Kodaň za 3 dny: Itinerář trasy a tipy, co vidět v Kodani

co vidět v kodani za 3 dny

Kodaň, hlavní město Dánska, je známá svými kanály, výbornou kuchyní, historickými památkami a jedinečnou směsicí moderní architektury a historického šarmu. Plánujete navštívit Kodaň na 3 dny? Při plánování vám pomůže itinerář a průvodce nejkrásnějšími místy, co vidět v Kodani za 3 dny včetně přehledné mapy.

Dá se navštívit Kodaň za 3 dny?

Kodaň je relativně malé město (cca 600 tisíc obyvatel), které se dá z velké části prochodit pěšky. Terén je plochý a snadno se dostanete z jednoho místa na druhé. Na vzdálenější místa můžete využít veřejnou dopravu (metro, vlaky, autobusy, vodní autobusy), která je plně integrovaná a funguje skvěle.

3 dny v Kodani jsou dostatečný čas pro to, abyste stihli navštívit hlavní památky a atrakce ve městě, ochutnat zdejší vyhlášenou kuchyni, projít se kolem nábřeží a strávit nějaký čas na pláži.

Magstræde / co navštívit v Kodani

Mapa trasy, co vidět v Kodani za 3 dny

Itinerář pro Kodaň je navržený tak, aby místa ležela poblíže sebe a nemuseli jste ztrácet čas přejížděním napříč městem. V každém dni je od všeho něco – kultura, historie, odpočinek i výborné jídlo.

Při plánování vám pomůže mapa, kde jsou vyznačené trasy pro jednotlivé dny. Mapu si můžete stáhnout a upravit podle potřeby.

JAK POUŽÍVAT TUTO MAPU: Výše najdete podrobnou mapu trasy v Kodani. Kliknutím do levé horní části mapy uvidíte samostatné vrstvy s vyznačenými místy. Můžete skrýt a zobrazit různé vrstvy nebo kliknutím na ikony na mapě zobrazit názvy míst, která zmiňuji v průvodci pro Kodaň za 3 dny. Pokud si chcete mapu uložit, označte jí hvězdičkou. Pro větší verzi klikněte na ikonu v pravém horním rohu.

CO NAVŠTÍVIT A VIDĚT V KODANI ZA 3 DNY?

KODAŇ ZA 3 DNY: Nyhavn a Malá mořská víla

Itinerář na 1. den v Kodani

 • Přístav Nyhavn
 • Zámek Amalienborg
 • Malá mořská víla a pevnost Kastellet
 • Hrad Rosenborg a zahrady
 • Tržnice Torvehallerne a čtvrť Nørrebro

Ráno

Nyhavn

Naše kodaňské dobrodružství začneme v ikonickém přístavu Nyhavn. Toto malebné místo je proslulé svými barevnými měšťanskými domy ze 17. století, historickými dřevěnými loděmi a živou atmosférou.

kodaň přístav nyhavn
Přístav Nyhavn / co vidět v Kodani

Můžete se procházet kolem kanálu nebo pozorovat okolní cvrkot v jedné z restaurací se zahrádkami, které přístav lemují.

Skočte na výborné vafle do Vaffelbageren Nyhavn nebo za roh do jedné z pekáren pro wienerbrød, tradiční pečivo ve tvaru šneka (v Dánsku se dělá na různé způsoby).

kam v kodani - přístav nyhavn

Nyhavn je jedním z nejoblíbenějších míst v Kodani. Už dopoledne se sem nahrnou davy. Pokud přijedete ráno, užijete si atmosféru místa bez davů turistů. Samotný přístav je malý a projdete ho relativně rychle.

kodaň přístav nyhavn
Přístav Nyhavn / co vidět v Kodani

Od Nyhavn pokračujeme směrem k nábřeží, kde se dáme doleva. Celé nábřeží v Kodani je skvěle upravené, s lavičkami a výhledy na protilehlou ultramoderní budovu opery. Kolem nábřeží dojdeme za pár minut k paláci Amalienborg.

Kodaň nábřeží
Kodaň nábřeží
Kodaň nábřeží

Dopoledne

Amalienborg

Amalienborg, sídlo dánské monarchie, tvoří elegantní komplex čtyř identických budov, které obklopují okrouhlé náměstí, v jehož středu stojí socha krále Frederika V. na koni. Dnes jsou dva z paláců využívány jako rezidence dánské královské rodiny, v paláci Christian VIII. se nachází muzeum Amalienborg.

Amalienborg Kodaň

Pokud dorazíte na poledne, budete svědky střídání stráží. Palác můžete navštívit taky zevnitř. Otevírací doba je velmi proměnlivá – před návštěvou jí pro jistotu překontrolujte zde.

střídání stráže Amalienborg Kodaň

Vstupné do muzea Amalienborg je 125 DKK a zvýhodněné pro studenty 80 DKK. Děti do 18 let mají vstup zdarma. Můžete si koupit kombinovanou vstupenku do Amalienborg a Rosenborg za zvýhodněnou cenu.

Ubytování v Kodani 😴

kodaň ubytování
Cabinn Copenhagen

Levné ubytování s dobrou dostupností

kodaň ubytování
Next House Copenhagen

Výborné zázemí a skvělá cena

Frederiks Kirke

Jen kousek od Amalienborg uvidíte vykukovat nad okolními domy barokní kopuli Frederiks Kirke, nejznámějšího kostela v Kodani. Uvnitř kostela si můžete prohlédnout nádherné fresky, zlacené detaily a vysoké mramorové sloupy.

Frederiks Kirke Kodaň
 • Vstupné: Vstup do kostela je zdarma (dary jsou vítané) a můžete dokonce vystoupat i do kopule – zde najdete více informací o návštěvě kopule.
 • Otevírací doba: Mramorový kostel je otevřený od pondělí do čtvrtka a v sobotu v čase 10:00-17:00, v pátek 12:00-17:00 a v neděle 12:30-17:00.

Jak ušetřit v Kodani: Kodaň je jedno z nejdražších měst na světě. Díky Copenhagen Card získáte vstup zdarma do více než 80 míst v Kodani, včetně plavby lodí, zahrad Tivoli, Christiansborg, ZOO, Rosenborg a dalších. K tomu zahrnuje neomezenou dopravu zdarma nejen v Kodani, ale v celém regionu (včetně cesty z letiště). Přečtěte si podrobnou recenzi karty zde.

Odpoledne

Malá mořská víla

Od Frederiks Kirke a Amalienborg pokračujeme dál po upraveném nábřeží. Asi za 20 minut dojdeme pohodovou chůzí k ikoně Dánska – Malé mořské víle. Bronzová socha tu sedí už více jak 100 let. Vytvořil jí sochař Edvard Eriksen, jemuž byla předlohou pohádka Hanse Christiana Andersena o mladé mořské víle.

Kolem se nachází příjemný park, který na jaře doslova zahalí růžové květy.

Malá mořská víla Kodaň

Kastellet

Můžete si dát piknik v parku nebo rovnou pokračovat do pevnosti Kastellet. Ta možná není na každém itineráři míst, co vidět v Kodani, ale je to zajímavé místo k návštěvě.

Kastellet je jednou z nejlépe zachovalých hvězdicových pevností v Evropě. Je obklopená mohutnými hradbami, po kterých se můžete projít.

Dnes slouží jako vojenská kasárna, která je zdarma přístupná veřejnosti.

Kastellet Kodaň
 • Otevírací doba: V létě je Kastellet otevřená v čase 6:00-22:00 a v zimě v čase 6:00-20:00.
 • V zadní části pevnosti jsou toalety zdarma.

Rosenborg a Králova zahrada

Po návštěvě pevnosti se vydáme k hradu Rosenborg, který patří mezi nejkrásnější místa, co vidět v Kodani. Hrad nechal postavit král Christian IV. jako svou letní rezidenci, takže uvnitř můžete vidět mnoho významných historických předmětů, včetně dánských korunovačních klenotů, královských portrétů, krásného nábytku i kolekce zbraní a brnění.

Rosenborg Kodaň

Od pevnosti se sem dostanete asi za půl hodiny pohodovou chůzí, popř. můžete nasednout na veřejnou dopravu a vystoupit kousek od hradu. Poblíž staví z Kastellet vlaky, metro i autobusy.

Hrad obklopují krásné zahrady Kongens Have (Králova zahrada), které jsou nejstarším a nejoblíbenějším městským parkem v Kodani. Zahrady plné květinových záhonů, starých stromů, soch a malých jezírek, kam chodí místní na piknik a procházky.

Rosenborg Kodaň

Podvečer

Tržnice Torvehallerne

Po prohlídce památek zakončíme den v Torvehallerne, moderní tržnici ze skla a oceli s více než 60 stánky, kde se prodává vše od čerstvých ryb a gurmánské čokolády až po bio ovoce z místních zdrojů.

Tržnice leží jen pár minut od hradu Rosenborg, vedle stanice Nørreport, takže si její návštěvu můžete naplánovat před nebo po prohlídce hradu.

kodaň za 3 dny co vidět - Torvehallerne

Čtvrť Nørrebro

Pokud máte chuť a čas, vydejte se na večer ke kamennému mostu Dronning Louises Bro do čtvrti Nørrebro. Je to jen kousek od tržnice a hradu Rosenborg.

Můžete posedět s místními přímo u vody a užít si výhledy na západ slunce nad čtvrtí Nørrebro.

Nørrebro je jedna z nejživějších a nejrozmanitějších čtvrtí Kodaně, která nabízí multikulturní atmosféru, nezávislé obchody a příjemné restaurace.

KODAŇ ZA 3 DNY: Centrum a zahrady Tivoli

Itinerář pro 2. den v Kodani

 • Rundetaarn a Strøget
 • Strøget
 • Christiansborg
 • Zahrady Tivoli

Ráno

Rundetaarn

Náš druhý den začneme v centru města, které tvoří otevřená náměstí a úzké uličky lemované barevnými domy, kde sídlí dánské obchůdky a kavárny. Vystupte ve stanici Nørreport a vydejte se ke Kulaté věži (Rundetaarn).

Rundetaarn je ikonická památka Kodaně a jednou z nejstarších funkčních observatoří v Evropě (stojí tu už od 17. století). Toto místo určitě musí být na seznamu, co vidět v Kodani.

rundetaarn kodaň

Už cesta nahoru je zážitkem – až k vrcholu věže se místo tradičních schodů vine spirálová rampa, která je lemovaná historickými expozicemi o historii věže.

 • Vstupné: Vstupné je 40 DKK a 10 DKK pro děti 5-15 let.
 • Otevírací doba: Kulatá věž je otevřená od dubna do konce září denně v čase 10:00-20:00 a od října do března v čase 10:00-18:00 a v úterý a ve středu až do 21:00, takže si můžete užít pohled na nádherně nasvícenou Kodaň.

Centrum a Strøget

Centrum se rozprostírá kolem pěší třídy Strøget mezi rozlehlým náměstím Kongens Nytorv a kodaňskou katedrálou. Projděte si kouzelné uličky (Magstræde je obzvlášť kouzelná), zajděte do jedné z kaváren na skořicového šneka nebo dánský smørrebrød (obložený chléb) a užijte si uvolněnou atmosféru města.

kam v kodani / centrum kodaň
Magstræde / co navštívit v Kodani

Dopoledne

Christiansborg

Přejdeme kanál Frederiksholms a dostáváme se ke Christiansborg, sídlu dánského parlamentu, Nejvyššího soudu a kanceláře premiéra. Krásná neobarokní budova, kde můžete venku posedět na lavičce s výhledem na koně.

Stáje u Christiansborg / co navštívit v Kodani, Dánsko

Christiansborg můžete navštívit taky zevnitř. Prohlédněte si bohatě zdobené královské reprezentační místnosti nebo se vydejte do podzemí paláce a prozkoumejte jeho archeologické vykopávky se zbytky starých pevností a hradů, které kdysi stály na tomto místě.

Vstupné do Christiansborg se liší podle toho, co vše plánujete vidět.

Kombinovaná vstupenka vyjde nejvýhodněji, pokud plánujete vidět vše (královské reprezentační místnosti, královská banketní kuchyně, zříceniny pod Christiansborg a královské stáje) – dospělí 175 DKK, studenti 155 DKK, děti do 18 let zdarma

Vstupenky na jednotlivá místa se pak pohybují v rozmezí 65-105 DKK – zde najdete více informací. Vstup do věže a kostela je zdarma.

Vnitřní prostory zámku jsou většinou přístupné v čase 10:00-17:00, ale mohou se v průběhu roku (v zimě bývá v pondělí zavřeno). Podívejte se na aktuální otevírací dobu na oficiálních stránkách.

Ubytování v Kodani 😴

kodaň ubytování
Comwell Copenhagen Portside Dolce

Oblíbený, moderní hotel kousek od metra

kodaň ubytování
CPH Hotel

Skandinávský hotel s bazénem

Radnice a muzea v Kodani

Od Christiansborg pokračujeme k radnici, impozantní budově z červených cihel, která se nachází jen pár minut od Christiansborg.

Rådhuspladsen Kodaň, Dánsko

Po cestě můžete navštívit muzeum umění Glyptoteket nebo Národní muzeum Dánska, pokud vás zajímá dánská historie a kultura.

☞ Čtěte podrobného průvodce dopravou v Kodani (letiště, metro a MHD)

Odpoledne

Zahrady Tivoli

Odpoledne zasvětíme třetímu nejstaršímu zábavnému parku na světě, který se nachází netradičně přímo v centru města – zahrady Tivoli.

zahrady Tivoli / Kodaň

Je to krásné místo i pro ty, kteří si chtějí užít procházku v krásně upravených zahradách. Díky tomu se tu stýkají všechny generace, děti a senioři, místní a turisté. Mladí si užívají zábavu na atrakcích, starší procházku kolem jezírek a upravených zákoutí.

zahrady Tivoli / Kodaň

Klidně tu můžete strávit celý den. Jsou tu restaurace, stánky s občerstvením, klidná a rušná místa s živou hudbou, lehátka i lavičky bokem od atrakcí. Po setmění jsou zahrady Tivoli krásně nasvícené.

zahrady Tivoli / Kodaň

KODAŇ ZA 3 DNY: Národní akvárium Dánska a Christianshavn

Itinerář pro 3. den v Kodani

 • Národní akvárium Dánska
 • Amager Strand
 • Christianshavn a Christiania
 • Kødbyen

Ráno

Národní akvárium Dánska

Národní akvárium Dánska je jedním z největších a nejmodernějších akvárií v severní Evropě. Nachází se mimo centrum Kodaně, ale snadno se sem dostanete žlutou linkou metra M2 (zastávka Kastrup St. směr letiště) a odtud pár minut pěšky k pobřeží.

Už samotná budova akvária vás zaujme svou futuristickou architekturou. Uvnitř je akvárium rozdělené do několika částí včetně tunelu oceánu, kde si budete připadat jako na dně moře se žraloky, rejnoky a mnoha dalšími mořskými živočichy.

Modrá planeta Kodaň, Dánsko

Na prohlídku akvária vám postačí cca 1-1,5 hodiny. Rezervujte si vstupenky předem – jsou levnější. Navíc v ranních časech si užijete akvárium jen s pár dalšími.

 • Vstupné do Národního akvária Dánska: Plné vstupné je 199 DKK (v sezóně 209 DKK) a 107 DKK (v sezóně 112 DKK) pro děti 3-11 let. Ceny platí při rezervaci online – na místě jsou vstupenky dražší.
 • Otevírací doba: V hlavní sezóně je otevřeno denně v čase 10:00-21:00, po zbytek roku pak v pondělí 10:00-21:00 a od úterý do neděle 10:00-17:00

Více informací: Čtěte nejkrásnější místa, co navštívit v Kodani.

Dopoledne

Amager Strand

Po prohlídce akvária se vydáme na Amager Strand, k rozlehlé písčité pláži s výhledem na most Øresund, který propojuje Dánsko se Švédskem. Je to skvělé místo pro procházku nebo relax u vody.

amager strand kodaň za 3 dny

Kolem vede upravená promenáda, je tu občerstvení, menší přístav, lavičky i toalety. Pokud jedete autem, v okolí je dostatek bezplatných míst k parkování.

Odpoledne

Christianshavn

Odpoledne strávíme ve čtvrti Christianshavn. Ta je známá především svými malebnými kanály, díky kterým nese přezdívku “Kodaňské Benátky”. Narozdíl od kanálu Nyhavn je Christianshavn více autentická a méně turistická.

Projděte se kolem malebných kanálů lemovaných zachovalými starými budovami, kde se líně poflakují barevné lodě a jachty. Přejděte až k nábřeží, kde jsou stoly a různá sezení, abyste si mohli sednout k vodě a jen relaxovat s místními.

Christianshavn Kodaň

Kostel Našeho Spasitele

Po cestě se můžete stavit v kostele Našeho Spasitele, který je jedním z nejzajímavějších kostelů v Dánsku. Má totiž věž s venkovním točitým schodištěm, na kterou můžete vystoupat. Není to místo pro ty, co se bojí výšek, ale pokud máte rádi výhledy nebo se chcete překonat, nenechte si kostel ujít.

Christianshavn Kodaň kostel našeho spasitele
 • Vstupné do kostela: zdarma
 • Vstupné na věž: 69 DKK, 53 DKK pro studenty a seniory nad 65 let, 20 DKK pro děti 5-14 let, do 5 let zdarma
 • Otevírací doba: 9:00-20:00, věž je v lednu uzavřená

Freetown Christiania

Nebo se vydejte do Christiania, slavného freetown uprostřed Kodaně, který je známý svým liberálním způsobem života, barevným pouličním uměním a komunitním duchem.

Čtvrť je nejkontroverznějším místem v Kodani, kdy jedni jsou z ní naprosto unešení, jiní by jí klidně ze svého itineráře vyškrtli. My se řadíme do druhé skupiny, ale je na každém, aby si udělal svůj obrázek. Připravte se na linoucí se vůní marihuany a ne vždy přátelské místní.

Christiania Kodaň
 • Vstupné: zdarma
 • Upozornění: Na řadě míst platí zákaz focení. Časté zátahy policie.

Ze čtvrti Christianshavn pokračujeme směrem k pobřeží, odkud můžete pokračovat přes most k přístavu Nyhavn, kde začal náš první den v Kodani. Nebo pokračujte příjemnou procházkou dál podél pobřeží k futuristické budově opery. Po cestě jsou stánky s jídlem a posezení s výhledem na západní stranu Kodaně.

Večer

Čtvrť Kødbyen

Pokud hledáte něco speciálního, kde zakončit svůj 3-denní itinerář v Kodani, vydejte se do čtvrti Kødbyen. Ta je známá svými výbornými restauracemi a bary, kde můžete ochutnat kuchyni z celého světa. Náš tip je Warpigs Brewpub, kde si na své přijdou ti, co mají rádi uvolněnou atmosféru, skvělé jídlo a pivo.

Smørrebrød / co ochutnat v Kodani, Dánsko
Smørrebrød – co ochutnat v Kodani

Kde se ubytovat v Kodani

 • Comwell Copenhagen Portside Dolce by Wyndham: Fantastický, nový hotel s kompletním zázemím, výbornými snídaněmi a jen pár kroků od metra a lodního autobusu
 • Next House Copenhagen: Ubytování se skvělým poměrem ceny a kvality v klidné části na kraji centra, společenská místnost s hernou, sdílenou kuchyní, pračkou, na výběr samostatné pokoje s koupelnou nebo sdílené pokoje
 • CPH Hotel: Útulný hotel zařízený ve skandinávském stylu s bazénem a wellness
 • Cabinn Copenhagen: Levné ubytování včetně vlastní koupelny, snídaně a dobré dostupnosti do centra

Ubytování v Kodani 😴

kodaň ubytování
Cabinn Copenhagen

Levné ubytování s dobrou dostupností

kodaň ubytování
Next House Copenhagen

Výborné zázemí a skvělá cena

Jak si užít Kodaň za 3 dny

 • Papírové mapy a menší průvodce Kodaní si můžete vzít zdarma ve stanicích metra.
 • Půjčte si kolo a projeďte se kolem nábřeží. Kodaň je velmi přátelská k cyklistům.
 • Kodaň má krásné parky a dlouhé, upravené nábřeží, které svádí k procházkám. Pohodlné boty jsou nutností.
 • Pokud snadno prochladnete, vezměte si šál na krk, abyste se ochránili před studeným větrem.
 • Pořiďte si Copenhagen Card a za jednu cenu získejte zdarma vstup do většiny míst v Kodani a neomezenou dopravu v celém regionu (včetně cesty z letiště).
 • V Kodani najdete čisté toalety zdarma. V centru jsou u přístavu Nyhavn, u Strøget nebo na náměstí s radnicí. Stačí zadat “Public toilet” do Google maps a vyjedou vám ty nejbližší (jen pozor na to, že některé jsou určené pouze pro dámy a některé pro pány).
Kodaň, Dánsko

Naplánujte si svou cestu snadno a rychle. Pokud si něco koupíte prostřednictvím našich odkazů, získáme malou provizi. Vy neplatíte nic navíc. Děkujeme!

Toto byl náš itinerář a mapa trasy, co vidět v Kodani za 3 dny. Máte dotaz? Rádi ho zodpovíme v komentáři níže. Šťastnou cestu!

Více informací o Skandinávii

KODAŇ: Inspirujte se nejkrásnějšími místy v Kodani. Pro více informací o letišti a MHD čtěte podrobného průvodce dopravou v Kodani. V tomto článku se dozvíte, jak ušetřit v Kodani s Copenhagen Card.

STOCKHOLM: Stockholm je dalším krásným, královským městem ve Skandinávii. Inspirujte se tipy, co navštívit ve Stockholmu.

HELSINKY: Zde jsou tipy na nejkrásnější místa, co vidět v Helsinkách.

Získejte ještě více inspirace a vyberte si destinaci pro vaší další cestu zde.

2 názory na “Kodaň za 3 dny: Itinerář trasy a tipy, co vidět v Kodani”

 1. Velmi děkuji za skvěle přehledně a erudovaně zpracovaný itinerář i mapu. Zítra odlétáme a pro nás je to i po všem tom studiu památek a lákadel Kodaně perfektní. Dokonce i ubytování už máme zde doporučované. Příště začnu rovnou na Vašich stránkách. Mějte se krásně a tvořte prosím dál. Marek

  1. Dobrý den Marku,

   moc děkujeme za krásný komentář a ať se výlet do Kodaně vydaří.

   Budeme se těšit příště. 🙂

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *