Kam ve Stockholmu? 25 tipů, co navštívit a vidět ve Stockholmu (2024) + mapa

co navštívit a vidět ve stockholmu

Hipsterské kavárny, přístav lemovaný loděmi, gotická architektura, skořicové buchty a rušný noční život, to je ve zkratce Stockholm. Severské město, které dostane každého, kdo sem zavítá. Inspirujte se nejkrásnějšími památkami a zajímavostmi, co navštívit a vidět ve Stockholmu.

Co navštívit a vidět ve Stockholmu

Gamla Stan

Navštívit Stockholm a nezajít do nejstarší části Gamla Stan je jako v Římě nevidět Koloseum nebo v Paříži Eiffelovku. Klikaté uličky z dlažebních kostek, aristokratické domy ve hřejivých odstínech, kavárny, kde máte chuť se zachumlat a jen nasávat atmosféru.

Ty krásné barevné domky najdete na malém náměstí Stortorget, kterému dominuje Nobelovo muzeum.

gamla stan stockholm

Atmosféru načerpáte nejlépe brzy ráno nebo v podvečer, kdy se to v Gamla Stan vylidní. Můžete se jen procházet skrytými uličkami a obdivovat zajímavé architektonické prvky od lamp přes dveře až po okenice.

Jednou z nejzajímavějších ulic je Prästgatan. Klidná a autentická ulice s barevnými domy, která je vyhledávanou lokalitou pro natáčení filmů. Nebo blouděte dál až k nejužší uličce Mårten Trotzigs Gränd, která je široká jen 90 cm.

gamla stan stockholm

Na nákupy vyrazte na Västerlånggatan, která tvoří centrum čtvrti. Je tu plno, takže pokud hledáte něco klidnějšího s kuriózními obchůdky, zkuste ulici Österlånggatan.

Při cestě z Norrmalm do historického centra Gamla Stan budete procházet krásnou historickou budovou parlementu neboli Riksdagshuset.

Rezervovat atrakce a výlety ve Stockholmu.

Stockholmská katedrála (Storkyrkan)

Stockholmská katedrála je jednou z nejkrásnějších památek Stockholmu, kterou určitě musíte vidět i zevnitř. Barokní exteriér kontrastuje s gotickým interiérem doplněným červenými kachlemi. Kostel má rozsáhlou sbírku středověkých a současných uměleckých děl.

Stockholmská katedrála památky Stockholm
Stockholmská katedrála památky Stockholm

Otevřeno má denně od 10:00-18:00 a 9:00-18:00 v létě (červen-srpen). Plné vstupné je 100 SEK, snížené vstupné 70 SEK pro seniory a děti do 18 let mají vstup zdarma.

Královský palác (Kungliga slottet)

Na východní straně starého města dominuje Gamla Stan Královský palác. Královská rodina tady sice nežije, ale i tak stojí návštěva za to. Zajímavostí je, že Královský palác je oficiálním sídlem švédského krále a palác Drottningholm oficiálním sídlem švédské královny.

Palác je obrovský – skládá se z více než 600 místností. Všechny sice přístupné nejsou, ale i tak je toho tady k vidění víc než dost. V kombinované vstupence si navíc prohlédnete i pokladnici, přijímací místnost nebo muzea.

Kungliga slottet stockholm

Interiér paláce je luxusně vyzdobené v rokokovém stylu. Nenechte si ujít velké mramorové západní schodiště, Síň státu, apartmány Bernadotte a Galerii Karla XVI., která je postavená podle zrcadlové síně ve Versailles.

Kungliga slottet stockholm

Stejně jako v Londýně i tady je oblíbené střídání stráží. Probíhá denně ve 12:15 (v neděli a svátky o hodinu později).

Královský palác je otevřen denně od 10:00-17:00 (květen-září) a 10:00-16:00 (říjen-duben). Vstup stojí 180 SEK (bez výstavy), pro studenty 160 SEK a děti 7-17 let 90 SEK.

V případě oficiálních recepcí může být palác zcela nebo částečně uzavřen, tak raději předem zkontrolujte na webové stránky Královského paláce.

Ubytování Stockholm 😴

ubytování stockholm
Hotel Radisson Blu Waterfront

4* hotel v centru s nádherným výhledem

ubytování stockholm
Generator Stockholm

Moderní ubytování kousek od centra

Vyhlídky Mariaberget a Skinnarviksberget

Odkud si užít ikonické výhledy na Stockholm? Pokud půjdete z Gamla Stan, stačí přejít most do Södermalm, kde budete mít město jako na dlani.

Od mostu se dejte doprava, kde je upravené nábřeží s loděmi a lavičkami. Z nábřeží vede přes silnici několik odboček. Tou první je odbočka k dřevěné vyhlídce Mariaberget, kterou uvidíte přímo na skalách už od nábřeží. Z této vyhlídky je jeden z nejlepších výhledů na Gamla Stan.

Mariaberget stockholm

O kousek dál vykukuje nad domy vysílač, u kterého se nachází druhá vyhlídka – Skinnarviksberget. Přímo na skalách, kde posedávají na západ slunce místní. Přidejte se k nim a užijte si pohled na celé město.

Další možností je jet trajektem 1 a vystoupit u nábřeží nebo to vzít z druhé strany a vystoupit ve stanici metra Mariatorget, odkud je to ke každé z vyhlídek pár minut chůze.

Mariaberget stockholm

Kostel Riddarholm (Riddarholmskyrkan)

Je vám kostel Riddarholm povědomý? Aby ne, nachází se totiž na většině fotografií Stockholmu.

Riddarholmskyrkan je jeden z nejstarších stockholmských kostelů ze 13. století, který je postavený z červených cihel a má litinovou kostelní věž. Dříve sloužil jako pohřebiště mnoha švédských panovníků.

Riddarholmskyrkan Stockholm

Kostel Riddarholm je otevřený od května do září v čase 10:00-17:00. Vstupné je 65 SEK a 45 SEK pro studenty a děti 7-17 let 30 SEK. Můžete si koupit taky zvýhodněnou kombinovanou vstupenku s Královským hradem za 230 SEK (pro studenty 210 SEK a děti 115 SEK).

Skansen

Skansen ve Stockholmu, kterému se přezdívá “Švédsko v miniaturách”, je díky svému otevření už v roce 1891 nejstarším skansenem na světě. Do historie Švédska vás dokonale vtáhne více než 150 zemědělských usedlostí, kostelů, větrných mlýnů, řemeslných dílen a obydlí.

Především při cestách s dětmi si nenechte skansen ujít. Dětem se bude líbit zdejší severská ZOO, kde si prohlédnou losy, medvědy, rosomáky, soby, vlky nebo rysy. V létě se pořádají ve skansenu koncerty a v zimě tu probíhají vánoční trhy.

stockholm skansen open air

Skanzen je otevřený v čase 10:00-18:00 a mimo sezónu 10:00-15:00 (o víkendu až 16:00). Vstupné se liší podle toho, v jakoé roční období skanzen navštěvujete – plné vstupné se pohybuje v rozmezí 200-265 SEK, pro studenty a seniory 180-245 SEK a pro děti 4-15 let 70-80 SEK.

Vasa muzeum (Vasamuseet)

Muzeum Vasa je zasvěcené bývalé bitevní lodi, která se nechvalně proslavila tím, že ztroskotala jen 1 míli od břehu. Příčinnou byla strojírenská chyba. Trup lodí byl natolik štíhlý, že neodolal nárazům vody a těžkému lanoví. Loď byla od 17. století 333 let na mořském dně, a přesto zůstala dokonale zachovaná.

Návštěvníky láká nejen zachovalost, ale taky bohatá výzdoba – 200 ozdob a 500 soch představujících biblické postavy, mořské příšery, postavy z řecké mytologie a švédskou šlechtu. Kromě lodi se dozvíte víc o tom, jak probíhal život na lodi a jak se ve Stockholmu tehdy žilo.

Právě to jsou důvody, proč je muzeum Vasa nejnavštěvovanějším muzeem ve Skandinávii.

vasa museum stockholm

Muzeum je otevřené denně 10:00-17:00 a ve středu až do 20:00. V létě je návštěvní doba prodloužená 8:30-18:00.

Vstupné se pohybuje mezi 170-220 SEK v závislosti na době, kdy muzeum navštívíte (dražší vstupenky jsou v letní sezóně do září). Děti do 18 let mají vstup zdarma.

Palác Drottningholm

Palác Drottningholm neboli Královnin palác je soukromou rezidencí královské rodiny a jednou ze stockholmských památek, které jsou na seznamu UNESCO.

palác Drottningholm stockholm
Palác Drottningholm stockholm

Palác pochází z konce 17. století a byl postavený na základě italské a francouzské architektury. I proto se mu přezdívá “Versailles severu”. Stejně jako Versailles leží mimo samotné centrum města.

Součástí paláce je i Dvorní divadlo, které je nestarším aktivně využívajícím divadlem na světě. Za návštěvu stojí taky nádherný park se zahradami v barokním, rokokovém a anglickém stylu. Do zahrad je vstup volný.

Palác Drottningholm je v létě otevřený v čase 10:00-17:00 a mimo sezónu 10:00-16:00. Vstupné je 160 SEK, pro studenty 140 SEK a pro děti 7-17 let 80 SEK.

palác Drottningholm stockholm

Nordiska muzeum (Nordiska Museet)

Rádi byste nasáli víc ze švédského umění a kultury? Nordiska Museet je největším kulturně-historickým muzeem ve Švédsku, kde můžete mimo jiné obdivovat největší sbírku obrazů od známého švédského autora Augusta Strindberga a objevíte tady skandinávské tradice.

Stockholm co navštívit / Stockholm památky / nordiska muzeum

Za vidění stojí taky eklektický hrad v renesančním stylu, ve kterém muzeum sídlí. Před ním je travnatá plocha ideální na piknik a pár kroků leží muzeum Vasa.

Nordiska Museet je otevřené v čase 10:00-17:00 a vstupné je 170 SEK (pro seniory a studenty 150 SEK, děti do 18 let mají vstup zdarma).

nordiska muzeum a muzeum vasa stockholm
Pohled na muzeum Nordiska a po pravé straně muzeum Vasa

Muzeum moderního umění (Moderna Museet)

V muzeu moderního umění Moderna Museet na vás čeká umění s obrazy a sochami včetně fotografie a filmu od roku 1900 do současnosti od takových jmen, jako je Picasso, Braque, Dalí, Matisse, ale taky nových umělců ze Skandinávie i zbytku světa. Venku najdete výstavu barevných soch.

Vstupné do muzea je zdarma, ale platí se za dočasné výstavy. Otevřeno je v úterý a pátek v čase 10:00-20:00 a ve středu, čtvrtek a o víkendu v čase 10:00-21:00.

Muzeum leží na ostrově Skeppsholmen, který býval dříve důležitou námořní základnou a stále tady kotví tradiční dřevěné lodě. Pokud si chcete užít příjemnou procházku v klidné části Stockholmu, vyrazte sem.

Na ostrov se dostanete po mostě Skeppsholmsbron ze čtvrti Normalm, který je známý svou zlatou korunou.

Podívejte se na nabídku ubytování ve Stockholmu.

Skeppsholmsbron stockholm
Skeppsholmen stockholm
Skeppsholmen stockholm

Přes ostrov můžete projí až ke skalnatému ostrůvku Kastellholmen, kde sídlí středověký hrad Kastellet. Ten sice není otevřený pro prohlídky, ale i tak je to krásné místo.

Rezervovat atrakce a výlety ve Stockholmu.

Kastellet Stockholm

Historické muzeum (Historiska Museet)

Historické muzeum ve Stockholmu je autentickým zobrazením švédské historie. Vikingskou éru si dokonale přiblížíte pomocí artefaktů a multimediálních instalací. Vtáhne vás do středověkých bitev a ve Zlaté komnatě ukáže, jaké poklady byly v minulosti nalezené a uloupené.

Historické muzeum je skvělým místem i pro rodiny, protože na venkovním nádvoří vybudovali zábavné atrakce pro děti. Muzeum je otevřené od úterý do neděle v čase 11:00-17:00 a ve středu až do 20:00 a v létě 10:00-17:00. Vstupné je zdarma.

Ubytování Stockholm 😴

ubytování stockholm
Hotel Sure

Levné ubytování kousek od metra

ubytování stockholm
Biz Apartment Gärdet

Studia s kuchyňkou a možností snídaně

Sergels Torg

Sergels Torg je živé náměstí známé svým jedinečným černobílým vzorem dlaždic, který připomíná obří šachovnici.

sergels torg stockholm / kam ve stockholmu

Náměstí je pojmenované po slavném švédském sochaři Johanu Tobiasu Sergelovi a slouží jako centrální bod, kde se konají různé kulturní a politické akce. V jeho středu se nachází výrazná skulptura zvaná “Kristal – vertikální akcent”, kterou obklopují vodní prvky a osvětlení.

Náměstí je skvělým místem pro nákupy nebo jako výchozí bod pro objevování města.

Národní muzeum (Nationalmuseum)

Národní muzeum bylo založeno v roce 1792 a je největším muzeem umění ve Švédsku. Najdete tady díla od Rembrandta, Rubense, Renoira, Degase, Goyi a známých švédských umělců Carl Larsson, Erns Josephson, CF Hill a Anders Zorn.

Je to obrovská sbírka, kam máte vstup zdarma (až na dočasné výstavy, kde bývá vstup kolem 85-170 SEK). I kdyby jste nešli dovnitř, pokochejte se nádhernou budovou zevnitř. Jako by z oka vypadla renesančním budovám ve Florencii. Otevřeno je od úterý do neděle v čase 10:00-17:00.

nationalmuseum stockholm

Radnice (Stadshuset)

Radnice je jedním z top míst, které si určitě dejte na seznam míst, co navštívit ve Stockholmu. Historická cihlová budova s hranatou siluetou a výraznou věží z roku 1911 definuje panorama města. Na výstavbu radnice použili 8 milionů tmavě červených cihel. Věž je známá svými 3 zlatými korunami, které tvoří švédský erb.

radnice stockholm

To hlavní se ale nachází uvnitř. Třpytivá zlatá síň, fresky od umělce Princ Eugena a banketová místnost Nobelovy ceny. Koná se tady řada obřadů a ceremonií, takže je budova radnice přístupná jen v rámci komentované prohlídky.

Prohlídky probíhají celoročně v časech 10, 11, 12, 13, 14 a 15 hodin za vstupné 150 SEK (studenti a senioři 120 SEK a děti 7-19 let 60 SEK). V létě jsou prohlídky každou půl hodinu v čase 9:30-15:00. Uvidíte oficiální oblasti, dozvíte se více o historii místa a místní správy.

Od května do září je taky otevřená věž za dodatečný poplatek 80 SEK.

radnice stockholm

Podél radnice se rozprostírá Radniční park, kam je vstup zdarma. Park je otevřený denně 8:00-20:00 (červen-září) a 8:00-18:00 (říjen-květen).

Tip: Rádi byste zašli na něco dobrého? Zkuste vyhlášenou cukrárnu Vete-Katten na rohu ve čtvrti Norrmalm nedaleko centrálního nádraží. Mají tu výborné dorty, pečivo, pralinky, ale bývá tu brzy plno, tak je lepší sem vyrazit o víkendu nebo si přivstat.

Od radnice budete mít krásný výhled na ostrov Riddarholmen, který se nachází hned vedle Gamla Stan. Nad budovami na ostrově Riddarholmen vykukuje věž kostela Riddarholm, o kterém už dnes byla řeč. Stejně dobrý výhled se zase nabízí z ostrova Riddarholmen na radnici.

Přírodopisné muzeum (Naturhistoriska Museet)

Naturhistoriska Museet je úžasné interaktivní muzeum, kde se zabavíte na dlouhé hodiny i s dětmi. Dozvíte se zábavnou formou spoustu informací o přírodě, zvířatech i dinosaurech. Obecně máme přírodopisná muzea rádi – skvělé je i v Londýně nebo ve Vídni.

Otevřeno je úterý-neděle v čase 9:00-17:00 (v létě 10:00-18:00). Vstupné na výstavy je zdarma.

Fotografiska (Fotografiska Museet)

Fotografiska je název relativně nového muzea, které najdete v bývalém secesním celním skladu z červených cihel. Tohle muzeum musí navštívit každý milovník fotografie. Fotografiemi místních i mezinárodních umělců se pokocháte na měnící se řadě 3-4 výstav současně, které se obměňují každých několik měsíců.

Výstavy v sobě často nesou sociální přesah. V nejvyšším patře pak najdete restauraci s panorama výhledem na přístav a Gamla Stan.

fotografiska kam ve Stockholmu

Muzeum Fotografiska je otevřené denně v čase 10:00-23:00. Vstupné je 179-219 SEK, studenti a mládež 13-17 let 139-179 SEK, senioři 125-179 SEK, děti do 12 let zdarma.

ABBA muzeum (ABBA Museet)

Hledáte něco zábavného? Zkuste ABBA muzeum, které je věnované nejznámější švédské popové skupině ABBA. Můžete zpívat, tancovat, zkoušet si převleky a dokonce si zaznamenat svůj výkon a do 30 dnů si ho stáhnout.

Vstupné je 239-299 SEK, pro studenty a seniory 200-260 SEK a pro děti 7-15 let 100-120 SEK – záleží na době, kdy muzeum navštívíte (dají se pořídit i zvýhodněné vstupenky). Otevřeno je denně 10:00-20:00.

Stockholmská veřejná knihovna (Stadsbiblioteket)

Stockholmská veřejná knihovna představuje příklad severského klasicismu. Budova je jedinečná svou hlavní rotundou, která je vybavená 360° policemi s knihami ve více než 100 jazycích. Vstup je zdarma.

Otevřeno je denně kromě neděle 10:00-19:00 a v sobotu 12:00-16:00.

Stadsbiblioteket stockholm

Globe aréna (Avicii Arena)

Globe aréna je jednou z nejhezčích arén v Evropě a taky největší sférickou budovou na světě. A navíc nabízí nádherný výhled na Stockholm. Vstupné je 170 SEK a pro seniory a děti 5-12 let 130 SEK.

Avicii Arena stockholm

Metro ve Stockholmu

Nejdelší umělecké galerie na světě. Ano, přesně to představuje metro ve Stockholmu, které tvoří přes 100 stanic a 90 z nich je dokonalým uměním. Tady je radost cestovat veřejnou dopravou.

Mezi nejkrásnější stanice metra patří:

  • T-Centraalen – modrá linka metra na hlavním nádraží
  • Solna Centrum – modrá linka metra 11 u nákupního centra Solna Centrum
  • Stadion – stanice v barvách duhy na červené lince metra
T-Centraalen metro stockholm
T-Centraalen
metro stockholm solna centrum
Solna Centrum
stadion metro stockholm
Stadion
rinkeby metro stockholm
Rinkeby
Kungsträdgården stockholm
Kungsträdgården

Kungsträdgården

Kungsträdgården, často označovaná jako Královská zahrada, je živý a historický park v srdci Stockholmu. Tato městská oáza je oblíbeným místem setkávání místních i turistů, kde můžete relaxovat uprostřed krásných zahrad, majestátních soch a fontány a barevných květinových záhonů.

Park je nejkrásnější na jaře, kdy zdejší třešně doslova obsypou růžové květy.

Kungsträdgården

Strandvägen

Vydejte se na procházku podél nábřeží Strandvägen, které lemuje nádherné budovy z 19. století ve čtvrti Östermalm. Užijte si pohled na zakotvené lodě v přístavu nebo si dejte něco dobrého a snězte si to na jedné z laviček lemovaných květinami.

Podívejte se na nabídku ubytování ve Stockholmu.

strandvägen stockholm

Zábavný park Grona Lünd

Užijte si zábavu na více než 30 atrakcích a svezte se na dřevěné horské dráze v zábavném parku Grona Ten je nejstarším švédský zábavný park, který tu stojí už téměř 150 let.

Stockholm Grona Lünd zábavný park

Park se rozprostírá na ostrově Djurgården, který je známý svou zelení a turistickými stezkami. Stanoviště přívozu se nachází jen kousek od parku.

Otevírací doba Grona Lünd se často mění, tak si jí raději ověřte před návštěvou na webových stránkách Grona Lünd. Vstupné se liší dle akce (lístky se dají koupit online). Park je otevřený jen od května do září.

Více informací: Sepsali jsme podrobného průvodce pro Stockholm (letiště, doprava, ceny a další užitečné tipy).

Čtvrť Södermalm

Čtvrť Södermalm (místní říkají Söder) je hipsterská část Stockholmu, která patří k těm nejlepším na světě. Stačí se tu jen procházet a užívat si zdejší atmosféru. Terén ostrova je kopcovitý, takže si z dlážděných uliček a vyhlídek užijete jedny z nejlepších výhledů na Stockholm.

Nenechte si ujít Stigbergsgatan, která je známá svými starými domy s červenými obložením. Nachází se jen kousek od vyhlídky Fjällgatan.

Rezervovat atrakce a výlety ve Stockholmu.

kam ve stockholmu - čtvrť Södermalm

Stockholmské souostroví

Stockholmské souostroví tvoří 20 000 ostrovů a ostrůvků, které jsou rozeseté v Baltském moři. Trvale obydlených jen jen 200 z nich, takže na většině ostrovů zažijete dokonale nedotčenou skandinávskou přírodu.

stockholmské souostroví / kam ve Stockholmu

Na ostrovy se můžete vydat s průvodcem, v rámci Stockholm Pass nebo sami, pokud si koupíte vlastní vstupenku na trajekt – ceny se pohybují mezi 61-186 SEK podle ostrova, na který máte namořeno – lístky Stockholm – Stockholmské souostroví.

Kde se ubytovat ve Stockholmu

Ubytování Stockholm 😴

ubytování stockholm
Hotel Radisson Blu Waterfront

4* hotel v centru s nádherným výhledem

ubytování stockholm
Generator Stockholm

Moderní ubytování kousek od centra

Co navštívit ve Stockholmu – mapa

JAK POUŽÍVAT TUTO MAPU: Výše najdete podrobnou mapu Stockholmu. Kliknutím do levé horní části mapy uvidíte samostatné vrstvy s vyznačenými místy. Můžete skrýt a zobrazit různé vrstvy nebo kliknutím na ikony na mapě zobrazit názvy míst, která zmiňuji v průvodci o Stockholmu. Pokud si chcete mapu uložit, označte jí hvězdičkou. Pro větší verzi klikněte na ikonu v pravém horním rohu.

Nejlepší rezervační zdroje pro návštěvu Stockholmu

Přes Booking.com hledáme veškeré ubytování. Jedná se o největší ubytovací portál na světě a najdete tu vše od moderních hotelů, útulných penzionů po přímořské vily.

Get Your Guide je obrovský rezervační systém pro nákup vstupenek, výletů s průvodci a nejrůznější aktivity. Na jednom místě si můžete přečíst zkušenosti ostatních cestovatelů a zarezervovat lístky do Vatikánských muzeí, plavbu lodí po Dunaji nebo pouštní safari v Dubaji.

Toto byla naše tipy, co navštívit a vidět ve Stockholmu. Máte dotaz? Rádi ho zodpovíme v komentáři níže. Šťastnou cestu!

Více informací o Stockholmu

STOCKHOLM: Máme připraveného průvodce Stockholem s praktickými tipy. Stockholm Pass je jednou z možností, jak ušetřit ve Stockholmu.

KODAŇ: Čtěte podrobný itinerář, co vidět v Kodani za 3 dny. Inspirujte se nejkrásnějšími místy v Kodani. Pro více informací o MHD čtěte podrobného průvodce dopravou v Kodani.

HELSINKY: Podívejte se na nejkrásnější místa, co navštívit v Helsinkách (včetně mapy a informací o vstupném a otevírací době). Helsinki Card představuje možnost, jak ušetřit v Helsinkách.

Shrnutí: Kam ve Stockholmu

Proč navštívit Stockholm?

Hipsterské kavárny, přístav lemovaný loděmi, gotická architektura, skořicové buchty a rušný noční život. To je ve zkratce Stockholm. Severské město, které dostane každého, kdo sem zavítá. Užijte si plavbu kanály kolem ostrovů, nasajte královskou atmosféru a vychutnejte si tu pravou fiku v útulné kavárně.

Co navštívit a vidět ve Stockholmu?

Začněte svou návštěvu v nejstarší části Stockholmu – v Gamla Stan. Mezi nejkrásnější památky ve Stockholmu patří Stockholmská katedrála, Královský palác, kostel Riddarholm, muzeum Vasa nebo cihlová radnice. V článku jsme sepsali veškeré tipy pro vaší návštěvu včetně vstupného a mapy.

Na kolik dní navštívit Stockholm?

2-3 dny jsou ideální doba na to, abyste stihli prozkoumat historické jádro, navštívit klíčové památky a užít si několik kaváren a restaurací, které Stockholm nabízí. Pokud máte zájem prozkoumat město hlouběji, včetně jeho uměleckých galerií, designových obchodů, nebo pokud chcete strávit více času objevováním stockholmského souostroví, vyčleňte si na návštěvu 4-5 dní.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *