Čeká vás dovolená v Beskydech nebo jen hledáte výlety a ta nejkrásnější místa, která vás budou bavit? Ať už vyrážíte sami, v páru nebo s dětmi, bude se vám hodit 30 tipů, kam v Beskydech vyrazit.
Beskydy jsou jako stvořené pro ty, kteří si chtějí odpočinout v náruči přírody a vyčistit hlavu na čerstvém vzduchu.
Zaoblené kopce pokryté zelenými lesy, rozlehlé louky a úžasné výhledy, které ale nejsou mnohdy rozhodně zadarmo. Ale ten pocit, když se konečně vyškrábete nahoru a před vámi se rozprostře panorama beskydských kopců…to stojí za to.
V tomto seznamu jsme zahrnuli ta nejkrásnější místa, co si nenechat v Beskydech ujít. Najdete tu taky tipy na místa, která nejsou tak známá, ale přesto jsou kouzelná a navíc tady budete většinou zcela sami.
Poznámka: Náročnost je počítána ve směru tam, pokud není uvedeno jinak.
Kam v Beskydech? Tipy na výlety a co navštívit
Lysá hora
Začnu trochu neoriginálně tím nejznámějším z Beskyd, ale i když na Lysou horu míří davy lidí, byla by velká škoda jí při návštěvě Beskyd vynechat.
Lysá hora je se svými 1323 m nejvyšším bodem za celé Beskydy a láká parádními výhledy až na slovenské Vysoké Tatry.
Vzhledem k množství turistů je lepší vyrazit mimo sezónu, nejlépe v týdnu.
Přímo na vrcholu stojí 78 m vysoký radiotelekomunikační vysílač, meteorologická stanice a několik horských chat.
Můžete tu přespat, večer pozorovat tisíce hvězd nad hlavou a ráno si užít východ slunce téměř pro sebe.
Jak se dostat na Lysou horu
Výstup na Lysou horu je sice náročnější, ale odměnou vám budou fantastické výhledy. Dostanete se sem hned z několika směrů – časově počítejte 2-3 hodiny s převýšením kolem 800-900 metrů bez ohledu na to, odkud vyrazíte.
Oblíbená trasa vede z Ostravice, kam můžete přijet taky vlakem a je tu několik parkovišť (bezplatné je přímo u nádraží). Odtud se vydáte po naučné stezce Lysá hora.
Za sebe doporučuji trasu z osady Mazák kousek od Ostravice, kde je malý plácek k parkování a staví tady taky autobus. Odtud vyrazíte po modré turistické značce kolem skalního útvaru Dolní Mazák.
Pokud si chcete po cestě užít další výhledy, na rozcestí Butořanka se dejte doprava po červené a asi po 200 m odbočte doprava k horolezecké chatě Tatranka – není to značené.
Po 50 m dojdete ke skalnímu útvaru Horní Mazák, ze kterého je jeden z nejhezčích výhledů v Beskydech.
A pokud vám nevadí zajít si ještě víc, od rozcestí Butořanka vede doleva neznačená cesta, která vás asi po 20 minutách dovede ke skalnímu útvaru Liščí díry s dalším parádním výhledem.
Třetí možností, jak se dostat na Lysou horu, je žlutě značené trasa od přehrady Šance, kde je malé, neplacené parkoviště (brzy se plní).
Pokud hledáte nejkratší trasu (cca 2 hodiny), zaparkujte na tomto placeném parkovišti u nefungující hotelu Petra Bezruče (100 Kč v roce 2024). Poblíž staví taky autobus z Malenovic a Frýdlantu nad Ostravicí.
Tip: Pokud půjdete z Ostravic nebo budete v okolí, přímo v obci je muzeum s dřevěnými vyřezávanými sochami – Ráj dřevěných soch. Skvělé místo nejen pro rodiny s dětmi, kde můžete obdivovat ruční práci.
Na výborné jídlo můžete zajít do Beskydského pivovárku, kde si vaří vlastní pivo.
Vodní nádrž Šance
Výlet na Lysou horu můžete spojit s návštěvou přehrady Šance. Areál je krásně upravený, s lavičkami a informačním centrem, kde si můžete prohlédnout fotky z rekonstrukce přehrady.
Přímo u přehrady se nachází menší, neplacené parkoviště.
Satinské vodopády
Satinské vodopády patří k nejznámějším vodopádům v Beskydech. Svou cestu si prorazily skalní soutěskou potoka Satiny, kde dosahují výšky až 1 metr.
Navíc jsou velmi snadno dostupné. Nejkratší trasa vede od placeného parkoviště u nefungujícího hotelu Petra Bezruče (100 Kč v roce 2024). Sem se dostanete taky autobusem z Malenovic.
Odtud sledujte zelené značení, které vás ani ne za 20 minut dovede k vodopádům.
