Kam do Chorvatska k moři

Kam do Chorvatska k moři? 26 tipů na nejlepší letoviska + tipy na ubytování

Čeká vás dovolená v Chorvatsku a přemýšlíte, jaká letoviska jsou nejlepší? Mrkněte na 26 tipů, kam do Chorvatska k moři.

Už tolikrát jsem kolem sebe slyšela: “My jedeme jen do Chorvatska.

Jen? Nikdy nechápu.

Chorvatsko je jedna z nejkrásnějších zemí v Evropě a na své si tady přijdou milovníci moře, horalové i ti, co chtějí nasát historii. Dnes si ukážeme, kam do Chorvatska k moři na dovolenou.

kam do Chorvatska k moři

Pravdou je, že Chorvatsko je a bude jednou z nejlepších zemí, kam k moři v Evropě.

Ať už vyrazíte na sever do Istrie, na Omišskou riviéru nebo až na jih k Dubrovníku, bude se vám tady líbit. Aspoň nám se líbilo všude 😃.

Z Chorvatska se mi do paměti zaryly 4 vzpomínky: nádherný výhled ze zdejších hor, malé osamělé pláže jen kousek od přeplněných pláží, výborné ryby (a víno !) a cesta s obrovským melounem z Omiše do Nemiry v rozbitých žabkách 😃.

Pojďme na to, ať si můžete vytvořit svoje vzpomínky.

Kam do Chorvatska k moři na dovolenou?

Chorvatsko má po Norsku nejčlenitější pobřeží v Evropě. Celková délka pobřeží (pevnina a ostrovy) dosahuje 6278 km. Na takové délce se už najde pěkná řádka míst, kam můžete vyrazit do Chorvatska k moři.

Kam do Chorvatska k moři: MAPA

Chorvatské pobřeží můžeme rozdělit na 3 hlavní části, které si postupně rozebereme včetně tipů na konkrétní letoviska:

Istrie

Istrie se nachází na samém severu Chorvatska a je pro nás Čechy a Moraváky nejblíž. Je to oblast s krásnými skalnatými pobřežími, barevnými pobřežními městy a skvělým jídlem.

kam do Chorvatska k moři

Kvarner

Kvarner leží jižně od Istrie a představuje oblast chorvatského pobřeží, která je trochu přehlížená. A právě proto je ideální pro ty, co hledají místa, kde to není hlava na hlavě.

kam do Chorvatska k moři

Dalmácie

Největší část chorvatského pobřeží. Dalmácie. Oblast táhnoucí se od Zadaru až k regionu Konavle na jihu s nejlepšími plážemi v celém Chorvatsku.

kam do Chorvatska k moři

Kam do Chorvatska k moři: Istrie

Istrie představuje poloostrov ve tvaru srdce na Severním Jadranu. Zvlněné kopce, města na kopcích, barevná pobřežní města, skalnaté pobřeží, vinice, olivové háje a především skvělé jídlo. Opravdu. Vaše chuťové pohárky si tady pochutnají nejvíc v celém Chorvatsku.

kam do Chorvatska k moři

Řada lidí Istrii přirovnává k italskému Toskánsku a přezdívá jí “Toskánsko s barvami”.

Istrie je dvojjazyčná. Názvy měst a značky jsou tu italsky i chorvatsky.

Pro nás Čechy a Moraváky je Istrie spolu s oblastí Kvarner nejbližší pobřežní částí Chorvatska. Z Prahy jste tu za 8 hodin, z Brna pak dokonce za necelých 7 hodin.

Kam na Istrii k moři? Tipy na nejlepší letoviska

Pula

Pula je největší město na Istrii. Je úplně jiná než ostatní chorvatská letoviska. Možná vám chvilku potrvá, než si na ní zvyknete. Pula je směsicí římské, benátské, rakousko-uherské a socialistické architektury. Dominantou historické Puly je římské koloseum.

I přesto, že řada lidí zvolí pro dovolenou v Chorvatsku jiné letovisko, Pula není vůbec špatná volba. Její předností jsou skvělé pláže – oblázkové pláže se spoustou vybavení, divoké pláže poblíž přírodního parku Cape Kamenjak nebo písčitá pláž Medulin. Navíc je méně turistická a má nižší ceny.

kam do Chorvatska k moři
Kamenjak

Apartmány kousek od Puly

Kompletně vybavené apartmány jen pár minut od pláže a čtvrt hodinky od Puly. Skvělá hostitelka a vše potřebné kousek od apartmánů (restaurace, obchod apod.). Soukromé parkování.

Mobilní domky přímo u pláže

Plně vybavené mobilní domy až pro 5 osob a jen pár kroků od pláže. Pejsci vítáni a vše potřebné v dosahu. Soukromé parkování.

Rovinj

Rovinj je nejromantičtější město v Chorvatsku. Staré město na malém poloostrově s domy postavenými těsně u sebe, které stoupají přímo z moře. Za vidění stojí taky zdejší kostel sv. Eufemie a benátská architektura. Pobřežní kolonáda vede od starého města jižním směrem podél Lone Bay až k lesoparku Punta Corrente. Ještě víc na jih jsou další pláže – čím jižněji, tím méně lidí.

kam do Chorvatska k moři

Rovinj je taky ideální místo pro potápění, protože se v okolních vodách nachází spousta vraků lodí.

kam do Chorvatska k moři

Útulný penzion v Rovinji

Dobře vybavené pokoje a apartmány s ledničkou na pokoji. V docházkové vzdálenosti od historického centra i pláže. Soukromé parkování.

Poreč

Poreč je menší městečko na západním pobřeží s dlouholetou historií, která sahá až do římského období. Eufraziova bazilika v Poreči je zapsaná na seznamu UNESCO.

Eufraziova bazilika

Je to jedno z nejlépe organizovaných měst pro dovolenou v celém Chorvatsku – čisto, dostatek parkovacích míst, doprava plyne i ve vytíženějších časech.

Riviéra vede od Červaru na severu k Zelené laguně na jih. Každý si tu najde to svoje místečko u moře. Dokonce i ti, co hledají písčité pláže.

Apartmány v Poreči

Plně vybavené apartmány kousek od Eufraziovy baziliky a pár minut od pláže. Soukromé parkování.

Rabac

Na východním pobřeží Istrie leží typická turistická vesnice Rabac. Ideální místo pro rodiny s malými dětmi a starší ročníky, kteří chtějí dobré zázemí a neplánují výletovat po okolí. K vesnici totiž vede klikatá, horská silnička, kterou jedinou se dostanete po pevnině pryč. Co tu ale funguje velmi dobře, jsou plavby lodí.

kam do Chorvatska k moři

V létě tu bývá přeplněno. Zdejší oblázkové pláže patří totiž k nejkrásnějším v celém Chorvatsku. Vyrazte sem v červnu nebo v září a užijete si je téměř pro sebe.

Apartmány v letovisku Rabac

Plně vybavené apartmány kousek od centra a pláže. Nádherný výhled z terasy na moře. Soukromé parkování.

Dalšími známými letoviska jsou Vrsar nebo Novigrad, který nesmí uniknout žádnému milovníkovi ryb.

Vrsar

Kam do Chorvatska k moři: Kvarnerská riviéra

Kvarnerská riviéra je oblast mezi Istrií a Dalmácií, která se rozprostírá kolem města Rijeka. Kvarner potěší mírným klimatem, nedotčenou přírodou a letovisky, která nejsou přeplněná turisty.

Kvarnerská riviéra: tipy na nejlepší letoviska

Rijeka

Rijeka je významný chorvatský přístav. Křižovatka pozemních a námořních cest. I přesto, že se jedná o nejrušnější přístav na Jadranu, stojí jeho stará část díky své architektuře určitě za vidění. Stejně tak i Přírodovědné muzeum, kde se dozvíte víc o oceánografii, geologické historii Jadranu nebo se pokocháte botanickou zahradou.

Útulný penzion v Rijece

Dobře vybavené a klimatizované pokoje s výhledem na moře a kousek od pláže. Na klidném místě 5 km od centra Rijeky. Soukromé parkování.

Opatija

Opatije je nejznámějším letoviskem, kde máte tak trochu pocit, že jste se ocitli na Francouzské riviéře. Během Rakouska-Uherska to bylo dokonce nejmódnější přímořské letovisko. Kulisu tvoří horský vápencový masiv Učka, který vás dostane kromě výhledů svými krasovými jevy. Je dobře dostupný po Poklon Pass, odkud můžete vyrazit na nejvyšší vrchol Vojak s rozhlednou (1401 m).

Učka

Crikvenica

Crikvenica sice nemá historické centrum jako jiná letoviska, ale má mírné podnebí, přes 1 míli dlouhou pláž a čistý vzduch, díky kterému tady hledají úlevu lidé s astmatem. Pro dovolenou je Crikvenica určitě skvělou volbou i svojí snadnou dostupností z ČR (kolem 7,5 – 8 hodin).

Kvarnerský záliv

B&B penzion v Crikvenici

Dobře vybavené a klimatizované pokoje s výhledem na moře a kousek od pláže. Na klidném místě v docházkové vzdálenosti do centra. Na místě restaurace. Soukromé parkování.

Ke Kvarnerské riviéře patří taky některé známé chorvatské ostrovy – Krk, Lošinj, Cres a Rab.

Ostrov Krk

Krk je největším ostrovem Jaderského moře, který s pevninou spojuje působivý most. Ostrov Krk, to jsou románské kostely, zděné kláštery, vinice a rybářské vesnice. Najdete tu vynikající konobe, kde se prodávají místní speciality, jako jsou ručně vyráběné těstoviny šurlice nebo kvarnerské krevety. Ostrov je protkaný turistickými stezkami, které vedou přes oslí stezky po úrodné zemědělské půdě i skalnatých svazích.

Penzion na ostrově Krk

Dobře vybavené a klimatizované pokoje s vlastním balkónem a výhledem na moře. Jen 50 m od pláže. Na klidném místě ve Staré Bašce. Na místě restaurace. Soukromé parkování.

Ostrov Cres

Ostrov Cres je druhým největším ostrovem v Chorvatsku, který ale nepatří k těm nejvyhledávanějším. Pokud nepočítáme supa bělohlavého, který se tu hojně vyskytuje.

Hledáte klidné místo s krásnými plážemi a nenarušenou přírodou? Pak pro vás bude ostrov Cres ideální. Je navíc velmi dobře dostupný z pevniny i z jiných ostrovů.

Hlavním letoviskem je město Cres, které díky benátské architektuře připomíná spíš italskou vesnici. Na ostrově Cres najdete taky jedny z nejkrásnějších pláží v Chorvatsku – pláž Meli Beach s pozvolným vstupem do vody, která je přístupná jen pěšky z vesnice Ustrine nebo pláž St. John pod Lubenicí, která se umístila v žebříčku nejkrásnějších pláží světa.

Apartmány na ostrově Cres

Plně vybavené a klimatizované apartmány s vlastní terasou a kousek od pláže, kterých je po okolí celá řada. Soukromé parkování.

Ostrov Rab

Ostrov Rab je jedním z nejkouzelnějších a nejzelenějších ostrovů. Má mírné podnebí, borovicové lesy, řadu písčitých pláží a starobylé město Rab, pro které jsou typické červené střechy, z nich vystupují 4 zvonice. Díky své poloze si ze starého města užijete nádherné výhledy.

Studia a apartmány na ostrově Rab

Plně vybavená a klimatizovaná studia a apartmány s vlastním balkónem a kousek od pláže. 5 km od historického města Rab. Soukromé parkování.

Ostrov Lošinj

Ostrovu Lošinj se přezdívá “ostrov vitality”. Jeho povrch je porostlý bujnou vegetací a hustými borovými lesy. Je oblíbený mezi kempaři a všemi, co milují krásnou, nenarušenou přírodu.

Mali Lošinj

Nejznámějším střediskem na ostrově Lošinj je Mali Lošinj. Historickou část letoviska Mali Lošinj tvoří impozantní domy námořních kapitánů z 19. století. Přístav mnozí považují za nejkrásnější na celém Jadranu.

4* hotel na ostrově Lošinj

Moderní a klimatizované pokoje a apartmány s vlastním balkónem a výhledem na moře. Wellness služby s krytým i venkovním bazénem. 50 m od pláže. Soukromé parkování.

Ostrov Pag

Ostrov Pag je jiný než ostatní chorvatské ostrovy plné zeleně. Skalnatá měsíční krajina, kde se pasou ovce na divokém rozmarýnu, který roste na holých, světle růžových kopcích. Ostrov je známý svými solnými pánvemi v okolí města Pag a krajkářstvím, které je díky své jedinečnosti zapsané na seznamu UNESCO. Na pláži Zrćé se v létě konají festivaly elektronické hudby.

Apartmány na ostrově Pag

Dobře vybavené a klimatizované apartmány s vlastním balkónem a výhledem na moře za skvělou cenou. V klidné lokalitě poblíž pláže. Soukromé parkování.

Kam do Chorvatska k moři: Dalmácie

Dalmácie je region táhnoucí se od Zadaru až na úplný jih Chorvatska.

Tyrkysový Jadran, tisíce ostrovů, skryté zátoky, oblázkové pláže, hornaté vnitrozemí, zachovalá starobylá města. Dalmácie ve zkratce.

Zdejší dlouhé pobřeží je důvodem, proč sem každoročně míří tolik turistů. Ukrývá totiž ty nejhezčí pláže za celé Chorvatsko.

Dalmácie je natolik rozlehlá, že se neoficiálně dělí na 3 podcelky:

  • Severní Dalmácie
  • Střední Dalmácie
  • Jižní Dalmácie

Severní Dalmácie: tipy na nejlepší letoviska

Severní Dalmácii budou milovat všichni, co si chtějí užít nádhernou přírodu.

Oblast je vstupní bránou do národního parku Paklenica, který se rozprostírá kolem krasového říčního kaňonu na jižních svazích hory Velebit. Nejzajímavější částí parku jsou právě 2 mohutné kaňony – Velka Paklenica a Mala Paklenica.

NP Paklenica

Součástí severní Dalmácie jsou taky národní parky Krka a Kornati. Národní park Krka tvoří soustava vodopádů, peřejí a kaskád na řekách Krka a Cikola, kde se můžete i vykoupat. Národní park ostrovy Kornati představuje souostroví 140 ostrovů, které mají díky silnému severnímu větru Bura kamenitý povrch bez zeleně. Ostrovy jsou oblíbené mezi plachetnicemi.

Národní park Krka
Kornatské ostrovy

Zadar

Zadar je největším městem v severní Dalmácii, který leží na malém poloostrově. Stále je to místo, které není přeplněné turisty jako například Makarská. Je to perfektní základna pro objevování okolních ostrovů, horolezectví, rafting a pěší turistiku.

Ze Zadaru se dostanete na spoustu ostrovů v okolí, které jsou tady menší a klidnější (Ugljan, Dugi otok nebo například Iž).

Známé jsou jeho mořské varhany z podvodních trubic, kdy mořské vlny přehrávají hudbu procházející trubicemi.

Další atrakcí je pomník Pozdrav slunci, který se skládá ze tří set vícevrstvých skleněných desek. Ty absorbují sluneční energie a za tmy předvádí nádhernou světelnou show.

Apartmány u Zadaru

Dobře vybavené a klimatizované apartmány s vlastním balkónem a skvělým výhledem na moře. V klidné lokalitě pár minut od pláže. Soukromé parkování.

4* hotel s all-inclusive v Zadaru u písečné pláže

Útulné a klimatizované pokoje s vlastním balkónem a skvělým výhledem do zahrady. Přímo u písečné pláže. Rozlehlý areál s wellness centrem, krytými i venkovními bazény, kurty pro tenis a další služby. Soukromé parkování.

Šibenik

Šibenik je v posledních letech čím dál populárnější. Je to brána k národním parkům Krka a Kornati. Rozprostírá se kolem Šibenického zálivu, kam ústí nádherná krasová řeka Krka.

Šibenik je město plné památek. Tou nejznámější je katedrála sv. Jakuba zapsaná na seznamu UNESCO. Šibenik je oblíbeným letoviskem, ale pro samotnou dovolenou a ubytování je o něco lepší 6 km vzdálené letovisko Solaris.

4* hotel v Solarisu přímo u pláže

Útulné a klimatizované pokoje s vlastním balkónem. Přímo u hotelu 4 km dlouhé pláže. Rozlehlý areál s wellness centrem, aquaparkem, kurty pro tenis a dalšími službami. Soukromé parkování.

Hotel pro rodiny s dětmi v Solarisu přímo u pláže

Útulné a klimatizované rodinné pokoje s vlastním balkónem. Přímo u hotelu pláž s dětským hřištěm. Rozlehlý areál s aquaparkem, kurty, dětský koutkem, hernou a dalšími službami. Soukromé parkování.

Vodice

Vodice je kouzelné městečko plné nočního života a krásných pláží. Tohle malé letovisko leží 11 km od Šibeniku. Je populární mezi mladšími ročníky, kteří hledají živější zázemí.

Apartmány v klidné čtvrti u Vodice

Plně vybavené a klimatizované apartmány s vlastním balkónem a zahradou. Možnost půjčení kol. Pláž 5 minut chůze. Soukromé parkování.

Primošten

Primošten je oblíbené letovisko mezi Šibenikem a Splitem. Historická část městečka se nachází na malém ostrůvku, který je spojený s pevninou. Primošten láká zajímavou architekturou, krásnými plážemi a křišťálově čistou vodou.

Letovisko je uznávané po celém světě a každoročně se sem řada turistů ráda vrací.

Apartmány v klidné čtvrti Primoštenu

Plně vybavené a klimatizované apartmány s vlastním balkónem a zahradou. Možnost půjčení grilu. Pláž pár minut chůze. Soukromé parkování.

Střední Dalmácie: tipy na nejlepší letoviska

Střední Dalmácie je nejoblíbenější částí celého chorvatského pobřeží, které je tady členité s krásnými zátokami. Obdivovat můžete starobylé vesnice, historická města a dramatickou kulisu horského masivu Biokovo.

Když se mluví o těch nejkrásnějších plážích, mluví se o plážích střední Dalmácie. Zejména Makarské riviéry. Pláže tvoří malé, bílé oblázky, které po staletí omývalo moře.

Split

Split je kulturním a ekonomickým centrem Dalmácie a 2. největší město v Chorvatsku. Zároveň je významným přístavem. Obdivovat můžete staré město, které se rozprostírá kolem 2000 let starého Diokleciánova paláce. Split je skvělá základna pro trajektovou přepravu k větším ostrovům v okolí – Hvar, Brač, Korčula.

Trogir

Trogir je středověké město s krásnými barokními, renesančními a gotickými paláci, ulicemi typickými pro starogrécká města, románským kostelem svatého Vavřince, hradem Kamerlengo a promenádou. Rozprostírá se na ostrůvku mezi pevninou a ostrovem Čiovo, se kterými ho spojují dva mosty.

Staré město nemá pláže. V docházkové vzdálenosti jich ale najdete dost.

Apartmány přímo u moře v Trogiru

Plně vybavené a klimatizované apartmány s vlastním balkónem a úžasnou zahradou. Možnost půjčení grilu. Přímo u pláže. Soukromé parkování.

Omišská riviéra

Omišská riviéra se rozprostírá kolem letoviska Omiš, které bylo ještě před lety docela přehlížené. Teď už je tomu ale jinak a pokud hledáte letovisko s písčitou pláží, mrkněte po Omiši. Kromě písčité pláže tu najdete řadu menších oblázkových pláží, kde si každý najde ten svůj koutek. Je to ideální místo i pro rodiny s malými dětmi.

Apartmány kousek od pláže v Omiši

Plně vybavené a klimatizované apartmány s vlastním balkónem, grilem a zahradou. 2 minuty od pláže. Soukromé parkování.

4* hotel s bazénem v Omiši

Luxusní a klimatizované pokoje s vlastním balkónem, wellness a venkovním bazénem. Pár minut od pláže. Soukromé parkování.

Makarská riviéra

Kdo by neznal Makarskou. Zdejší pláže jsou ty nejkrásnější z celého Chorvatska. Samotné letovisko Makarská je živé a tvoří ideální základnu k horám a ostrovům v okolí. Na horský masiv Biokovo dojedete dokonce i autem. Já doporučuju vyrazit brzy ráno a dojít po turistické trase na jeden z vrcholů, než začne slunce pražit do zad. Je to nádhera. Nebo si užijte výhled z adrenalinové skleněné vyhlídky – Skywalk Bikovo.

Biokovo

Na druhou stranu v hlavní sezóně je to v Makarské hlava na hlavě, pláže jsou přeplněné a je problém s parkováním. Pokud hledáte klidná zákoutí, Makarská nebude tou nejlepší volbou.

K Makarské riviéře patří letoviska jako Baška Voda, Baška Polje, Brela, Podgora, Živogošćé, Tučepi nebo Drvenik.

Baška Voda

Apartmány v Makarské

Plně vybavené a klimatizované apartmány s balkónem, zahradou a terasou. 5 minut od pláže. Soukromé parkování.

4* hotel u pláže v Tučepi

Útulné a klimatizované pokoje s balkónem, terasou a venkovním bazénem. Součástí je i wellness centrum. Pláž přímo u hotelu. Soukromé parkování.

Ostrov Hvar

Ostrov Hvar je jedním z nejnavštěvovanějších ostrovů. Je to místo plné nádherné nedotčené přírody s levandulovými poli a vinicemi, kde ve vzduchu voní divoké bylinky. Na ostrově je dobrá turistická infrastruktura, bohatá historie a noční život.

Nejpopulárnějším je středisko Hvar, kde najdete naprosto vše k pohodové dovolené. Na druhou stranu je tu dráž. Dobrou alternativou je letovisko Jelsa, které má nádherné pláže, je klidnější a lacinější. Dalším letoviskem je Stari Grad, který sice nemá až tak krásné pláže, ale přesto je oblíbený. Jeho staré město tvoří tradiční kamenné domy s dlážděnými ulicemi a kostely.

Kam do Chorvatska k moři

B&B penzion na ostrově Hvar

Klimatizované apartmány s terasou, výhledem na moře a zahradou. Kousek od pláže. Soukromé parkování.

Ostrov Brač

Kde je nejkrásnější pláž z celého Chorvatska? Ano, přesně tak. V letovisku Bol se rozprostírá nejznámější a nejkrásnější pláž s názvem Zlatni Rat. Ta každoročně změní svůj tvar díky mořským vlnám a větru.

Zlatni Rat

Kromě této pláže tu najdete řadu jiných krásných pláží z malých, bílých oblázků nebo písčitých. A dokonce nejsou přeplněné a dají se najít zákoutí, která budete mít jen pro sebe.

Brač je ideální pro všechny milovníky vodních sportů a je nejlepší destinací pro windsurfing.

Kam do Chorvatska k moři
letovisko Milna

Vyrazte na nejvyšší horu ze všech chorvatských ostrovů – Vidovu Goru (780 m), ze které budete mít nádherný výhled.

Apartmány na ostrově Brač

Plně vybavené a klimatizované apartmány s terasou. Na klidném místě v letovisku Bol. Kousek od pláže. Soukromé parkování.

4* hotel na ostrově Brač

Útulné a klimatizované pokoje s balkónem. V areálu hotelu wellness centrum, venkovní i kryté bazény, animační program pro děti a další služby. Kousek od pláže a v docházkové vzdálenosti od pláže Zlatni Rat. Soukromé parkování.

Jižní Dalmácie: tipy na nejlepší letoviska

Jižní Dalmácie se táhne od poloostrova Pelješac až k Černé Hoře na jihu. Je tu natolik různorodá krajina, že jí nelze popsat pár slovy.

V červenci a srpnu tu často panují pořádná vedra. Na jaře a v červnu vám tu bude příjemně.

Pokud máte čas, vydejte se skrz jižní Dalmácii místo po hlavní pobřežní silnice po paralelní starověké Napoleonově cestě v horách. Naskytne se vám nádherný výhled.

Poloostrov Pelješac

Poloostrov Pelješac je známý především svými Stonskými hradbami, které jsou se svými 7 km po Velké čínské zdi druhým nejdelším dochovaným opevněním na světě. Pelješac je druhým největším poloostrovem po Istrii a představuje krásnou, starou a romantickou oblast, kde je klid i v sezóně. Najdete tu oblázkové pláže a písečné pláže Prapratno a Zuljana. Pro poloostrov jsou typické taky solné pánve.

Kam do Chorvatska k moři

Apartmány na poloostrově Pelješac

Plně vybavené a klimatizované apartmány s balkónem, terasou a krásným výhledem. Kousek od pláže i obchodů. Soukromé parkování.

Dubrovník

Dubrovník je největší město jižní Dalmácie, které je známé svým starým městem a 2 km dlouhými hradbami. Je to taky na jihu nejoblíbenější turistický cíl. A ještě víc po odvysílání seriálu Hra o trůny. Pokud to jde, nevybírejte si pro návštěvu Dubrovníku měsíce červenec a srpen. Počítejte taky s tím že v Dubrovníku je docela draze.

Kam do Chorvatska k moři

Moře je tu o něco chladnější. U pláží máte na výběr – najdete tu jako skalnaté, tak oblázkové i písčité pláže jako pláž Sunj.

Region Konavle

Opomíjený venkovský region Konavle, který najdete jižně od Dubrovníku. Je to ideální místo pro návštěvu Dubrovníku. A taky pro pěší turistiku. Pobřeží jsou tady skalnatá, ale i přesto se tady najdou krásné pláže. Třeba v turistickém letovisku Cavtat.

promenáda v letovisku Cavtat
promenáda v letovisku Cavtat

Penzion s bazénem v letovisku Cavtat

Útulné a klimatizované pokoje s balkónem a sdílenou kuchyní, kde si můžete uvařit + gril na terase. Kousek od pláže i obchodů. Soukromé parkování.

Ostrov Korčula

Ostrov Korčula pokrývají kopce s borovicovými lesy, vinicemi a olivovými háji. Hlavním letoviskem je Korčula s historickým centrem, kde se údajně narodil Marco Polo.

Kam do Chorvatska k moři
Kam do Chorvatska k moři
letovisko Korčula

4* hotel na ostrově Korčula

Útulné a klimatizované pokoje s balkónem, nádherným výhledem a venkovním bazénem. Přímo u pláže. Soukromé parkování.

Apartmány na ostrově Korčula

Plně vybavené a klimatizované apartmány s balkónem, parádním výhledem a zahradou. Kousek od pláže. Soukromé parkování.

Zájezdy do Chorvatska k moři


Šťastnou cestu a dovindeja ✈🙂.

Další inspirace, kam k moři:

Nejnovější články

Znáte někoho, kdo hledá inspiraci? Udělejte mi radost a pošlete článek do světa :).
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Scroll to Top