Plánujete dovolenou nebo výlet do Karlových Varů a přemýšlíte, co navštívit v Karlových Varech? Čím jsou Karlovy Vary výjimečné? Kolonáda, památky, muzea, vyhlídky a další místa, která stojí za to vidět, najdete v tomto průvodci.

Proč navštívit Karlovy Vary?
Asi se mnou budete souhlasit, že Karlovy Vary jsou nejznámějším lázeňským městem v České republice. Věděli jste ale, že celosvětově je to město s největší koncentrací léčivých pramenů? Prameny jsou velkým lákadlem, proč Karlovy Vary navštívit. Ale ne jediným.

Krásná příroda se spoustou vyhlídek a lesních chaloupek ukrytých ve zdejších lázeňských lesích, architektura podtrhující lázeňský ráz města a spousta zajímavých míst v okolí, kam můžete vyrazit, až projdete Karlovy Vary křížem krážem.
A pokud si nejste jistí, zda tohle místo za návštěvu stojí, dnešní řádky vás určitě přesvědčí. Nebo vás čeká dovolená v Karlových Varech a zjišťujete co nejvíce informací? V článku se dozvíte víc.
- Proč navštívit Karlovy Vary?
- Co navštívit v Karlových Varech: PRAMENY A KOLONÁDY
- Co vidět v Karlových Varech: PAMÁTKY A ZAJÍMAVÁ MÍSTA
- Co navštívit v Karlových Varech: ROZHLEDNY A VYHLÍDKY
- Co navštívit v Karlových Varech: PARKY
- Kde se ubytovat v Karlových Varech?
- Karlovy Vary s dětmi
- Jak ušetřit v Karlových Varech?
- Kam na jídlo v Karlových Varech?
- Jak se dostat do Karlových Varů?
- MHD v Karlových Varech
- Parkování v Karlových Varech
- Karlovy Vary mapa
- Související články o Karlových Varech
Co navštívit v Karlových Varech: PRAMENY A KOLONÁDY
Na území Karlových Varů vyvěrá několik desítek pramenů, z nichž ale “jen” 14 pramenů je pitných (15. Hornický zámecký pramen je dočasně uzavřený – v současné době spíš připomíná odkladiště nedopalků nad Tržní kolonádou, tak si nedělejte zbytečnou cestu).
Pitné prameny jsou rozděleny v celkem 5 kolonádách. Každá kolonáda je jiná a svým způsobem jedinečná. Najdete je nedaleko sebe – přibližně půl hodinky pohodovou chůzí mezi nejvzdálenější Vřídelní a Sadovou kolonádou.
Vřídelní kolonáda
Začneme už zmíněnou Vřídelní kolonádou, kde najdete nejznámější pramen Vřídlo. Jako jediná z kolonád podléhá otevírací době – denně 6-19 h.
Vřídelní kolonáda představuje moderní prosklenou stavbu mezi pěší zónou Stará Louka a kostelem sv. Máří Magdaleny. Mezi okolními historickými domy si jí určitě všimnete na první pohled.

Uvnitř Vřídelní kolonády najdete gejzír pramene Vřídlo, nejteplejšího termální pramene v Česku o teplotě 72-73 °C.

Pokud půjdete dál za Vřídelní kolonádu (po pravé straně budete mít kostel sv. Máří Magdaleny), nenechte si ujít na zemi sluneční hodiny.

Hned vedle se nachází vstup do podzemí Vřídla, kde se v rámci exkurze podíváte pod Vřídelní kolonádu. Originální a nevšední zážitek, co vidět v Karlových Varech.


Vstupné do podzemí Vřídla stojí 140 Kč, snížené vstupné 120 Kč pro studenty, ZTP a seniory nad 60 let a vstupné 75 Kč pro děti do 15 let. Děti do 120 cm mají vstup zdarma.
Podzemí je přístupné od května do října. Otevírací doba se pak liší podle období – doporučuji rezervaci předem, kde uvidíte aktuální časy.
Tržní kolonáda a Zámecká kolonáda
Hned za Vřídelní kolonádou (po levé straně) stojí Tržní kolonáda, nad níž se tyčí Zámecká kolonáda.

Tržní kolonáda je opakem Vřídelní kolonády. Bohatě vyřezávaná otevřená kolonáda postavená ve švýcarském stylu, která zastřešuje 3 prameny včetně pramene Karla IV., kde si dle legendy císař léčil nemocné nohy.



Mlýnská kolonáda
Pokud půjdete kolem Tržní kolonády dál do centra, dorazíte po pár minutách Mlýnské kolonádě z 19. století. Ta je dlouhá 132 metrů a tvoří jí 132 korintských sloupů a 12 soch na vrchním zábradlí, které symbolizují 12 měsíců v roce. Mlýnská kolonáda kryje 5 pramenů.



Sadová kolonáda
Pátou kolonádou je Sadová kolonáda ve Dvořákových sadech kousek od hotelu Thermál. Kolonádu postavili stejně jako Mlýnskou kolonádu v neorenesanci. Je bohatě vyřezávaná a podpíraná štíhlými korintskými sloupy.

Najdete tu 2 prameny – Sadový pramen a Hadí pramen, který má teplotu jen kolem 30 °C a je považován za nejchutnější karlovarský minerální pramen.

Pramen Štěpánka a pramen Svoboda
Pramen Štěpánka a pramen Svoboda jsou 2 prameny, které nejsou umístěné v žádné z kolonád. Mají svůj vlastní altán.
Pramen Štěpánka se nachází v altánu Aloise Kleina v Japonské zahradě u parkhotelu Richmond a pramen Svoboda stojí mezi Mlýnskou kolonádou a Lázněmi III.


Co vidět v Karlových Varech: PAMÁTKY A ZAJÍMAVÁ MÍSTA
Procházka lázněmi je sama o sobě přehlídkou krásné architektury. Můžete vyrazit od Grandhotelu Pupp přes pěší zónu Stará Louka s výhledem na Městské divadlo přes řeku.




Na Starou Louku navazuje Vřídelní kolonáda s gejzírem Vřídla a vyřezávaná Tržní kolonáda. Uličkou s roztomilými obchůdky se dostáváte k Mlýnské kolonádě, odkud můžete pokračovat dál až k Sadové kolonádě.



Pravoslavný kostel sv. Petra a Pavla
Pravoslavný kostel sv. Petra a Pavla najdete nedaleko centra. Vede k němu procházka klidnou částí Karlových Varů. Má bílou fasádu, která kontrastuje s malbami a zlatými kopulemi.


Kostel je otevřený denně 9-18 hodin. Hned naproti je menší park s jezírkem Versailles.
Anglikánský kostel sv. Lukáše
V anglikánském kostele sv. Lukáše sídlí Muzeum voskových figurín. Uvidíte tady nejstarší voskové figuríny na světě, které představují slavné návštěvníky Karlových Varů, významné královské rodiny, prezidenty, vojevůdce, filmové hvězdy a další.

Kostel je v hlavní sezóně otevřený v čase 10:00-19:00 a mimo sezónu 11:00-18:00. Plné vstupné je 150 Kč, pro děti 95 Kč a zvýhodněné rodinné vstupné 2+2 395 Kč.
Kostel sv. Máří Magdalény
Barokní kostel sv. Máří Magdalény najdete vedle Vřídelní kolonády. Dovnitř se podíváte během kulturních akcí a církevních bohoslužeb.

Galerie umění
Galerie umění se zaměřuje na české a slovenské umění 20. století. Kromě stálé sbírky tu probíhají dočasné výstavy. Otevřeno je denně kromě pondělí v čase 10:00-17:00. Vstupné je spíše symbolické – dospělí 60 Kč a děti do 15 let 30 Kč.
Pobočkou Galerie umění je Becherova vila. Otevírací doba i vstupné zůstávají stejné jako u Galerie umění.
Muzeum Karlovy Vary
V muzeu Karlovy Vary se dozvíte víc o historii města Karlovy Vary, okolní přírodě a historii regionu.

Mimo sezónu od října do dubna je muzeum otevřené od středy do neděle v čase 10:00-17:00 a v hlavní sezóně od úterý do neděle 10:00-18:00. Plné vstupné je 100 Kč a snížené 60 Kč (děti a studenti nad 6 let a senioři).
Návštěvnické centrum Moser
Karlovarsko je známé svým sklářským a porcelánovým průmyslem. Navštívit jednu ze skláren je téměř povinností.
Ve sklářské huti Moser uvidíte naživo práci sklářů a prohlédnete si až 1000 předmětů v muzeu, které je zároveň prodejní galerií.


Sklářská huť je pro veřejnost otevřená PO-SO 9:00-14:00 a vstupné činí 300 Kč. Muzeum má delší otevírací dobu od pondělí do soboty v čase 9:00-16:00. Plné vstupné je 130 Kč. Na obě místa si můžete zakoupit zvýhodněné rodinné vstupné. Parkovat můžete zdarma na parkovišti pro návštěvníky Moseru.
Do sklářské huti doporučuji rezervaci předem. Poprvé jsme si nerezervovali místa a bylo obsazeno na celý den.
Návštěvnické centrum Becherovka
V návštěvnickém centru Becherovky se dozvíte více o bylinném likéru Becherovka, nahlédnete do tajů výroby a dozvíte se taky o historii rodiny Becherů. K tomu nasajete vůni bylinek a koření, ze kterých se Becherovka vyrábí a pomocí VR brýlí se ocitnete ve výrobě na stáčecí lince. 18+ pak čeká degustace.
Návštěvnické centrum je mimo pondělí otevřené denně v časech 9:00-12:00 a 12:30-17:00. Základní plné vstupné začíná na 210 Kč.
Co navštívit v Karlových Varech: ROZHLEDNY A VYHLÍDKY
Lázeňské území Karlových Varů se line údolím, takže díky tomu vznikla spousta vyhlídek a rozhleden, ze kterých budete mít Karlovy Vary a lázeňské lesy jako na dlani.
Rozhledna Diana
Rozhledna Diana je nejoblíbenější rozhlednou v Karlových Varech. Výhledy jsou odtud parádní – na jedné straně uvidíte Karlovy Vary a za nimi panorama Krušných hor. Na druhé straně se rozprostírají husté lesy Slavkovského lesa.


K rozhledně se dostanete po jedné z pěších tras nebo pozemní lanovkou. Vstup do lanovky je trochu schovaný – nachází se napravo od Grandhotelu Pupp.

Rozhledna Diana je otevřená celoročně od 9 hodin (zavřeno je pouze 24. 12.). Mimo sezónu od listopadu do března zavírá v 16:45, v dubnu a v říjnu v 17:45 a v létě od května do září v 18:45. Lanovka je v provozu od 15 minut déle, abyste se stihli svézt zpět do města.
Na rozhlednu se dostanete po schodech nebo výtahem.
Vstup na rozhlednu Diana je zdarma. Platíte jen za lanovku, pokud nepřijdete pěšky. Plné jízdné nad 15 let je 100 Kč (zpáteční 150 Kč), jízdné pro děti 6-15 let 50 Kč (zpáteční 100 Kč) a zvýhodněné jízdné pro rodiny až s 2 dětmi 200 Kč (zpáteční 300 Kč). Můžete platit hotově i kartou.

Přímo u rozhledny je restaurace a občerstvení s venkovním posezením. Pro děti je tu dětské hřiště a Motýlí dům, o kterém si ještě povíme za chvíli.
Rozhledna Goethova vyhlídka
Rozhledna Goethova vyhlídka je nejvýše položenou rozhlednou v Karlových Varech. Je taky tou nejkrásnější.


Rozhledna Goethova vyhlídka je otevřená od středy do pátku v čase 11:00-18:00 a o víkendu v čase 10:00-18:00. Vstupné je zdarma.
Součástí rozhledny je taky kavárna, která má stejnou otevírací dobu.
Během hlavní sezóny se o víkendech můžete svézt na zip-line. Více informací najdete tady.
U rozhledny začíná Stezka plná strašidel. Pohádková cesta pro děti o délce 2 km, na které uvidíte 20 strašidel.

Parkování se nachází jen 5 minut od rozhledny – po pravé straně je tu několik parkovacích míst. Parkoviště je zdarma.
Další možností je přijet autobusem č. 8 z Karlových Varů, který staví v Hůrkách. Poté vás ještě čeká 1 km dlouhá trasa do kopce po asfaltové cestě.
Vyhlídka Ottova výšina
Vyhlídka Ottova výšina je naše oblíbená. Výhledy odtud jsou nádherné. Nevede sem vyšlapaná cesta a vždy jsme tu byli úplně sami. Vyhlídka je jako balkon do údolí Karlových Varů.

K vyhlídce dorazíte od Goethovy rozhledny po žluté turistické značce. Většinu cesty mírně klesáte a částečně procházíte taky Stezkou plnou strašidel. Kousek za chatou V Sedle ze žluté turistické značky odbočíte doleva do kopce a za 2 minuty jste v cíli. Trasa je dlouhá 1,2 km.
Nebo sem dojdete od vyhlídky Tři kříže (viz další bod).
Vyhlídka Tři kříže
Od vyhlídky Ottova výšina se vrátíte zpět na žlutou a pokračujete 500 m dál z kopce. K vyhlídce Tři kříže dorazíte taky po pohodlné asfaltce z Horních Drahovic. Trasa vám zabere půl hodinky a vede do kopce. Dostanete se sem bez problémů i s kočárkem.

Vyhlídka Karla IV.
Přesuneme se na druhou stranu údolí. Směrem na Březovou, kousek od rozhledny Diana, najdete vyhlídku Karla IV., nejstarší rozhlednu v Karlových Varech. Potřebovala by už trochu oprášit kabátek, ale výhledy jsou odtud i tak skvělé.

Rozhledna Karla IV. je přístupná celoročně zdarma. Dostanete se sem několika směry. Například kolem Poštovního dvora směrem vzhůru po široké štěrkovité cestě. Další trasa začíná za Galerií umění. K vyhlídce vede taky žlutě značená trasa, ale je z Karlových Varů hůř dostupná než předchozí 2 trasy. Vede strmě do kopce po úzké vyšlapané cestě.
Vyhlídka Jelení skok a Mayerův gloriet
Vyhlídka Jelení skok patří k nejpopulárnějším vyhlídkám v Karlových Varech. Přímo u vyhlídky se nachází slavná socha Kamzíka.

Celá vyhlídka je už ale dnes ukrytá za stromy. O výhledech se odtud nedá mluvit.
Pokračujeme tedy o něco výš k Mayerovu glorietu, který mnozí považují právě za vyhlídku Jelení skok. Tady na nás čekají parádní výhledy na celé lázeňské údolí Karlových Varů.


Jak se dostat k vyhlídce Jelení skok: K vyhlídkám vede žlutá turistické značka přímo ze Staré Louky. Na tu navážete u restaurace U Švejka nebo z ulice Pod Jelením skokem. Můžete vyrazit taky po Sovově stezce, která začíná naproti hotelu Bristol.
Vyhlídka Petra Velikého
Vyhlídku Petra Velikého najdete jen pár výškových metrů od Mayerova glorietu. Cestou k vyhlídce budete míjet taky restauraci Jelení skok.

Pokud budete pokračovat dál po žluté, dorazíte až k rozhledně Diana. Trasa je dlouhá 2 kilometry a zabere vám hodinku.

Další vyhlídky s výhledem na Karlovy Vary a okolní přírodu
Lázeňské lesy Karlových Varů jsou plné vyhlídek a kouzelných chat, kde si můžete udělat zastávku. Všechny jsou dobře dostupné přímo z města nebo můžete zajet autem přímo na Sv. Linhart, odkud vede několik turistických tras – více o Svatém Linhartu u Karlových Varů.




Co navštívit v Karlových Varech: PARKY
Lázeňská zóna Karlových Varů je ideální pro procházky. Jsou tu lázeňské lesy plné pěších tras a výhledů a po městě několik udržovaných parků.
Smetanovy sady
Smetanovy sady se nachází v centru Karlových Varů na třídě T. G. Masaryka. Rozprostírají se přímo před Alžbětinými lázněmi naproti hlavní poště. Sady mají vepředu květinový záhon, kde se každý den mění květiny znázorňující aktuální datum.

V průběhu roku se tu koná řada akcí a před Vánoci stojí u Smetanových sadů vánoční strom.
Dvořákovy sady
Pokračujeme směrem k hotelu Thermál, kousek od kterého leží Dvořákovy sady. Smetanovy sady nesou název po skladateli Bedřichu Smetanovy a Dvořákovy sady zase po skladateli Antonínu Dvořákovi. Vedle Dvořákových sadů stojí Sadová kolonáda.

Japonská zahrada
Japonská zahrada se nachází vedle parkhotelu Richmond. Dojdete sem od grandhotelu Pupp asi za 10 minut. Zahradu vytvořil podle principů jin a jang japonský architekt Kanji Nomury a má sloužit především k rozjímání a meditaci.

Dominantou Japonské zahrady je pomník Ludwiga van Beethovena od Hugo Uhera.
V Japonské zahradě můžete ochutnat pramen Štěpánka.

Kde se ubytovat v Karlových Varech?
LUXUS: Grandhotel Pupp je sázka na jistotu, pokud hledáte kvalitní služby včetně wellness a výborné restaurace. Z vašeho luxusního pokoje si užijete výhled na řeku Ohři a lázeňskou zónu.
STŘEDNÍ TŘÍDA: Butikový hotel Golden Key leží hned vedle Mlýnské kolonády, takže budete mít strategickou polohu pro poznávání Karlových Varů. Svými službami a nádhernými pokoji se vyrovná 5* hotelům.
LEVNÉ: Hotel Marttel je nejlepší volbou, pokud hledáte ubytování mimo lázeňskou zónu. Klidná lokalita, velké parkoviště u hotelu a čisté pokoje s útulnými postelemi. V centru jste pěšky za pár minut.
V SOUKROMÍ: Aparthotel Revelton Studios se nachází kousek od třídy T. G. Masaryka, takže získáte centrální polohu se spoustou restaurací a obchodů v okolí. V apartmánech máte kompletní vybavení včetně kuchyňského koutu a posezení s TV.
Karlovy Vary s dětmi
Karlovy Vary mají spoustu aktivit i pro rodiny s dětmi. Kromě vyhlídek a rozhleden je v Karlových Varech několik míst, která jsou určená speciálně dětem.
Svět záchranářů
Svět záchranářů neboli centrum zdraví a bezpečí pro celou rodinu je areál, kde najdete improvizovanou nemocnici, policejní služebnu, hasičskou stanici nebo dopravní hřiště s železničním přejezdem.
Úkolem je naučit děti, jak se zachovat při nehodách, požáru nebo v jiných situacích, které mohou nastat. To vše zábavnou formou.
Otevírací doba se liší dle období – před návštěvou si otevírací dobu zkontrolujte v kalendáři. Vstupné je pro dospělé 30 Kč a pro děti 20 Kč. Za drobný poplatek si děti můžou půjčit kolo, odrážedlo, koloběžku, minikáru.
Lanové centrum a obora se zvířaty sv. Linhart
Sv. Linhart je místo plné zeleně a aktivit, kde se můžete jen tak procházet, kochat okolím z vyhlídek nebo zdolat jeden z okruhů v lanovém centru (pro děti i dospělé).

Pár kroků od lanového centra začíná obora, kde máte šanci si díky pozorovacím lávkám prohlédnout zvířata zblízka v jejich přirozeném prostředí. Více o Linhartu se dozvíte v samostatném článku.

Motýlí dům u rozhledny Diana
Motýlí dům je místo plné exotických motýlů, z nichž někteří mají rozpětí křídel až 20 centimetrů. Lítají přímo kolem vás a je to skvělá aktivita, co dělat v Karlových Varech s dětmi. Náš starší se teda bál, takže návštěva trvala jen 2 minuty, ale ostatní děti budou nadšené :).

Motýlí dům je otevřený celoročně od 10 hodin. Mimo hlavní sezónu od listopadu do března zavírá v 17:00, v dubnu a v říjnu v 18:00 a od května do září zavírá v 19:00. Vstupné činí pro dospělé 120 Kč, děti 3-15 let 70 Kč a zvýhodněné vstupné pro rodiny až s 3 dětmi 300 Kč.
Motýlí dům se nachází u rozhledny Diana, kam můžete dojet lanovkou. Uvnitř je tropické klima – věci si můžete odložit u pokladny.
Vánoční dům v Zámečku Doubí
Ve Vánočním domě se přenesete do vánočního období po celý rok. Bohatá vánoční výzdoba všude kolem vás. Dokonce si tady můžete dát cukroví a vánočku v Andělské kavárně.
Součástí Vánočního domů je Muzeum medvídků. To je se svou sbírkou 10 000 medvídků zapsané v knize rekordů ČR.
Vstupné pro dospělé je 200 Kč a pro děti 3-15 let a ZTP 100 Kč. V nabídce je taky zvýhodněné vstupné pro rodiny s dětmi za 550 Kč (2 dospělí a až 3 děti).
Otevřeno je od ledna do října ÚT-NE v čase 13:00-18:00 a od listopadu do prosince denně 10:00-19:00, o víkendu až do 20:00.
Jak ušetřit v Karlových Varech?
V celém Karlovarském kraji můžete využít Karlovy Vary Region Card, která zahrnuje vstup zdarma nebo se slevou do více než 90 míst v Karlových Varech a okolí. Patří sem podzemí Vřídla, Vánoční dům, Moser, návštěvnické centrum Becherovky, Motýlí dům, lanovka na Dianu, ale taky místa v okolí včetně Chebského hradu, štoly v Jáchymově nebo zámku Chýše.
Kromě toho Karlovy Vary Region Card zahrnuje veřejnou dopravu v Karlových Varech, Mariánských Lázních, vlak na trase Karlovy Vary – Bečov Nad Teplou – Mariánské Lázně a cyklobusy.
Kartu si můžete pořídit na 2, 3 nebo 7 dní.
Pokud plánujete Karlovy Vary a okolí prozkoumat blíž, Karlovy Vary Region Card se vám ve většině případů vyplatí. Více informací najdete tady.

Kam na jídlo v Karlových Varech?
Kde jsou v Karlových Varech ty nejlepší restaurace? U kaleny najdete rustikální restauraci U Křížovníků, kde si dáte hlavně českou klasiku. Když půjdete od kostela nahoru, dojdete po chvíli do restaurace Velkopopovická.
Mimo lázně se dobře najíte ve Smíchovském pavilonu nebo Staroslovanské kuchyni. Na výborných burgerech si pošmáknete v restauraci Špunt & Knoflík. Vyberou si i vegani.
Na Staré louce můžeme doporučit Goethovu pivnici. Degustační menu si užijete v zážitkové restauraci Le Marché, která leží na druhé straně lázní vedle kostela sv. Petra a Pavla.
Jak se dostat do Karlových Varů?
Autem
Pokud jedete z Prahy, dostanete se do Karlových Varů po rychlostní silnici R6. Placený úsek R6 je jen u Prahy. Část R6 od Karlových Varů směrem na Německo je ve výjimkách, kde nepotřebujete dálniční známku.
Autobusem
Z Prahy se dostanete autobusy do Karlových Varů snadno a rychle. Z autobusového nádraží Praha Florenc vyjíždí dopravci Student Agency a Flixbus. Cesta tráví kolem 2 hodin.
Autobusy staví v Praze na Hradčanské a na letišti Václava Havla. V Karlových Varech vystoupíte na Tržnici nebo u Terminálu. Zastávka Tržnice se nachází u hlavního nádraží městské hromadné dopravy. Z Tržnice je to jen pár kroků na hlavní třídu T. G. Masaryka.


Konečná zastávka Terminal je hlavním vlakovým a autobusovým nádražím v Karlových Varech. Odtud pak můžete jet dál například do Lokte nebo Bečova nad Teplou. Kromě Terminálu je tu ještě horní nádraží, ze kterého se dostanete vlakem do Chebu nebo směrem na Chomutov.
Z obou zastávek jste za pár minut v centru.
Vlakem
Do Karlových Varů se dostanete pohodlně i vlakem. Nejvýhodnější spojení je směrem ze severozápadu Ústí – Most – Chomutov. Vlak staví na horním nádraží, které je vzdálené od centra 1 kilometr. Seběhnete kopec a jste v centru Karlových Varů.
MHD v Karlových Varech
Veřejnou dopravou zajišťují v Karlových Varech autobusy. Na druhou stranu vás zavezou takřka kamkoliv. Ceny za lístky MHD se liší dle doby, na kterou je zakupujete:
- 20 minut 25 Kč/12 Kč*
- 60 minut 30 Kč/15 Kč*
- 24 hodin 130 Kč
- 7 dnů 300 Kč
*snížená sazba
Lístky si koupíte platební kartou přímo v autobuse u automatu (potřebujete bezkontaktní kartu), přes mobilní aplikaci Vary Virtual nebo v prodejně na Zeyerově ulici (u Tržnice nalevo od Knihy). U řidiče si můžete zakoupit přestupní jízdenku na 60 minut za 50 Kč (snížená sazba za 30 Kč).
Parkování v Karlových Varech
Průjezd a parkování jsou na lázeňském území zakázané. Pokud jste v lázních ubytovaní, máte povolený vjezd a následně odjezd po odhlášení z hotelu, tj. žádné cestování autem v průběhu vašeho pobytu (nezapomeňte si doklad o rezervaci ubytování, kterým se případně prokážete). Parkovat pak musíte jen na místech vyhrazených pro hosty hotelu.
Karlovy Vary jsou relativně malé a lázeňské území projdete bez problémů po svých. Kam se nedostanete pěšky, dostanete se městským autobusy (př. Goethova vyhlídka nebo Vánoční dům). Navíc hotely často vycházejí svým zákazníkům vstříc a zavezou je, kam potřebují.
V okolí centra je pak řada placených parkovacích ploch. Ceny za parkování najdete na odkaze. Pokud plánujete navštívit Karlovy Vary jen na 1 den, doporučuju zaparkovat u Poštovního Dvora nebo Galerie umění. Zvlášť v létě budete mít auto schované pod stromy. Do lázní pak vede nenáročná a krátká cesta kolem řeky Teplá.
Pokud hledáte neplacené parkování, můžete zaparkovat v jednosměrkách Kvapilova a Ondříčkova nebo v Horních Drahovicích (nejblíže jsou ulice Máchova, Jiráskova, Palackého náměstí), kde jen seběhnete kopec a jste u hotelu Thermal (ten je vstupní branou do lázeňského území).
Někteří parkují u Lidlu nebo Penny Marketu, ale to nedoporučuji. Někde je to hlídané a navíc i samotní zákazníci obchodů mají občas problém zaparkovat (taky to znám z první ruky 🙂
Za parkování můžete zaplatit přes aplikaci Vary Virtual nebo v parkovacím automatu.
Karlovy Vary mapa
JAK POUŽÍVAT TUTO MAPU: Výše najdete podrobnou mapu Karlových Varů. Kliknutím do levé horní části mapy uvidíte samostatné vrstvy s vyznačenými místy. Můžete skrýt a zobrazit různé vrstvy nebo kliknutím na ikony na mapě zobrazit názvy míst, která zmiňuji v průvodci o Karlových Varech. Pokud si chcete mapu uložit, označte jí hvězdičkou. Pro větší verzi klikněte na ikonu v pravém horním rohu.
Toto byly naše tipy na zajímavosti a památky, co navštívit v Karlových Varech. Pomohl vám článek? Zanechte komentář nebo sdílejte. Šťastnou cestu!
Související články o Karlových Varech
KARLOVARSKÝ KRAJ: Podívejte se na víc než 60 tipů, co navštívit v Karlovarském kraji. Máme připraveného průvodce, co vidět v Lokti nebo co si nenechat ujít v Chebu.
KRUŠNÉ HORY: Krušné hory jsou od Karlových Varů jen půl hodiny autem. Čtěte víc než 40 tipů na výlety a turistické trasy v Krušných horách.
Plánujete návštěvu Božího Daru? Máme připraveného podrobného průvodce, co dělat v Božím Daru.
VÍCE INSPIRACE: Podívejte se na naše tipy na nejkrásnější místa, co navštívit v Praze. Český Krumlov je dalším krásným městem, které rozhodně stojí za vidění. Co vidět v Českém Krumlově se dozvíte v samostatném článku.