20 tipů na nejkrásnější místa a zajímavosti, co navštívit v Německu

Rotheburg Německo

Německo, země s hlubokými lesy, malebnými údolí a těmi nejkouzelnějšími městečky s hrázděnými domy, v jejichž uličkách se můžete toulat celé hodiny. Podívejte se na tipy na výlety, zajímavá místa a kam v Německu. Součástí je taky mapa, co navštívit v Německu.

Památky a zajímavosti, co navštívit v Německu

Husté a temné lesy, zasněžené vrcholky hor, písečné pláže s dechberoucími útesy, historická městečka, majestátní hrady, skalní města…to vše a ještě mnohem víc v Německu najdete.

Pojďte se s námi podívat na ochutnávku toho, co navštívit v Německu:

1. Bavorský les – nejkrásnější místa v Německu

Bavorský les se rozprostírá podél podél Šumavy u česko-německých hranic. Jeho část je chráněná jako národní park.

Výhled z Großer Arber, nejvyšší vrcholu Bavorského lesa

Můžete si užít klidné procházky lesem, piknik u jezera nebo si jednoduše odpočinout a vychutnat krásný výhled na okolní krajinu. V Bavorském lese existují stovky kilometrů nenáročných turistických tras a cyklotras, které můžete prozkoumat po svých nebo na kole.

Vydejte se na výšlap na Großer Rachel nebo Großer Arber (sem se dá jet taky lanovkou) nebo navštivte Neuschönau, kde se nachází ZOO v lese a stezka korunami stromů.

Lesopark v Neuschönau
Lesopark v Neuschönau
Stezka korunami stromů, Neuschönau
Stezka korunami stromů, Neuschönau

2. Německé Alpy – nejkrásnější místa v Německu

Na jihu německého Bavorska se rozprostírají německé Alpy, dechberoucí oblast s nádhernou přírodou, průzračnými jezery a zasněženými vrcholky. Alpy v Německu sice nejsou tak rozlehlé jako Alpy v Rakousku, ale rozhodně mají co nabídnout.

Jednou z nejoblíbenějších částí Alp v Německu je národní park Berchtesgaden, který je podle mnohých nejkrásnější částí německých Alp. A to především díky zdejším jezerům Königsee a Obersee.

Po jezeře Königsee jsme jeli lodí a od přístaviště poté pokračovali k jezeru Obersee, které je menší a naprosto kouzelné. Připravte se na davy turistů, protože jezera jsou velmi snadno dostupná.

Obersee Německo
Obersee, Berchtesgaden národní park

Krásné turistické stezky si užijete taky v Allgäuských Alpách, nejmalebnější části německých Alp. Dalším místem, co navštívit v německých Alpách, je Zugspitze, nejvyšší vrchol v Německu. Na Zugspitze se dostanete moderní lanovkou nebo se můžete projít kolem jezera Eibsee po nenáročné trase a užít si výhled na Zugspitze, který dominuje celé oblasti.

Allgäuské Alpy Německo
Allgäuské Alpy, Alpy v Německu
Eibsee a nad ním Zugspitze
Eibsee a nad ním Zugspitze

Nedaleko odtud se ukrývá na kraji lesů pohádkový zámek Neuschwanstein a vodopády na řece Lech u historického městečka Füssen.

kam v Německu / co navštívit v Německu
Zámek Neuschwanstein

☞ Čtěte našeho průvodce pro Bavorské Alpy a tipy na výlety a turistické trasy

3. Ostrov Rujána

Rujána je největší německý ostrov a nachází se na severu Německa u Baltského moře. Rujána je známá svými nádhernými bílými vápencovými útesy, zejména útesy Krále Stříbrného hory (Königsstuhl) v národním parku Jasmund, který je zapsaný na seznamu světového dědictví UNESCO.

Bílé křídlové útesy v národním parku Jasmund, Německo
Bílé křídlové útesy v národním parku Jasmund, Německo

Kolem útesů se můžete projít po nenáročné stezce mezi Sassnitz a Königsstuhl, kde se nachází návštěvnické centrum (sem jezdí kyvadlový autobus z parkoviště v Hagen, popř. se sem dá dojít za 30 minut).

Ostrov má některé z nejlepších pláží v Německu, s dlouhými pásy jemného písku, které jsou ideální pro slunění, plavání, relaxaci. Navštivte romantický hrad v Granitz a městečka Binz a Sellin s dlouhým molem a krásnými plážemi. Baltské moře je sice studenější než moře ve Středozemí, ale na druhou stranu je tu méně lidí.

Sellin, ostrov Rujána
Sellin, ostrov Rujána

Nebo se projeďte po historické úzkokolejné železnici Rasender Roland, která spojuje hlavní letoviska na ostrově a nabízí krásný výhled do přírody.

4. Černý les – co navštívit v Německu

Černý les (Schwarzwald) v Německu je jednou z nejkrásnějších a nejrozmanitějších oblastí v zemi, která je proslulá svými tmavými jehličnatými lesy, malebnými údolími a horskými vrcholy, odkud si užijete nádherné výhledy.

Schwarzwald Německo

Černý les je rájem pro turistiku, cyklistiku, plavby na kajaku nebo koupání v jezeře Titisee. Navštivte města Baden-Baden a Bad Wildbad pro jejich termální prameny. U Bad Wildbad si nenechte ujít taky kaskádovité vodopády Triberg nebo most WildLine Hängebrücke.

Visutý most u Bad Wildbad
Vodopády Triberg, Černý les
Vodopády Triberg, Černý les

Projděte si historické město Freiburg s impozantní katedrálou a ochutnejte pravou Schwarzwaldskou šunku, která vznikla právě tady, ve Schwarzwaldu.

Freiburg, Černý les
Freiburg, Černý les

5. Saské Švýcarsko – nejkrásnější místa v Německu

Saské Švýcarsko je národní park, který se nachází v Německu poblíž hranic s Českem, kde na něj navazuje národní park České Švýcarsko. Je známý svými jedinečnými skalními formacemi a fantastickými výhledy.

Saské Švýcarsko je doslova protkané turistickými stezkami, díky kterým se můžete ve zdejší přírodě toulat celé dny a neustále budete mít co objevovat, včetně stolové hory Lilienstein, vyhlídky Carolafelsen, Schrammstein a dalších, mnohdy v lesích ukrytých míst.

Schrammstein, Saské Švýcarsko
Schrammstein, Saské Švýcarsko

Nenechte si ujít Bastei, impozantní skalní most. Pokud si chcete užít nejlepší výhled na Bastei, odbočte k vyhlídce směrem vlevo kousek před mostem. Vstup na most je zdarma, ale můžete za drobný poplatek navštívit skalní hrad, který se nachází kousek za mostem. Bastei je krásné místo, ale počítejte s tím, že je tu opravdu hodně turistů.

Dalším krásným místem nedaleko mostu Bastei je Königstein, masivní pevnost s bohatou historií.

Bastei, Saské Švýcarsko
Bastei, Saské Švýcarsko
jeskyně Kuhtall, Saské Švýcarsko
Jeskyně Kuhtall, Saské Švýcarsko

6. Bodamské jezero – kam v Německu

Bodamské jezero, známé také jako Bodensee, je jedno z největších sladkovodních jezer v Evropě, které leží na hranicích Německa, Švýcarska a Rakouska.

Bodamské jezero / kam na dovolenou v Německu
Bodamské jezero / kam na dovolenou v Německu

Okolí jezera nabízí mnoho zajímavostí, které stojí za návštěvu. Projděte si středověké městečko Meersburg, poté nasedněte na loď a poznejte více z historické části města Kostnice.

Meersburg, Bodamské jezero
Meersburg, Bodamské jezero
Kostnice, Bodamské jezero
Kostnice, Bodamské jezero

Mainau, ostrov na Bodamském jezeře, je známý jako “Ostrov květin”, díky svým krásným botanickým zahradám.

Mainau, Bodamské jezero
Mainau, Bodamské jezero

Kromě toho je Bodamské jezero ideálním místem pro vodní sporty, jako je plavání, jachting a windsurfing. Nebo se vydejte na plavbu lodí a užijte si pohled na okolí jezera zase z jiné perspektivy.

Jak se ochránit při cestování autem: Pojištění autoasistence vám zajistí v případě potřeby opravu auta, odtah do autoservisu, přepravu zpět domů nebo poskytnutí náhradního vozidla. Vše zařídí a vykomunikují za Vás.

7. Romantická cesta – zajímavosti v Německu

Romantická cesta (neboli Romantische Straße) je cesta v jižním Bavorsku vedoucí mezi městy Würzburg a Füssen.

Rothenburg ob der Tauber, Romantická cesta v Bavorsku
Rothenburg ob der Tauber, Romantická cesta v Bavorsku

Pokud milujete historická městečka a krásné zámky, tahle trasa vás bude bavit. Od rozlehlých vinic až po Alpy, tady uvidíte to nejlepší z Německa.

Objevte historická městečka Rothenburg ob der Tauber, Augsburg či Nördlingen, pokochejte se pohádkovým zámkem Neuschwanstein nebo si prohlédněte vodopády na řece Lech u města Füssen.

vodopády na řece Lech, Německo
Vodopády na řece Lech, Německo

Romantický cesta vznikla v 50. letech dvacátého století s cílem podpořit cestovní ruch v Německu. Po cestě stačí sledovat hnědé značky s názvem Romantische Straße (vyznačenou trasu najdete taky v mapě na konci článku).

Schwangau, Romantická cesta v Německu
Schwangau, Romantická cesta v Německu

8. Národní park Harz

Pohoří Harz je jedním z nejvyšších a nejrozsáhlejších pohoří v Německu, které je známé svými hlubokými smrkovými a bukovými lesy, skalními útvary, rašeliništi a malebnými údolími.

Nejvyšším vrcholem pohoří Harz je Brocken (1141 m), který je dostupný pěšky, na kole, nebo pomocí parního vlaku Brockenbahn. Z vrcholu je fantastický výhled na okolní krajinu.

Brockenbahn na Brocken, nejvyšší vrchol pohoří Harz
Brockenbahn na Brocken, nejvyšší vrchol pohoří Harz

Projděte se po visutém mostě přes přehradu Rappbode, pokochejte se vodopády Radau a krápníkovou jeskyní v Rübeland nebo navštivte krásná městečka s hrázděnými domy, včetně Quedlinburg (na seznamu UNESCO), Goslar, Wernigerode a Stolberg s nádhernou rozhlednou Josephskreuz.

Quedlinburg, Harz
Rozhledna ve tvaru kříže Josephskreuz u Stolberg, Harz
Rozhledna ve tvaru kříže Josephskreuz u Stolberg, Harz

Kousek od Blankenburgu se nachází skalní pevnost Regenstein a jeskyně z bílého písku (na mapách hledejte Sandhöhlen), které jsou skrytém klenotem širokého okolí.

Sandhöhlen u Blankenburg, Harz
Sandhöhlen u Blankenburg, Harz

Pohoří Harz je opředené řadou čarodějnických pověstí a legend, takže tady najdete taky místa spjatá s těmito mýty – především Hexentanzplatz Thale.

9. Národní park Schleswig-Holstein

Široké písčité pláže s dunami a bílým pískem, odkud můžete pozorovat ptáky, spokojeně se pasoucí ovce a nekonečné výhledy, vítejte v národním parku Schleswig-Holstein.

Národní park se rozprostírá podél pobřeží Waddenského moře, jen kousek od Dánska. Má natolik nepostradatelnou ekologickou hodnotu, že je už desítky let uznaný jako biosféra UNESCO.

Ostrov Skylt / co navštívit v Německu
Ostrov Skylt / co navštívit v Německu
Přístav Husum / co navštívit v Německu
Přístav Husum / co navštívit v Německu

Projděte se nedotčenou přírodou na ostrově Skylt, navštivte přístavní městečko Husum nebo si užijte procházku na nekonečně dlouhé pláži Ording s bílým pískem, kde uvidíte ty nejkrásnější západy slunce.

Pláž Ording u městečka Sankt Peter-Ording
Pláž Ording u městečka Sankt Peter-Ording

Nedaleko odtud můžete navštívit nádherné historické město Lübeck.

Lübeck / co navštívit v Německu
Lübeck / co navštívit v Německu

10. Souostroví Helgoland

Helgoland je souostroví s drsnou a krásnou krajinou, včetně vysokých červených útesů, které dokonale kontrastují s jasně modrým mořem. Oblast je domovem tuleňů a obrovských kolonií mořských ptáků, kteří hnízdí na strmých útesech.

Helgoland Německo
Helgoland Německo

Helgoland je skvělým místem pro dlouhé procházky. Auta tu nejsou povolená, takže si můžete v klidu vychutnávat dechberoucí přírodu a nechat se ovívat čerstvým mořským větrem.

Tip: Na Helgoland se dostanete lodí z Cuxhaven nebo Hamburku. Rezervujte si zpáteční plavbu lodí na Helgoland na tomto odkazu.

Helgoland Německo

11. Hamburk – nejkrásnější města v Německu

Druhé největší město v Německu Hamburk patří k nejrušnějším a nejvýznamnějším přístavům v Evropě. Ale nenechte se zmýlit. Tenhle přístav je od Severního moře vzdálený 100 km. Městem se proplétá řeky Labe a četné kanály, které propojuje na 2 300 mostů. To je víc, než v Amsterdamu a Benátkách dohromady.

Kanály a Labe lemují stavby postavené v tzv. cihlové gotice. Dle mnohých je Hamburk nejkrásnější město Německa.

kam v Německu / co navštívit v Německu
Speicherstadt
kam v Německu / co navštívit v Německu
Elbphilharmonie

Mezi významné památky patří moderní koncertní sál Elbphilarmonie a honosná radnice. Při návštěvě si taky nenechte ujít Čtvrť červených luceren neboli Reeperbahn s živou hudbou a kluby, kde Beatles nastartovali svou kariéru.

☞ Čtěte našeho podrobného průvodce pro Hamburk.

12. Berlín – hlavní město Německa

I přes svou historii poznamenanou především druhou světovou válkou a studenou válkou se z Berlína stalo multikulturní a živé město. Berlín je dokonce považovaný za světové centrum pro kulturu a kreativní průmysl.

Stačí se tu jen procházet a nasávat atmosféru. Z pouličního umění, architektury a historických míst. A k tomu si dát něco dobrého. Stejně jako město samotné i berlínská kuchyně je mezinárodní, chutná a pestrá.

Postupimské náměstí
Alexanderplatz a televizní věž s úžasným výhledem

☞ Více o Berlíně se dozvíte v předchozím článku s tipy, co navštívit v Berlíně. Nebo se inspirujte itinerářem pro 3 dny v Berlíně.

13. Drážďany – nejkrásnější města v Německu

Drážďany jsou nádherné historické město, které je doslova protkané památkami.

Německo nejkrásnější místa a města / kam v Německu
Pohled na Drážďany z Frauenkirche
Německo nejkrásnější místa a města / kam v Německu
Zwinger

Projděte se starým městem Altstadt a nasajte historii Drážďan. Prozkoumejte jedny z nejlepších muzeí v Německu včetně Zwingeru a Královského paláce. Nebo přejděte most do Neustadt a užijte si kousek Berlína v Drážďanech.

☞ Čtěte našeho podrobného průvodce pro Drážďany.

14. Mnichov

Mnichov je největším městem v Bavorsku v Německu, které představuje bránu do německých Alp na jihu. Město představuje perfektní základnu pro jednodenní výlety po okolí, včetně zámku Neuschwanstein. To ale není jediné – samotné město je nádherné a plné zajímavostí.

Radnice na Marienplatz, Mnichov
Radnice na Marienplatz, Mnichov

Začněte svou návštěvu v centru na ikonickém náměstí Marienplatz se Starou a Novou radnicí, kde vystoupejte na věž kostela svatého Petra a užijte si pohled na staré město v plné kráse. Odtud můžete pokračovat k cihlové katedrále Frauenkirche nebo do Residenz München, které ukrývá jeden z nejkrásnějších zdobených interiérů na světě.

Navštivte Nymphenburgský palác a projděte se parkem Englischer Garten, který je větší než Central Park v New Yorku.

Residenz München / nejkrásnější města v Německu

Mnichov ale nejsou jen historické památky. Najdete tu taky moderní a futuristické budovy, které doslova kontrastují s historickým jádrem. Jedním z těchto míst je Olympijský park, kde můžete vystoupat na věž a prohlédnout si celé město z ptačí perspektivy.

Olympijský park, Mnichov
Olympijský park, Mnichov

V Mnichově se kromě toho nachází několik skvělých muzeí a každoročně se tu v říjnu koná ikonický Oktoberfest. Na výborné pivo a jídlo můžete zajít po celý rok do mnichovské pivnice Hofbräuhaus München v centru města.

15. Norimberk – nejkrásnější města v Německu

Norimberk je další krásné město, co navštívit v Bavorsku v Německu. Projděte si středověké centrum včetně impozantního hradu a řemeslné uličky Handwerkerhof. Můžete tu strávit dlouhé hodiny a objevovat nová zákoutí, dobové stavby a ukryté mosty přes řeku Pegnitz.

Norimberk, Německo
Norimberk, Německo

Před Vánoci se centru halí do vánoční atmosféry díky vánočním trhům, které jsou vyhlášené v širokém okolí.

Po druhé světové válce se Norimberk stal dějištěm slavných Norimberských procesů, kde byli nacističtí zločinci souzeni za válečné zločiny. Dnes můžete navštívit muzeum včetně Soudní síně 600, kde se procesy konaly.

16. Kolín nad Rýnem

Kolín nad Rýnem se nachází na západě Německa a je čtvrtým největším městem, které je známé svou bohatou kulturou a živou atmosférou.

Dominantou města je Kolínská katedrála, která patří k největším gotickým katedrálám na světě a je zapsaná na seznamu UNESCO. Můžete vystoupat až do věže a užít si pohled na město.

Pohled na Kolínskou katedrálu od mostu Hohenzollern
Pohled na Kolínskou katedrálu od mostu Hohenzollern

Nebo přejděte železný most Hohenzollern, který je doslova obsypaný zámky zamilovaných a nabízí výhled na katedrálu. Za ním se pak nachází kancelářská budova s vyhlídkou, odkud jsou jedny z nejlepších výhledů na katedrálu a Kolín. Kolem nábřeží se nachází několik dalších vyhlídkových míst.

Pokud budete pokračovat od Kolínské katedrály podél nábřeží, dojdete k menšímu přístavu Rheinauhafen, který lemují moderní budovy, fontány a muzeum čokolády.

Jižním směrem se od Kolína nachází zábavný park Phantasialand, plný horských drah a adrenalinových atrakcí.

Rheinauhafen kousek od Kolínské katedrály, Kolín nad Rýnem
Rheinauhafen kousek od Kolínské katedrály, Kolín nad Rýnem

17. Frankfurt nad Mohanem

Frankfurt nad Mohanem je domovem Evropské centrální banky a Frankfurtské burzy a je považovaný za jedno z největších finančních center na světě.

Frankfurt představuje jedno z mála evropských měst s impresivní moderní skyline plnou mrakodrapů. Díky tomu se mu přezdívá “European Big Apple”. Projděte si čtvrť Innenstadt I v centru města a obdivujte moderní architekturu, kde sídlí moderní instituce, obchody a restaurace.

Frankfurt nad Mohanem
Frankfurt nad Mohanem

Na moderní zástavbu navazuje v ostrém kontrastu staré jádro města s nádhernými středověkými domy a slavnou radnicí. Odkud můžete pokračovat ke katedrále svatého Bartoloměje a z věže si užít si výhled na Frankfurt.

Podél Mohanu se nachází takzvaný “Museumsufer”, kde je soustředěno více než 20 muzeí různých druhů.

Frankfurt nad Mohanem

18. Postupim

Postupim je město bohaté na historii a kulturu, které se nachází jen několik kilometrů jihozápadně od Berlína.

Postupim

Postupim je nejznámější svými nádhernými paláci a rozsáhlými zahradami. Zámek Sanssouci a jeho park, který je na seznamu světového dědictví UNESCO, je jednou z nejkrásnějších památek v Německu.

Mezi další impozantní stavby patří Nový palác, palác Cecilienhof, kde se konala Postupimská konference po druhé světové válce, a mnoho dalších.

Kousek od centra se nachází Holandská čtvrť s holandskou architekturou a atmosférou, kam si můžete zajít odpočinout do stylových kaváren.

19. Heidelberg

Heidelberg je jedním z nejkrásnějších měst, co navštívit v Německu a to z mnoha důvodů. Právě tady se nachází Heidelberský hrad, jeden z nejznámějších hradů v Německu, odkud je krásný výhled na město a řeku Neckar.

Heidelberg má taky skvěle zachovalé staré město, kterým prochází Hauptstraße, ulice lemovaná obchody, restauracemi a kavárnami.

Heildelberg Německo

V Heildeberg se nachází nejstarší univerzita v Německu z roku 1386 a Filozofická stezka po kopci nad městem, ze které si užijete krásné výhledy na město.

20. Hrad Eltz

Německo je známé pro své krásné hrady a zámky a hrad Eltz je jedním z nich.

hrad Eltz Německo

Hrad Eltz nebyl nikdy dobyt nebo zničen, takže se jeho původní středověká architektura dobře zachovala. Hrad je zasazený v malebném údolí, obklopený lesy a mísí se na něm několik architektonických stylů.

Na hradě si prohlédnete jednu z nejlepších soukromých sbírek středověkého stříbra, zlata a šperků v Evropě, včetně zbraní a porcelánu.

21. Regensburg

Regensburg je bavorské město s perfektně zachovalým historickým jádrem, kde se můžete procházet celé hodiny. Nebo si sedněte s klobáskou a pivem na pivní zahrádku a vychutnejte si pohled na řeku Dunaj.

altes rathaus regensburg

Regensburg ale nabízí víc než to. V okolí se nachází několik zajímavých míst včetně památníku Walhalla a Síně osvobození.

památník walhalla regensburg
Befreiungshalle Kelheim regensburg

Máte rádi procházky nebo jízdu na kole? Vydejte se k údolí Dunaje, které lemují bílé skály a zelené lesy, zpoza kterých vystupují zříceniny hradů.

☞ Čtěte našeho průvodce pro Regensburg. Zde je itinerář pro 2 dny v Řeznu.

údolí Dunaje Essing a zřícenina hradu Randeck

22. Vodní ráj Tropical Islands

Představte si tropický ráj, písčité pláže a křišťálově čisté bazény, včetně laguny inspirované Bali – vítejte v Tropical Islands, nejznámějším vodním ráji v Německu.

Resort se nachází v jedné z největších hal v Evropě a uvnitř i venku toho ukrývá mnoho, takže tu klidně strávíte celý den a stále budete mít co objevovat. Můžete si užít jízdu na tobogánech, odpočinout si v lázních nebo zkrátka jen pobýt v tropickém deštném pralese.

Tropical Islands leží jižně od Berlina a je velmi snadno dostupný. Tento výlet zahrnuje vstupenku do Tropical Islands včetně dopravy v ceně.

Co navštívit a vidět v Německu – mapa

JAK POUŽÍVAT TUTO MAPU: Výše najdete podrobnou mapu, kam v Německu. Kliknutím do levé horní části mapy uvidíte samostatné vrstvy s vyznačenými místy. Můžete skrýt a zobrazit různé vrstvy nebo kliknutím na ikony na mapě zobrazit názvy míst, která zmiňuji v průvodci, co navštívit v Německu. Pokud si chcete mapu uložit, označte jí hvězdičkou. Poté se vám uloží mezi Google mapy a můžete si jí kdykoliv načíst v mobilu nebo počítači. Pro větší verzi mapy klikněte na ikonu v pravém horním rohu.

Německo doprava

Německo má velmi rozsáhlou a efektivní dopravní infrastrukturu, která je dobře organizovaná a spojuje všechna velká města i menší oblasti.

Autem do Německa

Německo je proslulé svými dálnicemi, známými jako Autobahnen. Ty jsou známé tím, že na některých úsecích neexistují žádné rychlostní limity, ačkoli doporučená maximální rychlost je 130 km/h. Kromě dálnic je Německo pokryté sítí dobře udržovaných silnic a městských cest.

Maximální rychlost v obci je 50 km/h a mimo obec 100 km/h. Aktuální ceny pohonných hmot najdete na tomto odkaze.

Jak se ochránit při cestování autem: Pojištění autoasistence vám zajistí v případě potřeby opravu auta, odtah do autoservisu, přepravu zpět domů nebo poskytnutí náhradního vozidla. Vše zařídí a vykomunikují za Vás.

Vlaky a autobusy

Deutsche Bahn, národní železniční společnost, poskytuje pravidelné a spolehlivé služby po celém Německu. Existují jak rychlé dálkové vlaky (jako je ICE – InterCity Express), tak regionální a městské vlaky.

Vlaky doplňují autobusy, které jsou cenově příznivější. Nejznámějším přepravcem v Německu je Flixbus.

Tip: Na tomto odkazu můžete vyhledat a zakoupit autobusové a vlakové jízdenky na jednom místě (bez přirážky).

Základní informace před cestou do Německa

Jazyk: Oficiálním jazykem je němčina, v turistických oblastech se dobře dorozumíte taky anglicky.

Měna: Měnou v Německu je euro (EUR).

Zásuvka: V Německu se používají zásuvky typu F, které jsou také známy jako “Schuko” zásuvky. Tyto zásuvky mají dvě kulaté kolíky a jsou navržené pro napětí 230V a frekvenci 50Hz.

Základní fráze:

 • Guten Tag – Dobrý den
 • Auf Wiedersehen – Na shledanou
 • Danke schön – Děkuji moc
 • Bitte schön – Prosím
 • Entschuldigung. – Promiňte.
 • Ich verstehe nicht. – Nerozumím.
 • Können Sie das bitte wiederholen? – Můžete to, prosím, zopakovat?
 • Ich spreche nur ein bisschen Deutsch. – Mluvím jen trochu německy.
 • Wo ist die Toilette? – Kde je toaleta?
 • Wie viel kostet das? – Kolik to stojí?
 • Hilfe – Pomoc
 • Ja/Nein – Ano/Ne
berlín sony centrum

Naplánujte si svou cestu snadno a rychle. Pokud si něco koupíte prostřednictvím našich odkazů, získáme malou provizi. Vy neplatíte nic navíc. Děkujeme!

Toto byly naše tipy na nejkrásnější místa, co navštívit v Německu. Máte dotaz? Rádi ho zodpovíme v komentáři níže. Šťastnou cestu!

Související články o Německu

BERLÍN: Berlín má pro každého něco – vybrat si můžete z našich tipů, co vidět v Berlíně.

HAMBURK: Hamburk je podle některých tím nejkrásnějším městem v Německu. Podívejte se na naše tipy, co vidět v Hamburku a vytvořte si svůj vlastní názor.

DRÁŽĎANY: Drážďany jsou jedním z nejkrásnějších měst v Německu. Inspiruje se tipy na památky a zajímavosti, co navštívit v Drážďanech.

NĚMECKÉ ALPY: Německo si pro sebe ukrojilo krásný kus Alp. Co dělat a jaké turistické trasy podniknout v německých Alpách se dozvíte v samostatném článku.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *