Západní Čechy lákají svou nedotčenou přírodou s vyvěrajícími prameny, lázeňskými městy a opuštěnou hornickou krajinou. Hledáte tipy na výlety, co navštívit v západních Čechách? Podívejte se na našich 45 tipů na výlety a nejkrásnější místa západních Čech, ze kterých si vybere opravdu každý.
- Západní Čechy
- Výlety, památky a zajímavosti v západních Čechách: mapa
- Nejlepší výlety, co navštívit v západních Čechách
- PP Vlčí jámy a rozhledna Blatenský vrch
- Rozhledna Pajndl na Tisovském vrchu
- Božídarské rašeliniště
- Rozhledna Cibulka
- Rašeliniště NPR SOOS
- Bismarckovy rozhledny
- Karlovy Vary a Mariánské Lázně
- Hrad Loket
- Žulové skalní město Svatošské skály
- Kladská rašeliniště
- Krásenská rozhledna
- Zámek a hrad Bečov nad Teplou
- Chebský hrad a město Cheb
- Zřícenina hradu Gutštejn
- Rozhledna Havran
- Plzeň
- Domažlice a Horšovský Týn
- Záměk Manětín, zámek Chýše a PR Kozelka
- Zříceniny hradů Krakovec a Krašov
- Zřícenina hradu Rabí
- Vrchol Čerchov a Kurzova rozhledna
- Vodní hrad Švihov
- Zámek Zbiroh a Čertova skála
- Černé a Čertovo jezero a rozhledna Špičák
- Vrchol Ostrý
- Jezero Laka
- Prášilské jezero a rozhledna Poledník
- Hrad Kašperk
- Kde se ubytovat v západních Čechách
- Co navštívit v západních Čechách
Západní Čechy
Západní Čechy se rozprostírají na území Plzeňského a Karlovarského kraje. Západní Čechy jsou rozmanité, mnohdy opuštěné a zároveň plné tradic a historie.
Navštivte opuštěné lomy v Krušných horách, projděte se hlubokými lesy v Českém lese a Slavkovském lese, ochutnejte prameny v Karlových Varech a pokochejte se malebnými měšťanskými domy v Plzni nebo v Domažlicích.
Západní Čechy ukrývají krásné památky, zajímavosti i výlety, které stojí za to. Podívejte se na naše tipy na výlety, co navštívit v západních Čechách:
Výlety, památky a zajímavosti v západních Čechách: mapa
JAK POUŽÍVAT TUTO MAPU: Výše najdete podrobnou mapu s tipy na výlety a co navštívit v západních Čechách. Kliknutím do levé horní části mapy uvidíte samostatné vrstvy s vyznačenými místy. Můžete skrýt a zobrazit různé vrstvy nebo kliknutím na ikony na mapě zobrazit názvy míst, která zmiňuji v průvodci o západních Čechách. Pokud si chcete mapu uložit, označte jí hvězdičkou. Poté se vám uloží mezi Google mapy a můžete si jí kdykoliv načíst v mobilu nebo počítači. Pro větší verzi mapy klikněte na ikonu v pravém horním rohu.
Nejlepší výlety, co navštívit v západních Čechách
PP Vlčí jámy a rozhledna Blatenský vrch
Vlčí jámy se nachází v Krušných horách nedaleko Horní Blatné přímo pod Blatenským vrchem v nadmořské výšce 990 až 1020 m. n. m. Skládají se z Vlčí jámy (viz obrázek) a Ledové jámy. Propadlina Vlčí jáma má míry 120-14-25 m. Za to Ledová jáma je uzoučká a vstup sem vede po schodech na vlastní nebezpečí.
Pokud se vydáte nad Vlčí jámy, dojdete lesní cestou k rozhledně Blatenský vrch. Rozhledna Blatenský vrch je druhou nejvýše položenou rozhlednou v Krušných horách.
Jakými výhledy se odtud pokocháte? Východním směrem uvidíte Klínovec a Fichtelberg, jihovýchodně pak Doupovské hory a jihozápadním směrem Tisovský vrch s rozhlednou Pajndl a město Horní Blatná.
Vstupné na rozhlednu Blatenský vrch je pouze symbolické a zaplatíte ho v občerstvení přímo u rozhledny. Otevírací doba rozhledny Blatenský vrch se liší dle období:
- od května do října 10:00 – 17:00
- od listopadu do dubna převážně o víkendech (záleží na počasí) od 10:00 do 16:00
Vlčí jámy a rozhledna Blatenský vrch jsou snadno dostupné z Horní Blatné po naučné stezce nebo od rozcestníku Pod Blatenským vrchem. Za 20-30 minut jste v cíli.
Rozhledna Pajndl na Tisovském vrchu
Rozhledna Pajndl se nachází ve výšce 977 m v na Tisovském vrchu mezi Tisovou, Nejdkem a Novými Hamry. Rozhledna je přístupná celoročně zdarma.
V zimě je to tu jako v pohádce. Je to naše nejoblíbenější rozhledna v okolí, protože výhledy jsou odtud nádherné – vrcholky Šumavy, směrem na východ uvidíte vrcholy Klínovec, Fichtelberg (nejvyšší hora Krušných hor za Německo) a Doupovské hory. Jihozápadním směrem se pak rozprostře Slavkovský les.
Božídarské rašeliniště
Rašeliniště jsou pro Krušné hory typická. Řada z nich není přístupná nebo jen z části, stejně jako Božídarské rašeliniště. To je největším krušnohorským rašeliništěm a nachází se u městečka Boží Dar. Božídarské rašeliniště leží v nadmořské výšce 940 až 1115 m.
Částí Božídarského rašeliniště vede naučná stezka se stejnojmenným názvem, kde se s místem seznámíte na 12 informačních tabulích. Je to krásná stezka, kde se neustále mění okolní porost a vy tak máte pořád na co koukat. Navíc je odtud v první polovině trasy krásný výhled na Boží Dar, Klínovec a větrné elektrárny pod Klínovcem.
Z Božího Daru je to už jen kousek na vrchol Klínovec či k Hadí nebo Boží vyhlídce. Pár kilometrů odtud najdete taky čedičový lom Hřebečná a netradiční občerstvení u Červené jámy.
Když tu bude s dětmi, nenechte si ujít ani Ježíškovu cestu plnou atrakcí a úkolů pro děti. V informačním středisku si koupíte notýsek za 50 Kč, po cestě vyplníte a na konci získáte v informačním středisku dárečky.
Více o Božím Daru se dočtete v samostatném článku.
Rozhledna Cibulka
Ocelovou rozhlednu Cibulka najdete na Šibeničním vrchu ve výšce 656 m. n. m. Skvěle odtud uvidíte lesy Krušných hor. Rozhledna Cibulka je přístupná celoročně zdarma.
Rašeliniště NPR SOOS
Národní přírodní rezervace SOOS nedaleko Františkových Lázní je unikátním místem, kde spatříte pozůstatky slaného jezera, které se přeměnilo v rašeliniště a slatiniště. Připomínkou dřívější vulkanické činnosti jsou minerální prameny a mofety – bahenní vývěry oxidu uhličitého. Doporučuju sem zajít po deštích, kdy uvidíte nejlepší přírodní představení.
Otevřeno je denně od dubna do poloviny listopadu. Vstupné pro dospělého činí 100 Kč a pro děti 7-15 let 50 Kč. Platí se v automatu v dřevěném domečku, který je kousek od parkoviště.
Bismarckovy rozhledny
Rozhledny Otto von Bismarcka najdete v západních Čechách hned na dvou místech – u Chebu a u Aše. Bismarckova rozhledna u Chebu byla postavena na Zelené hoře v nadmořské výšce 637 m nedaleko televizního vysílače.
Budete mít odtud skvělý kruhový výhled na Františkovy Lázně, Smrčiny, Krušné hory, Slavkovský les, Český les i bavorské Německo. Rozhledna je otevřená od dubna do října a vstupné je zdarma.
Druhá Bismarckova rozhledna, rozhledna Háj se nachází nedaleko Aše na vrchu Háj (758 m). Je tak nejzápadněji položenou rozhlednou u nás.
Výhled odtud budete mít podobný jako v případě Bismarckovy rozhledny u Chebu. Rozhledna je otevřená od dubna do října a vstupné je zdarma. Na rozdíl od Bicmarckovy rozhledny u Chebu je tahle víc navštěvovanější, protože se nachází přímo u Aše kousek nad sportovním areálem.
Karlovy Vary a Mariánské Lázně
Proč jsou Karlovy Vary tak oblíbené? Odpovědí je krásná příroda se spoustou vyhlídek a lesních chaloupek, architektura podtrhující lázeňský ráz města a spousta dalších zajímavých míst v okolí, kam můžete vyrazit, až projdete Karlovy Vary křížem krážem.
Celosvětově je to město s největší koncentrací minerálních pramenů. Pitné prameny jsou rozděleny v celkem 5 kolonádách. Každá kolonáda stojí za návštěvu. Každá je úplně jiná. Najdete je nedaleko sebe. Přibližně půl hodinky pohodovou chůzí mezi nejvzdálenější Vřídelní a Sadovou kolonádou.
Perfektním tipem na výlet v Karlových Varech je sklárna Moser, kde můžete navštívit přímo sklářskou huť. Doporučuji rezervaci předem, bývá obsazeno.
Související články o Karlových Varech:
Za návštěvu stojí taky nedaleké lázeňské město Mariánské Lázně. Kromě architektury je pěkným výletem i Park Boheminium s miniaturami významných českých hradů, zámků a dalších památek.
Uniknout by vám neměla ani zpívající fontána, která hraje denně v liché časy.
Hrad Loket
Návštěvu Karlových Varů můžete spojit s výletem na nedaleký hrad Loket. Jeden z nejkrásnějších hradů u nás.
Středověký hrad Loket postavili ve 13. století na výrazném skalním ostrohu v CHKO Slavkovský les. Je ze tří stran obklopený řekou Ohře. V rámci prohlídky vyšplháte i do věže hradu, odkud je krásný výhled na okolní město Loket a Slavkovský les. S dětmi se podívejte do podzemí věže, kde je drak.
Hrad je otevřený denně 9:00-18:30 v červenci a srpnu, 9:00-17:00 v dubnu až červnu a září až říjnu a od listopadu do března 9:00-16:00. Vstupné s průvodcem vás vyjde na 150 Kč (plné) a 120 Kč (snížené). Bez průvodce jsou pak ceny nižší – plné vstupné 125 Kč a snížené 105 Kč. Dá se koupit taky zvýhodněné rodinné vstupné.
Samotné městečko Loket stojí za vidění. Má krásné historické centrum, které si můžete projít až k Černé věži. Doporučuju procházku kolem řeky nebo městských hradeb po straně mostu vedoucího do Lokte. Čtěte v samostatném článku více tipů, co navštívit v Lokti.
Žulové skalní město Svatošské skály
Svatošské skály neboli Svatošky dle pověstí představují zkamenělý svatební průvod. Najdete je v údolí řeky Ohře mezi Karlovými Vary a Loktem. Oba břehy Ohře spojuje visací most. Je tu taky restaurace, která je oblíbená celoročně.
Kolem vede cyklostezka nebo sem dojdete taky pěšky z Karlových Varů a Lokte. Pokud vyrážíte z Karlových Varů, můžete zaparkovat v Doubí na neplaceném parkovišti (za hezkého počasí bývá plno) a odtud dojít po asfaltové cestě až ke Svatošským skalám (trasa zabere něco přes půl hodiny). Druhou možností je vyrazit z Lokte, odkud je trasa o něco delší, ale taky jdete po rovině kolem meandrující řeky Ohře.
Kladská rašeliniště
Kladská rašeliniště jsou známou přírodní rezervací. Její část si můžete projít po povalových chodnících o délce 1,6 km. Rašeliniště jsou přístupná zdarma. Parkovat můžete na parkovišti v osadě Kladská (zdarma), kde jsou taky restaurace a Dům přírody Slavkovského lesa (tady se dozvíte víc o zdejší krajině).
Kladská rašeliniště tvoří horská vrchovištní rašeliniště v nadmořské výšce 800-930 m. Rašelinišť je celkem 5 – největší Tajga a pak Paterák, Lysina, Malé rašeliniště a Husí les.
Krásenská rozhledna
Krásenská rozhledna získala titul nejkrásnější rozhledny v ČR. Sice je to už nějaký ten pátek, ale krásu jí nelze upřít ani po letech :). Od ostatních rozhleden se liší venkovním schodištěm ve stylu Babylonské věže. Rozhledna Krásno je přístupná celoročně zdarma. Můžete si přibalit buřty a upéct si je na zdejším ohništi, u kterého je taky přístřešek.
Existují 3 trasy na Krásenskou rozhlednu a všechny zaberou cca 20 minut a jsou nenáročné. Dvě z tras jsou vhodné i pro kočárky a cyklisty. Podrobný popis najdete v samostatném článku o Krásenské rozhledně.
Zámek a hrad Bečov nad Teplou
Barokní zámek a středověký hrad Bečov s terasovitou zahradou najdete na skalním Bečovském ostrohu nad řekou Teplá. Jedná se o národní kulturní památku, jejíž součástí je druhá nejcennější památka ČR – relikviář svatého Maura.
Otevírací doba se liší dle období. O prázdninách je otevřeno denně kromě pondělí. Aktuální informace o otevírací době a vstupném najdete tady. Za návštěvu stojí v Bečově taky Bečovská botanická zahrada.
Související články o Slavkovském lese:
Chebský hrad a město Cheb
Chebský hrad je jednou z nejvýznamnějších románských památek v ČR a unikátním obrazem románské falce.
Otevírací doba se liší dle období. V létě bývá otevřeno denně kromě pondělí. Aktuální informace o otevírací době najdete tady. Pro dospělého vyjde vstupné na 100 Kč a pro děti 6-15 let na 50 Kč.
Od hradu můžete pokračovat na náměstí Krále Jiřího z Poděbrad, kde je známý Špalíček a barevné měšťanské domy. Za náměstím uvidíte věž kostela sv. Mikuláše a sv. Alžběty, kde můžete vystoupat na vyhlídkovou věž za symbolických 20 Kč. Vstup do kostela je zdarma.
Pod hradem je pak volnočasový areál. Skvělé místo pro rodiny s dětmi, které je přístupné zdarma a je tu spousta možností, jak se zabavit.
Čtěte v samostatném článku více tipů, co navštívit v Chebu.
Zřícenina hradu Gutštejn
Gutštejn je zřícenina hradu u Konstantinových Lázní. Najdete ho v lesích na ostrohu nad potokem Hadovka v nadmořské výšce 425 metrů. Do věže hradu se nedostanete, ale i tak zřícenina stojí za návštěvu.
Hrad je přístupný celoročně zdarma a vede sem nenáročná trasa od neplaceného parkoviště u loveckého zámečku Daňkov. Za hezkého počasí je tu docela plno. Od zříceniny hradu Gutštejn můžete pokračovat po naučné stezce k hradišti Šipín.
Nedaleko odtud leží lom Hradišťský vrch. Pokud se vám líbí Lom Amerika, toto je jeho menší verze. Výlet můžete spojit i s návštěvou lázeňského města Konstantinovy Lázně
Rozhledna Havran
Rozhlednu najdete na vrchu Havran (895 m), po kterém nese i název. Rozhledna Havran stojí asi 300 m od německých hranic v hlubokých lesích Českého lesa.
Za dobré viditelnosti odtud uvidíte Slavkovský les, Šumavu i Alpy. Rozhledna je přístupná celoročně.
Na rozhlednu Havran vede několik tras. Cesta pro pěší trvá většinou kolem 2 hodin (například ze Staré Knížecí Hutě) nebo sem vede cyklostezka.
Plzeň
Plzeň je největší město v západních Čechách, které má krásné historické centrum. V srdci centra stojí katedrála svatého Bartoloměje, která má největší kostelní věž v České republice. Můžete vystoupat až nahoru a užít si výhled na Plzeň.
V Plzni najdete taky největší synagogu v Česku a třetí největší na světě. Jedná se o Velkou synagogu, která je nádherná zvenku i zevnitř.
Když se řekne Plzeň, většina z nás se asi vybaví Plzeňský Prazdroj. V rámci prohlídky pivovaru se dozvíte spoustu zajímavostí, které zaujmou i ty, co pivo nepijí (to můžu potvrdit :).
Čtěte v samostatném článku více tipů, co navštívit v Plzni.
Domažlice a Horšovský Týn
Domažlice jsou tradičním centrem Chodska. Historické centrum tvoří krásné uličky lemované domy v pastelových barvách. Kousek od hlavního náměstí je Chodský hrad s muzeem, kde se dozvíte vše o tradici Chodska. Čtěte v samostatném článku víc tipů, co vidět v Domažlicích a okolí.
Kousek od Domažlic leží obec Horšovský Týn, kde je krásný zámek přestavěný z hradu a menší historické náměstí. Otevírací doba se liší dle období a vstupné zase dle okruhu, který zvolíte. Aktuální informace najdete na oficiálních stránkách zámku.
Na Šibeničním vrchu u Horšovského Týna se pak můžete pokochat výhledem z dřevěné rozhledny Šibeniční vrch. Je tu taky houpačka pro děti a zastřešené posezení. Na rozhlednu se dostanete asi za 2,5 km chůzí do kopce z Horšovského Týna. Rozhledna je přístupná zdarma.
Záměk Manětín, zámek Chýše a PR Kozelka
Zámek Manětín, zámek Chýše a přírodní rezervace Kozelka leží kousek od sebe, takže je můžete spojit do jednoho výletu.
Zámek Chýše najdete asi půl hodiny od Karlových Varů směrem na Prahu. Samotný zámek je kombinací několika stylů od gotiky, renesance, baroka až po závěrečnou anglickou gotiku. Součástí komplexu je zámecký pivovar a rozlehlý anglický park, který je přístupný celoročně. Zámek je otevřený jen od dubna do října a otevírací doba se pak ještě liší dle období.
V obci Manětín leží barokní zámek Manětín s rozlehlou zahradou a parkem. Aktuální informace o vstupném a otevírací době najdete na stránkách zámku Manětín.
Přírodní rezervace Kozelka je chráněné území se stolovou horou vulkanického původu se skalními věžemi a pyramidami. Nejvyšším bodem je vrchol Kozelka (660 m). Místo je vyhledávané především horolezci. Dostanete se sem po červené turistické značce z Doubravic, kde se nachází parkoviště pro pár aut.
Zříceniny hradů Krakovec a Krašov
Pokud máte děti, je návštěva zříceniny hradu Krakovec téměř povinností :). Natáčel se tady totiž film Ať žijí duchové. Za hradem je socha Jana Husa, který tady určitý čas pobýval.
Krásný výhled na meandr řeky Berounky zažijete ze zříceniny hradu Krašov. Dojdete sem po naučné stezce Krašov z obce Bohy. Jen kousek odtud jsou pěkné Krašovské vodopády.
Zřícenina hradu Rabí
Hrad Rabí je nejrozlehlejší hradní zříceninou u nás. Stojí na vyvýšeném ostrohu nad řekou Otavou v nadmořské výšce 541 m u města Sušice. Hrad byl postaven v románském stylu a následně přestavěn v gotickém slohu. Aktuální informace o otevírací době a vstupném najdete na oficiálních stránkách hradu Rabí.
Vrchol Čerchov a Kurzova rozhledna
Vrchol Čerchov je se svou výškou 1042 m nejvyšším vrcholem Českého lesa. Zároveň je nejzápadněji ležícím vrcholem v ČR. Z Čerchova uvidíte za ideálních podmínek až na Alpy.
Přímo na Čerchovu se tyčí kamenná Kurzova rozhledna. Ta je otevřená od května do října o víkendech a v červenci a srpnu denně. Vstupné je symbolické. Je tu taky občerstvení.
Na Čerchov jezdí o víkendech autobus z parkoviště v Caparticích, ale většina návštěvníků vyráží pěšky. Právě z parkoviště v Caparticích (přes den placené za 40 Kč, trasa cca 1,15 h) nebo delší trasa z České Kubice (cca 2,5 h). Trasa je pohodlná, jen vás čeká větší stoupání.
Nebo můžete zaparkovat o kousek níž u pomníku Jindřicha Šimona Baara, odkud je nádherný výhled na okolí. Je tu menší občerstvení.
Vodní hrad Švihov
Pokud máte rádi Popelku, navštívit vodní hrad Švihov je téměř povinnost :). Gotický hrad najdete v městečku Švihov mezi Plzní a Klatovy. Pokud vám zbyde čas, udělejte si procházku i po okolí.
Zámek Zbiroh a Čertova skála
Zbiroh je původně hrad, který byl později přestavěný na honosný zámek. Jedná se o nejstarší šlechtické sídlo u nás.
Součástí areálu zámku je i lanové centrum, restaurace, večerní prohlídky a možnost ubytování. Více informací o zámku Zbiroh na oficiálních stránkách.
Nedaleko zámku Zbiroh je Čertova skála v nadmořské výšce 566 m, ke které se dostanete po červené turistické značce přímo od zámku. Je z ní pěkný výhled do okolí.
Černé a Čertovo jezero a rozhledna Špičák
Černé a Čertovo jezero jsou ledovcová jezera na Šumavě, které najdete nedaleko Železné Rudy.
Černé jezero je největším ledovcovým jezerem u nás. Leží v nadmořské výšce 1008 m a zaujímá 18,47 hektarů šumavské plochy.
Čertovo jezero v nadmořské výšce 1030 m je takový menší bráška Černého jezera. Je téměř o polovinu menší (10 hektarů).
Rozhledna Špičák je 26,5 metrů vysoká rozhledna na stejnojmenném vrcholu Špičák (1202 m). Rozhledna je otevřená v letní sezóně od poloviny června do poloviny září. Vstupné je zdarma. Platíte za lanovku, kterou se můžete nechat vyvézt až k rozhledně. Nebo sem dojdete pěšky od Černého jezera.
Všechna tři místa můžete navštívit v rámci jedné trasy ze Špičáckého sedla, nebo lanovkou k rozhledně.
Vrchol Ostrý
Ostrý (1293 m) se skládá ze dvou vrcholů – Velký Ostrý (1293 m) a Malý Ostrý (1266 m). Z toho důvodu si vysloužil přezdívku Prsa matky boží. Najdete ho přímo na hranicích s Německou. Němci ho přezdívají Matterhornem Bavorského lesa.
Jezero Laka
Jezero Laka má dvě nej – je nejmenší ze šumavských jezer na české straně (2,53 ha) a zároveň je nejvýše položené (1096 m). K jezeru Laka se dostanete z obce Nová Hůrka. Trasa je dlouhá 4,3 km.
Prášilské jezero a rozhledna Poledník
Prášilské jezero leží 1080 m. n. m. a je druhým nejmenším po jezeru Laka – 4 hektary. Chrání ho 9 metrů vysoký val žulových kamenů.
Rozhledna Poledník v nadmořské výšce 1315 m je 37 metrů vysoká betonová věž, která byla v 60. a 70. letech 20. století postavena jako tajný vojenský objekt.
V měsících květen a říjen je rozhledna otevřená o víkendech a svátcích v čase 10:00–16:30. V hlavní sezóně od června do září si sem můžete udělat výlet každý den – otevřeno je opět od 10:00 do 16:30. Vstupné je 120 Kč.
Hrad Kašperk
Hrad Kašperk je nejvýše položeným královským hradem v Čechách. Otevírací doba se liší podle období. Mimo sezónu bývá otevřeno o víkendech a pak i v některých dnech v týdnu a v hlavní sezóně každý den. Aktuální informace najdete přímo na stránkách hradu Kašperk.
Čtěte v samostatném článku více tipů na výlety a turistické trasy na Šumavě.
Kde se ubytovat v západních Čechách
KRUŠNÉ HORY: Hlavním střediskem v Krušných horách je Boží Dar. V okolí se nachází řada cyklostezek, turistických tras a výletů. Pokud hledáte útulný penzion poblíž restaurací a obchodu, penzion Barborka je skvělá volba. Všechny pokoje jsou plně vybavené včetně vlastní koupelny a některé mají navíc taky kuchyňský kout.
KARLOVY VARY A OKOLÍ: Hotel Golden Key je krásný butikový hotel v centru Karlových Varů s výhledem na Mlýnskou kolonádu a okolí. Pro poznávání Karlovarského kraje má ideální polohu statek Bernard. Leží jen kousek od Lokte, je cenově výhodný a ideální i pro rodiny s dětmi.
PLZEŇ A OKOLÍ: Pokud hledáte ubytování v historickém centru Plzně, hotel Central je skvělá volba. Přímo z pokoje budete mít výhled na katedrálu sv. Bartoloměje. Pokoje jsou útulné včetně vlastní koupelny. Apartmány Čtyři pokoje leží v Lesné u Tachova, která je ideální pro turistiku, cykloturistiku a poznávání okolí.
ŠUMAVA: Uprostřed šumavských lesů leží penzion Stará Vápenka. Nabízí pokoje i apartmány s kuchyňským koutem. Výborně tu vaří z místních surovin a nechybí ani wellness. Pokud hledáte základnu ve větším středisku, Orea Resort je skvělá volba. S krytým bazénem, wellness a kvalitnímu službami.
Co navštívit v západních Čechách
Toto byly naše tipy na výlety, co navštívit v západních Čechách. Máte nějaké dotazy? Podělte se o své zkušenosti v komentáři níže. Šťastnou cestu!
Nejlepší výlety v ČR:
- Výlety jižních Čechách
- Výlety v západních Čechách
- Výlety v severních Čechách
- Výlety ve středních Čechách
- Výlety na Vysočině
- Výlety na jižní Moravě
- Východní Čechy výlety
- Co navštívit v Olomouckém kraji
- Co navštívit v Moravskoslezském kraji
Další inspirace na nejlepší výlety v ČR:
Moc moc doporučuji. My jsme teď byli v Krušných horách na wellness pobytu. Takže přes den výlety a procházky a večer wellness. Za mě naprosto super. Dovolená v ČR.
To zní jako skvělá dovolená :).