Kam v Krušných horách? Průvodce a turistické trasy 🚶‍♂️

Kam v Krušných horách? Průvodce a turistické trasy 🚶‍♂️

Krušné hory jsou skvělým místem, pokud plánujete, jak by měla vypadat vaše ideální dovolená v Čechách. Není tu tak plno a kromě krásné přírody si můžete prohlédnout i řadu míst s pozůstatky důlní činnosti a zapsaných na seznamu UNESCO. Jaké jsou ty nejlepší tipy na výlety, kam v Krušných horách vyrazit? A klidně s dětmi nebo s kočárkem.

Krušné hory aneb nejtajemnější české pohoří

Žádné jiné české pohoří není zahaleno takovou rouškou tajemna jako právě Krušné hory. Málokde taky najdete tak husté lesy, rašeliniště, léčivé prameny v kombinaci s pozůstatky lidské činnosti. 

Krušné hory (dříve nazývané Rudohoří) jsou 130 km dlouhé pohoří, které se táhne od Plesné až k Tisé se skalním pískovcovým městem Tiské stěny.

Celková rozloha Krušných hor včetně německé strany dosahuje 6000 km2, z nichž jen 1607 km2 spadá do Čech.

Nejdelší turistickou trasou je Krušnohorská magistrála o délce 242 km začínající v Chebu a končící až u Sněžníku se známým Děčínským Sněžníkem.

Hlavním důvodem, proč jsou Krušné hory známé a často spíš nechvalně, je těžba nerostných surovin. Díky intenzivní sopečné činnosti, která tu dříve probíhala, jsou Krušné hory bohatým nalezištěm kovových rud a také tu vyvěrá celá řada léčivých pramenů. Tím jsou známé už chvalně :).

Současný ráz krajiny je už ale naprosto odlišný a pokud milujete přírodu, přijdete si na své :). Pozůstatky těžby si můžete připomenout na řadě míst, jako jsou například Vlčí a ledová jáma, Rýžovna a čedičový lom Hřebečná, důl Mauritius nebo největší propadlina dolu v ČR Červená jáma.

Právě kvůli ojedinělému odrazu hornické činnosti byly Krušné hory zapsány v roce 2019 na Seznam UNESCO.

Jedná se o tyto oblasti: okolí obce Krupka a Jáchymov, Abertamy – Boží Dar – Horní Blatná, vrch Mědník u Měděnce, Rudá věž smrti u Ostrova.

Netradiční ubytování v Krušných horách

Hledáte ubytování, které vás dostane na první pohled? Něco nového, netradičního? I taková v Krušných horách najdete :).

TIPY NA VÝLETY V KRUŠNÝCH HORÁCH

Tipů na výlety je v Krušných horách celá řada – od rozhleden a vyhlídek po jámy a doly, které vznikly těžební činností. Jaké jsou ty nej?

Mapa turistických tras a tipů na výlety v Krušných horách

Kam v Krušných horách: ROZHLEDNY

Rozhledna Klínovec

Nejde začít jinak než kamennou rozhlednou na nejvyšším vrcholu Krušných hor – Klínovci (1244 m).

Zdroj: Schlesinger

Z vyhlídkového ochozu rozhledny budete mít parádní kruhový rozhled:

Parkoviště najdete přímo na Klínovci pod rozhlednou. Mimo hlavní zimní sezónu je neplacené.

Otevírací doba rozhledny se liší dle období: od října do dubna 9:00-17:00 a od května do září 9:00-19:00. Vstupné je 25 Kč a děti do 7 let mají vstup zdarma.

Upozornění: rozhledna je momentálně zavřená.

Rozhledna Pajndl na Tisovském vrchu

Tohle je paní rozhledna. Alespoň pro nás. A každému můžeme její návštěvu doporučit. Na rozdíl od rozhledny na Klínovci je rozhledna Pajndl víc nedostupná – budete si muset vyšlápnout pár kiláčků, abyste jí zdolali.

rozhledny Krušné hory

Kam až oko dohlédne z rozhledny Pajndl? Moje na nejbližší strom. Vaše až na vrcholky Šumavy. Směrem na východ uvidíte vrcholy Klínovec, Fichtelberg (nejvyšší hora Krušných hor za Německo) a Doupovské hory. Jihozápadním směrem se pak rozprostře Slavkovský les.

A abych nezapomněla: otevírací doba rozhledny Pajndl je 24/7 a vstupné zdarma.

TRASA 🚶‍♂️: Tras k rozhledně Pajndl vede hned několik – jejich podrobný popis najdete zde.

Rozhledna Blatenský vrch

Rozhledna Blatenský vrch je druhou nejvýše položenou rozhlednou v Krušných horách.

kam v Krušných horách

Jakými výhledy se odtud pokocháte? Východním směrem uvidíte Klínovec a Fichtelberg, jihovýchodně pak Doupovské hory a jihozápadním směrem Tisovský vrch s rozhlednou Pajndl a město Horní Blatná.

Vstupné bylo za nás 10 Kč a jestli se změnilo, resp. zvýšilo :), tak ne o moc.

Otevírací doba rozhledny Blatenský vrch se liší dle období:

 • od května do října 10:00 – 17:00
 • od listopadu do dubna převážně o víkendech (záleží na počasí) od 10:00 do 16:00

TRASA 🚶‍♂️: Nejkratší cesta vede od rozcestníku Pod Blatenským vrchem, kde auto zaparkujete u kraje. Je to kousek nad Horní Blatnou směrem na Boží Dar. Vyrazíte doleva po užší asfaltce lesem a za chvíli jste tam.

K rozhledně se můžete vydat také od PP Vlčí jámy přímo z Horní Blatné. Není to žádná štreka. V pohodě jí zvládnou i menší děti.

Rozhledna Cibulka

Ocelovou rozhlednu Cibulka najdete na Šibeničním vrchu ve výšce 656 m. n. m. Skvěle odtud uvidíte lesy Krušných hor.

Otevřeno je pořád a peněženku taky nechte doma.

TRASA 🚶‍♂️: Nejpohodovější trasa vede od Libnova. Auto zaparkujete na lesním parkovišti a vydáte se po zpevněné lesní cestě. Trasa je dlouhá 2,5 km. Po cestě minete několik poznávacích stojanů – o houbách, rostlinách, lesní zvířatech apod. Fajn zpestření nejen pro děti :).

kam v Krušných horách

Rozhledna Hláska Hora Svaté Kateřiny

Kamenná rozhledna Hláska leží na Růžovém vrchu u obce Hora Svaté Kateřiny v nadmořské výšce 729 m.

Rozhledna je otevřená jen sezónně – od dubna do října v odpoledních hodinách (na rozhledně jsou jiné informace než ty oficiálně uvedené, ale když přijdete odpoledne, bude otevřeno). Vstupné je 20 Kč.

Kam až oko dohlédne? Z rozhledny Hláska si prohlédnete České středohoří a Krušné hory.

tipy na výlety Krušné hory
Zdroj: Hadonos

TRASA 🚶‍♂️: Trasa k rozhledně Hláska začíná v obci Hora Svaté Kateřiny na náměstí, odkud budete následovat zelenou turistickou značku. Trasa je dlouhá 600 m. Další možností je zaparkovat hned u rozhledny podél silnice, která sem vede.

Rozhledna Jeřabina u Litvínova

Rozhledna Jeřabina leží pod stejnojmenným vrcholem Jeřabina (788 m).

Zdroj: Eigenes Werk

Otevírací doba rozhledny je 24/7 a vstupné je zdarma.

Jakými výhledy se odtud pokocháte? Z rozhledny uvidíte nejen Krušné hory, ale taky zničenou krajinu Mostecka.

TRASA 🚶‍♂️: Nejkratší cesta vede po žluté turistické značce, která začíná u silnice z Litvínova směrem na Mníšek za obcí Křižovatky. Je tu po pravé strany kousek parkovací plochy. Poznáte to podle ukazatele na rozhlednu Jeřabina. Z parkoviště je to už jen cca 300 m.

Kam v Krušných horách: VYHLÍDKY

Vyhlídka Vysoký kámen u Kraslic

PP Vysoký kámen je skalní útvar připomínající hradní zříceninu. Na jedné straně je zakončen Vyhlídkovou skálou, na kterou se dostanete po železné lávce až na vyhlídkovou plošinu. A na straně druhé se nachází druhá skalní věž Větrná skála.

kam v Krušných horách

Přímo na vyhlídkové plošině se nachází orientační tabule, na které můžete mrknout, kam že si to vlastně kroutíte krky. Je celá v němčině, takže pokud jste na tom jako já, budete vděční za český překlad níže:). 

Z PP Vysoký kámen dohlédnete na západní vršky Krušných hor, Smrčiny, Halštrovskou vrchovinu, Český les a Slavkovský les. 

TRASA 🚶‍♂️: Nejkratší cesta, kterou hravě zvládnou i menší děti, začíná u osady Kámen. Pokud přijedete od obce Luby, zaparkujete auto po levé straně, kde je menší plácek na hlíně, a dáte se do kopečka skrz osadu. Projdete kolem pasoucích se krav do lesa a pořád rovně, dokud nemáte památku na dohled.

Boží vyhlídka

Boží vyhlídka nese název po Božím Daru, kousek nad kterým se tyčí. Vzhledově má vyhlídka připomínat krabičku od sirek. Vyhlídka je volně přístupná od dubna do října.

TRASA 🚶‍♂️: Dojdete sem po červeně značené turistické značce přímo z Božího Daru (čtvrt hodinky do mírného kopce) nebo v druhém směru od parkoviště Neklid. Trasa je víc než pohodová, tak určitě vyrazte i s dětmi.

Vyhlídka U Laviček

Vyhlídka U Laviček je dřevěná vyhlídka s posezením nedaleko obce Chlumec pod Mravenčím vrchem (558 m).

turistické trasy Krušné hory
Zdroj: Ftom

Kam až oko dohlédne? Na vrcholky Českého středohoří a obce Chlumec a Ústí nad Labem.

TRASA 🚶‍♂️: K vyhlídce se dostanete po zelené přímo z Chlumce. Od městského úřadu půjdete 2 km do kopce.

Kam v Krušných horách: POZŮSTATKY DŮLNÍ ČINNOSTI

PP Vlčí jámy

Vlčí jámy se nachází v Krušných horách nedaleko Horní Blatné přímo pod Blatenským vrchem v nadmořské výšce 990 až 1020 m. n. m.

kam v Krušných horách

Skládají se z Vlčí jámy (viz obrázek) a Ledové jámy. Propadlina Vlčí jáma má míry 120-14-25 m. Za to Ledová jáma je uzoučká a vstup sem vede po schodech na vlastní nebezpečí.

Více o Vlčích jámách včetně tras se dočtete v článku.

Propadlina dolu Červená jáma v Krušných horách

Červená jáma je největší propadlinou dolu v ČR – dlouhá 230 m, široká kolem 30 m a hluboká až 20 m. Na konci propadu najdete 170 m hlubokou jámu.

Kolem Červené jámy je ohraničení, za které je vstup zakázán kvůli poddolování.

Červená jáma v Krušných horách

Nedaleko Červené jámy musíte určitě navštívit občerstvení se stejnojmenným názvem.

Je tu i prolejzačka pro děti a otevřeno je celoročně.

občerstvení u Červené jámy

TRASA 🚶‍♂️: K Červené jámě i občerstvení se dostanete od rozcestníku Bludná mezi Horní Blatnou a Božím Darem, kde zaparkujete na neplaceném parkovišti. Trasa je dlouhá 1 km a jdete po pohodlné rovince. Druhá trasa začíná ve druhém směru po červené z obce Hřebečná.

Čedičový lom Hřebečná

Čedičový lom Hřebečná najdete v přírodní rezervace Rýžovna cca na půli cesty mezi Božím Darem a Horní Blatnou. Lom připomíná kamenné varhany, které se vytvořily smršťováním lávy při jejím chladnutí.

tipy na výlety Krušné hory

Lom Hřebečná patří ke Geoparku Egeria, který je součástí Česko-bavorského geoparku.

TRASA 🚶‍♂️: U restaurace Salaš Rýžovna odbočíte směrem na Hřebečnou (ve směru vlevo z Božího Daru). Po pár minutách uvidíte po levé straně staré objekty bývalé Hřebečné. Na druhou stranu od nich vede štěrkovitá cesta, která vás po pár metrech dovede přímo k lomu. Auto můžete nechat o kousek výš, kde je hliněný plácek po obou stranách silnice.

Důl Mauritius

Když už jsme u té Hřebečné, navážeme rovnou na důl Mauritius, který najdete přímo u osady. Krušné hor jsou plné dolů, které přiblíží dříve intenzivně probíhající hornickou činnost. Tím největším cínovým dolem za české Krušné hory je právě důl Mauritius.

Prohlídka trvá 1 hodinu a dospělého vyjde na 150 Kč, děti 10-15 let a seniory nad 60 let na 100 Kč a mladší děti nad 6 let 80 Kč. Návštěvu je potřeba předem zarezervovat.

Nezapomeňte si přibalit dostatek teplých vrstev :).

Hornická krajina na vrchu Mědník

Vrch Mědník (910 m) leží kousek nad obcí Měděnec. Najdete tady 2 bývalé štoly – štola Země zaslíbená a štola Marie Pomocné.

tipy na výlety Krušné hory
Zdroj: Schroeder

V současnosti je otevřená pouze štola Marie Pomocné – od května do října v čase 11:00 – 17:00. Prohlídka trvá hodinu a opět je potřeba přiobléct se, protože se teploty pohybují kolem 7 stupňů. Plné vstupné vyjde na 80 Kč a snížené pro děti a seniory na 60 Kč.

Přímo nad štolou Země zaslíbená stojí horská kaple Nejsvětějšího srdce Ježíšova. Pokud se od štol vydáte směrem na vrchol, naskytne se vám krásný výhled do okolí.

TRASA 🚶‍♂️: Pokud půjdete z obce Měděnec, budete sledovat modré značení. Nejpohodlnější trasa ale začíná na parkovišti, které je určené přímo pro návštěvníky bývalých štol a vrchu Mědník. Odtud máte místo doslova před nosem.

Naučná stezka Po stopách horníků a hornická oblast Krupka

Naučná stezka Po stopách horníků vás provede okolím obce Krupka a Komáří hůrkou. Skládá se z kratšího a delšího okruhu. Kratší je značený zelenými symboly kladívek a má délku 4,5 km. Delší poznáte podle červených symbolů kladívek a je dlouhý 10,5 km (vede přes Komáří hůrku).

Terén je lesnatý se značným převýšením. Po cestě vás čeká 13 tabulí, kde se seznámíte s dějinami dolování, místní faunou a flórou a geologickými poměry.

TRASA 🚶‍♂️: Oba okruhy začínají u zříceniny hradu Krupka, kde necháte auto. Odtud už sledujete značení pro naučnou stezku. Přímo na naučné stezce najdete taky zpřístupněnou štolu Starý Martin.

Kam v Krušných horách: VRCHOLY

Meluzína

Meluzína (1047 m) je jedním z vrcholů v Krušných horách, které nejsou zalesněné a díky tomu se vám naskytne parádní výhled na okolní přírodu. Najdete jí kousek od Klínovce směrem na Sfingy u Měděnce.

vrcholy Krušné hory

TRASA 🚶‍♂️: Přímo na vrchol Meluzína nevede značená trasa, ale určitě sem trefíte i bez barev na stromech. Auto zaparkujete v zatáčce před přístřeškem u rozcestníku Pod Meluzínou. Sledujete zelené ukazatele, dokud nedorazíte k dalšímu přístřešku po vaší levé straně. Od přístřešku vede neznačená turistická trasa lehce do kopce přímo na vrchol.

Křížová hora

Křížová hora (1025 m) leží nedaleko vrcholu Meluzína. Samotný vrchol je skalnatý nezalesněný, takže z něho budete mít taky skvělé výhledy.

Zdroj: Maoman

TRASA 🚶‍♂️: Auto zaparkujete na stejném místě jako v případě vrcholu Meluzína. Vyrazíte po asfaltové cestě mírně do kopce po červeně značené turistické značce. Červená se později stáčí doleva na nezpevněnou cestu. Přímo na vrchol pak sejdete z červené doprava a vydáte se takříkajíc intuitivně až na vrchol. Pokud máte alespoň menší orientační smysl, určitě samotný vrchol neminete.

Velký Špičák

Vrchol Velký Špičák leží mezi obcemi Kovářská a Kryštofovy Hamry nedaleko přehrady Přísečnice. Z nadmořské výšky 965 metrů máte skvělý výhled na okolí.

vrcholy Krušné hory
kam v Krušných horách

TRASA 🚶‍♂️: Auto zaparkujete zdarma po levé straně ve směru z obce Kovářská. Je tam hliněný plácek přímo u dřevěného posezení a informační cedule. V první kolmé pravotočivé zatáčce. Cesta vede po naučné stezce Velký Špičák a je dlouhá necelý kilometr. Nejprve jdete rovně po široké lesní cestě. Mírně do kopce. Po několika stech metrech začne výrazněji stoupat a klikatit se.

Jelení hora

Na druhé straně od nádrže Přísečnice se tyčí vrchol Jelení hora (994 m). Z Velkého Špičáku ho skvěle uvidíte.

Zdroj: Sehlax

TRASA 🚶‍♂️: Nejoblíbenější trasa vede od přehrady Přísečnice po modré turistické značce, z níž na prvním rozcestí odbočíte kolmo doprava. Této cesty se držíte cca 300 metrů a poté se vydáte po rovné lesní cestě, která vede až na vrchol.

Medvědí skála

Medvědí skála (924 m) je dalším vrcholem s parádním výhledem. Leží mezi obcemi Hora Sv. Kateřiny a Horní Jiřetín.

Zdroj: abejorro34

TRASA 🚶‍♂️: Auto zaparkujete na parkovišti v obci Nová Ves v Horách, odkud vyrazíte po červené směr Mikulovice. Později část trasy kopíruje i naučná stezka. V místě, kde cestu bude křížit lesní asfaltka, přejdete tuto cestu a budete pokračovat po lesní cestě vzhůru. Cesta vás přes Liščí vrch dovede až na Medvědí skálu. Trasa je dlouhá 4 km (časově 1,5 hodiny).

Kam v Krušných horách: ZAJÍMAVOSTI

Rotavské varhany

tipy na výlety krušné hory

Rotavské varhany jsou přírodní památkou, která svým tvarem připomíná varhanní píšťaly. Vznikly chladnutím lávy a jsou dokonalou ukázkou sloupcovitého rozkladu čediče.

TRASA 🚶‍♂️: Podrobný popis trasy naleznete v tomto článku.

Hrad Hasištejn

Hrad Hasištejn je středověká zřícenina ležící v nadmořské výšce 627 m nad obcí Místo.

Otevírací doba se liší dle období:

 • 1.4. – 31.5. PÁ, SO, NE, svátky 10:00-18:00
 • 1.6. – 30.9. 10:00-18:00
 • 1.10. – 31.10. PÁ, SO, NE, svátky 10:00-18:00

Plné vstupné je 50 Kč a snížené 30 Kč (starší děti, studenti a senioři). Děti do 6 let mají vstup zdarma.

Parkoviště se nachází hned pod hradem.

Krušnohorský lidový dům

Krušnohorský lidový dům je místo, kde na vás dýchne historie Krušných hor. Prohlédnete si dobovou architekturu a ukázku řemesel, která byla pro tuto dobu typická. Vstupné je dobrovolné a parkoviště se nachází hned vedle.

Kam v Krušných horách: SKALNÍ ÚTVARY

Sfingy u Měděnce

Přírodní památka Sfingy jsou skalní útvary pod obcí Měděnec. Jsou volně přístupné a především při západu nebo východu slunce odtud budete mít krásný výhled. Dostat se ke Sfingám je jednoduché – zaparkovat můžete přímo u nich.

Doporučuju spojit Sfingy s návštěvou vrcholu Mědník a bývalých štol (oblast je dokonce zapsaná na Seznamu UNESCO).

Dračí skála

Dračí skálu najdete na stejnojmenném vrcholu v nadmořské výšce 953 m nedaleko obce Pernink.

Krušné hory s dětmi
Zdroj: Ferenc

TRASA 🚶‍♂️: Dostanete se sem po Krušnohornické NS. První možností je vyrazit přímo z Perninku. Druhá možnost je o poznání lehčí – vyjedete nad Pernink, auto necháte na menším plácku u silnice a vyrazíte po naučné stezce v opačném směru. Ta kopíruje červenou turistickou značku. Ve chvíli, kdy se červená dvojí, sejdete z naučné stezky a pár metrů pokračujete lesní pěšinou po červené, které vás dovede ke skále. Tahle trasa je krátká a nenáročná a vhodná i pro menší děti.

Trousnická skála

Trousnickou skálu najdete nedaleko Dračí skály v nadmořské výšce 949 m. Dělí je přírodní rezervace Oceán.

TRASA 🚶‍♂️: První možností, jak se sem dostat, je pokračovat od Dračí skály (celkem cca 3,7 km). Vrátíte se zpět z Dračí skály na odbočku a pokračujete dál po naučné stezce (doprava, pokud jste parkovali nad Perninkem). Klesáte až na rozcestí, kde na stezku navazuje kolmo další cesta – doleva vede naučná stezka, doprava neznačená cesta, po které vyrazíte vy. Tu sledujete až k dalšímu rozcestníku (necelé 2 kilometry), kde na ní navazuje v obou směrech cesta s modrou turistickou značkou. Tady odbočíte po modré doprava a za půl hodinky jste v cíli.

Druhá trasa začíná na rozcestí Chaloupky. Směrem na Pernink se dáte po modré turistické značce doprava (směrem doleva byste došli k rozhledně Pajndl, o které již dnes byla taky řeč). Cesta je nenáročná, stoupání je jen mírné. Za hodinku jste v cíli.

Krušné hory s dětmi

S dětmi můžete vyrazit na kterýkoliv z předchozích tipů. Jaká jsou ale místa přímo určená dětem, ze kterých budou nadšené?

Ježíškova cesta na Božím Daru

Nejznámější turistická trasa pro děti v Krušných horách. Můžete si vybrat mezi kratším a delším okruhem.

Na cestě čekají na děti různé prolézačky, malované a vyřezávané pohádkové bytosti a spousta dalšího. Pokud jsou soutěživé, mohou si zapisovat plnění jednotlivých úkolů do karty a v informačním centru v Božím Daru pak vyzvednout odměnu.

Stezka krušnohorských pověstí

O poznání kratší trasa pro děti, kterou v pohodě zvládnou i ty nejmenší. Cestou vás doprovází řada vyřezávaných postav, které jsou typické pro krušnohorské příběhy.

Stezku najdete na vrcholu Plešivec.

Krušné hory s dětmi / kam v Krušných horách
kam v Krušných horách

Lanové centrum na vrcholu Plešivec

Jestli znáte lanové centrum Linhart u Karlových Varů, to na Plešivci se vám bude určitě taky líbit. Nám se dokonce líbilo o něco víc. Nedaleko něj najdete právě Stezku krušnohorských pověstí.

Zdroj: areál Plešivec

Dětské lanové centrum vyjde pro jedno díte na 150 Kč /1 den.

Mimo dětského lanového centra v přilehlém lesíku tu najdete i lanové centrum pro dospělé nebo dětské hřiště, obří houpačku a další atrakce. Nudit se tu rozhodně nebudou děti ani dospělí :).

Údolí mlýnků v Jáchymově

V Údolí mlýnků najdete na potoce cca 60 mlýnků a každý rok tu přibývají další – plastové, kovové, ručně vyrobené. Je to pěkný nenáročný výlet, ze kterého budou děti určitě nadšené, protože je po cestě provede několik překážek.

kam v Krušných horách
kam v Krušných horách

TRASA 🚶‍♂️: Auto necháte zaparkované na placeném parkovišti u hotelu Radium Palace, který se nachází po levé straně na kraji Jáchymova, pokud pojedete z Karlových Varů. Hotel určitě neminete a parkoviště jde taky vidět již od silnice. Druhou možností je zaparkovat kousek nad hotelem, kde je pár míst zdarma. Od parkoviště vyrazíte po směru Jáchymovského potoka kolem minigolfu. Cesta vás dovede až do Údolí mlýnků. Je dlouhá necelý kilometr a v pohodě jí zvládnou i menší děti.

Geopark a arboretum Lesná v Krušných horách

Geopark a arboretum na Lesné najdete v areálu Vzdělávacího a rekreačního centra Lesná. Je tu na 65 stromů s popisnými cedulkami, model rašeliniště a hra na poznávání dřevin, geopark s množstvím objektů včetně popisných cedulek, dětské hřiště s dřevěnými prolézačkami, bludištěm atd. Areál je zdarma přístupný 24/7.

Nedaleko odtud stojí Krušnohorský lidový dům. Místo je taky skvělým výchozím bodem pro výlet na vrchol Medvědí skála.

Krušné hory s kočárkem

Krušné hor mají řadu turistických stezek a míst, kam se pohodlně dostanete i s kočárkem:

 • Ježíškova cesta v Božím Daru
 • Rozhledna Cibulka u Oloví
 • Údolí mlýnků v Jáchymově
 • Rozhledna na Blatenském vrchu
 • Propadlina dolu Červená jáma a občerstvení Červená jáma
 • Rotavské varhany

Podrobný popis jednotlivých tras najdete výš u konkrétních míst.


Přesto, že byl přehled míst, kam v Krušných horách vyrazit, relativně obsáhlý, není ani zdaleka konečný 🙂.

Pokud hledáte tipy na netradiční výlet, mrkněte na Offroadsafari. Jedná se o unikátní projekt, díky kterému se dostanete na místa, o kterých jste neměli v ČR ani tucha :).

Další inspiraci můžete načerpat tady:

A až budete mít v plánu poznávat další místa ČR:

Znáte někoho, kdo hledá inspiraci? Udělejte mi radost a pošlete článek do světa :).
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments