15 tipů, co navštívit a vidět v Drážďanech (2024) + mapa

co navštívit v drážďanech

Plánujete, co vidět a jaké památky vidět v Drážďanech? Podívejte se na našich 15 tipů na zajímavosti a nejkrásnější místa, co navštívit v Drážďanech.

Při plánování itineráře vám pomůžou informace o vstupném, otevírací době a mapa pro Drážďany, kterou si můžete jednoduše stáhnout do počítače nebo mobilu.

Projděte se starým městem Altstadt a nasajte historii Drážďan. Prozkoumejte jedny z nejlepších muzeí v Německu včetně Zwingeru a Královského paláce. Nebo přejděte most do Neustadt a užijte si kousek Berlína v Drážďanech.

Drážďany zajímavosti

V Drážďanech žije přes 550 tisíc obyvatel a jsou tak hlavním městem německé spolkové země Sasko. Leží na řece Labi a ještě před druhou světovou válkou nesli přezdívku Florencie na Labi.

Právě Drážďanům vděčíme za vynález zubní pasty a kávového filtru.

Drážďany mají bohatou historii, kterou dokonale nasajete při procházce Starým městem (Altstadt). Je až k nevíře, že byly v roce 1945 během pouhých 2 dnů téměř rozbombardované.

Město se poté rozhodlo témě všechny památky zrekonstruovat a zrestaurovat do dnešní podoby. Právě kvůli vysoké koncentraci barokních a rokokových staveb se Drážďanům přezdívá Šperkovnice.

Drážďany
Pohled na Altstadt od řeky Labe

V roce 2004 byly Drážďany zapsané na seznam památek UNESCO. Jen o 5 let později je zástupci UNESCO ze seznamu odebrali. Důvodem byla výstavba čtyřproudového moderního mostu Waldschlößchenbrücke, který prý přinesl nepřístupný zásah do scenérie města.

Drážďany za sebou mají bohatou historii, ale zároveň jsou jedním z ekonomicky nejdynamičtějších měst v Německu. Zvlášť díky high-technologiím. Odtud taky vznikl další název pro Drážďany – Silicon Saxony.

Rychlý průvodce pro Drážďany

Nejlepší zážitky v Drážďanech: Zwinger, Frauenkirche a historické jádro, plavba lodí, Prager Straße pro nákupy

Jak se dostat do Drážďan: Drážďany jsou snadno dostupné autobusem i vlakem. Zde si můžete vyhledat všechny autobusové a vlakové spoje.

Kde se ubytovat: Hotel Suitess (luxusní hotel v centru), INNSiDE by Meliá Dresden (4* hotel u Frauenkirche), MEININGER Hotel (levné ubytování v centru)

Jak se dopravovat po městě: V centru Drážďan a přilehlém okolí nejčastěji využijete tramvaje a autobusy. Ty doplňují příměstské železnice S-Bahn a trajekty. Na všechny platí jednotná jízdenka (pokud se nejedná o trajekt soukromé společnosti).

Památky, zajímavosti a co navštívit v Drážďanech

Většinu památek, co stojí za to navštívit v Drážďanech, najdete v Altstadt. Staré město stihnete projít za jeden den. Pokud máte v plánu navštívit i zdejší muzea (která rozhodně stojí za to), vyčleňte si alespoň 2 dny.

V tomto průvodci si ukážeme nejkrásnější památky v Drážďanech, abyste si mohli vytvořit svůj itinerář, pokud plánujete prohlídku Drážďan na 1, 2 nebo i více dní.

1. Frauenkirche

Začneme nejkrásnějším a nejznámějším kostelem v Drážďanech, který dominuje rozlehlému náměstí Neumarkt. Frauenkirche je nádherný barokní kostel, který musí být určitě na seznamu, co vidět v Drážďanech.

Kostel byl během 2. světové války zničen, poté prošel rekonstrukcí a v posledních letech je opět otevřený veřejnosti.

Frauenkirche Drážďany / památky a co navštívit v Drážďanech
Frauenkirche Drážďany

Dovnitř kostela můžete nakouknout zdarma (dary jsou vítané). Interiér působí jako nadýchaný dort. V pastelových barvách, které přitahují zrak až nahoru ke kopuli.

Když vejdete do kostela, po levé straně se nachází vstup do krypty kostela.

Frauenkirche Drážďany / památky a co navštívit v Drážďanech
Frauenkirche Drážďany / památky a co navštívit v Drážďanech
Frauenkirche Drážďany / památky a co navštívit v Drážďanech

Otevírací doba Frauenkirche se může lišit – doporučuji jí zkontrolovat předem na oficiálních stránkách.

Prohlídli jsme si interiér Fraeunkirche a teď je čas vystoupat na kopuli. Výstup na kopuli je jedna z nejlepších věcí, co dělat v Drážďanech. Výhledy na Altstadt a řeku Labe za náročnější výstup určitě stojí.

Frauenkirche Drážďany / památky a co navštívit v Drážďanech / výhled z Frauenkirche
Výhled z Frauenkirche – Neumarkt, Královský palác, Drážďanská katedrála a za nimi Zwinger a Semperoper

Vstup do kopule se nachází z druhé strany kostela. Vstupné je 10 € a snížené 5 € (děti 6-16 let, studenti, senioři, ZTP). Kopule je otevřená denně a otevírací doba se liší podle období:

  • Listopad-únor: pondělí-sobota 10:00-16:00, neděle 13:00-16:00
  • Březen-říjen: pondělí-sobota 10:00-18:00, neděle 13:00-18:00

2. Verkehrsmuseum

Prostorné a interaktivní muzeum dopravy, kde se zabaví děti i dospělí. Uvidíte tady spoustu exponátů z letectví, námořnictví, železniční i automobilové dopravy. Je tu taky velká modelová železnice a dopravní hřiště pro děti.

Verkehrsmuseum / Drážďany zajímavosti
Verkehrsmuseum Drážďany

Verkehrsmuseum sídlí na Neumarkt v krásné historické budově s velkým schodištěm.

Verkehrsmuseum je otevřené denně v čase 10:00-18:00. Vstupné je 11 € a snížené 5 € (děti nad 5 let, studenti, ZTP). Lístky jsme kupovali tady a na místě je jen ukázali při vstupu v mobilu.

UBYTOVÁNÍ DRÁŽĎANY 😴

Hotel Suitess

Luxusní hotel se střešní terasou

Star G Hotel Premium

Moderní 3* hotel

3. Brühlsche Terrasse – co navštívit v Drážďanech

Z Brühlsche Terrasse budete mít jeden z nejkrásnějších výhledů na řeku Labe. Terasa vypadá jako otevřená náruč do Starého města a lemuje jí historická budova Akademie výtvarných umění v Drážďanech.

Brühlsche Terrasse Drážďany / co vidět v  Drážďanech
Brühlsche Terrasse a Akademie výtvarných umění po levé straně

Kolem bronzové sochy planety pak sejdete schody a úzkou uličkou projdete až k Frauenkirche na náměstí Neumarkt. Uličku lemuje několik restaurací a barů, kde se můžete najíst. Doporučuji zvolit jednu z restaurací po levé straně, kde vaří o něco lépe :).

Brühlsche Terrasse Drážďany / co vidět v  Drážďanech
pohled zpět na Brühlsche Terrasse
Drážďany centrum
cesta z Brühlsche Terrasse k Neumarkt a Frauenkirche

4. Stallhof

Pokud půjdete po pravé straně Verkehrmuseum, po levé straně uvidíte vstup na Stallhof. Krásné fotogenické místo, kde se v minulosti odehrávali jezdecké turnaje. Nádvoří tou dobou propojovalo zámek a konírny, které sídlily v dnešním Muzeu dopravy.

Stallhof Drážďany / co navštívit v Drážďanech
Stallhof / Co vidět v Drážďanech
Stallhof Drážďany / co navštívit v Drážďanech

Před Vánoci se na Stallhof koná středověký trh.

Vstup do Stallhof je trochu nenápadný a nachází se kousek za Neumarkt.

5. Fürstenzug

Z druhé strany Stallhof uvidíte Fürstenzug. Jedná se o nástěnnou malbu, kterou tvoří neuvěřitelných 24 000 porcelánových dlaždic.

Fürstenzug Drážďany / památky, co navštívit v Drážďanech
Fürstenzug / Co vidět v Drážďanech

Dlaždice pokrývají 102 metrů dlouhou zeď a vyobrazují saské panovníky. Dokonalý obraz historie Saska na jednom místě. Podle nás jedno z nejkrásnějších míst v Drážďanech, které jen tak někde neuvidíte.

6. Drážďanská katedrála

Jakmile projdete kolem Fürstenzug, před vámi se vyloupne Drážďanská katedrála, která je nejvýznamnější katolickou katedrálou v Drážďanech. Stavba je monumentální a nádherná zvenčí i zevnitř.

Při prohlídce katedrály si nenechte ujít rokokovou kazatelnu a varhany. Vstup je zdarma.

Drážďanská katedrála / památky, co navštívit v Drážďanech
Drážďanská katedrála a nalevo Královský palác

7. Rezidenční palác

Rezidenční palác (nebo taky Královský palác) se nachází po levé straně Drážďanské katedrály. Jedná se o jednu z nejvýznamnějších památek v Drážďanech, kde po staletí sídlil drážďanský dvůr a panovníci Saska.

Rezidenční palác je doslova mixem různých architektonických stylů od renesance, baroka až po historismus. Každý kout je jiný a jedinečný.

Královský palác Drážďany / památky, co navštívit v Drážďanech
Rezidenční palác / Památky, co navštívit v Drážďanech

Při pohledu na Královský palác je až k nevíře, že po náletech během 2. světové války téměř vyhořel. Jeho rekonstrukce byla dokončena až v posledních letech.

Dnes v Rezidenčním paláci sídlí několik muzeí, kde uvidíte bohaté umělecké sbírky v krásných prostorách. Vybrat si můžete mezi Novou a Historickou zelenou klenbou.

V rámci prohlídky Nové zelené klenby můžete navštívit všechny přístupné prostory kromě Historické zelené klenby, tj. v ceně je Turecká komora, Renesanční křídlo, Zbrojnice v Obřím sále, Královské přehlídkové sály Augusta Silného a Porcelánový kabinet, Puškařská galerie v Dlouhé chodbě, aktuální výstavy v Mědirytinovém kabinetu a výhled z věže.

Historická zelená klenba je klenotnice s poklady, ze kterých až přechází zrak.

Vstupné do Nové zelené klenby je 14 €. Děti do 18 let mají vstup zdarma.

V rámci prohlídky můžete navštívit taky věž Královského paláce, odkud budete mít panoramatický výhled na Altstadt.

Královský palác patří k nejoblíbenějším památkám v Drážďanech – pokud chcete ušetřit čas ve frontě, můžete si koupit vstupenku předem a na místě jí jen ukázat v mobilu. Na návštěvu máte celý den, nevolíte si konkrétní hodinu.

Vstupné do Historické zelené klenby je 14 €. Počet lístků do Historické zelené klenby je omezený. Pokud plánujete její návštěvu, rezervujte si vstupenky předem.

Královský palác je otevřený denně kromě úterý v čase 10:00-18:00. Věž je otevřená pouze v letní sezóně do konce října.

8. Semperoper – památky v Drážďanech

Budova Drážďanské opery se nachází hned za Drážďanskou katedrálou. Je nepřehlédnutelná a řadí se k nejkrásnějším operním domům na světě. Konají se tady jedny z nejlepších představení.

Semperoper můžete navštívit v rámci představení nebo během oblíbené prohlídky s průvodcem.

Semperoper / Památky, co navštívit v Drážďanech
Semperoper / Památky, co navštívit v Drážďanech

9. Zwinger

Nalevo od Semperoper se nachází světoznámý Zwinger. Jedno z nejkrásnějších míst v Drážďanech, které si při své návštěvě nemůžete nechat ujít.

Projít si nádvoří se zahradami, vystoupat až na hradby nebo se pokochat sbírkou umění. Na Zwinger si klidně vyčleňte půl dne.

Zwinger Drážďany / Nejkrásnější místa, co navštívit v Drážďanech
Zwinger / Nejkrásnější místa, co navštívit v Drážďanech

Zwinger pochází ze začátku 18. století a je postavený v barokním stylu. Původně měl sloužit jako předhradí pro hrad, který se nachází hned vedle. Dnes Královský hrad zastiňuje a láká většinu návštěvníků v Drážďanech.

Zwinger Drážďany / Nejkrásnější místa, co navštívit v Drážďanech
Zwinger Drážďany / Nejkrásnější místa, co navštívit v Drážďanech
Zwinger Drážďany / Nejkrásnější místa, co navštívit v Drážďanech

Během naší poslední návštěvy (říjen 2022) byly zahrady v v rekonstrukci. Zwinger je ale přesto veřejnosti přístupný.

Uvnitř se nachází 3 muzea. Na všechny platí jedna vstupenka. Každé muzeum sídlí v jiné budově komplexu – podrobný plán najdete na nádvoří. Budovy jsou od sebe vzdálené jen 5 minut chůze.

Součástí vstupenky je Drážďanská galerie, která zahrnuje jednu z nejlepších sbírek starých mistrů v Evropě (Rubens, Tintoreto, Rafael a spousta dalších), Matematicko-fyzikální salon s předměty z fyziky, matematiky i astronomie, a Porcelánová sbírka. Vše vystavené v krásných prostorách Zwingeru.

Vstupné je 14 € a děti do 18 let mají vstup zdarma. Vstupenky jsme kupovali předem, protože Zwinger patří k nejoblíbenějším památkám v Drážďanech a nechtěli jsme riskovat stání ve frontě.

Na místě si pak jen odložíte věci do skříňky a pracovník vám oskenuje čárový kód ze vstupenky v mobilu. Můžete přijít kdykoliv během dne, nerezervujete si konkrétní hodinu.

10. Kreuzkirche

Kreuzkirche představuje hlavní protestanský kostel v Drážďanech i v celém Sasku. V jihovýchodní rohu Altmarkt stojí už přes 800 let.

Kreuzkirche / Co vidět v Drážďanech

Kostel je 92 metrů vysoký a během své existence několikrát shořel. Největší ujmu utrpěl při rozsáhlém bombardování v roce 1945, po kterém doslova vstal jako Fénix z popela.

Uvnitř uvidíte fotografie z jeho historie a rekonstrukce. Je až neuvěřitelné, jak věrohodně se jeho rekonstrukce podařila. Na rozdíl od Frauenkirche je interiér Kreuzkirche jednoduchý a strohý.

Za 5 € můžete vystoupat 259 schodů na vyhlídkovou plošinu ve výšce 54 m a užít si výhled na Drážďany.

Kreuzkirche je otevřený pondělí-pátek 10:00-18:00, sobota 10:00-15:00 a neděle 11:00-18:00.

UBYTOVÁNÍ DRÁŽĎANY 😴

INNSiDE by Meliá Dresden

Útulný 4* hotel v centru

MEININGER Hotel

Levné a moderní ubytování

11. Plavba po Labi a vyhlídkový autobus

Plavba lodí po Labi představuje jednu z nejlepších možností, jak poznat Drážďany. Právě údolí Labe bylo totiž původně na seznamu památek UNESCO.

Obklopují ho nádherné stavby a vy tak otáčíte hlavu z jedné strany na druhou – Drážďanská katedrála, Semperoper, Japonský palác v Neustadt nebo některé státní instituce, které sídlí v historických prostorách.

plavba Lodí Drážďany
Plavba lodí po Labi / co vidět v Drážďanech

Další oblíbenou možností, jak poznat Drážďany, je jízda vyhlídkovým autobusem. Autobusy jsou modrozelené a určitě je nepřehlédnete. Stanoviště jsou dobře značená a na některých stojí taky pracovník.

Autobusy jezdí každých 15-20 minut a staví na 22 zastávkách. Kdykoliv můžete vystoupit a zase nastoupit, takže vyhlídkové autobusy představují dobrou alternativu k místní MHD. Jízdenka se vztahuje na neomezené využívání vyhlídkových autobusů po jeden nebo dva celé dny.

12. Neustadt

Neustadt tvoří dokonalý kontrast ke čtvrti Altstadt. Ve Starém městě se nachází ty nejkrásnější památky a muzea umění. Je plné historie, uhlazené a noblesní.

Naproti tomu Neustadt je surová a živá čtvrť, kde se okamžitě přenesete do hipsterského Berlína. Všude pouliční umění, bary, kavárny a netradiční obchody.

Pro někoho bude možná Neustadt špinavá. A ona vlastně špinavá je, ale to je to její kouzlo.

Na své si tady přijdou taky všichni, co rádi fotí. A kdo má rád výborné jídlo, protože Neustadt má spoustu možností, kam zajít na jídlo.

Abyste Neustadt dokonale poznali, musíte se ponořit do jeho centra. Doporučuji se projít po Louisenstraße a Görlitzer Straße, která je hlavní tepnou čtvrti. Projíždí tudy tramvaj č. 13.

Neustadt Drážďany / co dělat v Drážďanech / Kunsthofpassage
Kunsthofpassage

Pokud půjdete po Görlitzer Straße, uvidíte po levé straně nenápadný podchod do Kunsthofpassage. Kunsthofpassage je centrum umění, kde na nádvoří mezi obytnými domy sídlí několik kaváren a obchůdků.

V sezóně může být docela turistické (my jsme tu byli v říjnu téměř sami). Nádvoří totiž obklopují designově upravené domy, které si tu lidé chodí fotit.

13. Pfunds Molkerei

To je poprvé, co doporučuji navštívit mlékárnu. A nejspíš i naposledy. Pfunds Molkerei ale není jen tak ledajaká mlékárna. Je totiž zapsaná v Guinessově knize rekordů jako nejkrásnější mlékárna na světě.

Pfunds Molkerei je vyzdobená ručně malovanými dlaždicemi. Na fotografiích působí větší, ale ve skutečnosti se jedná o menší prodejnu, kde je v prvním patře restaurace (restaurace není vyzdobená jako mlékárna).

Lidé se sem často chodí jen pokochat a vyfotit se, ale to je škoda, protože si tu můžete koupit výborný sýr, suvenýr nebo si dát mléko.

Mlékárna je od centra trochu z ruky, ale kousek od ní staví tramvaj č. 11 (zastávka Pulsnitzer Straße). My jsme šli z Altstadt přes kamenný most Augustusbrücke do Neustadt. Prošli jsme kolem pozlacené sochy krále Augusta II. po pěší zóně až na Albertplatz, kde staví tramvaj č. 11.

14. Zámek Pillnitz

Zámek Pillnitz je krásný barokní zámek ve čtvrti Pillnitz na samém okraji Drážďan. V zámku dnes sídlí Hradní muzeum a Muzeum dekorativního umění.

To nejlepší vás ale čeká v okolí zámku – barevný, květinový ráj s fontánami, jezírky a Palmovým domem, který ukrývá exotické květiny z Austrálie a Jižní Afriky.

zámek Pillnitz

Na zámku Pillnitz se pěstuje kamélie, která je údajně stará 250 let. Na každou zimu je chráněná mobilním skleníkem. Nejlepší čas pro návštěvu je od poloviny února do dubna, kdy kamélii zdobí desítky tisíc zvonkovitých květů.

Park je otevřený denně v čase 6:00-18:00. Pokud přijdete před 9 h, vstup neplatíte. Zámek je otevřený kromě pondělí denně v čase 10:00-17:00. Aktuální otevírací dobu doporučuji zkontrolovat tady.

Vstupné do zámku je 8 €, snížené 6 € a pro děti do 16 let je vstup zdarma. Vstupenka zahrnuje vstup do muzeí, Palmového domu i parku. Pokud byste chtěli navštívit jen zahrady a Palmový dům, vstupné je 3 € (snížené 2,50 € a děti do 16 let opět zdarma).

Zámek Pillnitz je dobře dostupný autem, na kole podél Labe nebo autobusem č. 63 přímo z Drážďan.

15. Zámek Moritzburg

Zámek Moritzburg jsme navštívili při naší předchozí návštěvě Drážďan. To je přesně to místo, kde se natáčely Tří oříšky pro popelku. Vede k němu most přes jezero, které obklopuje zámek.

Když budete pokračovat za zámek přes jezero, dostanete se do zámecké zahrady. Nebo obejděte zámek dokola a objevte popelčin střevíček na jednom ze schodišť.

zámek Moritzburg / co navštívit v okolí Drážďan

Barokní zámek je uvnitř bohatě zdobený. Můžete ho navštívit v rámci komentované prohlídky. Prohlídky jsou tematicky zaměřené a dokonce se tu konají dětské prohlídky, které probíhají v kostýmech.

Součástí prohlídky jsou taky dočasné výstavy. Aktuální otevírací dobu doporučuji zkontrolovat na stránkách zámku.

Zámek Moritzburg leží jen půl hodiny od Drážďan a je perfektním tipem na půl denní výlet. Parkoviště pro zámek Moritzburg se nachází vedle jezera u zámku. Poplatek za parkování je 1,50 € za první hodinu a 0,70 € za každou další, popř. se dá platit pomocí aplikace. Automat nerozměňuje drobné.

Dostanete se sem taky autobusem č. 477 z autobusového nádraží Bahnhof Neustadt v Drážďanech.

Kde se ubytovat v Drážďanech

Hotel Suitess

Luxusní hotel se střešní terasou

Star G Hotel Premium

Moderní 3* hotel

INNSiDE by Meliá Dresden

Útulný 4* hotel v centru

MEININGER Hotel

Levné a moderní ubytování

Kam na jídlo v Drážďanech

  • Čtvrť Neustadt, kde najdete spousta barů, stánků s pouličním občerstvením a mezinárodní restaurace. Ať už budete mít chuť na něco místního, tacos, pizzu, hamburger, indickou kuchyni nebo si jen dát pivo na zahrádce, tady si přijdete na své.
  • Rustikální hospůdka Sophienkeller, která leží přímo naproti Zwingeru. I přes lokalitu vaří výborné, domácí jídlo a ceny nejsou nadsazené.
  • Curry am Schloss kousek od Královského hradu, kde si můžete dát tradiční currywurst. Je tu okénko a pár stolů.
  • V Coselpalais za Frauenkirche mají zase výborné nadýchané dorty a v Hans im Glück poctivé hamburgery.
  • Posledním tipem je Trödelschänke Dresden, která působí spíše jako muzeum. Zároveň se tady ale dobře a levně najíte.
Augustusbrücke propojuje Alstadt a Neustadt Drážďany
Augustusbrücke propojuje Alstadt a Neustadt

Všechny tipy najdete taky v mapě na konci článku.

☞ Čtěte průvodce dopravou v Drážďanech.

Kdy navštívit Drážďany

Jaro: Jara od března do května jsou v Drážďanech hodně proměnlivá. Objevují se mrazíky nebo lehká sněhová nadílka, která ale brzy roztaje.

Léto: Od června do poloviny září panuje v Drážďanech teplé a slunečné počasí. Denní teploty se v červenci a srpnu pohybují kolem 24 °C, ale mohou vystoupat i výš nebo se naopak může objevit několik chladnějších dní. Na druhou stranu je tu hodně turistů a na nejoblíbenějších místech se tvoří fronty.

Podzim: Od října se dny zkracují a tím i délka slunečního svitu. Teploty klesají k 10 °C a v listopadu v průměru až k 5 °C. V listopadu se taky mohou objevit první sněhové srážky. Tento rok jsme navštívili Drážďany na podzim v týdnu a turistů tu bylo stále dost.

Listopady jsou klidnější a ke konci měsíce pak zase turistů výrazně přibyde v souvislosti s vánočními trhy Striezelmarkt – nejkrásnější vánoční trhy, které jsme kdy měli možnost vidět. Zároveň jsou taky nejstarší v celém Německu. Celé náměstí Altmarkt je plné krásných vánočních stánků a nechybí ani rustikální kolotoče a dům Santa Clause.

Vánoční trhy Drážďany

Zima: Zimy jsou v Drážďanech spíše chladné a teploty se pohybují kolem bodu mrazu. Dny jsou krátké a často pošmourné. V lednu a únoru je ve městě nejméně lidí. V Drážďanech se nachází řada skvělých muzeí, která můžou být jindy v roce přeplněná. V zimě si návštěvu muzeí užijete daleko víc v klidu. Pokud byste rádi ušetřili za ubytování, zima představuje nejlepší čas na návštěvu.

Drážďany praktické informace

Měna: Euro (EUR)

Placení: Pro drobné nákupy a platby je menší mít u sebe hotovost, ale jinak na většině větších míst zaplatíte bez problémů kartou. Ve městě je taky dostatek bankomatů, kde si můžete v případě potřeby hotovost vybrat.

Elektrická zásuvka: 230 V střídavý proud. V Německu se používají zásuvky typu F, které bývají kompatibilní s většinou zásuvek v Evropě. Zásuvka má levou a pravou dutinku a místo uzemňovacího kolíku má uzemňovací pásky nahoře a dole.

Jazyk: Úředním jazykem je němčina, ale většinou se bez problémů domluvíte taky anglicky. Zvlášť v turistických oblastech. Navíc místní bývají obecně vstřícní a rádi pomůžou.

Bezpečnost: Drážďany jsou velmi bezpečné město. Jako jinde na světě platí – v turisticky navštěvovaných místech a ve veřejné dopravě si hlídejte věci před kapsáři.

Jak ušetřit v Drážďanech: S Dresden City Card máte v ceně neomezené cestování veřejnou dopravou a slevy na oblíbená místa v Drážďanech.

Tipy na nejkrásnější místa, co navštívit v Drážďanech: MAPA

JAK POUŽÍVAT TUTO MAPU: Výše najdete podrobnou mapu Drážďan. Kliknutím do levé horní části mapy uvidíte samostatné vrstvy s vyznačenými místy. Můžete skrýt a zobrazit různé vrstvy nebo kliknutím na ikony na mapě zobrazit názvy míst, která zmiňuji v průvodci o Drážďanech. Pokud si chcete mapu uložit, označte jí hvězdičkou. Poté se vám uloží mezi Google mapy a můžete si jí kdykoliv načíst v mobilu nebo počítači. Pro větší verzi mapy klikněte na ikonu v pravém horním rohu.

Naplánujte si svou cestu snadno a rychle. Pokud si něco koupíte prostřednictvím našich odkazů, získáme malou provizi. Vy neplatíte nic navíc. Děkujeme!

Toto byly naše tipy, co vidět v Drážďanech a praktické tipy pro jejich návštěvu. Máte dotaz? Dejte vědět v komentáři níže nebo se podělte o své zkušenosti. Šťastnou cestu!

Více informací o Německu

DRÁŽĎANY: Užitečné tipy o dopravě a parkování najdete v průvodci dopravou v Drážďanech.

NĚMECKO: Podívejte se na náš článek pro více inspirace, co navštívit v Německu.

BERLÍN: Berlín je jedním z nejkrásnějších měst v Německu. Inspiruje se tipy na památky a zajímavosti, co navštívit v Berlíně

HAMBURK: Hamburk je podle některých tím nejkrásnějším městem v Německu. Podívejte se na naše tipy, co vidět v Hamburku a vytvořte si svůj vlastní názor.

NĚMECKÉ ALPY: Německo si pro sebe ukrojilo krásný kus Alp. Co dělat a jaké turistické trasy podniknout v německých Alpách se dozvíte v samostatném článku.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *