Kam do Řecka k moři? 14 tipů na nejkrásnější řecké ostrovy a místa v Řecku

Kam do Řecka k moři

Čeká vás dovolená v Řecku a přemýšlíte, jaká letoviska jsou nejlepší? Hledáte ty nejkrásnější řecké ostrovy a nejkrásnější místa v Řecku u moře, kde si odpočinete a nasajete zdejší atmosféru? Mrkněte na 14 tipů, kam do Řecka k moři.

Řecko má pobřeží dlouhé 13 676 km. To by bylo, aby tady každý nenašel ten svůj ráj u moře, kde zažije nezapomenutelnou dovolenou ?.

Kam do Řecka k moři: MAPA

Kam do Řecka k moři: Pevnina

Řecko je na západě ohraničené Jónským mořem, na jihu Středozemním mořem, na východě Egejským mořem. Pobřeží Řecka je většinou skalnaté. Nejvýraznějším útvarem pevninského Řecka je poloostrov Chalkidiki na severu, ze kterého vyčnívají 3 úzké, menší poloostrovy do Egejského moře. Směrem na východ je pak pobřeží jednotnější a na Peloponéském pobřeží pak dokonce místy rovinaté.

Nejkrásnější místa Řecka u moře: Athény

Hlavní město Řecka. Město plné památek, které lákají všechny zájemce historie. Athénám dominuje chrámový komplex Acropolis, místo bohyně Athén. Na jeho vrcholu se tyčí největší dórský chrám Pantheon, ke kterému se dostanete po jedné z cestiček.

Určitě si nenechte ujít ani muzeum Acropolis, které je oblíbenou moderní atrakcí v Athénách. Postavili ho ze skla a oceli a je v něm uložen jeden z nejznámějších artefaktů v Řecku.

Ano, Athény jsou především památky. Ale věděli jste, že tu najdete i krásné pláže? Athénské pláže se rozprostírají po celé jižní a severovýchodní straně poloostrova Aticca. Celé pobřeží od Glyfady po Cape Sounion má pěkné organizované pláže i odlehlé zátoky. Nejbližší jsou pláže Votsalakia, Alimos, Glyfada a Voula.

Athény bez cestovky

Do Athén se dostanete přímým letem z Prahy za 2h 40 m. Zpáteční letenky mimo akci a s odbaveným zavazadlem seženete od 5 000 Kč. O polovinu míň zaplatíte při letu z Vídně. Dobře vycházejí i zpáteční letenky z polských letišť Vratislav a Katovice.

Raději byste jeli autem? Bez zastávek na cestě do Athén strávíte kolem 20 h z Prahy (trasa Slovensko – Maďarsko – Srbsko – Severní Makedonie). Nebo si půjčte auto přímo na místě.

Zájezdy do Athén

Nejkrásnější místa Řecka u moře: Peloponéský poloostrov

Peloponéský ostrov je nejoblíbenější částí řecké pevniny. Najdete ho na jihu země. Má tvar platanu a nalézá se tady mnoho slavných archeologických nalezišť, přímořských měst, nádherných pláží, hradů i lyžařských středisek. Tady se zabavíte v kteroukoliv roční dobu.

Skrývá známá archeologická naleziště, jako je Olympie, Epidaura nebo Mykény.

Epidaurus

Ke známým letoviskům patří Nafplion, Gythio, Monemvasia nebo Pylos. Za návštěvu stojí například městečko Koroni na východním pobřeží, které je plné strmých uliček s mnoha schody a domy s dřevěnými balkony. Tady najdete taky jednu z nejhezčích pláží Peloponesu – pláž Zanka, která je dlouhá 3 km.

kam do Řecka k moři
Pylos

Nádherným místem je Gaialova laguna s hradem a přilehlá pláž Voidokilia severně od Pylosu.

kam do Řecka k moři
pohled na pláž Voidokilia z hradu
Na Peloponéský poloostrov bez cestovky

Na Peloponés se nejsnadněji dostanete letecky z Vídně na letiště Kalamaty, které leží na jihozápadě Peloponésu. Doba letu je 2h 15m. Zpáteční letenky seženete už od 4000 Kč včetně odbaveného zavazadla. Další možností je letět do Athén a odtud autobusem na Peloponés (cesta trvá 3-4 hodiny dle cíle).

Autem na cestě strávíte necelých 21 hodin z Prahy (trasa Slovensko – Maďarsko – Srbsko – Severní Makedonie). Nebo si půjčte auto přímo na místě.

Zájezdy na Peloponéský poloostrov

Nejkrásnější místa Řecka u moře: Poloostrov Chalkidiki

Poloostrov Chalkidiki najdete na východě Řecka u Egejského moře. Svým tvarem připomíná ruku se třemi prsty, které tvoří menší poloostrovy Kassandra, Sithonia a Athos. Athos je hornatý mnišský ostrov, kam mají přístup pouze muži na základě předchozí rezervace.

Sithonia

Nejlepší pláže na Chalkidiki najdete na Sithonii. Je jich tu víc jak 100. S bílým pískem a průzračně čistou vodou. Je to relativně nedotčené místo, které ještě nepodlehlo masové turistice, jako například Korfu nebo Zakynthos.

Skvělými letovisky na Sithonii jsou oblasti kolem Neos Marmaras nebo Sarti. Najdete tu krásné pláže i dostatek ubytování včetně kempů. Hledáte menší a klidnější letovisko? Zkuste Kalamitsi, které má dvě krásné zátoky s plážemi.

Přímo do ostrova se dostanete na malý, neobydlený ostrov Diaporos s kouzelnými lagunami a plážemi.

kam do Řecka k moři
ostrov Diaporos

Kassandra

Poloostrov Kassandra je oblíbenou turistickou oblastí. Láká na čistou vodou a písečné pláže v kombinaci s nočním životem.

Za návštěvu stojí pláž Possidi, která mění svůj tvar v závislosti na moři. Není tu žádné vybavení. Parkoviště je na jejím začátku, odkud pak procházíte pískem, takže máte chvilku pocit, že jste se ocitli na Sahaře.

kam do Řecka k moři
Poloostrov Chalkidiki bez cestovky

Na poloostrov Chalkidiki se dostanete přímými lety z Prahy, Vídně i Krakova. Pokud chcete ušetřit, vyrazte z Vídně nebo Krakova, odkud seženete zpáteční letenky už od 2500 – 3500 Kč (s odbaveným zavazadlem). Letiště se nachází u 2. největšího řeckého města Soluň, odkud je to k poloostrovům Kassandra nebo Sithonia 130 km.

Autem jste z Prahy na poloostrově Chalkidiki za 17,5 hodiny (trasa Slovensko – Maďarsko – Srbsko – Severní Makedonie).

Zájezdy na poloostrov Chalkidiki

Kam do Řecka k moři: Nejkrásnější řecké ostrovy

Dostáváme se k místům, kam směřuje většina návštěvníků Řecka. Řecké ostrovy jsou jednou z nejoblíbenějších oblastí pro letní dovolenou.

Řecké ostrovy tvoří čtvrtinu rozlohy celého Řecka. Je jich na 3000 a z toho 167 obydlených (i když přesné počty se dle různých zdrojů liší). Řecko má nejvíce obydlených ostrovů ze všech evropských zemí. Najdete tu malé ostrůvky ideální pro jednodenní výlet z pevniny, velké ostrovy, jako je Kréta nebo Rhodos a taky oblíbené dovolenkové lokality Mykonos nebo Korfu. Dnes si představíme některé z nich, které patří mezi nejkrásnější řecké ostrovy.

Nejkrásnější řecké ostrovy: Kréta

Kréta je největší řecký ostrov. Ostrov plný historie, který osídlila už minojská civilizace ještě před Řeky.

kam do Řecka k moři
Kréta je rájem pro pěší turisty

Krásné pláže, starobylé ruiny, turistika, tradiční vesnice, skvělé jídlo. Není divu, že sem každoročně míří zástupy turistů. Ostrov je ale natolik velký, že i přesto si tu najdete klidné místo.

kam do Řecka k moři

Celý ostrov stojí za prozkoumání – tady pár tipů, co určitě nevynechat:

  • Archeologické muzeum v Heraklionu, které je druhé největší v Řecku. Shromažďuje až 5500 let dlouhou historii v podobě keramiky, šperků, sarkofágů či barevných fresek z Knossosu.
  • Město Chania, které je druhým největším na Krétě. Projděte si jeho benátskou čtvrť, promenádu lemovanou tavernami a kavárnami a historickou pevnost Firka.
Chania
  • Palácový komplex Knossos neboli starobylé hlavní město minojské říše, které se podařilo dodnes zachovat ve skvělém stavu. Na jeho prozkoumání si vyčleňte několik hodin.
Knossos
Knossos

Na Krétě najdete na poloostrově Gramvousa legendární pláž Balos. Ta je známá svými nádhernými lagunami, které se otevírají do azurových vod. Podmořský svět tady budete mít jako na dlani.

kam do Řecka k moři
pláž Balos

Tou nejkrásnější pláží za celé Řecko je dle mnohých pláž Elafonisi s narůžovělým pískem na jihozápadě Kréty. To má ale jednu nevýhodu – je tu plno. Z pláže se dá ale snadno přebrodit přes lagunu na protější opuštěný ostrůvek, kde najdete klidné místo na písčité pláži.

kam do Řecka k moři
pláž Elafonisi
kam do Řecka k moři
Pláž Seitan Limani na severu ostrova

Nádherná pláž je taky ve městě Rethymnom. Je 11 km dlouhá a najdete tu taky jednu z největších benátských pevností.

Až vás omrzí povalování u vody, vyrazte na túru skrz dechberoucí soutěsku Samaria. Ta je 10 km dlouhá a zabere vám 7 hodin. Vede od náhorní plošiny Omalos do Libyjského moře.

soutěska Samaria
Kréta bez cestovky

Na Krétu se dostanete přímými lety z Vídně i Prahy. Autobusy pohodlně procestujete celý ostrov. Nebo si půjčte auto přímo na místě.

Zájezdy na Krétu

Nejkrásnější řecké ostrovy: Kyklady

Santorini

Santorini nebo taky ostrov Théra je jedním z nejoblíbenějších řeckých ostrovů. Je známý svými malebnými turistickými městy na útesu (Fira, Oia, Imerovigli, Firostefani, Akrotiri), z nichž budete mít nádherný výhled na kalderu neboli kráter vytvořený vulkanickou erupcí. Ostrov tvoří tradiční kykladské domy, které doslova září bílou barvou a skvěle kontrastují se zdejším temně modrým mořem. Pokud chcete zažít to pravé Santorini, zvolte ubytování v jednom z těchto měst.

kam do Řecka na dovolenou
Oia
kam do Řecka na dovolenou
Červená pláž u Akrotiri

Určitě si nenechte ujít stezku kalderou. Je to jedna z nejlepších věcí, co můžete na ostrově udělat. Santorini je známé svým pulzujícím nočním životem s vinárnami i tanečními kluby, ale přesto tu není hlučno a snadno najdete klidné místo. Je to ideální místo pro líbánky.

kam do Řecka na dovolenou
Fira

Nejfotografovanějším místem ostrova je pak vesnička Ia (Oia) na severu. Na východě leží přímo u vody oblíbená turistická střediska Kamari a Perissa s černými oblázkovými plážemi. Dá se odtud snadno dostat ke starověkému sídlo Thera. Nejteplejšími měsíci jsou červen – září.

pláž v Kamari
Santorini bez cestovky

Na Santorini létají přímé lety z Vídně nebo Krakova. Po ostrově se pak můžete pohybovat levně autobusem.

Zájezdy na Santorini

Mykonos

Kam na party v Řecku? Na ostrově Mykonos si přijdete na své. Bary, restaurace, party atmosféra se vine celou oblastí. Především v městečku Mykonos, kam za zábavou míří v sezóně tisíce turistů.

A taky za krásnou architekturou. Mykonos patří k nejzachovalejším přístavům a jsou pro něj charakteristické dřevěné balkony plné květin a kaple s barevnými kopulemi. Chrám Paraportiani je díky svému atypickému tvaru asi nejfotografovanějším chrámem v celém Řecku. Nebo si udělejte výlet na jedinou další skutečnou vesnici na Mykonosu – Ano Mera, která leží ve středu ostrova. Má nádherný klášter, okouzlující hlavní náměstí a několik taveren (místní restaurace).

Chrám Paraportiani

Hlavní pláže jsou Ornos a Platis Gialos. Jsou plné restaurací, klubů, letovisek a vhodné i pro rodiny s dětmi. Dalšími oblíbenými plážemi jsou Megali Ammos, Agios Stefanos, Psarou, Elia, Paradise a další. Všechny pláže jsou z města Mykonos snadno dostupné autobusem nebo taxíkem, který tu vyjde na pár korun. Na koupání je ideální období červen – září.

Mykonos je známý svými luxusními hotely, exkluzivními plážovými kluby, značkovými obchody. I přesto se dá dovolená na Mykonosu pořídit levněji. Stačí zvolit ubytování, které není přímo u vody. Všechny pláže jsou snadno dostupné veřejnosti a můžete je navštívit zdarma.

Mykonos bez cestovky

Na Mykonos létají přímé lety z Vídně. Po ostrově se pak můžete pohybovat autobusem. Dva hlavní autobusové terminály jsou ve městě Mykonos – staré přístavní nádraží vás zaveze na východ a severozápad ostrova. Z autobusového nádraží Fabrika se dostanete na jihozápad ostrova včetně letiště.

Zájezdy na Mykonos

Naxos

Dle mnohých je Santorini nejkrásnějším ostrovem v Kykladech. To ale nepoznali ostrov Naxos. Největší ze všech Kykladských ostrovů. Oblast výrazných horských hřebenů, dlouhých pláží, farem, starověkých ruin a malebných vesniček. Ovocné sady, zeleninové zahrady, labyrinty benátských sídel a více než 200 byzantských kostelů.

Naxos je místo, kde jsou taky jedny z nejhezčích pláží v Kykladech, které najdete převážně na západním pobřeží ostrova. Oblíbené jsou pláže Plaka, Aliko nebo Pyrgaki. Pro rodiny s dětmi jsou skvělé Agios Georgios, Agios Prokopios a Agia Anna. Pláže na ostrově Naxos jsou veřejné a nespadají pod hotelové komplexy. Na koupání je ideální období konec června – začátek září.

Největším letoviskem ostrova je Naxos Chora, který tvoří benátská sídla a opevnění, byzantské kostely, podloubí a restaurace. V jeho okolí leží spousta krásných pláží, které jsou snadno dostupné i autobusem.

Za návštěvu stojí nejvýše položená vesnice na ostrově Koronida, ze které je skvělý výhled na zdejší vinice. Na ostrově se pokocháte taky nádhernými kostely a chrámy – kostel Panagia Drosiani a další kostely v okolí městečka Chalkio nebo chrámem bohyně Demeter.

Mramorová Portara (brána) nad městem Naxos
Naxos bez cestovky

Přímé lety na ostrov Naxos nelétají. Letecky se sem dostanete jen z Athén (40 minut) nebo pak lodí z Athén a jiných ostrovů v okolí. Letenky z Athén bývají rychle vyprodané, tak je lepší neotálet.

Do Athén létají přímé lety z Prahy, Vídně i Vratislavi a Katovic (viz pár řádků výš v sekci o Athénách).

Zájezdy na Naxos

Nejkrásnější řecké ostrovy: Dodekany

Rhodos

Rhodos je největší a nejznámější z Dodekanéských ostrovů. Kromě příjemného podnebí vás dostane svou architekturou, která je ovlivněná hned několika obdobími lidských dějin.

Nejlepší oblastí pro dovolenou u moře na Rhodosu je východní pobřeží, kde jsou ty nejlepší pláže a ideální počasí bez severního větru. Známými letovisky jsou Rhodos, Lindos, Pefki nebo Gennadi. Za vidění stojí především Staré město ve Rhodosu a Lindos s úzkými uličkami a lidovou atmosférou. Krásné nedotčené pláže si zase užijete na jihu ve vesnici Gennadi.

Vyrazte k pevnosti Agios Nikolaos s kulatým majákem v přístavu Mandraki, akropoli Lindos s helénským chrámem bohyně Athény nebo starověká města Kamiros či Ialysos.

akropole Lindos
Kamiros

Nejkrásnější pláží na ostrově je Tsambika pláž obklopená dvě mysy, na jednom z nichž stojí stejnojmenný klášter. Mezi další krásné pláže patří Kallithea, Faliraki, Anthonyho Quinna, Traganou, Afandou, Kolymbia a dalším pláže směrem na jih. Západní a severní pobřeží je skalnaté a větrné. Na druhou stranu je zdejší oblast nedotčená masovou turistikou a užijete si autentičtější tvář Rhodosu. Nejteplejšími měsíci jsou červen – září.

Rhodos bez cestovky

Na Rhodos létají přímé spoje z Prahy. Zpáteční letenky seženete mimo akci i za 5000 Kč (vč. odbaveného zavazadla). Ještě levněji odletíte z Vídně, popř. z Krakova.

Zájezdy na Rhodos

Kos

Kos je druhým největším ostrovem v Dodekanech. Na ostrově existují pouze dvě velká města: město Kos a Kardamena. Kos je hlavním městem a Kardemana významné turistické město se stálými obyvateli. Většina přímořských letovisek ožívá až v sezóně. Oblíbeným letoviskem je Kefalos.

Nejkrásnější písečné pláže najdete na jižním pobřeží. Co tu ale nenajdete, je ubytování (nebo jen omezeně). Pláže jsou ale velmi dobře dostupné autobusem z Kefalosu a Kosu.

Kos bez cestovky

Kos je taky skvělé místo pro cyklisty. Povrch ostrova je plochý a rovinatý. Kolo si můžete půjčit na každém rohu. Nejoblíbenější cyklostezka vede po severním pobřeží mezi městy Kos a Mastichari.

Kos bez cestovky

Přímé spoje létají na Kos z Vídně. Druhou možností je letět do Athén z Prahy a odtud pak letět na ostrov Kos.

Zájezdy na Kos

Nejkrásnější řecké ostrovy: Jónské ostrovy

Korfu

Korfu je druhým největším Jónským ostrovem a taky jedním z nejzelenějších. Je to ostrov s bouřlivou historií.

Korfu je oblíbeným dovolenkovým ostrovem s krásnými plážemi. Jednou z nich je i pláž Porto Timoni, kam se dostanete jen pěšky po útesech. Čeká vás náročnější trasa po kamenech z vesnice Afionas. Raději berte pevnou obuv.

Na západním pobřeží ostrova najdete dlouhý úsek písčitých pláží, na východě jsou zase vody klidnější. Ideálními měsíci na koupání jsou konec května až září.

Korfu bez cestovky
Porto Timoni

Ústředním bodem ostrova je město Korfu. Za návštěvu stojí především jeho staré město s benátskou architekturou, domy v pastelových barvách, dlážděnými ulicemi, dřevěnými okenicemi a kostelem sv. Spyridona. Nové město má kosmopolitní a luxusní atmosféru.

Pokud vyhledáte pěší turistiku jako my, na Korfu si přijdete na své. Turistických stezek je tu habaděj. Tou nejznámější je 150 km dlouhá Stezka Korfu vedoucí od jihu na sever. Je relativně snadná, dobře značená a vede přes kopce, laguny, jezera, kláštery a menší vnitrozemní městečka. Ubytování je po cestě dostatek, popř. můžete tábořit.

Korfu bez cestovky

Korfu je velmi oblíbený ostrov, kam se letecky dostanete hned z několika letišť v okolí. Můžete si vybrat, které je vám nejblíž – Praha, Vídeň, Krakov, Katovice, Drážďany nebo i Norimberk. Zpáteční letenky se pohybují nejčastěji od 4000 Kč (bez akce s odbaveným zavazadlem).

Po Korfu se pohodlně dopravíte díky autobusům. Modrobílé autobusy jezdi mezi letištěm, terminálem výletních lodí a do města Korfu. Zelené autobusy po zbytku ostrova.

Zájezdy na Korfu

Lefkáda

Lefkáda je další z populárních Jónských ostrovů. S pevninou jí spojuje most, takže se sem dostanete snadno autem a ušetříte za trajekt. Hlavním tahounem Lefkády jsou exotické pláže pod vysokými útesy. Výhledy jsou tady neskutečné. Většina zdejších pláží patří mezi nejkrásnější pláže Řecka.

Ale pozor. Pokud jsou vaším cílem písečné pláže, ty na Lefkádě většinou nenajdete. Pláže obvykle tvoří křišťálově bílý štěrk. Na některých místech velmi drobný, ale někde zase větší, takže pokud máte citlivější nohy, nebude to pro vás to pravé ořechové.

Barva moře je tu mléčně modrá. Právě na Lefkádě se díky této modři řada lidí do Řecka zamiluje. Tyto pláže ale nehledejte u známých turistických středisek, které jsou rozeseté po východním břehu (i tady jsou ale pláže krásné). Najdete je na západním břehu a dostat se k nim je občas docela fuška. Ale stojí to za to.

Lefkáda bez cestovky
pláž Katsiki na jihozápadním pobřeží
Lefkáda bez cestovky

Lefkáda nemá žádné letiště. Nejbližším letištěm je Preveza Aktion National Airport, které je od Lefkády vzdálené autem jen 20 minut. Přímé spoje létají z Prahy i Vídně. Do Lefkády se pak dostanete snadno autobusem.

Zájezdy na Lefkádu

Paxos

Paxos představuje malou skupinu ostrovů, která leží jižně od Korfu. Ostrov je relativně nedotčený mezinárodními turisty, Řekům je ale velmi dobře známý díky své exotické krajině. Ostrov Paxos má kosmopolitní atmosféru a stává se žhavou destinací.

kam do řecka k moři

I Paxos má nádherné pláže. Především malý ostrov Antipaxos je známý po celém světě svými plážemi podobnými Karibiku. Dostanete se sem lodí z přístavu Gaios.

kam do řecka k moři
Antipaxos

Ostrov má tři hlavní vesnice: Gaios, Lakka a Logos. Ty tvoří tradiční domy, nádherné plážové promenády a barevná zákoutí. Paxos je protkaný stezkami, které vedou k malým kapličkám, osadám, odlehlým plážím a vrcholkům kopců s parádním výhledem.

kam do řecka k moři
Lakka

Ostrov je ideální pro všechny, kteří hledají klid a relaxaci na klidných plážích v nedotčené a exotické krajině.

Paxos bez cestovky

Ostrov Paxos nemá letiště. Nejbližší letiště se nachází na ostrově Korfu, kam létají pravidelné lety po celý rok hned z několika měst. Na Paxos se pak dostanete asi za půl hodinky trajektem.

Kefalonia

Kefalonia je největším z Jónských ostrovů. Najdete jí mezi Lefkadou a Zakynthosem. V roce 1953 ostrov postihlo silné zemětřesení, které zničilo většinu domů. Přesto se stal ostrov oblíbeným výletním bodem a podařilo se mu zachovat si svůj autentický charakter.

kam do řecka k moři

Kefalonia je hornatý ostrov s dramatickou krajinou, který je známý svými krásnými plážemi a působivými mořskými jeskyněmi. Nejznámější pláží je Myrtos. Písečná pláž obklopená útesy a hustým lesem. Další pláže jsou Antisamos, Skala nebo například Xi.

kam do řecka k moři
pláž Myrtos

Na ostrově si určitě nenechte ujít hlavní město Argostoli a zdejší historická a archeologická muzea, maják Agii Theodori a starobylé město Krani s hradbami. Lodí se dostanete do slavné jeskyně Melissani nebo navštivte jeskyni Drogarati s úžasnou akustikou. A že byste si rádi vyšlápli nějaký kopec? Vyrazte po jedné ze stezek na horu Ainos.

kam do řecka k moři
jeskyně Melissani
Kefalonia bez cestovky

Do Kefalonie se dostanete přímým letem z Vídně nebo Prahy. Letiště se nachází asi 8 km od města Argostoli. Odtud se stejně jako v případě dalších řeckých ostrovů dostanete nejsnadněji taxíkem nebo autobusem.

Zájezdy na Kefalonii

Zakynthos

Seznam nejkrásnějších řeckých ostrovů zakončíme jedním z nejoblíbenějších, kam do Řecka k moři. Čisté, tyrkysově zbarvené moře a zlaté pláže. To je přesně ten důvod, který láká davy turistů každý rok.

kam do Řecka na dovolenou

Zakynthos je domovem významného národního mořského parku, který se zaměřuje na ochranu přírody a zachování kulturního dědictví. Najdete ho v zálivu Laganas. Je to místo, kde kareta obecná klade vajíčka. Kromě ní tu najdete i jiné vzácné druhy.

Nejznámější a nejfotografovanější pláží je Shipwreck, která dostala své jméno po ztroskotané lodi. Sem se dostanete jen taxíkem z přístavu Agios Nikolaos. Mez další krásné pláže patří například Tsilivi, Argasi, Kaminia, Sekania, Dafni a Makrys Gialos.

pláž Shipwreck

Nenechte si ujít taky jeskyni Keri. Vezměte si s sebou šnorchl a prozkoumejte parádní podvodní světelné efekty, které způsobuje odraz slunce od stěn jeskyně.

Zakynthos není ideální destinace pro ty, co hledají klidnou dovolenou a nedotčenou přírodu. Na to tu jsou jiné ostrovy. Zakynthos je skvělou volbou pro všechny, co si chtějí užít krásné pláže i pulzující noční život, kterým je ostrov známý.

Zakynthos bez cestovky

Do Zakynthosu létají přímé linky z Vídně i Prahy. Letiště Dionysios Solomos najdete asi 5 km od hlavního města Zakynthos a blízko k dalším známým letoviskům, jako je Laganas, Tsilivi a Kalamaki.

Zájezdy na Zakynthos

Který řecký ostrov zvolit pro dovolenou?

  • Nejlepší ostrov na líbánky: Santorini
  • Nejlepší ostrov na party: Mykonos, Santorini, Zakynthos
  • Nejlepší ostrov pro rodiny s dětmi: Naxos, Ios, Rhodos, Kréta
  • Nejlepší ostrov pro klidnou dovolenou: Naxos, Folegandros, Paxos
  • Nejlepší ostrov pro krásné pláže: Naxos, Kréta, Ios, Mykonos, Paxos, Lefkáda
  • Nejlepší ostrov pro pěší turistiku: Naxos, Korfu, Kréta, Santorini, Folegandros

Nejlepší hotely v Řecku u moře

Zdroje a tipy pro Řecko bez cestovky

Už máme inspiraci, kam do Řecka k moři. Teď se budou hodit tipy a zdroje, jak objevovat Řecko na vlastní pěst.

Kiwi.com – vyhledávač letenek z české dílny, s jehož výsledky pracují i celosvětoví hráči. Dá se zvolit flexibilní datum odletu a příletu, zda jedete s odbaveným zavazadlem, délka pobytu a další požadavky na cestu. Nevýhoda: pokud objednáváte letenky napřímo od letecké společnosti, případné změny a zrušení letu se s nimi vždy řeší snadněji (není mezi vám prostředník, jako je právě Kiwi).

Booking.com – největší vyhledávač ubytování, kde najdete vše od apartmánů v soukromí bez stravy po 5* resorty s all-inclusive. Plusem je zrušení rezervace zdarma u řady ubytování a hodnocení předchozích ubytujících.

Rentalcars.com – byla by škoda navštívit Řecko a strávit celou dovolenou jen u bazénu nebo na pláži. Dlouhá historie a nedotčená příroda volá po objevování. Půjčte si auto a načerpejte nezapomenutelné zážitky.

Autobusy – autobusy bývají jedinou veřejnou dopravou na většině ostrovů a i na pevnině vás rychle přepraví, kam potřebujete. Naopak vlaky tady jsou pomalé (ale stále se pracuje na jejich zlepšení).

Autobusové spoje pro danou oblast nebo ostrov najdete snadno – zadejte do Googlu “KTEL a název oblasti” a hned první výsledek je většinou ten pravý.

Trajekty – díky trajektům se dostanete z pevniny na ostrovy a mezi ostrovy navzájem. Spoje jsou pravidelné a časté. Lístek můžete rezervovat na místě nebo online.

Skútry – skvělá možnost, jak prozkoumat ostrov. Půjčovny najdete všude – poptejte se v místě ubytování, kde je ta nejbližší. Ceny se pohybují od 15 € na den.

Kola – stejně jako skútry se na ostrovech nachází i půjčovny kol. Některá ubytování je nabízejí zdarma (většinou je to uvedené v případě Bookingu u ubytování).


Načerpali jste inspiraci, kam do Řecka k moři?

Mohlo by se hodit:

Další inspirace na cesty

No post found!

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *