Jak levně cestovat po Evropě? 30+ užitečných tipů

jak levně cestovat po Evropě

Seznamte se s užitečnými tipy, jak levně cestovat po Evropě, a přesto si užít dovolenou, na kterou budete ještě dlouho vzpomínat…v to nejlepším samozřejmě :).

Možná vás napadá, jak je možné, že někteří kolem vás tak často cestují. Víc peněz? Víc štěstí?

Většinou se za tím skrývá něco úplně jiného – ODVAHA.

  • Odvaha hledat způsoby, jak levně poznávat svět.
  • Odvaha vycestovat i přesto, že se budete muset spolehnout jen sami na sebe.
  • Odvaha stát čelem situacím, kdy se budete snažit rukama nohama dorozumět, protože na to vaše slovní zásoba nebude stačit (a ve finále se líp dorozumí váš partner, který umí anglicky jen Hello 😃).

A právě v takových situacích vznikají ty nejlepší historky. Cestování na vlastní pěst je o vykročení z vlastního komfortu a o zábavě, kterou si díky tomu užijete.

A k tomu se vám budou hodit tipy na levné cestování, protože o tom cestování na vlastní pěst taky je. Jste tvůrci vlastní dovolené a můžete si jí udělat tak levnou/drahou, jak jen chcete. Jak začít levně cestovat?

PRŮVODCE LOWCOST CESTOVÁNÍM

  • Kam a kdy vyrazit
  • Jak ušetřit na ubytování
  • Jak ušetřit na dopravě
  • Jak ušetřit na jídle
  • Jak ušetřit na atrakcích
  • Jak cestovat levně po celém světě

Jak levně cestovat po Evropě: MÍSTO A ČAS

1. Jeďte mimo sezónu

Většina turistů volí automaticky pro cestování hlavní sezónu v létě. Koho ale lákají dlouhé fronty u památek, chůze po rozpálených dlažebních kostkách a davy lidí?

Dává smysl, že obchodníci chtějí během letních měsíců vydělat co nejvíce. Ceny v restauracích a na atrakcích atakující horní příčky víc než teplotní rekordy Klementinum. Částka, kterou vynaložíte v hlavní sezóně za ubytování, by vám stačila mimo sezónu na ubytování i letenky. A ještě by vám zbylo na místní speciality.

Navíc v srpnu probíhají v jižních státech siesty. Dvou až tří týdenní dovolené, kdy se třeba Italové ve velkém přemísťují na Sicílii a do dalších příměstských lokalit. Co to znamená pro vás? K moři si raději vyberte jiné měsíce než srpen, protože to tu bude Ital na Italovi a ceny za ubytování rostou úměrně k počtu Italů.

Některé restaurace a obchůdky mohou být v srpnu zavřené.

Jaká je nejlepší doba pro cestování?

Co z toho všeho plyne? Vydejte se do hlavních turistických oblastí na jaře nebo z kraje podzimu. Počasí je fajn, turistů je méně a ceny jsou nižší.

A pokud nelpíte na teplém počasí, vyrazte v zimě. Ceny letenek jdou strmě dolů a především v jižní státech, jako je Řím, Neapol nebo Barcelona si často užijete příjemné, téměř jarní počasí.

Nebo co teprve vánoční Londýn či Vídeň nebo liduprázdné Bellagio či Varenna na jezeře Lago di Como, které jsou v létě přeplněné turisty?

Varenna, Lago di Como

2. Zdržte se déle na jednom místě

Řada hotelů a penzionů poskytuje slevu za vícedenní ubytování. A ta sleva je ještě vyšší, když se nejedná o hlavní sezónu.

Možná chcete stihnout během dovolené co nejvíce míst. Na druhou stranu si při delším pobytu dané místo pořádně užijete a objevíte místa, která byste jinak objevit nestihli. Ochutnáte místní kuchyni a nasajete místní kulturu.

3. Navštivte menší města

Všichni vidíme v televizi, časopisech nebo filmech ta ikonická města a sníme, že je uvidíme naživo. Sníme o tom, že stojíme pod Eiffelovkou, účastníme se jednání britské vlády ve Westminsterském paláci nebo lapáme po dechu nad mohutností Kolosea. Čím známější město, tím více turistů a tím taky vyšší ceny.

Co takhle občas navštívit menší město? Typickým příkladem je Milano vs. Bergamo. Bergamo je jedním z letišť pro Milano. Většina turistů se tady ani neohřeje, nasedne na autobus a za hodinu už stojí před slavnou katedrálou Duomo. Nechápejte mě špatně, Miláno je nádherné, ale stejně krásné je i Bergamo jen kousek odtud.

Duomo v Bergamu
Duomo v Bergamu

4. Objevujte nejlevnější země Evropy

Neopomíjejte nejlevnější země Evropy – střední a východní Evropu. Proč? Ubytování je levnější, doprava je levnější, jídlo je levnější

To, že většina turistů směřuje na vyspělý západ, neznamená, že země východně od nás nestojí za návštěvu. Česko nevyjímaje. Protože i u nás to stojí za to.

Možná se ptáte, co navštívit směrem na východ od nás. Všichni slyšíme o tulipánech v Amsterdamu, hospůdkách v Dublinu, katedrále v Barceloně, ale už toho tak moc nevíme o východu.

Zde je několik našich tipů: Pokud milujete pěší turistiku jako my, na Slovensku si budete připadat jako v ráji – Vysoké Tatry, Nízké Tatry nebo Malá Fatra. Nebo v Rumunsku, které mnozí přirovnávají k evropskému Tibetu. Pláže a teplé počasí si užijete v Albánii nebo v Černé hoře. Za kulturou můžete vyrazit do Budapešti. Ta jejich Rybářská bašta a parlament jsou dechberoucí.

jak levně cestovat po Evropě
Albánie

Čtěte: Jako inspirace vám poslouží článek, kam na dovolenou v Evropě. Najdete v něm všechny státy Evropy a tipy na nejkrásnější místa.

Jak levně cestovat po Evropě: UBYTOVÁNÍ

5. Neutrácejte za ubytování

Kolik času strávíte na pokoji během dovolené? Nejspíš ráno vyrazíte, večer se vrátíte, hodíte sprchu a svalíte se do peřin. Nepotřebujete žádné nadstandardní vybavení – postel a sprcha často úplně stačí.

To, co ušetříte na ubytování, si pak můžete odložit na další cesty. Nebo si dáte skvělou večeři v té vyhlášené restauraci za rohem, kam chodí místní.

Kde hledat levné ubytování?

My jsme levně cestovali dříve, když jsme ještě neměli děti. Ve Špindlu se nám takto podařilo ubytovat za 500 Kč pro dva nebo v Londýně jsme měli menší apartmán za 9 stovek nedaleko Tower Bridge.

Připravte se ale na to, že nižší cena je často vykoupená kvalitou ubytování. Užší a často rozvrzané postele, tenké stěny, sdílená koupelna a ne tak čisto, jak byste si možná představovali. I teď nám nevadí jet s dětmi pod stan, ale ve městech si pak rádi připlatíme pár stovek za větší komfort.

Nejčastěji hledáme na Booking.com. Jeho výhodou je obrovský výběr ubytování – máte šanci najít opravdu levné a kvalitní ubytování i v centru známých měst.

Navíc Booking vás odmění – čím víc cestujete, tím lepší slevu nebo výhodu získáte. Už při registraci získáte slevu 10 % na ubytování, která jsou součástí programu Genius (je to vždy napsané vedle ubytování).

Pokud vycestujete alespoň pětkrát během posledních 2 let, postupujte na úroveň Genius 2 – získáte slevu až 15 %, upgrade pokoje a snídani zdarma.

6. Pronajměte si byt místo hotelu

Hotely bývají nejdražší variantou ubytování a v hotelových zónách zaplatíte většinou taky vyšší ceny v restauracích a obchodech. Penziony nebo samostatné apartmány vycházejí levněji.

7. Dejte šanci hostelům

Hostely a sdílené pokoje jsou perfektní možnost, jak ušetřit za ubytování.

Vadí vám dělit se o pokoj s cizími lidmi? Žádný problém!Dnešní hostely vám nabídnou i soukromé pokoje pro dva nebo dokonce pro celé rodiny. Některé hostely navíc připomínají luxusní ubytovny a vy tak získáte za nižší cenu zážitek podobný hotelu.

Širokou nabídku hostelů najdete opět na Booking nebo Hostelworld.

8. Propočítejte si, kde se ubytovat

Předem si spočítejte, zda se vám vyplatí ubytování v centru nebo na kraji města. Čím dál od centra bydlíte, tím nižší ceny jsou.

Ale levné ubytování se může ve finále docela prodražit, pokud k němu připočítáme náklady na dopravu. Ověřte si raději předem, zda je místo dobře dostupné místní veřejnou dopravou a na kolik veřejná doprava vyjde (nejen finančně, ale i časově).

Kontrolujte taky dostupnost na letiště. Zvlášť, pokud přilétáte pozdě v noci nebo naopak brzy ráno. Někdy je jedinou možností taxi, se kterým se dostanete na cenu ubytování v centru města.

Tip: Potřebujete se doučit nebo oprášit svojí cestovní angličtinu? EasyLingo je online aplikace na učení angličtiny, kterou používáme už několik měsíců. V rámci výuky si osvojíte psaní, čtení, mluvení i poslech. A stačí vám k tomu 20 minut denně. Na počítači nebo mobilu.

9. Přespěte u někoho na gauči

Už jste slyšeli o couchsurfingu? Ve zkratce se jedná o formu ubytování, kdy hostitel nabídne na přespání zdarma svůj gauč. K tomu často získáte jako bonus průvodce daným místem.

Na nás s dětmi už moc hostitelé zvědaví nejsou, ale pokud cestujete sólo nebo v páru, je couchsurfing skvělou variantou, jak poznat místní kulturu.

Tip: Hledejte hostitele s ověřenými recenzemi. Opatrnosti není nikdy nazbyt. Podobně přemýšlí i opačná strana, tak nezapomeň vyšperkovat svůj profil.

10. Rozložte si spacák na letišti

Pokud máte brzký let a chcete ušetřit za ubytování, přespěte těch pár hodin na letišti. Jsou na to zvyklí a ještě vás ráno vzbudí :).

jak ušetřit při cestování po evropě

Ale připravte se na to, že rozhodně nebudete jediní. Kdo přijde pozdě, spí na zemi. My jsme takto přespávali na letišti v Londýně před pár lety.

Předem si ověřte, že je letiště otevřené non stop. Menší letiště mohou otevírat bezpečnostní kontrolu až ráno, takže se dostanete jen do vstupní haly.

11. Nabídněte své služby

Workaway je celosvětová organizace, kde hostitelé nabízejí pohostinství zdarma výměnou za vaše služby – práce na farmě, hlídání dětí, dobrovolnictví všeho druhu. Návštěvy trvají od několika dní po několik měsíců. V současné době je tady aktivních více jak 30 000 hostitelů.

jak levně cestovat po Evropě

Workaway je skvělá příležitost, jak levně procestovat svět. Navíc někteří hostitelé vítají i rodiny s dětmi.

Počítejte s tím, že si vás hostitelé pořádně proklepnou. Zvlášť, když nemáte recenze. Proto se snažte, abyste působili co nejdůvěryhodněji. Můžete například natočit video, ukázat něco ze soukromí.

12. Hlídejte domácí mazlíčky

Housesitting představuje další možnost, jak se zdarma ubytovat výměnou za hlídání majetku nebo domácích mazlíčků (zatímco majitelé nejsou doma). Limitující může být pevný termín. Majitelům se musíte zkrátka přizpůsobit. Ale jestli jste flexibilní, vzhůru do toho.

Jak levně cestovat po Evropě

Jednou z nejznámějších společností sdružující nabídky pro Housesitting je Trustedhousesitters. Za registraci zaplatíte roční poplatek ve výši 129 dolarů.

Tohle je cena, kterou zaplatíte běžně za ubytování na jednu nebo dvě noci. Tady se ubytujete klidně na celé týdny, aniž byste zaplatili jedinou korunu.

Jak levně cestovat po Evropě: DOPRAVA

13. Veřejnou dopravou z letiště

Neberte si taxíka a jeďte do centra veřejnou dopravou. Kromě taxi se vyhněte i vlakovým spojům a zkuste si počkat na akci, pokud na téhle trase bývají.

Příklad: Z letiště London Stansted, kde přistávají nízkonákladové aerolinky, se do Londýna dostanete vlakem nebo shuttle busem (přímé spoje mezi letištěm a centrem).

Stansted je vzdálený od Londýna asi hodinu, takže vás vlak vyjde na £21,90. Na druhou stranu jste v Londýně opravdu rychle.

Pokud vám nevadí strávit víc času na cestě, jeďte shuttle busem, který stojí v rozmezí 14-16 liber.

Některá města mají dokonce letiště napojené na veřejnou dopravu, kde jsou ceny za dopravu ještě příznivější.

Většina letišť na svých stránkách uvádí konkrétní výpis způsobů, jak se dostat místní dopravou do města. Mrkněte před cestou na stránky letiště nebo se poptejte na informacích po příletu.

14. Leťte s nízkonákladovými aerolinkami

Letenky u nízkonákladových společností jsou často za pár stovek. Podmínkou je, že se musíte sbalit do příručního zavazadla.

Každá letecká společnost má jiné podmínky – ověřte si je před rezervací letu. Například Wizzair povoluje pouze malé batohy, za vše ostatní se připlácí (a opravdu to hlídají).

Za odbavené zavazadlo, výběr místa či prioritní nástup jsou poplatky. Tyto poplatky vycházejí někdy dráž, než je cena letenky. Většinou se ale stále letenky vyplatí víc než letenky od tradičních leteckých společností.

Počítejte jen s tím, že lety od nízkonákladových společností nejsou tak pohodlné, jako když letíte s jinou leteckou společností (méně místa na nohy apod.).

Kde hledat levné letenky?

Levné letenky seženete nejčastěji u Ryanair, kde je nabídka nejširší. Levně můžete letět i u easyJet, Wizzair nebo Norwegian mívá pěkné akce do Norska (nejen tam).

Jen pozor na to, že nízkonákladové aerolinky často létají na vzdálenější letiště. To, co ušetříte za letenky, pak můžete dát za dopravu do centra města.

Pokud cestujete podle našich průvodců, tyhle informace v nich najdete.

15. Objednávejte inkognito

Letenky hledejte a následně objednávejte v anonymním okně. V opačném případě si vyhledávače díky cookies pamatují, co jste hledali – ceny letenek se tak budou nenápadně zvyšovat.

jak levně cestovat po Evropě

16. Vlakem po Evropě

Vlak je skvělá možnost, jak se pokochat okolím během cesty. Tady opravdu platí, že cesta je cíl. Navíc si většina vlakových společností nebere příplatky za větší zavazadla. A když už, tak jsou minimální.

Na nižší ceny vstupenek dosáhnete s flexibilním datem odjezdu a příjezdu. Sledujte akční ceny jízdenek.

Jak cestovat levně vlakem po Evropě?

Skvělou možností, jak si užít bezstarostné jízdy ve vlaku je Interrail Global Pass. Jedná se o kartu, se kterou můžete cestovat vlakem neomezeně po předem zvolený počet dní. Od 4 dnů až po 2 měsíce. Krátké i dlouhé cesty.

Kam si usmyslíte, tam můžete vyjet. Čím déle cestujete, tím více ušetříte.

Pokud milujete jízdu vlakem, je to parádní volba, jak levně procestovat Evropu – 40 000 destinací a 33 různých zemí. Na stránkách Interrail najdete spoustu variant a tipů, jak si cestu navolit. Je tam taky mapa s vyznačenými městy, díky které si svojí cestu naplánujete.

Funguje to jednoduše. Na výběr máte několik vstupenek za fixní cenu podle toho, jak dlouho budete cestovat a kolik měst plánujete navštívit. Můžete se například vydat z Prahy směrem na Berlín, Hamburk, odtud Kodaň a do Skandinávie. Nebo procestovat Francii a Španělsko. Možností je celá řada.

Další alternativou je zvýhodněná karta One Country Pass na vlaky pro konkrétní zemi – například Itálii, Švýcarsko, Norsko a další státy v Evropě. Karta funguje stejně jako v případě Interrail Global Pass. Přijedete do dané země a tu pak na kartu One Country Pass můžete celou procestovat za 1 cenu.

Zvolíte si typ karty podle toho, kolik dní budete vlakem cestovat (třeba 5 dní v měsíci), zaplatíte a můžete vyrazit.

Předem si spočítejte, zda se vám karta vyplatí. Výhodná bude pro všechny, kteří plánují navštívit víc míst, která se nacházejí dál od sebe. Pro návštěvu 1 až 2 měst se vám karta nevyplatí.

17. Pospěte si ve vlaku

Jděte spát v jedné zemi a probuďte se v druhé. Spací vozy jsou dvojnásobná výhra – dlouhou cestu prospíte a ušetříte za hotel. Navíc většina společností vám ráno přinese zdarma snídani.

A pokud vám nevadí spaní vsedě, kupte si ten nejlevnější lístek. Vychází většinou o několik set levněji.

Například při cestě z Prahy do Popradu zaplatíte 469 Kč za obyčejnou jízdenku a 790 Kč za lůžko ve spacím voze (ceny k září 2023).

18. Jeďte autobusem

Pokud vám nevadí trocha nepohodlí, svezte se autobusem. Levné jízdenky najdete u Regiojet nebo Flixbus.

My jsme takto cestovali do Budapešti i poprvé do Paříže. Ceny jízdenek se konta skoro nedotkly, my cestu prospali a ráno jsme vyrazili za poznáním.

19. Zkuste spolujízdu

BlaBlaCar aneb stopování 21. století. Na stránkách můžete přímo filtrovat z nabídek od řidičů, kteří nabízí spolujízdu. Při rozhodování vám pomůže taky hodnocení předchozích řidičů.

20. Turistické vstupenky s dopravou zdarma

Turistické karty s neomezenou dopravou jsou skvělá volba, pokud plánujete cestovat častěji. Má je většina velkých měst, jako je Barcelona nebo Řím. Pokud tato možnost existuje a vyplatí se, informuje o ní v našich cestovatelských průvodcích.

Vatikánská muzea, Řím

21. Choďte pěšky nebo jezděte na kole

Historická centra většinou nejsou tak velká, aby se nedala projít pěšky. Například Řím má relativně malé centrum, stejně tak Dublin nebo Benátky.

V řadě měst jsou taky k dispozici stojany s koly, které si můžete půjčit za drobný poplatek. Narazíte na ně na každém rohu. Stáhnete si aplikaci, zažádáte o kód, na základě kterého si kolo odemknete a můžete vyrazit do ulic.

Postup se může napříč městy lehce lišit. V základu je ale podobný.

Jak levně cestovat po Evropě: JÍDLO

22. Vyhněte se restauracím v turistických oblastech

Hledejte místní autentické restaurace v zapadlých uličkách dál od centra. Často najdete skvosty gastronomie, kde vás pohostí spolu s místními. Ušetříte a vaše chuťové pohárky se zaradují.

Obloukem se vyhněte restauracím, kde vás obsluha láká z dálky, jejich menu je v angličtině (pokud nejste v Anglii 😃) nebo jsou v menu fotografie. Většinou to nevěstí nic dobrého na talíři.

23. Do restaurace jedině na oběd

Zvýhodněná obědová meníčka jsou běžnou praxí v řadě měst po Evropě. Využijte toho a místo večeře si zajděte na oběd.

Pokud milujete kávu, vychutnejte si jí na stojáka v kavárně. Vyjde vás laciněji, než když si k ní sednete. Za pohodlí se zkrátka platí.

☞ Inspirujte se nejkrásnějšími městy v Evropě.

24. Pochutnejte si na pouličním jídle

Plátek pizzy v Itálii, langoš v Budapešti, fish&chips v Londýně. Ušetříte oproti restauracím plno peněz a zároveň vyzkoušíte místní speciality.

Jak levně cestovat po Evropě

25. Jezte jako místní

Místní nenakupují v turistických centrech. My taky většinou nenakupuje na Staromáku v Praze. Ceny jsou tu nadsazené a kvalita často pokulhává.

Projděte se pár bloků dál. Tam, kde nakupují místní.

26. Vařte si vlastní jídlo

Toto asi není rada nad zlato, ale pojí se s jedním z předchozích bodů. Ubytujte se ve vlastním apartmánu s kuchyňkou a sami si uvařte.

27. Rozprostřete si deku v trávě

Nakupte si na místních trzích lokální speciality a rozbalte si piknik v trávě v jednom z městských parků. Nebo zkrátka někde v přírodě, kde se vám líbí.

Jen pozor například v Benátkách, kde vám drzí ptáci ukradnou jídlo přímo z ruky.

Piknik pod bazilikou Sacré Coeur nebo u Eiffelovy věže je jednou z nejlepších věcí v Paříži.

Jak cestovat levně po Evropě: ATRAKCE

28. Ušetřete na atrakcích a památkách

Pořiďte si předem zvýhodněnou kartu na památky. S ohledem na množství památek, které plánujete navštívit, vám může karta přinést značnou úsporu.

Spolu s tím některé karty zahrnují taky veřejnou dopravu zdarma a slevy na aktuální události ve městě. Součástí bývá i interaktivní průvodce a mapa.

O některých jsem už psala podrobné průvodce s informací, zda a za jakých podmínek se vyplatí:

29. Prohlídky zdarma

Poohlédněte se, zda se v dané oblasti nekonají prohlídky zdarma. Zadejte si do Googlu název města a “free guided tour” a filtruje výsledky.

Dozvíte se o historii města a nahlédnete do místní kultury. Navíc získáte doporučení na další aktivity a restaurace, které jsou známé především místním.

jak ušetřit na památkách / bezplatní průvodci

30. Navštivte akce zdarma

Mrkněte, zda se v termínu vaší návštěvy nekoná ve městě nějaké zajímavá akce, koncert, festival nebo výstava zdarma. Většinou stačí kouknout na Facebook města nebo vyhledejte na Googlu.

31. Hledejte zvýhodněné vstupné

Jste student/studentka? Pak si určitě nezapomeňte studentskou kartu. Zvýhodněné ceny často mívají i senioři, malé skupiny osob, ZTP apod.

V některých městech (jako například v Paříži) se vám dokonce stačí prokázat jen občankou a máte nárok (nejčastěji do 26 let) na vstupné zdarma, popř. snížené vstupné (například Eiffelova věž).

Vstupy zdarma nabízí do svých muzeí taky Londýn. Kompletní přehled vstupného najdete na našem webu pro města, která jsme navštívili (Řím, Paříž, Londýn, Barcelona, Kodaň a další) – více informace najdete v průvodci destinacemi.

32. Navštivte muzea ve dnech zdarma

Mnoho muzeí má určitý den v měsíci otevřeno zcela zdarma. Například v Paříži je to první neděle v měsíci a v Římě jsou pak Vatikánská muzea volně přístupná poslední neděli v měsíci.

S tím se samozřejmě pojí obrovské množství návštěvníků. Přivstaňte si, abyste se vyhnuli největším davům a dorazte klidně o víc jak hodinu dřív před otevírací dobou.

V Londýně je většina muzeí zdarma po celý rok. Například dechberoucí Přírodopisné muzeum:

Přírodopisné muzeum v Londýně / muzea zdarma v Londýně
Přírodopisné muzeum v Londýně

Jak cestovat levně po Evropě: PENÍZE

33. Směňte peníze až na místě

Při výměně hotovosti je většinou lepší směnit si peníze až na místě. Nejlepší směnné kurzy nabídnou banky, pošty a hotely. Obloukem se vyhněte směnárnám na letištích, nádražích a v turistických centrech.

Téměř vždy vás čeká nejvýhodnější kurz při nákupu cizí měny z bankomatů nebo platbami kartou – většinou je o 2-7 % lepší.

Nebo si pořiďte účet, který můžete používat po celém světě, s nejlepšími kurzy a s minimálními poplatky:

34. Ušetřete za bankovní poplatky a směnné kurzy

Karta Wise Card má několik skvělých funkcí, které vám mohou skutečně pomoci ušetřit peníze, zejména na cestách. Zde je jejich stručný přehled:

  • Směnné kurzy v reálném čase: Rozlučte se s mizernými směnnými kurzy a skrytými poplatky. Wise používá skutečný směnný kurz – stejný, jaký najdete na Googlu – takže to, co vidíte, to také dostanete. Ne jako v bankách, kdy si k tomuto kurzu přidávají přirážku.
  • Nízké poplatky: Tradiční banky a jiné karty obvykle účtují další poplatky, když utrácíte v cizích měnách. Služba Wise je poměrně transparentní a nízkonákladová, což znamená více peněz na vaše cesty!
  • Účet ve více měnách: Na jednom účtu Wise můžete mít více měn, takže je snadné platit jako místní, ať jste kdekoli. Nemusíte u sebe nosit hotovost ve více měnách ani platit poplatky za konverzi peněz.
  • Okamžité převody: Potřebujete poslat peníze kamarádovi nebo zaplatit za hotel v jiné zemi? Udělejte to okamžitě a levně prostřednictvím aplikace Wise.
  • Zabezpečení: Dvoufaktorové ověřování a další spolehlivá bezpečnostní opatření zajišťují, že vaše peníze budou na cestách v bezpečí.

Ať už často létáte nebo jen milujete dobrou dovolenou, karta Wise Card vám pomůže spravovat vaše peníze, aniž byste museli zruinovat svůj účet.

35. Sjednejte si cestovní pojištění s 50 % slevou

Cestovních pojištění je na trhu celá řada. Pokud nepotřebujete nic speciálního, vystačíte si s běžným cestovním pojištěním.

My využíváme pojištění od AXA, protože s tímto odkazem získáme slevu 50 %.

Toto byly naše tipy, jak levně cestovat po Evropě. Máte dotaz? Rádi ho zodpovíme v komentáři níže. Šťastnou cestu!

Více cestovatelských tipů

CESTOVÁNÍ BEZ CESTOVKY: Podívejte se na naše tipy, jak cestovat na vlastní pěst. Zde je seznam více jak 20 tipů, jak levně cestovat po světě.

Kde hledat ubytování? Naše oblíbené vyhledávače ubytování jsme vypsali v tomto článku.

KAM CESTOVAT: Inspirujte se stovkami tipů, kam na dovolenou v Evropě.

2 názory na “Jak levně cestovat po Evropě? 30+ užitečných tipů”

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *