Lesní vyhlídka ve Slavkovském lese: pokochejte se údolím Ohře z ptačí perspektivy

Lesní vyhlídka u Svatošských skal ve Slavkovském lese

Hledáte tipy na zajímavá místa ve Slavkovském lese, která jsou Google mapám neznámá :)? Jedním z těchto neodhalených míst je Lesní vyhlídka nedaleko Farmy Hory u Karlových Varů.

Lesní vyhlídka je dalším místem, odkud se vám naskytne jedinečný pohled do údolí řeky Ohře a na chráněnou krajinnou oblast Slavkovského lesa. Nedaleko od ní se nachází Jeskynní vyhlídka, o které jsem již také psala.

Vyhlídku najdete kousek od Svatošských skal na neznačené turistické trase. I bez barviček na stromech jí ale najdete hravě :).

Lesní vyhlídka u Svatošských skal a Farmy Hory

Výhodou vyhlídky je, že není moc známá. Výhled si tak vychutnáte v klidu bez dalších výhledochtivců v zádech :).

Trasa přes Farmu Hory

Trasy na vyhlídku jsou v základu dvě. Buďme ale upřímní. V drtivé většině návštěvníci volí pouze jednu z těchto tras, protože ta druhá je peklo. Pro nohy a plíce.

Pokud jste autem, zaparkujete u fotovoltaické elektrárny za vesničkou Hory a vydáte se po naučné stezce Doubí – Svatošské skály. Stezka vás dovede k oboře, u které se nachází také dobře hodnocená restaurace.

Plánujete se během výletu rovnou posilnit? V tom případě můžete auto zaparkovat přímo u restaurace.

Farma Hory je další skvělý tip pro výlet s dětmi na Karlovarsku. Klid tu ale nečekejte :). Obora láká velké množství lidí, takže pokud k tomu počasí jen trochu vybízí, je tu plno.

Za oborou se dáte dál po lesní cestě. Jakmile ujdete cca 800 metrů, začne cesta výrazněji stoupat a asi ve dvou třetinách kopce (v levotočivé zatáčce) se nachází odbočka vpravo na Lesní vyhlídku. Po pár metrech jste v cíli. Poznáte to tak, že se vám rozprostře parádní výhled na Slavkovský les a severní stranu Ohře :).

Lesní vyhlídka ve Slavkovském lese: výhled na údolí řeky Ohře u Svatošských skal
Odbočka k Lesní vyhlídce

Vyhlídka je určitě fajn tip na výlet s dětmi nebo třeba jen se psem. Cesta je pohodlná i pro kočárek. Až na poslední stoupající část. My zde s kočárkem sice šli, ale příště bych asi zvolila nosítko. Přece jen si tatínek trochu máknul :).

Lesní vyhlídka u Svatošských skal ve Slavkovském lese
Lesní vyhlídka u Svatošských skal ve Slavkovském lese

Tipy na další zajímavá místa ve Slavkovském lese

Slavkovskému lesu se přezdívá český Island. Aby ne. Divoké příroda, rašeliniště, vyvěrající prameny. Byl by hřích neobjevovat i další místa :).

Co třeba rozsáhlá rašeliniště v Kladské nebo pamětní místo Tři křížky s Upolínovou loukou naproti? Nebo je libo výhled z rozhledny Krudum či rozhledny u obce Krásno?

Máte dotaz? Jsem jedno ucho v komentáři nebo na mejlu :).

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *