romantické ubytování v přírodě

24 tipů na romantické ubytování v přírodě, které vás zahřeje u srdce

Hledáte romantické ubytování v přírodě? Pro dva. Někde na samotě. Protože o tom to je. Prchnout a nechat se hýčkat přírodou (a někde i vířivkou, bazénem, saunou 😃).

Dnešní článek vám ukáže 24 tipů na kouzelné a romantické ubytování v přírodě, které vás přivítá s otevřenou náručí. A odkud budete odjíždět s těžkým srdcem. Ale s lehčí hlavou. A taky nejspíš s peněženkou 😃 (ale ne o tolik, nebojte).

Co mají společného tyto tipy na romantické ubytování v přírodě?

  • Krásná příroda, kde vám bude stačit jen tak být. Slunit se a večer pozorovat hvězdy.
  • Výborná kuchyně, díky které se budete oblizovat až za ušima.
  • Ubytování s duší. Taková, kde ucítíte vřelost domova.

24 tipů na kouzelné ubytování v přírodě pro dva

Pozn.: Všechna ubytování jsou plně vybavená se skvělou úrovní služeb. Cena je za pokoj pro dva. Součástí často bývá i snídaně a pokud ne, není problém jí dokoupit.

Romantické ubytování v přírodě: okolí Prahy

Penzion V polích

Penzion umístěný ve zrekonstruovaném jezuitském klášteře z 18. století. S výhledem na slunečnicové pole, s výbornou kuchyní a venkovním bazénem.

Milovníci hradů a zámků si přijdou v okolí na své – navštívit můžete hrad Okoř, zámek Červený Újezd nebo zámek Nelahozeves.

⭐ Hodnocení 9,1 z 10

Resort Svět

Chcete zažít kus Peru, Indonésie nebo například Turecka? A přitom nevystrčit nos z našich končin? Zkuste tenhle resort. Pokoje jsou tematicky rozdělené a je tu velká zahrada s minigolfem.

Resort Svět nadchne všechny milovníky historie, protože se v jeho okolí nachází hned několik zámků a hradů.

⭐ Hodnocení 8,7 z 10

Hotel Štamberk

S výhledem z hotelu Štamberk si budete připadat jako v Toskánsku. V okolí krásná příroda a v hotelu wellness, takže odtud pojedete zregenerovaní na těle i na duši.

Až budete zcela odpočatí ze zdejšího wellness, můžete vyrazit na výlet do Tábora nebo Chýnovských jeskyň.

⭐ Hodnocení 9,2 z 10

Ranč Jestřebice

Zaručuju vám, že odtud se vám bude odjíždět hodně těžko. Výhled z terasy je totiž naprosto dokonalý. A ty útulné pokoje ze dřeva, wellness, skvělé jídlo…

Ranč Jestřebice leží jižně od Prahy, nedaleko zámku Konopiště nebo zříceniny hradu Šelmberk.

⭐ Hodnocení 9,4 z 10

Romantické ubytování v přírodě: západní Čechy

Chata Viktoria

Mimo hlavní silnici. Pod stráněmi. Schovaná mezi stromy. Tak přesně tam leží chata Viktoria. Na místě, kde zažijete božský klid v krušnohorských lesích.

Rolavská vrchoviště, Přebuzská rašeliniště, Rájecké údolí se skalním městě Na Šišáku a vrchol Špičák….míst k návštěvě v okolí je celá řada.

⭐ Hodnocení 9,3 z 10

Hunting Lodge Vítkov

K Hunting Lodge Vítkov vede stará okreska. A to je právě to znamení, že tu je božský klid. Vaří tady skvělé pokrmy ze zvěřiny a farmářských trhů. Z venkovní terasy se můžete kochat chráněnou krajinou českého Islandu – Slavkovského lesa.

Hunting Lodge Vítkov má skvělou výchozí pozici pro celou řadu výletů v okolí. Kousek to máte do Karlových Varů, na hrad Loket nebo zámek v Bečově. Stejně tak ale můžete obdivovat přírodní krásy, jako jsou například Kladská rašeliniště.

⭐ Hodnocení 9,2 z 10

Dvůr Krasíkov

Penzion Dvůr Krasíkov najdete severozápadně od Plzně. Je to místo, kde zaplesá srdce každého, kdo miluje zvířata. A výhled do krásné přírody.

Kam vyrazit v okolí na výlet? Projděte se v Konstantinových Lázních nebo objevte zříceninu hradu Gutštejn v lesích.

⭐ Hodnocení 8,8 z 10

Romantické ubytování v přírodě: severní Čechy

Urtica apartmány

Chcete po ránu pozorovat srnky přímo z postele? A večer se naložit do vířivky s neskutečným výhledem do údolí? Urtica apartmány mají skvělou polohu, venkovní posezení a je tu božský klid.

A kam na výlet? Za výhledy na vrchol Medvědí skála nebo Eduardovu skálu a za historií na státní zámek Jezeří.

⭐ Hodnocení 9,7 z 10

Hotel Ostrov

Přímo v Ostrovských skalách, uprostřed lesů chráněné oblasti Labské pískovce, stojí útulný hotel Ostrov. Místo pro romantický wellness víkend jako dělané.

Co by kamenem odtud jsou Tiské stěny nebo Děčínský Sněžník s rozhlednou.

⭐ Hodnocení 8,8 z 10

Trapani house & camp

Jen kousek od národního parku České Švýcarsko vybudoval mladý pár ubytování, které vás nadchne stejně jako zdejší příroda. Snídaně na zahradě, večeře u ohně, lehárko v houpací síti. Co si vyberete: útulný pokoj nebo glampingový stan?

Trapani House leží na úpatí Českého Švýcarska. Tipů na výlety je tady celá řada – rozhledna Růženka, Dolský mlýn nebo třeba vyhlídka Belvedér na údolí Labe.

⭐ Hodnocení 9,1 z 10

Hotel Jizerka

Na úpatí vrcholu Bukovec, nedaleko u nás nejvýše položené osady Jizerka, stojí hotel Jizerka. Na místě, které je tak vyhlášené, že sem jezdí celá řada krajinářských fotografů zachytit jeho krásu. Přesně tam, kde máte možnost vidět až 1000 hvězd a mléčnou dráhu. A z hotelu budete mít celou osadu jako na dlani. Navíc tu výborně vaří.

Osada Jizerka je výletem sama o sobě. Udělejte si okruh po naučné stezce přes vrchol Bukovec až na rašeliniště za osadou.

⭐ Hodnocení 9,2 z 10

Romantické ubytování v přírodě: východní Čechy

Dvůr Haniš

Dvůr Haniš leží na kraji obce Maršov nad Metují. V údolí. Je tak blízko přírodě, že si tady zaslouží být. Má nádherný interiér, který dokonale zapadá do prostředí. K tomu výborné snídaně a zahradu, kde můžete relaxovat.

Dvůr Haniš najdete v krásné krajině chráněné oblasti Broumovska. Udělejte si výlet na Adršpašsko-teplické skály nebo Broumovské stěny.

⭐ Hodnocení 9,7 z 10

Penzion Kůlna

Takhle si já představuju oázu klidu. Místo zasazené mezi řekou a skálou uprostřed přírody. Se zahradou, terasou, snídaní a barem.

Jen kousek od penzionu se můžete pokochat zámkem Slatiňany se zámeckým parkem, ve kterém najdete miniaturu hradu Kočičí hrádek. Za návštěvu stojí taky netradiční rozhledna Bára a krajina CHKO Železné hory.

⭐ Hodnocení 9,6 z 10

Horský hotel Stumpovka

Kouzelné chalupy, to prostě k horám patří stejně neodmyslitelně jako boží výhledy.  A ty výhledy odtud stojí za to. Můžete jen sedět na venkovní houpačce a kochat se krkonošskou přírodou. Nebo si zahrát kulečník či stolní fotbálek.

Hotel leží v srdci Krkonoš. Jste tak blízko přírodě, že už to skoro ani víc nejde. Stačí jen nasadit pohorky a vyrazit po jedné z turistických tras.

⭐ Hodnocení 9,1 z 10

Chalupa Pod strání

Uprostřed přírody, v chráněné oblasti Žďárských vrchů, najdete chalupu Pod strání. Skromé, ale útulné venkovské stavení, kde vás majitelka pohostí domácím koláčem.

Žďárské vrchy jsou protkané skalními městy a útvary. Za návštěvu stojí například Drátenická skála nebo Devět skal.

⭐ Hodnocení 9,4 z 10

Romantické ubytování v přírodě: jižní Čechy

Apartmány Červený dvůr

Tahle venkovská stavba dává wellness úplně nový rozměr. Dřevěná vana, sauna a masážní služby. K tomu vůně dřeva, grilovaného masa a jihočeské přírody. Odtud se vám chtít nebude.

Ubytování leží na kraji chráněného Blanského lesa, takže procházka na rozhlednu Kleť je téměř povinností 😃. Od apartmánů to máte jen kousek do Českého Krumlova, na zámek v Hluboké nad Vltavou nebo na Šumavu.

⭐ Hodnocení 9,8 z 10

Bison Ranch

Přesouváme se do České Kanady, která je známá svou krásnou přírodou. A rovnou na bizoní ranč. Skvěle tu vaří (mimo jiné si můžete dát i specialitu z bizona).

A kam vyrazit na výlet v okolí? Třeba na rozsáhlou zříceninu hradu Landštejn nebo skalní útvar Ďáblova prdel.

⭐ Hodnocení 7,9 z 10

Romantické ubytování v přírodě: jižní Morava

Vinařství Obelisk

Nad vinicemi ve Valticích stojí vinařství Obelisk. Tady zažijete parádní západy slunce se sklenkou vína v ruce. Na terase. Moderní pokoje s útulnými postelemi. I se snídaní. Ideální místo pro dovolenou ve dvou.

Stačí seběhnout kopeček a jste ve Valticích. I Lednice, Pálava a Mikulov jsou odtud co by kamenem dohodil.

⭐ Hodnocení 9,3 z 10

Penzion Na kraji lesa

Valašsko je část Moravy plná tradic a nádherné přírody. A tady leží penzion Na kraji lesa. S terasou, zahradou a jezírkem, grilem i restaurací, kde vaří poctivé české jídlo.

Kousek odtud je Valašské muzeum v přírodě s krásnou Jurkovičovou rozhlednou. Valašsko je taky rájem pro pěší turisty díky chráněné oblasti Beskyd – o těch najdete podrobný článek tady: Kam v Beskydech? 44 tipů na výlety a nejkrásnější místa, co musíte navštívit

⭐ Hodnocení 9,5 z 10

Penzion Africa House

Kousek Afriky na Moravě. Uprostřed lesa a přesto pár kroků od Zlína. Vybrat si můžete mezi ubytováním v luxusním stanu nebo útulných a stylových pokojích. Nejkrásnější ZOO v ČR máte hned za kopcem. Kromě již zmíněné ZOO Lešná se zámkem si můžete udělat výlet na hrad Lukov nebo Baťův kanál.

⭐ Hodnocení 9,2 z 10

Romantické ubytování uprostřed přírody: severní Morava a Slezsko

Hotel Křížový vrch

Na severu CHKO Jeseníky stojí v lesích na kopci hotel Křížový vrch, odkud jsou výhledy do okolí skoro dechberoucí. K tomu krb, vinotéka, wellness. Romantika v Jeseníkách jako vyšitá.

Co navštívit v okolí? Třeba Lázně Jeseník nebo naučnou stezku Rejvíz.

⭐ Hodnocení 9,3 z 10

Residence U jezera

Vířivka na pokoji. Finská sauna u jezera. Rustikální pokoje. Výborné jídlo. A to vše dotváří krásná krajina Hrubých Jeseníků.

V okolí vás bude bavit krasová jeskyně Na Špičáku nebo rozhledna Zlatý Chlum.

⭐ Hodnocení 9,6 z 10

Penzion Ydykseb

Penzion na kraji Beskyd. Přímo s výhledem na Lysou horu. Moderní, ale přesto skvěle pasuje do okolní přírody. S restaurací, venkovním grilem a terasou, odkud se můžete kochat beskydskou přírodou.

Kromě již zmíněné Lysé hory, která je odtud 20 km, si můžete udělat výšlap na druhý nejvyšší vrchol Beskyd Smrk.

⭐ Hodnocení 9,6 z 10

Wellness hotel Ondrášův dvůr

Tenhle hotel je dokonalou ukázkou romantiky v Beskydech. Venkovní bazén, wellness, …a to okolí? Nádhera.

V krásné krajině Beskyd se stačí jen toulat. Oblíbené jsou například půl hodiny vzdálené Pustevny se sochou Radegasta a stezkou Valaška.

⭐ Hodnocení 9,0 z 10


Šťastnou cestu 💚.

Další inspirace na cesty:

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Scroll to Top