Kam v Helsinkách? 25 tipů, co navštívit a vidět v Helsinkách (+ mapa)

kam v helsinkách

Plánujete navštívit Helsinky a hledáte tipy na nejkrásnější místa a památky, které stojí za to vidět? Vytvořte si svůj itinerář z našeho přehledu zajímavostí, co navštívit a vidět v Helsinkách.

Při plánování vám pomůže taky mapa s vyznačenými místy, kam v Helsinkách. Mapu si můžete stáhnout a upravit dle potřeby.

Helsinki, kde se střetává příroda s moderní severskou architekturou, jsou městem kontrastů. Zde můžete prozkoumat pevnosti UNESCO, užít si saunu na břehu moře nebo se ztratit v zeleni městských parků.

Město je domovem živé kultury kaváren, inovativního designu a neopakovatelné směsice finské tradice a avantgardy. Pokud vás zajímavá, co si nenechat ujít v Helsinkách, podívejte se na náš seznam zajímavostí a památek v hlavním městě Finska.

Co navštívit a vidět v Helsinkách?

Mořská pevnost Suomenlinna

Začneme hned tím největším lákadlem celých Helsinek, který vám doporučí před návštěvou téměř každý. Jedná se o historickou mořskou pevnost Suomenlinna (v překladu Finský hrad), která je zapsaná i na seznamu UNESCO. Tady se seznámíte s historií Finska a severní Evropy.

Suomenlinna Helsinky Finsko

Můžete navštívit komentovanou prohlídku Suomenlinny, muzeum Suomenlinna, muzeum Ehrensvärd, Vojenské muzeum, ponorku Vesikko nebo Muzeum hraček Suomenlinna.

Pevnost je rozlehlá a má svého online průvodce. Najdete tu restaurace, kavárny i obchod s potravinami.

Pevnost se rozprostírá na skupině 6 ostrovů, které obyvatelé Helsinek považují za ráj. Nádherná příroda obklopená vodou, kde se můžete jen tak procházet po jedné z turistických tras, poznávat pevnost i okolí a dát si piknik v trávě s výhledem na moře.

Suomenlinna Helsinky Finsko

Jak se dostat na souostroví Suomenlinna?

Od přístavu u tržnice Kauppatori (Market Square) vyplouvá loď na souostroví Suomenlinna až čtyřikrát za hodinu (frekvence se liší dle ročního období). Cesta trvá jen 15-20 minut.

Pevnost spadá do zóny A a platí zde běžné jízdenky na dopravu v Helsinkách. Lístek si můžete koupit taky v automatu přímo v přístavu. Vše je dobře značené včetně místa, odkud vyplouvají lodě na souostroví.

Ještě jednodušší možností je stáhnout si aplikaci HSL, kde si koupíte lístky i naplánujete cestu, kam v Helsinkách potřebujete.

Suomenlinna Helsinky Finsko

Vstupné na pevnost Suomenlinna

 • Samotná pevnost je přístupná zdarma, pokud nenavštěvujete některé z muzeí viz níže
 • Komentovaná prohlídka Suomenlinny – dospělý 13 €, dítě 4 €
 • Muzeum Suomenlinna – dospělý 9 €, studenti a senioři 6 €, děti 5 €, do 7 let zdarma
 • Muzeum Ehrensvärd – dospělý 5 €, dítě 2 €
 • Vojenské muzeum – dospělý 7 €, studenti a senioři 4 €, do 18 let zdarma
 • Ponorka Vesikko – prohlídka ponorky je součástí vstupenky do Vojenského muzea
 • Muzeum hraček Suomenlinna – dospělý 9 €, studenti a senioři 5 €, dítě 3 €, rodinné vstupné 20 € pro 2 dospělé a 2 až 4 děti

Přístav a Kauppatori

Přístav v Helsinkách je jedním z nejrušnějších a nejdůležitějších přístavů v severní Evropě. Jeho strategická poloha na pobřeží Baltického moře učinila z Helsinek klíčový uzel pro mezinárodní námořní dopravu, obchod a turistiku. Přístav slouží jak pro nákladní, tak pro osobní dopravu a je vstupní branou pro mnoho cestujících přijíždějících do Finska lodí z destinací, jako jsou Tallinn, Stockholm a Sankt-Petěrburg.

přístav helsinky

Je to skvělé místo k procházce po upraveném nábřeží, které z jedné strany lemují památky, jako je Helsinská katedrála a Prezidentský palác, a z té druhé kotvící lodě podél mol.

kam v helsinkách

Přímo v přístavu v centru města se nachází Kauppatori (Market Square), celoročně otevřený trh s oranžovými stánky, kde nakoupíte vše, od lokálních produktů po řemeslné výrobky.

Kauppatori Helsinky

Senátní náměstí a Helsinská katedrála

Senátní náměstí je ikonickým centrem města, které obklopují impozantní budovy z 19. století. Tady se setkává kultura a historie.

Jeho ústředním bodem je Helsinská katedrála, stavba s běloskvoucí fasádou, která se majestátně tyčí nad schody a okamžitě přitáhne pozornost, jakmile přijdete na náměstí. Katedrálu si můžete prohlédnout zdarma.

Evangelická katedrála Helsinky / Helsinky památky
senátní náměstí helsinky

Esplanadi

Esplanadi je živý bulvár a park v centru Helsinek, obklopený obchody, kavárnami a restauracemi, kde se scházejí místní. Můžete tu jen tak posedět na jedné z laviček a pozorovat okolní cvrkot. Přes park dojdete přímo k přístavu.

Ubytování v Helsinkách 😴

ubytování helsinky
Hotel Arthur

3* hotel kousek od nádraží

ubytování helsinky
Hotel Helka

Útulný hotel s výbornou dostupností

Chrám Zesnutí Bohorodičky (Uspenskin katedraali)

Chrám Zesnutí Bohorodičky je jedním z nejkrásnějších kostelů v Helsinkách. Se zlatými kopulemi a výraznou fasádou z červených cihel, tuhle stavbu nepřehlédnete.

Chrám je oficiálním sídlem pravoslavné církve v Helsinkách a zároveň je největším pravoslavným chrámem v západní a severní Evropě. Do přední haly je vstupné zdarma.

Uspenskin katedraali helsinky / kam v helsinkách
Uspenskin katedraali helsinky / kam v helsinkách

Ruské kolo v Helsinkách (SkyWheel Helsinki)

Nebyly by to Helsinky, aby neměly své ruské kolo jako většina hlavních měst. Ruské kolo v Helsinkách ale není jen tak ledajaké ruské kolo – v jedné z gondol totiž najdete saunu, což ve Finsku překvapí asi málokoho.

Pokud si chcete užít výhled na město, vyrazte sem. V Helsinkách není moc míst, odkud byste si užili pohled na město z ptačí perspektivy. SkyWheel leží přímo na nábřeží kousek od Market Sguare, takže je velmi snadno dostupné.

Ruské kolo Helsinky památky

Plné vstupné pro všechny nad 12 let je 14 €, pro studenty a seniory 12 € a pro děti nad 3 roky 10 €. Otevírací doba se liší dle období.

Zábavný park Linnanmaki

Zábavný park Linnanmaki je nejstarším zábavným parkem ve Finsku. A taky park s největším srdcem, protože je provozovaný neziskovou organizací a výnosy jsou věnované na podporu dětí.

Linnanmäki nabízí více jak 40 atrakcí, od adrenalinových horských drah, jako je slavná “Vuoristorata” z roku 1950, přes rodinné jízdy až po klidnější atrakce pro nejmenší návštěvníky. Na své si tu tak přijdou všichni bez rozdílu věku.

Otevírací doba parku Linnanmaki se liší dle období. Před návštěvou tak raději překontrolujte na oficiálních stránkách, kdy je otevřeno. Do parku vás pustí zdarma.

Můžete si zakoupit náramek 51 €, se kterým získáte vstup na všechny atrakce (snížené vstupné 41 €, pokud přijdete maximálně 3 hodiny před koncem otevírací doby), popř. můžete platit za každou atrakci zvlášť.

Přímo u parku najdete taky oblíbený podmořský svět SEA LIFE Helsinky. Ten je rozdělený do několika zón na deštný prales, tropy, oceán, Baltské moře a další.

Plné vstupné je pro všechny nad 15 let 20 € a pro děti 3-14 let 17 €. Podmořský svět je běžně otevřený v čase 10:00-20:00, ale mimo sezónu je otevírací doba zkrácená.

Kostel Temppeliaukio

Kostel Temppeliaukio, známý také jako Skalní kostel, je jedním z nejvýraznějších architektonických skvostů Helsinek. Vytesaný přímo do žulové skály v roce 1969 podle návrhu bratrů Timo a Tuomo Suomalainen, se tento kostel vyznačuje svým neobvyklým, ale přesto harmonickým spojením přírodních prvků s moderní architekturou.

Kostel Temppeliaukio helsinky

Jeho interiér je osvětlen přirozeným světlem, které proniká skrze unikátní střešní konstrukci z měděné kopule tvořené skleněnými segmenty. Kromě bohoslužeb se tady díky výborné akustice pořádají taky koncerty.

Kostel Temppeliaukio helsinky
Kostel Temppeliaukio helsinky

Vstupné do kostela je 8 €, do 18 let je vstup zdarma. Lístek si koupíte ve vstupní hale. Otevřeno je denně v čase 10:00-17:00, v neděli až od 12:00. Pro jistotu překontrolujte otevírací dobu zde.

Park Kaisaniemi

Kousek od hlavního nádraží se rozprostírá park Kaisaniemi, nádherné místo plné zeleně, květin a uvolněné atmosféry.

kaisaniemi park helsinky

Srdcem parku je botanická zahrada Univerzity v Helsinkách, kde si můžete prohlédnout tisíce druhů rostlin z celého světa.

Park botanické zahrady je otevřený denně v čase 9:00-20:00. Skleníky jsou otevřené od března v čase 10:00-17:00 (v pondělí je zavřeno). Zahrady jsou přístupné zdarma, do skleníků se platí vstupné 12 €, snížené 9 € pro seniory a snížené 6 € pro děti 7-17 let.

botanická zahrada helsinky

Kaple Kamppi

Kaple Kamppi (Kampin kappeli) znamená v překladu “Kaple ticha”. Je to místo, kde můžete jen rozjímat a užívat si klid v rušném městě.

Čím vás kaple zaujme jako první, je její jednoduchý, ale působivý design, který vytváří pocit tepla a klidu.

Kaple ticha Helsinky památky

Interiér je prostý, s důrazem na přírodní materiály, aby podporoval meditativní atmosféru kaple.

V kapli se nesmí fotografovat. Vstup je zdarma. Před návštěvou překontrolujte otevírací dobu na oficiálních stránkách.

Kaple ticha Helsinky památky

Sibeliusův park

Sibeliusův park, pojmenovaný po slavném finském skladateli Jeanu Sibeliovi, je domovem jednoho z nejpozoruhodnějších uměleckých děl ve Finsku – Sibeliusova památníku. Tento abstraktní památník tvoří více než 600 ocelových trubek, které symbolizují hudbu. Místo je volně přístupné.

Helsinky co vidět sibelius park

Skanzen Seurasaari

Seurasaari je malebný ostrov, který z části slouží jako otevřené muzeum pod širým nebem. Tady se vrátíte zpět v čase díky tradičním dřevěným domům z celého Finska, kde uvidíte, jak se dříve žilo na finském venkově. Součástí je taky muzeum s lokálními výrobky, které jsou vyrobené podle dřívějších postupů.

skanzen Seurasaari helsinky

Celý ostrov je jako stvořený pro procházky, pikniky a poznávání finské historie a kultury. Ostrov je s Helsinkami propojený dlouhým bílým mostem. Má několik menších pláží a útesů s výhledy do okolí.

ostrov Seurasaari helsinky

Samotný skanzen je zpoplatněný od poloviny května do poloviny září, kdy je otevřený. Zajít sem ale můžete i po zbytek roku. Vstupné do skanzenu Seurasaari je 12 € a 9 € pro studenty a seniory (do 18 let zdarma).

Součástí jsou taky dvě kavárny (v sezóně otevřené denně, mimo sezónu o víkendech). Ostrov mimo skanzen můžete navštívit kdykoliv zdarma.

Finské národní muzeum – v rekonstrukci do 2027

Národní muzeum Finska je skvělým úvodem pro lepší pochopení historie, umění a kultury ve Finsku. Stálou výstavu doplňují menší, dočasné výstavy. Momentálně je muzeum v rekonstrukci do roku 2027.

Ubytování v Helsinkách 😴

ubytování helsinky
Eurohostel

Levné ubytování v centru města

ubytování helsinky
Hotel Haaga Central Park

Uprostřed přírody a s výbornou dostupností

Muzeum umění Amos Rex

Muzeum umění Amos Rex otevřeli teprve v roce 2018, ale už během několika týdnů přilákalo tisíce návštěvníků. Muzeum spojuje tradiční a moderní umění nevšední formou. Co je ještě nevšednější, je jeho podzemní umístění a venkovní exteriér.

muzeum amos rex helsinky

Vstupné do muzea je 20 €, pro seniory 15 € a pro děti do 18 let zdarma. Otevřeno je kromě úterý denně v čase 11:00-20:00.

Čtvrť Kalasatama

Kalasatama (Fiskehamnen) je jednou z nejdynamičtějších a nejrychleji se rozvíjejících čtvrtí v Helsinkách, která se nachází severovýchodně od centra města. Původně průmyslová a přístavní oblast, Kalasatama během posledních let prochází transformací na moderní, živé městské centrum plné zeleně, inovativní architektury a kulturního dění.

kalasatama helsinky

Pokud máte rádi nevšední místa, kde se sdružují především místní, určitě si čtvrť Kalasatama nenechte ujít. Není velká a snadno jí projdete za pár hodin.

Užijte si procházku podél upraveného pobřeží, kde si můžete dát kávu s výhledem na moře, zatancovat s místními na taneční ploše a obdivovat zajímavou architekturu, včetně moderního pěšího mostu, který spojuje čtvrť s ostrovem Mustikkamaa. Ostrov představuje dokonalý únik od městského ruchu – ideální místo pro piknik, procházky v přírodě nebo pro relaxaci u vody.

Muzeum současného umění Kiasma

Máte rádi moderní architekturu a umění? Pak si nemůžete nechat ujít Muzeum současného umění Kiasma (Nykytaiteen museo Kiasma).

Už samotná budova Kiasma je mistrovským dílem moderní architektury, které navrhl americký architekt Steven Holl. Jeho inovativní design a využití přirozeného světla vytvářejí dynamický prostor, který poskytuje ideální prostředí pro prezentaci současného umění.

Stálou výstavu doplňují dočasné výstavy a pravidelné akce.

kiasma helsinky

Vstupné pro dospělé je 22 € (online 20 €), pro studenty a seniory snížené 12 € a děti do 18 let mají vstup zdarma. Muzeum Kiasma je otevřené denně kromě pondělí v časech – úterý až pátek 10:00-20:00, sobota až neděle 10:00-17:00.

Celá oblast kolem muzea je architektonicky zajímavá. Nenechte si ujít knihovnu Oodi, jejíž futuristický design a inovativní využití skla a dřeva vytvářejí světlý a otevřený prostor, který přitahuje nejen milovníky knih.

knihovna oodi helsinky

Hned naproti se nachází koncertní sál, další zajímavá stavba, stejně jako nejrůznější sochy a skulptury v okolí a příjemné otevřené prostranství.

Pokud máte raději umění 18. až 19. století, nedaleko odtud se nachází v krásné historické budově muzeum umění Ateneum. To zahrnuje umění od finských mistrů i mezinárodních umělců.

Nepřehlédnutelná je taky historická budova parlamentu, která doslova dominuje celé oblasti.

parlament helsinky

Plavba lodí

Díky poloze Helsinek je plavba lodí jednou z nejlepších aktivit ve městě. Uvidíte krásná pobřežní města a spoustu zajímavých míst, včetně mořské pevnosti Suomenlinna, kanálu Degerö, ostrova Korkeasaari či flotily ledoborců.

plavba lodí helsinky

Můžete se dokonce vydat na plavbu lodí do Talinu, hlavního města Estonska, které je z Helsinek velmi snadno dostupné (2 hodiny přes Finský záliv).

Cena za plavbu i délka trvání se liší podle toho, jakou plavbu si vyberete.

Pláž Hietaniemi

Díky své poloze u moře nabízejí Helsinky taky několik menších pláží. Hietaniemi, nebo také “Hietsu”, je nejpopulárnější městská pláž v Helsinkách.

V létě se tady shromažďují jak místní, tak turisté, aby si užili slunce, písek a vodní sporty. Kromě toho se tu konají taky různé kulturní a sportovní akce.

Na okolních ostrovech se nacházejí další, snadno dostupné pláže.

pláže helsinky

Kahvipaussi

Švédsko má fika, Finsko má kahvipaussi, neboli kávovou pauzu, při které si Finové často zobnou taky něco sladkého.

Finsko je známé tím, že má největší spotřebu kávu na osobu na světě. Finská káva je lehčí, světle pražená a často se podává se sladkým pečivem pulla (na způsob skořicových šneků s kardamonem).

Na kafe (nebo horskou čokoládu) můžete zajít do Cafe Regatta, malé roztomilé tradiční kavárny u moře. V zimních měsících si můžete zadarmo půjčit sáně a sáňkovat na zamrzlém moři.

regatta helsinky

Kaivopuisto

Helsinky jsou proslulé svými parky a zalesněnými plochami, kam můžete utéct od rušného města. Kaivopuisto je jedním z nejoblíbenějších a nejstarších parků v Helsinkách, oblíbeným místem pro pikniky, procházky a relaxaci.

kaivopuisto park helsinky / co vidět a navštívit v helsinkách

Rozprostírá se podél pobřeží, takže si z parku užijete nádherné výhledy na moře a okolní ostrovy. Nebo navštivte jednu z útulných kaváren a restaurací a vychutnejte si kávu nebo nějakou finskou specialitu.

kaivopuisto park helsinky / co vidět a navštívit v helsinkách

Finská sauna

Sauna je neodmyslitelnou součástí finské kultury a v Helsinkách najdete širokou škálu saun, od tradičních veřejných saun až po moderní wellness centra. Je jich tu dokonce víc než automobilů, protože na 5,5 milionů obyvatel v celé zemi tu připadá na 2 miliony saun. Aby ne, když slovo sauna pochází právě z Finska.

A které sauny v Helsinkách jsou nejzajímavější?

Löyly

Löyly je jednou z nejmodernějších a nejstylovějších saun v Helsinkách, jejíž součástí je taky restaurace. Tady si užijete nádherný výhled na moře, dřevěnou architekturu a širokou škálu saunových zážitků, včetně tradiční finské sauny, parní sauny a dřevem vyhřívané sauny.

Allas Sea Pool

Allas Sea Pool je unikátní kombinací sauny, bazénů s mořskou vodou a kulturního centra. Ideální místo pro ty, kteří hledají snadno dostupnou saunu v centru Helsinek. Tady si užijete saunování s výhledem na moře a následně se osvěžíte ve venkovních bazénech.

allas sea poll / kam v helsinkách

Kulttuurisauna

Pokud hledáte něco méně mainstreamového, Kulttuurisauna je ideální. Sauna se nachází v minimalistické a udržitelné stavbě na břehu moře, kde se můžete osvěžit po saunování. Kromě toho nabízí menší občerstvení. Rezervace předem je povinná.

Sompasauna

Sompasauna je jedinečná a trochu nekonvenční veřejná sauna v Helsinkách, která se stala kultovním místem díky svému neformálnímu, komunitně vedenému charakteru. Nachází se na Sompasaari, v bývalé průmyslové oblasti u helsinského přístavu, která prochází postupnou transformací.

Tato sauna je výsledkem dobrovolnické iniciativy a je plně zdarma a otevřená pro veřejnost 24 hodin denně, 7 dní v týdnu.

Alpský růžový park

Alpský růžový park (Haagan Alppiruusupuisto) je jedním z nejkrásnějších parků v Helsinkách, který každoročně přitahuje místní i turisty nádherně rozkvetlými alpskými růžemi všech barev. Jsou tu dřevěné chodníčky a dvě vyhlídkové plošiny, ze kterých je skvělý výhled na záplavu květin uprostřed lesa.

alpský růžový park helsinky

Nejlepším obdobím pro návštěvu parku je od začátku června do cca poloviny června (max. do letního slunovratu), kdy rostliny kvetou. Pokud sem jedete v tomto období, je nejlepší čas k návštěvě brzy ráno, než dorazí davy lidí.

Park se nachází v klidné rezidenční části Haaga, kam se dostanete snadno vlakem nebo autobusem. Nádraží Huopalahti leží jen pár minut od vstupu do parku.

alpský růžový park helsinky

Porvoo

Porvoo, druhé nejstarší město ve Finsku, je známé svým malebným historickým centrem s barevnými dřevěnými domy a úzkými uličkami, které vytvářejí kouzelnou atmosféru.

porvoo jednodenní výlety z helsinek finsko

Město se nachází asi hodinu východně od Helsinek a je jedním z nejoblíbenějších jednodenních výletů. Užijte si procházku podél řeky, kterou lemují malebné dřevěné domy a navštivte staré město, které tvoří dlážděné uličky, domy s barevným obložením, útulné kavárny a zajímavé galerie.

Do Porvoo se dostanete s autobusovým přepravcem OnniBus, které jezdí několikrát denně. Cesta trvá 50 minut a zde si můžete vyhledat aktuální jízdní řády.

porvoo výlety z helsinek finsko

Národní park Nuuksio

Rádi byste si užili nádhernou finkou přírodu? Národní park Nuuksio je jedním z nejlepších míst a navíc se nachází jen 30 kilometrů severozápadně od Helsinek. Pokud byste rádi prozkoumali typickou finskou krajinu s jezery, lesy a skalnatými vrcholy, nenechte si návštěvu parku ujít.

Nuuksio / Helsinky co navštívit

Park je protkaný stezkami různé obtížnosti, od nenáročných procházek vhodných i pro kočárky po delší celodenní túry. Můžete si tady půjčit loďku, opéct něco dobrého na ohništi nebo navštívit oblíbené návštěvnické centrum Haltia, kde si prohlédnete expozici o národních parcích ve Finsku.

Jak se dostat do NP Nuuksio

Autobus 245 staví přímo u parku, kde se nachází taky neplacené parkoviště. Nejprve nasednete na vlak nebo autobus do Espoo, kde přesednete na autobus k národnímu parku. Časově počítejte 1-1,5 hodiny. Aktuální trasu můžete vyhledat na hsl.fi nebo na Google mapách.

Kde se ubytovat v Helsinkách?

 • Hotel Arthur: Příjemný hotel ve střední cenové relaci kousek od nádraží
 • Eurohostel: Levné ubytování v Helsinkách v centru města
 • Hotel Helka: Útulný, čistý hotel s výbornou polohou, odkud snadno dojdete za pár minut k nádraží, do centra i na pláž
 • Hotel Haaga Central Park: 4* hotel uprostřed přírody na předměstí Helsinek, ale s výbornou dostupností do centra
ubytování helsinky
Hotel Arthur

3* hotel kousek od nádraží

ubytování helsinky
Hotel Helka

Útulný hotel s výbornou dostupností

levné ubytování helsinky
Eurohostel

Levné ubytování v centru města

ubytování helsinky
Hotel Haaga Central Park

Uprostřed přírody a s výbornou dostupností

Jak ušetřit v Helsinkách?

Helsinki Card je skvělý tip, jak ušetřit na dopravě a vstupném v Helsinkách. Jedná se o turistickou kartu, za kterou zaplatíte jednu souhrnnou částku a získáte vstup zdarma do více než 25 památek, atrakcí a muzeí a možnost využívat městskou dopravu včetně trajektu. O dalších výhodách karty se dočtete v článku o Helsinki Card.

Co navštívit a vidět v Helsinkách na mapě

JAK POUŽÍVAT TUTO MAPU: Výše najdete podrobnou mapu, kam v Helsinkách. Kliknutím do levé horní části mapy uvidíte samostatné vrstvy s vyznačenými místy. Můžete skrýt a zobrazit různé vrstvy nebo kliknutím na ikony na mapě zobrazit názvy míst, která zmiňuji v průvodci, co vidět v Helsinkách. Pokud si chcete mapu uložit, označte jí hvězdičkou. Pro větší verzi klikněte na ikonu v pravém horním rohu.

Nejlepší rezervační zdroje pro návštěvu Helsinek

Přes Booking.com hledáme veškeré ubytování. Jedná se o největší ubytovací portál na světě a najdete tu vše od moderních hotelů, útulných penzionů po přímořské vily.

Get Your Guide je obrovský rezervační systém pro nákup vstupenek, výletů s průvodci a nejrůznější aktivity. Na jednom místě si můžete přečíst zkušenosti ostatních cestovatelů a zarezervovat lístky do Vatikánských muzeí, plavbu lodí po Dunaji nebo pouštní safari v Dubaji.

Toto byly naše tipy, co navštívit a vidět v Helsinkách. Máte dotaz? Rádi ho zodpovíme v komentáři níže. Šťastnou cestu!

Více informací o Skandinávii

HELSINKY: Zde je průvodce pro Helsinky. Plánujete si užít Helsinky se vším všudy? Čtěte naší recenzi na Helsinki Card.

KODAŇ: Čtěte podrobný itinerář, co vidět v Kodani za 3 dny. Inspirujte se nejkrásnějšími místy v Kodani. Pro více informací o MHD čtěte podrobného průvodce dopravou v Kodani.

STOCKHOLM: Stockholm je dalším krásným, královským městem ve Skandinávii. Inspirujte se tipy, co navštívit ve Stockholmu.

co navštívit a vidět v helsinkách

Shrnutí: Co navštívit a vidět v Helsinkách

Jaké památky zajímavosti navštívit v Helsinkách?

Helsinky nemají celosvětově známé památky, jako má například Londýn nebo Řím. To ale neznamená, že tu nejsou krásná místa, která vás nadchnou. Například nádherná Helsinská katedrála, kterou uvidíte zářit už od moře. Nebo mořská pevnost Suomenlinna, kde se můžete dlouhé hodiny procházet s výhledem na pobřeží. V Helsinkách si přijdou na své taky milovníci moderní a futuristické architektury, kterou tady potkáte na každém kroku.

Jaké je vstupné do památek v Helsinkách?

V článku jsme u každého místa poznamenali, jak vstupné si připravit pro vstup do památky či atrakce. Některá místa jsou navíc dostupná zcela zdarma.

Lze ušetřit v Helsinkách na dopravě a vstupném?

Ano, lze a to pomocí turistické karty Helsinki Card, která zahrnuje vstupné do více než 25 nejznámějších památek + další výhody, jako je třeba doprava po městě zdarma.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *