Kam v Itálii vlakem: 5 itinerářů včetně mapy a užitečných informací (podrobný návod)

kam v itálii vlakem

Láká vás představa dovolené vlakem po Itálii a hledáte inspiraci, kam se vydat? My cestování vlakem milujeme, proto jsme vytvořili 5 vzorových itinerářů, jak naplánovat cestu vlakem po Itálii.

Součástí je taky mapa, ve které najdete jednotlivé trasy vyznačené + užitečné informace, jak si cestování vlakem v Itálii užít.

Itineráře vám mohou sloužit jako inspirace, kam se v Itálii vlakem vydat, jak dlouho strávíte na cestě a co si nenechat ujít v okolí.

Ceny u jízdného jsou pouze orientační – čím dříve jízdenky objednáte, tím méně většinou zaplatíte. A ty rozdíly jsou mnohdy značné – s předstihem můžete jet první třídou za ceny druhé třídy (u vysokorychlostních vlaků).

V tomto článku najdete více informací, jak probíhá cestování vlakem v Itálii.

Ceny jsou platné ke květnu 2024.

KAM V ITÁLII VLAKEM: ITINERÁŘ 1

ŘÍM – FLORENCIE – BOLOGNA – BENÁTKY

V rámci prvního itineráře navštívíme to nejlepší z italských měst. Užijeme si starověké památky v Římě, renesanční umění ve Florencii, výbornou kuchyni v Bologni a nezaměnitelnou atmosféru v Benátkách.

Den 1-3: Řím

První den přiletíme do Říma – na letiště Fiumicino nebo letiště Ciampino, které se nacházejí asi 40-60 minut autobusem nebo vlakem z centra. Zde najdete podrobný postup, jak se dostat z letiště Fiumicino do Říma.

Koloseum Řím

Řím je město, kde klidně můžete strávit týden a stále budete mít co objevovat. Když jsme Řím navštívili před pár lety, měli jsme jen jeden den na jeho prozkoumání. A nestihli jsme vůbec nic, takže jsme se sem později vrátili.

Řím je doslova prošpikovaný historií, uměním a kulturou. Navštivte Koloseum, hoďte minci do fontány Trevi, pokochejte se uměním ve Vatikánských muzeích a ztraťte se v uličkách čtvrti Trastevere.

V rámci našeho itineráře jsme pro Řím vyčlenili 3 dny – to je minimální čas, který potřebujete k jeho prozkoumání.

Více informací o Římě: Zde je seznam toho nejlepšího, co navštívit v Římě. Sestavte si svůj 3-denní itinerář Říma. V článcích najdete odkazy na další průvodce Římem (včetně map a užitečných informací).

Ubytování v Římě 😴

ubytování řím
Hotel Impero

Levné a čisté ubytování kousek od metra

ubytování řím
Hotel Borromeo

3* hotel se střešní terasou na kraji centra

Den 4: Florencie

Třetí den večer nebo další den ráno nasedneme na vlak do Florencie. Nádraží Roma Termini se nachází v centru města a staví u něj několik linek metra a autobusů. Vystupte na nádraží Santa Maria Novella, odkud jen za pár minut dojdete do historického centra Florencie.

katedrála santa maria del fiore florencie / co vidět ve florencii

Florencie je hlavním městem Toskánska a místem, které vás naprosto okouzlí svým renesančním uměním, katedrálou Santa Marie del Fiore s barevnou fasádou a výhledy, které se nikdy neomrzí.

florencie zahrady bardini

Ideální doba na prohlídku Florencie je 1-2 dny. V našem itineráři jsme jí vyčlenili 1 celý den. Projdete si historické centrum přes ikonický Ponte Vecchio a užijete si výhled z Piazzale Michelangelo nebo zahrad Bardini.

Florencie je stejně jako Řím hodně turistická – pro autentickou atmosféru si projděte uličky čtvrti Santo Spirito.

Více informací o Florencii: Zde je seznam nejkrásnějších míst ve Florencii. Nebo si naplánujte svůj itinerář pro 2 dny ve Florencii (včetně mapy a užitečných informací).

Ubytování Florencie 😴

ubytování florencie
Plus Florence

Čisté ubytování s bazénem a kompletním zázemím

ubytování florencie
c-hotels Diplomat

Moderní 4* hotel pár minut od nádraží i centra

Den 5: Bologna

 • Florencie (Firenze Santa Maria Novella)Bologna (Bologna Centrale)
  • Délka cesty: 37 minut
  • Cena: přibližně 15-35 EUR

Po přeplněném Římě a Florencii je Bologna příjemná změna. Má krásné historické centrum s podloubím, které je díky své jedinečnosti a délce téměř 40 km zapsané na seznamu UNESCO. Na rozdíl od předchozích měst ale centrum Bologni projdete relativně rychle.

bologna za 2 dny / co vidět v bologni

Zbytek dne můžete nasávat atmosféru města – živou a autentickou, plnou místních a výborného jídla.

Více informací o Bologni: Zde je seznam míst, co si nenechat ujít v Bologni. Nebo si naplánujte svůj itinerář pro 2 dny v Bologni (včetně mapy a užitečných informací).

bologna itálie / co navštívit v bologni

Den 6-7: Benátky

Po tom, co jsme ochutnali výbornou boloňskou kuchyni, se další den přesuneme na poslední místo v tomto itineráři – do Benátek.

Máte 2 možnosti, kde vystoupit – na nádraží Mestre na předměstí Benátek nebo na nádraží Santa Lucia, které se nachází přímo u starého města. Předměstí a staré město je od sebe vzdálené jen pár minut veřejnou dopravou.

Benátky jsou možná turistické, ale na druhou stranu existuje spousta důvodů, proč sem míří tolik turistů. Benátky jsou prostě nádherné.

výhled ze zvonice svatého Marka,Benátky

Celým starým městem se vine Canal Grande, který vás zavede až náměstí Piazza San Marco. To obklopuje nádherná bazilika se zlatým interiérem, impozantní Dóžecí palác a věž, ze které si užijete nejlepší výhled na Benátky.

Vydejte se na plavbu lodí po okolních ostrovech a ztraťte se v uličkách, kde často nepotkáte ani živáčka.

Poblíž Benátek se nacházejí hned 2 letiště, odkud můžete letět zpět – letiště Marco Polo je blíže, na hodinu vzdáleném letišti Treviso operuje aerolinka Ryanair.

Více informací o Benátkách: V článku Co navštívit v Benátkách přinášíme tipy na nejkrásnější místa a další užitečné tipy. Nebo si naplánujte svůj itinerář pro 2 dny v Benátkách (včetně mapy a odkazů na další články o Benátkách).

Ubytování v Benátkách 😴

ubytování benátky
Hilton Garden Inn Venice Mestre

Moderní 4* hotel s restaurací

levné ubytování benátky
Hotel Delle Rose

Levné, čisté ubytování na předměstí

KAM V ITÁLII VLAKEM: ITINERÁŘ 2

MILÁN – LAGO DI COMO – BERGAMO

V rámci druhého itineráře se přesuneme na sever Itálie. Užijeme si nádhernou architekturu a dechberoucí výhledy i koupání v průzračně čisté vodě.

Den 1-2: Milán

Náš itinerář pro cestování vlakem po Itálii začneme v Miláně. Miláno je jedno z nejmódnějších měst na světě, kde se mísí západní vliv s pravou Itálii.

Miláno za 2 dny / kam v Miláně / Galleria Vittorio Emanuele II.

Miláno nabízí památky, moderní architekturu i zajímavá muzea. Snadno tu strávíte více dní, protože je zároveň ideální základnou pro objevování okolí.

Nenechte si ujít nádhernou katedrálu Duomo – je to opravdu zážitek procházet se po střeše s výhledem na město.

Do Milána se dostanete snadno – pravidelné lety létají několikrát denně na letiště Malpensa i letiště Bergamo. V centru města jste vlakem nebo autobusem za hodinu.

Tip: Pokud cestujete vysokorychlostním vlakem, jízdenku je dobré koupit s předstihem. Pár dní předem jsou totiž ceny nejlepší a blíže k termínu odjezdu se o pár eur navyšují. Navíc v některých termínech a časech mohou být spoje vyprodané.

Milánská katedrála

Více informací o Miláně: Čtěte v předchozím článku, co navštívit v Miláně. Pro snadnější plánování výletu do Milána jsme vytvořili itinerář pro 3 dny v Miláně včetně mapy. Máte méně času? Podívejte se na itinerář pro Milán za 2 dny nebo na trasu pro 1 den v Miláně. V článcích najdete taky informace pro dopravu a tipy, jak si návštěvu města užít.

Den 3-4: Lago di Como

 • Milán (Milano Centrale) – Lago di Como (Como S. Giovanni)
  • Délka cesty: 39-60 minut
  • Cena: přibližně 5-11 EUR

Třetí den ráno se vydáme na nádraží Milano Centrale, kde nasedneme na regionální vlak k jezeru Como – vystupte na nádraží Como S. Giovanni ve městě Como, které se nachází na západním cípu jezera.

Když jsme před lety Lago di Como navštívili, okouzlilo nás. Jezero s průzračně čistou vodou, které obklopují majestátní alpské štíty a roztomilá městečka s barevnými domy a spoustou květin.

Můžete strávit čas ve městě Como nebo se vydat dál – nechte se vyvézt lanovkou Brunate, odkud si užijete nádherné výhledy na jezero nebo nasedněte na loď, se kterou se dostanete do Bellagio a dalších městeček v okolí jezera.

Komské jezero stojí minimálně za jednodenní výlet, ale pokud máte dostatek času, doporučuji zde strávit alespoň 2 dny. Ubytovacích kapacit je tu dostatek, jen v sezóně je lepší rezervovat předem, ale to platí o velké části Itálie.

Navštivte městečka Bellagio a Varenna, projeďte se lodí po jezeře nebo si jen sedněte s gelato na promenádu a kochejte se tou okolní nádherou. Jsou tu pláže ke koupání, turistické stezky i krásné vily s pěstěnými zahradami. Ani týden by nestačil k návštěvě všech zajímavostí.

☞ Více informací o Lago di Como: Čtěte v předchozím článku, co navštívit u Lago di Como.

Den 5: Bergamo

 • Lago di Como (Lecco) – Bergamo
  • Délka cesty: 40 minut
  • Cena: 4 EUR

Po pohodovém čase stráveném u jezera se opět přesouváme do města, kde náš itinerář zakončíme. Představte si středověké město s nádhernou bazilikou, které je rodištěm příchutě zmrzliny Stracciatella – vítejte v Bergamu, které patří mezi nejkrásnější města v Itálii (a že je tady konkurence obrovská).

Bergamo Itálie

Staré město v Bergamu stihnete projít i za jeden den, popř. 2 dny, pokud si chcete více vychutnat atmosféru města nebo navštívit některé z muzeí umění.

A jak se dostat do Bergama od jezera Como? Vlakové spoje jezdí několikrát denně z městečka Lecco na východním cípu jezera. Sem se dostanete za 20 minut vlakem z Varenny.

Výhled z pevnosti La Rocca / Co vidět v Bergamu, Itálie

V Leccu přesednete na přímý vlak do Bergama, který jede 40 minut (v květnu 2024 probíhala částečná výluka, takže se cesta prodloužila na 60 minut – raději překontrolujte předem pro váš spoj u přepravce Trenitalia).

Bergamo má své vlastní letiště Orio al Serio, ze kterého létá aerolinka Ryanair.

☞ Více informací o Bergamu: Čtěte v předchozím článku, co navštívit v Bergamu.

KAM V ITÁLII VLAKEM: ITINERÁŘ 3

BERGAMO – BRESCIA – LAGO DI GARDA – VERONA

V rámci třetího itineráře stále zůstáváme na severu Itálie, ale přesuneme se víc do středu. Užijeme si starověké ruiny v Brescia i nádherné výhledy u Lago di Garda.

Den 1: Bergamo

Do Bergama se dostanete z letiště Orio al Serio, kde je na výběr z Prahy i jiných měst několik letů denně (především v sezóně od jara do podzimu, ale i po zbytek roku je tu dostatek termínů). Letiště se nachází na kraji města, kde stačí nasednout na autobus č. 1, který vás zaveze do centra.

Fontána na Piazza Vecchio / Nejkrásnější místa v Bergamu

Můžete vystoupit na nádraží nebo až u historického centra Città Alta. Projděte si uličky starého města, nasajte atmosféru nového města a ochutnejte zmrzlinu v místní cukrárně La Marianna, kde vznikla příchuť Stracciatella.

Více informací o Bergamu: Inspirujte se našimi tipy na nejkrásnější místa, co vidět v Bergamu.

Den 2: Brescia

 • Bergamo – Brescia
  • Délka cesty: 57 minut
  • Cena: 5,20 EUR

Druhý den se přesuneme z Bergama do dalšího krásného města v severní Itálii – Brescia. Toto město není tak známé jako jiná města v Itálii, přesto určitě stojí za vidění. Navíc má výbornou polohu pro výlety po okolí (za malou chvíli si povíme více).

Brescia ohromí všechny, kteří se zajímají o historii. Je totiž domovem několika významných archeologických lokalit a historických staveb, které se nacházejí v centru města – navštivte pozůstatky Kapitolského paláce nebo římského divadla, které jsou součástí UNESCO.

brescia kam v itálii vlakem

Nenechte si ujít archeologické muzeum Santa Giulia, které zahrnuje obrovskou sbírku uměleckých děl a artefaktů sahajících od prehistorie po moderní dobu. Muzeum je nádherné, stejně jako prostory, ve kterých je sbírka umístěná.

☞ V tomto článku najdete více informací, jak probíhá cestování vlakem v Itálii.

brescia kam v itálii vlakem

Pro nejlepší výhled na město vystoupejte na hrad Castello di Brescia – výhled si můžete užít zcela zdarma, popř. za menší vstupné navštívit některé z muzeí, která tu sídlí.

Po návštěvě památek doporučuji zajít taky na místní kuchyni – vyzkoušejte cotechino (vařenou klobásu), polentu nebo místní šumivé víno z oblasti Franciacorta.

Den 3-4: Lago di Garda

 • Brescia – Peschiera del Garda
  • Délka cesty: 22 minut
  • Cena: 5,20 EUR

Brescia má perfektní polohu pro výlety po okolí – hned další den můžete vyrazit k jezeru Lago di Garda, které je vzdálené jen 20 minut vlakem.

Vystupte v městečku Peschiera del Garda, které se nachází přímo na břehu jezera. Má pěkné historické jádro a krásné pláže. U Lago di Garda se toho dá dělat tolik, že tu snadno strávíte klidně týden.

 Parco dell'Alto Garda Bresciano Lago di Garda

V našem itineráři jsme mu vyčlenili 2 dny, které poskytují dostatek času pro výlet do Sirmione (čtvrt hodinky autobusem), platbu lodí po jezeře nebo pěší turistiku v okolí jezera.

Kolem jezera se můžete snadno pohybovat lodí nebo místními autobusy.

Více informací o Lago di Garda: Nejkrásnější místa, co navštívit u Lago di Garda.

Pohled na výběžek Sirmione z hradu Scaligero / co navštívit u Lago di Garda
Pohled na výběžek Sirmione z hradu Scaligero

Den 5: Verona

 • Brescia – Verona (Verona Porta Nuova)
  • Délka cesty: 43 minut
  • Cena: 7,05 EUR
 • Peschiera del Garda – Verona (Verona Porta Nuova)
  • Délka cesty: 13 minut
  • Cena: 3,90 EUR

Ať už je vaší základnou Brescia nebo Peschiera del Garda, nasedněte ráno na vlak do Verony – jedná se o stejnou regionální linku vlaku, která staví nejprve v Brescia a následně u Lago di Garda v Peschiera del Garda.

Verona je jedním z nejoblíbenějších měst v severní Itálii. Má vše, co od italského města očekáváte – bohatou historii, nádherné památky, živou atmosféru, výbornou kuchyni a klikaté uličky, kde se neustále ztrácíte. Centrum Verony je kompaktní a dá se snadno projít za 1 den. 

Památky ve Veroně / Arena di Verona

Z Verony se vracíme zpět na letiště do Bergama – cesta vlakem trvá 1 hodinu 30 minut s jedním přestupem v Brescia.

Více informací o Veroně: Podívejte se na nejkrásnější místa, co navštívit ve Veroně (včetně užitečných informací o vstupném a otevírací době). Součástí je taky průvodce s dalšími tipy (doprava, ubytování, jídlo, Verona Card). Itinerář pro 1 den ve Veroně vám pomůže naplánovat trasu.

Ponte Pietra, Verona / výlety v okolí Lago di Garda

KAM V ITÁLII VLAKEM: ITINERÁŘ 4

PISA – FLORENCIE – ŘÍM – NEAPOL

Když se řekne Itálie, mnohým z nás se vybaví Florencie, Šikmá věž v Pise, Řím a starověké ruiny v Pompejích. V tomto itineráři zahrneme vše. Bude to nabitý, ale stojí to za to.

Den 1: Pisa

Přileťte na letiště v Pise a užijte si den ve městě. Z letiště se dostanete snadno jednokolejkou Pisamover, která vás během pár minut doveze na nádraží v centru. Odtud je to asi 25 minut pěšky k Piazza dei Miracoli, v překladu Náměstí zázraků, kvůli kterému se sem sjíždějí turisté z celého světa.

katedrála v Pise / Pisa památky

Můžete se svézt taky autobusem, ale doporučuji jít pěšky – cesta vede přes historické centrum Pisy, po cestě se můžete najíst v jedné z restaurací nebo si dát gelato na osvěžení.

Později odpoledne už z Piazza dei Miracoli odejdou největší davy, tak si návštěvu užijete bez front. Celý komplex je nádherný a rozhodně to není jen Šikmá věž, co tady stojí za vidění. Prohlédněte si impozantní katedrálu, monumentální hřbitov nebo se projděte po hradbách.

Na vyhlídkovou plošinu Šikmé věže se dostanete po úzkém schodišti, které není vhodné pro lidi s pohybovým omezením (zároveň platí zákaz vstupu pro děti do 8 let). Vstupenky se rezervujete na konkrétní čas – každých 15 minut je dovnitř vpuštěná skupinka návštěvníků.

Více informací o Pise: Zde je náš podrobný průvodce pro Pisu v Itálii (nejkrásnější místa, doprava, jídlo a další užitečné tipy včetně mapy).

Ubytování Pisa 😴

pisa ubytování
Grand hotel Duomo

4* hotel se střešní terasou a fantastickým výhledem

pisa ubytování
Hotel Roma

Příjemný hotel ve střední cenové relaci

Den 2-3: Florencie

 • Pisa (Pisa Centrale) – Florencie (Firenze Santa Maria Novella)
  • Délka cesty: cca 1 hodina
  • Cena: přibližně 9-16 EUR

Při návštěvě Pisy si nemůžete nechat ujít návštěvu nádherné Florencie.

Florencie je renesanční město s impozantní katedrálou Santa Maria del Fiore, kde se můžete hodiny a hodiny procházet zdejšími starými ulicemi. A nechávat se okouzlit.

Protože Florencie vás okouzlí. Památkami, atmosférou, uměním. Město nabízí dechberoucí výhledy, upravené zahrady i autentickou atmosféru ve čtvrti Santo Spirito.

florencie za 2 dny

O Florencii jsem se už více rozepsala v rámci 1. itineráře tohoto článku, popř. vše potřebné jsme sepsali taky do několika článků:

Více informací o Florencii: Zde je seznam nejkrásnějších míst ve Florencii. Nebo si naplánujte svůj itinerář pro 2 dny ve Florencii (včetně mapy a užitečných informací). V průvodci Florencií se dozvíte vše, co potřebujete před návštěvou města vědět.

Den 4-6: Řím

Třetí den večer se přemístíme do Říma. Důvod je jednoduchý – Řím je natolik populární, že je dobré vyrazit na prohlídku města a atrakcí brzy ráno.

Fontána di Trevi

V našem itineráři jsme Římu vyhradili 3 dny, což je minimální čas na lepší prozkoumání města. Doporučuji si rezervovat vstupenky na oblíbené atrakce předem a nejlépe na brzy ráno nebo naopak později odpoledne, ať se vyhnete největším davům – jedná se především o Koloseum a Vatikánská muzea se Sixtinskou kaplí, kde do všech míst bývají vstupenky online vyprodané i týdny dopředu.

Více informací o Římě: Sestavte si svůj 3-denní itinerář Říma. Zde jsou naše zkušenosti pro návštěvu Vatikánu. Vše potřebné o dopravě, jídle a další informace najdete v průvodci Římem.

Vatikánská muzea
Galerie map ve Vatikánských muzeích

Den 7-9: Neapol

Neapol je jedno z nejzajímavějších měst v Itálii. Záměrně nepíši nejkrásnějších, protože Neapol vás možná odradí tím, jak špinavá je. Je to rušné, živé město, které ale ukrývá nádherné památky.

neapol kam v itálii vlakem
Pohled na Neapol se sopkou Vesuv v pozadí.

Neapol je velká a na její základní prozkoumání potřebujete alespoň 2 dny. My jsme jí vyhradili v tomto itineráři 3 dny s tím, že si můžete udělat jeden den výlet vlakem do Pompejí, na pobřeží Amalfi nebo si užít výhled ze sopky Vesuv. Okolí Neapoli je rozmanité, se spoustou možností, co tu můžete dělat.

Archeologický park Pompeje neapol
Archeologický park Pompeje

Nezapomeňte ochutnat zdejší pizzu, protože právě Neapol je rodištěm pizzy. Tradiční pizza se nazývá napoletana a obsahuje pouze tři základní ingredience – rajčatovou omáčkou, mozzarellu a bazalku. Pizzerie Da Michele nebo Sorbillo jsou sázka na jistotu.

neapol itálie

Neapol má své vlastní letiště, ze kterého se dostanete zpět do Prahy. Druhou možností je letiště v Římě, které je taky dobře dostupné.

Více informací o Neapoli: Čtěte v našem předchozím článku, co navštívit v Neapoli.

KAM V ITÁLII VLAKEM: ITINERÁŘ 5

BARI – MONOPOLI – LECCE

V rámci posledního itineráře se přesuneme na jih do Apulie (Puglia). Pro autentickou atmosféru, nádherná běloskvoucí městečka, čisté moře i pohostinnost místních. V Apulii se vám bude líbit.

Den 1: Bari

Puglia je známá svými úchvatnými plážemi, olivovými háji, historickými městy a vynikající kuchyní. Navíc zdejší prostředí je daleko víc autentické než v Římě nebo Benátkách, místní jsou pohostinní a atmosféra při moři uvolněná.

bari puglia
Staré město v Bari

Hlavní město regionu, Bari, je živé město s bohatou historií. Má své vlastní mezinárodní letiště, na které se dostanete přímým letem z Prahy především v sezóně, mimo sezónu s krátkým přestupem.

Bari představuje skvělou základnu pro výlety po okolí. Právě tady zakotvíme na 2-3 dny, abychom mohli prozkoumat několik zajímavosti v okolí.

Den 2: Alberobello

 • Bari (Largo Sorrentino) – Alberobello (Bus)
  • Délka cesty: 1 hodina 5 minut
  • Cena: 4,80 EUR

Alberobello je známé pro své trulli, což jsou bílé, kuželovité domky, které jsou dokonce zapsané na seznamu světového dědictví UNESCO. Tyto domy se tradičně stavěly bez použití malty a jejich unikátní střechy často zdobí křesťanské nebo mystické symboly.

alberobello

Městečko je krásné, ale v posledních letech velmi populární. Pokud si chcete v klidu projít zdejší uličky, vydejte se sem brzy ráno.

Vnitrozemí Puglie není tak dobře protkané vlaky jako jiné regiony v Itálii. Přímé vlakové spojení do Alberobello z Bari nebo okolních měst není. Několikrát denně ale jezdí autobusy, které jsou pohodlnou a levnou alternativou – autobusové nádraží se v Bari nachází u hlavního vlakového nádraží. První spoj vyjíždí už kolem 8. hodiny ráno a poté většinou každou hodinu.

alberobello / kam v itálii vlakem

Den 3: Polignano a Mare

 • Bari (Bari Centrale) – Polignano a Mare
  • Délka cesty: 22 minut
  • Cena: 2,10-3 EUR

Polignano a Mare je jedno z nejkrásnějších městeček v Puglii, které je známé pro své dramatické útesy a úchvatné výhledy na moře. Město má velmi fotografický charakter s úzkými uličkami a bílými domy.

polignano a mare kam v itálii vlakem

Užijte si výhledy na město a koupání v křišťálově čisté vodě u skálami obklopené pláže Lama Monachile (boty do vody nutné, v létě tu je plno).

Pokud si chcete zažít klidnější atmosféru města, zůstaňte tu přes noc nebo si naopak přivstaňte.

polignano a mare kam v itálii vlakem

Den 4-5: Monopoli

 • Polignano a Mare – Monopoli
  • Délka cesty: 5-15 minut
  • Cena: 1,20-1,30 EUR

Z Polignano a Mare se snadno dostanete do dalšího přímořského města – Monopoli. To se nachází jen 5-15 minut jízdy podle toho, zda pojedete vlakem nebo autobusem.

Monopoli je větší a živější než Polignano a nabízí více tradiční italské městské prostředí s dobře zachovaným historickým centrem a aktivním přístavem. Zároveň má větší výběr výběr pláží, včetně Cala Porta Vecchia a Porto Ghiacciolo.

monopoli kam do itálie vlakem

Projděte si nádherné historické centrum s klikatými uličkami a pevností, odpočiňte si na pláži a užijte si večerní atmosféru města na promenádě s modrobílým loďkami.

Den 6-7: Lecce

 • Monopoli – Lecce
  • Délka cesty: 1 hodina 12 minut
  • Cena: 930 EUR

Lecce je hlavní město oblasti Salento, nejjižnější části Apulie, pro kterou jsou typické nádherné pláže a autentické prostředí.

Díky nádherné architektuře se Lecce přezdívá “Florencie jihu”.

Lecce je známé svými nádhernými barokními stavbami, které jsou vyrobené z místního vápence zvaného “pietra leccese”. Tento kámen je snadno opracovatelný a získává krémovou barvu, která se v slunečním světle rozjasní. Nejvýznamnějšími příklady jsou bazilika Santa Croce a katedrála na Piazza del Duomo.

lecce kam v itáli vlakem

Kromě prohlídky památek musíte ochutnat taky místní kuchyni, která je jednoduchá, ale s výraznými chutěmi. Zkuste “orecchiette”, malé těstoviny ve tvaru ouška, které se podávají s brokolicí nebo turnip tops (zeleninovými řapíky).

Den 8: Brindisi

 • Lecce – Brindisi
  • Délka cesty: 27 minut
  • Cena: 3,40 EUR

Na poslední den se přemístíme do Brindisi, pobřežního města na východním pobřeží Apulie, kde se nachází menší mezinárodní letiště (Aeroporto del Salento). S Prahou toto letiště spojení nemá, ale dostanete se sem z některých okolních letišť nebo s krátkým přestupem například v Curychu.

Druhou možností je jet zpět do Bari (z Lecce přímým vlakem 1 hodina 40 minut) a odtud letět přímým letem.

Tip: Zde najdete všechny vlakové spoje na území Itálie, takže si můžete porovnat ceny a vše koupit na jednom místě – stačí zadat odkud a kam cestujete. Po zadání získáte všechny spoje pro vybraný den.

Kam v Itálii vlakem – mapa

JAK POUŽÍVAT TUTO MAPU: Výše najdete podrobnou mapu s itineráři, kam v Itálii vlakem. Kliknutím do levé horní části mapy uvidíte samostatné vrstvy s vyznačenými místy. Můžete skrýt a zobrazit různé vrstvy nebo kliknutím na ikony na mapě zobrazit názvy míst, která zmiňuji v průvodci cestováním vlakem v Itálii. Pokud si chcete mapu uložit, označte jí hvězdičkou. Pro větší verzi klikněte na ikonu v pravém horním rohu.

Toto byly naše tipy na itineráře, kam se vydat vlakem v Itálii. Máte dotaz? Rádi ho zodpovíme v komentáři níže. Šťastnou cestu!

Více informací o Itálii

CESTOVÁNÍ VLAKEM: V tomto článku najdete více informací, jak probíhá cestování vlakem v Itálii (kde si koupit jízdenky, kde je označit a další užitečné tipy).

TOSKÁNSKO: Inspirujte se nejkrásnějšími místy ve Florencii. Plánujete prozkoumat celé Toskánsko? Sepsali jsme naše tipy, co navštívit v Toskánsku včetně mapy. Zde jsou nejlepší místa k návštěvě v Pise.

ŘÍM: Zde je seznam nejkrásnějších míst v Římě. Vytvořili jsme taky podrobný itinerář pro 3 dny v Římě.

SEVERNÍ ITÁLIE: Zde je itinerář a mapa trasy pro 2 dny v Benátkách. Podívejte se na nejkrásnější místa, co navštívit ve Veroně. Nebo si užijte nádhernou dovolenou u Lago di Garda. Inspirujte se tipy na památky a zajímavosti, co navštívit v Bologni.

ITÁLIE: Inspirujte se nejkrásnějšími místy v Itálii.

Čtěte ještě více tipů o cestování v Itálii.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *