Víkend v Karlových Varech: Co vidět v Karlových Varech za 2 dny?

co vidět v Karlových Varech za 2 dny / víkend v Karlových Varech

Plánujete strávit víkend v Karlových Varech? Inspirujte se naším itinerářem, co vidět v Karlových Varech za 2 dny. Součástí článku je taky mapa, kterou si můžete stáhnout a tipy na skvělé restaurace, kam na jídlo v Karlových Varech.

Nádherné město s vyvěrajícím prameny, které je ukotvené v údolí řeky Teplá – vítejte v Karlových Varech. Užijte si malebnou krajinu a pohled na město z vyhlídek ukrytých v lesích. Navštivte muzeum Moser nebo se vydejte na prohlídku tradičního likéru Becherovka.

A pokud máte víc času, vyrazte za hranice města. Vystoupejte na zříceninu hradu Andělská hora, projděte si kouzelné městečko Loket nebo obdivuje relikviář svatého Maura v Bečově nad Teplou.

V Karlových Varech a okolí je toho spousta k vidění a v tomto dvoudenním itineráři si ukážeme ta nejlepší místa, co vidět v Karlových Varech.

CO NAVŠTÍVIT A VIDĚT V KARLOVÝCH VARECH ZA 2 DNY

VÍKEND V KARLOVÝCH VARECH – ITINERÁŘ PRO 1. DEN

Lázeňská kolonáda

Ani bych nespočítala, kolikrát jsme jako místní prošli kolonádu v Karlových Varech. Přesto se nám pohled na nádherné lázeňské domy, historické kolonády a uvolněnou atmosféru města stále neomrzel.

Z toho důvodu náš itinerář začíná právě tady. V srdci Karlových Varů, které je známé pro své vyvěrající prameny.

co vidět v Karlových Varech za 2 dny / víkend v Karlových Varech
co vidět v Karlových Varech za 2 dny / víkend v Karlových Varech

Na území Karlových Varů vyvěrá několik desítek pramenů, z nichž ale “jen” 14 pramenů je pitných (15. Hornický zámecký pramen je dočasně uzavřený). Pitné prameny jsou rozeseté v celkem 5 kolonádách, kdy každá kolonáda je zcela jiná a svým způsobem jedinečná.

Navíc jsou velmi snadno dostupné – pohodovou chůzí se nejvzdálenější Vřídelní a Sadová kolonáda nacházejí jen půl hodiny od sebe.

Nejlepší ubytování v Karlových Varech 😴
ubytování karlovy vary
Hotel Millenium

Ubytování s polopenzí/plnou penzí a wellness

ubytování karlovy vary
Hotel Thermal

Ikonický hotel s přímým vstupem do termálních lázní

Alžbětiny lázně a Sadová kolonáda

Záleží, kde budete ubytovaní, ale pro účely tohoto itineráře začneme v centru u Alžbětiných lázní ve Smetanových sadech, které se nacházejí naproti staré budově pošty na třídě T. G. Masaryka.

Lázně jsou mimo jiné známé svým květinovým záhonem, kde se každý den mění květiny znázorňující aktuální datum.

Alžbětiny lázně Karlovy Vary

Od Alžbětiných lázní pokračujeme přes řeku kolem hotelu Thermal. Hotel Thermal nepřehlédnete. Rozsáhlý komplex budov ve stylu brutalismu, který je centrem dění Mezinárodního filmového festivalu a významným kongresovým centrem.

Hotel je propojený s termálními lázněmi Saunia, které jsou jedinečné svým venkovním termálním bazénem s nádherným výhledem na Karlovy Vary.

hotel thermal karlovy vary

Napravo od hotelu Thermal leží Dvořákovy sady, příjemné místo s jezírkem a lavičkami, které je známé svou Sadovou kolonádou. Sadová kolonáda nabízí klidné útočiště vytesané z litiny, které přitahuje zrak díky své elegantní krajkové architektuře.

Najdete tu 2 prameny – Sadový pramen a Hadí pramen, který má teplotu jen kolem 30 °C a je považován za nejchutnější karlovarský minerální pramen.

sadová kolonáda karlovy vary

Mlýnská kolonáda

Pokračujeme dál kolem řeky k Mlýnské kolonádě, symbolu karlovarské velkoleposti se 124 korintskými sloupy. Díky její délce 132 metrů si můžete vychutnávat léčivé prameny, ať prší nebo svítí slunce.

Mlýnská kolonáda ukrývá 5 pramenů. Kupte si lázeňský pohárek a ochutnejte zdejší prameny, které se vyznačují silně železitou chutí.

Mlýnská kolonáda Karlovy Vary
Mlýnská kolonáda Karlovy Vary

Tržní kolonáda a Zámecká kolonáda

Tržní kolonáda se svou dřevěnou elegancí ve švýcarském stylu ukrývá pod konstrukcí ze 100 let starého dřeva tři horké prameny. Jedním z nich je pramen Karla IV., kde si dle legendy císař léčil nemocné nohy.

Tržní kolonáda Karlovy Vary

Nad Tržní kolonádou vystupuje Zámecká kolonáda se Zámeckou věží. Pokud si chcete vychutnat kávu bez davů nebo si užít výhled na přilehlé okolí, zamiřte sem. Za přístup do věže je poplatek 50 Kč. Součástí je taky menší výstava o lázeňských městech v Evropě.

Do Zámecké věže se dostanete po levé straně Tržní kolonády nebo se můžete nechat vyvézt zdarma výtahem – ten se nachází po pravé straně při pohledu na Tržní kolonádu (je to trochu schované).

Vřídelní kolonáda

Hned naproti Tržní kolonádě se nachází Vřídelní kolonáda, která je pulzujícím srdcem karlovarským lázní. Tato stavba, harmonická směs skla a betonu, stojí jako důkaz spojení tradice s moderností. V kontrastu k ní se za ní tyčí barokní kostel svaté Maří Magdaleny.

Zámecká kolonáda Karlovy Vary
Vřídlo karlovy vary

Uvnitř kolonády dynamicky vyvěrá gejzír pramene Vřídlo, nejteplejší pramen v Česku o teplotě 72-73 °C.

Vřídelní kolonáda jako jediná z kolonád podléhá otevírací době – otevřeno je denně 6:30-19 h.

Karlovy Vary Vřídelní kolonáda

Stará Louka

Stará Louka je oblíbená pěší zóna kolem řeky Teplá. Lemují jí restaurace, obchody a luxusní butiky. Z druhé strany se nachází budova městského divadla a kousek za ním Muzeum Karlovarského kraje, pokud byste se chtěli dozvědět více zajímavostí o Karlových Varech a okolí.

Stará Louka Karlovy Vary
Karlovy Vary kolonáda

Kousek nad pěší zónou uvidíte vyhlídku s křížem. Pokud máte rádi výhledy, vystoupejte pár schodů pro výhled na lázeňské údolí města.

Karlovy Vary kolonáda
Karlovy Vary vyhlídka

Rozhledna Diana

Po cestě se nachází vstup k pozemní lanovce na rozhlednu Diana. Díky kopcovitého terénu Karlovarska se v okolí nachází spousta vyhlídek a rozhleden.

Rozhledna Diana je nejoblíbenější rozhlednou v okolí. Užijete si z ní výhledy na město i okolní lesy Slavkovského lesa a panorama Krušných hor.

rozhledna Diana Karlovy Vary

Vstup na rozhlednu Diana je zdarma. Platíte jen za lanovku, ale dá se jít taky pěšky po jedné ze stezek (asi 35 minut od spodní stanice lanovky). Zde najdete aktuální informace o jízdném a otevírací době.

Císařské lázně

Až si užijete výhledy z rozhledny Diana, můžete pokračovat kolem honosného hotelu Grandhotel Pupp k Císařským lázním (Lázně I.). Ty dlouho chátraly, ale v posledních letech prošly rozsáhlou rekonstrukcí. Stejně krásné jako zvenčí jsou i zevnitř – pravidelně se tu konají prohlídky, při kterých si můžete interiéry prohlédnout.

Grandhotel Pupp Karlovy Vary
Karlovy Vary Císařské lázně

Zbytek prvního dne v Karlových Varech můžete strávit objevováním skrytých uliček, parků a zákoutí. Prodlužte si procházku od Císařských lázní dál kolem řeky Teplá a za pár minut dojdete do Japonské zahrady s pramenem Štěpánka. Po cestě můžete navštívit Galerii umění.

☞ Číst více: Nejkrásnější místa v Mariánských Lázních

Japonská zahrada Karlovy Vary

Westend

Nebo se vydejte vzhůru kolem Tržní kolonády do čtvrti Westend, která je charakteristická svými luxusními vilami a velkolepými hotely různých architektonických stylů. Tyto budovy se často vyznačují zdobnými fasádami, dekorativními prvky a nádherně upravenými zahradami, což odráží prosperitu Karlových Varů na přelomu 19. a 20. století.

pravoslavný kostel apoštolů Petra a Pavla v Karlových Varech

Davy turistů zůstanou za vámi a příjemnou procházku mezi lázeňskými vilami dojdete až k pravoslavnému kostelu apoštolů Petra a Pavla. Hned naproti se nachází příjemný park s jezírkem Versailles. Pokračujte dál a po pár minutách dorazíte zpět na pěší třídu T. G. Masaryka, kam můžete zajít na večeři.

Karlovy Vary Mlýnská kolonáda

VÍKEND V KARLOVÝCH VARECH – ITINERÁŘ PRO 2. DEN

Loket

Druhý den začneme výletem do nedalekého městečka Loket, které je známé svým impozantním středověkým hradem. Ten se tyčí vysoko na skalním ostrohu nad řekou Ohře a nabízí nádherné výhledy na hluboké lesy Slavkovského lesa.

Přejděte starý kamenný most s výhledem na hrad a pokračujte malebnými uličkami středověkého městečka, které je oblíbeným výletním bodem. Z toho důvodu začne naše návštěva hned ráno, než se město zaplní turisty.

loket nad ohří hrad
 • Hrad Loket: Zde najdete aktuální informace o otevírací době a vstupném do hradu Loket.
 • Kde zaparkovat ve městě Loket: Neplacené parkoviště P+R se nachází u nádraží (bývá brzy obsazené). Před mostem se pak nachází placená parkoviště se sazbou 100-150 Kč na den (30-40 Kč na hodinu).
 • Čtěte více o městu a hradu Loket v našem předchozím článku.
Nejlepší ubytování v Karlových Varech 😴
karlovy vary ubytování s wellness
Spa Resort Sanssouci

Oblíbený lázeňský komplex s wellness v ceně

ubytování apartmány karlovy vary
Revelton Studios Karlovy Vary

Kompletně vybavené apartmány s kuchyní

Návštěvnické centrum Becherovka

V návštěvnickém centru Becherovky se dozvíte více o bylinném likéru Becherovka, nahlédnete do tajů výroby a přiblížíte si historii rodiny Becherů. Nasajte vůni bylinek a koření, ze kterých se Becherovka vyrábí a pomocí VR brýlí se ocitněte uprostřed výroby na stáčecí lince. Starší 18 let si v samém závěru užijí ochutnávku.

Zde najdete aktuální informace o otevírací době a vstupném.

Mlýnská kolonáda Karlovy Vary

Jelení skok a vyhlídka Petra Velikého

Karlovy Vary se rozprostírají v údolí řeky Teplá uprostřed hlubokých lesů, které jsou protkané pěšími stezkami. Vydejte se po jedné z nich přímo z centra k Jeleními skoku. Čeká vás stoupání, které vás odmění nádhernými výhledy na Karlovy Vary. Toto je jedna z aktivit, kterou si nenecháme v Karlových Varech nikdy ujít.

Karlovy Vary

Ze Staré Louky vede žlutě značená turistická značka, která vás zavede k nejznámější vyhlídce – Jeleními skoku. Přímo u vyhlídky se nachází slavná socha Kamzíka. V současnosti už odtud téměř nic neuvidíte, protože je vyhlídka zarostlá lesy. Stačí ale vyjít o kousek výš k Mayerově glorietu, odkud si užijete první výhledy na město.

Od glorietu vystoupejte pár dalších výškových metrů, až se dostanete na nejvýše položenou ze zdejších vyhlídek – vyhlídku Petra Velikého, která nabízí nejkrásnější výhled na město.

Nejlepší čas k návštěvě je cca 1-2 hodiny před západem slunce, kdy teplé paprsky zahalují do zlatavých barev světlé fasády měšťanských domů. Vzhledem k tomu, že se Karlovy Vary nacházejí v údolí, slunce tady mizí za kopcem dříve a neužijete si tu ten pravý západ slunce. Na východ slunce zase vychází později, takže světlo je touto dobou už velmi ostré.

Co vidět v Karlových Varech, pokud máte 3 nebo 4 dny?

Zřícenina hradu Andělská hora

Andělská Hora nebo Andělka, jak jí říkají místní, je nádherná zřícenina hradu nad malebnou obcí Andělská Hora. Nachází se jen 15 minut autem od Karlových Varů a nabízí nádherné výhledy na chráněnou přírodu Slavkovského lesa.

zřícenina hradu Andělská hora

Zřícenina prochází v posledních letech postupnou rekonstrukcí, takže si můžete projít zbytky opevnění a hradebních místností. Nejlepší doba pro návštěvu je brzy ráno nebo naopak na večer při západu slunce.

Vstup na zříceninu hradu Andělská hora je zdarma, dary jsou vítané (na začátku schodiště ke zřícenině se nachází železná kasička). Malé bezplatné parkoviště najdete přímo v obci.

Goethova vyhlídka

Rozhledna Goethova vyhlídka je nejkrásnější rozhlednou v okolí Karlových Varů. Umístěná vysoko v lesích nad městem nabízí krásný výhled a dokonalý klid. Až se pokocháte pohledem na Doupovské hory a Slavkovský les, můžete si dát něco dobrého ve zdejší kavárně.

Goethova vyhlídka Karlovy Vary

Rozhledna je přístupná zdarma. Dá se dojet až téměř k rozhledně (parkování zdarma) nebo můžete jet autobusem č. 8 do Hůrek, odkud vás čeká asi 1 km pohodlného stoupání. Otevírací doba se mění dle období – zde najdete aktuální časy.

☞ Čtěte více: Nejkrásnější místa ve Františkových Lázních

Bečov nad Teplou

Bečov nad Teplou je malebné městečko, jehož historické jádro s hradem a zámkem se rozprostírá na skalním ostrohu nad řekou Teplá. V okolí zámku je krásná, menší zahrada s jezírkem. Celý zámecký areál můžete obejít po pohodlném dřevěném chodníku.

Bečov nad Teplou zámek a hrad

To nejlepší ale ukrývá zámek Bečov nad Teplou uvnitř – relikviář svatého Maura, který je druhou nejcennější českou památkou po korunovačních klenotech (platí tu zákaz focení).

Zde najdete aktuální informace o otevírací době a vstupném pro zámek a hrad Bečov.

Sklárna Moser

Karlovarsko je známé svým sklářským a porcelánovým průmyslem. Ve sklářské huti Moser uvidíte naživo práci sklářů a prohlédnete si až 1000 předmětů v muzeu, které je zároveň prodejní galerií. Je to zajímavá a zároveň nevšední podívaná.

Moser Karlovy Vary

Do sklářské huti doporučuji rezervaci předem. Poprvé jsme si nerezervovali místa a bylo obsazeno na celý den. Parkovat můžete zdarma na parkovišti pro návštěvníky Moseru.

Kde se ubytovat v Karlových Varech na víkend?

 • Hotel Millenium: Útulný hotel v klidné lokalitě na kraji Karlových Varů s wellness, parkováním a možností polopenze/plné penze
 • Hotel Thermal: Ikonický hotel na kraji lázní, s vlastním parkováním a přímým vstupem do termálních lázní
 • Spa Resort Sanssouci: Oblíbený lázeňský komplex na kraji lázní, s výbornou kuchyní a wellness v ceně
 • Grandhotel Pupp: Luxusní 5* hotel s výborným wellness a kuchyní
 • Revelton Studios Karlovy Vary: Moderně zařízený aparthotel s kuchyní a plným vybavením
 • Hotel Marttel: Levné ubytování kousek od centra s parkováním zdarma
karlovy vary ubytování s wellness
Spa Resort Sanssouci

Oblíbený lázeňský komplex s wellness v ceně

ubytování apartmány karlovy vary
Revelton Studios Karlovy Vary

Kompletně vybavené apartmány s kuchyní

ubytování karlovy vary
Hotel Millenium

Ubytování s polopenzí/plnou penzí a wellness

ubytování karlovy vary
Hotel Thermal

Ikonický hotel s přímým vstupem do termálních lázní

Kam na jídlo v Karlových Varech?

 • Velkopopovická – výborná česká restaurace v příjemném prostředí v kopci nad kostelem Maří Magdaleny
 • Smíchovský pavilon v Drahovicích
 • Staroslovanská kuchyně u T. G. Masaryka v centru
 • Restaurace Promenáda v lázních nalevo od Tržní kolonády
 • Špunt & Knoflík – výborné burgery, vyberou si i nevegani, kousek od centra.
 • Fresh Bistro – burgery, tortilly, burrito, misky s trhaným masem, menší bistro mimo centrum, parkování u bistra
 • BAGEL Lounge – vyhlášené bagely na různé způsoby, koláče, domácí limonády, káva a další dobroty v centru na T. G. Masaryka
 • Goethova pivnice – na výborné jídlo a pivo
 • La Hospoda – stylová restaurace s výbornou českou kuchyní v centru města
 • Kavárny: Srdcovka, Limetka v Meandru, Café Elefant, Republica coffee

Co vidět v Karlových Varech za 2 dny – mapa trasy

JAK POUŽÍVAT TUTO MAPU: Výše najdete podrobnou mapu s trasou, co vidět v Karlových Varech za dva dny. Kliknutím do levé horní části mapy uvidíte samostatné vrstvy s vyznačenými místy. Můžete skrýt a zobrazit různé vrstvy nebo kliknutím na ikony na mapě zobrazit názvy míst, která zmiňuji v itineráři pro víkend v Karlových Varech. Pokud si chcete mapu uložit, označte jí hvězdičkou. Pro větší verzi klikněte na ikonu v pravém horním rohu.

Jak si užít Karlovy Vary na víkend

V celém Karlovarském kraji můžete využít Karlovy Vary Region Card, která zahrnuje vstup zdarma nebo se slevou do více než 90 míst v Karlových Varech a okolí. Patří sem podzemí Vřídla, Vánoční dům, Moser, návštěvnické centrum Becherovky, Motýlí dům, lanovka na Dianu, ale taky místa v okolí včetně Chebského hradu, štoly v Jáchymově nebo zámku Chýše.

vánoční dům karlovy vary

Centrum Karlových Varů je snadno dostupné pěšky. Pro vzdálenější místa můžete využít městské nebo regionální autobusy, popř. vlaky. Jízdenky na MHD si koupíte pomocí bezkontaktní karty přímo v autobuse.

Parkování v Karlových Varech

Průjezd autem a parkování jsou na lázeňském území zakázané. Pokud jste v lázních ubytovaní, máte povolený vjezd a následně odjezd po odhlášení z hotelu. Plánujete jezdit na výlety po okolí? Ubytujte se mimo lázeňské centrum.

Pro návštěvu centra můžete využít následující parkoviště:

 • parkoviště u Dolního nádraží – velká odstavná plocha 10 minut chůze od centra, kde najdete místo vždy, cena se liší podle doby, na kterou zaparkujete (120 Kč na na 5-10 hodin nebo 200 Kč na 24 hodin, ale lze i kratší).
 • bezplatné, velké parkoviště v Drahovicích – 15 minut do lázní
 • bezplatné parkoviště u Finančního úřadu (bývá brzy obsazené) – 10 minut do centra
 • Parkoviště Nákladní u Horního nádraží (10 Kč/hod nebo 80 Kč/den), 10-15 minut z kopce do centra
 • Parkování na ulici Slovenská využíváme pravidelně – perfektní poloha pár minut od lázní, cena 10 Kč/hod nebo 80 Kč/den

Všechna parkoviště najdete v mapě, která je součástí tohoto článku.

Toto byl náš itinerář, co vidět v Karlových Varech za 2 dny. Máte dotaz? Rádi do zodpovíme v komentáři níže. Šťastnou cestu!

karlovy vary kolonáda

Více informací o České republice

LÁZEŇSKÝ TROJÚHELNÍK: Zde je podrobný průvodce pro Karlovy Vary s tipy, co navštívit. Plánujete cestu do Mariánských Lázní? Zde jsou nejkrásnější místa v Mariánských Lázních. Za návštěvu stojí taky nedaleké Františkovy Lázně.

Při cestě do západních Čech nemůžete vynechat město Loket s hradem nebo historické město Cheb.

NEJKRÁSNĚJŠÍ MĚSTA: Udělejte si výlet do České Krumlova a po cestě se zastavte taky v Českých Budějovicích. Inspirujte se nejkrásnějšími místy v Praze nebo se vydejte na Moravu do Olomouce.

JIŽNÍ MORAVA: Podívejte se na naše tipy, co navštívit v CHKO Pálava nebo co si nenechat ujít v Mikulově. Láká vás spíše Znojemsko? Tady jsou místa, co navštívit ve Znojmě a okolí.

☞ Podívejte se na všechny články o České republice.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *