Stockholm Pass: Jak ušetřit na památkách ve Stockholmu (recenze 2024)

stockholm pass - jak ušetřit ve stockholmu

Stockholm Pass zahrnuje vstupné do více než 60 nejlepších památek, muzeí a atrakcí ve Stockholmu. V tomto článku si ukážeme kompletní recenzi, jak ušetřit ve Stockholmu a zda je pro vás Stockholm Pass dobrou volbou. 

Stockholm je fotogenické a okouzlující skandinávské město, které ale bohužel patří k nejdražším místům na světě. Představu o výši vstupného si můžete udělat z předchozího článku s tipy, co navštívit ve Stockholmu.

Jedním ze způsobů, jak ušetřit ve Stockholmu, je turistická karta Stockholm Pass. V tomhle článku se jí blíže rozebereme.

Jak ušetřit ve Stockholmu: Stockholm Pass

Stockholm Pass je turistická karta, se kterou získáte zdarma vstup do více než 60 památek, muzeí nebo atrakcí ve Stockholmu. Nemusíte si kupovat žádné další vstupenky. Jen ukážete kartu a jdete dál.

Jaké jsou výhody Stockholm Pass?

Zdarma vstup do více než 60 památek, muzeí nebo atrakcí. Patří sem například muzeum Vasa, Nordiska muzeum, Královský palác, ale taky návštěva Stockholmského souostroví, které by bylo škoda vynechat při návštěvě Stockholmu.

S kartou získáte možnost vidět Stockholm zase z jiného úhlu – můžete se projet po jezeře Mälaren až k paláci Drottningholm nebo kanálem kolem ostrova Djurgården, odkud se můžete pokochat Gamla Stan a dalšími čtvrtěmi.

stockholm pass
Návštěva Stockholm Archipelago je součástí Stockholm Pass

Na aktivaci Stockholm Pass máte 2 roky, takže pokud plánujete Stockholm navštívit, je lepší si koupit kartu co nejdřív. Ceny vstupného do památek a muzeí (nejen ve Stockholmu) se každoročně navyšují, proto je lepší koupit turistickou kartu co nejdříve za co nejnižší cenu.

Zdarma zrušení do 90 dní. Pokud si do 3 měsíců koupi rozmyslíte, bez udání důvodu vám vrátí peníze.

Neomezená jízda ve vyhlídkovém autobusu nebo na lodi po celou dobu platnosti Stockholm Pass. U tohoto bodu bych se zastavila, protože aniž by se to na první pohled zdálo, je to velká úleva pro vaší peněženku. MHD ve Stockholmu není levná záležitost. Se Stockholm Pass si nebudete muset dokupovat lístky na dopravu po městě, pokud zvolíte ubytování strategicky poblíž centra, kam dojdete i pěšky.

Vyhlídkový autobus staví na 23 zastávkách a vyhlídková loď na 9 místech. Všechny zastávky se nacházejí poblíž hlavních atrakcí a památek, takže se mezi nimi můžete pohodlně svést autobusem nebo lodí (vždy jen ukážete při nástupu kartu) a vůbec nemusíte použít MHD.

stockholm bez cestovky

Jak funguje Stockholm Pass?

Stejně jako u většiny ostatních turistických karet si zakoupíte Stockholm Pass na stanovený počet dní, takže si můžete sami rozvrhnout, jaké atrakce a kdy chcete navštívit.

Stockholm Pass je v nabídce na 1, 2, 3, 4 nebo 5 dní. Platí pro kalendářní dny, takže si musíte předem rozmyslet, zda se vám vyplatí aktivovat kartu pozdě odpoledne nebo to nechat raději až na ráno. Bez ohledu na to, zda si aktivujete kartu v 10:00 nebo v 15:00 odpoledne, bere se to jako 1 den.

Po zakoupení karty vám přijde email, kde si Stockholm Pass jednoduše stáhnete do mobilu. Nemusíte nic tisknout.

Kartu si následně aktivujete předložením mobilu u brány první atrakce. Od této chvíle bude platit karta po vybraný počet dní. Pokud máte kartu na 2 dny a aktivujete jí například v sobotu, platit vám bude na celý víkend.

globe arena stockholm

Jaké památky, muzea a atrakce jsou zahrnuté ve Stockholm Pass?

Stockhom Pass zahrnuje vstup do více než 60 míst ve Stockholmu včetně:

 • Museum Vasa (170-220 SEK)
 • Vikinské muzeum (189 SEK)
 • Nordiska muzeum (170 SEK)
 • Drottningholm palác (150 SEK)
 • Stockholmská katedrála (100 SEK)
 • SkyView Globe Arena (170 SEK)
 • Fotografiska muzeum (179-219 SEK)
 • Prohlídka Stockholmského souostroví (365 SEK) – pouze v sezóně
 • Neomezená jízda vyhlídkovým autobusem (370 SEK)
 • Plavba lodí Královským kanálem (275 SEK)
 • …a mnoho dalších (Kompletní seznam atrakcí najdete tady)
drottningalm palác

Přecházíme k tomu nejdůležitějšímu…

Jaká je cena Stockholm Pass?

Ceny za Stockholm Pass se liší dle toho, na kolik dní si kartu zakupujete – v nabídce je 1, 2, 3 nebo 5 denní vstup.

Ceny jsou následující:

 • 1 den: dospělí 834 SEK, děti 309 SEK
 • 2 dny: dospělí 1299 SEK, děti 509 SEK
 • 3 dny: dospělí 1534 SEK, děti 594 SEK
 • 4 dny: dospělí 1734 SEK, děti 644 SEK
 • 5 dní: dospělí 1919 SEK, děti 694 SEK

V průběhu roku se často konají slevy, kdy můžete kartu získat ještě výhodněji. Pozn.: Snížená cena platí pro děti 6-15 let.

vasa museum

Kolik s turistickou kartou ušetřím?

Na reálném příkladu si ukážeme, zda se vám Stockholm Pass vyplatí. Pro lepší prozkoumání Stockholmu jsou ideální 3 dny. Dejme tomu, že každý den stihnete v pohodovém tempu vstup do 3 památek a třetí den zamíříte na Stockholmské souostroví. Itinerář by pak vypadal nějak takto:

 • Museum Vasa (170-220 SEK)
 • Vikinské muzeum (189 SEK)
 • Nordiska muzeum (170 SEK)
 • SkyView Globe Arena (170 SEK)
 • Fotografiska muzeum (179-219 SEK)
 • Muzeum Nobelovy ceny (140 SEK)
 • Prohlídka Stockholmského souostroví (365 SEK)
 • Neomezená jízda vyhlídkovým autobusem (370 SEK)

Na 3 dny vyjde Stockholm Pass na 1534 SEK. Bez karty zaplatíte za atrakce až 1843 SEK, tj. v tomhle případě byste ušetřili v přepočtu kolem 670 Kč.

Pokud si navíc zajistíte ubytování v docházkové vzdálenosti, ušetříte taky za lístek na MHD (na 3 dny vyjde lístek na 430 SEK), protože se můžete přemísťovat díky vyhlídkovému autobusu nebo lodí.

Je to ale příklad od příkladu, takže předem propočtěte a uvidíte, zda se karta vyplatí i vám.

Komu se karta vyplatí?

Nejste student ani dítě – řada památek nabízí vstupné zdarma pro děti do 18 let a snížené vstupné pro studenty. Je dobré si předem zkontrolovat, jak na tom jsou památky a muzea, která plánujete navštívit.

Jste ve Stockholmu poprvé a plánujete navštívit víc památek – pokud je vaším cílem především nasávat zdejší atmosféru, procházet se kolem přístavu a navštívit jen minimum památek, karta vám úsporu nepřinese.

Jak co nejlépe využít Stockholm Pass?

 • Navštivte min. 2-3 atrakce denně.
 • Na čím delší dobu si kartu pořídíte, tím více ušetříte.
 • Vybírejte si nejdražší památky.
 • Aktivujte kartu brzy ráno.
 • Připravte si itinerář cesty – naplánujte si prohlídku památek poblíž sebe.

Nejlepší rezervační zdroje pro návštěvu Stockholmu

Přes Booking.com hledáme veškeré ubytování. Jedná se o největší ubytovací portál na světě a najdete tu vše od moderních hotelů, útulných penzionů po přímořské vily.

Get Your Guide je obrovský rezervační systém pro nákup vstupenek, výletů s průvodci a nejrůznější aktivity. Na jednom místě si můžete přečíst zkušenosti ostatních cestovatelů a zarezervovat lístky do Vatikánských muzeí, plavbu lodí po Dunaji nebo pouštní safari v Dubaji.

Toto byla naše recenze a praktické informace pro Stockholm Pass. Máte dotaz? Rádi ho zodpovíme v komentáři níže. Šťastnou cestu!

stockholm

Více informací o Stockholmu

STOCKHOLM: Podívejte se na tipy, co vidět ve Stockholmu (vstupné, otevírací doba, mapa, fotografie). Máme taky připraveného průvodce Stockholem s praktickými tipy.

KODAŇ: Čtěte podrobný itinerář, co vidět v Kodani za 3 dny. Inspirujte se nejkrásnějšími místy v Kodani. Pro více informací o MHD čtěte podrobného průvodce dopravou v Kodani.

HELSINKY: Podívejte se na nejkrásnější místa, co navštívit v Helsinkách (včetně mapy a informací

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *