Kde hledat ubytování? 3 tipy na nejlepší vyhledávače, které využíváme

kde hledat ubytování / nejlepší vyhledávače ubytování

Vyhledávačů ubytování je tolik, že je z toho člověk občas úplně zmatený. Právě proto je tu tento průvodce, který vám ukáže, kde hledat ubytování, resp. s kterými vyhledávači máme pozitivní zkušenost my.

Který vyhledávač ubytování je nejlepší?

Pamatuji si na doby, kdy jsme začínali cestovat na vlastní pěst. Vyhledávačů bylo tolik, že jsem se vlastně nemohla ani rozhodnout, kde si ubytování vybrat. Navíc jsem neměla jistotu, že se jedná o seriózní firmy.

Časem jsme ale našli své oblíbence a těch se držíme dodnes.

V tomto článku si přiblížíme vyhledávače Booking.com, Slevomat.cz a e-chalupy.cz. Každý je jiný a ideální na jiný typ dovolené a pobytu. Záleží, jakou dovolenou zrovna hledáte.

Co mají společného?

 • Fungují řadu let a nemusíte mít strach, že skočíte na lep neověřenému prodejci.
 • Vyhledávače a jednotlivá ubytování už odzkoušely zákazníci před vámi, takže vám při rozhodování pomůžou jejich hodnocení.
 • U všech probíhá vyhledávání stejně – zadáte kam, odkdy dokdy, popř. další požadavky, a hledáte. Po zarezervování vám přijde potvrzení do emailu s dalšími instrukcemi. Pár kliků a můžete vyrazit.

Kde hledat ubytování: BOOKING.COM

Booking.com je jednou z nejpopulárnějších online rezervačních platforem na světě. Díky tomu je nabídka na Booking.com nejširší. Tady najdete ubytování v malé vesničce na jižní Moravě, stejně jako v centru Paříže s výhledem na Eiffelovku.

kde hledat ubytování / nejlepší vyhledávače ubytování

Od luxusních hotelů, přes apartmány, bed & breakfast až po kempy či hostely. Díky tomu si můžete vybrat ubytování přesně podle svých potřeb a rozpočtu. Po levé straně si vyfiltrujete, co přesně hledáte – ubytování u pláže, s kuchyňským koutem, s bazénem, polopenzí, kde akceptují zvířata apod.

I když je vyhledávač celosvětový, vyhledávání, rezervace a vše s tím spojené probíhá v českém jazyce, v českých korunách a s českou podporou. Sami si můžete navolit jazyk a měnu. Díky tomu jeho používání ještě snadnější.

Jak ušetřit s Booking.com

Věrnost se vyplácí: Díky programu Genius můžete ušetřit na dalším ubytování. Stačí se zaregistrovat a automaticky obdržíte slevu 10 % na ubytování, která jsou součástí programu Genius (hledejte ikonku Genius vedle ubytování).

Jakmile pětkrát vycestujete s Booking během posledních dvou let, postoupíte do druhé úrovně. Tady dosáhnete na slevu až 15 %, možnost snídaně zdarma a upgradu pokoje.

Další úrovní je úroveň 3, kde je ale potřeba vycestovat během posledních dvou let 15x. Poté získáte slevu 20 % a prioritní podporu.

kde hledat ubytování / nejlepší vyhledávače ubytování

Výhody

Před rezervací můžete procházet autentické recenze od ostatních cestovatelů, což vám pomůže vybrat to nejlepší místo k pobytu. Je důležité taky říct, že recenzi může poslat jenom ověřený zákazník, který se v hotelu skutečně ubytoval. Recenze si navíc můžete vyfiltrovat a vybrat si například jenom české recenze.

Booking.com zobrazuje kompletní ceny bez skrytých poplatků. Můžete tak snadno porovnat nabídky a vybrat tu nejvýhodnější. Navíc vám poté chodí exkluzivní sleva a nabídky přímo do emailu – například vám Booking nadělí pěknou slevu na narozeniny.

Po rezervaci si můžete nechat zaslat rezervaci do mobilu, na místě ale většinou stačí jen ukázat občanský průkaz.

Tou největší výhodou u Booking.com jsou podle nás flexibilní storno podmínky, které nabízí řada ubytování. Díky tomu můžete svou rezervaci zrušit i 24 hodin předem. A to nebývá běžné.

Pokud cestujete s dětmi, tak jste už možná zažily situace, kdy dítě ze dne na den onemocnělo v nejméně vhodnou dobu. A pokud jste zrovna měli odcestovat, většinou vám taky propadla celá částka za ubytování. Na Booking se tomu dá vyhnout rezervací ubytování, která nabízejí flexibilní storno podmínky – konkrétní informace najdete vždy u daného ubytování. Navíc si můžete vyfiltrovat hned na začátku ta ubytování, která flexibilní storno podmínky mají.

kde hledat ubytování / nejlepší vyhledávače ubytování

A v neposlední řadě: V případě potřeby je vám k dispozici 24/7 tým zákaznické podpory, který vám pomůže vyřešit jakékoliv otázky či problémy.

Když se sečtou všechny výhody, je zřejmé, proč je Booking.com jedním z nejlepších nástrojů pro hledání a rezervaci ubytování na cestách.

Booking.cz je ideální pro ty, co hledají:

 • ubytování v Česku, v Evropě a kdekoliv jinde na světě
 • ubytování na kratší pobyty (ale můžou být i delší pobyty)
 • ubytování se snídaní (popř. polopenzí) nebo bez stravy
 • ubytování ve městě i na venkově

Kde hledat ubytování: SLEVOMAT.CZ

Slevomat.cz si pamatuji už od svých studentských let, z dob, kdy se se slevovými portály doslova roztrhl pytel. Zůstaly jen ti nejlepší a Slevomat je na jejich špici. Od té doby se navíc posunul mílovými kroky dopředu.

V minulosti zahrnoval především na nejlevnější nabídky, dnes je nabídka mnohem širší. Díky tomu si můžete naplánovat dovolenou přesně podle svých představ – v luxusním hotelu s wellness, příjemném rodinném penzionu nebo apartmánu v soukromí.

kde se ubytovat / nejlepší vyhledávače ubytování

Slevomat se zaměřuje především na Českou republiku a nabízí pobytové baličky na různě dlouhé termíny, většinou s polopenzí.

Vše je přehledné, informace vyčerpávající a nechybí ani recenze ostatních uživatelů. Pokud se jedná o nové ubytování bez recenzí, stále existuje určitá záruka od Slevomatu – každé ubytování je totiž vybíráno a schvalováno individuálně.

Vyrážíte za hranice? Slevomat neustále rozšiřuje svojí působnost a dnes si můžete vybrat z pobytů ve Slovensku, Rakousku, Polsku, Německu, ale taky v Chorvatsku nebo Itálii. Doporučuji kouknout především na Polsko – například na Krkonoše nebo Tatry – ta ubytování jsou nádherná a často za skvělé ceny.

kde se ubytovat / nejlepší vyhledávače ubytování

Pokud hledáte ubytování, kde dokonale vypnete, na Slevomatu určitě najdete to pravé. Vše bude zařízené a vy tak budete moct řešit jen to, v kolik půjdete na masáž.

Slevomat je taky skvělou volbou pro rodiny s dětmi – některá ubytování totiž vaše ratolesti ubytují zcela zdarma. Můžete si vyfiltrovat ubytování vhodná speciálně pro rodiny s dětmi.

A že neznáte termín? Nevadí, můžete si objednat voucher bez termínu. Jen si zvolíte časové rozmezí, ve kterém plánujete pobyt uskutečnit (například v létě nebo na jaře a na podzim).

kde se ubytovat / nejlepší vyhledávače ubytování

Slevomat.cz je ideální pro ty, co hledají:

 • ubytování v lázních, ve městě i v přírodě
 • pobytové balíčky
 • ubytování s polopenzí, plnou penzí nebo all-inclusive, ale umí i ubytování bez stravy nebo se snídaní
 • ubytování s wellness a bazénem
 • ubytování v Česku, Slovensku, Rakousku, Chorvatsku, Polsku a dalších státech Evropy
 • ubytování, u kterého nevíte konkrétní termín

Kde hledat ubytování: e-chalupy.cz

Pokud hledáte chalupu nebo chatu pro rodinu nebo větší skupinu, je portál e-chalupy.cz skvělou volbou (i když chaty i chalupy najdete i na Booking.com).

Ceník je uvedený u každého ubytování – ceny jsou většinou stanovené na týden, zvlášť pro letní a zimní sezónu a mimo sezónu. Pokud tedy hledáte kratší pobyt nebo například pobyt s wellness a polopenzí, nejsou e-chalupy.cz tou nejlepší volbou. Pokud ale hledáte lokalitu na týden od soboty do soboty a plánujete si vařit, tady si vyberete.

Hned na začátku si zadáte do filtru termín, počet osob, ložnic a oblast. Vyhledávání je jednoduché, trochu zastaralé, ale funguje dobře. Nabídka se zaměřuje především na ubytování v přírodě, na vesnicích nebo v menších obcích.

Ubytování je dobré hledat s předstihem – nejlépe v zimě nebo zkraje jara na letní dovolenou a v létě na Silvestr nebo dovolenou v období Vánoc. Z toho může ale zároveň plynout nevýhoda – storno podmínky tu jsou přísnější a pokud stornujete ubytování do 30 dnů před příjezdem, nedostanete zpět nic (konkrétní podmínky najdete u ubytování).

e-chalupy.cz je ideální pro ty, co hledají:

 • ubytování v soukromí, kde si sami uvaříte
 • ubytování v přírodě a na venkově
 • ubytování v Česku
 • ubytování v menší chatce pro pár či rodinu nebo naopak chalupu pro velkou skupinu
 • ubytování na turnusové pobyty

Shrnutí: Kde hledat ubytování

Booking nabízí nejširší nabídku ubytování, od hotelů po penziony a hostely. Pokud cestujete na eurovíkend nebo kratší pobyt, je Booking sázka na jistotu.

Čím dál oblíbenější Slevomat nabízí ubytování ve formě pobytových balíčků, často s wellness a polopenzí nebo balíčků vhodných pro rodiny s dětmi. Specializuje se především na Českou republiku, Slovensko, ale neustále se rozšiřuje taky do Polska, Německa, Rakouska a dalších států.

Pro turnusové pobyty a ubytování v soukromí v České republice je skvělý portál e-chalupy.cz, který sdružuje rozsáhlou nabídku chat a chalup. Ideální pro rodinu nebo větší skupinu.

Toto byly naše tipy, kde se ubytovat. Máte dotaz? Rádi ho zodpovíme v komentáři níže. Šťastnou cestu!

Více inspirace

KAM NA DOVOLENOU: Inspirujte se, kam na dovolenou v České republice. Chcete vyrazit dál? Zde je seznam nejkrásnějších míst v Evropě – rozdělených podle států.

Chystáte se na dovolenou k sousedům? Podívejte se, co navštívit na Slovensku nebo jaká jsou nejkrásnější místa Německa.

Ještě více inspirace najdete v našem průvodci destinacemi.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *