Berlín za 3 dny: Nejlepší místa, kam v Berlíně (+ mapa trasy)

kam v Berlíně za 3 dny

Berlín na první pohled nepatří mezi nejkrásnější města v Evropě. Na ten druhý ale zjistíte, že toho nabízí mnoho – zajímavou architekturu, místa plná historie, multikulturní atmosféru a výbornou kuchyni ze všech koutů světa. V tomto článku se podíváme na nejlepší místa, kam v Berlíně za 3 dny.

Součástí je taky mapa trasy pro jednotlivé dny, díky které si svůj výlet do Berlína naplánujete snadno a rychle.

Kam v Berlíně za 3 dny – mapa trasy

Níže najdete mapu, kam v Berlíně za 3 dny – místa jsou barevně odlišená a propojená pro jednotlivé dny, abyste se snadněji zorientovali při svém plánování.

První dva dny zahrnují především centrum Berlína a blízké okolí. Navštívíme ikonické památky, jako je Braniborská brána, TV Tower, Muzejní ostrov nebo Postupimské náměstí.

Berlín má za sebou dlouhou historii a velmi silný příběh, který je podrobně zmapovaný hned na několika místech v itineráři.

Třetí den bude více otevřený a ukážeme si několik variant, aby si mohl vybrat každý podle svých preferencí.

JAK POUŽÍVAT TUTO MAPU: Výše najdete podrobnou mapu s trasou, kam v Berlíně za tři dny. Kliknutím do levé horní části mapy uvidíte samostatné vrstvy s vyznačenými místy. Můžete skrýt a zobrazit různé vrstvy nebo kliknutím na ikony na mapě zobrazit názvy míst, která zmiňuji v itineráři pro 3 dny v Berlíně v Německu. Pokud si chcete mapu uložit, označte jí hvězdičkou. Pro větší verzi klikněte na ikonu v pravém horním rohu.

Rychlý průvodce pro Berlín

Nejlepší zážitky v Berlíně: Televizní věž (lepší rezervovat předem – dlouhé fronty), Muzejní ostrov s katedrálou, Braniborská brána

Jak ušetřit za dopravu a vstup do památek: Berlin WelcomeCard je turistická karta, která vám umožní neomezeně cestovat po Berlíně a získat slevy na památky a atrakce ve městě. Zahrnuje téměř všechny známé atrakce včetně televizní věže, AquaDom & SEA LIFE Berlin nebo zámku Charlottenburg.

Kde se ubytovat: Hotel AMANO (stylové ubytování u nádraží), Hotel Schulz (oblíbený hotel za dobrou cenu), Ibis budget Berlin Potsdamer Platz (levné ubytování)

Jak se dopravovat po městě: V Berlíně jsou dobře rozšířené U-Bahn, S-Bahn, autobusy i tramvaje. Jízdenky si můžete koupit jednoduše přes aplikaci BVG nebo využít neomezené dopravy zdarma s Berlin WelcomeCard.

CO NAVŠTÍVIT A VIDĚT V BERLÍNĚ ZA 3 DNY

TŘI DNY V BERLÍNĚ – ITINERÁŘ PRO 1. DEN

První den se budeme pohybovat v severní části centra. Součástí itineráře pro první den je Braniborská brána, Reichstag, Židovský památník, Muzejní ostrov a TV Tower. Místa se dají snadno projít pěšky nebo můžete využít zdejší MHD, která jezdí po celý den v krátkých intervalech.

Ráno: Braniborská brána

Návštěvu Berlína nejde začít jinak než u Braniborské brány, symbolu Německa, kde místní po sjednocení oslavovali.

Braniborská brána Berlín / co navštívit v Berlíně

Braniborská brána je velmi oblíbená a ráno si jí užijete jen s pár dalšími návštěvníky. Za ní se rozprostírá rozsáhlý Tiergarten, který je součástí itineráře pro druhý den v Berlíně.

Reichstag

Od Braniborská brány pokračujeme severním směrem k budově Říšského sněmu, kde sídlí německý parlament – Reichstag. Budova je historická s výraznou skleněnou kopulí. Ta byla postavená jako symbol transparentnosti vlády.

Říšský sněm Berlín

Kopule se otevírá návštěvníkům denně od 8:00 do večera. Užijete si z ní skvělý výhled na Berlín, jen je nutná rezervace předem (v sezóně rezervujte s dostatečným předstihem). Bez rezervace vás dovnitř nepustí.

reichstag berlin

Projděte kolem Reichstag k řece Spréva, kterou lemuje upravené nábřeží a moderní budovy kancléřství. Nábřeží si můžete projít až dozadu a klidně tu strávit celé hodiny – z druhé strany obdivovat moderní architekturu, projet se na kole nebo navštívit zámek Bellevue. Ideální místo ve dnech, kdy budete potřebovat odpočinek od rušného města.

Po prohlídce Reichstag se vracíme zpět k Braniborské bráně a míříme směrem na jih. Pár minut odtud se nachází místo plné emocí, které nutí zamyslet se nad hrůzami minulého století – Židovský památník.

Ten se skládá z různě velkých obdélníků představující Židy, kteří zahynuli během druhé světové války. Místo je volně přístupné.

židovský památník berlín

Dopoledne: Unter den Linden

Od Židovského památníku pokračujeme po hlavní třídě Unter den Linden. Ta je krásně upravená a lemovaná historickými budovami. Spojuje Braniborskou bránu a Muzejní ostrov a projdete jí asi za půl hodiny (nebo můžete nasednout na U-Bahn a cestu si zkrátit).

Po cestě si udělejte odbočku k náměstí Gendarmenmarkt, které je považované za nejkrásnější náměstí v Berlíně. Navíc je dokonale symetrické – uprostřed stojí koncertní sál, který lemují Francouzská a Německá katedrála.

Je čase oběda? V okolí náměstí se nachází spousta možností, kam na jídlo. Na tradiční německé kuchyni si pochutnáte v Augustiner am Gendarmenmarkt a na něco sladkého můžete zajít do Rausch Schokoladenhaus, kde si budete připadat jako v čokoládovém nebi.

Další tipy, kam na jídlo v Berlíně, najdete v našem předchozím článku.

UBYTOVÁNÍ BERLÍN 😴

Hotel Amano

Stylový hotel u hlavního nádraží

ibis hotel

Moderní a levný hotel v centru města

Odpoledne: Muzejní ostrov

Žádný itinerář Berlína se neobejde bez návštěvy Muzejního ostrova. Ten si můžete představit jako samostatný ostrov, který je domovem Berlínské katedrály a několika významných muzeí umění a historie. Právem je zapsaný na seznamu kulturního dědictví UNESCO.

Museumsinsel Berlín
Museumsinsel Berlín

Za 3 dny v Berlíně nestihnete navštívit všechna muzea, ale jedno až dvě můžete s klidným svědomím zařadit. Navíc za to opravdu stojí.

Nejoblíbenějším muzeem bylo Pergamonské muzeum, které je ale v současnosti uzavřené až do roku 2027 kvůli rozsáhlé rekonstrukci.

Nám se moc líbilo muzeum Neues, kde najdete rozsáhlou egyptskou sbírku a především bustu Nefertiti a svitky Knihy mrtvých. A samotné prostory jsou nádherné.

Neues Museum Berlin

Vstupné do Neues Museum je 14 €. Otevřeno je denně kromě pondělí v čase 10:00-18:00. Sbírka se rozprostírá do několika pater, takže tu můžete klidně strávit podstatnou část odpoledne. Součástí je občerstvení i toalety.

Pokud si rezervujete vstupenku předem, venku je pracovník, který jen nasnímá QR kód a můžete jít rovnou dovnitř. V případě, že si vstupenku předem nerezervujete, není vyloučené čekání, než vás pracovník pustí dovnitř.

Za vidění stojí taky Alte Nationalgalerie (Stará národní galerie), která zahrnuje období od 18. století do počátku 20. století, především německé umění. Mezi klíčová díla patří slavní němečtí umělci, jako byli Caspar David Friedrich, Adolph Menzel a Max Liebermann, spolu se světovými umělci (Édouard Manet a Claude Monet).

Vstupné do Altes Museum je 12 €. Otevřeno je denně kromě pondělí v čase 10:00-18:00. Rezervujte si vstupenky předem a na místě přeskočte frontu.

Altes Museum Berlín

Berlínská katedrála

Berlínská katedrála je nepřehlédnutelná. Nádherná stavba, která uvnitř ukrývá výzdobu z mramoru a onyxu s varhany a královskými sarkofágy.

Před ní se rozprostírá menší upravený park s fontánou a lavičkami.

Vstupné do Berlínské katedrály je 9 € a za příplatek můžete vystoupat taky na terasu.

Berlínská katedrála / co navštívit a vidět v Berlíně

Promenáda kolem řeky Spréva

Zbytek odpoledne můžete strávit pohodovou procházkou kolem řeky Spréva. Na severu Muzejního ostrova se u Bodeho muzea nachází most, po kterém můžete přejít na promenádu s lavičkami a kavárnami. Odtud je jeden z nejhezčích výhledů na Muzejní ostrov.

Pokud máte stále dost času, vydejte se kolem řeky na jih. Za pár minut dojdete do malé středověké čtvrti Nikolaiviertel. Ta se sice jako středověká jenom tváří, ale je to příjemná a zase trochu jiná procházka Berlínem. Navíc se tu nachází několik výborných restaurací s tradiční německou kuchyní.

Od Nikolaiviertel je to jen pár kroků k TV Tower, za kterou se rozprostírá Alexanderplatz.

Večer: Alexanderplatz a TV Tower

Alexanderplatz představuje nejznámější náměstí v Berlíně a důležitý dopravní uzel. Ve skutečnosti toho tady ale moc k vidění není. Shlukuje se tu hodně bezdomovců, ale přesto tu je bezpečno a scházejí se tu taky místní (policejní stanice sídlí přímo na náměstí).

Alexanderplatz Berlín

Nenechte si ujít pohled na TV Tower od Světových hodin, které tu stojí už od 60. let minulého století a ukazují čas na 24 místech napříč světem.

Alexanderplatz Berlín

TV Tower (Berliner Fernsehturm)

Od Alexanderplatz pokračujte k TV Tower, která už vykukuje nad okolními domy. Aby ne se svojí výškou 368 metrů, díky které patří k nejvyšším stavbám v Evropě.

Vstup se nachází ze strany Alexanderplatz (ne od radnice, i když to tak může na první pohled působit – viz foto níže).

Na vrchol TV Tower se dostanete proskleným výtahem. Tady se nachází restaurace a 360 stupňové výhledy, které jsou díky tvaru věže zase trochu jiné. Cena vstupenek je sice vyšší, ale tady se platí za zážitek. Otevřeno je až do pozdních večerních hodin.

Jak přeskočit fronty do TV Tower v Berlíně:

Televizní věž je jednou z nejoblíbenějších atrakcí v Berlíně a fronty tu bývají dlouhé. Pokud si koupíte vstupenku předem, jdete rovnou k obsluze, která vás pustí dovnitř. Žádné čekání, stačí ukázat vstupenku v mobilu. Uvnitř projdete rychlou kontrolou a počkáte na výtah, který obsluhuje pracovník.

Vstupenky na místě jsou dražší – jsou tu automaty, kde si je koupíte. Čekání se ještě může prodloužit, protože řada lidí při výběru vstupenky tápe. Navíc koupě vstupenky neznamená automaticky vstup dovnitř – když jsme tam byli my (na konci sezóny uprostřed týdne), lidé museli přijít až za 2 hodiny od koupě vstupenky, protože všechny dřívější termíny byly vyprodané.

Z druhé strany TV Tower se rozprostírá příjemný park, kde se setkávají místní. Jeho dominantou je nádherná cihlová radnice a fontána uprostřed.

co navštívit v Berlíně
radnice berlín
Berlínská radnice

Kam na jídlo v okolí Alexanderplatz

V okolí Alexanderplatz se nachází spousta skvělých podniků od tradičních restaurací, kaváren až po stánky se street food. Zde je několik tipů podle toho, na co máte chuť:

 • Brauhaus GEORGBRAEU (německá kuchyně ve čtvrti Nikolaiviertel)
 • Zur Gerichtslaube (německá restaurace se středověkou atmosférou)
 • Dolores Mitte (mexická kuchyně, výborné burrito, nachos, zábavný interiér)
 • Hofbräu Wirtshaus (nejlepší bavorská kuchyně s rustikálním interiérem)

Všechny tipy najdete v mapě na začátku článku. Mapu si můžete stáhnout, zkopírovat a upravit dle potřeby.

Currywurst – klobása politá kečupem a posypaná kari

Jen jednu zastávku S-Bahn od Alexanderplatz se nachází Hackescher Markt, v jehož okolí najdete taky dobré možnosti, kam na jídlo. Především Currywurst v Curry 61 je vyhlášený a stojí se na něj fronty.

Když tu budete a máte čas, projděte si Hackeschen Höfe, několik vzájemně propojených nádvoří s kavárnami, obchůdky a galeriemi.

Hackeschen Höfe

Pokud chcete poznat víc z alternativního Berlína, zamiřte do Haus Schwarzenberg, který uvidíte hned vedle. Na malém dvorku najdete underground, bar a taky galerie. Nádvoří můžete navštívit zcela zdarma. Pokud vám ale nezbývá čas, vraťte se sem třetí den.

Haus Schwarzenberg / co dělat v berlíně

DVA DNY V BERLÍNĚ – ITINERÁŘ PRO 2. DEN

První část druhého dne navštívíme místa, která vám odvypráví příběh Berlína za druhé světové války a během poválečného období – East Side Gallery, Checkpoint Charlie, Topographie des Terrors.

Odpoledne bude více odlehčené, kdy se pokocháme moderní architekturou na Postupimském náměstí a odpočineme si v Tiergarten. Jdeme na to.

Ráno: East Side Gallery

East Side Gallery je zachovalá část Berlínské zdi, kterou přetvořili ve volně přístupnou venkovní galerii pouličního umění. Tyto malby se každých 10 let obměňují.

Galerie je volně přístupná. Brzy ráno si jí můžete projít téměř bez lidí.

East Side Gallery Berlin

Zajímavým místem v okolí Easy Side Gallery je Oberbaumbrücke.

Jedná se o dvoupatrový most z červených cihel, který spojuje městské obvody Friedrichshain a Kreuzberg. Ty dříve dělila Berlínská zeď.

Oberbaumbrücke Berlín

Checkpoint Charlie

Při mapování historie Berlína nemůžete vynechat Checkpoint Charlie. Jedná se o bývalý hraniční přechod, kde se v minulém století spojoval americký a sovětský sektor ve městě, tj. západní a východní část města.

Dnes představuje symbolické místo. Dříve tu stáli vojáci, se kterými jste se mohli vyfotit, ale to už je dnes zakázané.

checkpoint charlie berlín

Hned vedle sídlí Mauermuseum, kde se dozvíte více o Checkpoint Charlie. Plné vstupné je 17,50 €, pro studenty 11,50 € a děti 7-18 let 9,50 €. Rezervace online nebo platba na místě kartou (ne hotovost). Otevřeno je denně 10:00-20:00.

Tip: Pokud se vydáte severně od Checkpoint Charlie, po pravé straně uvidíte vstup k zahrádce s foodtrucky a stánky. Je tu posezení a za hezkého počasí můžete relaxovat v písku na lehátkách. Hlavním důvodem návštěvy je ale House of Burgerz, kde mají jedny z nejlepších burgerů v Berlíně (a nejspíš nejen v Berlíně).

UBYTOVÁNÍ BERLÍN 😴

Hotel Schulz

Oblíbený hotel za dobrou cenu

aletto hotel

Designový hotel v centru města

Topographie des Terrors

Od Checkpoint Charlie zahněte doleva a pokračujte k Topographie des Terrors.

Výstava “Topografie teroru” je vybudována na místě, kde se v letech 1933-1945 nacházely hlavní nástroje nacistické perzekuce a teroru. Bylo sídlem gestapa, vrchní velitelské a bezpečnostní služby SS a od roku 1939 hlavní kanceláře říšské bezpečnosti.

Pokud se chcete dozvědět více o hrůzách druhé světové války, toto místo je k tomu ideální. Vše je velmi dobře zpracované a expozice je rozdělená na venkovní a vnitřní část.

Topografie teroru Berlín
Topografie teroru Berlín

Vše je zdarma s možností zapůjčení audioprůvodce. Otevřeno je denně v čase 10:00-20:00.

☞ Podívejte se na nejlepší hotely a ubytování v Berlíně pro každý rozpočet.

Odpoledne: Postupimské náměstí

Náročné ráno je potřeba odlehčit. Postupimské náměstí je mé oblíbené náměstí v Berlíně, které kontrastuje s historickým jádrem města kolem Unter den Linden.

Postdam platz berlín

Potsdamer Platz je moderní náměstí s výraznou střechou Sony Center, obchody a restauracemi…a taky skvělým výhledem z Panoramapunkt.

Panoramapunkt je relativně nová vyhlídka, ze které si užijete výhled na panorama města včetně TV Tower.

panoramapunkt berlín / co vidět v Berlíně

Kromě výhledu láká Panoramapunkt na nejrychlejší výtah v Evropě – za 20 sekund vás vyveze až do 24. patra, kde se kromě vyhlídky nachází taky kavárna a toalety.

Vstupné do Panoramapunkt Berlín je 9 €. Otevřeno je denně v čase 10:00-18:00. Rezervujte vstupenky zde.

Na Postupimském náměstí najdete jedno z největších nákupních center v Berlíně – Mall of Berlin.

Kam na jídlo v okolí Postupimského náměstí

 • Döner Kebab Restaurant TERAS (kebab)
 • Brammibal’s Donuts (tradiční koblihy)
 • Vedang (veganské fast food v Mall of Berlin, bude chutnat in neveganům)

Tiergarten

Po rušném Postupimském náměstí přijde procházka v Tiergarten vhod. Park je doslova protkaný stezkami, se spoustou zajímavostí, jezírky a Vítězným sloupem uprostřed.

tiergarten

Můžete vyrazit přímo z Postupimského náměstí nebo se svézt autobusem, které projíždějí celým parkem. Aktuální spoje najdete v Google Maps. Nebo si projděte Tiergarten podél řeky, kterou lemuje upravené nábřeží.

Pokud máte rádi výhledy, navštivte Vítězný sloup (Siegessäule). Vstupné je jen 4 €. Čeká vás sice hodně schodů, ale výhled na park a Berlín za to stojí.

tiergarten Berlín

V Tiergarten se nachází taky nejstarší německá zoo – Zoologischer Garten Berlin, kde chovají mimo jiné pandy veliké. Na její návštěvu je ale potřeba více času, takže jí můžete zařadit do itineráře na třetí den v Berlíně.

Kurfürstendamm

Máte raději ruch města? Vydejte se na nákupní třídu Kurfürstendamm, kterou lemují stromy, spousta obchodů a restaurací.

Její dominantou je pamětní kotel císaře Viléma, který byl za války poškozený a později propojený s moderní přístavbou. Otevřeno je denně 10:00-18:00. Vstup je zdarma.

Kaiser-Wilhelm-Gedächtnis Kirche co vidět v Berlíně

Večer: Kreuzberg

Na večer se přemístíme do čtvrti Kreuzberg, která patří k nejzajímavějším čtvrtím v Berlíně. Sídlí tady silná turecká komunita, která se promítá do zdejší kuchyně.

kreuzberg berlín

Zde je několik tipů na skvělé podniky v Kreuzberg (je jich ale daleko víc):

 • Lasan Restaurant (Blízký východ)
 • Maroush (bistro s libanonskou kuchyní a menším posezením)
 • clánndestino | Tapasbar & Weinhandel (útulný tapas bar s autentickou atmosférou)
 • Klas Bäckerei (výborné snídaně, polévky, pečivo, gözleme)
 • Baraka – Moroccan Restaurant (marocká kuchyně v autentickém prostředí)
 • Mano Cafe (stylová kavárna otevřená až do pozdních hodin)
 • Kimchi Princess (korejská kuchyně)
 • Fourty Years (útulná kavárna ideální na snídani nebo brunch)

Nebo navštivte Markthalle Neun, kryté tržiště, kde můžete ochutnat různé kuchyně na jednom místě.

Všechna místa najdete vyznačená v mapě na začátku článku.

TŘI DNY V BERLÍNĚ – ITINERÁŘ PRO 3. DEN

Máme za sebou dva dny v Berlíně, kdy jsme stihli navštívit všechny důležité body. Třetí den tak můžete nechat otevřený a ukázat si více variant.

VARIANTA 1: BERLÍN

Ráno a dopoledne: Zámek Charlottenburg

Zámek Charlottenburg je velkolepý barokní palác, který byl postavený na konci 17. století jako letní sídlo Žofie Šarloty, první pruské královny. Zámek nese díky svým honosným místnostem a nádhernému parku přezdívku “německý Versailles”.

charlottenberg berlín

V rámci prohlídky můžete navštívit staré a nové křídlo. Ceny vstupenek začínají pro dospělé na 14 €. Francouzské zahrady jsou otevřené denně od 8:00 do setmění a jsou přístupné zdarma. Více informací najdete na oficiálních stránkách.

Zámek Charlottenburg je opravdu rozlehlý. Na jeho návštěvu si vyhraďte klidně půl dne.

Jak se dostat k zámku Charlottenburg: Zámek je z centra Berlína snadno dostupný. Dostanete se sem U-Bahn (stanice U Richard-Wagner-Platz), S-Bahn (stanice Westend) a přímo u zámku staví taky několik autobusových linek. Z centra jste tu za 35-40 minut.

Odpoledne: Zahrady světa

Zahrady světa (Gärten der Welt) představují park, ve kterém se prostřednictvím zahrad ocitnete v jednotlivých koutech světa – korejský čajový obřad, japonský festival třešňových květů, tropický ráj na Bali a další místa, která vás doslova vtáhnout do tamní kultury.

Nadšené budou taky děti, protože tu nechybí hřiště, odpočinková místa a občerstvení.

Plné vstupné začíná na 7 € (v zimě je vstupné nižší) – dá se koupit i v kombinaci s lanovkou apod. Lístky můžete koupit předem. Otevřeno je celoročně od 9:00.

Od zahrad je to jen kousek k vyhlídce Wolkenhain auf dem Kienberg, kterou můžete navštívit každý den v čase 9:00-20:00.

Jak se dostat: Zahrady světa leží mimo centrum města. Abyste se sem dostali, musíte nasednout na S-Bahn nebo U-Bahn a poté přesednout na autobus, který vás zaveze přímo k zahradám. Časově počítejte cca 40 minut z centra města.

☞ Podívejte se na kompletního průvodce dopravou v Berlíně.

Další alternativy, jak strávit třetí den v Berlíně:

 • Projděte se kolem řeky Spréva a navštivte Treptower Park. Ten je známý obrovským sovětským památníkem, je tu pivní zahrádka a nábřeží řeky lemují zajímavé sochy.
Treptower park Berlín
 • Zajděte do zoologické zahrady, která se nachází na jihozápadním cípu Tiergarten. Berlínská zoo je nejstarší zoologickou zahradou v Německu a určitě stojí za vidění nejen kvůli pandám velkým.
 • Navštivte Německé technické muzeum – najdete tu vše od lokomotiv přes auta až po lodě. Vše je tematicky rozdělené do dvou budov a část sbírky uvidíte taky venku.
památky v Berlíně / co navštívit v Berlíně
 • Zjistěte více o historii berlínské zdi – Gedenkstätte Berliner Mauer je památníkem a dalším místem, kde se dozvíte více o Berlínské zdi a historii s ní spjatou. Je tu návštěvnické centrum a vstup je zdarma.
 • Vydejte se na nákupy – nejlepší místa pro nákupy jsou Kurfürstendamm, Friedrichstraße a oblast kolem Alexanderplatz. Z nákupních center můžete navštívit Mall of Berlin u Potsdamer Platz nebo luxusní nákupní centrum KaDeWe u Kurfürstendamm. V Mauerparku a na náměstí Boxhagener Platz se konají oblíbené víkendové bleší trhy.
Friedrichstraße Berlín
Friedrichstraße

VARIANTA 2: POSTUPIM

Postupim je hlavní město Braniborska, které se nachází jen něco málo přes půl hodiny od Berlína. Díky své dostupnosti se jedná o perfektní jednodenní výlet.

Město je proslulé nádhernými paláci a zahradami, především palácem Sanssouci, který byl kdysi letním sídlem pruského krále Fridricha Velikého. Palác Sanssouci je součástí světového dědictví UNESCO a dokonalou ukázkou rokokové architektury. V okolních zahradách se můžete procházet celé hodiny.

Postupim / 3 dny v Berlíně

Projděte si taky historickou část Postupimi, jako je Braniborská brána a Holandská čtvrť s budovami z červených cihel.

V Postupimi je toho hodně k vidění. Klidně tu můžete strávit 2-3 dny, než si projdete všechny paláce a zahrady.

Jak se dostat do Postupimi

Nasedněte na příměstský vlak S7, který vás zaveze až na nádraží v Postupimi. Vlak odjíždí z Hauptbahnhof v Berlíně a staví na několika zastávkách po cestě.

Postupim leží v zóně C, takže potřebujete jízdenku pro zóny ABC. Jednorázová jízdenka pak stojí 4 € (2,90 € pro děti 6-14 let). Je přestupní a platí až 2 hodiny.

Nebo můžete zvolit jednodenní jízdenku za 10,70 €, která vám umožňuje cestovat ve všech zónách. V ceně jsou až 3 děti v věku 6-14 let.

Poslední možností je turistická karta Berlin WelcomeCard, kterou využijete na celou dobu pobytu v Berlíně.

Berlin WelcomeCard je turistická karta, která vám umožní neomezeně cestovat po Berlíně a získat slevy na památky a atrakce ve městě. Zahrnuje téměř všechny známé atrakce včetně televizní věže, AquaDom & SEA LIFE Berlin nebo zámek Charlottenburg. Karta vám po zakoupení dorazí do emailu, nikam nemusíte.

Kde se ubytovat v Berlíně za 3 dny?

 • aletto Hotel: Designový, moderní hotel v centru města s výbornou dostupností a střešní terasou
 • Hotel Schulz: Oblíbený hotel s nadstandardními službami u East Side Gallery, hned vedle stanice S-Bahn, odkud se dostanete pohodlně po celém městě.
 • Hotel AMANO: Stylové ubytování u hlavního nádraží v centru města
 • Ibis budget Berlin Potsdamer Platz: Moderní hotel v centru města za skvělou cenu
 • Space Night Capsule Hostel: Levné ubytování v kapslových pokojích se sdílenou koupelnou
Hotel Amano

Stylový hotel u hlavního nádraží

ibis hotel

Moderní a levný hotel v centru města

Hotel Schulz

Oblíbený hotel za dobrou cenu

aletto hotel

Designový hotel v centru města

Naplánujte si svou cestu snadno a rychle. Pokud si něco koupíte prostřednictvím našich odkazů, získáme malou provizi. Vy neplatíte nic navíc. Děkujeme!

Toto byl náš itinerář, kam v Berlíně za 3 dny. Máte dotaz? Rádi do zodpovíme v komentáři níže. Šťastnou cestu!

Více informací o Německu

BERLÍN: Inspirujte se, co navštívit v Berlíně. Pro plánování trasy můžete využít itinerář na 2 dny v Berlíně.

V tomto článku najdete vše o cestování autem do Berlína. Nebo cestujete veřejnou dopravou? Tady jsou možnosti, jak se dostat autobusem a vlakem do Berlína.

Zde je podrobný průvodce dopravou v Berlíně. Podívejte se na nejlepší hotely a ubytování v Berlíně pro každý rozpočet.

NĚMECKO: Podívejte se na náš článek pro více inspirace, co navštívit v Německu.

DRÁŽĎANY: Drážďany jsou jedním z nejkrásnějších měst v Německu. Inspiruje se tipy na památky a zajímavosti, co navštívit v Drážďanech.

berlínský dóm

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *