Kam do Chorvatska (2024): 26 tipů na nejlepší oblasti, kam na dovolenou v Chorvatsku

kam v chorvatsku

Při pomyšlení na Chorvatsko se mi vybaví tyrkysové moře, skalnaté pobřeží a nedotčené hory. Spolu s dlouhou historií a výbornou kuchyní je to kombinace, kterou nabídne jen málo míst. Pokud vás čeká dovolená v Chorvatsku, připravili jsme pro snadnější plánování tipy na nejlepší letoviska, kam do Chorvatska.

V tomto článku si představíme jednotlivá letoviska a místa, kam v Chorvatsku k moři – proč je navštívit, pro koho jsou ideální, popř. jaké jsou jejich nevýhody.

Na konci článku pak najdete mapu, kde jsou jednotlivá letoviska vyznačená pro snadnější plánování dovolené v Chorvatsku.

KAM DO CHORVATSKA

NEJLEPŠÍ LETOVISKA A UBYTOVÁNÍ V CHORVATSKU

Chorvatsko má po Norsku nejčlenitější pobřeží v Evropě. Celková délka pobřeží (pevnina a ostrovy) dosahuje 6278 km. Na takové délce se už najde pěkná řádka míst, kam v Chorvatsku k moři.

Makarska Chorvatsko

Chorvatské pobřeží můžeme rozdělit na 3 hlavní části, které si postupně rozebereme, včetně tipů na konkrétní letoviska:

  • Istrie se nachází na samém severu Chorvatska. Je to oblast s krásnými skalnatým pobřežím, barevnými pobřežními městy a výborným jídlem.
  • Kvarner leží jižně od Istrie a představuje oblast chorvatského pobřeží, která je trochu přehlížená. A právě proto je ideální pro ty, kteří hledají místa, kde je klidněji.
  • Dalmácie zaujímá největší část chorvatského pobřeží. Táhne se od Zadaru až k regionu Konavle na jihu a má ty nejlepší pláže v celém Chorvatsku.

KAM DO CHORVATSKA: ISTRIE

Istrie, poloostrov ve tvaru srdce na Severním Jadranu, je jednou z nejpopulárnějších turistických destinací v Chorvatsku.

Istrijský poloostrov je známý svou nádhernou krajinou, která kombinuje krásné pobřeží s čistými plážemi a zeleným vnitrozemím s malebnými středověkými městečky na vrcholcích kopců.

istrie kam v chorvatsku

Region je proslulý kuchyní, včetně prvotřídních olivových olejů, trufel, vína a čerstvých mořských plodů. Pokud si chcete v Chorvatsku opravdu pochutnat na výborném jídle, na Istrii se vám bude líbit.

Řada lidí Istrii přirovnává k italskému Toskánsku a přezdívá jí “Toskánsko s barvami”. Zajímavostí je, že Istrie je dvojjazyčná – názvy měst a značky jsou tady italsky i chorvatsky.

Ubytování na Istrii 😴

ubytování chorvatsko u moře
Hotel Aurora

Oblíbený all-inclusive hotel u pláže

ubytování chorvatsko u moře
Hotel Albatros

4* resort s all-inclusive v Poreči u pláže

KAM NA ISTRII: NEJLEPŠÍ LETOVISKA

Pula

Pula, největší město na Istrii, je známá svými historickými památkami z dob římské říše. Dominantou města je impozantní římský amfiteátr, který je jedním z nejlépe zachovaných na světě.

Předností Puly jsou skvělé pláže, od oblázkových pláží s vybavením po divoké pláže poblíž přírodního parku Kamenjak. Město má živou atmosféru, výborné restaurace a je trochu jiné než ostatní chorvatská letoviska. Možná vám chvíli potrvá, než si na Pulu zvyknete.

kam do Chorvatska k moři / Pula Chorvatsko
istrie kamenjak chorvatsko

Rovinj

Rovinj je nejromantičtější město v Chorvatsku. Jen si to představte – staré město na malém poloostrově s domy, které jsou postavené těsně u sebe a stoupají přímo z moře. Celé panorama narušuje kostel svaté Eufémie, který se majestátně tyčí na nejvyšším bodě poloostrova.

Přímo z Rovinje můžete vyrazit po krásně upravené promenádě až na jih do lesoparku Zlati Rt (Punta Corrente) se spoustou cypřišů a cedrů, skrytými zátokami a plážovými bary.

Potápíte se rádi? V okolí Rovinje se nachází spousta vraků lodí.

kam do Chorvatska k moři

Poreč

Poreč je menší městečko na západním pobřeží v Istrii, které je jedním z nejlepších míst k dovolené v Chorvatsku. Čisté letovisko s dostatkem parkovacích míst a krásnými plážemi, od oblázkových a betonových po pláže s jemným pískem. Riviéra vede od Červaru na severu k Zelené laguně na jihu, takže si tu každý najde své místo u moře.

Centrem města je Eufrazijeva bazilika, která je na seznamu světového dědictví UNESCO a je výjimečným příkladem byzantské umění v Chorvatsku. Poreč nabízí taky živé náměstí plná kaváren a obchodů, a širokou nabídku sportovních a rekreačních aktivit.

poreč istrie chorvatsko

Rabac

Rabac, kdysi malá rybářská vesnice, se proměnil v oblíbené turistické středisko na východním pobřeží Istrijského poloostrova. Ideální místo pro ty, kteří hledají klidnější lokalitu s nádhernými oblázkovými plážemi, které patří k nejkrásnějším v Chorvatsku.

Dalšími známými letovisky na Istrii jsou Vrsar nebo Novigrad, tradiční rybářská vesnice.

istrie rabac kam v chorvatsku

KAM DO CHORVATSKA: KVARNERSKÝ ZÁLIV

Kvarnerský záliv je oblast mezi Istrií a Dalmácií, která spojuje nádhernou horskou krajinu s krystalicky čistým mořem. Region je oblíbeným cílem pro milovníky přírody, protože nabízí spoustu možností pro pěší turistiku, cykloturistiku a vodní sporty.

Ostrovy v zálivu, jako jsou Krk, Cres, Lošinj a Rab, jsou známé svou nedotčenou přírodou, historickými památkami a pohostinnými obyvateli.

Ubytování Kvarnerský záliv 😴

ubytování kvarnerský záliv chorvatsko
Hotel Mediteran – Crikvenica

Oblíbený 3* hotel s bazény i pláží u hotelu

ubytování chorvatsko
Vitality Hotel Punta – ostrov Veli Lošinj

4* hotel s kompletním zázemím přímo u pláže

KAM U KVARNERSKÉHO ZÁLIVU: NEJLEPŠÍ LETOVISKA

Rijeka

Rijeka je nejrušnější přístav na Jadranu a významná křižovatka pozemních a námořních cest. Město je známé svou bohatou historií, od římských dob přes období Habsburské monarchie až po současnost. Užijte si procházku zachovalým historickým jádrem a výhled z hradu Trsatski.

Rijeka byla dokonce Evropským hlavním městem kultury v roce 2020, takže pokud hledáte plné městské zázemí, kulturu a uměleckou scénu, tady si přijdete na své.

rijeka kvarner chorvatsko

Opatija

Opatija, označovaná jako perla Jadranského moře, je elegantní turistické letovisko v Kvarnerském zálivu, které se proslavilo už v dobách Rakousko-Uherska.

Tady si budete připadat jako na Francouzské riviéře, s nádhernými vilami a hotely z 19. století, rozsáhlými parky a promenádou lemující pobřeží.

Kam do Chorvatska k moři / Opatija

Opatija je známá svým mírným středomořským klimatem, rozsáhlým wellness a nádhernými výhledy z vápencového masivu Učka, který letovisko lemuje z druhé strany.

Crikvenica

Crikvenica je oblíbené přímořské letovisko v Chorvatsku, které je známé svými krásnými písčitými a oblázkovými plážemi.

Crikvenica sice nemá historické centrum jako jiná letoviska, ale má mírné podnebí, přes 1 míli dlouhou pláž a čistý vzduch, díky kterému se sem jezdí léčit lidé s astma.

Crikvenica Chorvatsko / kam do Chorvatska k moři

KAM V CHORVATSKU: OSTROVY U KVARNERSKÉHO ZÁLIVU

Ostrov Cres

Ostrov Cres je druhým největším ostrovem v Chorvatsku, který ale nepatří k těm nejvyhledávanějším. Pokud nepočítáme supa bělohlavého, který se tu hojně vyskytuje.

Pokud přemýšlíte, kam do Chorvatska a hledáte klidné místo s krásnými plážemi a nedotčenou přírodou, zapište si Cres na seznam, kam na dovolenou. Je navíc velmi dobře dostupný z pevniny i z jiných ostrovů.

ostrov cres chorvatsko / kam v chorvatsku

Nádherná krajina na ostrově zahrnuje husté lesy, malebné zátoky a čisté pláže – Cres je doslova ráj pro milovníky přírody a outdoorových aktivit.

Hlavním letoviskem je město Cres, které díky benátské architektuře připomíná spíše italskou vesnici.

Ostrov Krk

Krk, přezdívaný “zlatý ostrov”, je největším ostrovem Jadranského moře, který s pevninou spojuje působivý most. Je taky jedním z nejoblíbenějších, s krásnými plážemi a dobrým zázemím.

ostrov Krk Chorvatsko / Kam do Chorvatska k moři na dovolenou
ostrov Krk Chorvatsko / Kam do Chorvatska k moři na dovolenou

Ostrov Krk, to jsou románské kostely, zděné kláštery, vinice a rybářské vesnice. Najdete tu vynikající konobe, kde se prodávají místní speciality, jako jsou ručně vyráběné těstoviny šurlice nebo kvarnerské krevety.

Krk je známý svou rozmanitou krajinou, od skalnatých pobřeží a čistých pláží po úrodná údolí a poklidné olivové háje. Ostrov je taky populární mezi potápěči díky svým čistým vodám a bohatému podmořskému životu.

Ubytování Kvarnerský záliv 😴

ubytování chorvatsko ostrov krk
Magal Hotel by Aminess – ostrov Krk

Oblíbený 3* hotel vhodný i pro rodiny

Hotel Dražica – ostrov Krk

Výborný hotel s možností polopenze

Ostrov Rab

Ostrov Rab je známý svou nádhernou historickou architekturou a krásnými písečnými plážemi, které nejsou pro Chorvatsko typické. Tady si užijete mírné podnebí, borovicové lesy a spoustu zeleně, která pokrývá většinu ostrova.

Centrem ostrova je starobylé město Rab, pro které jsou typické červené střechy, z nich vystupují 4 zvonice. Z městečka si navíc užijete nádherné výhledy.

ostrov Rab Chorvatsko / kam do Chorvatska k moři

Ostrov Lošinj

Ostrovu Lošinj se přezdívá “ostrov vitality”. Jeho povrch je porostlý bujnou vegetací a hustými borovými lesy. Je oblíbený mezi kempaři a všemi, co milují krásnou, nenarušenou přírodu. Díky přírodě si ostrov vysloužil taky pověst jednoho z nejlepších míst pro léčbu respiračních onemocnění v Evropě.

Malebné městečko Mali Lošinj, nejznámější středisko na ostrově, obklopuje azurové moře a vůně léčivých bylin.

Lošinj se může pochlubit krásnými plážemi, skrytými zátokami a nádhernými promenádami podél pobřeží, které lákají k procházkám.

Lošinj Chorvatsko / Kam do Chorvatska k moři

Ostrov Pag

Ostrov Pag je jiný než ostatní chorvatské ostrovy plné zeleně. Tady se krajina podobá té měsíční, s kamenitými pustinami a úrodnými údolími, kde se pasou ovce na divokém rozmarýnu. Ostrov je známý solnými pánvemi v okolí města Pag a krajkářstvím, díky kterému je zapsané na seznamu UNESCO.

Zadar Chorvatsko
pag chorvatsko

Na Pagu jsou pláže dlouhé, písčité a s pozvolným vstupem do moře. Ideální i pro rodiny s menšími dětmi.

Letovisko Zrće je oblíbenou destinací pro mladé díky bohatému nočnímu životu, které se často rovná party scéně na Ibize.

Ubytování chorvatské ostrovy 🏖️

chorvatsko ubytování
Family hotel Pagus – ostrov Pag

Výborný hotel u písčité pláže, ideální pro rodiny

chorvatské ostrovy ubytování
San Marino Resort – ostrov Rab

Levné, jednoduché ubytování s polopenzí

KAM DO CHORVATSKA: DALMÁCIE

Dalmácie je region táhnoucí se od Zadaru až na úplný jih Chorvatska. Tyrkysový Jadran, tisíce ostrovů, skryté zátoky, oblázkové pláže, hornaté vnitrozemí, zachovalá starobylá města – to je Dalmácie ve zkratce. Zdejší dlouhé pobřeží ukrývá ty nejhezčí pláže v Chorvatsku.

Dalmácie je natolik rozlehlá, že se neoficiálně dělí na 3 podcelky:

  • Severní Dalmácie
  • Střední Dalmácie
  • Jižní Dalmácie

KAM V CHORVATSKU: NEJLEPŠÍ LETOVISKA V SEVERNÍ DALMÁCII

Severní Dalmácii budou milovat všichni, co si chtějí užít nádhernou přírodu. Oblast je vstupní bránou do národního parku Paklenica, který se rozprostírá kolem krasového říčního kaňonu na jižních svazích hory Velebit.

národní park krka chorvatsko
Národní park Krka

Součástí severní Dalmácie jsou taky národní parky Krka a Kornati. Národní park Krka tvoří soustava vodopádů, peřejí a kaskád na řekách Krka a Cikola.

Národní park ostrovy Kornati představuje souostroví 140 ostrovů, které mají díky silnému severnímu větru Bura kamenitý povrch bez zeleně. Ostrovy jsou oblíbené mezi plachetnicemi.

Ubytování severní Dalmácie 🏖️

severní dalmácie chorvatsko ubytování
Hotel Falkensteiner – Zadar

Výborný hotel u písčité pláže, ideální pro rodiny

severní dalmácie chorvatsko ubytování
Pine Beach Resort – Pakoštane

Ubytování v bungalovech s možností all-inclusive

Zadar

Zadar, historické město ležící na severním konci Dalmácie, kombinuje bohatou historii s moderním životním stylem. Je to perfektní základna pro objevování okolních ostrovů, horolezectví, rafting a pěší turistiku.

Jeho staré město, obklopené hradbami a věžemi, ukrývá římské ruiny, středověké kostely a několik zajímavých muzeí.

Zadar Chorvatsko

Zadar je známý taky svými moderními atrakcemi, jako jsou Morské varhany, které hrají hudbu poháněnou mořskými vlnami, a Pozdrav Slunci, interaktivní instalace, která večer vytváří nádhernou světelnou show.

Ze Zadaru se dostanete na spoustu ostrovů v okolí, které jsou tady menší a klidnější (Ugljan, Dugi otok nebo například Iž).

☞ Čtěte podrobného průvodce, jak autem do Chorvatska (poplatky po cestě, trasa, mapa a další tipy).

Šibenik

Šibenik, jedno z nejstarších chorvatských přístavních měst, se pyšní jednou z nejvýznamnějších renesančních památek v zemi – katedrálou svatého Jakuba, která je zapsána na seznamu světového dědictví UNESCO. Projděte se úzkými kamennými uličkami a vychutnejte si kávu na historických náměstích.

Město stojí na skalnatém pobřeží kolem Šibenického zálivu, kam ústí nádherná krasová řeka Krka. Zároveň je bránou k národním parkům Krka a Kornati.

šibenik dalmácie kam do chorvatska

Vodice

Vodice je živé turistické středisko, známé svými oblázkovými a písečnými plážemi. Toto moderní město nabízí široký výběr zábavy, sportovních aktivit a nočního života, včetně mnoha barů, restaurací a klubů.

Vodice je taky výborným výchozím bodem pro výlety do okolních národních parků a na blízké ostrovy.

kam v chorvatsku vodice

Primošten

Primošten je oblíbené letovisko mezi Šibenikem a Splitem. Historická část města, s úzkými uličkami a kamennými domy, stojí na malém ostrůvku, který je spojený pevninou.

Primošten láká zajímavou architekturou, krásnými plážemi a křišťálově čistou vodou. Letovisko je uznávané po celém světě a každoročně se sem řada turistů ráda vrací, proto je jedním z nejlepších míst, kam v Chorvatsku na dovolenou.

Zájezdy do Chorvatska 🏖️

primošten chorvatsko

KAM V CHORVATSKU: NEJLEPŠÍ LETOVISKA VE STŘEDNÍ DALMÁCII

Střední Dalmácie je nejoblíbenější částí celého chorvatského pobřeží, které je tady členité s krásnými zátokami.

Užijte si pohled na starobylé vesnice, historická města a dramatickou kulisu horského masivu Biokovo.

Když se mluví o těch nejkrásnějších plážích, mluví se o plážích střední Dalmácie, zejména Makarské riviéry. Pláže tvoří malé, bílé oblázky, které po staletí omývalo moře.

střední dalmácie chorvatsko / kam do chorvatska

Split

Split, druhé největší město Chorvatska, je dynamickým střediskem Dalmácie. Jeho srdcem je Diokleciánův palác, impozantní římská stavba ze 4. století, která je na seznamu světového dědictví UNESCO.

Tady zažijete pestrý mix historie, krásné architektury, živého umění, skvělé gastronomie a pulsujícího nočního života. Split je taky významným dopravním uzlem, odkud je snadné plánovat výlety na okolní ostrovy (Hvar, Brač, Korčula) a do dalších částí Dalmácie.

☞ Čtěte našeho podrobného průvodce pro Split, Chorvatsko.

split chorvatsko

Trogir

Trogir je malé, ale neobyčejně bohaté historické město na pobřeží Dalmácie, zapsané na seznamu světového dědictví UNESCO díky zachovaLému středověkému centru plnému kostelů, paláců a věží.

Leží na malém ostrově spojeném mosty s pevninou a nedalekým ostrovem Čiovo. Ve starém městě nejsou pláže, ale v okolí jich najdete víc než dost.

trogir chorvatsko

Omišská riviéra

Omišská riviéra je známá svými impozantními skalními masivy, které se zvedají přímo z azurového Jadranského moře a obklopují městečko Omiš.

Na Omišské riviéře jsme strávili svou první společnou dovolenou a určitě jí můžeme doporučit každému, kdo si chcete užít nejen slunění na pláži, ale taky objevovat dechberoucí místa v okolí.

omišská riviéra chorvatsko / kam v chorvatsku

Tato oblast nabízí perfektní kombinaci krásných pláží, historických památek a dobrodružných aktivit, jako je rafting na řece Cetině, lezení po skalách a pěší turistika. Kromě písčité pláže tu najdete řadu menších, oblázkových pláží, které jsou vhodné i pro rodiny s malými dětmi.

omišská riviéra chorvatsko

Makarská riviéra

Makarská riviéra se táhne podél pobřeží mezi městem Split a Dubrovnikem a je oblíbená pro své dlouhé oblázkové pláže obklopené krystalicky čistým mořem a dramatickými horskými výhledy na pohoří Biokovo.

Makarská, hlavní město riviéry, je živé letovisko s bohatým nočním životem, kavárnami, bary a restauracemi.

Makarska Chorvatsko

Na druhou stranu v hlavní sezóně je to v Makarské hlava na hlavě, pláže jsou přeplněné a je problém s parkováním. Pokud hledáte klidná zákoutí, Makarská nebude tou nejlepší volbou. My jsme tady byli v červnu a bylo to už dost na hraně.

Makarská riviéra Osejava

K Makarské riviéře patří letoviska jako Baška Voda, Baška Polje, Brela, Podgora, Živogošćé, Tučepi nebo Drvenik.

☞ Čtěte našeho podrobného průvodce pro Makarskou riviéru, kde se dozvíte vše potřebné pro perfektní dovolenou.

Ubytování na Makarské 😴

ubytování pro páry makarská
TUI BLUE Adriatic Beach

4* all-inclusive resort vhodný pro páry

ubytování pro rodiny makarská
Medora Auri Resort

All-inclusive resort ideální pro rodiny s dětmi

Ostrov Hvar

Hvar je jedním z nejkrásnějších a nejslunnějších ostrovů Chorvatska, známý svým nádherným historickým městem Hvar, bohatým kulturním dědictvím, levandulovými poli a vinnými sklepy. Užijte si koupání v čistém moři, odpočinek na krásných plážích a živý noční život.

ostrov hvar chorvatsko

Nejpopulárnější je středisko Hvar, kde najdete naprosto vše k pohodové dovolené. Pokud vyhledáváte klidnější dovolenou, podívejte se na letovisko Jelsa. Dalším krásným letoviskem je Stari Grad, s tradičními kamennými domy, dlážděnými ulicemi a kostely.

☞ Plánujete dovolenou na jednom z chorvatských ostrovů? Zde najdete tipy na nejkrásnější ostrovy v Chorvatsku, včetně informací, jak se na ostrovy dostat (trajekty, přístavy apod.) a mapy ke stažení.

Ostrov Brač

Brač je třetím největším chorvatským ostrovem a je známý především díky pláži Zlatni Rat v Bolu, kterou mnozí označují za jednu z nejkrásnějších pláží na světě. Na druhou stranu je potřeba počítat s tím, že v sezóně je to na pláži opravdu hlava na hlavě a ceny jsou dost nadsazené. Pokud ale dorazíte mimo sezónu nebo brzy ráno, užijete si nádhernou pláž téměř pro sebe.

ostrov brač pláž zlatni rat chorvatsko

Brač je ideální pro všechny milovníky vodních sportů a je nejlepší destinací pro windsurfing.

Zdejší krajina je neuvěřitelně bohatá, od vápencových skal, olivových hájů po tiché zátoky. Ostrov je známý taky svým kamenem, který se používal v mnoha slavných stavbách po celém světě.

Ubytování střední Dalmácie 😴

omiš ubytování chorvatsko
Hotel Saint Hildegard – Omiš

4* hotel s nekonečným bazénem přímo u pláže

ostrov brač ubytování
Waterman Svpetrvs Resort – ostrov Brač

All-inclusive resort přímo u pláže

KAM V CHORVATSKU: NEJLEPŠÍ LETOVISKA JIŽNÍ DALMÁCIE

Jižní Dalmácie se táhne od poloostrova Pelješac až na jih k Černé Hoře. Zdejší krajina je natolik různorodá, že jí nelze popsat několika slovy. Na jedné straně stojí dramatické horské terény, na straně druhé šplouchá krystalicky čistá voda Jadranského moře a bují vegetace na ostrovech Korčula, Mljet a poloostrově Pelješac.

Ideálním obdobím pro návštěvu jihu Chorvatska je červen a září, protože v červenci a srpnu tu často panují velká vedra.

Pokud máte čas, vydejte se skrz jižní Dalmácii po starověké Napoleonově cestě v horách (na místo hlavní pobřežní silnice) – naskytne se vám nádherný výhled na pobřeží a okolí.

Ubytování jižní Dalmácie 😴

dubrovník chorvatsko ubytování
Royal Neptun Hotel – Dubrovník

4* hotel kousek od starého města

korčula chorvatsko ubytování
Aminess Lume Hotel – ostrov Korčula

Klidný hotel přímo u moře

Poloostrov Pelješac

Poloostrov Pelješac je známý svou nádhernou přírodou, vynikajícími víny a malebnými vesničkami. Pelješac je domovem několika nejlepších vinařství v Chorvatsku, která produkují prvotřídní červená vína, jako jsou Dingač a Plavac Mali.

Pokud hledáte klidnou dovolenou, poloostrov Pelješac je ideální. Najdete tu oblázkové i písečné pláže, čisté moře a spoustu možností pro outdoorové aktivity, včetně cykloturistiky, pěší turistiky a windsurfingu.

Poloostrov Pelješac / kam do chorvatska

Nenechte si ujít procházku po Stonských hradbách, které jsou se svými 7 km po Velké čínské zdi druhým nejdelším dochovaným opevněním na světě – díky tomu nesou přezdívku “evropské čínské zdi”. Ze Stonských hradeb je skvělý výhled na solné pánve, typické pro poloostrov Pelješac.

Poloostrov Pelješac / kam do chorvatska

Dubrovník

Dubrovník, známý jako “Perla Jadranského moře”, je jedním z nejznámějších a nejnavštěvovanějších měst v Chorvatsku. Jeho staré město, obklopené majestátními městskými hradbami, je na seznamu světového dědictví UNESCO a objevilo se taky v populárním seriálu Hra o trůny.

Toulejte se úzkými kamennými uličkami, kolem impozantních paláců či historických kostelů a užijte si nádherné výhledy na Jadranské moře.

dubrovnik jižní dalmácie chorvatsko

Kromě bohaté historie nabízí Dubrovník krásné pláže, od menších skalnatých po oblázkové a písčité pláže, jako je pláž Sunj.

Pokud si chcete užít město se vším všudy a nasát zdejší atmosféru, vyhněte se návštěvě Dubrovníku v červenci a srpnu. V tuto dobu je město doslova zavalené turisty (zvlášť po odvysílání seriálu Hra o trůny) a na řadě míst se budete prodírat davy.

Region Konavle

Region Konavle se nachází na jihovýchodě od Dubrovníku a je známý svou úchvatnou krajinou, která zahrnuje úrodná údolí, vinice a malebné vesničky. Konavle je oblast s bohatou historií a tradicemi, kde objevíte tradiční chorvatskou kulturu, umění a řemesla.

cavtat konavle chorvatsko

Region nabízí řadu aktivit, od pěší turistiky po koně a cykloturistiku, a je ideálním místem pro ty, kteří hledají klid a autentický zážitek daleko od turistických davů.

Pobřeží je tady spíše skalnaté, ale přesto se tu najdou krásné pláže, například v turistickém letovisku Cavtat.

Ostrov Korčula – kam v Chorvatsku

Ostrov Korčula, často označovaný jako „malý Dubrovník“, je známý svou bohatou historií, krásnými plážemi a vynikajícím vínem. Celý ostrov pokrývají borovicové lesy, vinice a olivové háje.

Kam do Chorvatska k moři - ostrov korčula

Historické město Korčula je jedním z nejlepších příkladů dobře zachované středověké dalmatské architektury s úzkými kamennými uličkami a elegantními budovami. Právě tady se údajně narodil cestovatel Marco Polo.

Kam do Chorvatska k moři - ostrov korčula

KAM DO CHORVATSKA – MAPA

JAK POUŽÍVAT TUTO MAPU: Výše najdete podrobnou mapu s tipy na nejlepší letoviska a kam v Chorvatsku k moři. Kliknutím do levé horní části mapy uvidíte samostatné vrstvy s vyznačenými místy. Můžete skrýt a zobrazit různé vrstvy nebo kliknutím na ikony na mapě zobrazit názvy míst, která zmiňuji v průvodci. Pokud si chcete mapu uložit, označte jí hvězdičkou. Pro větší verzi klikněte na ikonu v pravém horním rohu.

Toto byl náš podrobný průvodce nejlepšími letovisky, kam v Chorvatsku. Máte dotaz? Rádi ho zodpovíme v komentáři níže. Šťastnou cestu a Doviđenja!

KAM V EVROPĚ K MOŘI

CHORVATSKO: Inspirujte se nejkrásnějšími místy v Chorvatsku (včetně mapy a praktických informací). Makarská riviéra má jedny z nejkrásnějších pláží v Chorvatsku. Podívejte se na průvodce Splitem. Čtěte podrobného průvodce, jak autem do Chorvatska (poplatky po cestě, trasa, mapa a další tipy).

Plánujete dovolenou na jeden z chorvatských ostrovů? Zde najdete tipy na nejkrásnější ostrovy v Chorvatsku, včetně informací, jak se na ostrovy dostat (trajekty, přístavy apod.) a mapy ke stažení.

ŘECKO: Zaujalo vás více Řecko? Kam k moři v Řecku sdílíme v dalším článku. Santorini je jedním z nejkrásnějších ostrovů v Řecku – v tomto průvodci pro Santorini najdete veškeré tipy, jak se sem dostat, co vidět, nejlepší pláže a další užitečné informace.

ITÁLIE: V Itálii je tolik krásných míst – ta nejkrásnější místa v Itálii jsme sepsali v samostatném článku.

ŠPANĚLSKO: Inspirujte se tipy na místa, co navštívit ve Španělsku. Od pláží, historických měst po nádhernou přírodu. Mallorca je jedním z nejkrásnějších ostrovů ve Španělsku – podívejte se na fotografie a tipy, co vidět na Mallorce.

SLOVINSKO: Inspirujte se tipy na nejkrásnější místa, co navštívit ve Slovinsku.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *