jak levně cestovat po Evropě

Jak levně cestovat po Evropě? 30+ užitečných tipů

Seznamte se s užitečnými tipy, jak levně cestovat po Evropě a přesto si užít dovolenou, na kterou budete ještě dlouho vzpomínat…v tom nejlepším samozřejmě :).

Možná vás napadá, jak je možné, že někteří kolem vás tak často cestují. Víc peněz? Víc štěstí?

Většinou se za tím skrývá něco úplně jiného – ODVAHA.

Odvaha hledat způsoby, jak levně poznávat svět.

Odvaha vycestovat i přesto, že se budete muset spolehnout jen sami na sebe.

Odvaha stát čelem situacím, kdy se budete snažit rukama nohama dorozumět, protože na to vaše slovní zásoba nebude stačit (a ve finále se líp dorozumí váš partner, který umí anglicky jen hello 😀).

A právě v takových situacích vznikají ty nejlepší historky. Cestování na vlastní pěst je o překročení vlastního stínu a o zábavě, kterou si díky tomu užijete.

A k tomu se vám budou hodit tipy na levné cestování, protože o tom cestování na vlastní pěst taky je. Jste tvůrci vlastní dovolené. Jak začít levně cestovat?

PRŮVODCE LOWCOST CESTOVÁNÍM

 • Kam a kdy vyrazit
 • Jak ušetřit na ubytování
 • Jak ušetřit na dopravě
 • Jak ušetřit na jídle
 • Jak ušetřit na atrakcích
 • Jak cestovat levně po celém světě

Jak levně cestovat po Evropě: MÍSTO A ČAS

Jeďte mimo sezónu

Většina turistů volí pro cestování automaticky hlavní sezónu v létě. Koho ale lákají dlouhé fronty u památek, chůze po rozpálených dlažebních kostkách a všude masy lidí (zase podle hloučku turistů člověk ví, že se blíží správným směrem 😀)?

Obchodníci chtějí během letních měsíců vyrejžovat co nejvíc. Ceny v restauracích a na atrakcích atakující horní příčky víc než teplotní rekordy Klementinum.

Částka, kterou vynaložíte v hlavní sezóně za ubytování, by vám stačila mimo sezónu na ubytování i letenky. A ještě by vám zbylo na místní speciality.

Navíc v srpnu probíhají v jižních státech siesty. Dvou až tří týdenní dovolené, kdy se třeba Italové ve velkém přemísťují na Sicílii a do dalších příměstských lokalit.

Co to znamená pro vás? K moři si raději vyberte jiné měsíce než srpen, protože to tu bude Ital na Italovi a ceny za ubytování rostou úměrně k počtu Italů.

Naopak vás zase může překvapit, že řada restaurací a obchůdku je zavřená, protože majitelé chytají bronz :).

Jaká je nejlepší doba pro cestování?

Co z toho všeho plyne? Vydejte se do hlavních turistických oblastí na jaře nebo z kraje podzimu. Počasí je fajn, turistů je méně a ceny jsou nižší. A pokud nelpíte na teplém počasí, klidně vyrazte v zimě. A ty ceny letenek třeba v lednu…radost pohledět :).

My jsme hlavní evropské metropole navštívili vždy během zimy a byla to paráda. Vánoční Londýn nebo liduprázdné Bellagio …to stálo za to :).

Jak levně cestovat po Evropě / Bellagio / Lago di Como
Takovýhle pohled na Bellagio v hlavní sezóně nezažijete :).

Zdržte se déle na jednom místě

Řada hotelů a penzionů poskytuje slevu za vícedenní ubytování. A ta sleva je ještě vyšší, když se nejedná o hlavní sezónu a nahánějí návštěvníky.

Možná chcete stihnout během dovolené co nejvíce lokalit. Na druhou stranu si při delším pobytu danou lokalitu pořádně užijete a objevíte místa, která byste jinak objevit nestihli. Ochutnáte místní kuchyni a nasajete místní kulturu. A aspoň budete mít záminku, proč brzy vyrazit znovu :).

Navštivte menší města

Všichni vidíme v médiích ty velké metropole a chceme ten pohled zažít i naživo.

SNÍME. O tom, že stojíme pod Eiffelovkou (která je mimochodem naživo pěkně zrezivěla 😀), účastníme se jednání britské vlády nebo lapáme po dechu nad mohutností Kolosea (jojo, už jsem myslela, že budu muset Péťu plácnout po zádech 😀).

Ale čím známější a navštěvovanější město, tím vyšší ceny a víc turistů.

Co takhle občas navštívit menší město? Typickým příkladem je Milano vs. Bergamo. Bergamo je jedním z letišť pro Milano. Většina turistů se tady ani neohřeje, nasedne na autobus a za hodinu už stojí před slavnou katedrálou Duomo.

Jen hrstka z nich zůstává v Bergamu (jako my 😀). A povím vám, že jsme toho s mamkou vůbec nelitovaly. Nádherné historické město s parádní atmosférou.

Bergamo

Objevujte nejlevnější země Evropy

Neopomíjejte nejlevnější země Evropy – střední a východní Evropu. Proč? Ubytování je levnější, doprava je levnější, jídlo je levnější…mám pokračovat 😀?

To, že většina turistů směřuje na vyspělý západ neznamená, že země východně od nás nestojí za návštěvu. ČR nevyjímaje. Protože i u nás to stojí za to.

My máme sjezděné hlavně Čechy a stále se na některé místa vracíme – například Tiské stěny. A přesto nám na pomyslném seznamu nejkrásnějších míst v ČR zbývá pořád plno míst k odškrtání :).

Tiské stěny / Labské pískovce
Tiské stěny

Možná se ptáte, co navštívit směrem na východ od nás. Přece jen není tak medializovaný jako západ.

I tady je ale těch míst nespočet – Vysoké Tatry, Budapešť, která je teď hodně v kurzu, jedna z nejkrásnějších vysokohorských silnic světa Transfagarasan v Rumunsku nebo například krásné pláže na Krymu u Černého moře.

Okusíte tu všechno – památky, lehárko pod slunečníkem, běhání po kopcích v horách.

Jak levně cestovat po Evropě: UBYTOVÁNÍ

Neutrácejte za ubytování

Kolik času strávíte na pokoji během dovolené? Pokud jste jako my, ráno vyrazíte, večer se vrátíte, hodíte sprchu a svalíte se do peřin. Nepotřebujete žádné nadstandardní vybavení – postel a sprcha úplně stačí.

To, co ušetříte na ubytování, si pak můžete odložit na další cesty. Nebo si dáte skvělou večeři v té vyhlášené restauraci za rohem.

Kde hledat levné ubytování?

My se vždy podíváme na nabídky u Booking i Airbnb, uděláme si představu, jak se pohybují ceny a následně filtrujeme to nejlepší s ohledem na nízkou cenu.

Ve Špindlu se nám takto podařilo ubytovat za 500 Kč pro dva nebo v Londýně jsme měli menší byteček za 9 stovek nedaleko Tower Bridge.

Ještě nejste zaregistrovaní u Airbnb? Zaregistrujte se přes tento odkaz a získejte slevu na ubytování.

Výhodou Bookingu je obrovský výběr ubytování – máte šanci najít opravdu levné a kvalitní ubytování i v centru známých měst. A skvělá je i odměna za věrnost – už při dvou pobytech získáte slevu 10 %. Sleva stoupá při větším počtu ubytování.

Rezervujte si ubytování přes PlnáPeněženka a získejte část peněz zpět

Web PlnáPeněženka je cashbackový portál, který vám vrátí po nákupu část peněz zpět.

Jak to funguje? Zaregistrujete se zdarma přes odkaz, vyberete si Booking.com a pak dojde k automatickému přesměrování na Booking. Po zarezervování ubytování vám přijde na email upozornění, kolik obdržíte zpět.

K registraci navíc nyní získáte i bonus 60 Kč.

Kromě Bookingu tady najdete i další eshopy jako je například Kasa.cz, Notino.cz, Datart…velcí i malí hráči, z nichž si určitě vyberete ty své, u kterých pravidelně nakupujete.

Pronajměte si byt místo hotelu

Hotely bývají nejdražší variantou ubytování a v hotelových zónách zaplatíte většinou taky vyšší ceny v restauracích a obchodech. Penziony nebo samostatné apartmány vycházejí levněji.

My jsme v hotelu nikdy ubytovaní nebyli. Máme radši rodinnou atmosféru penzionu nebo svůj apartmán.

Dejte šanci hostelům

Že vám vadí 10 postelí v jedné místnosti? Žádný problém. Já mám taky radši soukromí.

Dnešní hostely vám nabídnou i soukromé pokoje pro dva nebo dokonce pro celé rodiny. Některé hostely navíc připomínají luxusní ubytovny a vy tak získáte za nižší cenu zážitek podobný hotelu.

Širokou nabídku hostelů najdete opět na Booking.

Propočítejte si, kde se ubytovat

Předem si spočítejte, zda se vám vyplatí ubytování v centru nebo na kraji města. Čím dál od centra bydlíte, tím nižší ceny jsou.

Ale ty sousedské ceny za hubičku se ve finále můžou docela vyšplhat, pokud k nim připočítáme náklady na dopravu. Ověřte si raději předem, zda je místo dobře dostupné místní veřejnou dopravou.

My jsme například v Londýně hledali ubytování, které je v docházkové vzdálenosti od centra. Co si budeme povídat – jejich doprava je sice ta nejlepší na světě, ale peněženka vám při ní vykrvácí.

Přespěte u někoho na gauči

Už jste slyšeli o couchsurfingu? Ve zkratce se jedná o formu ubytování, kdy hostitel nabídne na přespání zdarma svůj gauč. K tomu často získáte jako bonus průvodce daným místem.

Na nás s batoletem už moc hostitelé zvědaví nejsou, ale pokud cestujete sólo nebo v páru, je couchsurfing skvělou variantou, jak poznat místní kulturu.

Rozložte si spacák na letišti

Určitě se toho nebojte. Pokud vám to brzy ráno odlétá a chcete za ubytování ušetřit, přespěte těch pár hodin na letišti. Jsou na to zvyklí a ještě vás ráno vzbudí :).

jak ušetřit při cestování po evropě

Ale připravte se na to, že tenhle nápad má s vámi dalších x desítek lidí. Kdo přijde pozdě, spí na zemi. Jako my :). Aspoň jsme si pěkně srovnali záda :).

Nabídněte své služby

O co se jedná? Workaway je celosvětová organizace, kde hostitelé nabízejí pohostinství zdarma výměnou za vaše služby – práce na farmě, hlídání dětí, dobrovolnictví všeho druhu. Návštěvy trvají od několika dní po několik měsíců. V současné době je tady aktivních více jak 30 000 hostitelů.

Workaway je skvělá příležitost, jak levně procestovat svět. Navíc někteří hostitelé vítají i rodiny s dětmi.

Jak levně cestovat po Evropě

Hlídejte domácí mazlíčky

Další možnost, jak se zdarma ubytovat výměnou za hlídání majetku nebo domácích mazlíčků zatímco majitelé nejsou doma – Housesitting.

Limitující může být pevný termín. Majitelům se musíte zkrátka přizpůsobit. Ale jestli jste flexibilní, vzhůru do toho.

Jednou z nejznámějších společností sdružující nabídky pro Housesitting je Trustedhousesitters. Za registraci zaplatíte roční poplatek ve výši 119 dolarů. Poplatkem se nenechte odradit. Naopak. Berte to jako výhodu. Bezpečnostní prvek, že to na téhle stránce myslí vážně :). Navíc je to cena, kterou zaplatíte běžně za jednu nebo dvě noci. Tady se ubytujete klidně na celé týdny, aniž byste zaplatili jedinou korunu.

Jak levně cestovat po Evropě

Jak levně cestovat po Evropě: DOPRAVA

Veřejnou dopravou z letiště

Neberte si taxíka a jeďte do centra veřejnou dopravou. Kromě taxi se vyhněte i vlakovým spojům a zkuste si počkat na akci, pokud na téhle trase bývají.

Příklad: z letiště London Stansted, kde přistávají nízkonákladové aerolinky, se do Londýna dostanete vlakem nebo shuttle busem (přímé spoje mezi letištěm a centrem). Stansted je vzdálený od Londýna asi hodinu, takže vás vlak vyjde na téměř 20 liber. Pravda, jste ve městě v cuku letu. Když ale vychytáte akci u autobusů easyBus (shuttle bus), může vás vyjít lístek třeba jen na 2 libry. My jsme jeli dokonce jen za jednu libru, ale to byl noční spoj a ty bývají obecně levnější.

Většina letišť na svých stránkách uvádí konkrétní výpis způsobů, jak se dostat místní dopravou do města. Mrkněte před cestou na stránky letiště nebo se poptejte na informacích po příletu.

Létejte s nízkonákladovými aerolinkami

Letenky u nízkonákladových společností jsou často za babku. Podmínkou je, že musíte být schopní sbalit se jen do příručního zavazadla. S klasickým zavazadlem k odbavení vám vyskočí takové poplatky, že se vám cena letenky několikanásobně vyšplhá – viz níže.

Jak levně cestovat po Evropě

Kde hledat levné letenky?

My zatím vždy letěli s Ryanair. Nebyl to záměr, ale když jsem hledala ve srovnávači levné letenky, Ryanair se prodral na první místa.

Levně můžete letět i u easyJet, Wizzair nebo Norwegian mívá pěkné akce do Norska (nejen tam). Vyplatí se sledovat portály typu honzovyletenky.cz nebo cestujlevne.com.

U Honzy je taky parádní mapa, kde přehledně vidíte trasy nízkonákladových aerolinek.

mapa lowcost aerolinek

Objednávejte inkognito

Letenky hledejte a následně objednávejte vždy v anonymním okně. Pokud to tak neuděláte, vyhledávače si díky cookies pamatují, co jste hledali a ceny letenek se budou nenápadně zvyšovat.

Vlakem po Evropě

Vlak je skvělá možnost, jak se pokochat okolím během cesty. Tady opravdu platí, že cesta je cíl. Navíc si většina vlakových společností nebere příplatky za větší zavazadla. A když už, tak jsou minimální.

Na nižší ceny vstupenek dosáhnete s flexibilním datem odjezdu a příjezdu. Sledujte akční ceny jízdenek. Buď přímo na stránkách přepravce nebo na webech shromažďujících akční letenky a jízdenky – například cestujlevne.com.

Jak cestovat levně vlakem po Evropě?

Skvělou možností, jak si užít bezstarostné jízdy ve vlaku je Interrail Global Pass. Jedná se o kartu, díky které můžete cestovat neomezeně vlakem po předem zvolený počet dní. Od 3 dnů až po 2 měsíce. Krátké i dlouhé cesty.

Kam si usmyslíte, tam můžete vyjet. Platí, že čím déle cestujete, tím více ušetříte.

Pokud milujete jízdu vlakem, je to parádní volba, jak levně procestovat Evropu – 40 000 destinací a 31 různých zemí.

Další alternativou je zvýhodněná karta One Country Pass na vlaky pro konkrétní zemi – například Itálii, Švýcarsko, Norsko a další státy v Evropě. Karta funguje stejně jako v případě Interrail Global Pass.

Zvolíte si typ karty podle toho, kolik dní budete vlakem cestovat (třeba 5 dní v měsíci), zaplatíte a můžete vyrazit.

Předem si spočítejte, zda se vám karta vyplatí. Výhodná bude pro všechny, kteří plánují využívat vlak na plno na delší trasy. Udělat si zkrátka okruh po Evropě nebo vybrané zemi.

A protože inspirace není nikdy dost – ty nejpopulárnější vlakové trasy najdete přímo na stránkách Interrail.

Jak levně cestovat vlakem

Pospěte si ve vlaku

Jděte spát v jedné zemi a probuďte se v druhé. Spací vozy jsou dvojnásobná výhra – dlouhou cestu prospíte a ušetříte za hotel. Navíc většina společností vám ráno přinese zdarma snídani.

A pokud vám nevadí spaní vsedě, kupte si ten nejlevnější lístek. Ceny jsou tady až dvakrát nižší než v případě spacího kupéčka.

Například cesta Praha – Poprad, kde vás nejlevnější lístek vyjde na 279 Kč a spací na 590 Kč. Za cenu spacího vozu máte cestu tam i zpět.

jak procestovat vlakem Evropu

Jeďte autobusem

Pokud vám nevadí trocha toho nepohodlí a spaní v akrobatických pozicích, svezte se autobusem.

My jsme takto cestovali do Budapešti i Paříže. Ceny jízdenek se konta skoro nedotkly, my cestu prospali a ráno jsme vyrazili za poznáním.

Největšími hráči na trhu je české REGIOJET a německý FLIXBUS.

Za zmínku stojí Flixbus´s InterFlix, díky kterému můžete podniknout turné po Evropě. Jedná se o volnou vstupenku, která v sobě zahrnuje 5 cest.

Vybrat si můžete z 250 000 spojů denně v 28 evropských zemích. Vstupenka je platná 3 měsíce a vyjde vás na 99 €. Pokud si cesty dobře propočítáte, výrazně ušetříte.

Jak Interflix Pass funguje?

Ukážu vám na příkladu, jak můžete s Interflixem od Flixbus ušetřit. Trasy jsem zvolila namátkově a držela jsem se docela při zdi :).

To vy ale nemusíte a vybrat si můžete i ze vzdálenějších lokalit – Švédsko, Finsko, Dánsko, Španělsko, Ukrajina a spousta dalších zemí v Evropě. V rámci jednoho okruhu například projet severní státy, příště zase státy na jihu. Záleží jen na vás, jakou trasu si vytvoříte.

Zadala jsem noční spoje, které bychom zvolili my. Zároveň jsou levnější jak ty denní, tak pokud pojedete přes den, ušetříte ještě víc. 

Okružní cesta začíná v Praze a následuje Curych (Švýcarsko) – Brusel (Belgie) – Paříž (Francie) – Mnichov (Německo) a končíme opět v Praze.

Zvlášť by vás tenhle roadtrip vyšel na 141 €. S Interflix průkazku zaplatíte jen 99 €, takže v tomto případě ušetříme skoro třetinu. 

Jaké jsou podmínky pro Interflix?

 • Vstupenka neplatí pro zpáteční cestu, tzn. při cestě Praha – Mnichov a Mnichov – Praha už budete muset za zpáteční cestu platit.
 • Vstupenka platí jen pro přímé spoje. Pokud se například chystáte do Říma a vyjede vám několik spojů, kdy jeden je přímý a druhý je s přestupem v Mnichově, bude se vztahovat Interflix na první variantu.
 • Vstupenka je na jméno a není volně přenosná na další osoby.

Zkuste spolujízdu

BlaBlaCar je ve zkratce stopování 21. století. Na stránkách můžete přímo filtrovat z nabídek od řidičů, kteří nabízí spolujízdu. Zároveň předchozí uživatelé hodnotí řidiče, takže je spolujízda naprosto bezpečná a ověřená.

Turistické vstupenky s dopravou zdarma

V mnoha evropských městech, jako je Paříž nebo Helsinky si můžete zakoupit několikadenní turistické vstupenky, které často zahrnují i MHD zdarma.

Například u Vatican&Roma Pass v Římě máte vstupné zdarma do vybraných památek, jízdu vyhlídkovým autobusem a k tomu i zmíněné MHD.

Choďte pěšky nebo jezděte na kole

Pokud je to jen trochu možné, snažte se dané místo prochodit po vlastních. Nejen, že víc uvidíte a máte možnost lépe poznat dané místo, ale taky dost ušetříte. Historická centra většinou nejsou tak velká, aby se nedala projít bez problémů pěšky.

V řadě měst jsou taky k dispozici stojany s koly, které si můžete půjčit za drobný poplatek. Narazíte na ně na každém rohu. Stáhnete si aplikaci, zažádáte o kód, na základě kterého si kolo odemknete a můžete vyjet do ulic.

Jak levně cestovat po Evropě: JÍDLO

Vyhněte se restauracím v turistických oblastech

Hledejte místní autentické restaurace v zapadlých uličkách dál od centra. Často najdete skvosty gastronomie, kde vás pohostí spolu s místními. Navíc vám za méně peněz nandají na talíř víc muziky.

Obloukem se vyhněte restauracím, kde vás obsluha láká z dálky, jejich menu je v angličtině (pokud nejste v Anglii 😀) nebo je jídlo včetně obrázků. Většinou to nevěstí nic dobrého na talíři.

Do restaurace jedině na oběd

Stejně jako u nás i v ostatních zemích nabízejí během oběda zvýhodněná meníčka. Využijte toho a místo večeře si zajděte na oběd.

Pokud milujete kávu, vychutnejte si jí na stojáka v kavárně. Vyjde vás laciněji, než když si k ní sednete. Za pohodlí se zkrátka platí :).

Pochutnejte si na pouličním jídle

Plátek pizzy v Itálii, langoš v Budapešti, fish&chips v Londýně. Ušetříte oproti restauracím plno peněz a zároveň vyzkoušíte místní speciality.

Jak levně cestovat po Evropě

Jezte jako místní

Místní nenakupují v turistických centrech. Nebo vy snad nakupujte na Staromáku v Praze :)? Ceny jsou tu nadsazené a víc kvality za to nedostanete. Projděte se pár bloků dál. Tam, kde nakupují místní. Hledejte zdejší řetězce, kde jsou ty ceny obecně nižší napříč všemi státy.

Vařte si vlastní jídlo

Toto asi není rada nad zlato, ale pojí se s jedním z předchozích bodů. Ubytujte se ve vlastním apartmánu s kuchyňkou a sami si něco ukuchtěte z místních surovin.

Rozprostřete si deku v trávě

Nakupte si na místních trzích zdejší speciality a rozbalte si piknik v trávě v jednom z městských parků. Nebo zkrátka někde v přírodě, kde se vám líbí.

Jak levně cestovat po Evropě
Tenhle výhled by se třeba líbil mně :).

Jak cestovat levně po Evropě: ATRAKCE

Ušetřete na atrakcích a památkách

Pořiďte si předem all-inclusive zvýhodněnou kartu. S ohledem na množství památek, které plánujete navštívit, vám může karta přinést značnou úsporu.

Spolu s tím většina karet zahrnuje taky veřejnou dopravu zdarma a slevy na aktuální události ve městě. Součástí bývá i interaktivní průvodce a mapa.

Zvýhodněné karty nabízí většina velkých evropských měst, jako je Řím, Paříž, Londýn, Helsinky, Amsterdam nebo například Barcelona.

Prohlídky zdarma

Poohlédněte se, zda se v dané oblasti nekonají prohlídky zdarma. Zadejte si do Googlu město a co hledáte a určitě vám vyjede několik nabídek.

Dozvíte se o historii města a nahlédnete do místní kultury. Navíc získáte doporučení na další aktivity a restaurace, které jsou známé především místním.

bezplatní průvodci / JAK UŠETŘIT NA PAMÁTKÁCH

Navštivte akce zdarma

Mrkněte, zda se v termínu vaší návštěvy nekoná ve městě nějaké zajímavá akce, koncert, festival nebo výstava zdarma. Většinou stačí kouknout na Facebook města nebo co píše strýček Google.

Hledejte zvýhodněné vstupné

Jste student/studentka? Pak si určitě nezapomeňte studentskou kartu. Zvýhodněné ceny často mívají i senioři, malé skupiny osob apod.

Navštivte muzea ve dnech zdarma

Mnoho muzeí má určitý den v měsíci otevřeno zcela zdarma. Například v Paříži je to první neděle v měsíci a v Římě jsou pak vatikánská muzea volně přístupná poslední neděli v měsíci.

S tím se samozřejmě pojí obrovské množství návštěvníků. Přivstaňte si, abyste se vyhnuli největším návalům.

V Londýně je většina muzeí zdarma po celý rok. Třeba Přírodopisné muzeum je pecka :).

Přírodopisné muzeum v Londýně / muzea zdarma v Londýně
Přírodopisné muzeum v Londýně

Jak cestovat levně po Evropě: PENÍZE

Směňte peníze až na místě

Při výměně hotovosti je většinou lepší směnit si peníze až na místě.

Nejlepší směnné kurzy nabídnou banky, pošty a hotely. Obloukem se vyhněte směnárnám na letištích, nádražích a turistických centrech.

Téměř vždy vás čeká nejvýhodnější kurz při nákupu cizí měny z bankomatů nebo platbami kartou – většinou je o 2-7 % lepší.

Založte si účet od mBank s mKartou Svět

Jak už napovídá název karty, je přímo ušitá pro cestování po světě. Ale účet včetně karty můžete snadno používat i v ČR. Vůbec se neliší od toho klasického.

Jeho jediným odlišením jsou jen nulové poplatky a výhodné kurzy v zahraničí. Podrobnou recenzi o účtu mBank a kartě mSvět jsem psala v tomto článku >>>.

Vybírejte z bankomatů bez poplatků a získejte nejvýhodnější kurzy díky Revolut

Pokud jste o Revolut ještě neslyšeli, jedná se mobilní aplikaci, která umožňuje nakupovat v zahraničí až ve 150 měnách. Bez poplatků.

Je to podobné jako u banky: V cizině si budete chtít vybrat z bankomatu. Z vašeho účtu, který máte vedený v korunách. Vy ale potřebujete vybrat místní měnu. Dejme tomu eura. Banka tedy převede danou část peněz v korunách na eura. Za kurz, který je v daném okamžiku. Tyto kurzy jsou ve většině případů horší, než je směnný kurz u Revolut. Jak je to možné? V Revolut totiž vybíráte rovnou lokální měnu, tj. v tomto případě eura.

Jak funguje Revolut?

 • Stáhnete si aplikaci Revolut do vašeho telefonu.
 • Převedete si potřebnou částku v korunách pomocí vaší karty, kterou máte k vašemu běžnému účtu (my třeba převádíme z Air Bank).
 • Peníze jsou obratem na “účtu” Revolut. Teď si je můžete převést na lokální měnu, kterou chcete v zahraničí platit. Je to raz dva.
 • Jakmile budete platit kartou Revolut nebo vybírat z bankomatu pomocí této karty, automaticky se použije lokální měna a nejvýhodnější směnný kurz.

Můžete si otevřít účet až ve 150 měnách. Zdarma. Peníze z vašeho běžného účtu můžete převádět kdykoliv a klidně po malých částkách.

Výhodou Revolut je, že není napojená na žádný účet a v případě ztráty karty vám nikdo nemůže vzít víc, než tam momentálně máte. Proto pokud chcete mít peníze v zahraničí absolutně pod kontrolou, převádějte si menší částky.

Platby kartou jsou zdarma. Stejně tak i výběry z bankomatu do jednorázového výběru 4500 Kč. Nad tuto částku zaplatíte 2 % z částky.

Za doručení karty je běžně poplatek 99 Kč – objednáním přes tento odkaz vám zašlou kartu zcela zdarma:

ZALOŽIT ÚČET U REVOLUT ZDARMA A BEZ ZÁVAZKŮ >>

Sjednejte si cestovní pojištění s 50 % slevou

Pojištění od AXA ASSISTANCE má jedno z nejlepších krytí a zároveň je taky jedno z nejlevnějších. S 50 % slevou přes tento odkaz ho budete mít téměř za babku :).

Jak levně procestovat svět – Travel Bible

Posledním bodem je tip na cestovatelskou knížku. Travel Bible je příručka, která se vám bude hodit, pokud plánujete cestovat na vlastní pěst. Levně. Často. A s úsměvem :).

Najdete tu vše od hledání levných letenek až po způsoby, jak si na cestách přivydělat…a moct tak cestovat neustále. Protože když jednou začnete, pohltí vás to :).

My jí máme doma už dva roky a můžu se za ní zaručit. Je plná konkrétních návodů, jak začít cestovat a tipů na levné cestování. Žádná omáčka – tu já ráda jen na talíři :).

Milujete cestopisy jako já? Pak určitě doporučuju přečíst si cokoliv od Ládi Zibury. Jeho knížky jsou hit a skvěle se pobavíte :). K Evropě má tématicky Prázdniny v Evropě:

Dejte mi pak vědět, zda se vám obě knihy líbily stejně jako mně :).

Bojíte se zatím vycestovat sami, ale nechcete klasickou poznávačku s cestovkou?

Mrkněte na zájezdy od “cestovky” Rady na cestu. Možná to bude to pravé cestovatelské i pro vás. Žádná masa lidí ve zběsilém tempu následující paní s deštníkem. Naopak. Pohodový výlet s partou lidí, kde vás provedou zkušení cestovatelé.
Není to složité, že? Teď už zbývá jediné – zabalit si a vzhůru na cesty :).

Inspirace na cesty:

A jaké jsou vaše tipy, jak levně procestovat Evropu? A klidně nejen Evropu, ale i celý svět :).

2 názory na “Jak levně cestovat po Evropě? 30+ užitečných tipů”

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Scroll to Top