Kam v Anglii? 24 tipů na nejkrásnější místa, co navštívit v Anglii (+ tipy a mapa)

nejkrásnější místa, co navštívit v Anglii

Anglie je rozmanitý region Spojeného království se spoustou zajímavostí, které stojí za to vidět, dělat a prozkoumat. Od dechberoucích přírodních památek, historických míst starých tisíce let po malebný anglický venkov. Dnes si ukážeme ta nejkrásnější místa a památky, co navštívit v Anglii. Přiložíme taky mapu pro snadnější sestavení itineráře Anglie.

Nejkrásnější místa, památky a zajímavosti, co navštívit v Anglii

Je tolik skvělých věcí, co můžete dělat v Anglii. Projděte se podél bílých útesů Dover v hrabství Kent, prozkoumejte prehistorickou památku Stonehenge nebo navštivte Lake District a pokochejte se dechberoucími výhledy na zelená údolí. Anglie je taky domovem krásných měst plných historie včetně Londýna, Bath, Yorku nebo Oxfordu.

Pojďme se podívat na to, co musíte v Anglii vidět a zažít: 

Londýn

Hlavní město Anglie i celé Velké Británie nemůže chybět na seznamu, co vidět v Anglii.

Londýn je jedno z nejrozmanitějších měst na světě, kde každá čtvrť má svou jedinečnou atmosféru. Je to město s bohatou historií, která sahá až do roku 50 našeho letopočtu, kdy Londýn založili Římané.

DLR londýn

V Londýně se pokocháte světoznámým uměním a vaše chuťové pohárky se zaradují při ochutnávání specialit z celého světa.

Navštivte Tower of London, Westminster Abbey nebo St Paul’s Cathedral, projděte se přes Tower Bridge a promenádu kolem Temže až k Westminsterskému paláci nebo se pokochejte výhledem na Londýn z London Eye či mrakodrapu Shard.

Čtěte více tipů, co vidět v Londýně nebo si sestavte svůj itinerář pro návštěvu Londýna.

Oxford

Oxford je jedním z nejkrásnějších měst, co navštívit v Anglii. S bohatou historií a úžasnou architekturou, ze které doslova přechází zrak. Nachází se nedaleko Londýna a představuje tak jeden z nejoblíbenějších denních výletů v okolí Londýna.

oxford - Výhled na Oxford z kostela Panny Marie / nejkrásnější města v Anglii
Výhled na Oxford z kostela Panny Marie / nejkrásnější města v Anglii

Oxford je taky sídlem některých z nejprestižnějších univerzit na světě. Projděte se po kampusu Christ Church College nebo Magdalen College, navštivte Oxford Castle s vězením nebo si jen užívejte procházku v upravených ulicích Oxfordu, které lemují divadla, galerie a hudební podniky.

Nejlepší výhled na Oxford zažijete z věže kostela Panny Marie naproti knihovně Radcliffe Camera.

Muzea v Oxfordu jsou plná zajímavých artefaktů z celého světa. Ashmolean Museum představuje starověké umění a artefakty, zatímco v Pitt Rivers Museum se nachází eklektická řada předmětů shromážděných bývalými členy univerzity.

Cambridge

Měli jsme tu Oxford, takže tu nemůže chybět ani Cambridge.

Cambridge je ideálním místem pro milovníky kultury a historie. Díky dlážděným uličkám, neuvěřitelné architektuře a nádherným výhledům na řeku má Cambridge zasloužené místo v seznamu nejkrásnějších měst v Anglii i celé Velké Británii.

Pohled na King's College Chapel Cambridge / Nejkrásnější města v Anglii
Pohled na King’s College Chapel / Nejkrásnější města v Anglii

Je domovem světoznámých univerzit včetně Trinity College, King’s College a St John’s College, které můžete objevovat klidně celý den.

V Cambridge se můžete projet po řece Cam nebo navštívit slavný Most vzdechů. Milujete umění? Pak vám nesmí ujít Fitzwilliamovo muzeum s rozsáhlou sbírkou umění z celého světa.

Seven Sisters

Seven Sisters se nachází v Sussexu, největším anglickém hrabství. Bílé křídlové útesy, které jsou domovem řady vzácných druhů rostlin a živočichů. A ty výhledy odtud? To se nedá popsat slovy, to musíte vidět. Už William Turner a John Constable pěli na Seven Sisters ódy ve svých dílech.

Seven Sisters / Přírodní památky v Anglii
Seven Sisters / Přírodní památky v Anglii

Útesy Seven Sisters dostaly své jméno díky charakteristickému tvaru – skládají se totiž ze sedmi výrazných vrcholů, z nichž každý je oddělen ponorem neboli “sestrou”.

Seven Sisters leží mezi městy Seaford a Eastbourne. Přímo nad útesy vede stezka, ze které si užijete fantastické výhledy.

Brighton

Brighton je známý svými nádhernými plážemi, jedinečnou kulturou a rušným nočním životem. Je oblíbeným cílem místních obyvatel i zahraničních turistů (z Londýna jste tu vlakem za hodinku).

Brighton Pier / co navštívit v Anglii
Brighton Pier / co navštívit v Anglii

Projděte se po slavném molu Brighton Pier, odkud je krásný výhled na město, nebo prozkoumejte ulici The Lanes s úzkými dlážděnými uličkami plnými nezávislých obchodů a restaurací.

Jen kousek odtud leží Královský pavilon – extravagantní palác, který byl kdysi domovem krále Jiřího IV. Podobné místo byste asi v celé Anglii nečekali.

Královský pavilon Brighton / co navštívit v Anglii
Královský pavilon Brighton / co navštívit v Anglii

Za jedním z nejkrásnějších výhledů ve městě se vydejte do přístavu West Marina, kde můžete fotografovat západ slunce nebo pozorovat surfaře brázdící vlny při východu slunce. Mezi další skvělá místa, která stojí za to navštívit, patří moderní věž Brighton i360 nebo barevné plážové chatky u Hove Lawns.

Bílé útesy doverské

Bílé útesy v Doveru jsou známější příbuzný Seven Sisters. Nacházejí se na samém okraji Anglie, kde se stýká Anglie s Lamanšským průlivem. Majestátní útesy dosahují výšky téměř 100 metrů.

Bílé útesy doverské / přírodní památky v Anglii
Bílé útesy doverské / přírodní památky v Anglii

Výhledy z útesů jsou fantastické, zejména za jasného počasí, kdy je v dálce vidět francouzské pobřeží. Bílé útesy v Doveru inspirovaly celé generace básníků, malířů a hudebníků a staly se ikonickým symbolem Anglie.

Dnes jsou Bílé útesy v Doveru jedním z nejnavštěvovanějších míst v Anglii. Útesy prozkoumejte pěšky nebo se nechte přepravit trajektem z Doveru do Calais a kochejte se výhledem z dálky.

Cantenbury

Kdo by neznal Canterburské povídky, které si poutníci vyprávějí při své cestě do Cantebury. Kouzelné městečko Cantebury ale stojí za vidění nejen díky povídkám od Geoffreyho Chaucera.

Canterbury je jedno z nejstarších měst v Anglii, které se nachází v hrabství Kent. Právě tady se odehrávaly významné události britské historie.

Cantenbury / nejkrásnější města v Anglii
Cantenbury / nejkrásnější města v Anglii

Při návštěvě Canterbury si prohlédněte některé z jeho nejznámějších památek, např. ikonickou katedrálu v Canterbury, která je jednou z nejstarších a nejvýznamnějších katedrál v Anglii. Mezi další památky, které musíte vidět, patří celé historické centrum a zřícenina opatství svatého Augustina.

Leeds Castle – Kam v Anglii

Návštěvu Canterbury nebo útesů v Doveru můžete spojit s návštěvou Leeds Castle. Středověkého anglického hradu, který je skvěle udržovaný. Leeds Castle je obklopený vodou a rozlehlým anglickým parkem se spoustou stezek.

Leeds Castle Anglie
Leeds Castle

Stonehenge

Stonehenge je jedním z nejznámějších míst, co vidět v Anglii. Nachází se kousek od Salisbury v hrabství Wiltshire.

Stonehenge představuje starobylý kamenný monument, který pochází z doby přibližně 3000 let před naším letopočtem. Pro pravěké obyvatele měl duchovní význam a dodnes je opředený řadou mýtů.

Stonehenge / nejkrásnější památky v Anglii
Stonehenge / nejkrásnější památky v Anglii

Tajemné kameny můžete prozkoumat od plotu. Bohužel se nedostanete přímo k nim, ale to je pochopitelné vzhledem k jejich významu. Na místě se nachází taky skvělé interaktivní muzeum, které vám poskytne další informace o historii Stonehenge.

Jurassic Coast

Jurské pobřeží je 153 km dlouhý úsek pobřeží na jižním pobřeží Anglie, který se táhne od Exmouthu v Devonu po Studlandský záliv v Dorsetu. Pobřeží zahrnuje horniny staré 185 milionů let, v nichž se nacházejí zkameněliny z období triasu, jury a křídy. Odtud taky pramení jeho název.

Durdle Door v Jurassic Coast / nejkrásnější místa v Anglii
Durdle Door v Jurassic Coast / nejkrásnější místa v Anglii

A jaká místa si nenechat na Jurasic Coast ujít? Navštivte fosilní pláž v Lyme Regis, vápencový oblouk Durdle Door nebo si užijte nádherný výhled na záliv Lulworth Cove. Projděte se kolem pobřeží po turistické stezce nebo se vykoupejte na jedné z pláží.

Dartmoor National Park

Národní park Dartmoor je krásná oblast vřesovišť v jižní části Anglie. Národní park má rozlohu 954 km a je plný nekonečných výhledů, starobylých památek, divokých poníků a klidných vesnic.

Dartmoor National Park / co vidět v Anglii
Dartmoor National Park / co vidět v Anglii

Nejlepším způsobem, jak Dartmoor prozkoumat, je vydat se na pěší túru po jedné z turistických stezek, které lemují tóry různých velikostí. Nebo nasedněte na kolo a projeďte se zdejší krajinou.

Mezi místa, která musíte navštívit, patří malá vesnička Widecombe-in-the-Moor, Castle Drogo – edwardiánský hrad stojící vysoko na vrcholu kopce s nádherným výhledem – a přehrada Burrator Reservoir, kde se můžete projet na lodi.

Penwith Heritage Coast

Pobřeží Penwith Heritage Coast se nachází v Cornwallu a ohromí vás přírodními krásami a bohatým kulturním dědictvím. Pobřeží se táhne podél rozeklaných útesů od St Ives po Land’s End.

Minack Theatre Penwith Heritage Coast / co navštívit v Anglii
Minack Theatre Penwith Heritage Coast / co navštívit v Anglii

Nenechte si ujít návštěvu Minack Theatre, divadla pod širým nebem, které je vytesané do žulové skály s nádherným výhledem na moře. Dalším oblíbeným místem je Land’s End. Jak už napovídá název, jedná se o symbolické místo, které bylo kdysi považované za konec světa.

Nebo se projděte po jedné z malebných rybářských vesniček, které lemují pobřeží.

Land's End Cornwall / co navštívit v Anglii
Land’s End Cornwall / co navštívit v Anglii

Tintagel Castle

Na poloostrově Cornwall ještě zůstaneme. Tintagel Castle je ikonický hrad na vrcholu útesu s výhledem na moře. Právě zde byl podle legendy počat král Artuš a mnoho návštěvníků sem přichází pátrat po skrytých tajemstvích, která se pojí s historií hradu.

Tintagel Castle / nejkrásnější památky v Anglii
Tintagel Castle / nejkrásnější památky v Anglii

Valley of Rocks

Valley of Rocks je tak trochu skrytým tajemstvím Anglie, které by si zasloužilo rozhodně víc pozornosti. Úzké údolí na severním pobřeží národního parku Exmoor, kde se nachází jedinečná krajina skalních útvarů a vápencových útesů.

Valley of Rocks při západu slunce / nejkrásnější místa v Anglii
Valley of Rocks při západu slunce / nejkrásnější místa v Anglii

Kolem vede nenáročná stezka, ze které si užijete dechberoucí výhledy nebo můžete pozorovat divoká zvířata včetně divokých koz, poníků a ptáků.

Bath – kam v Anglii

Bath je město v anglickém hrabství Somerset. Je proslulé svou úžasnou georgiánskou architekturou a lázněmi postavenými Římany, od nichž je odvozený název města.

Římské lázně v Bath / co navštívit v Anglii
Římské lázně v Bath / co navštívit v Anglii

Celé město je doslova protkané krásnými budovami, parky a zajímavostmi, které vás nutí zastavovat na každém rohu. Nenechte si ujít návštěvu Římských lázní, kde si můžete prohlédnout starověké lázně, které jsou stále plné horkých přírodních pramenů. Hned naproti stojí nádherné středověké opatství.

Projděte se po nákupní ulici Milsom Street nebo po mostě Pulteney Bridge, který lemují obchody s barevnými výlohami. Ten nejlepší výhled na město si užijete z Alexandra Park, který se nachází jižně od řeky Avon.

Cotswolds

Cotswolds je nádherná oblast zvlněných kopců na jihu Anglie. Je plná půvabných vesniček, krásných zahrad, historických památek a malebných hospůdek. Pokud chcete zažít pravý anglický venkov, zamiřte sem.

Castle Combe v Cotswalds / co navštívit v Anglii
Castle Combe v Cotswalds / co navštívit v Anglii

Cotswolds je skvělým místem pro odpočinkový útěk od městského života. Vydejte se na nenáročnou procházku po některé z turistických stezek nebo nasedněte na kolo a prozkoumejte místní vesnice. Vychutnejte si odpolední čaj v jedné z mnoha čajoven nebo si dejte pivo v hospodě a nasávejte přitom tradiční atmosféru.

Mezi nejkrásnější vesnice v Cotswolds patří Bouton-on-the-Water, Cirencester, Bibury, Broad Campden, Chipping Campden a Castle Combe.

Statford-upon-Avon

Stratford-upon-Avon je známým rodištěm Williama Shakespeara. Pokud jste jeho fanoušky, zajděte do Královského Shakespearovo divadla, které vypráví jeho příběh. Nebo se jen procházejte v historických uličkách, které lemují cihlové domy plné obchůdků a restaurací či se projeďte lodí po řece Avon.

Peak District National Park

Peak District je národní park v srdci Anglie, který se nachází mezi Manchesterem a Sheffieldem. Je to oblast s nádhernou přírodou, kopci, drsnými vřesovišti a fantastickými výhledy.

Peak District National Park / co navštívit v Anglii
Peak District National Park / co navštívit v Anglii

V Peak District je spousta míst k prozkoumání, od procházek klidnými údolími až po výšlapy na strmé vrcholy. Navštivte Bakewell, kde se konají tradiční trhy a vynikající koláče, nebo Dovedale s úžasnými vápencovými roklemi.

Celá oblast je doslova prošpikovaná jeskyněmi a úžasnými výhledy – mezi nejkrásnější místa v Peak District patří Mam Tor, Bamford Edge, Thor’s Cave nebo výhled na přehradu Derwent Dam.

York

York je krásné město na severu Anglie plné historie a nádherné architektury. Ve městě se nacházejí jedny z nejzachovalejších středověkých hradeb v Evropě a mnoho historických památek včetně York Minster, největší gotické katedrály v severní Evropě.

katedrála v Yorku / nejkrásnější památky v Anglii
katedrála v Yorku / nejkrásnější památky v Anglii

Historické památky Yorku si nejlépe prohlédnete pěšky – projděte se po The Shambles, jedné z nejstarších ulic v Británii, kterou stále lemují dřevěné budovy ze 14. století, navštivte Barley Hall, a obdivujte Cliffordovu věž, kterou nechal v roce 1068 postavit Vilém Dobyvatel.

The Shambles brzy ráno

Yorkshire Dales National Park

Přesouváme se severozápadně od Yorku, kde se rozprostírá národní park Yorkshire Dales.

Dechberoucí krajina posetá historickými hrady, vápencovými jeskyněmi a nádhernými výhledy. Oblast je plná zajímavých turistických stezek včetně oblíbené výzvy Three Peaks Challenge, při níž můžete zdolat některé z nejvyšších hor Anglie – Ingleborough, Whernside a Pen-y-Ghent.

Malham Cove / co vidět v Anglii
Malham Cove / co vidět v Anglii

Pokud máte na Yorkshire Dales jen jeden den, doporučuji navštívit přírodní rezervaci Malham Tarn, kde se nachází vápencový amfiteátr Malham Cove, vodopád Janet’s Foss a vápencová rokle Gordale Scar. Všechna místa v docházkové vzdálenosti od sebe.

Další možností jsou kaskádovité vodopády Aysgarth nebo průsmyk Buttertubs Pass s dechberoucím výhledem na národní park.

Chester – kam v Anglii

Chester se nachází na severozápadě Anglie. A není to jen tak ledajaké město. Podle propočtů vědců byl totiž Chester vyhlášený jako nejkrásnější město vůbec. Žádný Bath, Londýn, Řím nebo Paříž. To už zní jako pořádný důvod k návštěvě nebo ne?

Chester - Hodinová věž na Eastgate Street / co navštívit v Anglii
Hodinová věž na Eastgate Street

A co si nenechat ujít v Chesteru? Projděte si celé historické centrum s hrázděnými domy a viktoriánskými arkádami, které se rozprostírá kolem pěší třídy Eastgate Street. Pokračujte až k nádherné středověké katedrále a navštivte městské hradby, které jsou jedny z nejzachovalejších v Británii a umožňují skvělou procházku starým centrem města.

Manchester

Manchester je moderní město na severozápadě Anglie. Je známé svou živou kulturou, fantastickou architekturou a průmyslovým dědictvím.

V Manchesteru je spousta možností, co dělat a co vidět, takže se během svého pobytu rozhodně nebudete nudit. Začněte tím, že si prohlédnete některé ze známých památek, jako je například manchesterská radnice nebo tzv “Královna severu” – Manchesterská katedrála. Historické budovy tu ostře kontrastují s moderní zástavbou.

Manchester / nejkrásnější města v Anglii
Manchester / nejkrásnější města v Anglii

Projděte se po Oxford St lemované univerzitními budovami (závan Oxfordu v Manchesteru) nebo po promenádě The Quays s ultramoderními mrakodrapy. Navštivte muzeum vědy nebo se večer zajděte pobavit do jedné z mnoha restaurací a barů.

Liverpool

Liverpool je živé město ležící na břehu řeky Mersey v severozápadní Anglii. Liverpool známe všichni jako rodiště Beatles (mají tu dokonce svoje muzeum). Nabízí toho ale mnohem víc z kultury, historie i moderních atrakcí.

Při prohlídce Liverpoolu si určitě prohlédněte některé z jeho ikonických památek, jako je Albert Dock nebo stadion Anfield. Další den můžete strávit prohlídkou butiků, galerií a restaurací v Liverpool One nebo se projít po bohémské čtvrti Ropewalks, kde si nenechte ujít Chinatown s obrovskou vstupní bránou.

Royal Albert Dock / co navštívit v Anglii
Royal Albert Dock / co navštívit v Anglii

Pro ty, kteří hledají zábavu na noc, je v Liverpoolu na výběr spousta barů a klubů, od tradičních hospod až po střešní bary s nádherným výhledem na celé město.

Lake District National Park

Jak už napovídá název, Lake District je doslova protkané nádhernými jezery, ale taky horami a údolími, které dohromady tvoří jednu z nejkrásnějších oblastí v Anglii. Pokud milujete přírodu, budete z Lake District nadšení.

Projeďte se lodí po jednom z mnoha jezer nebo navštivte některé z kouzelných městeček a vesnic s kamennými domy. Můžete také podniknout pěší túru na některý z vrcholů a pokochat se úžasným výhledem z vrcholu nejvyšší hory Anglie Scafell Pike.

Cestou na Scafell Pike Lake District / co vidět v Anglii
Cestou na Scafell Pike Lake District / co vidět v Anglii

Žádná návštěva Lake District se neobejde bez zastávky ve Windermere – největším jezeře v Anglii, kde se nachází jeden z nejkrásnějších výhledů v okolí. Vydejte se na procházku po promenádě nebo na výlet některou z historických parních lodí.

Pokud vás baví krásná příroda a fotografování, doporučuji kouknout na pár videí od mého oblíbeného krajinářského fotografa, která jsou točená právě v Lake District.

Co navštívit a vidět v Anglii – mapa

JAK POUŽÍVAT TUTO MAPU: Výše najdete podrobnou mapu s tipy, co navštívit v Anglii. Kliknutím do levé horní části mapy uvidíte samostatné vrstvy s vyznačenými místy. Můžete skrýt a zobrazit různé vrstvy nebo kliknutím na ikony na mapě zobrazit názvy míst, která zmiňuji v průvodci o Anglii. Pokud si chcete mapu uložit, označte jí hvězdičkou. Pro větší verzi klikněte na ikonu v pravém horním rohu.

Co ochutnat v Anglii? Jaké je anglické národní jídlo a co pijí Angličané?

Rádi byste si pochutnali na tradiční anglické kuchyni? Vyzkoušejte fish and chips, bangers and mash (klobásky podávané s bramborovou kaší), shepherd’s pie (masový koláč z mletého jehněčího masa) a roastbeef. V celé zemi si můžete pochutnat také na mnoha sýrech lokální výroby, jako je Cheddar, Cheshire a Wensleydale.

Bangers and mash

Anglická snídaně se často skládá ze slaniny, vajec (smažených nebo míchaných), párků, fazolí, toastů a hub. Obvykle se podává s čajem nebo kávou.

Asi vás nepřekvapí, že nejoblíbenějším nápojem v Anglii je čaj. Angličané rádi pijí šálky horkého čaje po celý den. V posledních letech je taky stále populárnější řemeslné pivo a regionální cidery, jako je scrumpy nebo perry.

Jak se dopravovat po Anglii?

Vlaky a autobusy

Po Anglii se nejlépe cestuje vlakem. Země má rozsáhlou síť železničních spojů, které spojují velká města a obce, a usnadňují tak cestování mezi různými oblastmi. Navíc výhledy z vlakových oken jsou o mnohem zábavnější než výhledy z autobusu.

Vlakové spoje hledejte na nationalrail.co.uk. Další možností je BritRail Pass – jízdenka, se kterou získáte možnost neomezeného cestování vlakem po celé Velké Británii.

Vlaky doplňují autobusy, které představují levný a pohodlný způsob cestování. Na delší vzdálenosti hledejte spoje přes autobusové přepravce National Express nebo Megabus. V obou případech se vyplatí rezervovat předem, abyste si zajistili nejlepší cenu.

Na Omio.com pak najdete autobusové a vlakové spoje na jednom místě.

Půjčení auta v Anglii

Raději byste poznali Anglii po vlastní ose? Půjčení auta je jednou z nejoblíbenějších možností, jak prozkoumat nejkrásnější místa v Anglii. Jste svým pánem a dostanete se téměř do každého koutu země.

Mým doporučením je porovnat nabídky autopůjčoven a získat tak nejlepší služby za nejnižší cenu. Jen pozor na to, že se ceny mezi jednotlivými autopůjčovnami mohou lišit. Z naší zkušenosti nabízí nejlepší ceny a nejširší nabídku Rentalcars.com.

Půjčení auta je jednoduché. Základním pravidlem je rezervovat s dostatečným předstihem (zvlášť, pokud chcete auto s automatickou převodovkou). Stačí vyplnit údaje a při převzetí se prokázat občanským průkazem a řidičským průkazem (občané EU/EHP nepotřebují mezinárodní řidičský průkaz). Součástí ceny je taky pojištění a storno zdarma.

Místo vyzvednutí si zvolíte při rezervaci vozu.

Upozornění: Silniční pravidla jsou tady jiná než ve většině Evropy. Ve Velké Británii (i sousedním Irsku) se totiž jezdí v levém pruhu a volant máte na pravé straně. Veškeré vzdálenosti jsou taky uvedené v mílích za hodinu.

Shaftesbury

Jaké jsou tipy pro hledání ubytování v Anglii?

V Anglii i ve Skotsku jsme si vyzkoušeli téměř všechny možnosti ubytování – od hotelů, penzionů až po spaní ve stanu mezi ovcemi.

Pokud plánujete cestu do Anglie, rezervujte hotelový pokoj s dostatečným předstihem (především v hlavní sezóně). Ubytování se rychle plní a ty nejlepší hotely bývají brzy obsazené.

A co takhle ubytování v menším penzionu se snídaní? Je to skvělý způsob, jak poznat místní pohostinnost a zúčastnit se aktivit, jako jsou hospodské kvízy.

Pokud máte omezený rozpočet, hostely jsou často cenově nejvýhodnější volbou (pokud si nevezete vlastní stan). Mnohé z nich nabízejí pokoje ve stylu noclehárny, které jsou ideální pro turisty s batohem na zádech.

Warwickshire

Zaujalo vás ubytování v kempu? Ujistěte se předem, zda kemp nemá nějaká zvláštní pravidla, ať nejste překvapení na místě.

Ubytování rezervujeme přes Booking.com, kde je nabídka ubytování v Anglii nejširší. Můžete si vyfiltrovat hotely, penziony, hostely nebo kempy a zadat další požadavky (snídaně v ceně, bazén, ubytování vhodné pro rodiny, hodnocení apod.).

Pokud cestujete alespoň dvakrát ročně kdekoliv po světě, sbírají se vám body do programu Genius, se kterým pak můžete získat slevy na další ubytování. Úroveň Genius uvidíte hned vedle svého jména (Booking vám slevu automaticky nabídne).

Toto byly naše tipy na nejkrásnější místa, památky a zajímavosti, co navštívit v Anglii. Máte dotaz? Rádi ho zodpovíme v komentáři níže. Šťastnou cestu!

Více informací o Velké Británii

LONDÝN: Čtěte více o tom, co navštívit v Londýně. Abychom vám pomohli naplánovat vaší cestu, vytvořili jsme 3 denní itinerář Londýna. V samostatném článku sdílíme tipy, co dělat v Londýně s dětmi nebo jak ušetřit v Londýně.

EDINBURGH: Podívejte se na našich 25 tipů, co navštívit v Edinburghu (+ další užitečné informace a tipy pro vaší cestu) a kde se ubytovat v Edinburghu.

SKOTSKO: Skotsko je jednou z nejkrásnějších oblastí Velké Británie – zde je seznam zajímavostí, co vidět ve Skotsku včetně mapy a užitečných informací.

2 názory na “Kam v Anglii? 24 tipů na nejkrásnější místa, co navštívit v Anglii (+ tipy a mapa)”

  1. Ahoj, teda… Jako, no… Já nemám slov, tenhle článek je prostě perfektní! A nejlepší na tom všem je ta mapka!
    Děkuju za tenhle článek..🍀

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *