FLORENCIE ZA 2 DNY: Co vidět ve Florencii a jak si jí užít (+ mapa a užitečné tipy)

florencie za 2 dny

Plánujete navštívit Florencii za 2 dny? Podívejte se na průvodce nejkrásnějšími místy, co vidět ve Florencii a jak si hlavní město Toskánska užít.

Florencie je město, kde můžete obdivovat díla Michelangela, procházet se po starobylých kamenných mostech a vychutnávat si kulinářské lahůdky v tradičních toskánských osteriích. Pokud se chystáte Florencii navštívit, připravili jsme itinerář, jak za 2 dny objevit to nejlepší, co město nabízí.

Dá se navštívit Florencie za 2 dny?

Ano, dva dny jsou ideální pro prozkoumání Florencie. Projdete si historické centrum, navštívíte muzeum umění a pokocháte se výhledem z Piazzale Michelangelo nebo zahrad Bardini.

Historické jádro Florencie není velké a dá se projít i za jeden den. Za tak krátkou dobu byste ale nestihli navštívit ty nejkrásnější památky, pro které je Florencie známá – prozkoumat zdobené paláce a komplex katedrály Santa Maria del Fiore, užít si atmosféru a výhledy ze zdejších zahrad nebo se pokochat uměním v galerii Uffizi či v galerii Accademia se slavnou sochou Davida od Michelangela.

florencie za 2 dny / santo spirito / co vidět ve florencii itálie

Florencie za dva dny – mapa trasy

Na mapě najdete vyznačenou trasu pro návštěvu Florencie na dva dny. Trasa je z velké části pěší, popř. můžete využít zdejší autobusy.

První den začínáme u slavné katedrály Santa Maria del Fiore. Projdeme si historické centrum a zamíříme za řeku pro ikonické výhledy na Florencii.

Druhý den ráno se vydáme do jedné z galerií nebo paláců, které ukrývají bohaté sbírky umění. Projdeme si živou čtvrť Santo Spirito a vydáme se do zahrad, kde uniknete davům a užijete si další výhledy na město.

JAK POUŽÍVAT TUTO MAPU: Výše najdete podrobnou mapu s trasou, co vidět ve Florencii za dva dny. Kliknutím do levé horní části mapy uvidíte samostatné vrstvy s vyznačenými místy. Můžete skrýt a zobrazit různé vrstvy nebo kliknutím na ikony na mapě zobrazit názvy míst, která zmiňujeme v itineráři pro dva dny ve Florencii v Itálii. Pokud si chcete mapu uložit, označte jí hvězdičkou. Pro větší verzi klikněte na ikonu v pravém horním rohu.

CO NAVŠTÍVIT A VIDĚT VE FLORENCII ZA DVA DNY

FLORENCIE ZA 2 DNY – ITINERÁŘ PRO 1. DEN

8:00 Začněte den u katedrály Santa Maria del Fiore

Náš den ve Florencii začíná brzy. Důvod je jednoduchý – už kolem 10:00 se sem nahrnou davy, které prohlídku katedrály Santa Maria del Fiore můžou dost prodloužit čekáním ve frontě.

Katedrála Santa Maria del Fiore ve Florencii, často známá jako Duomo di Firenze, je jedním z nejvýznamnějších a nejokázalejších architektonických děl renesance. Tato majestátní katedrála je srdcem historického centra Florencie a je známá svou impozantní kupolí, kterou navrhl Filippo Brunelleschi.

katedrála santa maria del fiore florencie / co vidět ve florencii

Santa Maria del Fiore je třetí největší katedrálou v Evropě a její exteriér pokrývají mramorové desky v odstínech bílé, zelené a růžové, což je typické pro florentskou architekturu tohoto období. Interiér je relativně strohý, alespoň v porovnání s jinými kostely, jako je například bazilika svatého Marka v Benátkách.

florencie duomo

Vstupné a otevírací doba katedrály Santa Maria del Fiore

Samotná katedrála je přístupná zdarma – vstup se nachází přímo z průčelí. Otevřeno je denně kromě neděle v čase 10:15-15:45. Dovnitř se tvoří fronty, ale ubíhají rychle.

Ostatní památky komplexu katedrály ale otevírají dříve a teď si o nich povíme víc.

katedrála santa maria del fiore florencie

8:15 Kopule Duomo

Kupole Brunelleschiho je technickým zázrakem své doby, neboť jí postavili bez podpěrného lešení. Kupole je zdobená obrovskou freskou Posledního soudu od Giorgia Vasariho a jeho studenta Federica Zuccariho.

Poznámka: Vystoupat na kopuli katedrály Santa Maria del Fiore je jednou z nejlepších věcí, co vidět ve Florencii. Z toho důvodu bývá vyprodáno i týdny dopředu. Určitě je dobré provést rezervaci co nejdříve – vyberete si časový slot, ve kterém se dostavíte ke vstupu do kopule. Nahoru vás čeká výstup po 463 schodech (není tu výtah).

katedrála santa maria del fiore florencie

Vstupné a otevírací doba kopule katedrály Santa Marie del Fiore

Vstupné do kopule je součástí Brunelleschi Pass, kde v rámci jednoho vstupného získáte vstup do kopule, zvonice, krypty, baptisteria i muzea. Cena za celý balíček je 30 €, snížená cena 12 € pro děti 7-14 let, vstup zdarma pro děti do 7 let a osoby s průkazem ZTP+ doprovod.

Otevřeno je denně v následujících časech:

 • Pondělí až pátek 8:15-18:45
 • Sobota 8:15-16:30
 • Neděle a svátky 12:45-16:30

Ke vstupu do kopule se musíte dostavit ve vybraný čas – ostatní místa můžete navštívit kdykoliv. Vstup do kopule se nachází na levé straně katedrály. Na návštěvu zvonice máte 3 dny od začátku platnosti vstupenky. Z toho důvodu se sem doporučuji vrátit na večer nebo další den.

katedrála santa maria del fiore florencie

Alternativa: Giottova zvonice

Napravo od průčelí katedrály uvidíte samostatně stojící Giottovu zvonici. Pokud chcete mít Florenci jako na dlani, zamiřte sem. Navíc ze zvonice získáte fantastický výhled na kopuli Duomo.

Giottova zvonice je zároveň skvělou alternativou pro ty, co neplánují návštěvu kopule.

Vstup se nachází z druhé strany zvonice. Dole oskenujete vstupenku a začnete stoupat po úzkých schodech až nahoru. Čeká vás hodně schodů, ale odpočinout si můžete v jednom ze 3 pater po cestě. Ten nejlepší výhled vás čeká až nahoře z venkovní terasy. Vzhledem k úzkému schodišti je lepší přijít hned ráno, abyste se nemuseli vyhýbat sestupujícím návštěvníkům.

katedrála santa maria del fiore florencie / giottova zvonice

Vstupné a otevírací doba Giottovy zvonice

Zvonice je otevřená denně v čase 8:15-18:45.

Vstupné do zvonice je součástí těchto balíčků:

 • Brunelleschi Pass (součástí je kopule, zvonice, krypta, baptisterium, muzeum) – plné vstupné je 30 €, snížené vstupné 12 € pro děti 7-14 let, vstup zdarma ZTP s doprovodem
 • Giotto Pass (součástí je zvonice, krypta, baptisterium, muzeum) – plné vstupné je 20 €, snížené vstupné 7 € děti 7-14 let, vstup zdarma ZTP s doprovodem

Není možné koupit samostatnou vstupenku do zvonice. Poznámka: Pokud si zakoupíte Giotto Pass, vybíráte si čas, na který se musíte do zvonice dostavit. To neplatí pro Brunelleschi Pass, se kterým získáte garantovaný vstup do zvonice po 3 dny od nákupu vstupenky (nemusíte si rezervovat konkrétní časový slot).

Vstupenky si můžete zakoupit přímo naproti baptisteriu nebo online. Pokud plánujete navštívit taky kopuli, určitě si kupte vstupenky online (bývá vyprodáno).

9:15 Baptisterium

Po návštěvě Giottovy zvonice se přesuneme do baptisteria.

Baptisterium Jana Křtitele (Battisterio di San Giovanni) patří mezi nejstarší památky ve Florencii. Osmiboká stavba s mramorovou fasádou je inspirována starověkými římskými mauzolei. Zvenčí si nenechte ujít zlaté dveře od Lorenza Ghiberthiho, které Michelangelo nazval “Brány ráje”.

baptisterium florencie za 2 dny

Jakmile vejdete dovnitř, ohromí vás na stropu baptisteria nádherná zlatá mozaika Posledního soudu s otvorem, kterým proniká denní světlo. Její dokončení trvalo přes 100 let.

baptisterium florencie za 2 dny

Vstupné a otevírací doba baptisteria

Vstupné do baptisteria je součástí těchto balíčků (nelze koupit vstupenku zvlášť):

 • Brunelleschi Pass (součástí je kopule, zvonice, krypta, baptisterium, muzeum) – plné vstupné je 30 €, snížené vstupné 12 € pro děti 7-14 let, vstup zdarma ZTP s doprovodem
 • Giotto Pass (součástí je zvonice, krypta, baptisterium, muzeum) – plné vstupné je 20 €, snížené vstupné 7 € děti 7-14 let, vstup zdarma ZTP s doprovodem
 • Ghiberti Pass (krypta, baptisterium, muzeum) – plné vstupné je 15 €, snížené vstupné 5 € pro děti 7-14 let a studenty (studenti mají slevu jen na Ghiberti Pass), vstup zdarma ZTP s doprovodem

Otevřeno je denně v čase 8:30- 19:30. Každou první neděli v měsíci se baptisterium zavírá už ve 13:30.

Upozornění: Do katedrály i baptisteria musíte vstupovat přiměřeně oblečení, tj. je potřeba mít zakrytá ramena a kolena. Do celého komplexu vás nepustí taky se zavazadly nebo větším batohem – můžete si je odložit v úschovně, která se nachází vzadu za katedrálou, po levé straně od muzea.

Ubytování Florencie 😴

ubytování florencie
hu Firenze Camping in Town

Bungalovy s vlastní koupelnou a parkováním

ubytování florencie
Art Hotel Museo

Moderní 4* hotel s bazénem na kraji Florencie

10:00 Museo dell’Opera del Duomo

Za katedrálou Santa Marie del Fiore se nachází Museo dell’Opera del Duomo, které je součástí všech balíčků (Brunelleschi Pass, Giotto Pass i Ghiberti Pass). Zajímavé, menší muzeum, kde se ukrývá sbírka umění vytvořená pro katedrálu.

Prohlédněte si Donatellovu Máří Magdalenu, nedokončenou středověkou fasádu katedrály a další významná díla od umělců, jako byl Ghiberti nebo Michelangelo.

12:00 Oběd

Návštěva komplexu katedrály Santa Maria del Fiore zabrala několik hodin a nyní je tak čas oběda. V centru se nachází několik skvělých restaurací a občerstvení, kam můžete zajít na lokální kuchyni. Zde je několik našich tipů, kam na jídlo v centrum Florencie:

 • Vini e Vecchi Sapori – menší, útulná osteria s toskánskou kuchyní
 • Antico Ristorante Paoli 1827 – výborná, historická restaurace s freskami na stěnách
 • Na něco menšího s sebou skočte do I’ Girone De’ Ghiotti nebo Retrobottega.

Všechny tipy najdete vyznačené taky v mapě na začátku článku.

13:30 Historické centrum

Odpočatí, posilnění…nastává nejlepší čas pro objevování malebných náměstí a skrytých uliček v historickém centru Florencie. Jako první se vydáme na náměstí Piazza della Repubblica, elegantní náměstí s barevným kolotočem, kde to žije až do večera.

Piazza della Repubblica florencie

Nedaleko odtud se nachází Fontana del Porcellino, bronzová socha kance, se kterou se pojí legenda. Pokud pohladíte divočáka po čumáku, prý se do Florencie jednou vrátíte. Nebo mu vložte minci do úst a něco si přejte – pokud spadne mince na mřížku ve spodní části fontánky, přání se vám vyplní.

14:00 Piazza della Signoria

Nejkrásnější náměstí ve Florencii? Určitě Piazza della Signoria, pomyslné srdce města s impozantním palácem Vecchio a Neptunovou fontánou.

V paláci Vecchio se odehrál pořádný kus florentské historie. Zajímavostí je, že středověkou pevnost navrhl Arnolfo di Cambio, stejný architekt jako katedrálu Santa Maria.

Piazza della Signoria

Palác dnes slouží jako muzeum, s bohatě zdobeným interiérem a kazetovými stropy. Můžete vystoupat 400 schodů až na věž Arnolfo a pokochat se dalším výhledem na město. Výhledů na Florencii totiž není nikdy dost. Zde najdete více informací o vstupném a otevírací době.

☞ Čtěte: Nejkrásnější místa ve Florencii.

15:00 Galerie Uffizi

Po pravé straně paláce Vecchio se nachází galerie Uffizi, slavné muzeum umění, které je 4. nejnavštěvovanějším muzeem v Itálii. A co vás tady čeká? Galerie Uffizi zahrnuje nejlepší sbírku italského renesančního umění na světě, které je zasazené v nádherných prostorách.

Piazza della Signoria florencie galerie uffizi

Později odpoledne už odešly největší davy a prohlídka bude o něco klidnější než dopoledne a během brzkého odpoledne. Galleria degli Uffizi je jedním z míst ve Florencii, kam byste si určitě měli zarezervovat vstupenku předem.

Prohlédněte si Zrození Venuše od Botticelliho, Zvěstování od Leonarda da Vinciho nebo Doni Tondo, jediný Michelangelovo obraz na plátně.

galerie uffizi florencie za 2 dny

Vstupné a otevírací doba galerie Uffizi

Vstupné do galerie Uffizi je 25 € (+ poplatek 4 € za rezervaci předem), snížené vstupné 2 € pro mladé ve věku 18-25 let (není potřeba být studentem) a vstup zdarma pro děti do 18 let a osoby s průkazem ZTP.

Otevřeno je denně kromě pondělí v následujících časech: úterý až neděle 8:15-18:30, v úterý do 17. prosince až do 22:00.

Rezervujte si vstupenky do galerie Uffizi.

Podvečer: Ponte Vecchio

Než se vydáme na nejznámější most ve Florencii, skočte na výborný sendvič do All’Antico Vinaio. Toto je neuvěřitelně populární občerstvení, které se dokonce jeden rok stalo nejvíce hodnoceným občerstvením na světě. Mají několik okének, ale přesto se tu tvoří fronty, které naštěstí ubíhají rychle. Dostanete se sem za 2 minuty uličkou mezi palácem Vecchio a galerií Uffizi.

galerie uffizi florencie

Posilnění se vydáme k Ponte Vecchio, mostu ze 14. století, pod kterým protéká řeka Arno. Je na večer, místní posedávají na hradbách podél řeky a popíjejí. Projdeme přes most, který tvoří spousta obchůdků se šperky (a spousta pouličních prodejců s cetkami) a pokračujeme doleva podél řeky.

ponte vecchio florencie

Západ slunce na Piazzale Michelangelo

Posledním místem na našem itineráři pro první den ve Florencii je Piazzale Michelangelo, ikonické náměstí s výhledem na Florencii. Za 20 minut se pohodovou procházkou kolem řeky a následně do kopce dostaneme na Piazzale Michelangelo (můžete jet taky autobusem C4 a poté jen vyjít kopec nahoru).

ponte vecchio florencie

Pokud máte dostatek času, vydejte se nahoru přes růžovou zahradu, která se rozprostírá na svazích. Přesnou polohu jsem vyznačila v mapě na začátku článku. Sedněte si na lavičku a kochejte se výhledem na město. Nebo se tu zastavte po cestě dolů jako my (zavírají ve 20:00).

růžová zahrada florencie
růžová zahrada florencie

Piazzale Michelangelo se nachází jen 5 minut nad zahradou. Je otevřené a přístupné ve dne i v noci. Samotné náměstí za vidění až tak nestojí, i když se uprostřed nachází kopie sochy Davida od Michelangela. Ten výhled ale za výstup rozhodně stojí.

Místní posedávají na schodech a všichni si užívají zapadající slunce nad Florencií. Je tu taky menší kavárna a spousta stánků s cetkami.

piazzale michelangelo florencie
piazzale michelangelo florencie

CO NAVŠTÍVIT A VIDĚT VE FLORENCII ZA DVA DNY

FLORENCIE ZA 2 DNY – ITINERÁŘ PRO 2. DEN

8:00 Galerie umění

Florencie je synonymem pro umění. Navštívit alespoň jednu galerii umění je tak téměř povinností. Pokud jste žádnou nestihli předchozí den, teď ráno je ideální doba, protože se zatím nenahrnuly největší davy.

Zde je několik tipů na nejlepší galerie umění ve Florencii:

 • Galerie Uffizi (pokud jste nestihli předchozí den) – zahrnuje nejlepší sbírku italského renesančního umění na světě, které je zasazené v nádherných prostorách. Galerie je jedním z míst ve Florencii, kam byste si určitě měli zarezervovat vstupenku předem.
 • Galerie Accademia s ikonickou sochou Davida od Michelangela, která je považována za ztělesní mužského ideálu krásy. Vzhledem k dlouhým frontám je určitě lepší udělat rezervaci předem, ať nejsou vstupenky vyprodané.
galerie accademia florencie
 • Palazzo Medici Riccardi, muzeum umění v paláci, který sloužil od 15. století rodině Medicejských.
 • Muzeum Bargello by nemělo uniknout žádnému milovníkovi umění. Uvnitř uvidíte největší sbírkou gotických a renesančních soch od italských mistrů (Michelangelo, Donatello, Verrochia a další).

Prohlídka každé z galerií zabere 2-3 hodiny, galerie Uffizi klidně ještě více.

11:00 Bazilika Santa Croce

Projděte si uličky Santa Croce a zastavte se v Pino’s Sandwiches. Tohle místo se nachází asi čtvrt hodinky chůze od galerie Accademia a určitě stojí za návštěvu, pokud si chcete dát nejlepší obložené panini nebo focaccia ve Florencii. Je tu pár míst k sezení a ceny jsou lidové.

Bazilika Santa Croce není jen tak ledajakou bazilikou. Jedná se totiž o největší františkánský kostel na světě, který je místem posledního odpočinku Michelangela, Galilea a dalších významných osobností.

Vstupné je placené, ale komplex je obrovský – za jednu cenu získáte vstup do baziliky, sakristie s medicejskou kaplí, Brunelleschiho kaple Pazzi, ambitů, muzea opery, krypty i pamětní kaple.

bazilika santa croce florencie

Vstupné a otevírací doba baziliky Santa Croce

Plné vstupné stojí 8 € a snížené vstupné 6 € (děti 12-17 let a studenti). Vstup zdarma mají děti do 18 let v doprovodu platících rodičů a osoby s průkazem ZTP včetně doprovodu.

Komplex je otevřený od pondělí do soboty v čase 9:30-17:30 a v neděli a o svátcích 12:30-17:45.

13:00 Santo Spirito

Od baziliky Santa Croce se vydáme na druhou stranu řeky do čtvrti Santo Spirito. Ta je známá svou bohémskou a uměleckou atmosférou, se zachovalými historickými budovami a malebnými uličkami.

Udržela si svůj tradiční charakter a je méně turistická než jiné části Florencie. Srdcem čtvrti je náměstí Piazza Santo Spirito, obklopené kavárnami, restauracemi a obchody.

santo spirito florencie

Je čas oběda a ve čtvrti Santo Spirito najdete spoustu možností, kam na jídlo. Od tradičních toskánských restaurací po moderní bistra, zdejší gastronomická scéna je bohatá a rozmanitá. Zde je několik našich tipů, kam na jídlo v Santo Spirito ve Florencii:

 • Gustapizza – výborná pizza za nízké peníze, v období oběda a večeře bývají fronty, ale pokud si vezmete pizzu s sebou, postupují rychle.
 • Trattoria 4 Leoni – oblíbená toskánská trattoria. Pro klidnější atmosféru zajděte vedle do Osteria Tripperia Il Magazzino.
 • Osteria Santo Spirito
 • Trattoria Giovanni
 • I’Brindellone (nutná rezervace)
 • Gelateria La Carraia jako sladká tečka na závěr.

Všechny tipy najdete taky v mapě na začátku článku.

Čtěte: Průvodce a užitečné tipy pro návštěvu Florencie.

santo spirito florencie

15:00 Palác Pitti a zahrady Boboli

Renesanční palác Pitti je největším palácem ve Florencii, který se rozprostírá na úpatí kopce Boboli ve čtvrti Santo Spirito. Interiéry paláce jsou bohatě zdobené a tematicky rozdělené do několika galerií a muzeí. Pokud máte rádi umění, palác Pitti by měl být určitě na vašem seznamu pro 2 dny ve Florencii.

palác pitti florencie
palác pitti florencie

Za palácem se rozprostírají rozlehlé zahrady Boboli, kam se platí vstupné zvlášť. Momentálně probíhá dlouhodobá rekonstrukce, takže jsou některá místa obehnaná páskou a nepřístupná (rok 2024). Stále se ale jedná o krásné zahrady, které poskytují klidné prostředí pro procházky, s nádhernými výhledy na město.

zahrady boboli

Palác Pitti a zahrady Boboli můžete navštívit nezávisle na sobě. Klidně tu můžete strávit celý den a stále budete mít co objevovat. Zahrady jsou opravdu rozlehlé a musíte jít relativně dlouho, než natrefíte na nějakou zajímavosti.

Vstupné a otevírací doba paláce Pizzi a zahrad Boboli

Součástí vstupenky do Palazzo Pitti je Palatinova galerie, Galerie moderního umění a Pokladnice velkovévodů. V sezóně a o víkendu a svátcích může být předem vyprodáno.

Palác je otevřený denně kromě pondělí v čase 8:15-18:30 (poslední vstup v 17:30).

Součástí zahrad Boboli jsou taky zahrady Bardini, které se nacházejí nedaleko. Za malou chvíli si o nich povíme víc. Navštivte zahrady Boboli a zahrady Bardini.

Ubytování Florencie 😴

ubytování florencie
Plus Florence

Čisté ubytování s bazénem a kompletním zázemím

ubytování florencie
c-hotels Diplomat

Stylový 4* hotel pár minut od nádraží i centra

Otevírací doba zahrad Boboli je následující:

 • Leden, únor, listopad, prosinec 8:15-16:30
 • Březen, říjen 8:15-17:30
 • Duben, květen, září, říjen 8:15-18:30
 • Červen až srpen 8:15-19:10
santo spirito florencie

18:00 Zahrady Bardini

Nedaleko paláce Pitti se nacházejí zahrady Bardini – asi čtvrt hodinky do kopce. Zahrady Bardini jsou menší než zahrady Boboli, ale jsou nádherné a poskytují výhledy na město včetně Duomo.

zahrady bardini florencie za 2 dny / co vidět ve florencii

Nejlepší období pro návštěvu je duben, kdy je zdejší pergola doslova obsypaná fialovými květy vistárie.

Sedněte si do zdejší kavárny a užijte si pohled na město. Perfektní zakončení dvoudenního pobytu ve Florencii.

zahrady bardini florencie za 2 dny / co vidět ve florencii

Vstupné a otevírací doba zahrad Bardini

Vstupenka do zahrad Bardini zahrnuje taky zahrady Boboli (viz předchozí bod). Kombinované vstupné vyjde na 10 €, snížené vstupné je 2 € pro mladé EHS do 25 let. Vstup zdarma mají děti do 18 let a osoby s průkazem ZTP. Každou první neděli v měsíci mají vstup zdarma všichni bez rozdílu věku.

Navštivte zahrady Bardini a zahrady Boboli.

Zahrady jsou otevřené denně kromě pondělí v čase 10:00-19:30.

zahrady bardini florencie za 2 dny / co vidět ve florencii

Kde se ubytovat při návštěvě Florencie na 2 dny?

 • hu Firenze Camping in Town: Ubytování v bungalovech s koupelnou i parkováním zdarma, skvělá cena a dostupnost do centra
 • Art Hotel Museo: Moderní 4* hotel s bazénem na kraji Florencie
 • c-hotels Diplomat: Stylový hotel s výbornou dostupností pár minut od vlakového nádraží a centra
 • Plus Florence: Příjemné ubytování v soukromých nebo společných pokojích, bazén, fitness, střešní terasa

Ubytování Florencie 😴

ubytování florencie
hu Firenze Camping in Town

Bungalovy s vlastní koupelnou a parkováním

ubytování florencie
Art Hotel Museo

Moderní 4* hotel s bazénem na kraji Florencie

Jak si užít Florencii za 2 dny?

 • Vezměte si pohodlnou obuv – čekají vás dlážděné uličky, kterými proudí davy lidí. Navíc čtvrti na jih od řeky jsou dost kopcovité.
 • Zajděte na výborný obložený sendvič do All’Antico Vinaio kousek za náměstím Piazza della Signoria. Nebo si objednejte tradiční pizzu v Gustapizza. Chutnají skvěle a stojí pár korun. Jen je dobré se vyhnout času kolem oběda a večeří, protože fronty tu jsou hodně dlouhé.
 • Léto nebo zima, italské gelato musíte vyzkoušet, i kdyby bylo lehce nad nulou. Nejlepší gelato dělají například v Gelateria La Carraia, Gelateria Della Passera, Gelateria Edoardo na Piazza Duomo nebo Vivoli. I na nejlepší gelato se ve Florencii stojí fronty.
 • Vystoupejte na Piazzale Michelangelo, do zahrad Bardini nebo k bazilice San Miniato a užijte si pohled na nezaměnitelné panorama Florencie.
 • Projděte si Florencii večer, kdy to na náměstí Piazza della Repubblica žije a centrum je krásně nasvícené.
 • Podívejte se, zda vám nepřinese úsporu turistická karta Firenzecard.
zahrady bardini florencie za 2 dny / co vidět ve florencii

Nejlepší rezervační zdroje pro návštěvu Florencie

Přes Booking.com hledáme veškeré ubytování. Jedná se o největší ubytovací portál na světě a najdete tu vše od moderních hotelů, útulných penzionů po přímořské vily.

Get Your Guide je obrovský rezervační systém pro nákup vstupenek, výletů s průvodci a nejrůznější aktivity. Na jednom místě si můžete přečíst zkušenosti ostatních cestovatelů a zarezervovat lístky do Vatikánských muzeí, plavbu lodí po Dunaji nebo pouštní safari v Dubaji.

Pokud si plánujete půjčit auto v Toskánsku, nejlepší zkušenost máme s Rentalcars.com, kde mají nejširší nabídku vozů za dobré ceny. Pojištění a storno zdarma je v ceně.

Toto bylo naše tipy, co vidět ve Florencii za dva dny. Máte dotaz? Rádi ho zodpovíme v komentáři níže. Šťastnou cestu!

Naplánujte si svou cestu snadno a rychle. Pokud si něco koupíte prostřednictvím našich odkazů, získáme malou provizi. Vy neplatíte nic navíc. Děkujeme!

Více informací o Itálii

TOSKÁNSKO: Inspirujte se nejkrásnějšími místy ve Florencii. Plánujete prozkoumat celé Toskánsko? Sepsali jsme naše tipy, co navštívit v Toskánsku včetně mapy. Zde jsou nejlepší místa k návštěvě v Pise.

ŘÍM: Zde je seznam nejkrásnějších míst v Římě. Vytvořili jsme taky podrobný itinerář pro 3 dny v Římě.

SEVERNÍ ITÁLIE: Zde je itinerář a mapa trasy pro 2 dny v Benátkách. Podívejte se na nejkrásnější místa, co navštívit ve Veroně. Nebo si užijte nádhernou dovolenou u Lago di Garda. Inspirujte se tipy na památky a zajímavosti, co navštívit v Bologni.

ITÁLIE: Inspirujte se nejkrásnějšími místy v Itálii.

Čtěte ještě více tipů o cestování v Itálii.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *