Krušné hory: tipy na netradiční ubytování v soukromí i s dětmi

Krušné hory: tipy na netradiční ubytování v soukromí i s dětmi

Hledáte netradiční ubytování na horách? V soukromí? Ve dvou nebo s dětmi? V Krušných horách najdete plno kouzelných chalup a roubenek. Uprostřed přírody. Jen vy a jeleni :). Mrkněte na tipy, kde se ubytovat v Krušných horách.

Roubenky Bublava

Pohádkové roubenky na západě Krušných hor v Bublavě, kde najdete plně vybavenou kuchyň, koupelnu, terasu a dokonce i saunu :).

Více o ubytování roubenky Bublava >>

Bublava leží u Přírodního parku Přebuz, který je protkaný turistickými i cyklistickými trasami. Naší oblíbenou trasou je třeba výšlap na vrchol Špičák (991 m).

Špičák fotografie – zdroj Wikipedia

Chalupa v Abertamech

Chalupa o velikosti 300 m2, kterou budete mít jen pro sebe. Se zahradou, takže domácí mazlíčci vítáni :). Plusem je i skvělá lokalita nedaleko nejznámějších míst Krušných hor – Horní Blatná, Boží Dar, Klínovec.

Více o ubytování chalupa Abertamy >>

Zhruba hodinku odtud dojdete přes Hřebečnou k občerstvení u Červené jámy, kam určitě musíte, pokud máte děti. Ale klidně i bez nich si to tu užijete :).

Sofia House v Abertamech

Další kouzelná plně vybavená chalupa v Abertamech, kde se pohodlně ubytujete s rodinou nebo celou partou. Plusem je velká zahrada s grilem a lokalita, odkud podniknete řadu výletů.

Více o ubytování Sofia House >>

Penzion Jezírko u Jáchymova

Penzion Jezírko je na samotě u lesa, resp. na samotě u Jáchymova :). Jen kousek odtud, pár set výškových metrů nad Jáchymovem leží Boží Dar, jedno z nejvýznamnějších středisek za Krušné hory.

Více o ubytování penzion Jezírko >>

Co se dá dělat na Božáku? Třeba se pokochat okolím z Boží vyhlídky nebo vyhlídky na Hadí hoře. Nebo vyrazit klidně i s kočárkem na naučné stezky Božídarská rašeliniště nebo Ježíškovu cestu.

Ježíškova cesta fotografie – zdroj Wikipedia

Urtica apartmány

Přesouváme se na východ Krušných hor, kde se můžete ubytovat přímo v přírodě s výhledem na okolí. Apartmány jsou zase plně vybavené a v pohodě se tady ubytujete i s dětmi. Venku si můžete udělat oheň a přímo z postele pozorovat lesní zvěř :).

Více o ubytování Urtica Apartmány >>

Jestli plánujete vyjet s dětmi, tak ty určitě ocení větrnou elektrárnu přímo přes kopec :). Krom toho si můžete vyšlápnout třeba na Medvědí skálu (924 m) nebo se pokochat okolím z Poustevnických skal. Na druhou stranu od apartmánů pak leží známá rozhledna Jeřabina.

Medvědí skála
Rozhledna Jeřabina

Statek Bernard

Statek Bernard leží kousek od nás za kopem. Ne přímo v Krušných horách, ale přesto jsem ho musela zařadit, protože nejen ze své zkušenosti vím, že tohle místo je ideální pro rodiny s dětmi.

Více o ubytování statek Bernard >>

Děti (a nejenom děti :D) si můžou vyzkoušet výrobu v různých řemeslných a uměleckých dílnách, zajít za zvířátky do zdejší malé ZOO, vyblbnout se na dětském hřišti apod.

Koná se tu i řada akcí. Statek je sice nedaleko ne moc oblíbeného Sokolova, ale za půl hodinky jste v Krušných horách, Lokti, Karlových Varech nebo Mariánských Lázních.

Na statek si můžete udělat výlet, i když tu nebudete ubytovaní.

Penzion Ve Skále

Posledním tipem je ubytování nedaleko Statku Bernard. V Lokti nad Ohří přímo s výhledem na hrad. Název neklame. Penzion opravdu najdete přímo ve skále.

Více o ubytování penzion Ve Skále >>

Krušné hory jsou opět co by kamenem dohodil :). Z penzionu jste za 5 minut v centru Lokte nebo si odtud můžete udělat výlet k nedalekým Svatošským skalám (cca 6 km pohodlné chůze kolem řeky Ohře).

Svatošské skály

Načerpejte další inspiraci na výlety v Krušných horách:

Pokud hledáte tipy na netradiční výlet, mrkněte na Offroadsafari. Jedná se o unikátní projekt, díky kterému se dostanete na místa, o kterých jste neměli v ČR ani tucha :).

Máte dotaz? Jsem jedno ucho v komentáři nebo na mejlu :).

Znáte někoho, kdo hledá inspiraci? Udělejte mi radost a pošlete článek do světa :).
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments