Rozhledna Krudum – za kterou trasu vás budou nohy a plíce milovat?

Rozhledna Krudum ve Slavkovském lese

Rozhledna Krudum je oblíbeným výletním místem v Karlovarském kraji a Slavkovském lese. Kudy vede nejlepší trasa na bájnou horu Krudum, jaká je otevírací doba a vstupné?

Základní informace, než vyrazíte za poznáním

Rozhledna Krudum

  • Dosahuje výšky 50 m.
  • Vyhlídka je ve výšce 30 m. V překladu to znamená 150 poctivě vyšlapaných schodů.

Kudy na rozhlednu Krudum


Na rozhlednu Krudum z Lobezského údolí

Začínáme zlehka a to v Lobezském údolí. Přímo tady zaparkujete auto a vydáte se lesem po zelené směr Milíře. Na rozcestí u Milířů se držíte stále zelené. Přejdete přes velkou louku a pak již začínáte více stoupat. Není to ale nic hrozného. I s kočárkem to probrázdíte úplně v pohodě. Za hodinku a s 3,4 kilometříky v nohách jste nahoře.

Cesta na Krudum z Lobezského údolí

Pokud jste cyklisti, je to jediná přijatelná možnost. Jednou jsme sice potkali dva cyklisty i z druhé strany na žluté, ale ne…tohle nezkoušejte, pokud nemáte rádi hodně adrenalinový terén :). Z Hruškové se dá dojet na kole až k rozcestníku Pod Krudumem, ale poté je lepší dat se na Třídomí, než tlačit kolo do kopce.

Cesta na rozhlednu Krudum po zelené
Cesta na rozhlednu Krudum
Cesta na rozhlednu Krudum po zelené


Na rozhlednu Krudum z Hruškové

Tady už začíná přituhovat :). V Hruškové můžete zaparkovat auto přímo na neplaceném parkovišti a vyrazíte po žluté. Ze začátku je cesta pohodová. Jdete mezi lesy a dojdete až k rozcestí Sv. Mikuláše, odkud si můžete udělat krátkou odbočku ke kostelu sv. Mikuláše pod Krudumem.

Pokračujete po žluté a u rozcestí Pod Krudumem se dáte doprava. Ano, nacházíte se nyní přímo pod Krudumem. Takže máte před sebou pěkný výšlap do kopce. My to šli jednou…s funěním jsme se vyškrábali nahoru a rozhodli, že příště po zelené :). Cesta trvá také okolo hodinky, takže na odpolední výlet úplně ideální.

Cesta na rozhlednu Krudum z Hruškové


Na rozhlednu Krudum z Třídomí

Poslední možností je cesta z Třídomí. Auto necháte zaparkované přímo v centru Třídomí nebo na travnatém parkovišti kousek před ním. Centrum v tomto případě znamená, že se nacházíte u rozcestníku, odkud je možné dále vyrazit čtyřmi směry. Jinak to nemá s centrem nic společného. A to ani z daleka :). 

Vydáte se doleva po cyklistických trasách 2017 a 2022 (doleva, pokud vyrážíte od Horního Slavkova). Dojdete k rozcestníku Třídomí – Hájovna, kde odbočíte doleva po cyklistické trase 2022. Po pár metrech je již turistická trasa značená zeleně. Ta vás dovede až na rozhlednu.

Cesta na rozhlednu Krudum z Třídomí
Cesta na rozhlednu Krudum z Třídomí

Tímto směrem je cesta nejkratší co do délky – 2,5 kilometrů. Ale asi tušíte, že o co je kratší, o to bude strmější. Tušíte správně. Časově se tak dostáváte na stejný čas jako u předchozích možností.

Rozhledna Krudum
Rozhledna Krudum ve Slavkovském lese
Rozhledna Krudum ve Slavkovském lese

Otevírací doba rozhledny Krudum

Tady jsem poslem dobrých zpráv :). Ať už se rozhodnete navštívit rozhlednu v létě nebo v zimě, rozhledna vás vždy přivítá s otevřenou náručí. I vstupné je zdarma. 

Jakou z možností zvolíte? Potkáme se na zelené? Nebo se potkáme na jiné z rozhleden? Jsem jedno ucho v komentáři nebo na mejlu :).

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *