2 dny v Miláně: Perfektní itinerář, kam v Miláně (+ mapa)

Milán za 2 dny / kam v Miláně

Plánujete navštívit Milán za 2 dny? Podívejte se na průvodce nejkrásnějšími místy, kam v Miláně vyrazit.

Milán, kosmopolitní srdce Itálie, nabízí zajímavou kombinaci modernosti a historie. Milán je známý svou prvotřídní módní a designérskou scénou, ale je také bohatý na umění, architekturu a kulturu.

Tato rušná metropole má co nabídnout – od ikonické milánské katedrály (Duomo di Milano) až po ohromující umělecká díla včetně “Poslední večeře” Leonarda da Vinciho.

Před lety jsem slyšela názor, že v Miláně toho kromě Duomo až tak moc k vidění není. Tohle tvrzení nemůže být dál od pravdy. A dnes bychom chtěli tímto dvoudenním itinerářem ukázat, že Milán rozhodně stojí za návštěvu.

Dá se navštívit Miláno za 2 dny?

Ano, Milán je možné navštívit za dva dny, i když možná nebudete moci vidět vše, co máte v plánu. Centrum města je kompaktní a nachází se tu mnoho nejznámějších milánských památek, jako je Duomo, Galleria Vittorio Emanuele II a La Scala.

Milánská veřejná doprava je velmi efektivní a rychle vás dopraví i ke vzdálenějším zajímavostem, jako je hrad Sforza nebo čtvrť Navigli.

Na druhou stranu v rámci dvoudenního výletu nebudete mít čas důkladně prozkoumat různé milánské čtvrti nebo navštívit některá méně známá muzea a galerie.

Oblíbené památky, jako je Poslední večeře nebo katedrála Duomo mohou být plně obsazené, takže je třeba plánovat s dostatečným předstihem.

Miláno za 2 dny / kam v Miláně

Milán za dva dny – mapa trasy

Na mapě níže najdete vyznačené trasy pro návštěvu Milána na dva dny. Trasa se dá z velké části prochodit pěšky. Jednotlivé dny jsou naplánované tak, abyste se vyhnuli největším davům a užili si dané místo v nejlepší možnou dobu.

Podrobný popis tras včetně fotografií najdete dále v článku.

JAK POUŽÍVAT TUTO MAPU: Výše najdete podrobnou mapu s trasou, kam v Miláně za dva dny. Kliknutím do levé horní části mapy uvidíte samostatné vrstvy s vyznačenými místy. Můžete skrýt a zobrazit různé vrstvy nebo kliknutím na ikony na mapě zobrazit názvy míst, která zmiňuji v itineráři pro 2 dny v Miláně v Itálii. Pokud si chcete mapu uložit, označte jí hvězdičkou. Pro větší verzi klikněte na ikonu v pravém horním rohu.

KAM V MILÁNĚ ZA DVA DNY

MILÁN ZA 2 DNY – ITINERÁŘ PRO 1. DEN

8:30 Duomo di Milano a Piazza del Duomo

Své milánské dobrodružství začneme v srdci města, u katedrály Duomo di Milano. Tato gotická katedrála se stavěla téměř šest století a je jednou z největších katedrál na světě.

Duomo di Milano

Fasáda zdobená četnými sochami, věžičkami a sochami je architektonickým zázrakem. A co víc, můžete dokonce vystoupat na střechu a užít si pohled zblízka.

Procházet se na střeše jedné z nejkrásnějších katedrál na světě a navíc s fantastickým výhledem na Milan – tohle byl náš nejlepší zážitek v Miláně, který bychom doporučili při návštěvě města každému.

Duomo di Milano
Duomo di Milano

Katedrála otevírá v 9 hodin ráno, takže pokud přijdete o něco dřív, budete mít dostatek času prohlédnout si jí zvenčí. Dopoledne se sem nahrnou davy a k večeru náměstí Piazza del Duomo doslova praská ve švech.

Ráno tu budete jen s místními a pár dalšími turisty. Navíc slunce vychází přímo za katedrálou a doslova zahaluje katedrálu do zlaté záře.

Rozhlédněte se po prostorném náměstí, které lemují krásné budovy – po levé straně stojí slavná galerie Vittorio Emanuele II. a po pravé straně Královský palác.

Upozornění: Do Duomo je potřeba vhodné oblečení – v létě zakrytá kolena a ramena. Jedná se o církevní stavbu, kam vás v nevhodném oblečení nemusí pustit. Doporučuji taky zvolit pevnou obuv, protože mramor může klouzat.

Jak navštívit Duomo di Milano

Vstupenky do katedrály se prodávají po pravé straně katedrály – v křídle Královského paláce. Množství vstupenek je omezené a fronty bývají už z rána dlouhé. Nejlepší možností je rezervovat vstupenky předem a na místě rovnou přejít ke vstupu.

Nejprve vystoupáte po schodech/vyjedete výtahem na střechu Duomo di Milano – projdete se po straně střechy, poté vystoupáte dalších pár schodů a dostanete se přímo na střechu.

Až se pokocháte výhledem ze střechy, sejdete schody přímo do katedrály – tady si pracovník opět oskenuje vaší vstupenku a poté vás hned pustí dál.

Vnitřek katedrály je ohromující a rozlehlý. Chvíli potrvá, než si vše prohlédnete.

Duomo di Milano
Duomo di Milano

Vstupné a otevírací doba Duomo v Miláně

Plné vstupné je v tomto případě 20 € a pro děti 6-17 let 10 €. S využitím výtahu je pak vstupné 25 € a pro děti 6-17 let 12,50 €. Děti do 5 let a ZTP s doprovodem mají vstup zdarma.

Katedrála je otevřená denně v čase 9:00-19:00 (poslední vstup v 18:10).

Jak přeskočit fronty do katedrály Duomo:

My jsme si zakupovali kombinované vstupenky předem hned na 9:00 – zahrnovaly katedrálu, střechu, archeologické naleziště a muzeum Duomo. Šli jsme vstupem po levé straně katedrály vyhrazeným pro rezervace předem, kde čekalo pouze pár lidí. Zvolili jsme vstup po schodech – výtah se pak nachází kousek dál po levé straně katedrály (vše je perfektně značené).

10:30 – Galleria Vittorio Emanuele II.

Nalevo od katedrály Duomo se nachází Galleria Vittorio Emanuele II, jedno z nejstarších nákupních center na světě. Galleria je architektonickým skvostem se svou čtyřpatrovou dvojitou arkádou, kterou korunuje skleněná kopule.

Miláno za 2 dny / kam v Miláně / Galleria Vittorio Emanuele II.

Můžete se vydat na nákupy, pokochat výlohami nebo popíjet espresso v historických kavárnách.

Projděte si okolní uličky, které lemují ty nejmódnější domy a zajděte na panzerotti v pekárně Luiny kousek od galerie. Těstem připomínají langoše a jsou plněné nasladko i naslano. Stojí kolem 3 € a jsou velmi populární, takže se tu tvoří fronty, které ale rychle ubíhají (pozor, v neděli je zavřeno).

Galleria Vittorio Emanuele II. Milan
kam v Miláně

Praktické tipy: Toalety se nacházejí po pravé straně katedrály (poplatek 2 €, pouze hotovost). Vodu si můžete dolít v zelené fontáně na Piazza Cesare Beccaria kousek za Duomo.

Milán

13:00 La Scala

Galleria Vittorio Emanuele II. propojuje náměstí Piazza del Duomo a Piazza della Scala, kde se nachází světoznámá opera La Scala. V opeře vystupovala celá řada známých operních umělců z celého světa.

Můžete zajít večer na operní či baletní představení nebo si prohlédnout interiér v rámci běžné prohlídky.

Uprostřed malého náměstí stojí socha Leonarda da Vinciho.

Ubytování v Miláně 😴

milán ubytování
B&B Hotel Milano Ornato

Levný a pohodlný hotel s dobrou dostupností

milán ubytování
Hotel Ritter

Klidný 3* hotel v centru, jen 5 minut od metra

14:00 – Čtvrť Brera

Od La Scaly se vydáme na sever směrem ke čtvrti Brera. Brera, známá jako umělecké srdce města, je plná malých galerií, svérázných obchůdků a malebných uliček.

Tahle čtvrť mě naprosto okouzlila. S malebnými uličkami, které lemují domy s barevnými okenicemi a spoustou zeleně. Restaurace a kavárny doslova lákají k posezení a v létě představují dokonalý úprk od rozpáleného centra.

Brera Milan

Kromě procházení uličkami ukrývá Brera několik zajímavých míst, kde můžete strávit odpoledne v našem itineráři pro 2 dny v Miláně.

Pinacoteca di Brera

Navštivte Pinacoteca di Brera, veřejnou galerii, v níž se nachází významná sbírka italského renesančního umění. Jsou tady dobře zastoupení umělci jako Rafael, Caravaggio a Mantegna.

Upozornění: Pinacoteca di Brera je zavřená v pondělí. Svou návštěvu si můžete rezervovat zde.

Brera Milan

Botanická zahrada Brera

Botanická zahrada představuje oázu zeleně uprostřed rušného centra. Jakmile projdete železnou bránou, davy turistů zůstávají daleko za vámi a vy si jen můžete vychutnat chvíli klidu v upravené zahradě.

botanická zahrada Brera Milan

Praktické tipy: Vstup je do botanické zahrady zdarma. Je tu menší posezení a toalety zdarma.

16:30 Bazilika svatého Ambrože

Nasedněte na zelenou linku metra M2 a vystupte za čtvrt hodiny kousek od baziliky svatého Ambrože.

 Bazilika svatého Ambrože Milán

Románská bazilika Sant’Ambrogio je jedním z nejstarších a nejvýznamnějších kostelů ve městě. Nechal jí postavit ve 4. století patron Milána – svatý Ambrož. Uvnitř ukrývá krásné fresky a za vidění stojí taky zvenčí. Vstup je zdarma.

 Bazilika svatého Ambrože Milán

17:30 Colonne di San Lorenzo

Máte rádi antický Řím? Pokud máte chuť, asi 10 minut od baziliky svatého Ambrože se nachází Colonne di San Lorenzo. Jedná se o řadu starověkých římských sloupů, které pocházejí z konce 2. století. Kdysi lemovaly hlavní cestu římského Mediolana (starověký název Milána).

Od Colonne di San Lorenzo pokračujte středověkou bránou směrem na jih. Asi 10 minut chůze se odtud nachází kanál Navigli Grande, kde dnes zakončíme den. Cestu si můžete zkrátit taky tramvají, která staví kousek od kanálu.

Tip: Potřebujete se doučit nebo oprášit svojí cestovní angličtinu? EasyLingo je online aplikace na učení angličtiny, kterou používáme už několik měsíců. V rámci výuky si osvojíte psaní, čtení, mluvení i poslech. A stačí vám k tomu 20 minut denně. Na počítači nebo mobilu.

19:00 Čtvrť Navigli

Čtvrť Navigli, která kdysi bývala soustavou kanálů navržených Leonardem da Vincim, je dnes jednou z nejživějších milánských čtvrtí, lemovanou bary, restauracemi a vintage obchody. Navigli Grande lemují malé stánky, kde umělci vystavují své obrazy.

Navigli Grande Milan

Navigli je ideální místo na aperitiv nebo na večeři. Vyzkoušejte tradiční milánská jídla, jako je risotto alla Milanese nebo osso buco. Většina lepších restaurací otevírá kolem 19. hodiny.

Navigli Grande Milan

MILÁN ZA 2 DNY – ITINERÁŘ PRO 2. DEN

9:00 Klášter Santa Maria delle Grazie a Poslední večeře

Začněte den návštěvou jednoho z nejikoničtějších uměleckých děl na světě – Poslední večeře od Leonarda da Vinciho, která se nachází v klášteře Santa Maria delle Grazie.

Klášter Santa Maria delle Grazie a Poslední večeře Milán

Jak navštívit Poslední večeři

Prohlídka je možná pouze po předchozí rezervaci. Místa se zaplňují měsíce dopředu, takže je potřeba plánovat s předstihem. Kliknutím sem si rezervujete konkrétní termín a čas návštěvy (volné termíny se vypisují 3-4 měsíce předem).

Uvnitř pak máte na prohlídku obrazu 15 minut. Malba už není v dobrém stavu, proto omezili limit návštěvníků na 1000 lidí denně.

Milán Poslední večeře

Obraz si můžete přijít prohlédnout každý den od 8:30 do 19:00 (konkrétní čas si zvolíte při rezervaci).

Jsou vstupenky na váš termín vyprodané? Další možností je prohlídka s průvodcem.

Vstup se nachází po levé straně od kostela – je to označené.

Když tu budete, navštivte taky kostel samotný. Vstup je zdarma a kostel Santa Maria delle Grazie patří k nejkrásnějším kostelům v Miláně.

Klášter Santa Maria delle Grazie a Poslední večeře Milán

Čtěte: 3 dny v Miláně

10:30 Milánská Sixtinská kaple

Jen pár minut chůze od kostela Santa Maria delle Grazie stojí kostel San Maurizio al Monastero Maggiore. Není tak známý jako bazilika svatého Ambrože nebo kostel Santa Maria delle Grazie, ale určitě stojí za vidění.

Milan kostel San Maurizio al Monastero Maggiore

Nenechte se odradit nenápadným zevnějškem. Tohle je skrytý klenot Milána, místo, které vás doslova ohromí svými nádhernými a zachovalými freskami. Mnoho z těchto fresek malovali umělci, kteří následovali učení Leonarda da Vinciho.

Praktické informace: Vstup do kostela je zdarma, dary jsou vítané. V pondělí je zavřeno.

Milan kostel San Maurizio al Monastero Maggiore
Milan kostel San Maurizio al Monastero Maggiore

11:00 – Hrad Sforza

Kousek od kostela San Maurizio al Monastero Maggiore se nachází hrad Sforza. Tato pevnost přeměněná na muzeum hostí různé sbírky včetně umění, starožitného nábytku a hudebních nástrojů. Vrcholem je Michelangelova nedokončená socha Rondaniniho Pieta.

hrad Sforza Milán

Můžete se zdarma procházet komplexem nebo za drobný poplatek navštívit muzeum. Za hradem se rozprostírá velký park, kde místní tráví volný čas. Je tu dostatek laviček, jezírka, toalety i občerstvení. Ideální místo pro odpočinek.

Na druhé straně parku se majestátně tyčí oblouk Arco della Pace. Sice na něj nemůžete vystoupat jako na Vítězný oblouk v Paříži, ale i tak rozhodně stojí za vidění.

Arco della Pace Milán

14:00 Chinatown

Pár minut chůze od Arco della Pace se nachází Chinatown. Pokud jste ještě nejedli nebo si chcete užít neuvěřitelně živou atmosféru, zamiřte sem.

Projděte si především Via Paolo Sarpi, která je hlavní pěší třídou Čínské čtvrti.

Chinatown Milán

V Chinatown najdete spoustu asijských restaurací, ale taky jednu z nejlepších restaurací s ravioli v Miláně. Navíc za skvělé ceny. Nejlepší místa najdete vyznačená v mapě.

Ubytování v Miláně 😴

ubytování milán
Hotel AMEDIA

Nový 4* hotel s dobrou dostupností do centra

ubytování milán
Hotel San Siro

Moderní hotel u stadionu San Siro

15:30 Cimitero Monumentale di Milano

Než se přesuneme do moderního Milána, doporučuji si udělat odbočku na Cimitero Monumentale di Milano. Ano, hřbitov je možná nezvyklé místo pro návštěvu, uznávám.

Pokud ale oceňujete nádhernou architekturu, bude nejspíš Cimitero Monumentale di Milano patřit k tomu nejlepšímu, co v Miláně navštívíte.

Cimitero Monumentale di Milano
Cimitero Monumentale di Milano

Líbilo se mi, že se zde všichni chovají s úctou a respektem a jen se v tichosti hřbitovem procházejí. Uvidíte tu velkou sbírku italských soch, řeckých chrámů, obelisků i malou verzi Trajanova sloupu.

Cimitero Monumentale di Milano

Praktické informace: Hřbitov je otevřený denně kromě pondělí.

Vstupenky na oblíbené atrakce v Miláně:

17:00 – Piazza Gae Aulenti

Porta Nuova je ztělesněním moderního Milána – mrakodrapy, luxusní byty a firemní kanceláře, které definují Milán jako italské město budoucnosti. Vstupem do Porta Nuova je náměstí Piazza Gae Aulenti.

Porta Nuova Milán

Můžete posedět v trávě, zajít na výbornou zmrzlinu do Venchi a prohlédnout si zajímavou architekturu včetně Bosco Verticale, udržitelné bytové stavby se spoustou zeleně.

Porta Nuova Milán Bosco Verticale

Čtěte: Doprava v Miláně

19:00 Corso Como

Od Porta Nuova se vydejte po Corso Como a užijte si bohatý noční život, který Miláno nabízí. Zastavte se v 10 Corso Como, jedinečné kombinaci butiku, umělecké galerie a kavárny, kterou založila módní redaktorka Carla Sozzani.

10 Corso Como, Lombardiasecrets.com

Kde se ubytovat v Miláně na 2 dny?

 • B&B Hotel Milano Ornato: Levný, pohodlný hotel kousek od stanice tramvaje, s parkováním a recepcí 24/7
 • Hotel Ritter: Klidný hotel na kraji centra, odkud pohodlně dojdete k hradu Sforza, Duomo nebo čtvrti Brera, stanice metra 5 minut, recepce 24/7
 • B&B Hotel Milano San Siro: Příjemný hotel přímo u stadionu San Siro s parkováním a pár minut od stanice metra
 • Hotel AMEDIA: Nový, 4* hotel s dobrou dostupností do centra a možností parkování

Ubytování v Miláně 😴

milán ubytování
B&B Hotel Milano Ornato

Levný a pohodlný hotel s dobrou dostupností

milán ubytování
Hotel Ritter

Klidný 3* hotel v centru, jen 5 minut od metra

Jak se dostat z letiště do centra Milána?

Miláno obsluhují 3 letiště:

 • letiště Malpensa (Wizz Air, EasyJet a další)
 • letiště Linate
 • letiště Bergamo (Ryanair)

Většiny cestujících se týkají letiště Malpensa nebo Bergamo. Pro obě letiště si teď ukážeme, jak se nejjednodušeji dostat do centra Milána:

Jak se dostat z letiště Bergamo do Milána?

Přímo před příletovou halou letiště v Bergamu (letiště Orio al Serio) staví shuttle busy, které vás za hodinu dovezou na vlakové nádraží Milano Centrale. Odtud se už dostanete snadno metrem nebo pěšky do centra.

My si kupujeme jízdenky vždy předem. Jízdenky jsou platné po celý den, takže je bez problémů můžete využít na kterýkoliv spoj. Po příletu jdeme rovnou k autobusům a nečekáme frontu u okénka nebo automatu, kde se kupují jízdenky do centra. U autobusu pak ukážeme jízdenku v mobilu pracovníkovi, který tu stojí.

Milano Centrale nádraží v Miláně / Jak se dostat z letiště do centra Milana
Hlavní vlakové nádraží Milano Centrale

Jak se dostat z letiště Malpensa do Milána?

V případě letiště Malpensa máte na výběr vlak nebo autobus. V obou případech sledujte značení, které vás navede.

Autobusy jedou necelou hodinu a opět staví na nádraží Milano Centrale. Na stejném místě, odkud se dostanete zpět na letiště.

I v tomto případě jsme zakupovali jízdenky předem. Platily na kterýkoliv spoj v daný den a stačilo jen ukázat jízdenku v mobilu.

Vlaky jsou o něco rychlejší a na výběr jsou 2 linky – na nádraží Cadorna nebo na nádraží Milano Central přes nádraží Garibaldi.

Jak si užít Milán za 2 dny

 • Vezměte si pohodlnou obuv. Některé povrchy mohou být nerovné a mramor v katedrále Duomo je trochu kluzký.
 • Spousta míst nachází v centru města a jsou snadno dostupné pěšky. Pro vzdálenější místa využijte metro nebo historické žluté tramvaje – doprava je bezpečná, levná a spolehlivá.
 • Vyzkoušejte jídlo mimo hlavní turistické body. Ve skryté uličce nebo čtvrtích, kam zavítají především místní. Nejen, že ušetříte, ale taky si víc pochutnáte.
 • Léto nebo zima, italské gelato musíte vyzkoušet. Výborné gelaterie jsou rozeseté po celém Miláně – v centru vyzkoušejte Venchi, kde mají výbornou zmrzlinu i čokoládu.
 • Přivstaňte si na hlavní turistické body, jako je Duomo nebo Poslední večeře.
 • Nebo naopak projděte Milán za tmy, kdy je nádherně nasvícený. Od kanálu Navigli Grande po katedrálu Duomo, večer se vše zahalí do hřejivých barev světel.
Milán

Máte dotaz k našemu itineráři pro 2 dny v Miláně a kam v Miláně vyrazit? Rádi ho zodpovíme v komentáři níže. Šťastnou cestu!

Více informací o severní Itálii

MILÁN: Zde je přehled nejlepších míst, co navštívit v Miláně. Pro snadnější plánování výletu do Milána jsme vytvořili itinerář pro 3 dny v Miláně včetně mapy a itinerář pro 1 den v Miláně.

Zde je průvodce dopravou v Miláně. V tomto článku sdílíme naše tipy, kde se ubytovat v Miláně. Praktické tipy pro návštěvu Duomo di Milano jsme sepsali v samostatném průvodci.

LOMBARDIE: Inspirujte se nejkrásnějšími místy, co vidět v Lombardii.

V Lombardii najdete kromě Milána další krásná místa. Jen kousek od Milána leží alpské jezero Lago di Como. Nebo se podívejte na 15 tipů, co vidět v Bergamu.

ITÁLIE: Inspirujte se nejkrásnějšími místy v Itálii.

ŘÍM: Řím je jedno z nejoblíbenějších měst v Evropě. Zde je seznam toho nejlepší, co navštívit v Římě. Sestavte si svůj 3-denní itinerář Říma a podívejte se, jak ušetřit v Římě. Zjistěte vše o Vatikánských muzeích nebo Koloseu.

BENÁTKY: V článku Co navštívit v Benátkách přinášíme tipy na nejkrásnější místa a další užitečné tipy.

VERONA: Podívejte se na nejkrásnější místa, co navštívit ve Veroně (včetně užitečných informací o vstupném a otevírací době). Součástí je taky průvodce s dalšími tipy (doprava, ubytování, jídlo, Verona Card). Itinerář Verona za jeden den vám pomůže naplánovat vaší trasu.

Čtěte ještě více tipů o cestování v Itálii.

Porto Nuova Milán

Shrnutí: Perfektní itinerář pro Milán za 2 dny

Na kolik dní navštívit Milán?

Na prohlídku hlavních zajímavostí stačí 2 až 3 dny. Miláno má perfektní polohu pro poznávání Lombardie – doporučuji ve městě strávit alespoň 4-5 dní a udělat si výlet po okolí – k jezeru Lago di Como či do krásného středověkého města Bergamo.

Kam v Miláně za 2 dny?

K památkám, které musíte vidět, patří Duomo di Milano, Galleria Vittorio Emanuele II, Teatro alla Scala, čtvrť Brera, Castello Sforzesco, Poslední večeře Leonarda da Vinciho a čtvrť Navigli.

Musím si rezervovat vstupenky předem?

Na některé atrakce se tvoří dlouhé fronty nebo je takřka nemožné získat vstupenku na místě – jedná se především o Poslední večeři Leonarda da Vinciho a katedrálu Duomo.

Jak se dopravovat po Miláně?

Milán má rozsáhlý systém veřejné dopravy včetně autobusů, tramvají a metra. Jízdenky jsou k dispozici na nádražích, v kioscích a online. Nejjednodušší možností je platba bezkontaktní kartou, kterou volíme my. Je to rychlé a zaplatíte jen to, co jste skutečně projeli.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *