Kde hledat ubytování?

Kde hledat ubytování? 3 tipy na nejlepší vyhledávače, které využíváme

Vyhledávačů ubytování je tolik, že je z toho člověk občas zmatený jak včela. Právě proto je tu tento průvodce, který vám ukáže, kde hledat ubytování, resp. s kterými vyhledávači máme pozitivní zkušenost my.

Který vyhledávač ubytování je nejlepší?

Když jsme začínali cestovat na vlastní pěst, měla jsem z toho množství vyhledávačů oči navrch hlavy. Ve výsledku jsem se nemohla rozhodnout, kde si ubytování vybrat.

Časem jsme ale našli své oblíbence a těch se držíme zuby nehty.

Dnes si přiblížíme vyhledávače Booking.com, Chata.cz a Travelking.cz.

Každý nabízí něco jiného – záleží, jakou dovolenou zrovna hledáte.

Co mají společného?

⭐ Fungují řadu let a nemusíte mít strach, že skočíte na lep neověřenému prodejci.

⭐ Vyhledávače a jednotlivá ubytování už odzkoušela pěkná řádka zákazníků před vámi, takže vám při rozhodování pomůžou jejich hodnocení.

⭐ Ubytování si můžete hledat taky pomocí mapy. Mapu hodně využíváme my, protože se díky ní dá najít ubytování strategicky. Například v Římě to chcete mít blízko ke Koloseu i k Vatikánu, ale pěšky jsou od sebe památky vzdálené přes hodinu a půl chůze (a věřte mi, že v Římě je opravdu lepší chodit pěšky 😃). Díky mapě si tak snadno najdete ubytování někde napůl cesty.

U všech probíhá vyhledávání stejně – zadáte kam, odkdy dokdy, popř. další podmínky, a hledáte. Po zarezervování vám přijde potvrzení do emailu s dalšími instrukcemi. Pár kliků a můžete vyrazit.

Kde hledat ubytování: BOOKING.COM

A rovnou začneme tím největším. O celosvětovém vyhledávači Booking jste už možná slyšeli. A pokud ne, teď o něm uslyšíte 😃.

Kde hledat ubytování

Hned na úvod uvedu, že i když je vyhledávač celosvětový, vše probíhá normálně v českých korunách a má českou podporu. Nemusíte mít strach, že se budete dohadovat s někým v angličtině 😃.

Hlavní výhodou Bookingu je jeho nabídka. Ta je tady obrovská. Vyberete si, ať už jedete do Horní Dolní tady v Česku nebo do Paříže. Vybrat si můžete mezi hotely, hostely, penziony, apartmány, chatami, domy na stromě…prostě vším, co vás napadne 😃.

Díky podrobnému filtrování si najdete to nejvhodnější ubytování pro sebe – ubytko pro rodiny s dětmi, pro páry, kde vás přivítají i se čtyřnohým mazlíčkem nebo která ubytování jsou například poblíž pláže.

A v neposlední řadě musím zmínit i to, že u vybraných ubytování nemusíte platit ani zálohu předem nebo máte zrušení rezervace zcela zdarma (dá se to taky vyfiltrovat).

Kde hledat ubytování

Booking.cz je ideální pro ty, co hledají:

 • ubytování v Česku nebo kdekoliv jinde na světě
 • ubytování na kratší pobyty (ale můžou být i delší pobyty)
 • ubytování se snídaní (popř. polopenzí) nebo bez stravy
 • ubytování ve městě i na venkově

Kde hledat ubytování: CHATA.CZ

Jako druhý tip tu mám portál Chata.cz. V posledních letech se s podobnými portály, které nabízejí čistě české ubytování, doslova roztrhl pytel.

Já v tomhle dávám přednost těm, co už tu pár let jsou.

Kde hledat ubytování

Na Chata.cz najdete nejen chaty a chalupy, ale taky rekreační střediska s chatkami, penziony, apartmány či bungalovy. Ubytování se tu dá sehnat klidně už od stovky na den.

Chata.cz je super pro velké skupiny nebo rodiny s dětmi. Řada chatek je vybavená společenskými místnostmi, grilem, trampolínami či prolézačkami pro děti nebo bazénem. Vše si pohodlně vyfiltrujete.

Zaměřují se na ubytování v přírodě nebo na vesnici či v menších obcích v Česku a západním Slovensku.

Chata.cz je ideální pro ty, co hledají:

 • ubytování v soukromí, kde si sami uvaříte
 • ubytování v přírodě a na venkově
 • ubytování v Česku a na Slovensku
 • ubytování v menší chatce pro pár či rodinu nebo naopak chalupu pro velkou skupinu
 • ubytování na turnusové pobyty (můžou být i kratší, ale ty turnusové jsou zvýhodněné)

Po rezervaci ubytování zaplatíte zálohu 10 % z celkové částky. Nevýhodou je, že pokud pobyt zrušíte, tahle záloha vám propadne.

Může se hodit:

Kde hledat ubytování: TRAVELKING.CZ

A do třetice tu máme český portál Travelking.cz, který se zaměřuje především na pobytové balíčky s wellness.

Kde hledat ubytování

Je skvělou volbou pro všechny, co chtějí dokonale vypnout a řešit na dovolené jen to, v kolik půjdou na masáž. Žádné starosti, že musíte ještě večer po celodenním výletě uvařit pro ostatní hladové krky 😃.

Zpozornět by měly i rodiny s dětmi – některá ubytování totiž vaše ratolesti ubytují zcela zdarma.

Nejvíc pobytů najdete v Česku, Slovensku, Polsku, Rakousku, ale nabídku neustále rozšiřují. Často i na základě vlastních zkušeností.

To pravé ubytování si najdete snadno pomocí filtrování v levém rohu. Výhodou Travelkingu je, že má v nabídce i ubytování s možností zrušení zdarma.

Neznáte konkrétní termín? Nevadí. Jen si zvolíte časové rozmezí, ve kterém plánujete pobyt uskutečnit (třeba v letní sezóně duben – říjen apod.)

Travelking.cz je ideální pro ty, co hledají:

 • ubytování v lázních, ve městě i v přírodě
 • pobytové ubytování ve formě balíčku
 • ubytování s polopenzí, plnou penzí nebo All-inclusive
 • ubytování s wellness a službami navíc
 • ubytování v Česku, na Slovensku, Rakousku, Chorvatsku, Polsko a dalších státech Evropy
 • ubytování, u kterého nevíte konkrétní termín

Suma sumárum, kde hledat ubytování

Booking je sázka na jistotu. Tady si vyberete vždy. Ať už cestujete po ČR nebo vyjedete za hranice. Ať hledáte ubytování v hotelu nebo v soukromí. Ať už jedete do města nebo na vesnici.

Pro turnusové pobyty a ubytování v soukromí někde v přírodě je skvělý portál Chata.cz, který sdružuje nepřeberné množství chat a chalup.

A pak tu máme Travelking. Ten je ideální pro ty, co si chtějí dokonale odpočinout – dopřát si all-inclusive či wellness v místních lázních.


Toto byly naše tři tipy, kde se ubytovat. Jaké jsou ty vaše?

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Scroll to Top