8 nejlepších hotelů a ubytování v Londýně (+ mapa)

londýn ubytování

Podrobný průvodce pro nejlepší hotely a ubytování v Londýně: Kde se ubytovat, pokud vyrážíte do Londýna ve dvou a která ubytování jsou ideální pro rodiny s dětmi? Ať už hledáte příjemné moderní ubytování v centru nebo levné ubytování v Londýně, v tomto článku jsme pokryli vše.

Naše tipy při výběru ubytování v Londýně

Klimatizace – pokud cestujete do Londýna v létě, podívejte se, zda mají hotelové pokoje klimatizaci. Někdy je klimatizace k dispozici pouze ve veřejných prostorech, v levnějších hotelech klimatizace chybí (popř. se poptejte po větrácích).

Snídaně – v Londýně se většinou podává britská snídaně, která může někdy působit trochu chudě (opečený toast, sýr, šunka, croissant). Zvlášť v levnějších hotelech počítejte, že na snídani nebude k dispozici žádné ovoce ani zelenina. Mezinárodní řetězce nabízí větší výběr včetně ovoce, müsli apod.

Rezervace – rezervujte v dostatečném předstihu, pokud si chcete zajistit kvalitní hotel za nejlepší cenu. Nabídka ubytování je v Londýně široká, ale přesto bývají nejlepší hotely (zvlášť v nižší a střední cenové relaci) brzy rezervované.

DLR londýn

10 nejlepších hotelů a ubytování v Londýně

1. Hotel Holiday Inn Express – nejlepší poměr ceny a kvality

Skvělý poměr ceny a kvality • čtvrť Stratford ideální volba pro páry i rodiny

Hotel Holiday Inn Express je jedním z nejlepších hotelů ve střední cenové relaci v Londýně. Nachází se v klidné čtvrti Stratford, která má ale výborné spojení na letiště i do centra. Hotel leží pár minut od nádraží, které má napojení na metro, vlaky, DLR i autobusy. Díky tomu se dostanete snadno po celém Londýně. Hotel nabízí taky přímé napojení na letiště Stansted a Heathrow.

Pokoje jsou vzdušné, zařízené ve světlých barvách a nechybí ani klimatizace, pokud jedete do Londýna v létě. Ke snídani máte na výběr typicky anglickou snídani, ovoce, müsli, apod., což nebývá v Londýně pravidlem.

Hotel leží kousek od známého nákupního centra Westfield Stratford City, kousek je to taky do supermarketu nebo pro menší nákup do Tesco Express.

2. ibis London Blackfriars

Skvělý poměr cena/kvalita • čtvrť Southwark ideální volba pro dva i rodiny

londýn ubytování v centru

Řetězce hotelů ibis jsou sázka na jistotu. Úspěšně fungují už v jiných evropských městech, jako je Madrid, Miláno nebo Paříž. Dnes tu mám pro vás 2 tipy, které patří mezi nejlepší hotely v Londýně.

První z nich, ibis London Blackfriars leží na jižním břehu Temže kousek od stanice metra Southwark a nedaleko nádraží Waterloo. Autobusová zastávka je hned naproti a poblíž si můžete zajít taky do potravin nebo restaurací (jedna je přímo součástí hotelu).

Pěšky je odtud dostupná většina hlavních památek, jako je Westminster Palace, Westminster Abbey nebo London Eye.

3. White House Hotel – levné ubytování v centru

Levné ubytování • 5 minut od nádraží Paddington ideální volba pro páry i rodiny

levné ubytování londýn

Najít levné a čisté ubytování v centru města může být v Londýně trochu oříšek. Nízká cena je totiž často vykoupená pokoji s plísní a mohou se objevit taky švábi lezoucí z odpadu.

White House Hotel je jedním z hotelů, které dokážou nabídnout nízkou cenu a čisté a pohodlné ubytování. Pokoje jsou jednoduše zařízené, snídaně jsou spíše chudší, ale pro přespání a posilnění se před cestou je ubytování naprosto dostačující.

Hotel leží pár kroků od nádraží Paddington, které má výborné napojení na veřejnou dopravou v Londýně. Pěšky dojdete za pár minut do Hyde Parku nebo za 20 minut na Oxford Street.

V okolí se nachází spousta restaurací a obchodů, samotný hotel leží v klidné ulici.

4. ibis London City Shoreditch – ubytování v centru Londýna

Skvělý poměr cena/kvalita • čtvrť Shoreditch ideální volba pro páry i rodiny

londýn ubytování

Hotel ibis London City – Shoreditch je mým druhým tipem z řetězce hotelů ibis. Mají výborné snídaně, útulné a moderní pokoje a restauraci s barem.

Hotel leží kousek od Liverpool Street Station, kde staví autobus při cestě z letiště Stansted. Tesco Express je hned vedle hotelu. Pěšky jsou dostupné takové památky, jako je Tower of London, Tower Bridge nebo katedrála svatého Pavla.

Čtvrť Shoreditch je naše oblíbená se spoustou malých obchůdků, hospod, restaurací, trhů (zkuste Old Spitalfields Market) a především pouličního umění. Nenechte si ujít taky Brick Lane, která je známá vintage trhem.

5. Hotel DC – levné ubytování v Londýně

Levné hotely Londýn • čtvrť Stratford ideální volba pro páry i rodiny

ubytování londýn

Pokud hledáte levné ubytování v Londýně, hotel DC je jedním z nejlepších hotelů v této cenové relaci. Nachází se v klidné čtvrti Stratford, která má výborné napojení do centra i na letiště (především Stansted a Heathrow, ale dobře se dostanete i z ostatních letišť).

Díky tomu dokáže nabídnout bezkonkurenční cenu, takže je potřeba rezervovat v dostatečném předstihu.

Samotný hotel je menší, spíše rodinný a nabízí ubytování v útulných pokojích s vlastní koupelnou a snídaní v ceně. Velikostně si vyberou páry, jednotlivci i rodiny s dětmi.

V okolí se nachází vše potřebné včetně supermarketu a velkého nákupního centra Westfield.

6. Point A Hotel London Shoreditch – moderní ubytování v centru

Nové a moderní ubytování • čtvrť Shoreditch ideální volba pro páry

nejlepší hotely v londýně

Point A Hotel London Shoreditch je moderní a nově zařízený hotel ve čtvrti Shoreditch, která je vyhlášená skvělými restauracemi a pouličním uměním, Hotel se nachází v klidné ulici jen pár minut od Liverpool Street, která má výborné spojení s celým městem i letištěm.

Samotný hotel nabízí ubytování v menších, ale prakticky a útulně zařízených pokojích včetně vlastní koupelny a bohaté snídaně.

Sky Garden, katedrála svatého Pavla nebo Tower of London s Tower Bridge jsou odtud snadno dostupné pěšky. V okolí se nachází řada restaurací, za rohem je supermarket a asi 15 minut chůze trhy Old Spitalfieds Market a Brick Lane.

7. Aparthotel Adagio London Stratford – apartmány v Londýně

Apartmány s kuchyňským koutem • čtvrť Stratford ideální volba pro páry i rodiny

apartmány londýn

Hledáte ubytování v soukromí? Čtyřhvězdičkový Aparthotel Adagio London Stratford poskytuje ubytování v soukromých apartmánech, které jsou vybavené kuchyňským koutem i posezením. Najdete tu vše, co je potřeba pro delší pobyt (včetně myčky, trouby, vlastní koupelny, fitness).

Apartmány se nachází v oblíbené čtvrti Stratford, která poskytuje klid a skvělé spojení do centra i na letiště (především letiště Stansted). Nakoupit si můžete v OC Westfields nebo v supermarketu a obchodech v okolí.

8. Charlotte Guest House – útulný penzion v klidné čtvrti

Levné ubytování Londýn • čtvrť Camden ideální pro dva i rodiny

ubytování centrum londýn

Menší, útulný penzion Charlotte Guest House se nachází v klidné a bezpečné čtvrti s dobrou dostupností do centra i na letiště. Kousek odtud se nachází nádraží, kde můžete využít metro, vlaky a Overground. Pokud dáváte přednost autobusům, v okolí jezdí několik linek včetně přímého spoje do centra.

Penzion se nachází mimo centrum, v bezpečné lokalitě s tradičními britskými domy. Jako hosté získáte slevu na snídani v místní pekárně.

Ubytovat se můžete v pokojích se sdílenou nebo vlastní koupelnou, popř. ve studiích s kuchyňským koutem.

Nejlepší hotely v Londýně na mapě

Na mapě Londýna níže najdete tipy na zajímavosti, kde se ubytovat a kam zajít na jídlo v Londýně. Mapu si můžete stáhnout, zkopírovat a upravit dle vlastních představ.

JAK POUŽÍVAT TUTO MAPU: Výše najdete podrobnou mapu, co navštívit a kde se ubytovat v Londýně. Kliknutím do levé horní části mapy uvidíte samostatné vrstvy s vyznačenými místy. Můžete skrýt a zobrazit různé vrstvy nebo kliknutím na ikony na mapě zobrazit názvy nejkrásnějších míst, zajímavostí a památek, které zmiňuji v článku o Londýně. Pokud si chcete mapu uložit, označte jí hvězdičkou. Pro větší verzi klikněte na ikonu v pravém horním rohu.

Toto byly naše tipy nejlepší hotely a ubytování, kde se ubytovat v Londýně. Máte dotaz? Rádi ho zodpovíme v komentáři níže. Šťastnou cestu!

Více informací o Londýně

CO VIDĚT V LONDÝNĚ: Zde je itinerář, kam v Londýně za 5 dní. Máte méně času? Vytvořili jsme taky  itinerář pro 3 dny v Londýně nebo Londýn na 1 den.

Londýn je skvělým místem pro celé rodiny. Čtěte naše tipy, co navštívit v Londýně s dětmi (+ další praktické informace).

LONDÝN PRŮVODCE: V samostatném článku se dozvíte vše o dopravě v Londýně (letiště, MHD, metro, kolo). O ubytování, cenách, jídle a bezpečnosti čtěte v průvodci Londýnem. Rozhodování při výběru ubytování vám usnadní tipy na nejlepší hotely v Londýně.

Zde je 7 tipů, jak ušetřit na dopravě a vstupném v Londýně. London Pass je oblíbenou možností, jak ušetřit v Londýně – více o London Pass.

VELKÁ BRITÁNIE: V seznamu nejkrásnějších míst Anglie najdete tipy, co navštívit a zažít v Anglii. Nebo se vydejte na sever země do Edinburghu či navštivte nádherné Skotsko.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *