Helsinki Card: Jak ušetřit na dopravě a vstupném v Helsinkách?

Helsinky / Helsinki Card

Helsinki Card zahrnuje vstupné do nejoblíbenějších památek, muzeí a atrakcí v Helsinkách. V tomto článku si ukážeme kompletní recenzi, jak ušetřit v Helsinkách a zda je pro vás karta dobrou volbou.

Aktualizováno 2. 10. 2022

Helsinky jsou známé svou námořní pevností Suomenlinna, Evangelickou katedrálou a originální architekturou, kterou jen tak někde neuvidíte. Je to klidné město, které tvoří vstupní bránu do nádherné finské přírody. Na druhou stranu Helsinky nejsou levné stejně jako ostatní skandinávská města (př. Stockholm). Výši vstupného si můžete spočítat ze samostatného článku, co navštívit v Helsinkách.

Jedním ze způsobů, jak ušetřit v Helsinkách, je turistická karta Helsinki Card, kterou si dnes blíže rozebereme.

Jak ušetřit na dopravě a vstupném v Helsinkách: Helsinki Card

Helsinki Card je turistická karta, která byla navržená ve spolupráci s památkami, muzei a atrakcemi v Helsinkách, a vy jste tak ušetřili na vstupném nebo si zjednodušili objevování a cestování po oblíbených helsinských místech. Zároveň díky kartě můžete neomezeně cestovat po zónách AB.

Výhody a benefity

Zdarma vstup do 30+ nejznámějších památek, muzeí a zážitků. V ceně je zahrnutý vstup na námořní pevnosti Suomenlinna, Finského národního muzea, skalního kostela Temppeliaukion, muzea Amos Rex, skanzenu Seurasaari nebo Muzea finské architektury.

Zlevněné vstupné do dalších 25+ atrakcí, zážitků a zájezdů v Helsinkách i okolí, kam patří například Ruské kolo, trajekt do Tallinu, půjčení auta na prozkoumání okolí Helsinek nebo helsinská ZOO.

Bezplatná jednodenní jízda po Helsinkách vyhlídkovým autobusem Hop On Hop Off (květen-září). Kdykoliv můžete nastoupit a vystoupit.

Plavba po kanálech, odkud uvidíte nábřeží i známé památky, flotily ledoborců nebo mořskou pevnost Suomenlinna.

Platnost karty je 1, 2 nebo 3 dny, takže si můžete zvolit tolik dní, kolik potřebujete v závislosti na délce pobytu. Karta Helsinki Card platí v hodinách, tj. když máte kartu na 1 den a aktivujete jí v 10 h ráno, bude vám platit do dalšího dne do 10 h ráno.

Doprava v zónách AB v ceně (metro, tramvaje, autobusy, příměstské vlaky, trajekt na ostrov Suomenlinna). Do zóny AB spadá centrum Helsinek a širší okolí (více zde).

90 denní záruka vrácení peněz bez udání důvodu

Zdarma obsáhlý digitální průvodce, díky kterému si naplánujete svou cestu po Helsinkách. Najdete tady podrobné informace o atrakcích včetně kontaktu, otevírací doby a jak se tam dostanete. Průvodce ke stažení zdarma

Helsinki Card

Jak funguje Helsinki Card?

Helsinki Card si zakoupíte na vybraný počet dní, takže si můžete sami rozvrhnout, jaké atrakce a kdy chcete navštívit. Karta je v nabídce na 1, 2 nebo 3 dny, resp. 24 h, 48 h nebo 72 h. Platí v hodinách, takže pokud kartu aktivujete až odpoledne v 16 h a máte jí na jeden den, bude vám platit do dalšího dne do 16 h.

Po zakoupení karty vám přijde email s potvrzením. Potvrzení si vytisknete a následně ukážete v Helsinkách na jednom z míst pro vyzvednutí. Nejpohodlnější je pro většinu lidí letiště, ale i další místa jsou v případě potřeby dobře dostupná v centru města.

 • Letiště Helsinky, letištní služby pro nadváhu vozidel v terminálu 2 přílety, PO-NE 6:00-21:00
 • Stánek Stromma na nábřeží u Market Square, otevřeno od května do září, odkaz na mapy
 • Obchodní dům Stockmann, servisní služby v 8. patře, PO-PÁ 10:00-20:00, SO 10:00-19:00, NE 12:00-18:00, odkaz na mapy
 • Hotel Holiday Inn vedle hlavního nádraží, otevřeno nonstop, odkaz na mapy
Helsinky / Helsinki Card

Muzea, atrakce, výlety

Helsinki Card zahrnuje vstup do více než 30 míst v Helsinkách a okolí:

 • Pevnost Suomenlinna (38 €)
 • Finské národní muzeum (14 €)
 • Kostel Temppeliaukio (4 €)
 • Plavba lodí (25 €)
 • Muzeum Amos Rex (20 €)
 • Muzeum finské architektury (10 €)
 • Jízda vyhlídkovým autobusem (32 €)
 • Muzeum Kiasma (18 €)
 • Skanzen Seurasaari (10 €)
 • …a mnoho dalších (Kompletní seznam atrakcí najdete tady)
Helsinki Card

Jaká je cena Helsinki Card?

Ceny za helsinskou kartu se liší podle toho, na kolik dní si kartu zakupujete – v nabídce je 1, 2 nebo 3 denní vstup.

Ceny jsou následující:

 • 1 den – dospělý 51 €, dítě 25 €
 • 2 dny – dospělý 63 €, dítě 31 €
 • 3 dny – dospělý 74 €, dítě 37 €

Pozn.: Snížená sazba platí pro děti ve věku 7-16 let.

Kolik ušetřím s Helsinki Card?

Na reálném příkladu si ukážeme, zda se vám karta vyplatí. Na lepší prozkoumání Helsinek jsou ideální dva dny. Itinerář by pak mohl vypadat přibližně takto:

 1. den v Helsinkách: muzeum Amos Rex (20 €), pevnost Suomenlinna (38 €)
 2. den v Helsinkách: plavba lodí (25 €), kostel Temppeliaukio (4 €), Finské národní muzeum (14 €)
 3. Po oba dny neomezené využívání MHD (trajekt, příměstské vlaky, metro, tramvaje, autobusy) za 16,50 €

Za 2 dny byste bez karty zaplatili 117,50 €, Helsinki Card stojí na 2 dny 63 €, tj. v tomto případě byste ušetřili 54,50 €.

Kartu si můžete koupit online přes oficiální stránky prodejce. Po koupi vám přijde obratem potvrzovací email s veškerými instrukcemi.

Související články

Časté dotazy:

Jak funguje Helsinki Card?

Helsinskou kartu si zakoupíte na oficiálních stránkách prodejce. U památky pak jen oskenujete kód z karty. Čtěte více o tom, jak funguje Helsinki Card a jaké jsou její výhody.

Kde koupit Helsinki Card?

Kartu si koupíte online na oficiálních stránkách Helsinki Card. Poté si kartu vyzvednete přímo na letišti v Helsinkách nebo na jiném místě ve městě (viz článek).

Jaká je cena Helsinki Card?

Cena se odvíjí podle toho, na kolik dní plánujete Helsinky navštívit. V nabídce je 1, 2 nebo 3 denní vstup.