2 dny v Regensburgu: Nejlepší itinerář, co vidět v Regensburgu (+ mapa)

regensburg památník walhalla

Regensburg je známý svým nádherně zachovalým středověkým centrem, kde se můžete toulat celé hodiny. Ve skutečnosti toho ale nabízí mnohem víc. Pojďte se s námi podívat na itinerář, co vidět v Regensburgu za 2 dny.

Dá se navštívit Regensburg za 2 dny?

Regensburg není velké město. Historické centrum, kamenný most a ostatní zajímavosti stihnete projít za půl dne. V okolí Regensburgu se ale nachází řada krásných míst a památek, které stojí za to vidět. A dnes si ukážeme některé z nich.

Co vidět v Regensburgu za 2 dny – mapa trasy

Na mapě najdete vyznačenou trasu, co vidět a dělat v Regensburgu a okolí za 2 dny. První den začneme procházkou po městě a návštěvou všech zajímavostí v Regensburgu. Druhý den se přesuneme k údolí Dunaje, které ukrývá spoustu nádherných míst.

JAK POUŽÍVAT TUTO MAPU: Výše najdete podrobnou mapu s trasou, co vidět v Regensburgu za dva dny. Kliknutím do levé horní části mapy uvidíte samostatné vrstvy s vyznačenými místy. Můžete skrýt a zobrazit různé vrstvy nebo kliknutím na ikony na mapě zobrazit názvy míst, která zmiňuji v itineráři pro 2 dny v Regensburgu v Německu. Pokud si chcete mapu uložit, označte jí hvězdičkou. Pro větší verzi klikněte na ikonu v pravém horním rohu.

CO NAVŠTÍVIT A VIDĚT V ŘEZNU ZA 2 DNY

DVA DNY V REGENSBURGU – ITINERÁŘ PRO 1. DEN

Staré město

Ráno v Regensburgu začneme procházkou po historickém centru, které je zapsané na seznamu světového dědictví UNESCO.

Staré město Regensburgu je perfektně zachovalé, plné restaurací a obchůdků. S úzkými středověkými uličkami, které lemují domy v pastelových barvách. To je důvod, proč do Regensburgu směřuje tolik turistů.

co navštívit a vidět v Regensburgu

Katedrála svatého Petra

Při toulání se historickým centrem nemůžete minout katedrálu svatého Petra. Ta hrála důležitou roli v položení základů a rozvoji české církve. Impozantní gotická katedrála je nádherná zvenčí i zevnitř a určitě patří mezi nejkrásnější památky, co navštívit v Regensburgu.

regensburg katedrála svatého petra

Staré město není velké – pár hodin vám bude bohatě stačit k tomu, abyste si prošli zdejší uličky, dali si něco dobrého v jedné z kaváren nebo poseděli na pivní zahrádce u Dunaje. Můžete se zastavit ve Staroměstské radnici a užít si hodinovou prohlídku vnitřních prostor.

altes rathaus regensburg

Zde je několik tipů, kam zajít ve Starém městě na něco dobrého nebo na oběd:

 • Weltenburger am Dom – tradiční bavorská restaurace u katedrály svatého Petra
 • Cupcakery – sladká tečka v podobě cupcaků u katedrály
 • Café Lila – na snídani, brunch nebo dezert
 • Dicker Mann – tradiční rakouská kuchyně s výbornou atmosférou
 • Brauereigaststätte Kneitinger – bavorská kuchyně s vlastním pivovarem
 • Historische Wurstkuchl – na tradiční klobásky se zelím a pivem v centru přímo u Dunaje
 • Malefiz – Café & Bar – příjemná kavárna ideální na menší občerstvení nebo dezert
haidplatz regensburg
co navštívit a vidět v regensburgu

Kamenný most v Regensburgu

Po procházce Starým městem pokračujeme přes kamenný most, který tu stojí už od 12. století. Tento most byl dokonce předlohou pro mnoho významných mostů včetně Avignonu, Londýna nebo Juditina mostu v Praze.

regensburg kamenný most

Stadtamhof

Přejdeme po mostě přes řeku Dunaj a dostáváme se do středověké čtvrti Stadtamhof. Ta je spolu se Starým městem a katedrálou svatého Petra součástí světového dědictví UNESCO. Dříve byla samostatnou vesnicí.

Dnes se můžete procházet v jejích malebných ulicích, které mají místní atmosféru a jsou méně turistické než Staré město Regensburgu.

stadtamhof regensburg
stadtamhof regensburg

Čtvrť Stadtamhof nabízí taky řadu možností, kam zajít na jídlo. Pokud máte chuť na domácí koláč, stavte se v Kuchenbar přímo na hlavní třídě. Raději byste si zašli na jídlo? Kousek od Dunaje sídlí s výhledem na řeku restaurace Spitalgarten s pivní zahrádkou.

UBYTOVÁNÍ REGENSBURG 😴

ibis Styles Regensburg

Moderní hotel s parkováním

Holiday Inn Express

Stylový hotel u hlavního nádraží

Dům bavorské historie

Jsme po obědě a je čas na trochu kultury. Na kraji historického centra stojí Dům bavorské historie, který je v dokonalém kontrastu ke středověkým domům. Moderní, částečně prosklená stavba, kde se dozvíte spoustu zajímavostí o Bavorsku.

Jak se chránit při cestování: Cestovní pojištění zahrnuje nejen léčebné výlohy, ale pokryje taky situace, jako je zrušení cesty, ztráta zavazadel nebo pojištění odpovědnosti za škodu, takže se komplexně postará o Vaší bezpečnost na cestách. Zjistěte více o tom, co vše cestovní pojištění zahrnuje.

co vidět v regensburgu za 2 dny

Zámek svatý Emmeram

Máte raději umění a zdobené interiéry? Pak si nenechte ujít zámek svatý Emmeram. Původně středověký klášter byl později zčásti přestavěný na sídlo knížecí rodiny Thurnů a Taxisů.

Zámek můžete navštívit v rámci prohlídky s průvodcem. Zde najdete více informací.

Se zámkem sousedí bazilika St. Emmeram, která se zvenku tváří nenápadně, ale uvnitř je krásně zdobená. Vstup je zdarma, dary jsou vítané.

☞ Čtěte našeho průvodce pro Regensburg.

Zámek a bazilika St. Emmeram regensburg

Památník Walhalla

Památník Walhalla si můžete představit jako impozantní neoklasicistní stavbu, která stojí na kopci vysoko nad Dunajem. Díky tomu je odtud parádní výhled do okolí a na západ slunce to tu nemá chybu. Můžete si sednout na schody před památník a pozorovat zapadající slunce za horizont Dunaje.

památník walhalla regensburg

Mimo to ale ukrývá Walhalla nádherně zdobený mramorový sál s bustami a sochami významných Němců.

Samotný památník je otevřený 24/7, dovnitř se ale dostanete pouze za poplatek: plné vstupné je 4,5 € a snížené 4 € pro seniory nad 65 let a ZTP. Děti do 18 let mají vstup zdarma.

Otevírací doba interiéru se liší podle období:

 • Duben-říjen: 9:00-18:00
 • Listopad-březen: 10:00-12:00 a 13:00-16:00
regensburg walhalla

Jak se dostat k památníku Walhalla

Walhalla je snadno dostupná autem – nachází se jen pár kilometrů od Řezna. Zaparkovat můžete asi 5 minut pod Walhallou, kde vybudovali upravené placené parkoviště (automat na 2,50 €/2 hodiny). U památníku nechybí občerstvení ani toalety zdarma.

V letní sezóně od dubna do října můžete nasednout na loď přímo v Regensburgu, která pluje až na úpatí památníku. Plavba trvá asi 45 minut a loď vyplouvá třikrát denně.

Poté máte hodinu na prozkoumání památky a jejího okolí, než loď vypluje zase zpět do Regensburgu. U památníku toho není moc k vidění kromě samotné památky, takže hodina je v tomto případě opravdu dostačující. Zde najdete více informací.

Návštěvou památníku Walhalla zakončíme náš první den v Regensburgu.

UBYTOVÁNÍ REGENSBURG 😴

Novotel Regensburg Zentrum

Stylový hotel nedaleko centra

Hotel am Peterstor

Útulný, menší hotel v centru

DVA DNY V REGENSBURGU – ITINERÁŘ PRO 2. DEN

První den jsme si prošli Regensburg a druhý den zasvětíme okolí města. Naší výchozí pozicí je městečko Kelheim, odkud můžete podniknout hned několik aktivit. Přímo v obci je několik parkovišť s celodenní sazbou 6 €.

Dunajská soutěska

Pokud máte rádi pěší turistiku, obce Kelheim a Weltenburg propojuje upravená turistická stezka, která vede Dunajskou soutěskou. Trasa je dlouhá asi 5 kilometrů a časově zabere 1,5 hodiny v jednom směru. Dá se jet taky na kole.

Dunajská soutěska Weltenburg - Kelheim

Na druhé straně se nachází klášter Weltenburg, kde se můžete občerstvit.

Druhou variantou je plavba lodí, která vyplouvá z Kelheim a pluje soutěskou až do Weltenburg. Zde najdete více informací.

Dunajská soutěska Weltenburg - Kelheim

Pokud chcete vidět pouze klášter Weltenburg a blízké okolí, jeďte do obce Weltenburg, kde se nachází placené parkoviště (4,5 €/den, pouze hotovost). Odtud dojdete za 15 minut podél řeky až ke klášteru.

Síň osvobození

Přímo nad Kelheim se v lesích vypíná Síň osvobození (Befreiungshalle Kelheim), monumentální památka s bílou fasádou. Uvidíte jí už z dálky, jakmile budete poblíž.

Stavbu nechal postavit král Ludvík I. jako památník vítězným bitvám proti Napoleonovi. Zároveň symbolizuje jednotu Německa, stejně jako památník Walhalla a další stavby v Bavorsku.

Befreiungshalle Kelheim regensburg

A vevnitř je to opravdu krása! Kupolový sál má zdobený kazetový strop a stěny s výklenky, řadami arkád a ochozy.

Navíc je odtud nádherný výhled na Kelheim, řeku Dunaj a okolí.

Befreiungshalle Kelheim regensburg

K Síni osvobození můžete přijít kdykoliv zdarma. Dostanete se sem asi za 30 minut z Kelheim do kopce, popř. můžete zaparkovat asi 5 minut od památky na placeném parkovišti v lese (2,50 € na celý den). Pokud chcete vidět památník zevnitř, zakoupíte si vstupenku v budově restaurace (po pravé straně od restaurace – při cestě z parkoviště to nemůžete minout).

Plné vstupné je 4,50 € a snížené vstupné 4 € pro seniory nad 65 let a ZTP. Děti do 18 let mají vstup zdarma.

Otevřeno je denně: duben až říjen 9:00-18:00 a listopad až březen 10:00-16:00. Prodejna vstupenek se zavírá 45 minut předem.

Jak se ochránit při cestování autem: Pojištění autoasistence vám zajistí v případě potřeby opravu auta, odtah do autoservisu, přepravu zpět domů nebo poskytnutí náhradního vozidla. Vše zařídí a vykomunikují za Vás.

Dřevěný most Tatzlwurm

Druhý den našeho itineráře pro 2 dny v Regensburgu a okolí zakončíme u dřevěného mostu Tatzlwurm. Ten patří mezi nejdelší mosty svého druhu v Evropě a je unikátní svým zvlněným tvarem. Pokud máte rádi zajímavou architekturu a krásné výhledy, zastavte se tady.

Dřevěný most Tatzlwurm německo bavorsko

Most spojuje oba břehy řeky na kanále Mohan-Dunaj v Essingu a přímo pod ním vede cyklostezka, kterou se dostanete za půl hodinky do Kelheim.

údolí Dunaje Essing a zřícenina hradu Randeck

Pokud plánujete pouze krátkou zastávku u mostu, autem se dá zdarma zaparkovat podél silnice v Essingu.

Dřevěný most Tatzlwurm bavorsko

Zřícenina hradu Randeck

Z Essingu se můžete vydat ke zřícenině hradu Randeck, kterou uvidíte už od mostu vysoko nad údolím. Pěšky dojdete nahoru asi za 45 minut, popř. se dá vyjet autem. Po cestě je několik vyhlídek.

Zřícenina hradu je otevřená od března do října v čase 9:30-18:00 a jsou z ní parádní výhledy na celé údolí. Zvlášť pozdě odpoledne nebo na večer, kdy zapadá slunce. Vstup je 2 € pro dospělé a 1 € pro děti.

Den zakončete v rodinném hostinci, který se nachází hned vedle zříceniny. Má terasu s výhledem a vaří tady výbornou místní kuchyni. V zimě je zavřeno, tak předem raději zkontrolujte otevírací dobu zde.

zřícenina hradu randeck

Kde se ubytovat v Řeznu na 2 dny?

 • ibis Styles Regensburg – Moderní hotel s perfektní polohou pro ty, co přijíždějí autem, ideální ubytování pro páry i rodiny s dětmi (součástí dětské hřiště i herna)
 • Holiday Inn Express – Nově zařízený, stylový hotel nedaleko hlavního nádraží v Regensburgu
 • Hotel am Peterstor – Útulný, menší hotel v centru města, který zároveň leží jen 5 minut přes park od nádraží
 • Novotel Regensburg Zentrum – 4* designový hotel nedaleko centra s kvalitními službami
ibis Styles Regensburg

Moderní hotel s parkováním

Holiday Inn Express

Stylový hotel u hlavního nádraží

Novotel Regensburg Zentrum

Stylový hotel nedaleko centra

Hotel am Peterstor

Útulný, menší hotel v centru

Naplánujte si svou cestu snadno a rychle. Pokud si něco koupíte prostřednictvím našich odkazů, získáme malou provizi. Vy neplatíte nic navíc. Děkujeme!

Toto byl náš itinerář, co vidět v Regensburgu za 2 dny. Máte dotaz? Rádi do zodpovíme v komentáři níže. Šťastnou cestu!

Související články o Německu

REGENSBURG: Podívejte se na tipy, co navštívit v Regensburgu + praktické tipy pro návštěvu.

NĚMECKO: Inspirujte se tipy, co navštívit v Německu.

BERLÍN: Berlín má pro každého něco – vybrat si můžete z našich tipů, co vidět v Berlíně. Nebo si naplánujte svůj itinerář pro 3 dny v Berlíně.

HAMBURK: Hamburk je podle některých tím nejkrásnějším městem v Německu. Podívejte se na tipy, co vidět v Hamburku a vytvořte si svůj vlastní názor.

DRÁŽĎANY: Drážďany jsou jedním z nejkrásnějších měst v Německu – zde jsou tipy na památky a zajímavosti, co navštívit v Drážďanech.

☞ Přejít na cestovního průvodce Německem.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *