Jeskynní vyhlídka – paní Colombová Svatošských skal

Jeskynní vyhlídka – paní Colombová Svatošských skal

Jeskynní vyhlídka u Svatošských skal patří k nejkrásnější místům v Karlovarském kraji. Nabídne vám úžasný výhled na údolí Ohře a krajinu Slavkovského lesa.

Miluju to kochání se do dálky, které nám vyhlídky nabízí. Škrábat se nahoru, to už není tak úplně můj šálek. Ale ten pocit, kdy lapajíc po dechu vylezete nahoru a vyloupne se vám zpoza stromů ten boží výhled…to stojí za každou vypocenou kalorii.

A právě jednu takovou vyhlídku vám dnes představím. Cesta na ní je relativně neškodná. Pro nohy. I pro plíce. No nějaké kalorie ze sobotní kachny spálíte. To zase jo. Ale nic hrozného, co by vás mělo odradit.

Vyrážíme směr Jeskynní vyhlídka

Výchozí stanicí je Loket rozcestí, odkud se vydáte směr Svatošské skály. Kopírujete modrou trasu až po rozcestí U Štoly (cca 2 km). Nemusíte se bát, že by jste to minuli. Jeskynní vyhlídku na žádném z rozcestníků nenajdete. To je právě to její gró. Málokdo o ní ví. K tomu má silného konkurenta – Svatošské skály. Přímo u řeky. S restaurací a dětským koutkem.

Na Jeskynní vyhlídce – to jste jen vy na skále a krásný výhled na meandr Ohře. Z meníčka si tu můžete dát maximálně chleba s paštikou.

Mapy.cz-Jeskynní vyhlídka
Jeskynní vyhlídka – mapy.cz
Cesta na Jeskynní vyhlídku - rozcestí U Štoly
Rozcestí U Štoly – dáte se doleva. Začínáme stoupat :).
Cesta na Jeskynní vyhlídku od Lokte
…stoupáme, spalujeme, stoupáme a v mém případě rudneme :)….

Zpět k trase – na rozcestí U Štoly se dáte po zeleně označené trase NS Doubí – Svatošské skály doleva do kopce. Po pár minutách dojdete k takové menší haciendě. Za ní se nachází smírčí kříž, kolem něhož se stočíte doprava přímo do lesa. Barvičky na stromech již nehledejte. Odtud již není cesta na vyhlídku turisticky značená.

Cesta na Jeskynní vyhlídku od Lokte
Za haciendou směr smírčí kříž
Smírčí kříž cestou na Jeskynní vyhlídku
Před smírčím křížem doprava

Jdete cca půl kilometru po vyšlapané cestě a kopírujete kopec z pravé strany. Až to bude vypadat, že jste skoro v cíli, dorazíte k rozcestí, kde odbočíte doprava po méně vyšlapané cestičce. Posledních pár kroků a kocháte se.

Jeskynní vyhlídka u Svatošských skal
Utvořit řadu a všichni po cestičce za průvodcem.
Jeskynní vyhlídka - výhled na meandr Ohře
Jeskynní vyhlídka u Svatošských skal - výhled na meandr Ohře
Jeskynní vyhlídka u Svatošských skal - výhled na meandr Ohře

Parádní pohled, že? Nutno říct, že vyhlídka je opravdu hodně natur. Sedíte přímo na skále, nikde žádná zábrana. Sama mám z výšek respekt. Výhled za ten žaludek na vodě ale stojí :).

Kousek od Jeskynní vyhlídky se nachází další místo s skvělým výhledem, na kterém často nepotkáte ani živáčka – Lesní vyhlídka.

Kam jinam vyrazit na výlet v Karlovarském kraji?

Našli jste, co jste hledali? Budu ráda za jakoukoliv zpětnou vazbu – například v komentáři níže 🖤 .

  Subscribe  
Upozornit na