Kam v Budapešti? 22 tipů, co vidět a navštívit (2024) + mapa

co navštívit v Budapešti

Chystáte se na výlet do Budapešti a přemýšlíte, kam v Budapešti vyrazit? Podívejte se na památky a zajímavosti, co navštívit a vidět v Budapešti. Součástí jsou taky praktické informace o vstupném a otevírací době. Pro snadnější plánování můžete využít mapu s vyznačenými místy, co stojí za to navštívit v Budapešti.

Co navštívit a vidět v Budapešti?

1. Rybářská bašta

Nenavštívit Rybářskou baštu v Budapešti by bylo jako nenavštívit Koloseum v Římě nebo Eiffelovku v Paříži. Každý jí chce vidět a často se jedná taky o jeden z hlavních důvodů, proč lidé do Budapešti cestují.

Rybářská bašta Budapešť

Rybářská bašta (Halászbástya) byla postavená na konci 19. století. Zvláštností je, že vlastně nikdy nesloužila jako bašta, tj. k ochranným účelům. Tvoří jí různě velké věžičky, kolem kterých se můžete projít po”hradbách”.

Navíc je odtud nádherný výhled na Budapešť – parlament, řeku Dunaj a celou Pest.

Rybářská bašta Budapešť

Rybářská bašta patří mezi nejoblíbenější památky, kam v Budapešti. Už v 9 hodin ráno je tu i mimo sezónu docela plno a množství turistů vydrží až do večera. Pokud si jí chcete užít bez davů, vyrazte brzy ráno nebo naopak pozdě večer, kdy je Rybářská bašta a okolí krásně nasvícené.

Ráno vychází slunce nad Dunajem a teplé paprsky se opírají do běloskvoucí fasády památky. Pokud si přivstanete, užijete si Rybářskou baštu v tom nejlepším světle.

Výhodné pobytové balíčky s polopenzí nebo wellness.

Rybářská bašta Budapešť

Vstupné a otevírací doba Rybářské bašty v Budapešti

Rybářská bašta je z části přístupná zdarma. Pokud si chcete užít taky výhled z vyvýšené části s věžičkami, je potřeba zaplatit vstupné. To se ale platí až po 9. hodině ráno, takže pokud přijdete dříve, vstup máte zdarma. Jsou tu otevřené turnikety, skrz které můžete projít. 

V sezóně od června do konce září je tato část zpoplatněná do 21:00 a mimo sezónu do 19:00. Od Štědrého dne do poloviny března je Rybářská bašta přístupná zdarma po celý den.

Vstupné je 1200 HUF, děti do 14 let a studenti 600 HUF a děti do 6 let zdarma. Vstupenku si můžete koupit na místě oskenováním QR kódu – je tu případně obsluha, která vám pomůže. Po zakoupení vám dorazí do emailu potvrzení, které stačí obsluze ukázat.

Ubytování Budapešť 😴

Aquincum hotel

4* hotel s neomezeným wellness

T62 hotel

Moderní a stylové ubytování v centru

2. Matyášův chrám

Matyášův chrám (Mátyás Templom) stojí hned vedle Rybářské bašty. Se světlou fasádou a zářivě barevnou střechou ho určitě nepřehlédnete. Nádherný novogotický kostel, který stojí za vidění taky zevnitř. Můžete vystoupat do věže a užít si pohled na město.

Vstup se nachází po pravé straně chrámu, pokladny jsou přímo naproti vstupu.

Matyášův chrám Budapešť

Vstupné a otevírací doba Matyášova chrámu

Chrám je otevřený denně v čase 9:00-17:00.

Cena vstupného se odvíjí podle toho, co vše chcete navštívit:

  • vstupné do kostela: plné vstupné 2900 HUF, studenti a senioři 2300 HUF, děti do 6 let zdarma
  • vstupné do věže: plné vstupné 3400 HUF, studenti a senioři 2900 HUF, děti do 6 let zdarma

Více informací najdete na tomto odkazu

3. Plavba lodí po Dunaji

Plavba lodí po Dunaji nás bavila moc. Budapešť je k plavbě jako stvořená. Zvlášť večer, kdy se vše nádherně nasvítí.

Budapešť plavba po Dunaji

Řeku Dunaj lemují ta nejkrásnější místa v Budapešti – Budínský hrad, Gellértův vrch, parlament, Rybářská bašta. Proplujete taky pod několika mosty, z nichž jeden je zajímavější než druhý.

Pokud vám zbyde čas, určitě zařaďte plavbu do svého itineráře. Věřím, že budete nadšení jako my.

Rezervujte si plavbu po Dunaji zde.

Budapešť plavba po Dunaji

4. Gellértův vrch a pevnost Citadella

Gellértův vrch patří mezi nejkrásnější místa v Budapešti a určitě by měl být na seznamu, co vidět v Budapešti. Klidně tu můžete strávit půl dne, procházet se po cestičkách mezi stromy, kochat se výhledem na Budapešť a objevovat nová a nová místa.

A se všemi těmi výhledy mu možná odpustíte, že se tu válí tolik odpadků.

Gellertuv vrch Budapešť

Přímo na vrcholu je pevnost Citadella, která byla v minulosti postavená jako pozorovatelna nedalekého Hradního vrchu s Budínským hradem.

Hned u pevnosti je socha Svobody (Szabadság szobor), kterou uvidíte z řady míst v Budapešti.

Pro děti se na Gellertově vrchu nachází 2 skvělá dětská hřiště, je tu řada laviček či bronzové sochy filozofů nebo krále a královny.

Gellertuv vrch Budapešť

Gellértovým vrchem prochází zeleně značená panoramatická stezka, která vás provede nejlepšími vyhlídkami, k soše Svobody a potom zpět až k bronzovým sochám se Zahradou filozofů. Stezka začíná kousek od zeleného mostu Svobody, který patří mezi nejkrásnější mosty v Budapešti.

Od mostu Svobody je krásný výhled na Gellértův vrch. Do parku se dostanete přímo naproti mostu Svobody. Po levé straně jsou Gellértovy lázně.

Jeskynní kostel

Na úpatí Gellértova vrchu se nachází Jeskynní kostel (Gellérthegyi Barlang). Ten tu postavili mniši ve dvacátých letech minulého století a za druhé světové války sloužil jako nemocnice. Traduje se, že je napojený na podzemní síť tunelů. Jeskynní kostel můžete navštívit za drobný poplatek.

Výhodné pobytové balíčky v Budapešti.

5. Termální lázně

Maďarsko je známé svými termálními lázněmi. V Budapešti jich najdete hned několik.

Lázně Széchenyi patří mezi nejoblíbenější a zároveň jedny z největších lázní v Evropě – tvoří je 15 vnitřních bazénů a 3 venkovní bazény. Navíc vše zasazené do krásné architektury. 

Vstupné do lázní Széchenyi se liší podle toho, v jakou hodinu a který den je navštěvujete – podrobné informace o vstupném najdete zde

Lázně Szechényi Budapešť
Lázně Szechényi

Další oblíbené lázně jsou Gellértovy lázně, které se nacházejí vedle Gellértova vrchu. Lázně jsou zasazené do secesního hotelu, který ukrývá 13 bazénů s pramenitou vodou a jeden velký venkovní bazén. Více informací o vstupném najdete zde.

Pokud máte raději komornější lázně, lázně Lukacs jsou další oblíbenou variantou. Najdete je v Budíně nedaleko Markétina ostrova. Tyto lázně jsou taky součástí turistické karty Budapest Card.

6. Budínský hrad

Hradní vrch je dalším výrazným vrcholem v Budapešti, který se nachází severně od Gellértova vrchu. Dominantou Hradního vrchu je Budínský hrad (Budavári Palota).

Jedná se o velký komplex, který zahrnuje několik muzeí včetně Muzea umění s díly maďarských i evropských umělců. Budínský hrad je spolu s historickou částí Budína zapsaný na seznamu světového dědictví UNESCO.

Budínský hrad Budapešť

Pod Budínským hradem se nachází spousta jeskyní, které můžete prozkoumat s průvodcem a dozvědět se více o historii oblasti.

Při prohlídce Budínského hradu si nenechte ujít procházku po hradbách kolem hradu, odkud je krásný výhled na Dunaj a čtvrť Pest s parlamentem. Dobré výhledy vás čekají taky západním směrem.

Budínský hrad Budapešť výhled

K hradbám se dostanete přímo od hradu nebo přes královské zahrady Várkert Bazár. Vstup na hradby je zdarma, stejně tak do hradního komplexu. Platí se až za vstup do jednotlivých muzeí.

Várkert Bazár Budapešť

Lanovka na Hradní vrch

K Budínskému vrchu s Budínským hradem se dostanete pěšky za cca 15 minut od náměstí Clark Adám tér nebo sem dojedete lanovkou od stejnojmenného náměstí. Zpáteční lístek stojí pro dospělého 4000 HUF a pro děti 3-14 let 2000 HUF.

Buda lanovka

Pojedete historickým dřevěným vagónem a ještě budete mít krásný výhled na město. Je to zážitek pro dospělého a pokud jedete s dětmi, ty budou nadšené o to víc. Lanovka jezdí každých pár minut podle počtu návštěvníků v čase 8:00-22:00 (každé liché pondělí je kvůli údržbě zavřená).

Ubytování Budapešť 😴

ubytování budapešť
Impulso Fashion Hotel

Úžasný hotel se skvělým poměrem ceny a kvality

ubytování budapešť
Three Corners Lifestyle Hotel

Moderní hotel u centra, výborné snídaně

7. Řetězový most

Budín a Pest spojuje 8 mostů. Tím nejznámějším je Řetězový most (Széchenyi Lánchíd), ke kterému dojdete za pár minut od Hradního vrchu.

Řetězový most Budapešť

Někteří ho přirovnávají k Tower Bridge v Londýně. Nám se o chlup víc líbí v Budapešti zelený Most svobody, ale i Řetězový most rozhodně stojí za vidění.

Výhodné pobytové balíčky s polopenzí nebo wellness.

8. Památník “Boty na břehu Dunaje”

Památník “Boty na břehu Dunaje” představuje poctu 20 000 Židům, kteří byli zabiti během druhé světové války. Před jejich popravou jim bylo nařízeno, aby si zuli boty. 

Místo je volně přístupné při cestě od Řetězového mostu k parlamentu.

Shoes on the Danube Budapest

9. Parlament – kam v Budapešti

Parlament v Budapešti (Országház) je impozantní novogotická stavba u břehu Dunaje, která je zároveň jednou z nejstarších vládních budov v Evropě.

Nejvyšší bodem parlamentu je novorenesanční kopule, která je vysoká 96 metrů. Výška kopule byla zvolená záměrně – je totiž symbolikou příchodu Maďarů do vlasti v roce 896.

Zároveň vychází z nařízení města, které právě kvůli této symbolice zakazuje postavit stavbu vyšší než zmíněných 96 m. Této výšky dosahuje právě parlament a bazilika svatého Štěpána, o kterém ještě bude řeč.

Budapest parlament

A teď pár čísel, která ukazují, jak monumentální budova parlamentu je – parlament se rozkládá na ploše 18 000 m2, má 28 vchodů, 691 místností, 10 nádvoří a 29 schodišť.

U parlamentu se nachází menší park s prostorným náměstím, lavičkami a umělým jezírkem. Interiér parlamentu je zdobený a dekorativní se zlatými detaily.

Vstupné a otevírací doba parlamentu v Budapešti

Parlament je otevřený denně v čase 8:00-16:00.

Vstupné je následující:

  • Vstupné pro občany EHP: plné vstupné 6000 HUF, děti a studenti 6-24 let 3000 HUF a pro děti do 6 let je vstup zdarma. 
  • Vstupné pro občany mimo EHP: plné vstupné 12 000 HUF, děti a studenti 6-24 let 6000 HUF a pro děti do 6 let je vstup zdarma. 

Vstupenky je dobré rezervovat předem. Bývá vyprodáno i týdny dopředu. Prohlídka trvá necelou hodinu. Na výběr je prohlídka s průvodcem nebo audioprůvodcem, který je k dispozici ve spoustě jazyků včetně češtiny. 

Praktické informace: Návštěvnické centrum najdete na severní straně parlamentu z boku. Jsou tu toalety zdarma a wifi. 

parlament budapešť

10. Bazilika svatého Štěpána

Nedaleko parlamentu se nachází bazilika svatého Štěpána, spolu s parlamentem nejvyšší budova v Budapešti. Bazilika svatého Štěpána (Szent István Bazilika) je největším kostelem v Maďarsku a je nádherná zvenku i zevnitř. Před ní se nachází menší náměstí, kde se často konají akce včetně vánočních trhů.

bazilika svatého Štěpána Budapešť / co navštívit a vidět v Budapešti

Vstupné a otevírací doba baziliky svatého Štěpána

Vstupné do baziliky svatého Štěpána se liší podle toho, co vše máte v plánu navštívit: 

  • Plné vstupné pouze do kostela je 2300 HUF a dalších 4300 HUF za výhled z terasy a klenoty, popř. 6000 HUF za kombinovanou vstupenku
  • Pro děti nad 6 let, studenty a seniory nad 65 let platí snížené vstupné 1700 HUF a 3400 HUF za terasu a klenoty, popř. 4800 HUF za kombinovanou vstupenku
  • Vstup zdarma mají děti do 6 let a osoby se ZTP včetně 1 doprovodu. Více informací o vstupném najdete zde.

Kostel je otevřený v následujících časech: pondělí 9:00-16:30, úterý až sobota 9:00-17:45, neděle 13:00-17:45. Panoramatická terasa je otevřená denně v čase 9:00-19:00. 

Vstupenky na nejoblíbenější aktivity v Budapešti:

 

11. Andrássyho třída

Andrássyho třída (Andrássy út) je nejvýznamnější třída v Budapešti. Je to budapešťská Champs-Élysées lemovaná historickými budovami, kde sídlí státní opera a luxusní butiky.

Andrássyho třídou projíždí v podzemí historická linka metra M1.

Andrássyho třída Budapešť

12. Náměstí Hrdinů

Zakončením Andrássyho třídy je Náměstí Hrdinů (Hősök tere), jehož dominantou je Památník Tisíciletí (Millenniumi emlékmű). Ten se skládá z 36 metrů vysokého sloupu se sochou archanděla Gabriela na vrcholu a kolonády se 14 sochami, z nichž některé vyobrazují významné uherské krále a vůdce protihabsburských povstání.

Náměstí hrdinů Budapešť

13. Park Városliget – co navštívit v Budapešti

Za náměstím Hrdinů se nachází rozlehlý městský park Városliget. Hned na jeho kraji se rozprostírá velké jezero, nad kterým vede most. Můžete si půjčit šlapadla a v zimě je tu brusliště.

Park Városliget Budapešť

Po pravé straně parku stojí hrad Vahsdahunyad, který byl původně postavený z lepenky a dřeva. Později se stal ale natolik populární, že ho přestavěli do kamene. Dnes ho tvoří směsice čtyř architektonických stylů – gotický, renesanční, barokní a románský.

Hrad Vahsdahunyad je sídlem Muzea zemědělství (vstupné 1600 HUF).

Hrad Vahsdahunyad Budapešť

Park Városliget ukrývá pěší stezky, japonskou zahradu, kavárny, zoologickou zahradu a taky lázně Széchenyi.

Ubytování Budapešť 😴

Hotel Medos

Oblíbený hotel s výbornou dostupností

ubytování budapešť
SmartApart

Samoobslužné apartmány na kód

14. Elizabetino náměstí

Elizabetino náměstí (Erzsébet tér) najdete na začátku Andrássyho třídy, kousek od baziliky svatého Štěpána. Během návštěvy Budapešti tudy budete nejspíš procházet několikrát.

Budapest Eye Erzsébet tér

Elizabetino náměstí poznáte už z dálky díky ruskému kolu, které vykukuje nad okolními domy. Na náměstí jsou stánky s občerstvením, kolem kterých jsou rozeseté lavice se stoly, kde si můžete jídlo sníst.

Nedaleko Elizabetina náměstí se nachází oblíbené náměstí Vörösmarty tér, od kterého vede ulice Váci u. Ta je důležitou nákupní třídou v Budapešti. Kromě toho se v jejím okolí nachází spousta možností, kam zajít na dobré jídlo.

Váci u Budapešť

15. Centrální tržnice – kam v Budapešti

Rádi byste si z Budapešti odvezli nějaký suvenýr v podobě koření, papriček či klobás? Zastavte se na centrální tržnici (Nagy Vásárcsarnok). Ta sídlí v nádherné budově, kde se na dvou patrech rozkládají různé stánky s jídlem, ovocem, zeleninou, klobásami, suvenýry, háčkované ubrusy…je tu vše, co vás v souvislosti s Maďarskem napadne. 

Central Market Hall Budapest

Trh je otevřený denně kromě neděle v následujících časech: úterý až pátek 6:00-18:00, sobota 6:00-15:00 a pondělí 6:00-17:00. 

V přízemí si můžete nakoupit potraviny v Aldi.

Výhodné pobytové balíčky s polopenzí nebo wellness.

16. Muzeum teroru (Terror Háza)

Maďarsko je známé brutalitou svých vůdců za nacistického a sovětského režimu. Vše je zdokumentováno v Muzeu teroru na Andrássyho třídě.

Jednotlivé místnosti jsou tematicky rozdělené do jednotlivých místností včetně věznice ve sklepě. Získáte komplexní přehled o historii Maďarska.

Otevřeno je od úterý do neděle 10:00 – 18:00. Plné vstupné do Domu teroru je 4000 HUF (snížené 2000 HUF).

17. Markétin ostrov

Markétin ostrov (Margit-sziget) je relaxační oáza uprostřed Dunaje, kde můžete klidně strávit celý den. Užijte si termální lázně s vodními prvky a tobogány, dětská hřiště, hudební fontánu, procházky, prohlídku zříceniny kláštera a středověkých ruin, japonskou zahradu, bary a občerstvení.

Čtěte: Itinerář pro 1 den v Budapešti

Markétin ostrov fontána Budapešť

18. Sochy v Budapešti

Sochy a skulptury jsou v Budapešti doslova na každém kroku. Jsou zajímavé a často možná překvapivé. Jako socha amerického prezidenta Ronalda Reagana, kterou vytvořili na počest Reaganovy práce pro ukončení studené války.

Ta měla významný dopad na ukončení sovětské nadvlády v Maďarsku. Jeho sochu najdete na náměstí Svobody (Szabadság tér) mezi parlamentem a bazilikou svatého Štěpána.

19. Velká synagoga a židovská čtvrť

Velká synagoga (Nagy Zsinagóga nebo Dohány utcai Zsinagóga) je největší synagogou v Evropě a jednou z největších na světě. Byla postavená na konci 19. století v maursko-španělském stylu a pojme téměř 2700 věřících.

Za synagogou se nachází památník holocaustu.

Budapešť Velká synagoga

Plné vstupné do Velké synagogy je 10 800 HUF, snížené pro studenty 8600 HUF a snížené pro děti 6-12 let 4000 HUF. Otevírací doba se liší podle období.

Velká synagoga je ústředním bodem židovské čtvrti, která je plná historie, autentické atmosféry a skvělých podniků. Jedná se o jednu z nejhustěji osídlených čtvrtí v Budapešti.

☞ Inspirujte se itinerářem pro Budapešť na 2 dny.

20. Ruin bary v Budapešti (Szimpla Kert a další)

Ruin barů najdete v židovské čtvrti hned několik. Je to jedna z nejvíce místních věcí, kterou můžete v Budapešti vyzkoušet. Dříve opuštěné budovy, které se proměnily v oblíbená místa společenského dění se svéráznou výzdobou.

Průkopníkem ruin barů v Budapešti byl Szimpla Kert, který je dodnes neuvěřitelně populární. Místo s nezaměnitelnou atmosférou, kam můžete zajít na dobré jídlo a pití, živou hudbu a pořádají se tu taky farmářské trhy. Pokud nemáte rádi davy lidí, zastavte se v podvečer kolem 18. hodiny. Později je tu už opravdu hodně plno. 

Pokud máte raději restaurace, podívejte se na Mazel Tov. Zvenku se tváří nenápadně, ale vevnitř se jedná o stylovou ruin restauraci, kde skvěle vaří. Sice je uvnitř obrovská, ale i tak se vyplatí udělat si rezervaci předem.

Všechna místa najdete vyznačená v mapě.

21. Vnitrobloky s food trucky a občerstvením

Budapešť má tolik skvělých restaurací, barů a kaváren jako málokteré město v Evropě. Málokdy šlápnete vedle. Navíc ceny jsou často velmi příznivé, prostředí stylové a autentické.

Jednou z typických věcí, co navštívit v Budapešti, jsou vnitrobloky nebo uličky s food trucky a občerstvením. Místa, kde si můžete sednout pod širým nebem a vyzkoušet jídla z různých koutů světa. 

Karaván je místo s pouličními stánky a venkovním posezením, kde si můžete dát hamburgery, langoše nebo třeba jen něco dobrého k pití. Otevřeno mají denně až do půlnoci. 

Karaván Budapest

Gozsdu udvar jsme navštívili už před několika lety při naší první návštěvě Budapešti. A v té době to za moc nestálo. Od té doby se ale mnohé změnilo a dnes sem můžete v klidu zajít na výborné jídlo, které dotváří příjemné a stylové prostředí.

22. Podzemí Budapešti

Budapešť je hlavním městem jeskyní. Jako jediná na světě má pod svými budovami a ulicemi jeskyně různých velikostí a délek. Jen pod Budínem jich je více než 200. Zvláštností jeskyní je jejich neobvyklý vývoj, který je založený na termální vodě.

Stačí nasadit kombinézu, přilbu (vše vám půjčí na místě) a můžete vyrazit prozkoumat Budapešť z druhé strany.

Výhodné pobytové balíčky v Budapešti.

23. Memento park

Park Memento vás vtáhne do historie komunismu v Maďarsku. Na jeho území jsou sochy, které byly za dob komunismu rozeseté po Budapešti. Kromě toho se taky dozvíte více informací z této doby.

memento park budapešť

Memento park se nachází na kraji Budapešti. Z centra tu jste asi za půl hodiny – jezdí sem hned několik autobusů a zastávka je přímo u parku.

Vstupné je 3000 HUF, pro studenty 1800 HUF a pro děti 6-14 let 1200 HUF. Otevřeno je denně 10:00-17:00 a o víkendu až do 18:00 (mimo sezónu 10:00-16:00).

Kde se ubytovat v Budapešti?

Ubytování Budapešť 😴

ubytování budapešť
Impulso Fashion Hotel

Úžasný hotel se skvělým poměrem ceny a kvality

ubytování budapešť
Three Corners Lifestyle Hotel

Moderní hotel u centra, výborné snídaně

Památky a zajímavosti, kam v Budapešti – mapa

JAK POUŽÍVAT TUTO MAPU: Výše najdete podrobnou mapu, co navštívit v Budapešti. Kliknutím do levé horní části mapy uvidíte samostatné vrstvy s vyznačenými místy. Můžete skrýt a zobrazit různé vrstvy nebo kliknutím na ikony na mapě zobrazit názvy míst, která zmiňuji v průvodci o Budapešti. Pokud si chcete mapu uložit, označte jí hvězdičkou. Pro větší verzi klikněte na ikonu v pravém horním rohu.

Nejlepší rezervační zdroje pro návštěvu Budapešti

Přes Booking.com hledáme veškeré ubytování. Jedná se o největší ubytovací portál na světě a najdete tu vše od moderních hotelů, útulných penzionů po přímořské vily.

Slevomat je skvělá platforma pro ty, kteří hledají pobyty s polopenzí nebo wellness.

Get Your Guide je obrovský rezervační systém pro nákup vstupenek, výletů s průvodci a nejrůznější aktivity. Na jednom místě si můžete přečíst zkušenosti ostatních cestovatelů a zarezervovat lístky do Vatikánských muzeí, plavbu lodí po Dunaji nebo pouštní safari v Dubaji.

Toto byly naše tipy, co navštívit a vidět v Budapešti. Máte dotaz? Rádi ho zodpovíme v komentáři níže. Šťastnou cestu!

Více informací o Budapešti

BUDAPEŠŤ: Inspirujte se itinerářem pro 1 den v Budapešti. Nebo máte víc času? Zde je itinerář pro Budapešť na 2 dny. Podívejte se na našeho podrobného průvodce Budapeští a tipy na nejlepší hotely, kde se ubytovat v Budapešti.

MAĎARSKO: Inspirujte se nejkrásnějšími místy, co navštívit v Maďarsku. Maďarsko je vyhlášené svými termálními lázněmi – toto je seznam nejlepších termálů v Maďarsku.

ŘÍM: Řím je jedno z nejoblíbenějších měst v Evropě. Zde je seznam toho nejlepší, co navštívit v Římě. Sestavte si svůj 3-denní itinerář Říma a podívejte se, jak ušetřit v Římě. Zjistěte vše o Vatikánských muzeích nebo Koloseu.

VÍDEŇ: Vídeň je doslova obsypaná nádhernými památkami, které stojí za to ve Vídni navštívit. Pokud jedete s dětmi, podívejte se na nejlepší aktivity pro Vídeň s dětmi. Pro snadnější plánování cesty jsme vytvořili itinerář pro Vídeň za 3 dny.

BERLÍN: Pro získání inspirace na zajímavosti a památky čtěte, co navštívit v Berlíně.

☞ Inspirujte se, kam vyrazit na cesty v našem průvodci destinacemi.

Shrnutí: Co navštívit a vidět v Budapešti

Jaké památky v Budapešti navštívit?

Budapešť je nádherné město, které ukrývá spoustu krásných památek a zajímavostí. Začněte svůj den na Rybářské baště, kdy se ranní paprsky odrážejí od běloskvoucí fasády. Užijte si pohled na barevnou střechu Matyášova chrámu nebo pohled z terasy baziliky svatého Štěpána. Budínský hrad je nádherný, rozlehlý komplex, který je pro svou historickou hodnotu zapsaný s přilehlou čtvrtí mezi památky UNESCO. Nenechte si ujít taky honosný parlament, jízdu historickým metrem nebo plavbu po Dunaji.

Stojí plavba po Dunaji za to?

Určitě ano, Budapešť je stvořená pro plavby lodí. Dunaj lemují ta nejkrásnější místa v Budapešti včetně Budínského hradu, Rybářské bašty a parlamentu. Všechna jsou navíc večer krásně nasvícená.

Jaká neobvyklá místa stojí za to navštívit v Budapešti?

Budapešť má jedno z nejrozsáhlejších podzemí, které můžete navštívit spolu s průvodcem. Helmu a oblečení vám půjčí na místě.
Nenechte si ujít návštěvu jednoho z ruin barů. Jedná se o dříve opuštěné budovy v židovské čtvrti, které se později staly oblíbeným místem společenského dění se svéráznou výzdobou, kde se můžete dobře najíst, napít a užít si živou atmosféru.

2 názory na “Kam v Budapešti? 22 tipů, co vidět a navštívit (2024) + mapa”

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *