Copenhagen Card: Jak ušetřit na památkách a dopravě v Kodani? (2024)

copenhagen card / jak ušetřit v kodani

Copenhagen Card zahrnuje neomezenou dopravu a vstup do nejznámějších míst, muzeí a památek v Kodani. V tomto článku si povíme bližší informace o Copenhagen Card, jaké památky karta zahrnuje, kolik stojí a zda se kodaňská karta vyplatí.

Kodaň má pověst jednoho z nejdražších měst na světě. Pokud si chcete užít návštěvu dánské metropole se vším všudy, projít si památky, zavítat do zábavného parku Tivoli a naplno využívat veřejnou dopravu, výlet do Kodaně se může pěkně prodražit.

Oblíbeným způsobem, jak v Kodani ušetřit na dopravě a vstupném, je Copenhagen Card. Teď si jí blíže rozebereme – jaké památky zahrnuje, kde jí koupit a jaká je její cena.

Co je Copenhagen Card?

Copenhagen Card je cestovní karta, která byla navržená ve spolupráci s památkami a dopravci v Kodani, a vy jste tak ušetřili nebo si zjednodušili cestování po Kodani. Kartu budete mít ve svém mobilu, kde jí stačí oskenovat nebo ukázat u vstupu.

kodaň plavba lodí
Plavba lodí je součástí Copenhagen Card

Jaké jsou výhody Copenhagen Card?

Vstup zdarma do více jak 80 památek, muzeí a atrakcí v Kodani a okolí. Kodaňská karta zahrnuje nejoblíbenější atrakce v Kodani včetně plavby lodí, hradu Rosenborg, zámku Amalienborg, zahrad Tivoli a Dánského centra architektury.

Neomezené využívání dopravy v Kodani. Patří sem metro, autobusy, vlaky a vodní autobusy. Kartu nemusíte přikládat k turniketu.

Doprava zdarma v celém regionu, kam patří Roskilde, Helsingør (Elsinore), Humlebæk, Rungsted, Hillerød, Køge, Frederikssund a Lejre. Kartu nemusíte přikládat k turniketu.

Kodaňská karta se vztahuje na jednoho dospělého a až 2 děti do 12 let, které jsou automaticky zdarma součástí. Pro 2 děti do 12 let pak získáte se svou kartou vstupy a dopravu zdarma.

Kartu si můžete koupit na 24, 48, 72, 96 nebo 120 hodin. A co je důležité – karta se aktivuje až při prvním použití.

Nemusíte si kupovat žádné další vstupenky ani jízdenky. Na vše vám stačí Copenhagen Card.

Na aktivaci karty máte 2 roky. Pokud plánujete návštěvu Kodaně během nejbližších měsíců, je lepší si kartu koupit teď. S každou novou turistickou sezónou se totiž většinou zvyšují ceny vstupného a tím se pak zvyšuje taky cena za kodaňské karty.

Kartu můžete stornovat zdarma do 6 měsíců od koupě.

kodaň

Jaké památky a místa karta zahrnuje?

Copenhagen Card zahrnuje vstup zdarma do více než 80 míst v Kodani a celém regionu včetně:

 • Christiansborg (105 DKK)
 • Zahrady Tivoli (155 DKK)
 • Plavba lodí (135 DKK)
 • Hrad Rosenborg (140 DKK)
 • Zámek Amalienborg (125 DKK)
 • Dánské centrum architektury (115 DKK)
 • Národní muzeum Dánska (130 DKK)
 • Hrad Kronborg (125 DKK)
 • Copenhagen ZOO (239 DKK)
 • Glyptoteket (125 DKK)
 • a další

Součástí Copenhagen Card je taky neomezená doprava v rámci Kodaně (metro včetně metra z letiště, autobusy, vlaky, vodní autobusy) a doprava v celém regionu, takže můžete vyrazit zdarma do Roskilde, k hradu Kronborg a dalších míst v okolí Kodaně.

rosenborg kodaň

Jaká je cena Copenhagen Card?

Cena se liší podle období, na které si kartu zakupujete:

 • 499 DKK na 24 hodin, pro děti 279 DKK
 • 739 DKK na 48 hodin, pro děti 399 DKK
 • 919 DKK na 72 hodin, pro děti 489 DKK
 • 1069 DKK na 96 hodin, pro děti 579 DKK
 • 1199 DKK na 120 hodin, pro děti 649 DKK

Na každou Copenhagen Card můžete uplatnit zdarma 2 děti do 12 let. Stačí vám jedna karta. Dětskou Copenhagen Card je pak potřeba koupit v případě, že na jednu dospělou osobu připadají více jak 2 děti.

Kde koupit a vyzvednout Copenhagen Card?

Copenhagen Card získáte na tomto odkaze. Do emailu vám během několika minut dorazí potvrzení, kde bude taky 8-místný kód a odkaz na stažení aplikace.

Stáhnete si aplikaci, zadáte kód karty a před prvním použitím kliknete na “Aktivovat”. Od této chvíle můžete kartu používat ve veřejné dopravě a pro vstup do památek. Nikam nemusíte.

Při vstupu do památek stačí kartu oskenovat z mobilu, popř. ukázat pracovníkovi. V metru, autobuse ani vlaku kartu skenovat nemusíte. Metro ani vlaky v Kodani a okolí nevyužívají turnikety, kde byste kartu museli přiložit, aby se vám turnikety otevřely. Při nástupu do autobusu stačí ukázat kartu řidiči.

kodaň dánsko

Vyplatí se kodaňská karta?

Kodaňská karta se vyplatí všem, kteří plánují častěji využívat městskou dopravu a navštívit více památek, užít si plavbu lodí nebo se vydat za zábavou do parku Tivoli.

Pokud máte ubytování v centru a vaším cílem je spíše nasávat atmosféru města, karta vám žádnou úsporu nepřinese.

Copenhagen Card se vyplatí taky rodinám s dětmi, protože na jednu kartu cestují s rodičem zdarma 2 děti do 12 let. Spousta památek je v Kodani pro děti do 18 let zdarma, ale například plavba lodí, zahrady Tivoli nebo Copenhagen ZOO jsou placené atrakce i pro děti.

Nejlepší rezervační zdroje pro návštěvu Kodaně

Přes Booking.com hledáme veškeré ubytování. Jedná se o největší ubytovací portál na světě a najdete tu vše od moderních hotelů, útulných penzionů po přímořské vily.

Get Your Guide je obrovský rezervační systém pro nákup vstupenek, výletů s průvodci a nejrůznější aktivity. Na jednom místě si můžete přečíst zkušenosti ostatních cestovatelů a zarezervovat lístky do Vatikánských muzeí, plavbu lodí po Dunaji nebo pouštní safari v Dubaji.

Toto byla naše recenze a praktické informace pro Copenhagen Card. Máte dotaz? Rádi ho zodpovíme v komentáři níže. Šťastnou cestu!

Více informací o Skandinávii

KODAŇ: Čtěte podrobný itinerář, co vidět v Kodani za 3 dny. Inspirujte se nejkrásnějšími místy v Kodani. Pro více informací o MHD čtěte podrobného průvodce dopravou v Kodani.

STOCKHOLM: Stockholm je dalším krásným, královským městem ve Skandinávii. Inspirujte se tipy, co navštívit ve Stockholmu.

HELSINKY: Zde jsou tipy na nejkrásnější místa, co vidět v Helsinkách.

Získejte ještě více inspirace a vyberte si destinaci pro vaší další cestu zde.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *