23 tipů na nejkrásnější místa v Chorvatsku (+ mapa a praktické informace)

nejkrásnější místa v chorvatsku

Chorvatsko je jednou z nejkrásnějších zemí v Evropě, která ukrývá nekonečné pobřeží, dechberoucí výhledy a nedotčenou přírodu. Od azurových vod Jadranu po starobylé památky roztroušené po celé zemi, zde je seznam nejkrásnějších míst v Chorvatsku, co stojí za to vidět a navštívit.

Nejkrásnější místa v Chorvatsku

1. Plitvická jezera

Plitvická jezera patří nejen k nejhezčím místům v Chorvatsku, ale taky v Evropě. Tohle je místo, které nemůžete při návštěvě Chorvatska minout.

plitvická jezera - nejkrásnější místa v chorvatsku

Plitvická jezera jsou dechberoucí místo, který se skládá z 16 kaskádovitě uspořádaných jezer spojených množstvím malých i velkých vodopádů. Celý komplex se dělí na Dolní a Horní jezera, kdy Dolní jezera s mohutným vodopádem Veliki slap jsou na pohled úchvatnější. Horní jezera jsou rozlehlejší a klidnější.

plitvická jezera - nejkrásnější místa v chorvatsku

Voda v jezerech pochází z řeky Bijela Rijeka a Crna Rijeka, které se v parku stékají a vytvářejí přírodní bariéry vápenatých sedimentů, díky čemuž se jezera neustále mění a rozšiřují. Barva vody se mění od azurové přes zelenou až po tmavě modrou, což je dáno minerálním složením vody a úhlem slunečních paprsků.

Jezera jsou propojená dřevěnými chodníky, cestičkami a vyhlídkami, ze kterých si užijete nejlepší výhled na jezera s vodopády. Na výběr jsou stezky různých délek a obtížností. Klidně tu můžete strávit celý den, je tu občerstvení a toalety.

plitvická jezera - nejkrásnější místa v chorvatsku

Praktické tipy před návštěvou Plitvických jezer

 • Vezměte si pevnou obuv.
 • Naplánujete si návštěvu na jaro nebo podzim, kdy je vodní představení díky většímu množství vody nejlepší. Zároveň je tu méně lidí.
 • Pokud navštěvujete Plitvická jezera v létě, přijeďte hned na otevírací dobu, popř. později odpoledne, kdy největší davy odejdou.
 • Rezervujte si vstupenky online.
 • Při výběru vstupenek si budete volit vstup – na výběr je vstup 1 kousek od Veliki slap nebo vchod 2 u horních jezer. Doporučuji zvolit vstup 1 – je tu klidněji a hned na začátku si můžete bez davů prohlédnout vodopád v celé jeho kráse.
 • V létě si vezměte dostatek vody.

2. Dubrovník

Dubrovník, známý jako “Perla Jaderského moře”, je jedním z nejznámějších a nejnavštěvovanějších měst v Chorvatsku. 

Jeho starobylé hradby, které se táhnou více než 2 kilometry kolem města, vyprávějí příběhy dlouhé celá staletí a poskytují dechberoucí výhledy na azurové vody Jaderského moře i na středověké město plné historie. Při procházce po těchto hradbách objevíte impozantní pevnosti, úzké kamenné uličky a nádherné gotické, renesanční a barokní paláce.

Staré město je na seznamu světového dědictví UNESCO a objevilo se taky v populárním seriálu Hra o trůny.

Nechte se vyvézt lanovkou nad město a užijte si pohled na Dubrovník v celé jeho kráse.

dubrovnik jižní dalmácie chorvatsko

3. Makarská riviéra

Makarská riviéra, rozprostírající se pod majestátním pohořím Biokovo a lemující azurové vody Jaderského moře, je jednou z nejoblíbenějších letních destinací v Chorvatsku.

Tento úsek chorvatského pobřeží je známý svými dlouhými oblázkovými plážemi, křišťálově čistým mořem a malebnými přímořskými městečky, které jsou jako stvořené pro nezapomenutelnou dovolenou.

Makarska Chorvatsko

Od malebného městečka Makarska, přes útulnou Bašku Vodu až po poklidné Tučepi, každé městečko na riviéře nabízí svou jedinečnou atmosféru a kouzlo.

Makarská riviéra Osejava

Vydejte se na túru do přírodního parku Biokovo, kde si užijete fantastický výhled na Jadranské pobřeží i do vnitrozemí. Stezky mají různou obtížnost, od několikahodinových po celodenní. A kdo ví, možná po cestě potkáte taky divoké koně, kteří se tu potulují.

☞ Čtěte našeho podrobného průvodce pro Makarskou riviéru, kde se dozvíte vše potřebné pro perfektní dovolenou.

Velkým lákadlem parku Biokovo je vyhlídková plošina Skywalk Biokovo v nadmořské výšce 1 228 metrů. Tu si můžete představit jako 12 metrů dlouhý prosklenný chodník, který se táhne přes okraj útesu.

Ubytování na Makarské 😴

ubytování pro páry makarská
TUI BLUE Adriatic Beach

4* all-inclusive resort vhodný pro páry

ubytování pro rodiny makarská
Medora Auri Resort

All-inclusive resort ideální pro rodiny s dětmi

4. Diokleciánův palác

Přesouváme se severně od Makarské riviéry, kde se nachází Split, druhé největší město v Chorvatsku. Jedná se o významný přístav, který je zároveň domovem jedné z nejvýznamnějších památek v Chorvatsku – Diokleciánova paláce.

Impozantní palácový komplex Diokleciánův palác byl postavený ve 3. století našeho letopočtu a rozkládá se na ploše přibližně 31 000 metrů čtverečních. Jedná se o jeden z nejlépe dochovaných příkladů římské architektury na světě.

Uvnitř jeho zdí se můžete procházet labyrintem úzkých uliček, nádvoří a historických staveb, ve kterých se nachází obchody, restaurace a bary. Můžete se vydat taky do podzemních sálů pod palácem, kde si prohlédnete starověké základy.

split chorvatsko

Tou nejzajímavější částí Diokleciánova paláce je Peristil, centrální náměstí obklopené kolonádami, které v minulosti sloužilo jako hlavní vchod do císařských apartmánů.

☞ Více informací o Diokleciánově paláci a jak si užít dovolenou ve Splitu najdete v našem průvodci Splitem v Chorvatsku.

5. Trogir

Trogir je malé, ale neobyčejně bohaté historické město na pobřeží Dalmácie, zapsané na seznamu světového dědictví UNESCO díky zachovalému středověkému centru plnému kostelů, paláců a věží.

Leží na malém ostrově spojeném mosty s pevninou a nedalekým ostrovem Čiovo. Jedním z nejlepších způsobů, jak poznat Trogir, je ztratit se v jeho úzkých kamenných uličkách. Každá ulice a náměstí skrývají něco unikátního, od malých obchodů s ručně vyrobenými suvenýry po útulné kavárny a restaurace.

Navštivte pevnost Kamerlengo, stavbu ze 14. století, která nabízí nejen historický vhled do obranných mechanismů středověkého Trogiru, ale i fantastické výhledy na město.

trogir chorvatsko

6. Národní park Krka

Rádi byste navštívili Plitvická jezera, ale zdají se vám moc z ruky? Národní park Krka je skvělou alternativou.

Nachází se ve střední Dalmácii, nedaleko Šibeniku. Park je známý svými nádhernými vodopády a zelenými kaskádami, kterým dominuje Skradinski buk, největší ze všech sedmi vodopádů.

Projděte se po dřevěných chodnících kolem hlavních vodopádů Skradinski Buk a užijte si pohled na jezero a bujnou přírodu v okolí. A kam se nedostanete po chodníku, tam se doplavíte lodí.

národní park krka chorvatsko

Praktické informace pro návštěvu národního parku Krka

 • Nejlepší období k návštěvě je na jaře a na podzim, kdy je počasí příjemné. Zároveň je tu nejvíce vody, takže si užijete nejlepší představení.
 • Pokud se chcete vyhnout frontám, kupte si lístky online.
 • Pro prozkoumávání parku je nezbytná pohodlná a pevná obuv, stejně jako ochrana proti slunci a dostatek vody během letních měsíců.
 • V letní sezóně dorazte co nejdříve, ať se vyhnete davům.
 • Při návštěvě parku je nutné držet se vyznačených cest a nezanechávat za sebou odpadky.

7. Šibenik – nejkrásnější místa v Chorvatsku

Šibenik, jedno z nejstarších chorvatských přístavních měst, se pyšní jednou z nejvýznamnějších renesančních památek v zemi – katedrálou svatého Jakuba, která je zapsána na seznamu světového dědictví UNESCO. Katedrála je známá svými detailně vypracovanými kamennými reliéfy a unikátní střechou, která je zcela vyrobena z kamene.

šibenik dalmácie kam do chorvatska

Projděte se úzkými kamennými uličkami a vychutnejte si kávu na historických náměstích ve městě, které bylo jako první na světě osvětleno elektrickým světlem.

Šibenik je známý pro své čtyři pevnosti – pevnosti svatého Michala, svatého Ivana, Šubićevac (Barone) a svatého Nikola, ze kterých si užijete nádherné výhledy na město. Můžete si koupit vstupenku zvlášť nebo kombinovanou vstupenku na všechny 4 pevnosti za zvýhodněnou cenu.

Ubytování severní Dalmácie 🏖️

severní dalmácie chorvatsko ubytování
Hotel Falkensteiner – Zadar

Výborný hotel u písčité pláže, ideální pro rodiny

severní dalmácie chorvatsko ubytování
Pine Beach Resort – Pakoštane

Ubytování v bungalovech s možností all-inclusive

8. Národní park Paklenica

Národní park Paklenica, zasazený do majestátního pohoří Velebit na chorvatském pobřeží, je pravým rájem pro milovníky přírody, turistiky a horolezectví. Park je známý svými impozantními kaňony Velika a Mala Paklenica, které se táhnou až k Jaderskému moři.

Díky své biodiverzitě a geologické rozmanitosti je Paklenica součástí světové biosférické rezervace UNESCO.

paklenica np chorvatko nejkrásnější místa

Nejoblíbenější částí parku je Velika Paklenica, kaňon široký v některých místech pouze pár metrů. Tady se můžete vydat po jedné z turistických stezek, které vedou k horským chatám a vyhlídkám s nádhernými výhledy na okolní krajinu.

Pro jeden z nejlepších výhledů si nenechte ujít skalnatou vyhlídku Anića kuk, ze které se vám rozevře panoramatický výhled do širokého okolí. Výstup trvá asi 1,5-2 hodiny a ke konci cesty vede přes balvany.

Praktické informace pro návštěvu NP Paklenica

 • Příprava: Nezapomeňte si vzít pohodlnou obuv a dostatek vody, zejména pokud plánujete delší túry. Počasí v horách se může rychle měnit, takže je dobré mít s sebou i vrstvu navíc a pláštěnku.
 • Vstupné a pravidla: Za vstup do parku se platí vstupné, které přispívá k ochraně a údržbě parku. Je důležité dodržovat pravidla parku, neodhazovat odpadky a nechodit mimo vyznačené stezky. Zde najdete více informací před návštěvou NP Paklenica.
 • Nejlepší doba pro návštěvu: Park je přístupný celoročně, ale nejlepší doba pro návštěvu je jaro a podzim, kdy není příliš horko a je tu méně lidí.

9. Motovun

Motovun, malebné středověké městečko položené vysoko na vrcholu kopce v srdci Istrie, je obklopené mohutnými obrannými hradbami. Projděte se úzkými uličkami, které lemují gotické a renesanční stavby, a užijte si nádherné výhledy na okolní vinice a olivové háje. Městečko je malé a snadno ho projdete za 1-2 hodiny.

motovun nejkrásnější místa v chorvatsku
motovun nejkrásnější místa v chorvatsku

Motovun je známý svými čerstvými lanýži, které se sbírají v okolních lesích. Nezapomeňte ochutnat místní istrijské víno a olivový olej, které jsou považovány za jedny z nejlepších v Chorvatsku.

Staré město se rozprostírá na vrcholu kopce, kam se autem nedostanete. Zaparkovat musíte na placeném parkovišti kousek pod vrcholem.

motovun nejkrásnější místa v chorvatsku

10. Rovinj

Rovinj je nejromantičtější město v Chorvatsku – stojí jako živá pohlednice, která se vypíná nad modrými vodami Jaderského moře a právem patří mezi nejkrásnější místa v Chorvatsku.

rovinj chorvatsko

Toto bývalé rybářské město, s jeho úzkými dlážděnými uličkami, barevnými kamennými domy a dominantním kostelem svatého Eufemie na vrcholu kopce, vyzařuje jedinečnou atmosféru, která přitahuje návštěvníky z celého světa.

Projděte se kolem přístavu s kavárnami na nábřeží, které je ideálním místem pro odpolední procházku a večerní posezení při sledování západu slunce.

11. Hvar

Pokud hledáte místo, kde si užijete nádhernou přírodu, křišťálově čisté moře, bohatou historii a výborné jídlo, ostrov Hvar musí být na vašem seznamu. 

Prozkoumejte staré město Hvar s jeho úzkými kamennými uličkami, živými náměstími a historickou pevností Fortica (Španjola), ze které je ten nejlepší výhled na město.

Pro klidnější atmosféru navštivte Stari Grad, druhé největší město na ostrově. Přímo v jeho centru se nachází pevnost Petra Hektoroviće, jedna z nejkrásnějších staveb na Hvaru.

Ostrov nabízí taky řadu krásných pláží, jako je pláž Pokonji Dol nebo Dubovica, kde si užijete koupání v křišťálově čisté vodě s nádhernými výhledy do okolí.

Pohled na město Hvar z pevnosti Španjola
Pohled na město Hvar z pevnosti Španjola

Ubytování ostrov Hvar 🏖️

ubytování hvar chorvatsko
Hvar Placeshotel by Valamar

Oblíbený hotel přímo u pláže

ubytování hvar chorvatsko
Labranda Senses Resort

4* hotel s možností all-inclusive

Nedaleko Hvaru leží skupina ostrovů známá jako Paklené ostrovy, která nabízí nádherné pláže a zátoky pro plavání a šnorchlování. Z Hvaru můžete podniknout celou řadu výletů – na Paklené ostrovy nebo například do Modré jeskyně na ostrově Biševo.

modrá jeskyně bišovo chorvatsko

12. Národní park Mljet

Národní park Mljet, umístěný na stejnojmenném ostrově na jihu Dalmácie v Chorvatsku, je oázou nekonečného klidu a zeleně.

Park je domovem dvou slaných jezer – Velké a Malé jezero, které jsou spojeny s mořem úzkým průlivem. V centru Velkého jezera se nachází ostrůvek svaté Maří s benediktinským klášterem ze 12. století.

mljet chorvatsko

Po zdejších stezkách se můžete procházet celé hodiny a užívat si okolní zeleň a nedotčenou přírodu. Je to jako balzám na duši.

Praktické tipy pro návštěvu národního parku Mljet

 • Doprava: Pokud si plánujete na Mljet udělat pouze výlet, nasedněte na linku katamaránu Split-Dubrovnik, která staví na ostrově Brač, v Makarske, na ostrově Korčula, Mljetu a končí v Dubrovníku. Jedete autem? Trajekty vyplouvají z vesnice Prapratno na poloostrově Pelješac do vesnice Sobra na ostrově Mljet.
 • Vstupné: Pro vstup do národního parku se vybírá poplatek, který přispívá k ochraně a údržbě parku. Zde je odkaz na oficiální stránky NP Mljet, kde najdete více informací.
 • Příroda a ochrana: Při návštěvě parku je nutné držet se vyznačených cest a nezanechávat za sebou odpadky.
mljet chorvatsko

13. Pláž Pasjača

Pláž Pasjača, skrytý klenot nedaleko Dubrovníku, je jednou z nejkrásnějších pláží v Chorvatsku (a že je tady konkurence obrovská).

Izolovaná oblázková pláž, která je obklopená strmými skalnatými útesy a křišťálově čistým azurovým mořem. Zcela přírodní místo, kam vede trochu krkolomná cesta, ale stojí to za to.

pasjača pláž nejhezčí místa v chorvatsku

Jak se dostat na pláž Pasjača

Pasjača pláž se nachází nedaleko vesnice Popovići, asi 30 kilometrů jihovýchodně od Dubrovníku. Nejjednodušší cestou, jak se k pláži dostat, je autem. Po příjezdu do vesnice najdete malé parkoviště, odkud vedou k pláži strmé schody vytesané přímo ve skále.

Na pláži není žádné občerstvení ani toalety. V posledních letech se stala docela populární – nejlepší čas k návštěvě je mimo červenec a srpen nebo naopak ráno či později odpoledne.

14. Korčula

Ostrov Korčula je jedním z nejzelenějších ostrovů Chorvatska, známý svou bohatou historií, nádhernými plážemi a vynikajícím vínem. Celý ostrov pokrývají borovicové lesy, vinice a olivové háje.

Kam do Chorvatska k moři - ostrov korčula

Srdce ostrova tvoří jeho staré město Korčula s úzkými dlážděnými uličkami ve tvaru rybí kosti – toto rozmístění bylo zvoleno záměrně, aby chránilo obyvatele před silnými větry. Právě v Korčule se narodil proslulý cestovatel a mořeplavce Marco Polo.

Kam do Chorvatska k moři - ostrov korčula

Na ostrově si užijete jedny z nejkrásnějších pláží v Chorvatsku, včetně pláží Pupnatska Luka a Žitna na jihu ostrova.

☞ Více o Korčule se dozvíte v našem článku o nejkrásnějších chorvatských ostrovech.

15. Přírodní park Telašćica

Přírodní park Telašćica, rozkládající se na jižním konci ostrova Dugi Otok v Chorvatsku, je jednou z nejzajímavějších přírodních rezervací v Jaderském moři. Tento park je známý svými bílými útesy, které se tyčí do výšky 161 metrů a nabízí dechberoucí výhledy na otevřené moře.

dugi otok chorvatsko

Uprostřed parku leží slané jezero Mir, které je obklopené hustými borovicovými lesy. Tady se sdružuje nejvíc turistů, takže pokud hledáte víc klidu, vzdalte se trochu dál od jezera.

Pokud se vydáte směrem k pobřeží, vede kolem stezka, ze které se pokocháte výhledy na azurové moře a majestátní útesy. A paradoxně tu natrefíte na mnohem méně lidí než u jezera Mir.

dugi otok chorvatsko

16. Vesnice Rastoke

Rastoke je malebná vesnička známá jako “Malé Plitvice”, nacházející se na soutoku řek Slunjčica a Korana v Chorvatsku. Srdcem Rastoke jsou četné malé vodopády a průzračně čistá jezírka, z nichž nejznámější jsou vodopády Buk, Hrvoje a Vilina kosa.

Je to jako živé muzeum s historickými mlýny, z nichž některé byly zrestaurovány a jsou stále v provozu. Celou oblast si můžete projít po jedné ze stezek, z nichž si užijete krásné výhledy na vodopády a zelenou krajinu.

rastoke nejhezčí místa v chorvatsku

Rastoke se nachází nedaleko národního parku Plitvická jezera, takže se sem můžete zastavit po cestě. Nejlepší doba k návštěvě je po období dešťů, tj. na jaře nebo na podzim.

17. Poloostrov Pelješac

Vydejte se na úplný jih Chorvatska, kde se rozprostírá poloostrov Pelješac. Ten je známý svou nádhernou přírodou, vynikajícími víny a malebnými vesničkami.

Poloostrov Pelješac / kam do chorvatska

Nenechte si ujít procházku po Stonských hradbách. Stonské hradby jsou 7 km dlouhé, perfektně zachovalé opevnění, které nese přezdívku “evropské čínské zdi”. Po Velké čínské zdi se totiž jedná o druhé nejdelší dochovalé opevnění na světě.

Ze Stonských hradeb je skvělý výhled na solné pánve, které jsou typické pro poloostrov Pelješac.

☞ Inspirujte se nejlepšími letovisky, kam v Chorvatsku k moři.

Poloostrov Pelješac / kam do chorvatska

18. Přírodní park Kamenjak

Přírodní park Kamenjak je malebný chráněný poloostrov na jižním cípu Istrie v Chorvatsku. Tohle místo je skutečný přírodní ráj, kde si užijete nádherné pláže a křišťálově čisté vody.

istrie kamenjak chorvatsko

S více než 30 km pobřeží, tvořeného skalnatými útesy, skrytými zátokami a oblázkovými plážemi, je Kamenjak ideálním místem pro milovníky přírody, potápěče, cyklisty a všechny, kdo hledají klid a odpočinek v nedotčené přírodě

Praktické tipy pro návštěvu PP Kamenjak

 • Doprava: Kamenjak je snadno přístupný autem, a existuje několik parkovišť roztroušených po celé rezervaci. V sezóně se vybírá poplatek za vstup autem do rezervace.
 • Cyklistika a pěší turistika: Park je protkaný stezkami, které vedou přes různorodou krajinu a poskytují výhledy na moře.
 • Plážové vybavení: Mnoho pláží v Kamenjaku je skalnatých nebo oblázkových, takže si nezapomeňte podložku a vhodnou obuv do vody.
kamenjak chorvatsko

19. Zlatni Rat

Zlatni Rat je ikonická pláž, kterou najdete v letovisku Bol na ostrově Brač. A čím je zvláštní? Zlatni Rat mění dynamicky tvar podle větru a proudů.

V sezóně je to tu hlava na hlavě, ale pokud přijdete brzy ráno nebo mimo sezónu, budete tu jen s pár dalšími. Počítejte taky s tím, že ceny tu jsou dost nadsazené.

ostrov brač pláž zlatni rat chorvatsko

Pokud chcete vidět pláž v celé její kráse a užít si výhled na celý ostrov, nenechte si ujít skalnatou vyhlídku Vidova Gora, nejvyšší vrchol ostrova Brač. Navíc se dá dojet téměř až na vrchol až autem a zbytek dojít po upravené cestě, takže je snadno dostupná pro všechny.

zlatni rat chorvatsko

20. Národní park Risnjak

Milujete krásnou a nedotčenou přírodu? Pak si nenechte ujít národní park Risnjak na severozápadě Chorvatska, který je známý pro své husté lesy, horské potoky, vysokou biodiverzitu a světlé skály. Pokud si chcete odpočinout od moře, národní park Risnjak je k tomu ideální.

Vystoupejte na vrchol Risnjak, nejvyšší vrchol parku a užijte si daleké výhledy až na Alpy. Další dechberoucí výhledy poskytuje vrchol Snježnik.

risnjak np nejkrásnější místa v chorvatsku

Praktické tipy pro návštěvu národního parku Risnjak

 • Doprava: Risnjak je snadno dostupný autem. Parkování je možné v blízkosti hlavních vstupů do parku.
 • Vstupné: Pro vstup do národního parku se vybírá vstupné – více informací najdete na oficiálním webu NP Risnjak.

21. Pula – nejkrásnější místa v Chorvatsku

Pula, největší město na Istrii, je známá svými historickými památkami z dob římské říše. Dominantou města je impozantní římský amfiteátr, který je jedním z nejlépe zachovalých na světě.

pula chorvatsko pláže

Kromě amfiteátru navštivte Augustův chrám, antický chrám věnovaný císaři Augustovi, nebo pevnost Kaštel ze 17. století s výhledy na město.

Pula ale není jenom o památkách. V okolí se nachází nádherné, skalnaté pláže a skryté zátoky, kde si užijete koupání i potápění.

Ubytování na Istrii 😴

ubytování chorvatsko u moře
Hotel Aurora

Oblíbený all-inclusive hotel u pláže

ubytování chorvatsko u moře
Hotel Albatros

4* resort s all-inclusive v Poreči u pláže

22. Jeskyně Baredine

Jeskyně Baredine na poloostrově Istrie je fascinující přírodní úkaz, který představuje podzemní království plné stalaktitů, stalagmitů a podzemních jezer. Tato krápníková jeskyně je jednou z prvních speleologických lokalit v Chorvatsku otevřených veřejnosti.

Během prohlídky, která trvá asi 40 minut, uvidíte pět osvětlených komor, kde můžete obdivovat úchvatné přírodní útvary, včetně “Gordiin uzlu”, jednoho z nejvýznamnějších stalagmitů v jeskyni.

baredine jeskyně nejkrásnější místa v chorvatsku

Praktické tipy pro návštěvu jeskyně Baredine

 • Doprava: Jeskyně Baredine se nachází asi 6 km od Poreče, a je snadno dostupná autem. Na místo vede dobře značená cesta.
 • Oblečení: Vezměte si pohodlné boty a teplé oblečení, i když je venku horko, v jeskyni může být chladno.
 • Vstupné: Informace o cenách a otevíracích hodinách najdete na oficiálních webových stránkách.

23. Národní park Kornati

Národní park Kornati, archipelág tvořený více než 140 ostrovy, ostrůvky a skalami rozprostírající se v azurových vodách Jaderského moře, je jedním z nejkrásnějších míst v Chorvatska.

kornati ostrovy chorvatsko

Kornatské ostrovy jsou nejvíce známé svou divokou, nedotčenou přírodou a impozantními skalními útvary, které se vypínají přímo z moře. Vody kolem Kornatů jsou rájem pro potápěče a šnorchlisty, s bohatým podmořským životem, včetně korálových útesů, jeskyní a potopených vraků.

kornati ostrovy chorvatsko

Na ostrově Kornat se nachází zřícenina byzantské pevnosti Tureta z 6. století, která nabízí nádherný výhled na okolní moře.

Praktické tipy pro návštěvu NP Kornati

 • Doprava: Kornati jsou přístupné pouze lodí, s výlety organizovanými z různých dalmatských měst, včetně Zadaru, Šibeniku a Murteru.
 • Opatření: Na ostrovech nejsou žádné zdroje pitné vody a jen omezené služby.
 • Příroda a ochrana: Při návštěvě parku je nutné držet se vyznačených cest a nezanechávat za sebou odpadky.
 • Nejlepší doba pro návštěvu: Nejlepší doba pro návštěvu je jaro a podzim, kdy není příliš horko a je tu méně lidí.

Nejkrásnější místa v Chorvatsku na mapě

JAK POUŽÍVAT TUTO MAPU: Výše najdete podrobnou mapu s tipy na nejkrásnější místa, co navštívit a vidět v Chorvatsku . Kliknutím do levé horní části mapy uvidíte samostatné vrstvy s vyznačenými místy. Můžete skrýt a zobrazit různé vrstvy nebo kliknutím na ikony na mapě zobrazit názvy míst, která zmiňuji v článku o nejhezčích místech v Chorvatsku. Pokud si chcete mapu uložit, označte jí hvězdičkou. Pro větší verzi klikněte na ikonu v pravém horním rohu.

Nejlepší rezervační zdroje pro dovolenou v Chorvatsku

Přes Booking.com hledáme veškeré ubytování. Jedná se o největší ubytovací portál na světě a najdete tu vše od moderních hotelů, útulných penzionů po přímořské vily.

Get Your Guide je obrovský rezervační systém pro nákup vstupenek, výletů s průvodci a nejrůznější aktivity. Na jednom místě si můžete přečíst zkušenosti ostatních cestovatelů a zarezervovat lístky do Vatikánských muzeí, plavbu lodí v Řecku nebo pouštní safari v Dubaji.

Toto byly naše tipy na nejkrásnější místa v Chorvatsku, která stojí za to vidět. Máte dotaz? Rádi ho zodpovíme v komentáři níže. Šťastnou cestu a Doviđenja!

Více informací o Chorvatsku

CHORVATSKO: Inspirujte se nejlepšími letovisky, kam v Chorvatsku k moři. Sepsali jsme taky tipy na nejkrásnější chorvatské ostrovy.

Zde je podrobný průvodce, jak autem do Chorvatska (poplatky po cestě, trasa, mapa a další tipy).

Makarská riviéra má jedny z nejkrásnějších pláží v Chorvatsku. Podívejte se na průvodce Splitem.

ŘECKO: Zaujalo vás více Řecko? Kam k moři v Řecku sdílíme v dalším článku. Santorini je jedním z nejkrásnějších ostrovů v Řecku – v tomto průvodci pro Santorini najdete veškeré tipy, jak se sem dostat, co vidět, nejlepší pláže a další užitečné informace.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *