ubytování Slavkovský les

13 tipů na ubytování Slavkovský les: penziony, apartmány pro dva i s dětmi

Dnes článek na téma: 13 tipů na ubytování Slavkovský les, kde vám představím nejen svou domovinu, ale taky objevíte krásné penziony, apartmány, sruby nebo statky, které vás nadchnou stejně jako zdejší krajina.

Slavkovský les máme prochozený jako své boty. Strávili jsem tady své dětství a každému výlet nebo dovolenou ve Slavkovském lese můžeme doporučit všemi deseti.

ubytování Slavkovský les
Jeskynní vyhlídka je jedním z našich nej míst

Krajina je tady surová, na řadě míst nedotčená a vtáhne vás do náruče svých hustých lesů.

Je to místo, kde si užijete jak krásnou přírodu, tak na vás dýchne pořádná dávka klidu a pohody, kterou v dnešní době potřebujeme asi všichni 🙂.

Kromě výletů do přírody je tu řada dalších zajímavých míst – například hrad Loket

A než vyrazíte vstříc poznání a objevování, mrkněte na naše doporučení:

🏞 12 tipů, kam vyrazit ve Slavkovském lese na výlet

🏞 tipy na ubytování, ze kterých si vyberete, ať už hledáte ubytko uprostřed lesů, místo otevřené rodinám s dětmi nebo něco luxusnějšího na prodloužený víkend s drahou polovičkou. Každý si přijde na své 🙂.

Ubytování doplňují tipy na výlety, které v okolí můžete podniknout (odkazy se otevřou v novém okně).

Kde hledat levné ubytování ve Slavkovském lese?

A nejen levné ubytování. Klidně i něco luxusnějšího, pokud si chcete udělat pěkný víkend ve dvou. Nebo ubytování pro celé rodiny.

My primárně vždy hledáme na světovém vyhledávači Booking.com. Proč?

Největší výběr a tím i nejlepší ceny. A v tomhle případě je to opravdu pravda. Ubytují vás i na stromě nebo na vodě.

Rozdíl v cenách vám doplatí.

✅ Řada ubytování nabízí platbu až na místě i zrušení rezervace zdarma. Především rodiče ví, že tahle možnost je k nezaplacení 😀.

Garance vrácení peněz, kdyby se něco “pokazilo”.

Komunikuji ihned a dostanete jasné instrukce, jak postupovat, pokud objednáváte poprvé.

Odměna za věrnost – o tom se rozepíšu víc, ať víte, zda se vám to vyplatí 🙂

Titulní strana vypadá takto, ale průběžně se mění:

A teď k jejich věrnostnímu programu Genius, do něhož budete automaticky zaregistrovaní, jakmile si přes Booking během dvou let objednáte dva pobyty.

Od vybraných ubytování (těch, kteří jsou zaregistrovaní do programu Genius jako partnerská ubytování) pak získáte slevu 10 %. A to už občas může hodit pěknou částku :).

Hledejte ubytování s logem Genius:

Jakmile provedete během dvou let pět rezervací, automaticky postupujete na úroveň Genius 2.

Na jaké výhody dosáhnete v tomto případě u vybraných ubytování?

  • Sleva 10 % nebo 15 % z ceny pokoje
  • Snídaně zdarma
  • Dostanete ten nejlepší volný pokoj

Pozor: Nezapomeňte vždy objednávat pod jednou registrací a vyhledávat po přihlášení, aby se vám nárok na slevu zobrazil.

Penziony Slavkovský les

Hledáte pěkný a útulný penzion, odkud budete mít Slavkovský les jako na dlani? Pak čtěte dál a mrkněte na tipy, které tohle splňují do puntíku.

Ubytování Krásno

Obec Krásno má skvělou výchozí pozici. Slavkovský les se odtud rozprostírá ve všech směrech. Navíc jen kousek odtud dojdete k nejkrásnější rozhledně v ČR rozhledně na Krásenském vrchu, která svým vzezřením připomíná Babylonskou věž.

ubytování Slavkovský les

Další atrakce souvisí se zdejší hornickou činností kolem Horního Slavkova – Horní od hornictví, žádný Dolní Slavkov není 😀. Historii hornictví si můžete přiblížit v muzeu v Horním Slavkově i v Krásně, kde je navíc expozice okořeněná projížďkou zdejším vláčkem. Nedaleko od Krásna je pak důl Jeroným, kde vás vezmou až do útrob cínového dolu.

Jen 15 minut odtud dojedete ke známé NPR Kladská a k nejvyššímu vrcholu Lesný. Obě místa jsou ideální i s kočárkem a pro menší děti.

Teda pokud na Lesný nevyrazíte v zimě :D.

Čtvrt hodinky odtud opačným směrem leží hrad Loket nebo pak Karlovy Vary.

Penzion Fara

Penzion Fara je jedním z nejlepších ubytování ve Slavkovském lese – skvěle tu o vás bude postaráno, výborně tu vaří a navíc je za dobrou cenu.

Zdroj: Booking.com
Zdroj: Booking.com

Penzion na vás dýchne pořádnou dávkou historie, protože místo patří k památkově chráněným objektům. Pro děti tu vybudovali malý dětský koutek.

ubytování Slavkovský les
Zdroj: Booking.com

Penzion nepřehlédnete – najdete ho za kostelem sv. Kateřiny hned u silnice, která ale není moc frekventovaná. Pár kroků za penzionem začíná žlutá turistická značka směrem na Krásenskou rozhlednu

✅ Zrušení rezervace zdarma

✅ Neplatíte nic předem

Ubytování Bečov nad Teplou

Bečov nad Teplou je další obcí, která má skvělou výchozí pozici pro výlety do Slavkovského kraje i k lázeňským městům Karlovy Vary a Mariánské Lázně.

Navíc je zde krásný zámek a hrad v jednom s přilehlými zahradami, kde se často konají svatby. Za návštěvu stojí i zdejší Muzeum motocyklů a českých hraček.

ubytování Slavkovský les
Hrad a zámek Bečov nad Teplou

Penzion Komtesa

Božský klid uprostřed lesů. To je ve zkratce ubytování v penzionu Komtesa nedaleko Bečova nad Teplou. Penzion skvěle sedí do okolní přírody. Všude dřevo, velká zahrada, gril a dokonce i rodinné pokoje. A cena je víc než příznivá 🙂.

ubytování Slavkovský les
Zdroj: Booking.com
ubytování Slavkovský les
Zdroj: Booking.com

Jen kousek odtud je kopec Zlatý vrch s vyhlídkou na údolí Teplé a Bečov nad Teplou. Ideální na krátkou večerní procházku 🙂.

✅ Zrušení rezervace zdarma

Penzion Hradní Bašta

Na Zlatém vrchu se taky pokocháte touhle technickou památkou.

Penzion přímo na náměstí, v městské památkové rezervaci u bečovského zámku. Součástí je i restaurace, dvě terasy a snídaně. Pokoje jsou prostorné, moderně zrekonstruované včetně vlastní koupelny.

ubytování Slavkovský les
Zdroj: Booking.com
Zdroj: Booking.com
Zdroj: Booking.com

Ubytování Slavkovský les uprostřed přírody

Hledáte ubytování, kde zažijete božský klid a místo aut budete poslouchat jen zpěv ptáků, šumění listů nebo chrochtání divokých prasat 😀?

Hunting Lodge Vítkov

K Hunting Lodge Vítkov vede stará okrska. A to je právě to znamení, že tu je božský klid 🙂. Vaří tady skvělé pokrmy ze zvěřiny a farmářských trhů. Součástí ubytování je i venkovní terasa s výhledem do přírody. Navíc mysleli i na rodiny s dětmi, takže jsou tu k dispozici taky rodinné pokoje.

ubytování Slavkovský les
Zdroj: Booking.com
Zdroj: Booking.com
Zdroj: Booking.com

Nejbližším tipem na výlet je ocelová rozhledna Krudum na stejnojmenném vrcholu, která je opředená řadou pověstí. Vede sem delší, ale nenáročná trasa, kterou zvládne i odolnější kočárek.

✅ Snídaně v ceně

✅ Zrušení rezervace zdarma

✅ Neplatíte nic předem

Apartmány Svatošské skály

Svatošské skály jsou oblíbeným turistickým cílem místních i turistů. Jedná se o skalní město, ke kterému vede příjemná cesta údolím řeky Ohře. Panuje tu klid a pohoda. Uprostřed přírody.

Svatošské skály
Svatošské skály

Pokoje u Svatošských skal jsou vybavené včetně vlastní koupelny. K dispozici jsou i rodinné pokoje.

Zdroj: Booking.com

Ubytování Kladská – sruby v alpském stylu

Jedním z největších lákadel CHKO Slavkovský les je určitě rašeliniště Kladská.

ubytování Slavkovský les

V docházkové vzdálenosti od přírodní rezervace se můžete ubytovat ve srubech z 19. století s výhledem na jezero. Celá osada Kladská se nese v alpském stylu – především v tyrolsko-švýcarském, který je u nás ojedinělý.

Místo je skvělé pro pěší turistiku a má dobrou výchozí pozici pro výlety do Slavkovského lesa. Blízkým okolím vede řada značených turistických tras, které vás provedou nejvyššími vrcholy a náhorními plošinami Slavkovského lesa. Ideální i pro zimní běžkování.

Za návštěvu stojí Dům přírody Slavkovského lesa přímo v Kladské, kde se seznámíte s chráněnou oblastí.

Až budete chtít načerpat trochu kultury nebo si zajet na oplatku a u toho omrknout zpívající fontánu, vyrazte do blízkých Lázní Kynžvart nebo Mariánských Lázní.

ubytování Slavkovský les
Mariánské Lázně

Následující dva tipy jsou ideální pro ty, kteří hledají něco výjimečného uprostřed panenské přírody:

Apartment Chalet Kladská

Apartmán pojme až 6 osob, takže je ideální pro rodiny s dětmi nebo větší skupinku osob. Je skvěle vybaven včetně kuchyně a přes ulici máte na výběr hned z několika restaurací.

ubytování Slavkovský les
Zdroj: Booking.com
Zdroj: Booking.com
ubytování Slavkovský les
Zdroj: Booking.com

✅ Zrušení rezervace zdarma

Apartmán Forstamt Glatzen

Jen kousek vedle stojí další srub s apartmánem pro 6 osob. Co se týká vybavení, stejně jako u předchozího srubu, i tady najdete vše. Kompletně vybavenou kuchyň, obývák, 3 ložnice, koupelnu, kamna.

ubytování Slavkovský les
Zdroj: Booking.com
Zdroj: Booking.com
Zdroj: Booking.com

✅ Zrušení rezervace zdarma

Ubytování na okraji Slavkovského lesa – penziony

Všechna tato ubytování sice nenajdete v srdci Slavkovského lesa, ale přesto to odtud budete mít blízko nejenom do Slavkovského lesa, ale i k dalším zajímavým místům v okolí:

Penzion U Bílého koníka

Ubytování U Bílého koníka splňuje do puntíku to, co si každý host přeje. Skvělá obsluha, jídlo je tu vyhlášené, krásná lokalita a útulné pokoje, které jsou vhodné i pro rodiny s dětmi.

Zdroj: Booking.com
Zdroj: Booking.com
Zdroj: Booking.com

✅ Zrušení rezervace zdarma

Statek Salajna

Chcete si zkusit spaní na peci jako líný Honza? Mrkněte na statek Salajna. Ještě ty buchty k tomu a nebude to mít chybu 😀.

Statek je nádherný jak zvenčí, tak zevnitř (za takovou kuchyň bych se nezlobila 😀) a je vyhlášený národním dědictvím.

Zdroj: Booking.com
Zdroj: Booking.com
Zdroj: Booking.com

✅ Zrušení rezervace zdarma

Velkostatek Manský dvůr

Statek Manský dvůr je ideální pro rodiny s dětmi. Najdete tu dětské hřiště, tělocvičnu s malou lezeckou stěnou a pokocháte se i zdejšími zvířátky.

Zdroj: Booking.com
Zdroj: Booking.com

Penzion statek Bernard

Statek Bernard je ideální ubytování pro děti i vaší peněženku 😀.

Děti se zabaví výrobou v řemeslných a uměleckých dílnách, pomazlí se zvířátky ve zdejší malé ZOO nebo se vyblbnou na dětském hřišti. Koná se tu i řada akcí.

zážitkové a netradiční ubytování pro děti v ČR
Zdroj: booking.com
Zdroj: booking.com
Zdroj: booking.com

✅ Zrušení rezervace zdarma

✅ Neplatíte nic předem

Penzion Vila Hana

Penzion Vila Hana najdete přímo v Lokti nad Ohřím. Nejen, že je to odtud kousek k řadě zajímavých míst ve Slavkovském lese, ale ten výhled na zdejší hrad je dokonalý ❤.

Zdroj: Booking

✅ Snídaně v ceně

✅ Zrušení rezervace zdarma

✅ Neplatíte nic předem

Apartmány Slavkovský les

Co se týká apartmánů, těch je ve Slavkovském lese oproti penzionům jako šafránu. Nebo aspoň těch, co za to stojí, protože bych nerada dávala tipy na ubytování, které stojí za starou belu 🙂.

Apartmány Kamenice “Kamčatka”

Apartmány Kamčatka najdete v obci Březová u Sokolova. Jen kousek od dálnice. Ale dostatečně daleko na to, abyste si tu užili klidného okolí.

Zdroj: Booking.com

Apartmány vynikají svou pohostinností a útulností. Tady se budete cítit jako doma. Navíc máte k dispozici i terasu a vlastní kuchyň. A pokud se vám nebude chtít vařit, hned vedle je oblíbená hospůdka.

Zdroj: Booking.com

Na západ slunce (nebo kdykoliv jindy) doporučujeme zajít ke kapličce sv. Máří Magdalény, která je jen kousek od apartmánů. Nachází se tu parádní vyhlídka do okolí.

✅ Zrušení rezervace zdarma


Načerpali jste inspiraci z tipů na ubytování Slavkovský les a co navštívit v okolí? Dejte mi vědět, zda se vám nějaký tip na ubytování, penzion, apartmány, srub nebo statek hodil 🙂. Věřím, že vás Slavkovský les bude bavit stejně jako nás 🙂.

Inspirace na cesty:

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Scroll to Top