Autobusem a vlakem do Berlína: Kompletní průvodce, jak se dostat do Berlína

autobusem a vlakem do Berlína / jak se dostat do Berlína

Pokud hledáte možnosti, jak se dostat autobusem a vlakem do Berlína, v tomto článku si vše podrobně rozebereme – jak často autobusy a vlaky do Berlína jezdí, kde staví po cestě, kolik stojí jízdenky a jak dlouho trvá cesta.

JAK SE DOSTAT DO BERLÍNA AUTOBUSEM A VLAKEM

RYCHLÝ PŘEHLED

V tabulce níže najdete přehled možností, jak se dostat z Prahy autobusem a vlakem do Berlína. Pokud cestujete vlastním vozidlem, podívejte se na předchozí článek o cestování autem do Berlína.

PřepravceDruhy přepravyCenaDoba jízdyRezervace
FlixbusAutobusOd 499 Kč4h 30mKoupit jízdenku
RegiojetAutobusOd 499 Kč4h 30mKoupit jízdenku
České dráhyEurocityOd 602 Kč4h 17mKoupit jízdenku

Všechny možnosti si teď blíže představíme.

AUTOBUSEM DO BERLÍNA

Autobusy představují levnou a velmi oblíbenou možnost, jak se dostat do Berlína. Jezdí několikrát denně a díky wifi a pohodlným sedačkám poskytují dostatek komfortu.

Jak se dostat autobusem do Berlína?

Autobusové spoje z Prahy do Berlína provozují především společnosti Flixbus a Regiojet. Obě linky jezdí v Praze z autobusového nádraží Florenc. Máme zkušenosti s oběma a z pohledu cestujícího mezi nimi nevidím rozdíl. Rozhodujeme se podle času odjezdu, který nám nejvíce vyhovuje.

Můžete si vybrat mezi 2 zastávkami, kde vystoupit/nastoupit v Berlíně:

Berlin Südkreuz

Berlin Südkreuz je první zastávka v Berlíně u menšího nádraží, kde staví několik linek S-Bahn. Za 2-3 zastávky jste v centru. Ze stejné zastávky jako při výstupu pak můžete jet zpět do Prahy. Nádraží nabízí placené toalety, několik občerstvení, obchody a možnost přečkat v kryté čekárně.

Hotely poblíž Berlin Südkreuz:

ZOB (Zentraler Omnibusbahnhof Berlin)

ZOB je hlavní autobusové nádraží v Berlíně, nedaleko kterého staví U-Bahn do centra (po cestě hledejte ukazatele U, které vás na metro navedou). Nádraží nabízí krytou čekárnu, občerstvení a placené toalety.

Hotely poblíž centrálního autobusového nádraží:

Jak dlouho trvá cesta autobusem do Berlína?

Průměrná doba jízdy z Prahy do Berlína je přibližně 4h 15m až 4h 45m.

autem do Berlína

Kolik stojí jízdenka na autobus do Berlína?

Jízdenky u obou přepravců vychází cenově podobně. Pokud objednáváte s předstihem alespoň pár dní, dají se sehnat už od 499 Kč za jednosměrnou cestu. S blížícím se termínem se jízdenky zdražují a cena se může vyšplhat až na 800 Kč.

Ceny jsou vyšší taky v hlavní sezóně a období svátků. V těchto obdobích rezervujte s dostatečným předstihem, protože jízdenky doslova mizí před očima.

Jak často jezdí autobusy do Berlína?

Regiojet nabízí 5 denních spojů. Naproti tomu Flixbus jezdí téměř každou hodinu až dvě, včetně několika nočních spojů. Oba přepravci staví po cestě na hlavním nádraží v Drážďanech a poté až v Berlíně.

VLAKEM DO BERLÍNA

Vlak představuje ekologickou a pohodlnou možnost, jak se dostat do Berlína. Navíc jízdenky mohou vyjít při rezervaci předem velmi levně.

Odkud jezdí vlaky do Berlína?

Do Berlína se dostanete nejčastěji z hlavního nádraží v Praze, odkud jezdí Eurocity (mezinárodní vlaky) několikrát denně. Po cestě staví na hlavním nádraží v Ústí nad Labem, Děčíně, Drážďanech a Bad Schandau.

První zastávkou v Berlíně je nádraží Berlin Südkreuz (pouze pro výstup). Tady můžete nasednout na S-Bahn do města.

Vlaky poté přijíždějí na nádraží Berlin Hauptbahnhof (Berlin Hbf), které se nachází v centru města, jen přes řeku od Reichstag. Z hlavního nádraží se dostanete snadno po celém městě díky S-Bahn (vlaky) a U-Bahn (metro). Staví tady taky několik linek autobusů a tramvají.

☞ Podívejte se na kompletního průvodce dopravou v Berlíně.

V okolí Berlin Hauptbahnhof se nachází spousta možností, kde se ubytovat – zde jsou nejlepší hotely:

Jak dlouho trvá cesta vlakem do Berlína?

Průměrná doba jízdy z Prahy do Berlína je přibližně 4 hodiny a 17 minut na vzdálenost 381 km.

Kolik stojí jízdenka na vlak do Berlína?

Pokud rezervujete s dostatečným předstihem (u vlaků alespoň 4 týdny předem), vyjde jízdenka z Prahy do Berlína na cca 600 Kč.

Jak často jezdí vlaky do Berlína?

Přímé vlaky Eurocity jezdí z Prahy do Berlína cca 5x denně.

Jak se dostat do Berlína autobusem a vlakem – mapa

JAK POUŽÍVAT TUTO MAPU: Výše najdete podrobnou mapu s vyznačenými zastávkami, kde staví autobusy a vlaky při cestě z Prahy do Berlína. Kliknutím do levé horní části mapy uvidíte samostatné vrstvy s vyznačenými místy. Můžete skrýt a zobrazit různé vrstvy nebo kliknutím na ikony na mapě. Pokud si chcete mapu uložit, označte jí hvězdičkou. Pro větší verzi klikněte na ikonu v pravém horním rohu.

Museumsinsel Berlín

Naplánujte si svou cestu snadno a rychle. Pokud si něco koupíte prostřednictvím našich odkazů, získáme malou provizi. Vy neplatíte nic navíc. Děkujeme!

Toto byly naše tipy a zkušenosti, jak se dostat do Berlína autobusem a vlakem. Máte dotaz? Rádi ho zodpovíme v komentáři níže. Šťastnou cestu!

Více informací o Berlíně

Inspirujte se, co navštívit v Berlíně. Pro plánování trasy můžete využít itinerář na 2 dny v Berlíně. Máte víc času? Vytvořili jsme taky itinerář pro 3 dny v Berlíně.

V tomto článku najdete vše o cestování autem do Berlína. Zde je podrobný průvodce dopravou v Berlíně. Podívejte se na nejlepší hotely a ubytování v Berlíně pro každý rozpočet.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *