Kde hledat ubytování? 3 tipy na nejlepší vyhledávače, které využíváme

Kde hledat ubytování?

Vyhledávačů ubytování je tolik, že je z toho člověk občas zmatený jak včela. Právě proto je tu tento průvodce, který vám ukáže, kde hledat ubytování, resp. s kterými vyhledávači máme pozitivní zkušenost my.

Který vyhledávač ubytování je nejlepší?

Když jsme začínali cestovat na vlastní pěst, měla jsem z toho množství vyhledávačů oči navrch hlavy. Ve výsledku jsem se nemohla rozhodnout, kde si ubytování vybrat.

Časem jsme ale našli své oblíbence a těch se držíme zuby nehty.

Dnes si přiblížíme vyhledávače Booking.com, Chata.cz a Travelking.cz.

Každý nabízí něco jiného – záleží, jakou dovolenou zrovna hledáte.

Co mají společného?

⭐ Fungují řadu let a nemusíte mít strach, že skočíte na lep neověřenému prodejci.

⭐ Vyhledávače a jednotlivá ubytování už odzkoušela pěkná řádka zákazníků před vámi, takže vám při rozhodování pomůžou jejich hodnocení.

⭐ Ubytování si můžete hledat taky pomocí mapy. Mapu hodně využíváme my, protože se díky ní dá najít ubytování strategicky. Například v Římě to chcete mít blízko ke Koloseu i k Vatikánu, ale pěšky jsou od sebe památky vzdálené přes hodinu a půl chůze (a věřte mi, že v Římě je opravdu lepší chodit pěšky ?). Díky mapě si tak snadno najdete ubytování někde napůl cesty.

U všech probíhá vyhledávání stejně – zadáte kam, odkdy dokdy, popř. další podmínky, a hledáte. Po zarezervování vám přijde potvrzení do emailu s dalšími instrukcemi. Pár kliků a můžete vyrazit.

Kde hledat ubytování: BOOKING.COM

A rovnou začneme tím největším. O celosvětovém vyhledávači Booking jste už možná slyšeli. A pokud ne, teď o něm uslyšíte ?.

Kde hledat ubytování

Hned na úvod uvedu, že i když je vyhledávač celosvětový, vše probíhá normálně v českých korunách a má českou podporu. Nemusíte mít strach, že se budete dohadovat s někým v angličtině ?.

Hlavní výhodou Bookingu je jeho nabídka. Ta je tady obrovská. Vyberete si, ať už jedete do Horní Dolní tady v Česku nebo do Paříže. Vybrat si můžete mezi hotely, hostely, penziony, apartmány, chatami, domy na stromě…prostě vším, co vás napadne ?.

Díky podrobnému filtrování si najdete to nejvhodnější ubytování pro sebe – ubytko pro rodiny s dětmi, pro páry, kde vás přivítají i se čtyřnohým mazlíčkem nebo která ubytování jsou například poblíž pláže.

A v neposlední řadě musím zmínit i to, že u vybraných ubytování nemusíte platit ani zálohu předem nebo máte zrušení rezervace zcela zdarma (dá se to taky vyfiltrovat).

Kde hledat ubytování

Booking.cz je ideální pro ty, co hledají:

 • ubytování v Česku nebo kdekoliv jinde na světě
 • ubytování na kratší pobyty (ale můžou být i delší pobyty)
 • ubytování se snídaní (popř. polopenzí) nebo bez stravy
 • ubytování ve městě i na venkově

Kde hledat ubytování: CHATA.CZ

Jako druhý tip tu mám portál Chata.cz. V posledních letech se s podobnými portály, které nabízejí čistě české ubytování, doslova roztrhl pytel.

Já v tomhle dávám přednost těm, co už tu pár let jsou.

Kde hledat ubytování

Na Chata.cz najdete nejen chaty a chalupy, ale taky rekreační střediska s chatkami, penziony, apartmány či bungalovy. Ubytování se tu dá sehnat klidně už od stovky na den.

Chata.cz je super pro velké skupiny nebo rodiny s dětmi. Řada chatek je vybavená společenskými místnostmi, grilem, trampolínami či prolézačkami pro děti nebo bazénem. Vše si pohodlně vyfiltrujete.

Zaměřují se na ubytování v přírodě nebo na vesnici či v menších obcích v Česku a západním Slovensku.

Chata.cz je ideální pro ty, co hledají:

 • ubytování v soukromí, kde si sami uvaříte
 • ubytování v přírodě a na venkově
 • ubytování v Česku a na Slovensku
 • ubytování v menší chatce pro pár či rodinu nebo naopak chalupu pro velkou skupinu
 • ubytování na turnusové pobyty (můžou být i kratší, ale ty turnusové jsou zvýhodněné)

Po rezervaci ubytování zaplatíte zálohu 10 % z celkové částky. Nevýhodou je, že pokud pobyt zrušíte, tahle záloha vám propadne.

Může se hodit:

Kde hledat ubytování: TRAVELKING.CZ

A do třetice tu máme český portál Travelking.cz, který se zaměřuje především na pobytové balíčky s wellness.

Kde hledat ubytování

Je skvělou volbou pro všechny, co chtějí dokonale vypnout a řešit na dovolené jen to, v kolik půjdou na masáž. Žádné starosti, že musíte ještě večer po celodenním výletě uvařit pro ostatní hladové krky ?.

Zpozornět by měly i rodiny s dětmi – některá ubytování totiž vaše ratolesti ubytují zcela zdarma.

Nejvíc pobytů najdete v Česku, Slovensku, Polsku, Rakousku, ale nabídku neustále rozšiřují. Často i na základě vlastních zkušeností.

To pravé ubytování si najdete snadno pomocí filtrování v levém rohu. Výhodou Travelkingu je, že má v nabídce i ubytování s možností zrušení zdarma.

Neznáte konkrétní termín? Nevadí. Jen si zvolíte časové rozmezí, ve kterém plánujete pobyt uskutečnit (třeba v letní sezóně duben – říjen apod.)

Travelking.cz je ideální pro ty, co hledají:

 • ubytování v lázních, ve městě i v přírodě
 • pobytové ubytování ve formě balíčku
 • ubytování s polopenzí, plnou penzí nebo All-inclusive
 • ubytování s wellness a službami navíc
 • ubytování v Česku, na Slovensku, Rakousku, Chorvatsku, Polsko a dalších státech Evropy
 • ubytování, u kterého nevíte konkrétní termín

Suma sumárum, kde hledat ubytování

Booking je sázka na jistotu. Tady si vyberete vždy. Ať už cestujete po ČR nebo vyjedete za hranice. Ať hledáte ubytování v hotelu nebo v soukromí. Ať už jedete do města nebo na vesnici.

Pro turnusové pobyty a ubytování v soukromí někde v přírodě je skvělý portál Chata.cz, který sdružuje nepřeberné množství chat a chalup.

A pak tu máme Travelking. Ten je ideální pro ty, co si chtějí dokonale odpočinout – dopřát si all-inclusive či wellness v místních lázních.


Toto byly naše tři tipy, kde se ubytovat. Jaké jsou ty vaše?

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *