Kde se ubytovat v Miláně v roce 2023? Nejlepší ubytování & mapa

Miláno ubytování / kde s ubytovat v Miláně

Pokud se rozhodujete, kde se ubytovat v Miláně v Itálii, máte na výběr spoustu možností. Velké řetězce hotelů, menší butikové hotely nebo B&B s rodinnou atmosférou. Výběr ubytování v Miláně tak může být docela oříšek.

Abychom vám rozhodování usnadnili, vytvořili jsme podrobného průvodce s nejlepšími hotely a ubytováním v Miláně.

Přečtěte si naše doporučení, kde se ubytovat v Miláně. Přidáme taky tipy, proč si danou oblast nebo ubytování vybrat, jaká je dostupnost k památkám a spojení na letiště.

Ukážeme si základní rozložení Milána, abyste si mohli udělat přehled, kde leží Duomo, hrad Sforza nebo hlavní vlakové nádraží Milano Centrale.

Nejlepší ubytování v Miláně – rychlý přehled

Pokud máte málo času, podívejte se na rychlý přehled, kde se ubytovat v Miláně a nejlepší hotely v závislosti na rozpočtu:

Kde se ubytovat v Miláně – tipy

Než si povíme blíže k ubytování v Miláně, představíme si město samotné, abyste si mohli udělat základní přehled o Miláně a vybrat si tak nejlepší hotel pro svůj pobyt.

Milán je s téměř 1,4 miliony obyvatel druhým největším městem Itálie a centrem Lombardie. Najdete ho v podhůří Alp na severu Itálie.

I když je Milán považovaný za módní a průmyslové město, má významné historické základy.

Praktické tipy před výběrem ubytování v Miláně

Centro Storico

Historické centrum města se rozprostírá kolem Piazza del Duomo se slavnou katedrálou Duomo. Odtud se větví všemi směry menší ulice, na které se napojují velké ulice v soustředných kruzích.

Na kraji Centro Storico leží severozápadním směrem hrad Sforza. Za ním se rozprostírá rozsáhlý park Sempione s obloukem Arco della Pace. V dobré docházkové vzdálenosti od hradu pak najdete na východ od centra kostel Santa Maria delle Grazie s obrazem Poslední večeře a baziliku Sant’Ambrogio.

Miláno ubytování / kde s ubytovat v Miláně
Centro Storico

Doprava z letiště do centra Milána

Hlavní vlakové nádraží Milano Centrale se nachází severovýchodním směrem od historického jádra. U nádraží staví autobusy z letiště Linate, Malpensa i Bergamo (Orio al Serio). Právě z letišť Linate a Orio al Serio představují autobusy tu nejlepší možnost, jak se dostat do centra Milána.

Na letiště Malpensa přilétá nejvíce letů, takže tu je možností více. Nejvýhodnější je autobus za 10 €, který jede až na hlavní vlakové nádraží. Cesta trvá asi hodinu (v provozu o něco déle).

Nejrychlejší možností, jak se dostat z letiště Malpensa do centra Milána, je vlak Malpensa Express. Lístky stojí 13 €. Na výběr máte ze dvou linek – zvolte podle toho, kde se nachází vaše ubytování:

  • Linka z letiště Malpensa na nádraží Centrale přes nádraží Garibaldi – cesta trvá 54 minut (o pár minut méně na nádraží Garibaldi)
  • Linka z letiště Malpensa na nádraží Cadorna – cesta trvá 37 minut

Můžete zvolit taky taxi – jednotná sazba je 95 € (taxíky jsou bílé). V Miláně fuguje taky Uber.

Milano Centrale / kde se ubytovat v Miláně
Milano Centrale

Doprava a MHD

Miláno je skvěle propojené místní dopravou (metro, autobusy, tramvaje).

Metro je rozdělené do 5 linek M1-M5. Z toho M2 a M3 se kříží u nádraží Milano Centrale (další dvě linky leží poblíž) a M1 a M3 u Duomo v centru. Z nádraží jste u katedrály za 10 minut metrem.

Kam se nedostane metro, můžete využít autobus nebo tramvaj.

Se základním jízdenkou za 2,20 € získáte možnost 90 minut neomezeně cestovat v rámci města. V prodeji jsou taky jízdenky na delší časové období s možností neomezeného cestování po předem vybranou dobu – 1 den za 7,60 €, 3 dny za 13 € nebo pak karnet 10 jízdenek za 19,50 €.

Pro platbu za dopravu použijte svou bezkontaktní kartu (o dalších možnostech čtěte zde). Díky tomu zaplatíte jen to, co jste skutečně projeli. Navíc nad 7 € už daný den jezdíte zadarmo.

Použití je jednoduché – stačí kartu přiložit k oranžovému turniketu (u metra přikládáte i při výstupu). Jedna karta platí pro jednoho cestujícího.

Čtěte více informací v našem průvodci Milánem (co navštívit včetně vstupného a otevírací doby, doprava, ceny, jídlo a další tipy).

Kde se ubytovat v Miláně?

Čtvrť Centrale – nejlepší ubytování poblíž hlavního nádraží

Jak už napovídá název, čtvrť Centrale se rozprostírá kolem hlavního vlakového nádraží Centrale. Sem přijíždějí autobusy z letiště Malpensa, Bergamo i Linate nebo vlaky Malpensa Express. Zároveň odtud můžete podniknout výlety v okolí Milána.

Kde se ubytovat v Miláně
Milano Centrale

Oblast má dobré spojení s centrem – červenou linkou metra M1 jste na Piazza Duomo za 10 minut, zelenou linkou se zase dostanete k hradu Sforza. Najdete tu taky dostatek restaurací a obchodů.

Doporučuji zajít na jídlo do Mercato Centrale, které se nachází přímo na nádraží (po levé straně; dá se vstoupit přímo z nádraží). Je tu obrovský výběr od pizzy po hamburgery, pečivo, zákusky. Fungují denně v čase 7:00-23:00 (v pátek a sobotu až do 24:00).

LUXUSNÍ: Hotel Galles: Špičkový hotel jen 10 minut chůze od nádraží, ale v klidné lokalitě. Kousek od stanice metra M3, ze které se dostanete za pár minut do centra. Hotel je čistý, krásně zařízený a nabízí dvou až čtyřlůžkové pokoje nebo větší apartmány. K dispozici je taky krytý bazén, sauna, masáže, posilovna. To nejlepší vás ale čeká v 8. patře – hotelová terasa s barem a výhledem až na Duomo.

kde se ubytovat v Miláně
Hotel Galles / kde se ubytovat v Miláně

LUXUSNÍ: iH Hotels Milano Gioia: Tento hotel nabízí čisté, útulné pokoje s pohodlnými postelemi, koupelnou a výbornou snídaní. Zastávka metra je 10 minut, v okolí jsou taky zastávky autobusů a tramvají. Obchod je vzdálený 4 minuty chůze. Recepce 24/7, úschovna zavazadel.

STŘEDNÍ TŘÍDA: Hotel Flora: Toto ubytování leží v příjemné a klidné ulici jen 3 minuty od nádraží a pár kroků od stanice metra (4 zastávky k Duomo). Nabízí menší, pohodlné pokoje s vlastní koupelnou (i rodinné), pestré snídaně, bar.

Milán ubytování / kde se ubytovat v Miláně
Hotel Flora / kde se ubytovat v Miláně

STŘEDNÍ TŘÍDA: B&B Antico Cortile: Máte rádi rodinné a domácí prostředí? Toto B&B je skvělou volbou. Sympatická majitelka se vším ráda pomůže a ještě vám uvaří kávu. Ubytování je čisté, útulné s vlastní koupelnou, lednicí, minibarem, rychlovarnou konvicí, klimatizací a bohatou snídaní.

STŘEDNÍ TŘÍDA: Canova hotel: Stylový a moderní hotel v klidné části kousek od nádraží a s dobrou dostupností do centra. Hotel poskytuje vše pro pohodový pobyt – nápomocný personál, vybavené pokoje (klimatizace, rychlovarná konvice, rodinné pokoje), recepce 24/7, úschovna zavazadel, obchod kousek od hotelu.

Čtvrť Centro Storico – nejlepší místo k pobytu uprostřed dění

Historické jádro Milána se nazývá Centro Storico. Turistická oblast plná nádherných památek (v samém srdci leží Duomo a Piazza Duomo), restaurací a obchodů. Centrum není velké a dá se velmi dobře projít za hodinku chůze. Navíc není kopcovité jak například v Lisabonu.

Dumo na Piazza Duomo v Centro Storico
Dumo na Piazza Duomo v Centro Storico

V Centro Storico najdete kromě katedrály Duomo operu La Scala, Palazzo Reale di Milano, Piazza Mercanti a spoustu galerií a muzeí včetně nádherné galerie Vittorio Emanuele II.

LUXUSNÍ: Matilde Boutique Hotel: Nádherný butikový hotel s perfektní polohou – jen 2 minuty od Duomo, ale za rohem v boční ulici, takže tu je klid. Pokoje jsou stylově zařízené, čisté a prostorné s vlastní koupelnou. Bohaté snídaně, recepce 24/7, úschovna zavazadel.

Matilde Boutique Hotel / Kde se ubytovat v Miláně

LUXUSNÍ: Hotel Dei Cavalieri: Čtyřhvězdičkový hotel zařízený v klasickém stylu. S výbornou dostupností a jen 5 minut od katedrály Duomo. Výborné snídaně a skvělá kuchyně v místní restauraci. V 10. patře se nachází střešní terasa s barem a fantastickým výhledem na Milano.

STŘEDNÍ TŘÍDA: Hotel Ritter: Tento hotel se nachází přímo na oblíbené ulici Corso Garibaldi. Jen pár kroků od stanice metra, ale vzhledem k poloze hotelu možná ani metro potřebovat nebudete – za 10 minut dojdete na nádraží Garibaldi (pro vlak na letiště Malpensa), pár minut chůze je vzdálený hrad Sforza, Pinacoteca di Brera, park Sempione nebo 20 minut procházkou přes krásnou čtvrť Brera k Duomo. Pokoje jsou moderní, útulné s vlastní koupelnou, lednicí i balkónem. Milý personál, výborné snídaně, v okolí spousta možností, kam zajít na jídlo.

STŘEDNÍ TŘÍDA: Hotel Palazzo delle Stelline: Tento hotel je umístěný v bývalém klášteře na kraji historického centra, hned vedle kostela Santa Maria delle Grazie s obrazem Poslední večeře. Pokoje (i rodinné) jsou moderně, ale útulně zařízené s krásným výhledem a vlastní koupelnou. Snídaně pestré, bohaté, k dispozici zahrada, bar, recepce 24/7. V docházkové vzdálenosti spousta památek (př. Duomo 15 minut chůze). Nádraží Cadorna pro vlakový spoj na letiště Malpensa je odtud ani ne 10 minut chůze.

Hotel Palazzo delle Stelline / Kde se ubytovat v Miláně

LEVNÉ: Hotel Nuovo: Jen 200 metrů od Duomo leží tento hotel, který nabízí jednoduché, ale čisté a naprosto dostačující ubytování s klimatizací, TV a vlastní koupelnou. Recepce 24/7, dobrá dostupnost na nádraží.

Čtvrť Niguarda – klidná lokalita s dobrou dostupností

Čtvrť Niguarda vás neohromí svojí krásou, ale přesto se jedná o skvělou čtvrť pro ubytování v Miláně. Je klidná, má veškeré vybavení a především skvělé spojení díky žluté lince metra M1 na nádraží Centrale i do centra.

Vzhledem k poloze mimo centrum nabídnou hotely nižší cenu. Čtyřhvězdičkový hotel tady seženete za cenu dvou-tříhvězdičkového hotelu v centru.

LUXUSNÍ: Acca Palace: Čtyřhvězdičkový udržitelný hotel se vzdušnými a moderními pokoji (klimatizace, vlastní koupelna, rychlovarná konvice a některé pokoje navíc s balkónem). Ráno se podávají bohaté snídaně a personál je pozorný a milý. Supermarket leží kousek od hotelu. Stejně tak linka metra M3, kterou se dostanete za 7 minut na nádraží a za čtvrt hodiny k Duomo.

ubytování v Miláně
Acca Palace / ubytování v Miláně

LUXUSNÍ: Hotel Da Vinci: Cenově dostupný hotel, který leží u rozlehlého parku Parco Nord Milano. Ubytování je stylové, moderní s prostornými pokoji, bohatými snídaněmi a výbornou kuchyní v místní restauraci. Zastávka metra leží 10 minut od hotelu (přímo u hotelu staví v pravidelných a častých spojích autobus, kterým se dostanete na metro, pokud byste nechtěli pěšky).

STŘEDNÍ TŘÍDA: eco Hotel Milano: Ekologický a udržitelný hotel, který leží jen pár kroků od stanice metra. Má skvělý poměr ceny a kvality. Velmi útulné a příjemné ubytování s bohatými snídaněmi, zahradou a až čtyřlůžkovými pokoji s vlastní koupelnou. Součástí hotelu je taky restaurace BioRiso, kde vaří z bio a sezónních potravin od místních farmářů.

eco Hotel Milano / ubytování v Miláně
eco Hotel Milano / ubytování v Miláně

Čtvrť Fiera – oblast se strategickou polohou

Čtvrť Fiera se rozprostírá východně od historického centra. V docházkové vzdálenosti nebo pár zastávek metrem jsou odtud vzdálené všechny oblíbené památky a atrakce v Miláně – park Sempione, hrad Sforza, Piazza Duomo, Navigli Grande nebo stadion San Siro.

Hrad Sforza

Oblast je taky skvělou volbou (stejně jako historické centrum), pokud cestujete z letiště Malpensa. Kousek odtud se totiž nachází nádraží Cadorna, ze kterého se dostanete na letiště vlakem za 37 minut.

STŘEDNÍ TŘÍDA: Hotel Metrò: Tento hotel leží na elegantní nákupní třídě Corso Vercelli. Je menší, příjemný a nabízí útulné pokoje (i rodinné) s vlastní koupelnou. Stanice metra je jen 2 minuty (blízko k San Siro, do centra 3 zastávky). V docházkové vzdálenosti se nachází kostel Santa Maria delle Grazia s obrazem Poslední večeře, park Sempione a Arco della Pace nebo Da Vinciho muzeum vědy.

Hotel Metrò / ubytování v Miláně
Hotel Metrò / ubytování v Miláně

STŘEDNÍ TŘÍDA: Hotel Domenichino: Moc pěkný, příjemný hotel v klidné ulici s alejí stromů a lavičkami. Obchod i metro jsou 5 minut od hotelu. Metrem se dostanete za 10 minut k Duomo nebo na druhou stranu ke stadionu San Siro. Za chvíli jste taky u hradu Sforza nebo v parku Sempione. Pokoje jsou čisté, voňavé s vlastní koupelnou, pohodlnými postelemi a bohatými snídaněmi. Milý personál, bar, recepce 24/7.

Ubytování poblíž letiště Malpensa

Ubytování poblíž letiště je skvělou volbou v případech, kdy přilétáte pozdě v noci nebo odlétáte brzy ráno (i když větší hotely v Miláně mají nepřetržitě otevřenou recepci, takže noční odlety a přílety nejsou problém).

LUXUSNÍ: Idea Hotel: Tento hotel se nachází jen kousek od letiště. K dispozici je letištní transfer za 5 €, kdy vás přímo z hotelu přepraví na letiště (funguje nonstop). Hotel nabízí pohodlné a čisté pokoje s vlastní koupelnou a pohodlnými postelemi, bohaté snídaně a restaurací s italskou kuchyní.

Idea hotel / Kde se ubytovat v Miláně
Idea hotel / Kde se ubytovat v Miláně

Ubytování poblíž letiště Bergamo (Orio al Serio)

Hledáte ubytování poblíž letiště Orio al Serio v Bergamu? Doporučuji ubytování poblíž nádraží v Bergamu, kam se dostanete z letiště Orio al Serio za 20 minut autobusem 1A Airport bus (lístek si koupíte v automatu nebo v informacích u východu z terminálu).

Z nádraží v Bergamu pak můžete jet do Milána vlakem (48 minut; 5,80 €). Ubytování v Bergamu je levnější než v Miláně.

Hotel Città Dei Mille: Krásný hotel zařízený v tradičním stylu, který nabízí útulné pokoje s vlastní koupelnou. Bohaté snídaně, recepce 24/7, rodinné pokoje, výhodná cena a skvělá poloha v centru (10-15 minut na nádraží nebo na druhou stranou k Citta Alta).

Hotel Città Dei Mille v centru Bergama s dobrou dostupností na letiště a do Città Alta

B&B Hotel Bergamo: Moderní a čistý hotel s prostornými pokoji (včetně vlastní koupelny a soukromého parkování), který leží v docházkové vzdálenosti starého města i nádraží, odkud se dostanete rychle na letiště.

Ubytování v Miláně na mapě

JAK POUŽÍVAT TUTO MAPU: Výše najdete podrobnou mapu, kde se ubytovat v Miláně. Kliknutím do levé horní části mapy uvidíte samostatné vrstvy s vyznačenými místy. Můžete skrýt a zobrazit různé vrstvy nebo kliknutím na ikony na mapě zobrazit názvy míst, která zmiňuji v průvodci o ubytování v Miláně. Pokud si chcete mapu uložit, označte jí hvězdičkou. Pro větší verzi klikněte na ikonu v pravém horním rohu.

Nejlepší rezervační zdroje pro návštěvu Milána

Přes Booking.com hledáme veškeré ubytování. Jedná se o největší ubytovací portál na světě a najdete tu vše od moderních hotelů, útulných penzionů po přímořské vily.

Get Your Guide je obrovský rezervační systém pro nákup vstupenek, výletů s průvodci a nejrůznější aktivity. Na jednom místě si můžete přečíst zkušenosti ostatních cestovatelů a zarezervovat lístky do Vatikánských muzeí, plavbu lodí po Dunaji nebo pouštní safari v Dubaji.

Pokud si plánujete půjčit auto v Lombardii, nejlepší zkušenost máme s Rentalcars.com, která má nejširší nabídku za dobré ceny. Pojištění a storno zdarma je samozřejmostí.

Pokud máte dotaz k výběru ubytování v Miláně, dejte nám vědět v komentáři níže. Šťastnou cestu!

Více informací o Itálii

LOMBARDIE: Čtěte pro inspiraci tipy, co navštívit v Miláně.

V Lombardii najdete kromě Milána další krásná místa. Jen kousek od Milána leží alpské jezero Lago di Como. Nebo se podívejte na 15 tipů, co vidět v Bergamu.

ITÁLIE: Inspirujte se nejkrásnějšími místy v Itálii.

ŘÍM: Řím je jedno z nejoblíbenějších měst v Evropě. Zde je seznam toho nejlepší, co navštívit v Římě. Sestavte si svůj 3-denní itinerář Říma a podívejte se, jak ušetřit v Římě. Zjistěte vše o Vatikánských muzeích nebo Koloseu.

BENÁTKY: V článku Co navštívit v Benátkách přinášíme tipy na nejkrásnější místa a další užitečné tipy.

NEAPOL: Neapol má jedno z nejstarších historických center na světě a spoustu dalších krásných míst, která stojí za vidění.

TOSKÁNSKO: Toskánsko je jednou z nejoblíbenějších částí Itálie. Při své návštěvě Toskánska nemůžete vynechat Florencii – tipy, co navštívit ve Florencii najdete v samostatném článku.

Pisa je dalším nádherným městem, které stojí za to vidět v Toskánsku.

DOLOMITY: Jedno z nejkrásnějších pohoří na světě najdete na severu Itálie. Co navštívit v Dolomitech najdete v samostatném článku. V průvodci Dolomity sdílíme užitečné tipy, jak naplánovat svojí cestu do Dolomit.

Čtěte ještě více tipů o cestování v Itálii.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *