15 tipů na nejkrásnější města v Evropě, co musíte navštívit (+ užitečné tipy)

nejkrásnější města v Evropě

Hledáte inspiraci, kam se vydat na příští návštěvu? Sepsali jsme 15 tipů na nejkrásnější města v Evropě, která podle nás stojí za to navštívit. Součástí jsou taky užitečné tipy, jak se do daného města dostat, kde se ubytovat a co si nenechat ujít.

Evropa ukrývá spoustu měst, která by si zasloužila být na seznamu nejhezčích měst. V tomto seznamu jsme zahrnuli hlavní nebo velká města, která mají výborné spojení a jsou něčím výjimečná.

Seznam je dlouhý, ale snažili jsme vystihnout každé město tak, jak na nás působilo, čím se odlišovalo a proč stojí za návštěvu.

Nejkrásnější města v Evropě

1. Londýn

Je to již spousta let, co jsem navštívila Londýn poprvé. A už tehdy mi naprosto učaroval. Čisté město s nádhernou architekturou, kde každá čtvrť vypráví svůj vlastní příběh.

Do Londýna můžete jezdit neustále a pořád budete mít co objevovat. Od ikonických památek, jako je Tower Bridge, Tower of London, Westminsterský palác, až po živé trhy, jako je Camden Town, Brick Lane nebo Borough Market.

londýn nejkrásnější města v evropě

Londýn je protkaný svěžími parky, fantastickými muzei i zajímavými atrakcemi, jako je lanovka v Greenwich nebo studia Warner Bross, kde se natáčel Harry Potter.

V Londýně najdete jedny z nejlepších restaurací na světě a nasajete multikulturní atmosféru, která se line celým městem.

Užitečné tipy pro návštěvu Londýna

Inspirujte se nejkrásnějšími místy, co navštívit v Londýně. Součástí článku jsou praktické informace o vstupném, otevírací době a jak se vyhnout frontám. V článku najdete taky odkazy na naše články o dopravě v Londýně, jak ušetřit apod., abyste si svojí cestu mohli naplánovat snadno a rychle.

londýn nejkrásnější města v evropě

Londýn je obrovský a 1-2 dny vám na jeho návštěvu ani zdaleka stačit nebudou. Pro základní seznámení s městem jsme vytvořili itinerář pro 3 dny v Londýně. Máte víc času? Zde je itinerář, kam v Londýně za 5 dní.

Londýn je z Prahy velmi snadno dostupný – denně sem létá několik přímých letů. Necelé 2 hodiny a jste na místě. Díky široké nabídce si můžete vybrat ideální let podle svého rozpočtu i preferovaného času.

Ubytování v Londýně 😴

Hotel DC – skvělý poměr ceny a kvality

Menší, útulný hotel s výbornou dostupností

ibis London City Shoreditch

Moderní 3* hotel kousek od Liverpool Street

2. Barcelona

Přesouváme se na slunné nábřeží Španělska, kde se nachází Barcelona. Pokud přemýšlíte, kam vyrazit za teplem, mořem a sluníčkem, Barcelona je jasná volba. Zdejší zimy připomínají české jaro, v létě se tu naopak docela zapotíte.

Barcelona je město geniálního architekta Antoniho Gaudího. Kdo by neznal majestátní baziliku Sagrada Familia, jejíž fasády vyobrazují život Ježíše Krista a barevné vitráže vytvářejí dokonalou barevnou paletu.

barcelona nejkrásnější města v evropě

Město je protkané i dalšími Gaudího stavbami, jako je Casa Vicens, La Pedrera, Casa Batlló nebo pohádkový park Güell v kopcích nad centrem Barcelony.

Barcelona má skvělé tapas bary, dlouhé písčité pláže a nekonečné možnosti, co tu můžete dělat, od jízdy lanovkou nad městem po procházky středověkými uličkami.

Užitečné tipy pro návštěvu Barcelony

Seznam nejkrásnějších míst najdete v našem článku, co vidět v Barceloně. Jeho součástí jsou praktické informace, jako je vstupné, mapa a odkazy na další články o Barceloně (doprava, jak se dostat z letiště, kde se ubytovat apod.).

Barcelona je stejně jako Londýn velké město se spoustou možností. Pro snadnější naplánování cesty jsme sepsali itinerář pro 3 dny v Barceloně nebo kam v Barceloně za 4 dny.

Barcelona má přímé spojení s Prahou i mimo sezónu, v sezóně dokonce několik letů denně. Stačí 2,5 hodiny a můžete si užívat slunečného počasí na španělském pobřeží.

barcelona nejkrásnější města v evropě

3. Kodaň

Jste překvapení, že se v seznamu nejkrásnějších měst v Evropě nachází právě Kodaň? Pokud jste již Kodaň navštívili, tak asi chápete, proč má své čestné místo mezi nejhezčími městy Evropy.

Kodaň nemá velkolepé památky jako Řím nebo Paříž. Kodaň má ale něco, co najdete v málokterém městě v Evropě – pohodu, klid a uvolněnou atmosféru.

Tady se můžete dlouze procházet po nábřeží, vychutnávat si skořicového šneka a kochat se stylovými výlohami. Kodaň je neuvěřitelně hygge, s výbornými kavárnami, kde máte chuť se zachumlat před studeným větrem.

kodaň přístav nyhavn

Právě tady se udávají gastronomické trendy, takže i kdyby vás neuchvátilo město samotné (což se nestane), výborná kuchyně si vás získá určitě.

A pokud vyjíždíte do zahraničí poprvé, Kodaň je naprosto ideální – vše tu skvěle funguje, letiště leží jen pár desítek minut metrem a město je hodně kompaktní.

Kodaň nábřeží

Užitečné tipy pro návštěvu Kodaně

Inspirujte se nejkrásnějšími místy v Kodani nebo si naplánujte cestu pomocí našeho itineráře, co vidět v Kodani za 3 dny.

Do Kodaně se dostanete po celý rok přímými lety z Prahy za necelou hodinu a půl. Navíc často za velmi dobré ceny.

Magstræde / co navštívit v Kodani

4. Řím – nejkrásnější města v Evropě

Řím určitě nemůže chybět v seznamu nejkrásnějších měst v Evropě. Sice je šíleně turistický, na ulicích je zmatek a ne vše funguje jak má, ale při pohledu na tu neuvěřitelnou architekturu na všechna negativa rázem zapomenete.

Projděte si starověký Řím, s impozantním Koloseem, nádherně zachovalými Trajanovými trhy a Pantheonem, který je nejstarším nepřetržitě fungujícím kostelem na světě. Úzké dlážděné uličky vás zavedou k Andělskému hradu nebo fontáně di Trevi, kam si můžete hodit minci pro štěstí.

řím nejkrásnější města v evropě

Vatikán, nejmenší stát na světě, se nachází přímo v Římě a je velmi snadno dostupný. Pokochejte se majestátní bazilikou svatého Petra dominující otevřenému náměstí a navštivte Vatikánská muzea, která ukrývají nádherné malby od Rafaela a Michelangela.

řím nejkrásnější města v evropě

Užitečné tipy pro návštěvu Říma

O Římě jsme toho napsali mnoho. Zde jsou tipy, co navštívit v Římě včetně užitečných informací o vstupném, otevírací době a odkazů na další články o městě.

Řím je protkaný památkami, muzei a zajímavostmi. Pro jejich navštívení byste potřebovali alespoň týden. Pokud chcete vidět ta nejkrásnější místa, pro které je město známé, zde je itinerář pro 3 dny v Římě.

Do Říma se dostanete z Prahy snadno a rychle. Na výběr je několik letů denně za velmi příjemné ceny.

Ubytování v Římě 😴

Hotel Impero

Levné a čisté ubytování kousek od metra

Hotel Borromeo

3* hotel se střešní terasou na kraji centra

řím nejkrásnější města v evropě

5. Budapešť

Budapešť je krásné město, jehož popularita v posledních letech stále roste. Pryč jsou časy, kdy jste se mohli jen s pár dalšími kochat památkami, jako je Rybářská bašta nebo impozantní parlament. Přesto je to stále město, které uniklo těm největším davům, jaké najdete v Římě nebo Barceloně.

budapešť nejkrásnější města v evropě

A proč stojí za to Budapešť navštívit? Na přelomu 19. a 20. století prožívala Budapešť zlatou éru, kdy byla jedním z důležitých center monarchie v Rakousku-Uhersku. Jako připomínka té doby zůstaly dodnes památky, které byly v této době postavené – budova parlamentu, Rybářská bašta s Matyášovým chrámem či Andrássyho třída.

Projděte si uličky židovské čtvrti, navštivte ruin bary, zrelaxujte se v termálních lázních a vydejte se na večerní platbu po Dunaji. A hlavně – ochutnejte zdejší kuchyni, protože málokde v Evropě se nachází tolik skvělých restaurací a kaváren, jako právě v Budapešti.

Užitečné informace pro návštěvu Budapešti

Inspirujte se nejkrásnějšími místy v Budapešti, včetně mapy a užitečných informací.

Město není tak rozlehlé jako Londýn nebo Barcelona. Na hlavní body vám budou stačit den až dva, více dní s návštěvou termálních lázní. Zde je itinerář pro 1 den v Budapešti. V tomto článku jsme sepsali, kam v Budapešti za 2 dny.

Výhodou Budapešti je její dostupnost. Velmi snadno se sem dostanete autobusem nebo vlakem, popř. autem. Pokud raději létáte, několik přímých letů v týdnů najdete v sezóně od jara do podzimu.

budapešť nejkrásnější města v evropě

6. Lisabon

Lisabon hýří barvami. Je zábavný a pestrý. Domy zdobí dlaždice různých tvarů, barev, motivů. Město světla, které vás bude bavit svojí pohodovou a uvolněnou atmosférou. Má multikulturní nádech a ty nejlepší koláčky se žloutkovým krémem Pastéis de Nata.

Lisabon nejkrásnější města v Evropě

I když neleží přímo u moře a nejsou tu žádné pláže ke koupání, budete mít pocit, že jste se ocitli na slunné riviéře u moře díky řece Tajo. Ta ovívá břehy až ke zdejší promenádě, kde si můžete sednout na schody a užívat si pohled na ikonický most 25. dubna se sochou Ježíše Krista nad ním.

Až se pokocháte, vydejte se za dalšími výhledy na jednu z vyhlídek Miradouro. Těch je tu hned několik a každá nabízí tak fantastické výhledy, že je těžké vytipovat tu nejlepší.

Lisabon nejkrásnější města v Evropě

Užitečné tipy pro návštěvu Lisabonu

Lisabon ukrývá krásné památky, zajímavá muzea a nevšední atrakce. Podívejte se na seznam nejkrásnějších míst v Lisabonu.

Portugalské hlavní město je od Prahy vzdálenější než jiná evropská města. Přímým letem se sem dostanete za 3,5 hodiny. Po celý rok najdete alespoň jeden přímý let denně, dobrou alternativou jsou taky lety s přestupem v Curychu, Miláně nebo Paříži.

Lisabon nejkrásnější města v Evropě

7. Vídeň

Město s nejlepšími kavárnami na světě. Město plné velkoleposti rodu Habsburků a pravdivých příběhů císařů a císařoven. Město krásné jako Paříž, ale s menšími davy. Město historické, kosmopolitní a živé. Přesně taková je Vídeň.

Navštivte světoznámá muzea a honosné paláce obklopené barevnými zahradami. Užijte si procházku nejstarší zoo na světě, která byla dokonce vyhlášená nejkrásnější zoo v Evropě. Nebo se projeďte na nejstarším ruském kole na světě, které tady stojí už od 19. století.

vídeň nejkrásnější města v evropě

Vídeň je navíc domovem celé řady kulturních zajímavostí a aktivit, včetně některých z nejznámějších světových uměleckých galerií, živé hudební a divadelní scény a mnoha mezinárodních festivalů. Jen za rok se tu koná přes 450 výročních plesů.

Užitečné tipy pro návštěvu Vídně

Inspirujte se nejkrásnějšími místy, kam ve Vídni.

Vídeň není město, které byste poznali za krátkou dobu, i když většina návštěvníků sem míří na krátký výlet. Jen návštěva paláce Schöbrunn vydá na celý den. Zde je náš itinerář pro 3 dny ve Vídni, kde se seznámíte s městem a pochopíte, proč se jedná o jedno z nejkrásnějších měst v Evropě.

Denně máte na výběr několik autobusových i vlakových linek, se kterými si už za pár hodin můžete vychutnávat atmosféru rakouské metropole.

vídeň nejkrásnější města v evropě

8. Benátky

Benátky v Itálii, město s nadčasovým půvabem, jsou proslulé spletitou sítí kanálů a mostů. Architektonické skvosty, jako je most Rialto a bazilika svatého Marka, spolu s bohatou historií přitahují turisty po celém světě.

A ano, v sezóně je to tu doslova hlava na hlavě. Pokud ale vyrazíte brzy ráno nebo mimo sezónu, užijete si Benátky téměř pro sebe. Je to krásné město a byla by škoda nechat se odradit od návštěvy kvůli davům turistů.

benátky nejkrásnější města v evropě

Zdejší uličky vytvářejí středověký labyrint, kde se každou chvíli ztratíte. A vlastně vám to ani nebude vadit. Objevíte skrytá zákoutí a jedinečné benátské čtvrti. A čím dál půjdete, tím více nasajete místní atmosféru a ochutnáte benátské speciality.

Nebyla by to ale návštěva Benátek bez prohlídky Dóžecího paláce nebo baziliky svatého Marka. Pro nejlepší výhled na město vystoupejte do zvonice na Piazza San Marco. Nebo se udělejte výlet na nedaleké ostrovy Burano a Murano, které doslova hýří barvami a mají tu správnou ospalou atmosféru.

benátky nejkrásnější města v evropě

Užitečné tipy pro návštěvu Benátek

Podívejte se na naše tipy, co navštívit v Benátkách. Nebo se inspirujte našimi itineráři pro snadnější naplánování cesty – zde je trasa pro 1 den v Benátkách a s více časem jsme vytvořili trasu pro 2 dny v Benátkách.

Do Benátek se dostanete letecky za necelou hodinu a půl. Benátky jsou zároveň snadno dostupné autem díky své poloze v severní Itálii.

Ubytování v Benátkách 😴

Hilton Garden Inn Venice Mestre

Moderní 4* hotel s parkováním a restaurací

Hotel Delle Rose

Levné, čisté ubytování s parkováním

9. Amsterdam

Amsterdam mě očaroval svou atmosférou. Přátelskou, vřelou a klidnou. Cítíte se tu tak dobře, že nemáte chuť odjíždět.

Romantické kanály, které obklopují domy jako vystřižené z pohádky o Perníkové chaloupce, vyhlášená muzea a výborné kavárny, na které se často stojí dlouhé fronty. To jsou jen některé z důvodů, proč Amsterdam stojí za návštěvu.

amsterdam nejkrásnější města v evropě

Město je pověstné svou liberální politikou, legální marihuanou a prostitucí. Na druhou stranu je to město plné historie, nádherných budov, romantických kanálů a detailů, které vás nutí se neustále rozhlížet kolem.

Amsterdam je se svými kanály jako Benátky, ale chladnější a větrnější. A s větším množstvím zeleně, která nám v Benátkách chyběla.

Užitečné tipy pro návštěvu Amsterdamu

Hledáte inspiraci na zajímavá místa? Zde jsou tipy na nejlepší místa, co navštívit v Amsterdamu. Pro snadnější naplánování itineráře jsme sepsali trasu pro 3 dny v Amsterdamu.

Podobně jako Kodaň, Amsterdam je ideální pro ty, kteří poprvé cestují do zahraničí. Vše je perfektně značené, snadné k použití a dobře dostupné. Z letiště jste v centru za 15 minut. Samotné město je kompaktní a snadno se dá prochodit pěšky.

Letecky jste z Prahy v Amsterdamu za 1,5 hodiny. Navíc máte na výběr několik přímých letů denně, protože letiště Schiphol v Amsterdamu je důležitým mezinárodním letištěm.

amsterdam nejkrásnější města v evropě

10. Paříž – nejkrásnější města v Evropě

Paříž, město lásky, kde si Seina proráží svou cestu napříč památkami. Při pomyšlení na Paříž se mi vybaví klikaté uličky na Montmartre, světoznámá muzea umění a rozkvetlé zahrady, které představují dokonalý únik od rušného centra.

Historie, kultura a elegance tu doslova sálají z každého jejího koutu. Je to město, které si svým šarmem podmaní i naprostého neromantika.

Paříž nejhezčí města Evropy

Úzké dlážděné uličky přecházejí v široké avenue lemované luxusními butiky. Každé náměstí má svou pekárnu na rohu, kam můžete skočit pro francouzskou bagetu nebo croissant a posnídat na břehu Seiny nebo v parku pod Eiffelovkou. V Paříži to prostě umí.

Paříž nejhezčí města Evropy

Užitečné tipy pro návštěvu Paříže

Paříž není jen Louvre a Eiffelova věž. Je tu tolik míst, která stojí za návštěvu, že tu klidně můžete strávit celý měsíc. Pokud máte jen pár dní, zde je náš itinerář pro 3 dny v Paříži. Máte více času? Zde je 5-denní itinerář, kam v Paříži.

Nebo se inspirujte nejkrásnějšími místy v Paříži, včetně užitečných informací o vstupném, mapy a odkazů na další články o dopravě ve městě, Disneylandu, Versailles a jak si návštěvu Paříže užít.

Dostat se do Paříže je velmi snadné. Město obsluhují 3 letiště, takže sem po celý rok létá z Prahy několik přímých letů denně.

Ubytování v Paříži 😴

paříž ubytování
Ibis Paris Tour Eiffel

Oblíbený hotel u centra a metra za dobrou cenu

paříž ubytování
hotelF1 Paris Porte de Châtillon

Levné, ale příjemné ubytování v Paříži

Paříž nejhezčí města Evropy

11. Madrid

Madrid působí na první pohled jako Vídeň. Čisté, elegantní město, s honosnými budovami a vyhlášenými muzei, které lemují svěží parky a zahrady.

Jakmile se ale propletete do místních čtvrtí, pocítíte silný španělský vibe. Živá náměstí, z nichž vybíhají úzké uličky ověnčené španělskými vlajkami, barevnými květináči a spoustou zeleně, která se vine podél zdobených říms.

madrid nejkrásnější města v evropě

V Madridu si nenechte ujít Královský palác a katedrálu Panny Marie Almudenské, komplex na kopci lemovaný zahrady. Projděte se po Plaza Mayor nebo hlavní třídě Gran Vía a užijte si západ slunce u chrámu Debod, významné egyptské památky v Madridu.

Madrid sice nemá pláže Barcelony, ale nás očaroval ještě víc. Stále si totiž zachovává svou autentickou tvář a přitom dokonale uspokojí požadavky turistického města.

madrid nejkrásnější města v evropě

Užitečné tipy pro návštěvu Madridu

Inspirujte se nejkrásnějšími místy v Madridu, včetně užitečných informací o vstupném, otevírací době a odkazů na další články o hlavním španělském městě.

Nejužší centrum Madridu se dá projít za jeden den, ale to by byla velká škoda, protože okusíte jen malou část města. 3-4 dny jsou ideální pro lepší seznámení s městem – zde je itinerář pro 3 dny v Madridu.

Přímé lety do Madridu jsou z Prahy v nabídce po celý rok, v létě dokonce několik letů denně.

12. Praha

Všichni se asi shodneme na tom, že Praha rozhodně nemůže chybět na seznamu nejhezčích měst v Evropě. Málokteré město má tak dokonale zachovalé středověké jádro, které je radost objevovat.

Zvláštní kouzlo Prahy spočívá v tom, že vás dokáže dlážděnými uličkami a historickými náměstími přenést zpět v čase a zároveň nabízí současný, živý zážitek díky svému vzkvétajícímu umění a rozmanité kuchyni.

nejkrásnější města v evropě - praha

Projděte se kolem Vltavy, vyšlápněte si na Hradčany a pokochejte se výhledem z věže, od Petřínské rozhledny pro Malostranskou mosteckou věž, každá nabízí pohled na město, který se neomrzí.

Utečte od shonu města do svěžích parků, jako je Stromovka, Riegrovy sady nebo Grébovka. A určitě si nenechte ujít Vyšehrad, s jeho zvláštním kouzlem a nádhernou bazilikou svatého Petra a Pavla.

Užitečné tipy pro návštěvu Prahy

Navštívili jsme a sepsali tipy na 30 míst, co navštívit v Praze, kam jsme zahrnuli taky nejkrásnější zahrady a nejlepší výhledy v Praze.

Podle průzkumů je 1,5 dne průměrná doba, kterou turisté stráví v Praze. Za tento čas stihnete projít staré město a navštívit Pražský hrad. Nestihnete ale Vyšehrad, krásné parky a další místa, která dělají Prahu Prahou. Pokud nemáte víc čas, zde je itinerář pro 1 den v Praze. S více časem vám při plánování pomůže náš článek s tipy, co vidět v Praze za 2 dny.

nejkrásnější města v evropě - praha

13. Edinburgh

Edinburgh jsem navštívila už před několika lety. Doteď si pamatuju, jak mě bavila surovost města a Skoti v kostkovaných kiltech na Royal Mile pod hradem.

Edinburgh dokonale vystihuje atmosféru celého Skotska. Čerstvý vítr vás šlehá do tváře, stoupáte nebo naopak klesáte z kopce díky zdejšímu zvlněnému terénu a kocháte se místy, ve kterých se otiskl středověk a pozdější georgiánské období. 

edinburgh

Magazín Time Out vyhlásil v roce 2022 Edinburgh jako nejkrásnější a nejlepší město k návštěvě. To už zní jako pořádný důvod, proč skotskou metropoli navštívit. Co myslíte?

A pokud milujete Harry Pottera, není co řešit. Vždyť právě Edinburgh byl pro autorku JK Rowlingovou tou největší inspirací.

edinburgh

Užitečné tipy pro návštěvu Edinburghu

Inspirujte se nejkrásnějšími místy v Edinburghu. Spousta lidí jezdí do Edinburghu na jednodenní výlet. Za tento čas ale stihnete navštívit jen Edinburský hrad, projít si Královskou míli a povečeřet v tradiční skotské hospodě. Pro lepší prozkoumání města doporučuji alespoň 2-3 dny.

Navíc Edinburgh představuje perfektní základnu pro poznávání Skotska – v okolí najdete spoustu zajímavosti nebo se můžete připojit k organizovanému výletu, které se konají po celý rok. V článku výše najdete užitečné informace pro město i celé Skotsko.

edinburgh nejkrásnější města v evropě

Do Edinburghu se dostanete několika přímými lety týdne, popř. mimo sezónu jsou v nabídce přímé lety do Glasgow, který je od Edinburghu jen hodinku vlakem nebo autobusem.

Kromě přímých letů můžete využít taky lety s přestupem v Londýně, které představují časově i cenově dobrou alternativu. Dá se taky letět do Manchesteru a odtud přímým vlakem do Edinburghu.

14. Berlín

Při pohledu na Berlín jste se možná podivili, co dělá v seznamu nejkrásnějších měst v Evropě. Neměl by tady být spíše Mnichov nebo Drážďany, pokud mluvíme o Německu?

Berlín je zábavný, chaotický a místy taky trochu špinavý a ošklivý (jako většina velkých metropolí). V tom ale tkví jeho krása. Berlín vás bude totiž bavit.

berlín

V Evropě mě nenapadá jiné město, jehož historie je tak brutální a zároveň slavná, jako je ta berlínská. Při návštěvě Berlína to pocítíte natolik, až občas zamrazí. Je to jako muzeum pod širým nebem, které vás nutí se neustále zamýšlet.

I přes svou historii poznamenanou především druhou světovou válkou a studenou válkou se z Berlína stalo multikulturní a živé město. Berlín je dokonce považovaný za světové centrum pro kulturu a kreativní průmysl.

Projděte se kolem řeky Spréva, kterou lemuje zajímavá moderní architektura. Navštivte Muzejní ostrov s katedrálou a věhlasnými muzei, kdy například Nové muzeum patřilo k těm nejlepším, které jsem kdy navštívila. A zakončete svůj den na Postupimském náměstí, kde se nachází vyhlídka, ze které budete mít město jako na dlani.

Užitečné tipy pro návštěvu Berlína

Hledáte inspiraci, co navštívit v německém hlavním městě? Zde jsou naše tipy na nejlepší místa, co vidět v Berlíně. Sepsali jsme taky itinerář a mapu trasy, kam v Berlíně za 3 dny.

Berlín je velmi snadno dostupný autem, autobusem i vlakem. V článcích výše najdete všechny informace pro dopravu do Berlína i ve městě samotném.

Museumsinsel Berlín

15. Florencie – nejkrásnější města v Evropě

Pokud vás Berlín na seznamu nejkrásnějších měst v Evropě překvapil, Florencie asi naopak překvapí málokoho.

Florencie je romantické a živé místo. Srdce Toskánska v Itálii, renesanční město, kde započala moderní éra.

Celé město je doslova muzeem umění a vy nevíte, kam se dívat dřív. Patří mezi nejkrásnější města, která jsme kdy navštívili. A nemyslíme si to jen my, protože celé centrum Florencie je na seznamu UNESCO.

nejkrásnější města v Evropě - Florencie

Navštivte galerii Uffizi, světoznámé muzeum umění s výjimečnou sbírku italských renesančních uměleckých děl, vystoupejte na vrchol kopule Duomo a užijte si fantastický výhled na město. Projděte si historické jádro a objevte ta nejkrásnější místa Florencie včetně Ponte Vecchio nebo galerie Accademia, která ukrývá sochu Davida, jedno z nejslavnějších Michelangelovo děl.

Užitečné informace pro návštěvu Florencie

Zde jsou nejkrásnější místa, co vidět ve Florencii. Nebo se inspirujte naším 2-denním itinerářem, kam ve Florencii (včetně mapy a praktických informací).

Florencie není velká a staré město projdete za jeden den. Pokud ale chcete navštívit galerie umění, pokochat se zahradami Boboli nebo Bardini a lépe nasát atmosféru města, vyhraďte si na Florencii alespoň 2-3 dny. Navíc Florencie je velmi turistická a frontám na některých místech se nevyhnete, čímž se prodlouží doba k prozkoumání města.

florencie - nejkrásnější města v Evropě

Florencie má své vlastní letiště, ale krátkou přistávací dráhu, takže ne každý tady může přistát. V sezóně od jara do podzimu můžete využít časté lety do Pisy nebo Boloni. Z obou měst se pak dostanete do Florencie za 30-60 minut vlakem.

Oblíbenou možností je taky auto, se kterým pak můžete prozkoumat celé Toskánsko.

Toto byly naše tipy na nejkrásnější města v Evropě. Máte dotaz? Rádi ho zodpovíme v komentáři níže. Šťastnou cestu!

Více tipů na krásná města v Evropě

ŠPANĚLSKO: Dalším městem ve Španělsku, které stojí za to vidět, je Valencie. Se zachovalým historickým jádrem a moderním komplexem muzeí, který se jen tak v Evropě nevidí. Až si projdete město, můžete strávit čas na jedné z krásných pláží v okolí.

Nebo se vydejte více na jih do Malagy, která je oblíbeným přímořským letoviskem, se spoustou historie a možností, co dělat v okolí. V Andalusii nedaleko Malagy můžete navštívit Sevillu, jedno z nejkrásnějších měst ve Španělsku, nebo Granadu s majestátní pevností Alhambra.

ŠVÉDSKO: Stockholm je královské město rozprostřené na ostrovech, kde můžete libovolně proplouvat lodí. Má zachovalé historické jádro lemované barevnými domy, spoustu zeleně a královský palác, který patří k nejhonosnějším palácům v Evropě.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *