25 tipů na zajímavosti a památky, co navštívit v Karlových Varech (2024)

památky v karlových varech / co navštívit v karlových varech

Plánujete dovolenou nebo výlet do Karlových Varů a přemýšlíte, co navštívit v Karlových Varech? Čím jsou Karlovy Vary výjimečné? Kolonáda, památky, muzea, vyhlídky a další místa, která stojí za to vidět, najdete v tomto průvodci.

Proč navštívit Karlovy Vary?

Karlovy Vary jsou celosvětově město s největší koncentrací léčivých pramenů. Prameny jsou velkým lákadlem, proč Karlovy Vary navštívit. Ale ne jediným.

Nechte se zlákat hustými lesy, které jsou dokonalé protkané pěšími stezkami, vyhlídkami a lesními chaloupkami. Pokochejte se architekturou města, která podtrhuje lázeňský ráz města nebo navštivte Vánoční dům, který nabídne pravou vánoční atmosféru kdykoliv v průběhu roku.

památky v karlových varech / co navštívit v karlových varech

A až si užijete Karlovy Vary dosyta, vydejte se na výlet po okolí. Navštivte středověký hrad Loket, pokochejte se výhledem ze zříceniny Andělská Hora nebo rozhledny Krásno, která nese titul nejkrásnější rozhledny v ČR.

Součástí článku jsou památky a zajímavosti, co navštívit v Karlových Varech a okolí. Sepsali jsme taky praktické informace o parkování, kde se ubytovat, kam na jídlo nebo jak ušetřit za vstupy. Na konci článku najdete mapu, kterou si můžete stáhnout a upravit dle potřeby.

Co navštívit v Karlových Varech: PRAMENY A KOLONÁDY

Na území Karlových Varů vyvěrá několik desítek pramenů, z nichž ale “jen” 14 pramenů je pitných (15. Hornický zámecký pramen je dočasně uzavřený – v posledních letech spíše připomíná odkladiště nedopalků nad Tržní kolonádou, tak si nedělejte zbytečnou cestu).

Pitné prameny jsou rozděleny v celkem 5 kolonádách. Každá kolonáda je jiná a svým způsobem jedinečná. Najdete je nedaleko sebe – přibližně půl hodinky pohodovou chůzí mezi nejvzdálenější Vřídelní a Sadovou kolonádou.

vřídelní kolonáda karlovy vary

Vřídelní kolonáda

Začneme už zmíněnou Vřídelní kolonádou, kde najdete nejznámější pramen Vřídlo. Jako jediná z kolonád podléhá otevírací době – denně 6:30-19:00.

Vřídelní kolonáda představuje moderní prosklenou stavbu mezi pěší zónou Stará Louka a kostelem svaté Maří Magdaleny. Uvnitř najdete gejzír pramene Vřídlo, nejteplejšího termální pramene v Česku o teplotě 72-73 °C.

vřídelní kolonáda karlovy vary
vřídlo karlovy vary

Pokud půjdete dál za Vřídelní kolonádu (po pravé straně budete mít kostel svaří Maří Magdaleny), nenechte si ujít na zemi sluneční hodiny.

Hned vedle se nachází vstup do podzemí Vřídla, kde se v rámci exkurze podíváte pod Vřídelní kolonádu. Originální a nevšední zážitek, co vidět v Karlových Varech.

kolonáda karlovy vary

Vstupné do podzemí Vřídla stojí 150 Kč, snížené vstupné 130 Kč pro studenty, ZTP a seniory nad 60 let a vstupné 85 Kč pro děti do 15 let. Děti do 120 cm mají vstup zdarma.

Podzemí je přístupné od května do října. Otevírací doba se pak liší podle období – doporučuji rezervaci předem, kde uvidíte aktuální časy.

Nejlepší ubytování v Karlových Varech 😴
Hotel Millenium

Ubytování s polopenzí/plnou penzí a wellness

Hotel Thermal

Ikonický hotel s přímým vstupem do termálních lázní

Tržní kolonáda a Zámecká kolonáda

Hned za Vřídelní kolonádou (po levé straně) stojí Tržní kolonáda, nad níž se tyčí Zámecká kolonáda.

Tržní kolonáda Karlovy Vary / co navštívit v karlových varech

Tržní kolonáda je opakem Vřídelní kolonády. Bohatě vyřezávaná otevřená kolonáda postavená ve švýcarském stylu, která zastřešuje 3 prameny včetně pramene Karla IV., kde si dle legendy císař léčil nemocné nohy.

co vidět v Karlových Varech za 2 dny / víkend v Karlových Varech

Mlýnská kolonáda

Pokud půjdete kolem Tržní kolonády dál do centra, dorazíte po pár minutách k Mlýnské kolonádě z 19. století. Ta je dlouhá 132 metrů a tvoří jí 124 korintských sloupů a 12 soch na vrchním zábradlí, které symbolizují 12 měsíců v roce. Mlýnská kolonáda kryje 5 pramenů.

Mlýnská kolonáda Karlovy Vary
Mlýnská kolonáda Karlovy Vary

Sadová kolonáda

Pátou kolonádou je Sadová kolonáda ve Dvořákových sadech kousek od hotelu Thermal. Kolonádu postavili stejně jako Mlýnskou kolonádu v neorenesanci. Je bohatě vyřezávaná a podpíraná štíhlými korintskými sloupy.

Najdete tu 2 prameny – Sadový pramen a Hadí pramen, který má teplotu jen kolem 30 °C a je považován za nejchutnější karlovarský minerální pramen.

sadová kolonáda karlovy vary

Pramen Štěpánka a pramen Svoboda

Pramen Štěpánka a pramen Svoboda jsou 2 prameny, které nejsou umístěné v žádné z kolonád. Mají svůj vlastní altán.

Pramen Štěpánka se nachází v altánu Aloise Kleina v Japonské zahradě u parkhotelu Richmond a pramen Svoboda stojí mezi Mlýnskou kolonádou a Lázněmi III.

pramen svoboda karlovy vary / co navštívit v karlových varech

Co navštívit v Karlových Varech: PAMÁTKY A ZAJÍMAVÁ MÍSTA

Císařské lázně (Lázně I.)

Císařské lázně (Lázně I.) dlouhá léta chátraly. V poslední době prošly rozsáhlou rekonstrukcí a ta se rozhodně povedla. Stejně krásné jako zvenčí jsou i zevnitř – pravidelně se konají prohlídky, při kterých si můžete interiéry prohlédnout.

Karlovy Vary Císařské lázně

Stará Louka

Procházka lázněmi je sama o sobě přehlídkou krásné architektury. Můžete vyrazit od Grandhotelu Pupp přes pěší zónu Stará Louka s výhledem na divadlo přes řeku.

Stará Louka Karlovy Vary
Karlovy Vary kolonáda

Na Starou Louku navazuje Vřídelní kolonáda s gejzírem Vřídla a vyřezávaná Tržní kolonáda. Uličkou s roztomilými obchůdky se dostáváte k Mlýnské kolonádě, odkud můžete pokračovat dál až k Sadové kolonádě.

kolonáda karlovy vary / co navštívit v karlových varech

Pravoslavný kostel apoštolů Petra a Pavla

Pravoslavný kostel apoštolů Petra a Pavla najdete nedaleko centra. Vede k němu procházka klidnou čtvrtí Westend, která je charakteristická svými luxusními vilami a velkolepými hotely různých architektonických stylů.

Tyto budovy se často vyznačují zdobnými fasádami, dekorativními prvky a nádherně upravenými zahradami, což odráží prosperitu Karlových Varů na přelomu 19. a 20. století.

pravoslavný kostel apoštolů Petra a Pavla v Karlových Varech

Za pár minut dojdete až k pravoslavnému kostelu apoštolů Petra a Pavla. Hned naproti se nachází příjemný park s jezírkem Versailles. Pokud chcete uniknout davům, toto je ideální místo.

Kostel je otevřený denně 9-18 hodin. Hned naproti je menší park s jezírkem Versailles.

Anglikánský kostel svatého Lukáše

Při procházce čtvrtí Westend budete míjet anglikánský kostel svatého Lukáše, kde dnes sídlí Muzeum voskových figurín. Uvidíte tady nejstarší voskové figuríny na světě, které představují slavné návštěvníky Karlových Varů, významné královské rodiny, prezidenty, vojevůdce, filmové hvězdy a další.

Kostel je v hlavní sezóně otevřený v čase 10:00-19:00 a mimo sezónu 11:00-18:00. Plné vstupné je 200 Kč, snížené vstupné 140 Kč (děti, senioři, držitelé ZTP) a zvýhodněné rodinné vstupné 2+2 540 Kč.

☞ Číst více: Co vidět v Karlových Varech za 2 dny

Kostel svaté Maří Magdalény

Barokní kostel svaté Maří Magdalény najdete vedle Vřídelní kolonády. Dovnitř se podíváte během kulturních akcí a církevních bohoslužeb.

Galerie umění

Galerie umění se zaměřuje na české a slovenské umění 20. století. Kromě stálé sbírky tu probíhají dočasné výstavy. Otevřeno je denně kromě pondělí v čase 10:00-17:00. Vstupné je spíše symbolické – dospělí 60 Kč a děti do 15 let 30 Kč.

Pobočkou Galerie umění je Becherova vila. Otevírací doba i vstupné zůstávají stejné jako u Galerie umění.

Nejlepší ubytování v Karlových Varech 😴
Spa Resort Sanssouci

Oblíbený lázeňský komplex s wellness v ceně

Revelton Studios Karlovy Vary

Kompletně vybavené apartmány s kuchyní

Muzeum Karlovy Vary

V muzeu Karlovy Vary se dozvíte víc o historii města Karlovy Vary, okolní přírodě a historii regionu.

Mimo sezónu od října do dubna je muzeum otevřené od středy do neděle v čase 10:00-17:00 a v hlavní sezóně od úterý do neděle 10:00-18:00. Plné vstupné je 110 Kč a snížené 70 Kč (děti a studenti nad 6 let a senioři).

Karlovy Vary kolonáda

Návštěvnické centrum Moser

Karlovarsko je známé svým sklářským a porcelánovým průmyslem. Navštívit jednu ze skláren je téměř povinností.

Ve sklářské huti Moser uvidíte naživo práci sklářů a prohlédnete si až 1000 předmětů v muzeu, které je zároveň prodejní galerií.

moser muzeum

Sklářská huť je pro veřejnost otevřená od pondělí do soboty v čase 9:00-14:00 a vstupné činí 350 Kč (rodinné vyjde na 750 Kč). Muzeum má delší otevírací dobu od pondělí do soboty v čase 9:00-16:00. Plné vstupné je 150 Kč (rodinné vstupné je 300 Kč). Parkovat můžete zdarma na parkovišti pro návštěvníky Moseru.

Do sklářské huti doporučuji rezervaci předem. Poprvé jsme si nerezervovali místa a bylo obsazeno na celý den.

☞ Číst více: Nejkrásnější místa v Mariánských Lázních

Návštěvnické centrum Becherovka

V návštěvnickém centru Becherovky se dozvíte více o bylinném likéru Becherovka, nahlédnete do tajů výroby a dozvíte se taky o historii rodiny Becherů. K tomu nasajete vůni bylinek a koření, ze kterých se Becherovka vyrábí a pomocí VR brýlí se ocitnete ve výrobě na stáčecí lince. 18+ pak čeká degustace.

Návštěvnické centrum je mimo pondělí otevřené denně v časech 9:00-12:00 a 12:30-17:00. Základní plné vstupné začíná na 250 Kč.

kolonáda karlovy vary / co navštívit v karlových varech

Vánoční dům v Zámečku Doubí

Vánoční dům v Karlových Varech je unikátní místo, kde se okamžitě přenesete díky bohaté vánoční výzdobě do období Vánoc. I v létě, kdy teploměr atakují třicítky. Vánoční dům je zároveň prodejní galerií a garantuji vám, že s prázdnou neodejdete :).

vánoční dům v karlových varech

Součástí Vánočního domů je Muzeum medvídků. To je se svou sbírkou 10 000 medvídků zapsané v knize rekordů ČR.

Vstupné pro dospělé je 200 Kč a snížené vstupné 100 Kč pro děti 3-15 let a držitele ZTP. V nabídce je taky zvýhodněné vstupné pro rodiny s dětmi za 550 Kč (2 dospělí a až 3 děti).

Otevřeno je březen-říjen od úterý do neděle v čase 13:00-18:00, v únoru je zavřeno a od listopadu do prosince denně kromě pondělí v čase 10:00-19:00 a o víkendu až do 20:00.

vánoční dům karlovy vary

Co navštívit v Karlových Varech: ROZHLEDNY A VYHLÍDKY

Lázeňské území Karlových Varů se line údolím, takže díky tomu vznikla spousta vyhlídek a rozhleden, ze kterých budete mít Karlovy Vary a lázeňské lesy jako na dlani.

Vyhlídka Jelení skok a Mayerův gloriet

Vyhlídka Jelení skok patří k nejpopulárnějším vyhlídkám v Karlových Varech. Přímo u vyhlídky se nachází slavná socha Kamzíka.

Celá vyhlídka je už v současnosti ukrytá za stromy. Pokračujeme tedy o něco výš k Mayerovu glorietu, který mnozí považují za vyhlídku Jelení skok. Tady na nás čekají parádní výhledy na celé lázeňské údolí Karlových Varů.

Jak se dostat k vyhlídce Jelení skok: K vyhlídkám vede žlutá turistické značka přímo ze Staré Louky. Na tu navážete u restaurace U Švejka nebo z ulice Pod Jelením skokem. Můžete vyrazit taky po Sovově stezce, která začíná naproti hotelu Bristol.

Vyhlídka Petra Velikého

Vyhlídku Petra Velikého najdete jen pár výškových metrů nad Mayerovým glorietem. Cestou k vyhlídce budete míjet taky restauraci Jelení skok.

památky v karlových varech

Pokud budete pokračovat dál po žluté, dorazíte až k rozhledně Diana. Trasa je dlouhá 2 kilometry a zabere vám hodinku.

Rozhledna Diana

Rozhledna Diana je nejoblíbenější rozhlednou v Karlových Varech. Výhledy jsou odtud parádní – na jedné straně uvidíte Karlovy Vary a za nimi panorama Krušných hor. Na druhé straně se rozprostírají husté lesy Slavkovského lesa.

K rozhledně se dostanete po jedné z pěších tras nebo pozemní lanovkou. Vstup do lanovky je trochu schovaný – nachází se napravo od Grandhotelu Pupp.

rozhledna Diana karlovy vary

Rozhledna Diana je otevřená celoročně od 9 hodin (zavřeno je pouze 24. 12.). Mimo sezónu od listopadu do března zavírá v 16:45, v dubnu a v říjnu v 17:45 a v létě od května do září v 18:45. Lanovka je v provozu o 15 minut déle, abyste se stihli svézt zpět do města.

Na rozhlednu se dostanete po schodech nebo výtahem.

rozhledna diana

Vstup na rozhlednu Diana je zdarma. Platíte jen za lanovku, pokud nepřijdete pěšky. Plné jízdné nad 15 let je 100 Kč (zpáteční 150 Kč), jízdné pro děti 6-15 let 50 Kč (zpáteční 100 Kč) a zvýhodněné jízdné pro rodiny až s 2 dětmi 200 Kč (zpáteční 300 Kč). Můžete platit hotově i kartou.

Přímo u rozhledny je restaurace a občerstvení s venkovním posezením. Pro děti je tu dětské hřiště a Motýlí dům, který je plný exotických motýlů, z nichž některé mají rozpětí křídel až 20 centimetrů. Lítají přímo kolem vás a je to skvělá aktivita, co dělat v Karlových Varech s dětmi.

grandhotel pupp karlovy vary

Rozhledna Goethova vyhlídka

Rozhledna Goethova vyhlídka je nejvýše položenou rozhlednou v Karlových Varech. Je taky tou nejkrásnější.

Rozhledna Goethova vyhlídka je otevřená od středy do pátku v čase 11:00-18:00 a o víkendu v čase 10:00-18:00. Vstupné je zdarma.

Součástí rozhledny je taky kavárna, která má stejnou otevírací dobu.

rozhledna goethova vyhlídka

Během hlavní sezóny se o víkendech můžete svézt na zip-line. Více informací najdete tady.

U rozhledny začíná Stezka plná strašidel. Pohádková cesta pro děti o délce 2 km, na které uvidíte 20 strašidel.

Parkování se nachází jen 5 minut od rozhledny – po pravé straně je tu několik parkovacích míst. Parkoviště je zdarma. Další možností je přijet autobusem č. 8 z Karlových Varů, který staví v Hůrkách. Poté vás ještě čeká 1 km dlouhá trasa do kopce po asfaltové cestě.

Vyhlídka Ottova výšina

Vyhlídka Ottova výšina je naše oblíbená. Výhledy odtud jsou nádherné. Nevede sem vyšlapaná cesta a vždy jsme tu byli úplně sami – fotka je už trochu archivní, ale snad pro představu postačí :).

Vyhlídky Karlovy Vary / vyhlídka Ottova výšina / co navštívit v Karlových Varech

K vyhlídce dorazíte od Goethovy rozhledny po žluté turistické značce. Většinu cesty mírně klesáte a částečně procházíte taky Stezkou plnou strašidel. Kousek za chatou V Sedle ze žluté turistické značky odbočíte doleva do kopce a za 2 minuty jste v cíli. Trasa je dlouhá 1,2 km.

Druhou možností je vyrazit od vyhlídky Tři kříže.

Vyhlídka Tři kříže

Od vyhlídky Ottova výšina se vrátíte zpět na žlutou a pokračujete 500 m dál z kopce. K vyhlídce Tři kříže dorazíte taky po pohodlné asfaltce z Horních Drahovic. Trasa vám zabere půl hodinky a vede do kopce. Dostanete se sem bez problémů i s kočárkem.

Výhled z vyhlídky Tři kříže na lázeňské území – naproti v lesích rozhledna Diana

Vyhlídka Karla IV.

Přesuneme se na druhou stranu údolí. Směrem na Březovou, kousek od rozhledny Diana, najdete vyhlídku Karla IV., nejstarší rozhlednu v Karlových Varech. V roce 2023 navíc prošla rekonstrukcí. Rozhledna má dva vyhlídkové ochozy, které jsou snadno dostupné po schodišti.

Výhledy jsou z ní opět krásné na údolí Karlových Varů a Březovou na druhé straně. Navíc je to příjemná procházka pro ty, kteří hledají procházku bez davů lidí.

vyhlídka karla iv. karlovy vary

Rozhledna Karla IV. je přístupná celoročně zdarma. Dostanete se sem několika směry. Například kolem Poštovního dvora směrem vzhůru po široké štěrkovité cestě. Další trasa začíná za Galerií umění. K vyhlídce vede taky žlutě značená trasa, ale je z Karlových Varů hůř dostupná než předchozí 2 trasy. Vede strmě do kopce po úzké vyšlapané cestě.

Další vyhlídky s výhledem na Karlovy Vary a okolní přírodu

Lázeňské lesy Karlových Varů jsou plné vyhlídek a kouzelných chat, kde si můžete udělat zastávku. Všechny jsou dobře dostupné přímo z města nebo můžete zajet autem přímo na Svatý Linhart, odkud vede několik turistických tras – více o Svatém Linhartu u Karlových Varů.

Co navštívit v Karlových Varech: PARKY

Smetanovy sady

Smetanovy sady se nachází v centru Karlových Varů na třídě T. G. Masaryka. Rozprostírají se přímo před Alžbětinými lázněmi naproti hlavní poště. Sady mají vepředu květinový záhon, kde se každý den mění květiny znázorňující aktuální datum.

Smetanovy sady u Alžbětiných lázní / Co vidět v Karlových Varech

Dvořákovy sady

Pokračujeme směrem k hotelu Thermal, kousek od kterého leží Dvořákovy sady. Smetanovy sady nesou název po skladateli Bedřichu Smetanovy a Dvořákovy sady zase po skladateli Antonínu Dvořákovi. Vedle Dvořákových sadů stojí Sadová kolonáda.

dvořákovy sady karlovy vary

Japonská zahrada

Japonská zahrada se nachází vedle parkhotelu Richmond. Dojdete sem asi za 10 minut od Grandhotelu Pupp. Zahradu vytvořil podle principů jin a jang japonský architekt Kanji Nomury a má sloužit především k rozjímání a meditaci.

Japonská zahrada / Co vidět v Karlových Varech

Dominantou Japonské zahrady je pomník Ludwiga van Beethovena od Hugo Uhera. V Japonské zahradě můžete ochutnat pramen Štěpánka, který je umístěný v bílém altánku.

Lanové centrum a obora se zvířaty svatý Linhart

Svatý Linhart je místo plné zeleně a aktivit, kde se můžete jen tak procházet, kochat okolím z vyhlídek nebo zdolat jeden z okruhů v lanovém centru (pro děti i dospělé).

Pár kroků od lanového centra začíná obora, kde máte šanci si díky pozorovacím lávkám prohlédnout zvířata zblízka v jejich přirozeném prostředí. Více o Linhartu se dozvíte v samostatném článku.

obora sv. Linhart / Kam v Karlových Varech s dětmi

Kde se ubytovat v Karlových Varech?

 • Hotel Millenium: Útulný hotel v klidné lokalitě na kraji Karlových Varů s wellness, parkováním a možností polopenze/plné penze
 • Hotel Thermal: Ikonický hotel na kraji lázní, s vlastním parkováním a přímým vstupem do termálních lázní
 • Spa Resort Sanssouci: Oblíbený lázeňský komplex na kraji lázní, s výbornou kuchyní a wellness v ceně
 • Grandhotel Pupp: Luxusní 5* hotel s výborným wellness a kuchyní
 • Revelton Studios Karlovy Vary: Moderně zařízený aparthotel s kuchyní a plným vybavením
 • Hotel Marttel: Levné ubytování kousek od centra s parkováním zdarma
Spa Resort Sanssouci

Oblíbený lázeňský komplex s wellness v ceně

Revelton Studios Karlovy Vary

Kompletně vybavené apartmány s kuchyní

Hotel Millenium

Ubytování s polopenzí/plnou penzí a wellness

Hotel Thermal

Ikonický hotel s přímým vstupem do termálních lázní

Kam na jídlo v Karlových Varech?

 • Velkopopovická – výborná česká restaurace v příjemném prostředí v kopci nad kostelem Maří Magdaleny
 • Smíchovský pavilon v Drahovicích
 • Staroslovanská kuchyně u T. G. Masaryka v centru
 • Restaurace Promenáda v lázních nalevo od Tržní kolonády
 • Špunt & Knoflík – výborné burgery, vyberou si i nevegani, kousek od centra.
 • Fresh Bistro – burgery, tortilly, burrito, misky s trhaným masem, menší bistro mimo centrum, parkování u bistra
 • BAGEL Lounge – vyhlášené bagely na různé způsoby, koláče, domácí limonády, káva a další dobroty v centru na T. G. Masaryka
 • Goethova pivnice – na výborné jídlo a pivo
 • La Hospoda – stylová restaurace s výbornou českou kuchyní v centru města
 • Kavárny: Srdcovka, Limetka v Meandru, Café Elefant, Republica coffee

Jak ušetřit v Karlových Varech?

Karlovy Vary Region Card je turistická karta pro Karlovarský kraj, která zahrnuje vstup zdarma nebo slevu do více než 90 míst v Karlových Varech a okolí. Patří sem podzemí Vřídla, Vánoční dům, Moser, návštěvnické centrum Becherovky, Motýlí dům, lanovka na Dianu, ale taky místa v okolí včetně Chebského hradu, štoly v Jáchymově nebo zámku Chýše.

Kromě toho zahrnuje karta taky slevu na dopravu v Karlových Varech, dopravu zdarma v Mariánských Lázních, vlak na trase Karlovy Vary – Bečov nad Teplou – Mariánské Lázně, vyhlídkovou plavbu po Ohři a cyklobusy.

Kartu si můžete pořídit na 2, 4 nebo 7 dní. Cena se liší podle toho, zda jí zakupujete pouze pro sebe nebo celou rodinu.

Pokud plánujete Karlovy Vary a okolí prozkoumat blíž, Karlovy Vary Region Card se vám ve většině případů vyplatí. Více informací najdete tady.

Jak se dostat do Karlových Varů?

Autem

Pokud jedete z Prahy, dostanete se do Karlových Varů po rychlostní silnici R6. Placený úsek R6 je jen u Prahy. Část R6 od Karlových Varů směrem na Německo je ve výjimkách, kde nepotřebujete dálniční známku.

Autobusem

Z Prahy se dostanete autobusy do Karlových Varů snadno a rychle. Z autobusového nádraží Praha Florenc vyjíždí dopravci Student Agency a Flixbus. Cesta trvá kolem 2 hodin.

☞ Zde najdete přehledně autobusové a vlakové spoje do Karlových Varů.

V Karlových Varech vystoupíte na Tržnici nebo u Terminálu. Zastávka Tržnice se nachází u hlavního nádraží městské hromadné dopravy. Z Tržnice je to jen pár kroků na hlavní třídu T. G. Masaryka.

Konečná zastávka Terminal je hlavním vlakovým a autobusovým nádražím v Karlových Varech. Odtud pak můžete jet dál například do Lokte nebo Bečova nad Teplou. Pro vzdálenější vlakové spoje je tu Horní nádraží, které se nachází nedaleko centra (asi 15 minut do kopce).

karlovy vary t. g. masaryka
Hlavní třída T. G. Masaryka

Vlakem

Do Karlových Varů se dostanete pohodlně i vlakem. Nejvýhodnější spojení je směrem ze severozápadu Ústí – Most – Chomutov. Vlak staví na horním nádraží, které je vzdálené od centra 1 kilometr. Seběhnete kopec a jste v centru Karlových Varů.

☞ Zde najdete přehledně autobusové a vlakové spoje do Karlových Varů.

MHD v Karlových Varech

Veřejnou dopravou zajišťují v Karlových Varech autobusy. Jízdné se liší podle toho, na jak dlouho jízdenku zakupujete:

 • 20 minut 25 Kč/12 Kč*
 • 60 minut 30 Kč/15 Kč*
 • 24 hodin 130 Kč
 • 7 dnů 300 Kč

*snížená sazba

Lístky si koupíte platební kartou přímo v autobuse u automatu (potřebujete bezkontaktní kartu), přes mobilní aplikaci Vary Virtual nebo v prodejně na Zeyerově ulici (u Tržnice nalevo od Knihy). U řidiče si můžete zakoupit přestupní jízdenku na 60 minut za 50 Kč (snížená sazba za 30 Kč).

co navštívit v karlových varech

Parkování v Karlových Varech

Průjezd a parkování jsou na lázeňském území zakázané. Pokud jste v lázních ubytovaní, máte povolený vjezd a následně odjezd po odhlášení z hotelu, tj. žádné cestování autem v průběhu vašeho pobytu (nezapomeňte si doklad o rezervaci ubytování, kterým se případně prokážete). Parkovat pak musíte jen na místech vyhrazených pro hosty hotelu.

Pro návštěvu centra můžete využít následující parkoviště:

 • parkoviště u Dolního nádraží – velká odstavná plocha 10 minut chůze od centra, kde najdete místo vždy, cena se liší podle doby, na kterou zaparkujete (120 Kč na na 5-10 hodin nebo 200 Kč na 24 hodin, ale lze i kratší).
 • bezplatné, velké parkoviště v Drahovicích – 15 minut do lázní
 • bezplatné parkoviště u Finančního úřadu (bývá brzy obsazené) – 10 minut do centra
 • Parkoviště Nákladní u Horního nádraží (10 Kč/hod nebo 80 Kč/den), 10-15 minut z kopce do centra
 • Parkování na ulici Slovenská využíváme pravidelně – perfektní poloha pár minut od lázní, cena 10 Kč/hod nebo 80 Kč/den

Všechna parkoviště najdete v mapě, která je součástí tohoto článku.

Další informace o parkování najdete na tomto odkaze. Za parkování můžete zaplatit přes aplikaci Vary Virtual nebo v parkovacím automatu.

Karlovy Vary na mapě

JAK POUŽÍVAT TUTO MAPU: Výše najdete podrobnou mapu s tipy na památky a zajímavosti, co navštívit v Karlových Varech. Kliknutím do levé horní části mapy uvidíte samostatné vrstvy s vyznačenými místy. Můžete skrýt a zobrazit různé vrstvy nebo kliknutím na ikony na mapě zobrazit názvy míst, která zmiňuji v průvodci o Karlových Varech. Pokud si chcete mapu uložit, označte jí hvězdičkou. Pro větší verzi klikněte na ikonu v pravém horním rohu.

Toto byly naše tipy na zajímavosti a památky, co navštívit v Karlových Varech. Máte dotaz? Rádi ho zodpovíme v komentáři níže. Šťastnou cestu!

Více informací o Karlových Varech

KARLOVARSKÝ KRAJ: Inspirujte se itinerářem, co vidět v Karlových Varech za 2 dny. Plánujete cestu do Mariánských Lázní? Zde jsou nejkrásnější místa v Mariánských Lázních. Za návštěvu stojí taky nedaleké Františkovy Lázně.

Podívejte se na víc než 60 tipů, co navštívit v Karlovarském kraji. Máme připraveného průvodce, co vidět v Lokti nebo co si nenechat ujít v Chebu.

KRUŠNÉ HORY: Krušné hory jsou od Karlových Varů jen půl hodiny autem. Čtěte víc než 40 tipů na výlety a turistické trasy v Krušných horách.

Plánujete návštěvu Božího Daru? Máme připraveného podrobného průvodce, co dělat v Božím Daru.

VÍCE INSPIRACE: Podívejte se na naše tipy na nejkrásnější místa, co navštívit v Praze. Český Krumlov je dalším krásným městem, které rozhodně stojí za vidění. Co vidět v Českém Krumlově se dozvíte v samostatném článku, stejně tak tipy na nejkrásnější místa v Olomouci. A pokud vás láká Kutná Hora, zde jsou naše tipy pro návštěvu Kutné Hory.

Zde je náš seznam nejkrásnějších měst v České republice.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *