STOCKHOLM PASS: Jak ušetřit na památkách ve Stockholmu? |RECENZE 2023

Stcokholm Pass / jak ušetřit ve Stockholmu

Stockholm Pass zahrnuje vstupné do více než 60 nejlepších památek, muzeí a atrakcí ve Stockholmu. V tomto článku si ukážeme kompletní recenzi, jak ušetřit ve Stockholmu a zda je pro vás Stockholm Pass dobrou volbou. 

Stockholm je fotogenické a okouzlující skandinávské město s přátelskými lidmi, které dostane každého, kdo sem zavítá. Bohužel je taky dost nemilosrdný k našemu bankovnímu kontu. Vstupenky se běžně pohybují kolem 150 SEK, takže pokud plánujete navštívit víc muzeí a památek (které rozhodně stojí za návštěvu), necháte tu majlant.

Představu o výši vstupného si můžete udělat z mého předchozího článku: Co navštívit ve Stockholmu? 28 tipů na nejkrásnější místa, muzea, památky a atrakce.

Jedním ze způsobů, jak ušetřit ve Stockholmu, je turistická karta Stockholm Pass. A v tomhle článku se jí podíváme blíž na zoubek.

Co je to Stockholm Pass?

Stockholm Pass je bezkontaktní karta, se kterou získáte zdarma vstup do více než 60 památek, muzeí nebo atrakcí ve Stockholmu. Nemusíte si kupovat žádné další vstupenky. Jen ukážete kartu a jdete dál.

Jaké jsou výhody Stockholm Pass?

Zdarma vstup do více než 60 památek, muzeí nebo atrakcí. V ceně je zahrnutá taky návštěva Stockholmského souostroví, které zahrnuje přes 20 000 ostrovů. S kartou taky získáte možnost vidět Stockholm zase z jiného úhlu – můžete se projet po jezeře Mälaren až k paláci Drottningholm nebo kanálem kolem ostrova Djurgården, odkud se můžete pokochat Starým městem a dalšími čtvrtěmi zase z jiného úhlu.

Na aktivaci Stockholm Pass máte 2 roky, takže pokud plánujete Stockholm navštívit, je lepší si koupit kartu co nejdřív. Známe to všichni, jak se ceny vstupného do památek a muzeí (nejen ve Stockholmu) každoročně navyšují. Na to pak reaguje i Stockholm Pass, který se úměrně k tomu taky musí navýšit.

Zdarma zrušení do 90 dní. Pokud si do 3 měsíců koupi rozmyslíte, bez udání důvodu vám vrátí peníze.

Neomezená jízda ve vyhlídkovém autobusu nebo na lodi po celou dobu platnosti Stockholm Pass. U tohoto bodu bych se zastavila, protože aniž by se to na první pohled zdálo, je to velká úleva pro vaší peněženku. MHD ve Stockholmu není levná záležitost. Se Stockholm Pass si nebudete muset dokupovat lístky na dopravu po městě, pokud zvolíte ubytování strategicky poblíž centra, kam dojdete i pěšky.

Vyhlídkový autobus staví na 23 zastávkách a vyhlídková loď na 9 místech. Všechny zastávky se nacházejí poblíž hlavních atrakcí a památek, takže se mezi nimi můžete pohodlně svést autobusem nebo lodí (vždy jen ukážete kartu) a vůbec nemusíte použít MHD.

Jak funguje Stockholm Pass?

Stejně jako u většiny ostatních turistických karet si zakoupíte Stockholm Pass na stanovený počet dní, takže si můžete sami rozvrhnout, jaké atrakce a kdy chcete navštívit.

Stockholm Pass je v nabídce na 1, 2, 3 nebo 5 dní. Platí pro kalendářní dny, takže si musíte předem rozmyslet, zda se vám vyplatí aktivovat kartu pozdě odpoledne nebo to nechat raději až na ráno. Bez ohledu na to, zda si aktivujete kartu v 10:00 nebo v 15:00 odpoledne, bere se to jako 1 den.

Po zakoupení karty vám přijde email, kde si Stockholm Pass jednoduše stáhnete do mobilu. Nemusíte nic tisknout.

V tomto emailu se zároveň dozvíte, zda si budete muset při současných omezeních do některých památek provést rezervaci online. Většinou to nebývá potřeba, ale pokud ano, vše se dozvíte.

Kartu si následně aktivujete předložením mobilu u brány první atrakce. Od této chvíle bude platit karta po vybraný počet dní. Pokud máte kartu na 2 dny a aktivujete jí v sobotu, platit vám bude na celý víkend.

Jaké památky, muzea a atrakce jsou zahrnuté ve Stockholm Pass?

Stockhom Pass zahrnuje vstup do více než 60 míst ve Stockholmu včetně:

 • Museum Vasa (170 SEK)
 • Vikinské muzeum (179 SEK)
 • Nordiska muzeum (140 SEK)
 • Stockholmská katedrála (60 SEK)
 • SkyView Globe Arena (160 SEK)
 • Fotografiska muzeum (155 SEK)
 • Millesgarden muzeum (155 SEK)
 • Prohlídka Stockholmského souostroví (325 SEK)
 • Neomezená jízda vyhlídkovým autobusem (350 SEK)
 • Plavba lodí Královským kanálem (250 SEK)
 • …a mnoho dalších (Kompletní seznam atrakcí najdete tady)

Přecházíme k tomu nejdůležitějšímu…

Jaká je cena Stockholm Pass?

Ceny za Stockholm Pass se liší dle toho, na kolik dní si kartu zakupujete – v nabídce je 1, 2, 3 nebo 5 denní vstup.

Ceny jsou následující:

 • 1 den: dospělí 549 SEK, děti 249 SEK
 • 2 dny: dospělí 959 SEK, děti 369 SEK
 • 3 dny: dospělí 1209 SEK, děti 479 SEK
 • 5 dní: dospělí 2569 SEK, děti 629 SEK

Pozn.: Snížená cena platí pro děti 6-15 let.

Kolik s turistickou kartou ušetřím?

Na reálném příkladu si ukážeme, zda se vám Stockholm Pass vyplatí. Pro lepší prozkoumání Stockholmu jsou ideální 3 dny. Dejme tomu, že každý den stihnete v pohodovém tempu vstup do 3 památek a třetí den zamíříte na Stockholmské souostroví. Itinerář by pak vypadal nějak takto:

 • Museum Vasa (170 SEK)
 • Vikinské muzeum (179 SEK)
 • Nordiska muzeum (140 SEK)
 • SkyView Globe Arena (160 SEK)
 • Fotografiska muzeum (155 SEK)
 • Muzeum Nobelovy ceny (130 SEK)
 • Prohlídka Stockholmského souostroví (325 SEK)
 • Neomezená jízda vyhlídkovým autobusem (350 SEK)

Na 3 dny vyjde Stockholm Pass na 1209 SEK. Bez karty zaplatíte za atrakce 1609 SEK, tj. v tomhle případě byste ušetřili v přepočtu kolem 1000 Kč.

Pokud si navíc zajistíte ubytování v docházkové vzdálenosti, ušetříte taky za lístek na MHD (na 3 dny vyjde lístek na 430 SEK), protože se můžete přemísťovat díky vyhlídkovému autobusu nebo lodí.

Je to ale příklad od příkladu, takže předem propočtěte a uvidíte, zda se karta vyplatí i vám.

Komu se karta vyplatí?

Nejste student ani dítě – řada památek nabízí vstupné zdarma pro děti do 18 let a snížené vstupné pro studenty. Je dobré si předem zkontrolovat, jak na tom jsou památky a muzea, která plánujete navštívit.

Jste ve Stockholmu poprvé a plánujete navštívit víc památek – pokud je vaším cílem především nasávat zdejší atmosféru, procházet se kolem přístavu a navštívit jen minimum památek, karta vám úsporu nepřinese.

Jak co nejlépe využít Stockholm Pass?

 • Navštivte min. 2-3 atrakce denně.
 • Na čím delší dobu si kartu pořídíte, tím více ušetříte.
 • Vybírejte si nejdražší památky.
 • Aktivujte kartu brzy ráno.
 • Připravte si itinerář cesty – naplánujte si prohlídku památek poblíž sebe.

Jak a kde koupit Stockholm Pass?

Na oficiálních stránkách Stockholm Pass si zvolíte kartu dle počtu dní, doplníte své údaje a potvrdíte.

Po zaplacení vám přijde karta přímo do emailu, odkud si jí jen stáhnete do mobilu, popř. vytisknete, pokud jí chcete mít pro sichr i v ruce.

A můžete vyrazit!

Shrnutí

Stockholm Pass je turistická karta, díky které získáte vstup na více než 60 památek, atrakcí a muzeí ve městě včetně Stockholmského souostroví a neomezené jízdy vyhlídkovým autobusem a plavby lodí. Pokud plánujete navštívit Stockholm na víc dní, určitě bych o kartě popřemýšlela, protože vám může přinést velkou úsporu. Získejte kartu zde.

Pokud máte dotaz ke Stockholm Pass, dejte nám vědět v komentáři níže. Šťastnou cestu!

Více informací o Stockholmu

STOCKHOLM: Podívejte se na tipy, co vidět ve Stockholmu (vstupné, otevírací doba, mapa, fotografie). Máme taky připraveného průvodce Stockholem s praktickými tipy.

HELSINKY: Podívejte se na nejkrásnější místa, co navštívit v Helsinkách (včetně mapy a informací

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *