Jak se dostat z letiště Treviso do Benátek? Naše tipy + mapa

jak se dostat z letiště Treviso do Benátek

Podrobný průvodce, jak se dostat z letiště Treviso do Benátek – autobusy, taxi, ceny, jízdní řády, kde nastoupit a další užitečné tipy.

Letiště Treviso (TSF)

Letiště Treviso (TSF), oficiálním názvem Treviso A. Canova Airport, je malé mezinárodní letiště ležící nedaleko Trevisa, asi 31 km severně od Benátek. Letiště je pojmenované po italském sochaři Antoniu Canovovi.

letiště Treviso / jak se dostat z letiště Treviso do centra Benátek
jak se dostat z letiště Treviso do centra Benátek

Letiště Treviso využívají především nízkonákladové společnosti, jako je Ryanair a Wizz Air. Letiště tvoří pouze jeden terminál, takže když se tu sejde více letů, může být na bezpečnostní kontrole pěkně rušno.

Najdete tu vše potřebné včetně restaurací, kaváren a bezcelních obchodů. Zde je mapa letiště Treviso ke stažení.

Teď si povíme více k tomu, kde v Benátkách můžete vystoupit, abyste si udělali představu, která varianta spojení z letiště je pro vás nejvhodnější.

Kupte si jízdenky na dopravu z letiště v Benátkách zde:

Powered by GetYourGuide

Piazzale Roma

Piazzale Roma je hlavním dopravním uzlem v Benátkách, kde se nachází parkovací domy, autobusové nádraží, zastávka vaporetta a za mostem vlakové nádraží. Ať už pojedete z letiště Treviso vlakem, autobusem nebo taxi, tohle je místo, kde vystoupíte, pokud chcete jít do centra Benátek.

Piazzale Roma Benátky / Piazzale Roma - uprostřed zastávky pro autobusy ATVO
Piazzale Roma – uprostřed zastávky pro autobusy ATVO na letiště Marco Polo a Treviso
Piazzale Roma - pohled na cestu z Mestre
Piazzale Roma – pohled na cestu z Mestre
Piazzale Roma - cesta k vaporetto, vlakovému nádraží a do centra Benátek
Piazzale Roma – cesta k vaporetto, vlakovému nádraží a do centra Benátek

Piazzale Roma se nachází na západním okraji centrálních benátských čtvrtí – tzv. sestieri. Leží v blízkosti nádraží Santa Lucia a na konci Ponte della Libertà, hráze, která spojuje Benátky s pevninou. Piazzale Roma je hlavním autobusovým nádražím pro místní autobusové linky Actv, expresní letištní autobusy ATVO a pro dálkovou autobusovou dopravu. Je to také místo, kde najdete hlavní stanoviště taxíků.

Do různých částí Benátek se pak z Piazzale Roma dostanete vodním autobusem (vaporetto), pěšky nebo vodním taxíkem.

Vaporetto na Piazzale Roma, Benátky
Vaporetto na Piazzale Roma, Benátky

Ubytování poblíž Piazzale Roma

V blízkosti Piazzale Roma najdete velký výběr hotelů, od levných po luxusnější s výhledem na kanál, které mají ideální polohu pro brzké odlety, pozdní přílety nebo pokud plánujete výlety po okolí Benátek.

 • Hotel Principe: Čtyřhvězdičkový hotel s terasou přímo u Grand Canal, 5 minut od Piazzale Roma a vším potřebným pro perfektní dovolenou
 • Hotel Il Moro di Venezia: Levný, čistý hotel 5 minut od Piazzale Roma, s vlastní koupelnou a klimatizací
 • Hotel Belle Arti: Tříhvězdičkový hotel v umělecké čtvrti Dorsoduro, která se nachází pár minut od Grand Canal a náměstí San Marco, na Piazzale Roma jste pěšky za 20 minut

Ubytování v Benátkách 😴

Camping Venezia Village

Ubytování v soukromí v bungalovech

Antico Panada

3* útulný hotel v centru starého města

Mestre

Mestre je pevninská část Benátek, která se nachází před hrází Ponte della Libertà – hráz spojuje Mestre s Piazzale Roma.

Mestre nemá kouzlo starého města Benátek a nenajdete tady žádné kanály. Na druhou stranu má dobré spojení na letiště, nachází se tu řada moderních hotelů s možností parkování, popř. bazénem a nabízí dobrou polohu pro výlety v okolí Benátek. Z Mestre jste v centru Benátek za pár minut autobusem, vlakem nebo tramvají.

Pokud pojedete z letiště Treviso, jako první projedete Mestre, poté přes dlouhou hráz Ponte della Libertà a za ní na Piazzale Roma. Mestre je od Piazzale Roma vzdálené pouze pár minut cesty.

Mestre je taky dobrou variantou pro ty, co hledají ubytování s bazénem nebo levné ubytování s dobrou dostupností do Benátek.

Ubytování v Mestre

 • Hilton Garden Inn Venice Mestre: Čtyřhvězdičkový a moderní hotel se skvělým poměrem ceny a kvality, bazénem, wellness a výbornou kuchyní
 • Hotel Garibaldi: Hotel ve střední cenové relaci s historické části Mestre a se zastávkou do Benátek přímo naproti
 • Camping Venezia Village: Moderní ubytování v samostatných bungalovech s lednicí a terasou, v komplexu se nachází taky bazén, dětské hřiště, restaurace a obchod
 • Hotel Delle Rose: Levný, ale čistý a příjemný hotel s dobrou dostupností na letiště i do Benátek
 • Antica Villa GraziellaÚtulné a čisté ubytování ve dvouhvězdičkovém penzionu

Ubytování v Benátkách 😴

Hilton Garden Inn Venice Mestre

Moderní 4* hotel s parkováním a restaurací

Hotel Delle Rose

Levné, čisté ubytování s parkováním

Jak se dostat z letiště Treviso do Benátek?

Letiště Treviso používá podobné značení jako jiná letiště. Navíc je tak malé, že se tady hned zorientujete.

Expresní autobusy

Expresní letištní autobusy jsou nejoblíbenější možností, jak se dostat z letiště do Mestre nebo do Benátek. Jakmile vyjdete z terminálu, uvidíte autobusovou zastávku. Značení bude jasné a můžete taky sledovat davy lidí, které vás navedou.

Cesta z letiště do Mestre nebo Piazzale Roma trvá kolem 50-70 minut. Podle toho, v jakou dobu máte let, se může doba o něco prodloužit nebo naopak zkrátit. Jeli jsme brzy ráno a přijeli jsme o 15 minut dříve, ale raději počítejte s cestou kolem jedné hodiny.

Na výběr jsou dva přepravci z letiště Treviso do Benátek:

1. Autobusy ATVO

Autobusy ATVO jsou naše nejoblíbenější možnost, jak se dostat z letiště Treviso do Mestre a Benátek. Přepravce propojuje letiště Treviso s autobusovým nádražím v Mestre a Piazzale Roma v Benátkách.

Autobusy ATVO u letiště Treviso

Autobusy jezdí často a pravidelně od rána až do večera – časy se liší podle dne v týdnu. Letiště Treviso není tak vytížené a autobusové spoje jsou naplánované podle odletů a příletů. Zde najdete aktuální jízdní řády.

Jednosměrná jízdenka vyjde na 12 EUR, zpáteční pak na 22 EUR. Děti do 4 let cestují zdarma. Autobusy jsou pohodlné, klimatizované včetně wifi a nabízí dostatek úložného prostoru pro zavazadla.

Autobusy ATVO jsme využili při cestě zpět na letiště. Pokud si budete kupovat jízdenku přes tento odkaz jako my, stačí jí před vstupem do autobusu ukázat pracovníkovi a můžete jít hned dovnitř.

Jestli si budete kupovat jízdenku až na místě, musíte si jí ještě ověřit v automatu před nástupem.

Kupujete si jízdenku na den, nikoliv na hodinu, tj. můžete jet kterýmkoliv spojem v daný den. Cena je stejná.

Pokud jedete až na Piazzale Roma, autobus vám zastaví na místě, kde se zároveň nachází zastávka ATVO. Odtud pojedete zpět na letiště. Hned vedle sebe se nachází zastávky na letiště Treviso a na letiště Marco Polo. Vše je značené.

ATVO autobusy - letiště Treviso Benátky
Zastávka ATVO na Piazzale Roma

Z náměstí Piazzale Roma můžete jet vaporettem (vodním autobusem), kterým se dostanete přesně na místo určení v Benátkách, protože odtud vyjíždí celá řada vodních linek. Z Piazzale Roma dojdete pohodlně taky do centra Benátek nebo se můžete ubytovat poblíž Piazzale Roma.

2. Barzi Service

Druhým autobusovým přepravcem mezi letištěm Treviso a předměstím Mestre a Benátkami, je Barzi Service. Stejně jako ATVO autobusy, i tento přepravce staví na autobusovém nádraží v Mestre. Na druhou stranu vás nezaveze až na Piazzale Roma – autobusy končí v Tronchetto, odkud můžete jet vlakem People Mover na Piazzale Roma (jedna cesta za 1,50 €) nebo vodním autobusem č. 2.

Autobusové spoje u Barzi Service jsou méně časté než u autobusů ATVO – zde najdete jízdní rády. Jednosměrná jízdenka vyjde na 10 € a zpáteční na 18 € (děti do 10 let cestují zdarma). Pokud pojedete na Piazzale Roma vlakem People Mover, je potřeba k ceně připočítat taky 1,50 € za jednu cestu.

Taxi nebo soukromý transfer

Taxíky jsou k dispozici mimo příletovou zónu letiště. Nemůžete je přehlédnout, protože jsou zřetelně označené.

Náklady na taxi nebo soukromý transfer jsou výrazně vyšší než na autobus nebo vlak. Pohybují se od 60 do 100 eur v závislosti na společnosti, denní době a počtu cestujících.

Vlak

Letiště Treviso nemá přímé vlakové spojení s Benátkami a Mestre. Z letiště se na vlakové nádraží Treviso dostanete místním autobusem číslo 6. Cesta trvá asi 15 minut.

Na vlakovém nádraží si můžete zakoupit jízdenky v pokladně nebo v automatech. Jízdenky do Benátek stojí přibližně 3-4 eura v jednom směru.

Cesta vlakem z Trevisa na nádraží Santa Lucia v Benátkách trvá asi 30-40 minut. Vlaky v Itálii jsou obecně pohodlné a efektivní. Aktuální vlakové spoje najdete na stránkách italských železnice Trenitalia.it.

Vlakové nádraží Santa Lucia se nachází přímo na Canal Grande, takže máte okamžitý přístup k vaporettu a vodním taxíkům, popř. dojdete do centra pěšky.

Kupte si jízdenky na dopravu z letiště Treviso zde:

Powered by GetYourGuide

Jak se dostat z letiště Treviso do centra Benátek: MAPA

JAK POUŽÍVAT TUTO MAPU: Výše najdete podrobnou mapu, jak se dostat z letiště Treviso do centra Benátek. Kliknutím do levé horní části mapy uvidíte samostatné vrstvy s vyznačenými místy. Můžete skrýt a zobrazit různé vrstvy nebo kliknutím na ikony na mapě zobrazit názvy míst, která zmiňuji v článku. Pokud si chcete mapu uložit, označte ji hvězdičkou. Poté se vám uloží mezi Google mapy a můžete si jí kdykoliv načíst v mobilu nebo počítači. Pro větší verzi mapy klikněte na ikonu v pravém horním rohu.  

Více informací o Benátkách

BENÁTKY: Podívejte se na podrobný seznam míst, co navštívit v Benátkách (včetně vstupného a dalších praktických informací). Pokud vás čeká jednodenní výlet do Benátek, při plánování vám pomůže itinerář pro jeden den v Benátkách. Máte víc času? Inspirujte se itinerářem pro 2 dny v Benátkách.

Od roku 2024 nově platí povinnost ve vybrané dny uhradit poplatek za vstup do Benátek.

Připravili jsme taky podrobného průvodce pro dopravu v Benátkách.

Zde najdete podrobného průvodce parkováním v Benátkách a užitečné tipy, jak se dostat z letiště Marco Polo do Benátek.

SEVERNÍ ITÁLIE: Inspirujte se seznamem pro nejkrásnější místa, co navštívit v severní Itálii včetně mapy. Zde je více než 30 tipů, co navštívit u Lago di Garda včetně dalších užitečných informací.

Čtěte ještě více tipů o cestování v Itálii.

Nejčastější dotazy: Jak se dostat z letiště Treviso do centra Benátek

Kde leží letiště Treviso v Benátkách?

Letiště Treviso leží asi 31 km severně od Benátek.

Jak dlouho trvá cesta z letiště Treviso do centra Benátek?

Cesta z letiště Treviso trvá na hlavní dopravní náměstí Piazzale Roma asi 60-70 minut a na autobusové nádraží v Mestre přibližně 40-50 minut. V dopravní špičce se mohou časy prodloužit.

Jak se dostat z letiště Treviso do centra Benátek?

Existují 3 základní možnosti – expresní autobusy za 10-12 € v jednom směru, taxi za sazbu 60-120 € (v závislosti na denní době, počtu cestujících a společnosti), popř. kombinace městského autobusu a vlaku. Podrobnosti k jednotlivým přepravám se dozvíte v článku.

6 názorů na “Jak se dostat z letiště Treviso do Benátek? Naše tipy + mapa”

  1. Dobrý den Katko,

   z letiště v Treviso se musíte dostat nejprve na kraj Benátek ke starému městu – nejjednodušší možností je autobus viz článek. Vystoupíte na Piazzale Roma, kde se vydáte směrem ke kanálu, kde jsou přístaviště vodních autobusů (vaporetta) – na Lido se dostanete linkou 5.1 (jsou tu elektrické tabule, kde je vše značené). Zde jsem psala více o dopravě v Benátkách, kde najdete taky mapy.

 1. Jana Konvalinka

  Dobrý den,
  budeme v Benátkách ubytovaní na pár dnů, přiletíme na letiště Treviso. Plánujeme využít expresní autobusovou dopravu ATVO. Chci se zeptat, má smysl kupovat zpáteční jizdenku na autobus v tomto případě nebo je platná jen v tom daném dni, tedy pokud bychom se stejný den vraceli? Sice je psané, že je “otevřená”, ale ráda bych měla jistotu, že ji využijeme na zpáteční cestu a nebude nějaké nemilé překvapení.
  Předem díky za odpověď a také velmi cením Vaše rady a tipy, především jejich aktuálnost, je to velká pomoc!

  1. Dobrý den Jani,

   je to přesně tak, jak píšete – zpáteční jízdenka je otevřená a můžete jí využít klidně až za pár dní. Při cestě tam i zpět se prokážete QR kódem, který budete mít na jízdence. Stačí ukázat řidiči kód a automaticky můžete nastoupit.

   Moc děkujeme za zpětnou vazbu.

   Ať se výlet do Benátek vydaří!

 2. Dnes cca ve 20:00h budu na letišti Treviso a mám zabudovanou jízdenku A to do Venesia Mestre. Jak se dostanu na hotel Alexander?

  1. Dobrý den,

   v článku je uvedená mapa, kde je vyznačené autobusové nádraží na předměstí Mestre, kde máte rezervované ubytování. Měla by to být druhá zastávka z letiště, ale ne vždy autobus na první zastávce staví. Hlavní autobusové nádraží jde ale poznat – je tu více zastávek a hned vedle je vlakové nádraží. Určitě tu bude vystupovat víc lidí.

   Váš hotel se pak nachází asi 20-30 minut chůze. Můžete taky nasednout na autobus 43 nebo 15, který staví přímo u autobusového nádraží. Autobusem pojedete 9 zastávek do stanice Forte Marghera Hermada, kousek od které se nachází hotel Alexander.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *