28 tipů, co navštívit ve Stockholmu 2023 (nejkrásnější místa, památky)

památky ve Stockholmu / co navštívit ve Stockholmu

Hipsterské kavárny, přístav lemovaný loděmi, gotická architektura, skořicové buchty a rušný noční život, to je ve zkratce Stockholm. Severské město, které dostane každého, kdo sem zavítá. Nádherné památky, bohatá muzea, zajímavé atrakce a spousta zeleně, kde můžete jen tak být. Co navštívit ve Stockholmu a jaká jsou ta nejkrásnější místa se dozvíte v tomto článku.

Co navštívit ve Stockholmu? 28 tipů na nejkrásnější místa

Gamla Stan

Navštívit Stockholm a nezajít do nejstarší části Gamla Stan je jako v Římě nevidět Koloseum nebo v Paříži Eiffelovku. Klikaté uličky z dlažebních kostek, aristokratické domy ve hřejivých odstínech, kavárny, kde máte chuť se zachumlat a jen nasávat atmosféru.

Ty krásné barevné domky najdete na malém náměstí Stortorget, kterému dominuje Nobelovo muzeum (o tom víc za chvíli).

Atmosféru načerpáte nejlépe brzy ráno nebo v podvečer, kdy se to v Gamla Stan vylidní. Můžete se jen procházet skrytými uličkami a obdivovat zajímavé architektonické prvky od lamp přes dveře až po okenice.

Jednou z nejzajímavějších ulic je Prästgatan. Klidná a autentická ulice s barevnými domy, která je vyhledávanou lokalitou pro natáčení filmů. Nebo blouděte dál až k nejužší uličce Mårten Trotzigs Gränd, která je široká jen 90 cm.

Na nákupy vyrazte na Västerlånggatan, která tvoří centrum čtvrti. Je tu plno, takže pokud hledáte něco klidnějšího s kuriózními obchůdky, zkuste ulici Österlånggatan.

Vstupenky na nejoblíbenější atrakce ve Stockholmu:

Stockholmská katedrála (Storkyrkan)

Stockholmská katedrála je jednou z nejkrásnějších památek Stockholmu, kterou určitě musíte vidět i zevnitř. Barokní exteriér kontrastuje s gotickým interiérem doplněným červenými kachlemi. Kostel má rozsáhlou sbírku středověkých a současných uměleckých děl.

Stockholmská katedrála památky Stockholm

Otevřeno má denně od 10:00-18:00 a 9:00-18:00 v létě (červen-srpen). Plné vstupné je 85 SEK, snížené vstupné 65 SEK pro seniory a děti do 18 let mají vstup zdarma.

Královský palác (Kungliga slottet)

Na východní straně starého města dominuje Gamla Stan Královský palác. Královská rodina tady sice nežije, ale i tak stojí návštěva za to. Zajímavostí je, že Královský palác je oficiálním sídlem švédského krále a palác Drottningholm oficiálním sídlem švédské královny.

Pokud nejste ale zarytými fanoušky podobného umění, asi celý palác v rámci jedné návštěvy neprojdete. S více jak 600 místnostmi patří k největším palácům na světě. V kombinované vstupence si navíc prohlédnete i pokladnici, přijímací místnost nebo muzea.

Interiér paláce je luxusně vyzdobené v rokokovém stylu. Nenechte si ujít velké mramorové západní schodiště, Síň státu, apartmány Bernadotte a Galerii Karla XVI., která je postavená podle zrcadlové síně ve Versailles.

Stockholm Královský palác

Stejně jako v Londýně i tady je oblíbené střídání stráží. Probíhá denně ve 12:15 (v neděli a svátky o hodinu později).

Královský palác je otevřen denně od 10:00-17:00 (květen-září) a 10:00-16:00 (říjen-duben). Vstup stojí 170 SEK (bez výstavy), pro studenty 150 SEK a děti 7-17 let 85 SEK.

V případě oficiálních recepcí může být palác zcela nebo částečně uzavřen, tak raději předem zkontrolujte na webové stránky Královského paláce.

TIP: Ve Starém městě (Gamla Stan) zajděte na jídlo do restaurace Slingerbulten. Je cenově dostupná a pohostí vás tady švédskou klasikou založenou na sledích, uzeném lososu, mase ze sobů nebo losů či masových kuličkách.

UBYTOVÁNÍ STOCKHOLM 😴

Radisson Blue Hotel

4* hotel v centru s nádherným výhledem a výbornými snídaněmi

Generator Hostel

Moderní a plně vybavený hostel kousek od nádraží

Kostel Riddarholm (Riddarholmskyrkan)

To je přesně ten kostel, jehož věž dominuje velké části stockholmských fotografií. Riddarholmskyrkan je jeden z nejstarších stockholmských kostelů ze 13. století, který je postavený z červených cihel a má litinovou kostelní věž. Dříve sloužil jako pohřebiště mnoha švédských panovníků.

Kostel Riddarholm je otevřený od května do září v čase 10:00-17:00. Vstupné je 60 SEK a pro studenty a děti 7-17 let 30 SEK. Můžete si koupit taky zvýhodněnou kombinovanou vstupenku s Královským hradem za 220 SEK (pro studenty 200 SEK a děti 110 SEK).

Riddarholmskyrkan Stockholm

Dům šlechty (Riddarhuset)

Riddarhuset je jednou z nejhezčích budov ve Stockholmu. Je to ukázkové dílo holandské barokní architektury 17. století. Riddarhuset je otevřený v pracovní dny v čase 11:00-12:00 a v létě do 12. srpna pak 10:00-13:00. Vstupné pro dospělé činí 60 SEK a pro studenty, děti nad 12 let a seniory 40 SEK.

Skansen

Skansen ve Stockholmu, kterému se přezdívá Švédsko v miniaturách, je díky svému otevření už v roce 1891 nejstarším skansenem na světě. Do historie Švédska vás dokonale vtáhne více než 150 zemědělských usedlostí, kostelů, větrných mlýnů, řemeslných dílen a obydlí.

Především při cestách s dětmi si nenechte skansen ujít. Dětem se bude líbit zdejší severská ZOO, kde si prohlédnou losy, medvědy, rosomáky, soby, vlky nebo rysy. V létě se pořádají ve skansenu koncerty a v zimě tu probíhají vánoční trhy.

Skanzen je otevřený v čase 10:00-18:00 a mimo sezónu 10:00-15:00 (o víkendu až 16:00). Vstupné je 245 SEK, pro studenty a seniory 225 SEK a pro děti 4-15 let 70 SEK.

Vasa muzeum (Vasamuseet)

Muzeum Vasa je zasvěcené bývalé bitevní lodi, která se nechvalně proslavila tím, že ztroskotala jen 1 míli od břehu. Příčinnou byla strojírenská chyba. Trup lodí byl natolik štíhlý, že neodolal nárazům vody a těžkému lanoví. Loď byla od 17. století 333 let na mořském dně, a přesto zůstala dokonale zachovaná.

Návštěvníky láká nejen zachovalost, ale taky bohatá výzdoba – 200 ozdob a 500 soch představujících biblické postavy, mořské příšery, postavy z řecké mytologie a švédskou šlechtu. Kromě lodi se dozvíte víc o tom, jak probíhal život na lodi a jak se ve Stockholmu tehdy žilo.

Právě to jsou důvody, proč je muzeum Vasa nejnavštěvovanějším muzeem ve Skandinávii. Muzeum je otevřené denně 10:00-17:00 a ve středu až do 20:00. V létě je návštěvní doba prodloužená 8:30-18:00.

Vstupné se pohybuje mezi 170-190 SEK v závislosti na době, kdy muzeum navštívíte (dražší vstupenky jsou v letní sezóně do září). Děti do 18 let mají vstup zdarma. Kliknutím sem si zakoupíte vstupenky předem.

Muzeum Vasa exteriér

Nobelovo muzeum

Chcete se dozvědět víc o nejprestižnějším ocenění na svět, pokud jde o kulturní, vědecký a akademický pokrok? V Nobelově muzeu se to dozvíte.

Vstupné je 140 SEK, pro studenty a seniory 100 SEK a děti do 18 let mají vstup zdarma. Otevřeno je mimo sezóně denně kromě pondělí v čase 11:00-17:00 (v pátek až do 21:00) a v sezóně denně 10:00-19:00 (v pátek až do 21:00).

Nobelovo muzeum Stockholm

Palác Drottningholm

Palác Drottningholm neboli Královnin palác je soukromou rezidencí královské rodiny a jednou ze stockholmských památek, které jsou na seznamu UNESCO.

Palác pochází z konce 17. století a byl postavený na základě italské a francouzské architektury. I proto se mu přezdívá Versailles severu. Stejně jako Versailles leží mimo samotné centrum města.

Součástí paláce je i Dvorní divadlo, které je nestarším aktivně využívajícím divadlem na světě. Za návštěvu stojí taky nádherný park se zahradami v barokním, rokokovém a anglickém stylu. Do zahrad je vstup volný.

Palác Drottningholm je v létě otevřený v čase 10:00-17:00 a mimo sezónu 10:00-16:00. Vstupné je 150 SEK, pro studenty 130 SEK a pro děti 7-17 let 75 SEK.

Nordiska muzeum = Nordiska Museet

Rádi byste nasáli víc ze švédského umění a kultury? Nordiska Museet je největším kulturně-historickým muzeem ve Švédsku, kde můžete mimo jiné obdivovat největší sbírku obrazů od známého švédského autora Augusta Strindberga a objevíte tady skandinávské tradice.

Za vidění stojí taky eklektický hrad v renesančním stylu, ve kterém muzeum sídlí.

Nordiska Museet je otevřené v čase 10:00-17:00 a vstupné je 150 SEK (pro seniory a studenty 130 SEK, děti do 18 let mají vstup zdarma).

Stockholm co navštívit / Stockholm památky

Muzeum moderního umění (Moderna Museet)

V muzeu moderního umění Moderna Museet na vás čeká umění s obrazy a sochami včetně fotografie a filmu od roku 1900 do současnosti od takových jmen, jako je Picasso, Braque, Dalí, Matisse, ale taky nových umělců ze Skandinávie i zbytku světa. Venku najdete výstavu barevných soch.

Vstupné do muzea je zdarma, ale platí se za dočasné výstavy. Otevřeno je v časech 10:00-20:00 (ÚT a PÁ) a 10:00-21:00 (ST, ČT a víkend).

Muzeum leží na ostrově Skeppsholmen, který býval dříve důležitou námořní základnou a stále tady kotví tradiční dřevěné lodě. Celý ostrov svádí k procházkám v klidném prostředí.

Skeppsholmen Stockholm

A když už tady budete, určitě se projděte až k malému skalnatému ostrůvku Kastellholmen, kde sídlí středověký hrad Kastellet, který díky jeho cihlové barvě určitě nepřehlédnete.

Kastellet Stockholm

Historické muzeum (Historiska Museet)

Historické muzeum ve Stockholmu je autentickým zobrazením švédské historie. Vikingskou éru si dokonale přiblížíte pomocí artefaktů a multimediálních instalací. Vtáhne vás do středověkých bitev a ve Zlaté komnatě ukáže, jaké poklady byly v minulosti nalezené a uloupené.

Zdroj: Øyvind Holmstad

Historické muzeum je skvělým místem i pro rodiny, protože na venkovním nádvoří vybudovali zábavné atrakce pro děti. Muzeum je otevřené ÚT-NE 11:00-17:00 a ve středu až do 20:00 a v létě 10:00-17:00. Vstupné je zdarma.

Vstupenky na nejoblíbenější atrakce ve Stockholmu:

Národní muzeum (Nationalmuseum)

Národní muzeum bylo založeno v roce 1792 a je největším muzeem umění ve Švédsku. Najdete tady díla od Rembrandta, Rubense, Renoira, Degase, Goyi a známých švédských umělců Carl Larsson, Erns Josephson, CF Hill a Anders Zorn.

Je to obrovská sbírka, kam máte vstup zdarma (až na dočasné výstavy, kde bývá vstup kolem 85-170 SEK). I kdyby jste nešli dovnitř, pokochejte se nádhernou budovou zevnitř. Jako by z oka vypadla renesančním budovám ve Florencii. Otevřeno je od úterý do neděle v čase 10:00-17:00.

Stockholm národní muzeum

Středověké muzeum (Stockholms medeltidsmuseum)

Středověké muzeum leží pod Královským palácem. Postavili ho kolem vykopaných památek a části městských hradeb, takže tu na vás dokonale dýchne atmosféra historického Stockholmu před 400 lety. Dozvíte se spoustu informací o středověkém Švédsku a životě ve Stockholmu.

Vstupné je zdarma. Otevřeno je denně kromě pondělí 10:00-17:00.

Zdroj: Bengt Oberger

Dům parlamentu (Riksdagshuset)

Na stejném ostrově, kousek od Středověkého muzea, leží honosná budova parlamentu neboli Riksdagshuset. Přímo před ním se můžete projít v parku.

Komentované prohlídky byly prozatím kvůli koronaviru zrušeny, ale přesto se můžete zúčastnit veřejného slyšení nebo debat a hlasování ve sněmovně.

UBYTOVÁNÍ STOCKHOLM 😴

ibis Style Hotel

Moderní hotel v klidné lokalitě kousek od centra

Den Röda Båten

Levné ubytování na lodi v centru Stockholmu

Radnice (Stadshuset)

Radnice je jedním z top míst, které si určitě dejte na seznam míst, co navštívit ve Stockholmu. Historická cihlová budova s hranatou siluetou a výraznou věží z roku 1911 definuje panorama města. Na výstavbu radnice použili 8 milionů tmavě červených cihel. Věž je známá svými 3 zlatými korunami, které tvoří švédský erb.

Radnice Stockholm

To hlavní se ale nachází uvnitř. Třpytivá zlatá síň, fresky od umělce Princ Eugena a banketová místnost Nobelovy ceny. Koná se tady řada obřadů a ceremonií, takže je budova radnice přístupná jen v rámci komentované prohlídky.

Prohlídky probíhají celoročně v časech 10, 11, 12, 13, 14 a 15 hodin za vstupné 140 SEK (studenti a senioři 120 SEK a děti 7-19 let 60 SEK). V létě jsou prohlídky každou půl hodinu v čase 9:30-15:00. Uvidíte oficiální oblasti, dozvíte se více o historii místa a místní správy.

Od května do září je taky otevřená věž za dodatečný poplatek 80 SEK.

Podél radnice se rozprostírá Radniční park, kam je vstup zdarma. Park je otevřený denně 8:00-20:00 (červen-září) a 8:00-18:00 (říjen-květen).

TIP: Rádi byste zašli na něco dobrého? Zkuste vyhlášenou cukrárnu Vete-Katten na rohu ve čtvrti Norrmalm nedaleko centrálního nádraží. Mají tu výborné dorty, pečivo, pralinky, ale bývá tu brzy plno, tak je lepší sem vyrazit o víkendu nebo si přivstat.

Od radnice budete mít krásný výhled na ostrov Riddarholmen, který se nachází hned vedle Gamla Stan. Nad budovami na ostrově Riddarholmen vykukuje věž kostela Riddarholm, o kterém už dnes byla řeč. Stejně dobrý výhled se zase nabízí z ostrova Riddarholmen na radnici.

Stockholm co navštívit / Stockholm památky
výhled z radnice na ostrov Riddarholmen

Přírodopisné muzeum (Naturhistoriska Museet)

Naturhistoriska Museet je úžasné interaktivní muzeum, kde se zabavíte na dlouhé hodiny i s dětmi. Dozvíte se zábavnou formou spoustu informací o přírodě, zvířatech i dinosaurech. Obecně máme přírodopisná muzea rádi – skvělé je i v Londýně nebo ve Vídni.

Otevřeno je úterý-neděle v čase 9:00-17:00 (v létě 10:00-18:00). Vstupné na výstavy je zdarma.

Millesgården muzeum (Millesgården Museet)

Millesgården muzeum si můžete představit jako skandinávské umění v nádherné zahradě. Nachází se v bývalém domě a ateliéru sochaře Carla Millese. Dům je umělecké dílo samo o sobě.

Otevřeno je denně kromě pondělí 11:00-17:00 a plné vstupné činí 170 SEK a pro studenty 140 SEK.

Zdroj: Holger.Ellgaard

Fotografiska (Fotografiska Museet)

Fotografiska je název relativně nového muzea, které najdete v bývalém secesním celním skladu z červených cihel. Tohle muzeum musí navštívit každý milovník fotografie. Fotografiemi místních i mezinárodních umělců se pokocháte na měnící se řadě 3-4 výstav současně, které se obměňují každých několik měsíců.

Výstavy v sobě často nesou sociální přesah. V nejvyšším patře pak najdete restauraci s panorama výhledem na přístav a Gamla Stan.

Muzeum Fotografiska je otevřené denně v čase 10:00-23:00. Vstupné je 175-215 SEK, studenti 100-175 SEK, senioři 125-175 SEK, děti do 12 let zdarma.

ABBA muzeum (ABBA Museet)

Hledáte něco zábavného? Zkuste ABBA muzeum, které je věnované nejznámější švédské popové skupině ABBA. Můžete zpívat, tancovat, zkoušet si převleky a dokonce si zaznamenat svůj výkon a do 30 dnů si ho stáhnout.

Vstupné je 230-290 SEK, pro studenty a seniory 200-260 SEK a pro děti 7-15 let 90-110 SEK – záleží na době, kdy muzeum navštívíte (dají se pořídit i zvýhodněné vstupenky). Otevřeno je denně 10:00-20:00.

Stockholmská veřejná knihovna (Stadsbiblioteket)

Stockholmská veřejná knihovna představuje příklad severského klasicismu. Budova je jedinečná svou hlavní rotundou, která je vybavená 360° policemi s knihami ve více než 100 jazycích. Vstup je zdarma.

Otevřeno je denně kromě neděle 10:00-19:00 a v sobotu 12:00-16:00.

TIP: Asi všichni milujeme dobré jídlo. A přesně takové vám naservírují na trhu Östermalms Saluhall. Najdete tu vše od mořských plodů po vegetariánské speciality. Kromě neděle je otevřeno každý den.

Globe aréna (Avicii Arena)

Globe aréna je jednou z nejhezčích arén v Evropě a taky největší sférickou budovou na světě. A navíc nabízí nádherný výhled na Stockholm. Vstupné je 170 SEK a pro seniory a děti 5-12 let 130 SEK.

Metro ve Stockholmu

Nejdelší umělecké galerie na světě. Ano, přesně to představuje metro ve Stockholmu, které tvoří přes 100 stanic a 90 z nich je dokonalým uměním. Tady je radost cestovat veřejnou dopravou.

Zábavný park Grona Lünd

Zábavný park Grona Lünd na ostrově Djurgårdan nabízí více jak 30 atrakcí včetně dřevěné horské dráhy. Gröna Lund je nejstarší švédský zábavný park a je tu už od 80. let 19. století. Park je snadno dostupný pěšky.

Otevírací doba se často mění, tak je lepší před návštěvou zkouknout webové stránky Grona Lünd. Vstupné se liší dle akce (lístky se dají koupit online). Park je otevřený jen od května do září.

Stockholm Grona Lünd zábavný park

Čtvrť Södermalm

Čtvrť Södermalm (místní říkají Söder) je hipsterská část Stockholmu, která patří k těm nejlepším na světě. Stačí se tu jen procházet a užívat si zdejší atmosféru. Za nejkrásnější ulici je považována starodávná, dlážděná ulice Fjällgatan, kterou lemují staré domy s dřevěným obložením.

Stockholmské souostroví

Stockholmské souostroví tvoří 20 000 ostrovů a ostrůvků, které jsou rozeseté v Baltském moři. Trvale obydlených jen jen 200 z nich, takže na většině ostrovů zažijete dokonale nedotčenou skandinávskou přírodu.

Stockholm archipelago

Na ostrovy se můžete vydat s průvodcem, v rámci Stockholm Pass nebo sami, pokud si koupíte vlastní vstupenku na trajekt – ceny se pohybují mezi 50-100 SEK podle ostrova, na který máte namořeno – lístky Stockholm – Stockholmské souostroví.

Jako ústřední bod Stockholmského souostroví je bráno městečko Vaxholm, kde najdete taky stejnojmennou pevnost. 

Stockholm Vaxholm

Kde se ubytovat ve Stockholmu

Stockholm je rozlehlý, takže je lepší zvolit ubytování strategicky.

Pokud plánujete navštívit Stockholm poprvé, doporučila bych ubytování ve čtvrtích Södermalm nebo Norrmalm. Norrmalm je moderní oblast, kde máte po ruce obrovskou nákupní tepnu Drottninggatan s obchody, restauracemi i parky.

Södermalm na vás dýchne svou uměleckou atmosférou s obchůdky, butiky a kavárnami. Tady se často shlukují i místní, tak máte možnost lépe poznat ten pravý skandinávský život.

Radisson Blue Hotel

4* hotel v centru s nádherným výhledem a výbornými snídaněmi

Generator Hostel

Moderní a plně vybavený hostel kousek od nádraží

VYŠŠÍ TŘÍDA: Hotel Radisson Blu Waterfront: Z tohoto hotelu si užijete ten nejkrásnější výhled na Stockholm. Navíc má skvělou polohu v centru, kousek od nádraží a v docházkové vzdálenosti od Gamla Stan. Bohaté snídaně, skvělé služby a útulné pokoje s pohodlnými postelemi a vlastní koupelnou.

STŘEDNÍ TŘÍDA: Hotel Generator Stockholm: Tento udržitelný a stylový hotel se nachází kousek od hlavního nádraží ve čtvrti Norrmalm. Přesto je tu v noci ticho a dobře se vyspíte. Mají výborné snídaně a nabízí širokou škálu ubytování od pokojů pro 2 po větší rodinné apartmány.

STŘEDNÍ TŘÍDA: Hotel Ibis Styles: Útulné a čisté pokoje ve čtvrti Vasastan, která je ideální pro všechny, co hledají klidnější oblast a cenově dostupné ubytování. S MHD jste za pár minut v centru, stejně tak na hlavním nádraží.

ibis Style Hotel

Moderní hotel v klidné lokalitě kousek od centra

Den Röda Båten

Levné ubytování na lodi v centru Stockholmu

LEVNÉ/STŘEDNÍ TŘÍDA: Castle House Inn: Pohodlný, stylový hotel přímo v historickém centru, odkud máte vše při ruce. Na výběr jsou pokoje s vlastní nebo sdílenou koupelnou, takže si vyberou i ti, co cestují s rozpočtem.

LEVNÉ: Den Röda Båten: Velmi oblíbené ubytování v pohodlných kajutách na lodi v centru Stockholmu. V docházkové vzdálenosti na nádraží a s krásným výhledem z okna kajuty. Součástí snídaně, restaurace, wifi.

Kam vyrazit za nákupy ve Stockholmu

Čtvrť Norrmalm je obchodním centrem Stockholmu, kde najdete obchodní domy, nákupní centra, luxusní butiky, ale taky spoustu nočního vyžití.

Mezi nákupy si můžete odpočinout v parcích Kungsträdgården a Berzeli Park. Narazit na kus zeleně ale není ve Stockholmu nic neobvyklého. Parky a zelené plochy tady totiž tvoří jednu třetinu rozlohy města. V parku Kungsträdgården se v létě pořádají koncerty a v zimě si tu můžete zabruslit.

náměstí Sergels Torg ve čtvrti Norrmalm poblíž stanice metra T-centralen

Ty nejmódnější a nejluxusnější butiky pak najdete ve čtvrti Östermalm. Když tu budete, projděte si promenádu Strandvägen. Kuriózní a zajímavé obchůdky leží ve čtvrti Södermalm.

Co navštívit ve Stockholmu – mapa

JAK POUŽÍVAT TUTO MAPU: Výše najdete podrobnou mapu Stockholmu. Kliknutím do levé horní části mapy uvidíte samostatné vrstvy s vyznačenými místy. Můžete skrýt a zobrazit různé vrstvy nebo kliknutím na ikony na mapě zobrazit názvy míst, která zmiňuji v průvodci o Stockholmu. Pokud si chcete mapu uložit, označte jí hvězdičkou. Pro větší verzi klikněte na ikonu v pravém horním rohu.

Pokud máte dotaz k tipům, co navštívit a vidět ve Stockholmu, dejte nám vědět v komentáři níže. Šťastnou cestu!

Více informací o Stockholmu

STOCKHOLM: Máme připraveného průvodce Stockholem s praktickými tipy. Stockholm Pass je jednou z možností, jak ušetřit ve Stockholmu.

KODAŇ: Inspirujte se, co navštívit v Kodani a jak na dopravu v Kodani.

HELSINKY: Podívejte se na nejkrásnější místa, co navštívit v Helsinkách (včetně mapy a informací o vstupném a otevírací době). Helsinki Card představuje možnost, jak ušetřit v Helsinkách.

Shrnutí: Kam ve Stockholmu

Proč navštívit Stockholm?

Hipsterské kavárny, přístav lemovaný loděmi, gotická architektura, skořicové buchty a rušný noční život. To je ve zkratce Stockholm. Severské město, které dostane každého, kdo sem zavítá. Nádherné památky, bohatá muzea, zajímavé atrakce a spousta zeleně, kde můžete jen tak být. 

Co navštívit ve Stockholmu?

Začněte svou návštěvu v nejstarší částí Stockholmu – v Gamla Stan. Mezi nejkrásnější památky ve Stockholmu patří Stockholmská katedrála, zdobený Královský palác, kostel Riddarholm, Vasa muzeum nebo budova radnice. Veškeré tipy včetně vstupného, otevírací doby a fotografií najdete v článku.

Na kolik dní navštívit Stockholm?

Pokud jen chcete nasát atmosféru města, bude vám stačit jeden den, abyste si prošli historické jádro a okolní kouzelné uličky. Byla by ale velká škoda nenavštívit ikonická místa Stockholmu zevnitř nebo si neudělat výlet na ostrůvky u Stockholmu. Z toho důvodu bych doporučila vyčlenit si na návštěvu Stockholmu alespoň 2-3 dny.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *