 9 – 15 € (sýr, salám, víno…).

Rychlé jídlo jako jsou palačinky, kupované sendviče nebo jiné šupito presto občerstvení vám z peněženky vytáhne 6 – 10 €.

Supermarkety a obchody v Paříži

Možná se plánujete stravovat po restauracích a myslíte si, že vám informace o obchodech nebudou užitečné.

Omyl.

Kolik z vás si při cestě do ciziny zapomnělo doma kartáček nebo pastu? Mně už se to párkrát podařilo :).

Navíc když letíte do Paříže jen s příručním zavazadlem, povolují limity pouze 1 litr tekutin na osobu (v lahvičkách o max. 100 ml). A to není moc, když se tam počítá i řasenka. Nezbude vám, než si koupit nějaké drobnosti na místě. Což je fajn aspoň pro nás ženský, že. Vyzkoušíme i něco z francouzské kosmetiky. A ještě to můžeme svést na aerolinky a obhájit si to tak u partnera :).

Obchody v centru Paříže

Obchody v centru Paříže jsou fajn, pokud potřebujete udělat menší nákup. Ať už se jedná o zeleninu, ovoce, mražené výrobky nebo třeba drogérii – najdete tu vše.

V centru nejčastěji uvidíte Monoprix, Franprix, Marché U. Jedná se o obchodní řetězce, takže jsou rozeseté po celé Paříži.

Většina těchto obchodů otevírá v 9 hodin a zavírá mezi 21 – 22 hodinou. Menší z nich mají otevřeno v neděli jen do 13 hodin.

Budete mít ve svém ubytování k dispozici kuchyňku a nechce se vám vařit? Jenže jídlo v restauracích, to vyjde docela draho. Levnější variantou jsou obchody s mraženými výrobky Picard.

Nabízí vše od předkrmů, hlavních jídel, ryb až po dezerty. Jejich jídlo je vyhlášené. V centru o jejich pobočku zakopnete na každém rohu.

Supermarkety v Paříži

Větší supermarkety, tak jak je známe my, v centru Paříže nenajdete. Musíte si udělat cestu na okraj Paříže. Leclers, Carrefour, Intermarché, to jsou jedny z nejčastějších pařížských supermarketů.

My jsme měli kousek od ubytování Lidl. V Paříži se nachází i Aldi, ale narozdíl od Lidlu je ještě dál od centra.

Skvělý tip, jak ušetřit na jídle v Paříži

Zkuste během oběda “pre-fixe” neboli dvou až tříchodové menu, za které dáte cca 10 – 15 €. Dostanete stejné jídlo jako na večeři, ale za poloviční cenu.

Ceny v Paříži

V Paříži je dráž než u nás. To bezesporu. Jak se pohybují ceny v Paříži za základní potraviny?

Ceny jsou uvedeny v €; aktuální pro prosinec 2019:

Mléko (1 l)1,23
Chleba (0,5 kg)1,5
Vajíčka (12 ks)3,37
Kuřecí prsa (1 kg)12,88
Jablka (1 kg)3,04
Banány(1 kg)2,09
Rajčata (1 kg)2,76
Brambory (1 kg)1,92
Voda (1,5 l)0,88
Láhev vína8

Fontány s pitnou vodou zdarma

Wallace Fountains. To jsou tmavě zelené fontánky s pitnou vodou, kde si můžete zdarma dolít svou láhev. Kromě typických Wallace Fountains tu najdete ale i spoustu dalších. Jak vypadají včetně interaktivní mapy si můžete prohlédnout online. Plastovým lahvím už odzvonilo. Teď frčí ekologie :-).

A poslední bonusový tip: Využívejte veřejné toalety zdarma. Centrum je jimi prošpikované a pokud zrovna ne a ne na toaletu natrefit, můžete se mrknout na mapu.

Pokud jste nečetli předchozí článek 25 tipů, jak levně navštívit Paříž na vlastní pěst | I., určitě to napravte :-). Najdete tam spoustu ověřených a užitečných tipů ohledně dopravy do Paříže a také v Paříži samotné.

  • Omio.com – populární vyhledávač, který pracuje s celou řadou velkých společností. Na jednom místě najdete letecké, vlakové i autobusové spoje. Během mžiku tak porovnáte, jaká přeprava se nejvíc vyplatí a kolik času vám cesta zabere. 

  • Regiojet.cz – Kdo by neznal autobusy Žlutý. Jízdenky za fajn ceny a občas vystřelí i nějakou pěknou akci. Mrknout můžete i na letenky a zájezdy.
  • Flixbus.cz – zelená konkurence Studenta. Operuje ve 28 zemích. Za zmínku stojí jejich Interflix – tiket, se kterým za 99 € získáte v ceně 5 cest. Co třeba projet skandinávské země jen za 2500 tisíce?

  • Interrail.eu – vyhledávač vlakových spojů, který spolupracuje s největšími vlakovými přepravci. Pokud chcete prožít dovolenou vlakem, mrkněte na Global Pass, díky němž můžete cestovat po určité dny Evropou zcela neomezeně.

Další variantou je One Country Pass umožňující cestování zdarma po konkrétní zemi.  • Tripadvisor.cz – web, který vám prozradí vše o daném místě – od dopravy, přes ubytování, aktivity až po restaurace. I vy se můžete podílet na tvorbě stránek a předávat své zkušenosti dál.

  • Viator.com – hledáte místo, kde si na jednom místě zarezervujete lístky na památky, aktivity a speciální tour? Pak jste našli :).

Máte dotaz? Jsem jedno ucho v komentáři nebo na mejlu :).

Znáte někoho, kdo hledá inspiraci? Udělejte mi radost a pošlete článek do světa :).
0 0 votes
Líbil se vám článek?
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Scroll to Top