Další díl série Nejlepší výlety v ČR je tu. A dnes střední Čechy. Co navštívit a vidět ve středních Čechách? Kam na výlet ve středočeském kraji? 64 tipů na výlety a nejkrásnější místa v okolí Prahy a ve středních Čechách, ze kterých si vybere opravdu každý.

- Střední Čechy a okolí Prahy
- Nejkrásnější místa a výlety ve středních Čechách – mapa
- Nejlepší tipy na výlety, co navštívit ve středních Čechách
- Zřícenina hradu Okoř
- Hrad Červený Újezd
- PR Kokořínský důl
- Jestřebické pokličky
- Mšenské pokličky a rokle Apatyka
- Skalní hrad a jeskyně Nedamy
- Skalní byt a reliéfy Harasov
- Hrad Kokořín
- Čertovy hlavy a jeskyně Klácelka
- Zámek Nelahozeves
- Zámek Mnichovo Hradiště
- Drábské světničky
- Zřícenina skalního hradu Valečov
- Příhrazské skály
- Zámek Stránov
- Zřícenina hradu Michalovice
- Zřícenina zámku Zvířetice a zahradní železnice Podhradí
- Zámek Benátky nad Jizerou
- Hrad Karlštejn
- Lom Amerika
- Hornický skanzen Solvayovy lomy
- Poutní místo Svatý Jan pod Skalou
- Cyklostezka Po stopách českých králů a lom Alkazar
- PR Tetínské skály
- NPR Koda
- Koněpruské jeskyně
- Zámek Dobříš
- Zřícenina hradu Točník
- Zřícenina hradu Žebrák
- Beroun
- Hudlická skála
- Zámek Nižbor
- Zřícenina hradu Týřov
- Skryjská jezírka
- Hrad Křivoklát
- CHKO Brdy
- Svatá Hora v Příbrami
- Zřícenina hradu Vrškamýk a vyhlídka Altán
- Albertovy skály a přehrada Slapy
- Vyhlídka Máj a Smetanova vyhlídka
- Vyhlídka Hvízdinec
- Posázavská stezka
- Zámek Berchtold
- Poděbrady
- Zámek Konopiště
- Hrad Český Šternberk
- Zámek Žleby
- Kutná Hora
- Labyrintárium a zámek Loučeň
- ŠKODA Auto Muzeum v Mladé Boleslavi
- Kde se ubytovat ve středních Čechách a v okolí Prahy?
- Více informací o středních Čechách
- Další tipy na výlety v České republice
Střední Čechy a okolí Prahy
Střední Čechy, to jsou údolí lemovaná pískovcovými skalami, krasové oblasti, přehrady s vyhlídkami, hrady, zámky a další krásná místa, která stojí za návštěvu.
Patří sem Polabská nížina, CHKO Kokořínsko – Máchův kraj, část Českého ráje, Český kras, Křivoklátsko nebo například Posázaví.
Co navštívit ve středních Čechách a v okolí Prahy? Co opravdu stojí za to?
Nejkrásnější místa a výlety ve středních Čechách – mapa
JAK POUŽÍVAT TUTO MAPU: Výše najdete podrobnou mapu pro střední Čechy s tipy na výlety, co navštívit. Kliknutím do levé horní části mapy uvidíte samostatné vrstvy s vyznačenými místy. Můžete skrýt a zobrazit různé vrstvy nebo kliknutím na ikony na mapě zobrazit názvy míst, která zmiňuji v průvodci o nejkrásnějších místech ve středních Čechách. Pokud si chcete mapu uložit, označte ji hvězdičkou. Poté se vám uloží mezi Google mapy a můžete si jí kdykoliv načíst v mobilu nebo počítači. Pro větší verzi mapy klikněte na ikonu v pravém horním rohu.
Nejlepší tipy na výlety, co navštívit ve středních Čechách
Zřícenina hradu Okoř
Taky jste si u táboráku zpívali známou písničku: “Na hradě Okoři světla už nehoří, bílá paní šla už dávno spát…?” Nebo jste už možná slyšeli o zřícenině hradu Okoř z Festivalu Okoř, který se tu koná každé léto.

Hrad Okoř se nachází na nízkém skalnatém bradlu nad Zákolanským potokem. Spolu s hradem Kost v Českém ráji je jedinečný tím, že se nachází na nižším vrchu, než jsou vrchy v okolí.
Hrad Červený Újezd
Hrad Červený Újezd je nejmladším hradem v ČR – postavili ho teprve v letech 2001-2002. Čeká tady na vás spousta aktivit, které si užijete i s dětmi.

Před hradem se pak nachází Muzeum arkádových automatů, největší retro arkádová herna a muzeum ve střední Evropě.

PR Kokořínský důl
PR Kokořínský důl je jedním z nejkrásnějších a nejmalebnějších údolí v ČR, které pískovcovými skalami lemuje řeku Pšovku.
Najdete ho mezi obcemi Dobřeň – Olešno – Romanov a Lhotka u Mělníka a pomyslným centrem je obec Kokořín. Důl je jádrem CHKO Kokořínsko – Máchův kraj.

Co navštívit v PR Kokořínský důl?
V PR Kokořínský důl se můžete jen bezcílně procházet, protože tady opravdu platí, že cesta je cíl – skalní byty, jeskyně, vyhlídky jsou na každém kroku. Která místa jsou ta nejzajímavější?
Jestřebické pokličky
Trasa k Jestřebickým pokličkám začíná v obci Vojtěchov, odkud budete sledovat zelené značení, které vás provede Vojtěšským dolem. K samotným skalním útvarům pak vede krátká odbočka.
Mšenské pokličky a rokle Apatyka
Ještě známějším skalním útvarem připomínající pokličky jsou Mšenské pokličky. Leží jen o kousek níž směrem na Kokořín. Trasa začíná na placeném parkovišti přímo u silnice a vede po modré turistické značce. K samotným pokličkám na vyhlídku se dostanete cca za 10 minut.

Odtud si můžete udělat výlet skrz rokli Apatyka, která svůj název nese na základě výskytu léčivých rostlin v této oblasti. K rokli se dostanete od Pokliček – vrátíte se pár set metrů zpět a opět navážete na modré značení.
Cesta vede roklí Apatyka, následně roklí Močidla a Náckovou roklí až ke skalním útvarům Obří hlava a Žába.
Skalní hrad a jeskyně Nedamy
Od rozcestníku Malé Jestřebice můžete po zelené vyrazit na skalní hrad a jeskyni Nedamy (trasa je dlouhá asi 2 km).

Skalní byt a reliéfy Harasov
V obci Harasov najdete skalní byt a reliéfy vytesané ve skále. Jen kousek od placeného parkoviště po žluté nebo červené turistické značce.

Hrad Kokořín
Hrad Kokořín vás zaujme už z dálky. Nejlépe je vidět od silnice mezi Kokořínským dolem a obcí Kokořín. Hrad byl oblíbeným místem Karla Hynka Máchy. Natáčela se tady mimo jiné Princezna se zlatou hvězdou.

Čertovy hlavy a jeskyně Klácelka
Čertovy hlavy jsou nejznámější skalní útvar na Kokořínsku a zároveň nejmohutnější skulptura ve volné přírodě v ČR. Jsou volně přístupné a najdete je u obce Želízy. Jejich tvůrcem byl sochař Václav Levý v polovině 19. století.
V té době Čertovy hlavy vyčnívaly vysoko nad údolím. Dnes jsou zakryté stromy. Čertovým hlavám se dostanete po modré značce z obce Želízy.

Pokud máte víc času, prodlužte si trasu až k jeskyni Klácelka. Tu najdete taky na trase s modrým značením. Reliéfy opět vytesal sochař Václav Levý (v okolí se jeho děl nachází víc).

Zámek Nelahozeves
Nelahozeves asi zná většina z nás z hudební výchovy jako rodiště Antonína Dvořáka.
To ale není jediná zdejší zajímavost. Nachází se tady totiž taky monumentální zámek Nelahozeves, který je postavený v renesančním stylu a má krásnou sgrafitovou výzdobu.

Zámek Mnichovo Hradiště
Velkolepý barokní zámek Mnichovo Hradiště je považován za bránu do Českého ráje. Součástí zámku je i rozlehlý francouzský a anglický park. Na zámek navazuje kapucínský klášter. Nedaleko odtud si můžete udělat výlet taky na zříceninu hradu Zásadka, odkud je pěkný výhled na okolí.

Drábské světničky
Drábské světničky jsou nejznámější lokalitou v PR Příhrazské skály. Jedná se o zříceninu skalního hradu kousek od obce Dneboh, která je celoročně přístupná. (POZOR: Jádro Drábských světniček je od roku 2021 kvůli vandalům uzavřené – světničky ale můžete navštívit zvenčí)

Zřícenina skalního hradu Valečov
Skalní hrad Valečov je zřícenina s dochovaným hradním jádrem se zděným palácem, skalními komorami a v předhradí se skalními byty. Kousek odtud dojdete k Valečovským skalním světničkám.

Příhrazské skály
Jen se toulejte Příhrazskými skalami a natrefíte na řadu krásných míst. Třeba na ikonický skalní útvar Kobylí hlava nebo ukrytý Sokolí polibek.

Čtěte více tipů na výlety v Českém ráji.
Zámek Stránov
Novorenesanční zámek Stránov leží u Jizerního Vtelna nedaleko Mladé Boleslavi. Patří mezi nejmladší zámky u nás. Uvnitř si můžete prohlédnout sbírky motýlů, brouků, historických motocyklů, panenek či kočárků.

Zřícenina hradu Michalovice
Zřícenina hradu Michalovice je gotický hrad ležící nad řekou Jizerou nedaleko Mladé Boleslavi. Z jeho věže se vám naskytne jeden z nejlepších výhledů na okolí.

Zřícenina je otevřená od dubna do října o víkendech a od května do září pak celý týden kromě pondělí. Plné vstupné činí 40 Kč, pro děti do 15 let 10 Kč a senioři 20 Kč.
Zřícenina zámku Zvířetice a zahradní železnice Podhradí
Mezi obcemi Podhradí a Zvířetice se nachází zřícenina hradu Zvířetice a železnice Podhradí. Zřícenina zámku Zvířetice je původně rozsáhlý gotický hrad nedaleko Bakova nad Jizerou.
Otevírací doba se liší dle období. O prázdninách je otevřeno denně kromě pondělí 10:00-18:00.

Součástí hradu je vyhlídková věž, ze které se můžete pokochat do okolí. Uvidíte například na vrch Baba a Dědek nebo hrad Bezděz.
Pokud byste chtěli spojit výlet i s procházkou v přírodě, vrch Baba (363 m) a Dědek (358 m) taky určitě stojí za návštěvu. Dostanete se sem po naučné stezce PR vrch Baba z obce Horní Stakory.
Jen kousek od zříceniny najdete zahradní železnici Podhradí s délkou železničního oválu 170 m, která je ve vlastnictví soukromého majitele. Několikrát do roka je ale otevřená i pro veřejnost (aktuální termíny bývají zveřejněny předem).
Zámek Benátky nad Jizerou
Zámek v Benátkách nad Jizerou je mix renesančního a barokního stylu. Pobývali tu astronom Tycho de Brahe a skladatel Bedřich Smetana. Součástí areálu je taky park, zámecká věž a Muzeum hraček.

Hrad Karlštejn
Hrad Karlštejn v seznamu, co navštívit ve středních Čechách, nemůže chybět. Základy hradu Karlštejn položil Karel IV. Významnou součástí je kaple sv. Kříže, v níž jsou uložené korunovační klenoty a svaté ostatky.
K hradu vede pěkná procházka do kopce od placeného parkoviště.

Lom Amerika
Jen kousek od hradu Karlštejn leží lom Velká Amerika. Jedná se o vápencový lom, kterému se přezdívá český Grand Canyon. Natáčel se tady mimo jiné Limonádový Joe.

Určitě se nezastavujte jen u lomu Velká Amerika a pokračujte dál k dalším lomům – lom Mexiko a kousek opodál lom Malá Amerika. Vzhledem k tomu, že většina lidí se zastaví u lomu Velká Amerika, užijete si výhledy na ty další pěkně v klídku. Nám se líbil především lom Mexiko (viz foto níže).

Hornický skanzen Solvayovy lomy
V prostotu zrušeného lomu Paraple v Českém krasu si můžete prohlédnout hornický skanzen Solvayovy lomy. Dozvíte se, jak probíhala těžba a doprava vápence.

Poutní místo Svatý Jan pod Skalou
Poutní místo Svatý Jan pod Skalou je známé především kvůli ikonické vyhlídce ze Svatojánské skalní stěny, která se nad obcí majestátně tyčí.
K vyhlídce se dostanete po červené turistické značce přímo z obce. Ta kopíruje NS Svatojánský okruh.

Doporučujeme zajít i na protější vyhlídku s názvem Mramor, ze které se vám naskytne skvělý výhled právě na Svatojánskou skalní stěnu.

Cyklostezka Po stopách českých králů a lom Alkazar
Cyklostezka Po stopách českých králů vede údolím řeky Berounky a zavede vás mimo jiné do města Beroun a k hradům Točník, Karlštejn nebo Nižbor.

Na její trase najdete 10 informačních tabulí o historii těžby vápence, vzácných zvířatech na tomto území a zkamenělinách.
Přímo u trasy stezky leží lom Alkazar, což je první horolezecký park svého druhu v ČR a je určený i dětem. Dostanete se sem z obce Srbsko nebo z Berouna.
PR Tetínské skály
Přírodní rezervace Tetínské skály lemuje údolí Berounky a jsou odtud pěkné výhledy. Skály jsou dobře dostupné z obce Tetín po naučné stezce Tětínské vyhlídky. Vyhlídek je tu na údolí Berounky požehnaně a skvěle jde odtud vidět na NPR Karlštejn na druhé straně řeky.

NPR Koda
Národní přírodní rezervace Koda je typickým příkladem Českého krasu. Součástí je i přístupná 17 m dlouhá Kodská jeskyně. Do rezervace se dostanete po žluté ze Srbska nebo po modré z Tetína.

Koněpruské jeskyně
Koněpruské jeskyně jsou nejznámější krasovou oblastí v Českém krasu. Uvidíte tu různé typy krápníků – od hráškovitých korautů až po hůlkovité stalaktity, sintrová jezírka, koněpruské růžice s opálem a další zajímavosti.

Zámek Dobříš
Zámek Dobříš je rokokový zámek, kde se natáčela například Princezna ze mlejna. Okolo zámku je moc hezký francouzský a anglický park.

Zřícenina hradu Točník
Zřícenina hradu Točník byla založená Václavem IV. na konci 14. století. Hrad je částečně obnovený a leží na jihovýchodě Křivoklátska. Od parkoviště vás čeká asi čtvrt hodinová cesta do kopce (jsou 2 trasy, kdy jedna je vhodná i pro kočárky).
Na hradě jsou 2 medvědi a menší občerstvení. Zřícenina hradu Točník stojí vysoko na kopci, takže jsou odtud krásné výhledy do okolí.

Zřícenina hradu Žebrák
A když už budete na Točníku, musíte navštívit i zříceninu hradu Žebrák. Tu najdete hned vedle a na obě místa platí zvýhodněná vstupenka. Hrad Žebrák je nejstarším šlechtickým hradem se dvěma okrouhlými věžemi.
Není tak dobře zachovalý jako sousední Točník, ale i tak určitě stojí za vidění. Jeho součástí je i medvědárium s medvědy a neměli byste si nechat ujít výhled z věže.

Beroun
Beroun je moc hezké město s městskou památkovou zónou kolem Husova náměstí. Vstup do vnitřního historického centra vede přes Pražskou nebo Plzeňskou bránu. Z Plzeňské brány je za drobný poplatek krásný výhled na Beroun.
Na jídlo můžeme doporučit výborné burgery s domácími hranolkami v Blackdog nebo mexickou kuchyni v La Paz. Obě restaurace jsou v centru.
Přímo v Berouně je taky rozhledna Městská hora s medvědáriem. Další oblíbenou rozhlednou je rozhledna Děd, kam se dostanete po modré z města.

Hudlická skála
Nedaleko Hudlic najdete v nadmořské výšce 487 m skalní útvar Hudlická skála, ze kterého si užijete krásné výhledy. Dostanete se sem přímo z obce po modré.
Zámek Nižbor
Zámek Nižbor je barokní zámek na ostrohu nad ústím Habrova potoka do řeky Berounky.

Zřícenina hradu Týřov
Hrad Týřov je jedním z nejstarších českých hradů, odkud jsou pěkné výhledy na údolí řeky Berounky. Zřícenina je volně přístupná. Dostanete se sem po žluté z obce Skryje.
Zřícenina hradu Týřov leží přímo v národní přírodní rezervaci, takže se musíte držet značených tras a nesestupovat mimo ně.

Skryjská jezírka
Skryjská jezírka jsou další skvělý tip na výlet, který najdete 3 km jižně od obce Skryje. Jezírka vznikla na Zbirošském potoku, kterému se postavily do cesty skály. Voda tak musela zdolat skály úzkou průrvou malým vodopádem.
Ve skalách vznikly vertikální pukliny a došlo k proříznutí soutěsky. Ta byla později na nejužším místě zanesená balvany a vznikla jezírka. Z obce Skryje sem vede modře značená trasa.

Hrad Křivoklát
Královský hrad Křivoklát byl dříve sídlem rodu Přemyslovců a Lucemburků. Dominantou hradu je věž s výstavou lovectví, pro které je hrad známý.

Doporučujeme kromě návštěvy hradu zajít i na jednu z vyhlídek. Třeba po žluté turistické značce z hlavního parkoviště. Naskytnou se vám odtud krásné výhledy na hrad.
CHKO Brdy
CHKO Brdy je relativně novou chráněnou krajinou oblastí, která vznikla zrušením vojenského újezdu v roce 2016. Vybrat si tady můžete z řady přístupných vrcholů a turistických tras.
Vzhledem k tomu, že byla oblast donedávna uzavřena pro veřejnost, najdete tu nedotčenou krajinu s řadou vzácných rostlin a zvířat.
Tipy na výlety v CHKO Brdy:
- Praha (862 m) – druhý nejvyšší vrch Brd, na jehož vrcholu stojí meteoradar. Dostanete se sem po modré a následně žluté z Nepomuku.
- Třemošná (779 m) – velmi oblíbený vrch, kam se dostanete přímo z Příbrami po zelené nebo po modré z obce Oseč. Doporučujeme trasu z obce Oseč, protože po cestě narazíte na skalní útvar Kazatelna se skvělým výhledem do okolí.
- Klobouček (703 m) – vrchol na severovýchodě Brd s krásným výhledem; po zelené z Obecnice (1 h)
- Třemšín (827 m) s partyzánským bunkrem a výhledem; na jihu, snadno dostupný po několika trasách (př. z Rožmitálu pod Třemšínem)

Svatá Hora v Příbrami
Svatá Hora v Příbrami je nejvýznamnějším poutním místem v ČR. Při své návštěvě si můžete vybrat z několika okruhů. Budete mít odtud krásný výhled na Příbram.

Zřícenina hradu Vrškamýk a vyhlídka Altán
Zříceninu hradu Vrškamýk najdete nedaleko obce Kamýk nad Vltavou (po zelené turistické značce) a přehrady Kamýk. Vstupné je jen symbolické. Přímo u zříceniny se nachází taky dřevěná vyhlídková věž Vrškamýk, ovčírna a dětské hřiště.

Pokud budete pokračovat dál po zelené kolem zámku Zduchovice, dojdete až k vrcholu Na Altánku (516 m), kde uvidíte odbočku na vyhlídku Altán neboli Solenickou podkovu.

Z vyhlídky budete mít parádní výhled na meandr Vltavy a na protější oblast nazývanou Podkova spolu s rozhlednou Milada.
Albertovy skály a přehrada Slapy
Slapy jsou přehrada ležící na řece Vltavě jižně od Prahy. Přímo kolem nich se rozprostírají Albertovy skály, skrz které vede naučná stezka Drbákov – Albertovy skály. Přímo ze stezky budete mít skvělé výhledy na přehradu Slapy.
Parkoviště se nachází kousek od obce Nalžovické Podhájí. Přímo u parkoviště pak začíná okružní naučná stezka.

Vyhlídka Máj a Smetanova vyhlídka
Vyhlídka Máj je asi nejznámější vyhlídka na meandr Vltavy, kterou najdete u vodní nádrže Štěchovice u Teletína. Vyhlídka Máj je snadno dostupná, takže se tu tvoří zástup lidí na fotku. Doporučuju přijít brzy ráno nebo večer.

Jen o kousek výš najdete Smetanovu vyhlídku, ze které ty výhledy na Vltavu taky stojí za to.

Nebo se naopak vydejte níž, kde je v lesích ukrytá vyhlídka Bednář. Tady určitě fronta na fotku nebude. Po druhé straně Vltavy vede naučná stezka Svatojánské proudy, který se vině podél skal. Zaparkovat můžete v Třebenicích, kde trasa začíná.

Vyhlídka Hvízdinec
Vyhlídka Hvízdinec se nachází nedaleko Dobřichovic uprostřed lesů přírodního parku Hřebeny. Dostanete se sem po modré z Dobřichovic nebo po žluté a následně modré z Řitky.
Pokud máte víc času, doporučuju vyrazit z Černolic po červené a udělat si po cestě odbočky – k Černolickým skalám nebo na rozhlednu Korunka. Trasa je dlouhá v jednom směru asi hodinu a půl.

Posázavská stezka
Posázavská stezka je trasa o délce 11 km z Petrova do Kamenného přívozu, odkud se můžete svézt zpět známou vlakovou linkou Posázavský pacifik. Vede kaňonovitým údolím řeky Sázavy pod vrchem Medník.
Cesta vede přes vyhlídky, z nichž nejznámější je vyhlídka na Žampašský most. Ten je druhým největším železničním mostem ve střední Evropě.

Zámek Berchtold
Berchtold je pohádkový zámek u Kunic, v jehož zahradách najdete minizoo, miniatury hradů a zámků, peklo v podzemí, pohádkové postavičky a dětské hřiště.

Poděbrady
Poděbrady jsou lázeňské město ležící východně od Prahy. Kolonáda není sice tak dlouhá jako ta v Karlových Varech, ale určitě stojí za vidění. Lemuje jí udržovaný park se sochami, fontánami nebo květinovými hodinami (jen na jaře a v létě).
Přes kolonádu dojdete až na Jiřího náměstí se zámkem. Hned za ním teče řeka Labe, kolem které se můžete projít až menší vodní elektrárně.

Zámek Konopiště
Barokní zámek Konopiště je původně gotickým hradem. Jeho součástí je rozlehlý park a medvědárium. Nedaleko odtud leží Muzeum motocyklů. Na zámku Konopiště se odehrávalo několik scén z pohádky Jak se budí princezny.

Hrad Český Šternberk
Hrad Český Šternberk je rozsáhlý komplex s mohutnou věží, který byl po staletí sídlem rodu Šternberků. Najdete ho na ostrohu nad řekou Sázava východně od Benešova.

Zámek Žleby
Zámek Žleby je pohádkový zámek, původně hrad, který najdete na návrší nad městečkem Žleby. Patří k nejkrásnějším zámkům v ČR a natáčelo se tady hned několik pohádek.
Mezi zámkem a řekou Doubravou se rozprostírá pěkný upravený park, kde je taky obora se zvířaty.

Kutná Hora
Kutná Hora je nádherné město a jedno z historicky nejdůležitějších měst v ČR. I to je důvod, proč je zapsaná na seznamu světového dědictví UNESCO.
Za nejkrásnější památky v Kutné Hoře je považovaný chrám sv. Barbory, vnitřní část města s kostelem sv. Jakuba, Vlašský Dvůr a Hrádek Kutná Hora.

Kromě toho se určitě zajděte podívat i do Galerie středočeského kraje neboli GASK, která je inspirována světovými galeriemi, jako je Centre Pompidou v Paříži či Tate Modern v Londýně.
Labyrintárium a zámek Loučeň
Zámek Loučeň je perfektním tipem na výlet ve středočeském kraji pro celé rodiny. Nabízí totiž několik tematických prohlídek, které budou bavit i děti – například speciální dětská nebo čokoládová prohlídka.
Součástí zámku je i rozlehlý anglický park, kde si můžete projít jeden z 12 labyrintů a bludišť (buxusové bludiště, travnatý labyrint, palisádové bludiště nebo kamenný labyrint apod.).

ŠKODA Auto Muzeum v Mladé Boleslavi
ŠKODA Auto je jednou ze čtyř automobilek na světě, které se mohou pochlubit více jak stoletou nepřerušenou výrobní tradicí. V muzeu najdete řadu veteránů, první motocykly nebo třeba Galerii motorů.

Kde se ubytovat ve středních Čechách a v okolí Prahy?
Penzion V polích: Tento penzion je umístěný ve zrekonstruovaném jezuitském klášteře z 18. století. Má výhled na slunečnicová pole a vyladěné pokoje do posledního detailu. Navíc vás pohostí výbornou kuchyní a odpočinout si můžete ve venkovním bazénu.
Resort Svět: Chcete zažít kus Peru, Indonésie nebo například Turecka? A přitom nevystrčit nos z našich končin? Zkuste tenhle resort. Pokoje jsou tematicky rozdělené a je tu velká zahrada s minigolfem.
Homutův statek: Homutův statek leží uprostřed Kokořínska. Objekt je citlivě zrekonstruovaný a pokoje jsou vyladěné do posledního detailu. Některé jsou navíc s vlastní kuchyní. Venku je zahrada s posezením, grilem a hřištěm pro děti.

Ranč Jestřebice: Jižně od Prahy, kousek od Benešova, leží nádherný Ranč Jestřebice, kde se pasou na loukách koně. Je tu venkovní terasa s výhledem do přírody a moderní, ale zároveň útulné pokoje plné dřeva. Nechybí ani dobrá kuchyně a wellness.
Romantický hotel Mlýn: Romanticky hotel Mlýn leží přímo u řeky Berounky uprostřed přírody. Jen kousek od hotelu je hrad Karlštejn. Hotel má vřelou atmosféru, výborně tu vaří a pokoje jsou zařízené velmi útulně s vlastní koupelnou. Venku je zahrada s terasou.
Jaká jsou podle vás nejkrásnější místa středních Čech a v okolí Prahy a co stojí za to navštívit ve středních Čechách? Šťastnou cestu!
Více informací o středních Čechách
PRAHA: Podívejte se na našeho podrobného průvodce, co navštívit v Praze.
ČESKÝ RÁJ: Do Českého ráje se stále rádi vracíme. Je to nádherná oblast plná skalních měst a bizarních útvarů. Připravili jsme průvodce s více než 40 tipy, co navštívit v Českém ráji.