Karlovy Vary památky, co navštivit

KARLOVY VARY památky a co navštívit | Průvodce včetně mapy

Plánujete dovolenou nebo výlet do Karlových Varů a přemýšlíte, co navštívit v Karlových Varech? Čím jsou Karlovy Vary výjimečné? Kolonáda, památky, muzea, vyhlídky a další místa, která stojí za to vidět, najdete v tomto průvodci.

Proč navštívit Karlovy Vary?

Asi se mnou budete souhlasit, že Karlovy Vary jsou nejznámějším lázeňským městem v České republice. Věděli jste ale, že celosvětově je to město s největší koncentrací léčivých pramenů? Prameny jsou velkým tahákem, proč Karlovy Vary navštívit. Ale ne jediným.

Karlovy Vary prameny

Krásná příroda se spoustou vyhlídek a lesních chaloupek ukrytých ve zdejších lázeňských lesích, architektura podtrhující lázeňský ráz města a spousta dalších zajímavých míst v okolí, kam můžete vyrazit, až projdete Karlovy Vary křížem krážem.

A pokud si nejste jistí, zda tohle místo za návštěvu stojí, dnešní řádky vás určitě přesvědčí. Nebo vás čeká dovolená v Karlových Varech a zjišťujete co nejvíce informací? V článku se dozvíte víc.

PRŮVODCE LÁZEŇSKÝM MĚSTEM KARLOVY VARY

 • Doprava do Karlových Varů
 • MHD v Karlových Varech
 • Parkování
 • Restaurace
 • Prameny a kolonády
 • Památky a zajímavá místa
 • Rozhledny a vyhlídky
 • Kam s dětmi 
 • Mapa Karlových Varů

Co navštívit v Karlových Varech: PRAMENY A KOLONÁDY

Na území Karlových Varů vyvěrá několik desítek pramenů, z nichž ale “jen” 14 pramenů je pitných (15. Hornický zámecký pramen je dočasně uzavřený – v současné době spíš připomíná odkladiště nedopalků nad Tržní kolonádou, tak si nedělejte zbytečnou cestu).

Pitné prameny jsou rozděleny v celkem 5 kolonádách. Každá kolonáda je jiná a svým způsobem jedinečná. Najdete je nedaleko sebe přibližně půl hodinky pohodovou chůzí mezi nejvzdálenější Vřídelní a Sadovou kolonádou.

Vřídelní kolonáda

A začneme už zmíněnou Vřídelní kolonádou, kde najdete nejznámější pramen Vřídlo. Jako jediná z kolonád podléhá otevírací době – denně 6-19 h (mimo rekonstrukci).

Vřídelní kolonáda představuje moderní prosklenou stavbu mezi pěší zónou Stará Louka a kostelem sv. Máří Magdaleny, která působí mezi historickými domy trochu jako pěst na oko. Přímo před ní je gejzír pramene Vřídlo, nejteplejšího termální pramene v Česku o teplotě 72-73 °C. Ten bývá běžně uvnitř budovy, ale tam v posledních letech probíhá rekonstrukce, takže byl pramen “vyveden” ven.

Pokud půjdete dál za Vřídelní kolonádu (po pravé straně budete mít kostel sv. Máří Magdaleny), nenechte si ujít na zemi sluneční hodiny. Zároveň tu najdete taky vstup do Karlovarského podzemí.

sluneční hodiny Karlovy Vary

Tržní kolonáda a Zámecká kolonáda

Hned za Vřídelní kolonádou (po levé straně) stojí Tržní kolonáda, nad níž se tyčí Zámecká kolonáda.

Tržní kolonáda Karlovy Vary /co navštívit v Karlových Varech
Tržní kolonáda a ulička k Mlýnské kolonádě

Tržní kolonáda je opakem Vřídelní kolonády. Bohatě vyřezávaná otevřená kolonáda postavená ve švýcarském stylu, která zastřešuje 3 prameny včetně pramene Karla IV., kde si dle legendy císař léčil nemocné nohy.

Tržní kolonáda Karlovy Vary /co navštívit v Karlových Varech
Pohled zpět – Vřídelní kolonáda po levé straně a Tržní kolonáda po pravé straně
Zámecké lázně nad Tržní kolonádou

Mlýnská kolonáda

Pokud půjdete kolem Tržní kolonády dál do centra, dorazíte po pár minutách ke 132 metrů dlouhé Mlýnské kolonádě z 19. století, která kryje 5 pramenů. Tu tvoří 132 korintských sloupů a 12 soch na vrchním zábradlí, které symbolizují 12 měsíců v roce.

Sadová kolonáda

Pátou kolonádou je Sadová kolonáda ve Dvořákových sadech kousek od hotelu Thermal. Kolonádu postavili stejně jako Mlýnskou kolonádu v neorenesanci. Je bohatě vyřezávaná a podpírána štíhlými korintskými sloupy. Najdete tu 2 prameny – Sadový pramen a Hadí pramen, který má teplotu jen kolem 30 °C a je považován za nejchutnější karlovarský minerální pramen.

Pramen Štěpánka a pramen Svoboda

Když jsem zmínila, že jsou prameny rozdělené do jednotlivých kolonád, neplatí to pro dva prameny –pramen Štěpánka v altánu Aloise Kleina na kraji Karlových Varů v sadech parkhotelu Richmond a pramen Svoboda vedle Mlýnské kolonády.

Altán Aloise Kleina pramen Štěpánka Karlovy Vary / co navštívit v Karlových Varech

Co navštívit v Karlových Varech: PAMÁTKY A ZAJÍMAVÁ MÍSTA

Procházka lázněmi je sama o sobě přehlídkou krásné architektury. Můžete vyrazit od Grandhotelu Pupp přes pěší zónu Stará Louka s výhledem na Městské divadlo přes řeku.

Na Starou Louku navazuje Vřídelní kolonáda s gejzírem Vřídla a vyřezávaná Tržní kolonáda. Uličkou s roztomilými obchůdky se dostáváte k Mlýnské kolonádě, odkud můžete pokračovat dál až k Sadové kolonádě.

Pravoslavný kostel sv. Petra a Pavla

Pravoslavný kostel sv. Petra a Pavla najdete nedaleko centra. Vede k němu procházka klidnou částí Varů. Kostel je otevřený denně 9-18 hodin. Hned naproti je menší park s jezírkem Versailles.

Anglikánský kostel sv. Lukáše

V anglikánském kostele sv. Lukáše sídlí Muzeum voskových figurín. Uvidíte tady nejstarší voskové figuríny na světě, které představují slavné návštěvníky Karlových Varů, významné královské rodiny, prezidenty, vojevůdce, filmové hvězdy a další. I sám kostel vás svým exteriérem a interiérem zaujme.

Kostel je v hlavní sezóně otevřený v čase 10:00-19:00 a mimo sezónu 11:00-18:00. Plné vstupné je 150 Kč, pro děti 95 Kč a zvýhodněné rodinné vstupné 2+2 395 Kč.

Kostel sv. Máří Magdalény

Barokní kostel sv. Máří Magdalény najdete vedle Vřídelní kolonády. Dovnitř se podíváte během kulturních akcí a církevních bohoslužeb.

kostel sv. Máří Magdaleny Karlovy Vary / Karlovy Vary památky

Galerie umění

Galerie umění se zaměřuje na české a slovenské umění 20. století. Kromě stálé sbírky tu probíhají dočasné výstavy. Otevřeno je denně kromě pondělí v čase 10:00-17:00. Vstupné je spíše symbolické – dospělí 60 Kč a děti do 15 let 30 Kč.

Pobočkou Galerie umění je Becherova vila. Otevírací doba i vstupné zůstávají stejné jako u Galerie umění.

Muzeum Karlovy Vary

V muzeu se dozvíte víc o historii města Karlovy Vary, okolní přírodě a historii regionu.

Muzeum po levé straně/ Grandhotel Pupp uprostřed

Mimo sezónu od října do dubna je muzeum otevřené od středy do neděle v čase 10:00-17:00 a v hlavní sezóně od úterý do neděle 10:00-18:00. Plné vstupné je 100 Kč a snížené 60 Kč (děti a studenti nad 6 let a senioři).

Návštěvnické centrum Moser

Karlovarsko je známé svým sklářským a porcelánovým průmyslem. Navštívit jednu ze skláren je téměř povinností. Ve sklářské huti v Moseru se můžete naživo podívat na práci sklářů a prohlédnout si až 1000 předmětů v muzeu, které je zároveň prodejní galerií.

Sklářská huť je pro veřejnost otevřená PO-PÁ 9:00-14:00 a vstupné činí 300 Kč. Muzeum má delší otevírací dobu od pondělí do soboty v čase 9:00-16:00. Plné vstupné je 130 Kč. Na obě místa si můžete zakoupit zvýhodněné rodinné vstupné.

Návštěvnické centrum Becherovka

V návštěvnickém centru Becherovky se dozvíte více o bylinném likéru Becherovka, nahlédnete do tajů výroby a dozvíte se taky o historii rodiny Becherů. K tomu nasajete vůni bylinek a koření, ze kterých se Becherovka vyrábí a pomocí VR brýlí se ocitnete ve výrobě na stáčecí lince. 18+ pak čeká degustace.

Návštěvnické centrum je mimo pondělí otevřené denně v časech 9:00-12:00 a 12:30-17:00. Základní plné vstupné začíná na 210 Kč.

Co navštívit v Karlových Varech: ROZHLEDNY A VYHLÍDKY

Lázeňské území Karlových Varů se line údolím, takže díky tomu vznikla spousta vyhlídek a rozhleden, ze kterých budete mít Karlovy Vary a lázeňské lesy jako na dlani.

Rozhledna Diana

Rozhledna Diana Karlovy Vary

Rozhledna Diana je bezesporu nejnavštěvovanější. Dostanete se sem jak po svých, tak lanovkou. Vstup do lanovky je trochu schovaný. Najdete ho hned za Grandhotelem Pupp.

Rozhledna Diana je otevřená celoročně od 9 hodin. Mimo sezónu od listopadu do března zavírá v 16:45, v dubnu a v říjnu v 17:45 a v létě od května do září v 18:45. Lanovka je v provozu od 15 minut déle, abyste se stihli svézt zpět do města.

Vstup na rozhlednu Diana je zdarma. Platíte jen za lanovku, pokud nepřijdete pěšky. Plné jízdné nad 15 let je 80 Kč (zpáteční 110 Kč), jízdné pro děti 6-15 let 40 Kč (zpáteční 65 Kč) a zvýhodněné jízdné pro rodiny až s 2 dětmi 160 Kč (zpáteční 220 Kč). Můžete platit i kartou.

Rozhledna Goethova vyhlídka

Další rozhledna s výhledem na Karlovy Vary a okolí – Goethova vyhlídka, která je navštěvovaná především v letních měsících. Rozhledna Goethova vyhlídka je otevřená o víkendech v čase 10:00-17:00 a v pátek 11:00-17:00. Vstupné je zdarma. Součástí rozhledny je taky kavárna.

Od rozhledny se vine Stezka plná strašidel. Pohádková cesta o délce 2 km, na které si prohlédnete 20 strašidel.

Vyhlídka Ottova výšina

Vyhlídka Ottova výšina je naše oblíbená. Výhledy odtud jsou nádherné, ale nevede sem vyšlapaná cesta a vždy jsme tu byli úplně sami. Vyhlídka připomíná kamenný balkon do údolí Karlových Varů.

K vyhlídce dorazíte od Goethovy rozhledny po žluté turistické značce. Většinu cesty mírně klesáte a částečně procházíte taky Stezkou plnou strašidel. Kousek za chatou V Sedle ze žluté turistické značky odbočíte doleva a jste v cíli. Trasa je dlouhá 1,2 km. Druhou možností je pokračovat od vyhlídky Tři kříže (viz další bod).

Vyhlídky Karlovy Vary / vyhlídka Ottova výšina / co navštívit v Karlových Varech

Vyhlídka Tři kříže

Od vyhlídky Ottova výšina se vrátíte zpět na žlutou a pokračujete 500 m dál z kopce. K vyhlídce Tři kříže dorazíte taky po pohodlné asfaltce z Horních Drahovic. Trasa vám zabere půl hodinky a vede do kopce. Dostanete se sem bez problémů i s kočárkem.

Výhled z vyhlídky Tři kříže na lázeňské území – naproti v lesích rozhledna Diana

Vyhlídka Karla IV.

Přesuneme se na druhou stranu údolí. Směrem na Březovou, kousek od rozhledny Diana, najdete vyhlídku Karla IV., nejstarší rozhlednu v Karlových Varech. Potřebovala by už trochu oprášit kabátek, ale výhledy jsou odtud i tak skvělé.

vyhlídka Karla IV. Karlovy Vary / Karlovy Vary vyhlídky

Vyhlídka Jelení skok

Vyhlídka Jelení skok patří k nejpopulárnějším vyhlídkám v Karlových Varech. Vyhlídka je dobře dostupná přímo z lázeňského centra.

Za Vřídelní a Tržní kolonádou směrem na pěší zónu Stará Louka odbočíte u apartmánů Esplanade doprava k restauraci U Švejka do úzké uličky. Tady začíná žlutá turistická značka, která vás provede několika karlovarskými vyhlídkami. První z nich je vyhlídka Jelení skok se sochou Kamzíka.

Vyhlídka Jelení skok
vyhlídka Jelení skok

Vyhlídka Petra Velikého

Vyhlídku Petra Velikého najdete cca po 300 metrech od předchozí vyhlídky Jelení skok. Vystoupáte pár výškových metrů v několika ostrých zatáčkách.

vyhlídka Petra Velikého Karlovy Vary

Pokud budete pokračovat dál po žluté, dorazíte až k rozhledně Diana. Trasa je dlouhá 2 kilometry a zabere vám hodinku.

Další vyhlídky s výhledem na Karlovy Vary a okolní přírodu

Lázeňské lesy Karlových Varů jsou plné vyhlídek a nejrůznějších chat, které jsou fajn zastávkou po cestě. Všechny jsou dobře dostupné přímo z města nebo můžete zajet autem přímo na Sv. Linhart, odkud vede několik turistických tras – více o Svatém Linhartu u Karlových Varů.

Karlovy Vary s dětmi

Karlovy Vary mají spoustu aktivit i pro rodiny s dětmi. Kromě vyhlídek a rozhleden je v Karlových Varech několik míst, která jsou určená speciálně dětem.

Svět záchranářů

Svět záchranářů neboli centrum zdraví a bezpečí pro celou rodinu je areál, kde najdete improvizovanou nemocnici, policejní služebnu, hasičskou stanici nebo dopravní hřiště s železničním přejezdem. Úkolem je naučit děti, jak se zachovat při nehodách, požáru nebo v jiných situacích, které mohou nastat. To vše zábavnou formou. Otevírací doba se liší dle období – před návštěvou si otevírací dobu zkontrolujte v kalendáři. Vstupné je pro dospělé 30 Kč a pro děti 20 Kč. Za drobný poplatek si děti můžou půjčit kolo, odrážedlo, koloběžku, minikáru.

Lanové centrum a obora se zvířaty sv. Linhart

Sv. Linhart je místo plné zeleně a aktivit, kde se můžete jen tak procházet, kochat okolím z vyhlídek nebo zdolat jeden z okruhů v lanovém centru (pro děti i dospělé). Pár kroků od lanového centra začíná obora, kde máte šanci si díky pozorovacím lávkám prohlédnout zvířata zblízka v jejich přirozeném prostředí. Více o Linhartu se dozvíte v samostatném článku.

sv. Linhart Karlovy Vary

Motýlí dům u rozhledny Diana

Motýlí dům, to jste vy a exotičtí motýli z celého světa. Přímo kolem vás. Stovky nejkrásnějších motýlů, z nichž někteří mají rozpětí křídel až 20 centimetrů. Motýlí dům je otevřený celoročně od 10 hodin. Mimo hlavní sezónu od listopadu do března zavírá v 17:00, v dubnu a v říjnu v 18:00 a od května do září zavírají v 19:00. Vstupné činí pro dospělé 120 Kč, děti 3-15 let 70 Kč a zvýhodněné vstupné pro rodiny až s 3 dětmi 300 Kč.

Vánoční dům v Zámečku Doubí

Vánoční dům v Zámečku Doubí je unikátní svou celoroční výstavou vánočních ozdob a dekorací. Tady zažijete ducha Vánoc po celý rok. Součástí je i Muzeum medvídků zapsané v knize rekordů ČR, protože se jim podařilo nashromáždit sbírku 10 000 ks medvídků. Občerstvit se můžete v Andělské kavárně cukrovím a vánočkou.

Vstupné je pro dospělé 120 Kč a pro děti 3-15 let 60 Kč. V nabídce je taky zvýhodněné vstupné pro rodiny s dětmi 2+2 za 320 Kč nebo 2+3 za 370 Kč. Neberou karty. Otevřeno je od ledna do října ÚT-NE v čase 13:00-18:00 a od listopadu do prosince denně 10:00-20:00.

Jak se dostat do Karlových Varů?

Autem

Pokud jedete z Prahy, dostanete se do Karlových Varů pohodlně po silnici R6. Bohužel sem nevede dálnice, ale i tak je provoz dobrý. Placený úsek R6 je jen u Prahy. Část R6 od Karlových Varů směrem na Německo je ve výjimkách, kde nepotřebujete dálniční známku.

Autobusem

Z Prahy se dostanete autobusy do Karlových Varů snadno a rychle. Z autobusového nádraží Praha Florenc vyjíždí dopravci Student Agency a Flixbus a cesta tráví kolem 2 hodin. Autobusy staví v Praze na Hradčanské a na letišti Václava Havla. V Karlových Varech vystoupíte na Tržnici nebo Terminálu (zastávka na Tržnici je do 12.5.2022 uzavřená z důvodu rekonstrukce). Z Tržnice jezdí MHD a leží přímo u centra, odkud dojdete pěšky přes Zeyerovu a následně hlavní třídu T. G. Masaryka za pár minut do lázní.

Terminál je o pár kroků dál, ale ten rozdíl je téměř zanedbatelný a ve finále je jedno, zda vystoupíte až tady. Od Terminálu sledujete největší dav a pokračujete podchodem. Vystoupáte po schodech a už jste u známé karlovarské Becherovky, kde začíná třída T. G. Masaryka.

Vlakem

Do Karlových Varů se dostanete pohodlně i vlakem. Nejvýhodnější spojení je směrem ze severozápadu Ústí – Most – Chomutov. Vlak staví na horním nádraží, které je vzdálené od centra 1 kilometr. Stačí seběhnout kopec a jste v lázních.

Karlovy Vary v noci – napravo Vřídelní kolonáda

MHD v Karlových Varech

Veřejnou dopravou zajišťují v Karlových Varech jen autobusy. Na druhou stranu vás zavezou takřka kamkoliv. Ceny za lístky MHD se liší dle doby, na kterou je zakupujete:

 • 20 minut 20 Kč/10 Kč*
 • 60 minut 25 Kč/12 Kč*
 • 24 hodin 100 Kč
 • 7 dnů 250 Kč

*snížená sazba

Lístky si koupíte platební kartou přímo v autobuse u automatu (potřebujete bezkontaktní kartu), přes mobilní aplikaci Vary Virtual nebo v prodejně na Zeyerově ulici (u Tržnice nalevo od Knihy). U řidiče si můžete zakoupit přestupní jízdenku na 60 minut za 50 Kč (snížená sazba za 25 Kč).

Tržnice: autobusy z Prahy staví po levé straně u zábradlí.

Parkování v Karlových Varech

Průjezd a parkování jsou na lázeňském území zakázané. Pokud jste v lázních ubytovaní, máte povolený vjezd a následně odjezd po odhlášení z hotelu, tj. žádné cestování autem v průběhu vašeho pobytu (nezapomeňte si doklad o rezervaci ubytování, kterým se případně prokážete). Parkovat pak musíte jen na místech vyhrazených pro hosty hotelu.

Karlovy Vary jsou relativně malé a lázeňské území projdete bez problémů po svých. Kam se nedostanete pěšky, zaveze vás zdejší MHD. Navíc hotely často vycházejí svým zákazníkům vstříc a zavezou je, kam potřebují.

V okolí centra je pak řada placených parkovacích ploch. Ceny za parkování najdete na odkaze. Pokud plánujete navštívit Karlovy Vary jen na 1 den, doporučuju zaparkovat u Poštovního Dvora nebo Galerie umění. Zvlášť v létě budete mít auto schované pod stromy a do lázní vede nenáročná a krátká cesta kolem řeky Teplá.

Pokud hledáte neplacené parkování, můžete zaparkovat v jednosměrkách Kvapilova a Ondříčkova nebo v Horních Drahovicích (nejblíže jsou ulice Máchova, Jiráskova, Palackého náměstí), kde jen seběhnete kopec a jste u hotelu Thermal (ten je vstupní branou do lázeňského území). Nedoporučuju parkovat u supermarketů typu Lidl či Penny Market (někde je to dokonce hlídané), protože i zákazníci obchodů mají občas problém zaparkovat.

parkování Karlovy Vary
ulice Kvapilova (v pracovním týdnu tu bývá brzy plno)

Za parkování můžete zaplatit přes aplikaci Vary Virtual nebo jednoduše v parkovacím automatu.

Ubytování Karlovy Vary

Karlovy Vary jsou doslova přeplněné hotely, penziony, apartmány. Cena za ubytování se v Karlových Varech odvíjí dle toho, zda upřednostňujete ubytování přímo v lázeňské zóně nebo mimo ní. V lázeňské zóně bývají nejluxusnější 4-5 hvězdičkové hotely s výhledem na kolonádu a často i wellness, ale i tady se dají najít cenově dostupnější možnosti.

Kde se ubytovat v Karlových Varech?

1. Apartmány Revelton Suites

Apartmány Revelton Suites jsou ideální volba pro páry i rodiny s děti, kteří se chtějí cítit v průběhu pobytu jako doma. Ubytování je čisté, útulné, včetně kuchyně. Najdete tu vše, co budete k pohodové dovolené potřebovat a navíc si můžete objednat i snídani. Apartmány leží na hlavní třídě T. G. Masaryka. Restaurace, obchody, MHD a lázně máte při ruce, ale přesto je tu v noci ticho. Ceny za studio pro 2 začínají už na 1500 Kč.

2. Hotel Boston

Hotel Boston má jeden z nejlepších poměrů cena/kvalita, co se týče ubytování v Karlových Varech. Vybavení je trochu starší, ale pokoje jsou čisté a útulné. Navíc mají v nabídce i rodinné pokoje. Plusem jsou taky výborné snídaně a poloha doslova pár kroků od kolonády přímo v lázeňské zóně. Ceny pro 2 začínají už na 1450 Kč.

3. Grandhotel Pupp

Wellness ke Karlovým Varům neodmyslitelně patří. A kde si dopřát lepší wellness než v nejikoničtějším hotelu Karlových Varů? Grandhotel Pupp je sázka na jistotu, pokud hledáte kvalitní služby za dobrou cenu. Hotel leží přímo u řeky na začátku pěší zóny Stará Louka a nedaleko Městského divadla. U nejvzdálenější Sadové kolonády jste pěšky za 20 minut. Na rohu hotelu mají kavárnu s výbornými zákusky. Nedaleko odtud můžete zajít na ústřice a víno do baru Oysterium nebo na zážitkové menu do restaurace La Marché.

4. Hotel Marttel

Hotel Marttel je nejlepší volbou pro všechny, kteří hledají ubytování mimo lázeňskou zónu. Klidná lokalita, velké parkoviště u hotelu a čisté pokoje s útulnými postelemi. Do centra stačí sejít kopec nad hotelem Thermal (pár minut po asfaltových cestičkách ve stínu stromů) nebo si naopak můžete zajít na procházku na jednu z vyhlídek, které leží kousek nad hotelem. Krásně se vám odtud rozevře výhled na celé lázně v údolí Teplé. Ceny pro 2 začínají už od 1200 Kč.

Kam v Karlových Varech na jídlo?

Pokud hledáte dobré jídlo, nechoďte do restaurací na hlavní kolonádě. Jídlo je tady spíš průměrné. To se ale nedá říct o cenách.

Kde jsou v Karlových Varech ty nejlepší restaurace? U kostela sv. Máří Magdaleny najdete rustikální restauraci U Křížovníků, kde si dáte hlavně českou klasiku. Tu dělají dobře taky ve Smíchovském pavilonu nebo Staroslovanské kuchyni. Na výborných burgerech si pošmáknete v restauraci Špunt & Knoflík. Vyberou si i vegani.

Degustační menu si užijete v zážitkové restauraci Le Marché, která leží na druhé straně lázní vedle kostela sv. Petra a Pavla.

Karlovy Vary mapa

JAK POUŽÍVAT TUTO MAPU: Výše najdete podrobnou mapu Karlových Varů. Kliknutím do levé horní části mapy uvidíte samostatné vrstvy s vyznačenými místy. Můžete skrýt a zobrazit různé vrstvy nebo kliknutím na ikony na mapě zobrazit názvy míst, která zmiňuji v průvodci o Karlových Varech. Pokud si chcete mapu uložit, označte jí hvězdičkou. Pro větší verzi klikněte na ikonu v pravém horním rohu.


Scroll to Top