9 nejlepších termálů v Maďarsku: Kam do termálních lázní v Maďarsku?

Maďarsko termály

Hledáte tipy na wellness víkend nebo dovolenou, kam do termálních lázní v Maďarsku? Podívejte se na našeho průvodce pro nejlepší termály v Maďarsku včetně mapy a praktických informací.

Maďarsko nemá hory, moře ani starověké památky, kvůli kterým by se sem sjížděli turisté z celého světa jako do Itálie.

Přesto je naprosto jedinečné díky svým termálním pramenům, kterých se tu nachází víc než 1 000. Vody maďarských termálních pramenů jsou bohaté na minerální látky. Často se využívají k léčebným účelům, včetně léčby revmatických onemocnění, artritidy a kožních chorob, a taky k relaxaci a wellness.

Ať už hledáte termály v Maďarsku ze zdravotních důvodů nebo si jen chcete užít prodloužený víkend s wellness, tento průvodce pro nejlepší termální lázně v Maďarsku vám pomůže v rozhodování.

Kam do termálních lázní v Maďarsku: Nejlepší termály

1. Sárvár – nejlepší termály v Maďarsku

 • Dostupnost: Praha 4,5 hodiny, Brno 3 h
 • Nejlepší čas k návštěvě: Kdykoliv
 • Plné celodenní vstupné: 6 300 HUF
 • Odkaz na termální lázně
termály maďarsko

Sárvár je malebné městečko v západním Maďarsku, kde se nacházejí vyhlášené termální lázně Sárvár. Tady se bude líbit všem – ať už hledáte odpočinek nebo zábavu na skluzavkách. Léčebná/odpočinková část je oddělená od té zážitkové, takže se nikdo navzájem neruší.

Lázně nabízejí vnitřní i venkovní bazény, včetně vířivek a zážitkových bazénů s vodními tryskami, velkého vyžití pro menší i větší děti, tobogánů a skluzavek. Tady se zabavíte na dlouhé hodiny a dny. A to i v zimě.

sarvar termály maďarsko

Výhodou lázní Sárvár je jejich přístupnost pro rodiny. Můžete relaxovat a zároveň sledovat, jak děti řádí v dětských bazénech, kde na ně dohlíží kvalifikované asistentky.

Další výhodou je otevírací doba, protože narozdíl od jiných lázní jsou lázně Sárvár otevřené až do večera – pokud přijdete až k večeru, můžete si užít lázně za lepší cenu a bez lidí.

Ubytování Sárvár 😴

Park Inn by Radisson

Přímý vstup do lázní a All-inclusive v ceně

4* hotel Bassiana

Neomezené wellness a polopenze

2. Termální lázně Bük – vhodné pro všechny věkové skupiny

 • Dostupnost: Praha 4 hodiny, Brno 2 h 15 min
 • Nejlepší čas k návštěvě: Kdykoliv. Některé venkovní bazény a atrakce jsou otevřené pouze v létě, ale přesto se uvnitř nudit nebudete.
 • Plné celodenní vstupné: od 6 300 HUF
 • Odkaz na termální lázně
Termální lázně Bükfürdő

Termální lázně Bük patří k nejoblíbenějším lázním v Maďarsku. Z toho plyne taky jejich nevýhoda – někdy mohou být hodně přeplněné a vy pak musíte čekat relativně dlouho na vstup. Pokud se sem ale vydáte ve všední dny nebo méně oblíbené časy, čekají vás příjemné lázně s rozsáhlým vnitřním i venkovním zázemím.

Lázně zahrnují více bazénů, včetně léčebného, plaveckého a zážitkového, s různou teplotou a účelem.
Nabízí širokou škálu služeb včetně lázeňských procedur, masáží, bahenní terapie, fyzioterapie a wellness programů.

Výhodné pobytové balíčky s polopenzí nebo wellness.

Termální lázně Bükfürdő

Termální lázně Bük jsou zároveň skvělou volbou pro rodiny s dětmi – pro děti nabízejí vyhrazené bazény a hrací koutky, kde se mohou děti vyřádit.

Vody jsou známé svými účinky při léčbě onemocnění pohybového aparátu, při rehabilitaci po ortopedických operacích, při onemocněních zažívacího traktu a chronických zánětlivých stavech.

Termální lázně Bükfürdő

Bükfürdő leží v západní části země, nedaleko rakouských hranic. V lázeňském komplexu a jeho okolí jsou k dispozici restaurace, kavárny, ubytovací kapacity a obchody. Pokud hledáte výbornou kuchyni s tradiční maďarskou kuchyní a živou hudbou, zkuste Vadvirág Csárda. Skvělou mezinárodní kuchyní vaří taky v Kes Pub.

Ubytování Bük 😴

Hotel Piroska

4* hotel s wellness a polopenzí

4* hotel Hunguest Bük

Přímý vstup do lázní a polopenze v ceně

4* hotel Danubius je jedním z nejlepších hotelů v Maďarsku s All-Inclusive a vlastními lázněmi, které zahrnují zážitkový bazén, plavecký bazén, dětské koutky, animační program, vířivku, masáže i kosmetické služby.

Hotel je obklopený zelení, můžete si zahrát minigolf nebo zajít do posilovny. Komplex je obrovský a zvlášť pro rodiny s dětmi je to ráj.

3. Zalakaros – rozlehlý lázeňský komplex v Maďarsku

 • Dostupnost: Praha 6 h, Brno 4 h 15 min
 • Nejlepší čas k návštěvě: Kdykoliv v průběhu roku.
 • Plné celodenní vstupné: od 6 300 HUF
 • Odkaz na termální lázně
termální lázně zalakaros Maďarsko

Termální lázně Zalakaros patří k největším v Maďarsku. Nacházejí se na jihozápadě země a z ČR jsou snadno dostupné přes Bratislavu i Vídeň.

Lázně nabízí celou řadu bazénů, včetně termálních lázní, plaveckých bazénů a rekreačních bazénů s různou teplotou a hloubkou. Kromě koupání si můžete dopřát wellness služby, jako jsou masáže, bahenní procedury a sauny.

Lázně jsou skvělou volbou pro rodiny s dětmi. Zahrnují několik bazénů určených pro malé návštěvníky, včetně mělkých bazénů a zábavných vodních atrakcí, jako jsou skluzavky a hrací koutky – venku i vevnitř, tady to žije po celý rok.

termální lázně zalakaros Maďarsko

Termální vody lázní Zalakaros mají léčivé účinky zejména na kloubní potíže a kožní onemocnění. Zahrnují léčebné procedury včetně bahenních zábalů, magnetoterapie či zátěžových koupelí.

Vysoce hodnocený hotel Park Inn by Radisson je přímo propojený s termálními lázněmi – můžete jít klidně v plavkách a županu, protože stačí projít chodbou a jste v lázních.

V ceně ubytování je kromě lázní taky polopenze. Pokoje jsou útulné, vhodné pro páry i větší rodiny. Zaparkovat můžete na soukromém parkovišti přímo u hotelu.

4. Lázně Mošoň – nejbližší lázně v Maďarsku

 • Dostupnost: Praha 3,5 h, Brno 2 h
 • Nejlepší čas k návštěvě: Kdykoliv
 • Plné celodenní vstupné: od 5 250 HUF
 • Odkaz na termální lázně
Lázně Mosonmagyaróvár

Lázně Mošoň (Mosonmagyaróvár) se nacházejí v severozápadním výběžku Maďarska, jen půl hodinky od Bratislavy. Z Prahy jste tu za 3,5 hodiny jízdy autem, z Brna za necelé 2 hodiny. Díky poloze se tu často setkáte s češtinou a slovenštinou, dokonce i u personálu.

Lázně prošly nedávno rekonstrukcí, jsou menší a poklidnější. Středobodem lázní je venkovní Zlatý lázeňský bazén s teplotou vody až 38 ℃.

Pokud hledáte klidné místo pro odpočinek, lázně Mošon jsou jedny z nejlepších v Maďarsku.

Lázně Mosonmagyaróvár

Pro rodiny s malými dětmi je přichystané Dětské království, které zahrnuje brouzdaliště, dětský bazén, skluzavku i dětské hřiště. Proti jiným termálním lázním je ale menší a vhodné spíše pro malé děti. Pro rodiny s většími dětmi, které si chtějí užít zábavu na skluzavkách, jsou lepší lázně Sárvár, Zalakaros nebo Bükfürdő.

Díky složení vody, která obsahuje mimo jiné vápník, hořčík, hydrogenuhličitan a síran, jsou lázně obzvláště účinné při léčbě revmatických onemocnění, rehabilitaci po ortopedických operacích a různých chronických zánětlivých onemocněních.

Součástí lázní je bistro a restaurace, vybavení včetně šaten je čisté a nově zrekonstruované.

Pokud máte chuť na tradiční maďarskou kuchyni, doporučuji zajít do restaurace Harsfa, která se nachází jen přes ulici od lázní.

Vedle lázní se nachází menší hotel Aquasol Resort, příjemné 4* ubytování s přímým vstupem do lázní, vlastním bazénem a bohatými snídaněmi. Vše je v ceně ubytování včetně lázní v den příjezdu a odjezdu.

Pokud cestujete s rodinou nebo ve skupině, lepší volbou je hotel Panorama. Ten nabízí kromě klasických dvoulůžkových pokojů taky větší třílůžkové pokoje a čtyřlůžkové apartmány.

5. Termální jezero a lázně Hevíz

 • Dostupnost: Praha 5,5 hod, Brno 4 h
 • Nejlepší čas k návštěvě: Kdykoliv
 • Plné celodenní vstupné: 7 500 HUF (lze zakoupit taky 3-hodinový vstup za 4 500 HUF)
 • Odkaz na termální lázně

Objevte druhé největší termální jezero na světě v Hévízu nedaleko Balatonu, jehož teplota se v závislosti na ročním období pohybuje od 24 °C do 37 °C. Díky tomu je vhodné ke koupání po celý rok, a to i v zimě.

Jezero je místy poseté lekníny, obklopené zelenými lesy a pěšími stezkami – ideální místo pro několikadenní relax. Zajímavostí je, že se voda v jezeře obnovuje přirozeným procesem každých 72 hodin.

termální jezero Hevíz Maďarsko

V okolí jezera se nachází lázeňské zařízení, sauny, wellness centrum a bahenní procedury. Vnitřní lázně jsou starší, ale svému účelu stále slouží velmi dobře.

 termální jezero Hevíz Maďarsko

Zdarma si můžete zapůjčit lehátka, je tu restaurace a několik bufetů. Popravdě ale za moc nestojí a v Hevízu najdete lepší. Na dobrou pizzu můžete zajít do La Montanara a na výbornou maďarskou kuchyni s živou hudbou do Magyar Csárda nebo Teri mama vendéglője.

Co se týká ubytování, v Hevízu je nabídka široká. Jedním z nejlepších ubytování je NaturMed hotel Carbona, který byl oceněný jako nejlepší wellness hotel v Maďarsku. A že je tady konkurence veliká! Hotel nabízí vlastní rozsáhlé wellness a možnost polopenze či plné penze.

Ještě blíže k termálnímu jezeru se nachází příjemný hotel Ensana Thermal Aqua. Hotel poskytuje perfektní zázemí s prostorným wellness a výborným All-inclusive. Tohle je místo, kam se budete rádi vracet i v budoucnu.

Ubytování Hevíz 😴

NaturMed hotel Carbona

Vlastní wellness a polopenze/plná penze

Ensana Thermal Aqua

All-inclusive a vlastní wellness

6. Saliris Resort – 4* resort u Solného vrchu v Egerszalók

 • Dostupnost: Praha 6,5 hod, Brno 5 h
 • Nejlepší čas k návštěvě: Kdykoliv
 • Plné celodenní vstupné: 7 800 HUF

Pokud hledáte opravdu kvalitní lázně s nádherným výhledem, mrkněte na Saliris Resort nedaleko Egeru.

saliris resort termály maďarsko

Saliris Resort je jedinečný díky Solnému vrchu, bílému vápencovému útvaru, který vznikal po tisíce let usazováním minerálů z vytékající termální vody. Vytváří kaskádovitá jezírka a je to nádherná podívaná přímo z lázní.

termály Maďarsko solný vrch
termály Maďarsko solný vrch

Saliris Resort vyžívá termální vody z hloubky 410 metrů, jejíž povrchová teplota se pohybuje kolem 65-68 °C. Nabízí širokou škálu lázeňských a wellness zařízení, včetně mnoha vnitřních a venkovních bazénů různých teplot, saun, parních lázní a řady léčebných a kosmetických procedur.

Kromě toho poskytují lázně služby, jako jsou masáže, bahenní terapie a různé omlazující procedury.

saliris resort termály maďarsko

Vše je moderní a čisté. Lázně jsou otevřené všem – ubytovaným v rezortu i mimo něj. Součástí je taky restaurace a bistro, pro ubytované ještě jedna restaurace, kde skvěle vaří.

☞ Zde najdete více informací o termálních lázních Saliris Resort.

saliris resort termály maďarsko

7. Miškovec – termální lázně v přírodních jeskynních

 • Dostupnost: Praha 7 hod, Brno 5 h 15 min
 • Nejlepší čas k návštěvě: Kdykoliv
 • Plné celodenní vstupné: 6 850 HUF
 • Odkaz na termální lázně

Termální lázně Miškovec (Miskolctapolca Barlangfürdő) jsou naprosto unikátní – zasazené do nádherného prostředí v přírodních jeskynních. Nic podobného v Maďarsku ani jinde na světě nenajdete.

termální lázně miškovec maďarsko

Termální voda v jeskynních bazénech není tak horká jako v typických termálních lázních – její teplota se pohybuje kolem 30 °C, takže je příjemně teplá a ideální pro delší relaxaci. Navíc vzduch je krásně čistý a svěží.

Výhodné pobytové balíčky s polopenzí nebo wellness.

termální lázně miškovec maďarsko

Samotné lázně už mají něco za sebou. Pohled na přirozeně vytvořené jeskynní komory a chodby vám to ale vynahradí.

V letní sezóně jsou otevřené taky venkovní bazény s upravenou pláží, s příjemnými zákoutími a bazény pro děti, kde si děti užijí zábavu na skluzavkách a dalších vodních prvcích.

☞ Inspirujte se nejkrásnějšími místy, co navštívit v Maďarsku.

Ubytování Miškovec 😴

4* hotel Calimbra

Neomezený wellness, polopenze a sleva do lázní

Bástya Konferencia és Wellness Hotel

Vlastní wellness a blízko k lázním

8. Budapešť – nejznámější termální lázně v Maďarsku

Budapešť, nádherné hlavní město Maďarska, je často označované za “město lázní”. Právě tady se nacházejí nejnavštěvovanější termální lázně v Maďarsku – lázně Széchenyi a Gellért.

Lázně Széchenyi – nejoblíbenější lázně v Maďarsku

 • Dostupnost: Praha 5 h 15 min, Brno 3 h 30 min
 • Nejlepší čas k návštěvě: Kdykoliv v průběhu roku. V zimě získáte díky termálním pramenům a nízkým teplotám nejlepší zážitek.
 • Plné celodenní vstupné: od 7 500 HUF
 • Odkaz na termální lázně

Lázně Széchenyi

Začněme lázněmi Széchenyi, které jsou na pomyslném žebříčku mezi termály v Maďarsku. Jedná se o jedny z největších lázní v Evropě – tvoří je 15 vnitřních bazénů a 3 venkovní bazény. Navíc vše zasazené do krásné architektury s neobarokními kopulemi.

Lázně Széchenyi se nacházejí na kraji centra a kolem nich se rozprostírá příjemný městský park.

Lázně Szechényi Budapešť

Vstupné do lázní Széchenyi se liší podle toho, v jakou hodinu a který den je navštěvujete – podrobné informace o vstupném najdete zde

Nejlepší čas na návštěvu je brzy ráno, kdy je tu nejméně lidí, popř. k večeru. Lázně otevírají už mezi 7-8 hodinou ráno, kdy tu budete jen s pár místními.

Ubytování Budapešť 😴

Aquincum hotel

4* hotel s neomezeným wellness

T62 hotel

Moderní a stylové ubytování v centru

Lázně Gellért – krásné secesní lázně v Budapešti

 • Dostupnost: Praha 5 h 15 min, Brno 3 h 30 min
 • Nejlepší čas k návštěvě: Kdykoliv v průběhu roku
 • Plné celodenní vstupné: od 9 400 HUF
 • Odkaz na termální lázně
lázně gellert budapešť

Termální lázně Gellért se nacházejí na druhé straně Dunaje, na úpatí Gellértova vrchu. Lázně jsou zasazené do secesního hotelu, který ukrývá 13 bazénů s pramenitou vodou a jeden velký venkovní bazén. 

Lázně jsou otevřené denně v čase 9:00-19:00. Více informací o vstupném najdete zde. Pokud si chcete užít krásné interiéry bez lidí, přijďte na otevírací dobu nebo naopak později odpoledne.

Další termální lázně v Budapešti

Pokud máte raději komornější lázně, lázně Lukacs jsou oblíbenou variantou. Najdete je v Budíně nedaleko Markétina ostrova. Tyto lázně jsou taky součástí turistické karty Budapest Card.

Lázně Rudas se pak nacházejí na úpatí Gellértova vrchu. Pocházejí už ze 16. století a nabízejí tradiční turecké lázně a krásný střešní bazén.

Posledním tipem na termální lázně v Budapešti jsou turecké lázně Veli bej. Ty jsou nově zrekonstruované a nabízejí klidnější atmosféru než lázně Gellért nebo Széchenyi

Poznámka: Župan, pantofle, osuška nebývají v ceně vstupu do lázní. V případě potřeby je můžete koupit na místě.

☞ Plánujete výlet do Budapešti? Zde je podrobný průvodce pro Budapešť.

Ubytování Budapešť 😴

ubytování budapešť
Impulso Fashion Hotel

Úžasný hotel se skvělým poměrem ceny a kvality

ubytování budapešť
Three Corners Lifestyle Hotel

Moderní hotel u centra, výborné snídaně

9. Győr – nejbližší lázně v Maďarsku

 • Dostupnost: Praha 4 hodiny, Brno 2 h 15 min
 • Nejlepší čas k návštěvě: Pro odpočinek kdykoliv. Pro zábavu letní sezóna, kdy jsou otevřené taky venkovní bazény s aquaparkem.
 • Plné celodenní vstupné: 6 900 HUF
 • Odkaz na termální lázně
termální lázně Maďarsko

Győr je živé město na severozápadě Maďarska, které je z České republiky velmi snadno dostupné. Patří k nejbližším termálním lázním v Maďarsku.

V minulosti patřily k nejoblíbenějším lázním, po rekonstrukci je to horší. Rekonstrukce není stále na některých místech dokončená, takže všechny bazény nejsou přístupné. Přesto se vybírá plné vstupné, což odrazuje spoustu návštěvníků.

Tvoří se tu taky dlouhé fronty na vstup, ale na druhou stranu jsou lázně po rekonstrukci a každý se sem chce zajít podívat. Snad se do budoucna podaří vše vyladit.

Pokud si chcete termální lázně Győr užít co nejvíce, navštivte je v letní sezóně, kdy jsou otevřené včetně venkovních prostor a aquaparku. Nejlépe v týdnu a brzy ráno, kdy jsou fronty nejmenší.

Lázně zahrnují vnitřní bazény a venkovní bazény s tobogány a vodními prvky, které jsou vhodné pro všechny věkové skupiny. Pro děti je tu zábavný park, který vypadá jako z pohádkové říše, nechybí dětské hřiště a spousta vyžití.

Součástí komplexu je taky restaurace a kavárna, šatny se skříňkami jsou samozřejmostí jako v jiných lázních.

Pobytové balíčky s polopenzí nebo wellness.

Nejlepší termály v Maďarsku na mapě

Na mapě níže najdete nejlepší tipy, kam do termálních lázní v Maďarsku. Součástí mapy je taky nejlepší ubytování v okolí a tipy na restaurace.

JAK POUŽÍVAT TUTO MAPU: Výše najdete podrobnou mapu, kam do termálních lázní v Maďarsku. Kliknutím do levé horní části mapy uvidíte samostatné vrstvy s vyznačenými místy. Můžete skrýt a zobrazit různé vrstvy nebo kliknutím na ikony na mapě zobrazit názvy míst, která zmiňuji v průvodci nejlepšími termály v Maďarsku. Pokud si chcete mapu uložit, označte jí hvězdičkou. Pro větší verzi klikněte na ikonu v pravém horním rohu.

Toto byly naše tipy, kam do termálních lázní a nejlepší termály v Maďarsku. Máte dotaz? Rádi ho zodpovíme v komentáři níže. Šťastnou cestu!

Více informací o Maďarsku

BUDAPEŠŤ: Inspirujte se nejkrásnějšími místy, co navštívit v Budapešti nebo se podívejte na náš itinerář pro 2 dny v Budapešti. Plánujete pouze krátký výlet do Budapešti? Zde je itinerář, kam v Budapešti za 1 den.

MAĎARSKO: Inspirujte se nejkrásnějšími místy, co navštívit v Maďarsku.

2 názory na “9 nejlepších termálů v Maďarsku: Kam do termálních lázní v Maďarsku?”

 1. V Hevízu jsme byli loni, měli jsme apartmán asi 15 minut od lázní na týden a vyšlo nás to docela levně. Nějakou záhadou jsem si myslel, že jde o jedny z mála lázní v Maďarsku a že jsou to ty nejlepší, ale teď když jsem náhodou narazil na váš článek vidím, že je to toho k vidění a relaxu v Maďarsku mnohem víc, takže příště, až budeme mít znovu cestu do Maďarska zkusíme nejspíš Mošoň 🙂

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *