Paříž levně

25 tipů, jak levně navštívit Paříž na vlastní pěst | II.

Ať už se chystáte do Paříže na romantický víkend pro dva nebo prodloužený víkend s rodinou, navštívit Paříž na vlastní pěst chce pořádně naplánovat. O to víc, pokud jí chcete navštívit levně. Něco vám povím. I v Paříži to jde, aniž by se vám účtem prohnal Kožený. 

O levných letenkách a dopravě do Paříže a po Paříži se dozvíte v článku: 25 tipů, jak levně navštívit Paříž na vlastní pěst | I.

TIPY, JAK NA LEVNÉ UBYTOVÁNÍ V PAŘÍŽI, KDE SE LEVNĚ NAJÍST A JAK UŠETŘIT NA VSTUPNÉM DO PAMÁTEK

Získejte přehled o tom, jak se pohybují ceny v Paříži a jak velké kapesné si připravit. Hodit se bude i trik, jak s sebou nemuset tahat velkou láhev vody a přesto neprahnout žízní. 

Vezmeme to pěkně po pořádku. Zajistili jsme si levnou dopravu do Paříže a v Paříži jako takové. Teď potřebujeme někde složit hlavu…značka: LEVNĚ.

Levné ubytování v centru Paříže

Hotely v centru Paříže

Pokud se pohybujeme ve vodách levného ubytování, tříhvězdičkové hotely a výš nebudou zrovna to pravé ořechové pro naší slim fit peněženku. Jejich cena se pohybuje běžně okolo tři až čtyř tisíc za noc. Mimořádně se dá sehnat i za cenu nižší, ale pořád to jde ještě levněji.

Levný hotel v Paříži

Levné dvouhvězdičkové hotely stojí cca od 50 € do 2 km od centra města.

Samozřejmě i v Paříži platí základní rovnice – čím dál od centra, tím levnější. Ať už se jedná o hotely, Airbnb nebo hostel. Pak už si člověk musí spočítat, zda se mu to vyplatí co do vzdálenosti a ceny za městskou dopravu v Paříži. Co se týká ubytování, nejraději hledáme přes Booking.com nebo Airbnb.

Jaké hotely můžeme doporučit?

Penzion Chez Pauline leží kousek od baziliky Sacré-Coeur, kam určitě vyrazte na večerní výhled nejen na baziliku, ale i na Paříž. Caparti jsou vítání a dokonce vám půjčí i postýlku, což nebývá zvykem. Za zrušení rezervace nic neplatíte, což se nám líbilo, protože s malým dítětem se někdy mění plány ze sekundy na sekundu :). Je tu venkovní terasa a můžete si půjčit i kolo :).

Absolute Hotel má skvělou polohu – metrem se odtud dostanete do celé Paříže. Jsou tu i rodinné pokoje a co pokoj, to originál. Navíc jsou opravdu čisté a personál pomůže, poradí. Asi 20 minut od hotelu leží Muzeum čokolády, což je něco pro Péťu :D.

Hotel s výhledem na Eiffelovu věž

hotel s výhledem na Eiffelovu věž

Chcete se při návštěvě Paříže kochat Eiffelovou věží i při pohledu z okna? Mrkněte na hotel Le Parisis, kde si toho výhledu užijete do sytosti. Hotel leží nedaleko Vítězného oblouku.

Pokoj v centru Paříže aneb na Airbnb je vždy spoleh

Ubytováním přes Airbnb se dá sehnat celý apartmán za cenu okolo 50 €. Relativně kousek od centra. Chce to ale hledat. A hledat především s předstihem. Jinak se běžně ceny pohybují za celý byt od 106 €. Za soukromý pokoj v Paříži dáte cca 52 €, ale opět platí, že seženete i daleko levněji.

Pokud neznáte systém, jak funguje Airbnb: soukromý pokoj znamená, že budete mít svůj pokoj, ale některé části bytu nebo domu budete sdílet s ostatními návštěvníky, popř. majiteli. Proto nižší cena. Zaregistrujte se na Airbnb přes můj odkaz a získejte slevu.

Relativně drahé hostely

Další možnost, jak se levně ubytovat v Paříži. Ovšem ne tak levně na poměry hostelů. Ty se tady pohybují okolo 30 € za noc v 6 lůžkovém pokoji, poblíž pařížských památek a zajímavostí. Na osobu!

Levněji vás vyjde hostel v sousedství – čtvrť Montmartre nebo Latinská čtvrť – 4 až 6-lůžkový pokoj od cca 20 € a 8-lůžkový pokoj za 17 €. Dvoulůžkové pokoje v hostelu vám z peněženky vytáhnou cca 80 € a výš. Navíc většina z pařížských hostelů stojí za starou bačkoru. Budiž jim k dobru, že vám automaticky nabídnou ložní prádlo zdarma a většinou také snídani.

Nejde ale házet všechny do jednoho pytle a i mezi hostely se najdou doslova skvosty za super ceny:

Kempování v Paříži aneb levné ubytování v centru Paříže

Je libo natürlich ubytování? Rozbalte si stan přímo u Seiny. Čtyřhvězdičkový kemp Camping de Paris se nachází hned vedle Bouloňského lesíka, který má rozlohu až 900 hektarů. Zeleně tu tak budete mít až až, takže značka ideál při cestování s dětmi. Kemp je skvěle vybavený. Najdete tu i přebalovák pro děti, dětské toalety, fény apod.

Cena kempu v Paříži

Na kolik vás vyjde kempování v Paříži? To záleží, zda se spokojíte s vlastním stanem nebo si pronajmete pěkný bungalov či mobile-home. Vybírat si budete z velké škály typů ubytování – levné ubytování v centru Paříže.

Nejlevněji variantou je přivézt si vlastní střechu nad hlavou: stan pro 2 osoby 22,50 € + pobytová taxa 1,50 € = 24 € pro dva/den (tahle možnost je bez možnosti připojení se k elektrice a stání pro auto).

Chcete elektriku nebo jste přijeli vlastní autem? Pak si připlatíte: stan pro 2 osoby 40,20 € + pobytová taxa 1,50 € + elektrika 6,2 € (1 auto je v ceně) = 47,9 €/den

Ceny jsou pro hlavní sezónu 2020.

Vstupné do památek v Paříži

Podrobný přehled vstupného na památky v Paříži, do zámku Versailles a do Disneylandu je k dispozici tady:

Jak ušetřit v Paříži? Zkuste Paris Pass nebo Paris Explorer Pass

Paris Pass a Paris Explorer Pass jsou šikovné bezkontaktní karty, se kterými získáte mnoho výhod v jednom balíčku.

  • Paris Pass je založen na tom, že si zakupujte dobu, po kterou budete zvýhodněnou kartu využívat – 2, 3, 4 nebo 6 dní. Vstup máte do více než 60 atrakcí ve městě.
  • Za to u Paris Explorer Pass si vybíráte, kolik atrakcí chcete navštívit – 3, 5 nebo 7 atrakcí z celkového objemu 19 atrakcí. Na navštívení vybraných památek máte 30 dní od aktivace, takže nejste limitovaní časem. Kartu si aktivujete vstupem do 1. atrakce.

Mrkněte na mé srovnání turistických karet Paris Pass a Paris Explorer Pass, se kterými získáte vstup zdarma do desítek památek včetně muzea Louvre a Eiffelovy věže.

Kde se levně v Paříži najíst

Restaurace v Paříži

Nejezte v restauracích v centru. A už vůbec ne na avenue Champs-Elysées. Ceny jsou tu nadsazené, jak to bývá zvykem v podobných oblastech. Alespoň většinou.

Restaurace jsou povinné vystavovat své menu před vchodem, takže si můžete předem udělat obrázek, zda má cenu vůbec chodit dovnitř. Případně jít o restauraci dál.

Místní kuchyni můžete ochutnat i v jiných uličkách. Ne tak turistických.

Avenue Champs-Elyssées
Avenue Champs-Elyssées

Zkuste trhy a místní speciality

Bezva možnost, jak za přijatelnou cenu ochutnat místní kuchyni. A co zní více lokálněji?

Trhy se sýry v Paříži / trhy v Paříži

Pokud půjdete od Eiffelovky směrem k Invalidovně, nemůžete minout Rue Cler. Zastavit se zde můžete nejen na oběd, ale i na večerní drink.

V Latinské čtvrti nedaleko Pantheonu stojí za zmínku Rue Mouffetard. Zdejší trh i restaurace. V brzkých večerních hodinách jsou tu také šťastné hodinky na alkohol. Stánkaři tu jsou každý den kromě pondělí od 8 hodin do 13 hodin. Pokud hledáte typicky pařížský trh, tak Marché Mouffetard bude ten pravý.

Marché Bastille, který najedete, překvapivě, nedaleko Bastille, je prý tím nejlepším. Na trhu je neustále plno a výběr je opravdu široký.

Další tipy, kde se v Paříži levně najíst

  • Zkoušejte pouliční jídlo. Palačinky jsou francouzská specialita a nezáleží, zda si je dáte na sladko nebo na slano. Nebo panninis (francouzské sendviče).
  • Sestavte si svoje menu a najezte se v trávě. Teplá bageta nebo croissant z místního pekařství a k tomu francouzský sýr, salám a láhev vína ze supermarketu. Pod Eiffelovkou. Nebo na trávě před bazilikou Sacré-Coeur s parádním výhledem na Paříž.
  • Pokud milujete kávu, dejte si jí u baru v kavárnách nebo bistrech, kde vás vyjde několikanásobně levněji, než v kavárnách bez baru.

Jaké jsou ceny za jídlo v Paříži?

Většina lidí si nenechá ujít večeři v některé z francouzských restaurací. Ta vás vyjde na 25 – 40 € včetně vína. V turistických částech potom o 10 – 30 % víc. V levných restauracích zaplatíte jen 15 € za osobu. Za půl litr domácího piva dáte v restauracích kolem 6,50 € a za to dovezené ve skle (0,33 l) 6 €. 3,44 € stojí cappuccino a třetinková voda v lahvi necelá 2 €. Jestli se nechcete ani v Paříži vzdáte mekáče, McMeal vás vyjde na 9 €.

Nalákal vás piknik v trávě? Menu si sestavíte za 9 – 15 € (sýr, salám, víno…). Rychlé jídlo jako jsou palačinky, kupované sendviče nebo jiné šupito presto občerstvení vám z peněženky vytáhne 6 – 10 €.

Supermarkety a obchody v Paříži

Obchody v centru Paříže

Obchody v centru Paříže jsou fajn, pokud potřebujete udělat menší nákup. Ať už se jedná o zeleninu, ovoce, mražené výrobky nebo třeba drogérii – najdete tu vše. V centru nejčastěji uvidíte Monoprix, Franprix, Marché U. Jedná se o obchodní řetězce, takže jsou rozeseté po celé Paříži. Většina těchto obchodů otevírá v 9 hodin a zavírá mezi 21 – 22 hodinou. Menší z nich mají otevřeno v neděli jen do 13 hodin.

Budete mít ve svém ubytování k dispozici kuchyňku a nechce se vám vařit? Jenže jídlo v restauracích, to vyjde docela draho. Levnější variantou jsou obchody s mraženými výrobky Picard. Nabízí vše od předkrmů, hlavních jídel, ryb až po dezerty. Jejich jídlo je vyhlášené. V centru o jejich pobočku zakopnete na každém rohu.

Supermarkety v Paříži

Větší supermarkety, tak jak je známe my, v centru Paříže nenajdete. Musíte si udělat cestu na okraj Paříže. Leclers, Carrefour, Intermarché, to jsou jedny z nejčastějších pařížských supermarketů. My jsme měli kousek od ubytování Lidl. V Paříži se nachází i Aldi, ale narozdíl od Lidlu je ještě dál od centra.

Skvělý tip, jak ušetřit na jídle v Paříži

Zkuste během oběda “pre-fixe” neboli dvou až tříchodové menu, za které dáte cca 10 – 15 €. Dostanete stejné jídlo jako na večeři, ale za poloviční cenu.

Ceny v Paříži

Ceny v Paříži jsou přibližně o 68 % vyšší než v Praze. Ještě dráž vás vyjde pečivo, vajíčka, maso, zelenina, alkohol. V restauracích si připlatíte přibližně jednou tolik než u nás.

Fontány s pitnou vodou zdarma

Wallace Fountains. To jsou tmavě zelené fontánky s pitnou vodou, kde si můžete zdarma dolít svou láhev. Kromě typických Wallace Fountains tu najdete ale i spoustu dalších. Jak vypadají včetně interaktivní mapy si můžete prohlédnout online. Plastovým lahvím už odzvonilo. Teď frčí ekologie :-).

A poslední bonusový tip: Využívejte veřejné toalety zdarma. Centrum je jimi prošpikované. Jsou to malé nerezové domečky.

Mohlo by se hodit:

Cestovní pojištění s 50 % slevou – bez cestovka nevytáhneme paty z ČR 😃. Pojištění od AXA má jedno z nejlepších krytí a zároveň je taky jedno z nejlevnějších, což kvitujeme všemi deseti 😃.

TIP: Rádi byste ušetřili na vstupném do památek v Paříži? Nebo si to chcete zjednodušit a používat jednu kartu na vše? Mrkněte na mé srovnání turistických karet Paris Pass a Paris Explorer Pass, se kterými získáte vstup zdarma do desítek památek včetně muzea Louvre a Eiffelovy věže.

Související články o Paříži

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Scroll to Top