- Náročnost: nenáročné, 20 minut
- Mapa trasy: Malenovice – Satinské vodopády
Smrk
Smrk je s výškou 1276 m po Lysé hoře druhou nejvyšší horou Moravskoslezských Beskyd, ale na rozdíl od Lysé hory tady potkáte znatelně méně turistů. Přitom i odtud jsou výhledy krásné.
Dostanete se sem z Ostravice po červené (3 h) nebo od vodní nádrže Šance po žluté (2 h), kde se na začátku trasy nachází bezplatný plácek k zaparkování. Zde je přesná mapa trasy.
Více inspirace: Nejkrásnější místa v Jeseníkách (+ mapa a praktické informace).
V obou případech vás čeká velké převýšení, ale to je u Beskyd běžné. Nahoře je jen lavička, informační tabule a krásné výhledy na Beskydy a Ondřejník v pozadí.
Pokud půjdete z Ostravice, udělejte si zastávku u vodopádů Bučacího potoka. Natrefíte na ně asi po 1,5 hodině cesty, jen kousek od cesty, odkud uslyšíte šumění vody.
Ubytování Beskydy 😴
Pustevny – Stezka Valaška – Radhošť
Pustevny (1018 m) jsou známé horské sedlo v Moravskoslezských Beskydech, které leží přímo na hřebenové trase. Je to jedno z nejnavštěvovanějších míst v celých Beskydech, ale stojí za to.
Jen bych doporučila se sem vydat mimo sezónu a nejlépe v týdnu, pokud chcete ulevit místu od overturismu.
Stezka Valaška
Jen pár kroků od horní stanice lanovky leží Stezka Valaška, která je známá svými krásnými výhledy a 150 m dlouhým skleněným chodníkem. Pokud se bojíte výšek, tady máte šanci vykročit ze své komfortní zóny. 🙂
Zde najdete podrobné informace o otevírací době a vstupném.
Libušín a Maměnka
Dalšími lákadly jsou zde nádherné valašské stavby Libušín a Maměnka. Maměnka slouží jako hotel, kde můžete zažít atmosféru tradiční architektury na vlastní kůži, zatímco Libušín je výbornou restaurací s nádherným interiérem, kde se můžete dobře najíst po náročné túře.
Radegast a Radhošť
Po naučné stezce dojdete kolem známé sochy Radegasta až na vrchol Radhošť (1129 m), který je symbolem historie této oblasti.
Přímo na jeho vrchu se tyčí dřevěná kaple svatého Cyrila a Metoděje, která je nejvýše položenou církevní stavbou v Česku. Před ní stojí sochy Cyrila a Metoděje.
Od Pusteven počítejte něco přes hodinku nenáročnou trasou až na Radhošť.
Pokud si je chcete užít Pustevny více v klidu, doporučuji se ubytovat v Maměnce nebo v kolibě Valaška. Ráno budete mít Pustevny jen pro sebe a můžete vyrazit dál po hřebenové trase.
Jak se dostat na Pustevny
Pustevny jsou přístupné pěšky, lanovkou z Trojanovic, autobusem nebo autem.
- Pěšky z Trojanovic po modře značené trase, která navazuje u placeného parkoviště (120 Kč v roce 2024) – časově něco přes hodinku. Druhou možností je cyklostezka, s časem necelé 2 hodiny pěšky.
- Pěšky ze sedla Pindula, kde je větší, neplacené parkoviště a zastávka autobusu. Odtud dojdete na Radhošť asi za 2 hodiny a za další hodinu na Pustevny.
- Lanovkou z Trojanovic – zde jízdní řád a jízdné. Placené parkoviště se nachází kousek odtud (120 Kč v roce 2024).
- Autobusem z Rožnova pod Radhoštěm až do sedla Pustevny – linky 662 a 762 – zde můžete vyhledat jízdní řády.
- Autem do sedla Pustevny – celodenní sazba v roce 2024 je 200 Kč, ale parkoviště se rychle plní. Zde je přesná poloha parkoviště.
Valašské muzeum v Rožnově pod Radhoštěm a Jurkovičova rozhledna
V Rožnově pod Radhoštěm vybudovali Valašské muzeum v přírodě, které je nejznámějším skanzenem u nás. Skládá se z několika částí – Dřevěné městečko, Mlýnská dolina, Valašská dědina a samotné Valašské muzeum v přírodě.
Nádherné a udržované místo, kde se vrátíte zpět v čase, připomenete si lidové tradice a jak se žilo na Valašsku na přelomu 19. a 20. století. Líbit se tu bude taky rodinám s dětmi. V průběhu roku se tu konají navíc různé akce.
Praktické informace: Zde najdete podrobné informace o otevírací době a vstupném. Placené parkoviště se nachází přímo u skanzenu (100 Kč v roce 2024).
Jurkovičova rozhledna
Hned vedle skanzenu je pak krásná Jurkovičova rozhledna. Ta je dílem slovenského architekta Dušana Jurkoviče – stejně jako útulny Maměnka a Libušín na Pustevnách nebo kaple sv. Cyrila a Metoděje v Horní Čeladné.
Za drobný poplatek můžete vystoupat nahoru a užít si krásný výhled do okolí. Zde najdete podrobné informace o otevírací době a vstupném. Placené parkoviště se nachází u skanzenu, odkud je to jen kousek pěšky.
Visalaje
Osada Visalaje leží v srdci Beskyd, obklopená hustými lesy a tradičními chalupami.
Přímo z osady vybíhá několik turistických tras, takže sem můžete jezdit opakovaně a stále budete mít co objevovat.
Za necelou hodinku se dostanete na Bílý Kříž, kde si můžete dát něco dobrého, nebo si můžete udělat nenáročný okruh přes Gruň a až poté na Bílý Kříž (cca 3 hodinky okruh).
Z Bílého Kříže můžete pokračovat na hřebenovku přímo na česko-slovenských hranicích – doporučuji směr Sulov a Polomka, kam se dostanete z osady Visalaje už za 1,5 hodiny přes Bílý Kříž.
Nebo se vydejte se na Lysou horu, která je odtud vzdálená necelé 3 hodiny.
Praktické informace: Přímo v osadě se nachází placené parkoviště (70 Kč v roce 2024, v sezóně se brzy plní). Dostanete se sem taky autobusy ve směru z Frýdku-Místku nebo Orlové.
Velký Javorník
V Beskydech najdete Velké Javorníky dva. Teď si představíme ten vyhledávanější nedaleko Frenštátu pod Radhoštěm.
Velký Javorník dosahuje výšky 918 m a na jeho vrchu najdete turistickou chatu a dřevěnou rozhlednu, která je volně přístupná.
Užijete si odtud krásný výhled na nejvyšší vrcholy Beskyd, jako je Lysá hora, Smrk nebo Radhošť.
Jak se dostat na Velký Javorník
Frenštát pod Radhoštěm – Velký Javorník
Pokud půjdete od Frenštátu pod Radhoštěm, na začátku trasy je velké, neplacené parkoviště. Cestou si můžete udělat taky krátkou odbočku ke zvoničce, o které bude řeč za chvíli.
- Náročnost: nenáročné, 1,5 hodiny, 3,9 km, převýšení 424 m
- Výchozí pozice: bezplatné parkoviště u skokanského můstku nebo vlakové nádraží ve Frenštátu pod Radhoštěm
- Mapa trasy: Frenštát pod Radhoštěm – Velký Javorník
- Občerstvení: Na začátku trasy a na Velkém Javorníku, kde je chata s celoročním provozem (v pondělí zavřeno).
Tip: Když budete ve Frenštátu pod Radhoštěm nebo v okolí, stavte se na výbornou valašskou kuchyni do hospůdky U Janíka. Nádherné místo, výborné jídlo, venkovní posezení i dětské hřiště.
Rožnov pod Radhoštěm – Velký Javorník
- Náročnost: nenáročné, 2 hodiny, 5,4 km, převýšení 463 m
- Výchozí pozice: bezplatné parkoviště nebo autobusová zastávka Dolní Paseky
- Mapa trasy: Rožnov pod Radhoštěm – Velký Javorník
- Občerstvení: Koliba na Pasekách na začátku trasy a chata na Velkém Javorníku
Sedlo Pindula – Velký Javorník
- Náročnost: nenáročné, 1,5 hodiny, 4,6 km, převýšení 401 m
- Výchozí pozice: bezplatné parkoviště nebo autobusová zastávka v sedle Pindula
- Mapa trasy: Sedlo Pindula – Velký Javorník
- Občerstvení: Zbojnická koliba na začátku trasy a chata na Velkém Javorníku
Ubytování pro rodiny 😴
Zvonička na Horečkách
Zvonička na Horečkách je perfektní místo pro sledování západu slunce. Navíc je tak snadno dostupná, že dojedete autem přímo ke zvoničce. A můžete rozjímat…
Jsou tu stoly k posezení a krásný výhled na obec obklopenou zelenými kopci, s Velkým Javorníkem přímo za vámi.
Zvonička se nachází na kraji Frenštátu pod Radhoštěm. Je přístupná celoročně zdarma.
NPR Kněhyně – Čertův mlýn
Národní přírodní rezervace Kněhyně – Čertův mlýn je největší přírodní rezervací na území Beskyd. Důvodem ochrany je smrkový prales, pseudokrasové jeskyně a skalní útvary, jako je Čertův stůl.
Do samotné rezervace je samozřejmě vstup zakázán, ale už při procházce po značených trasách si zdejší přírodu užijete dosyta.
Oblast je nejsnadněji přístupná ze sedla Pustevny. Na vrchol Čertův mlýn a ke skalnímu útvaru Čertův stůl se dostanete už za necelou hodinku nenáročné chůze (stačí sledovat rozcestníky, které vám ukáží správný směr).
Můžete vyrazit taky z Čeladné, odkud vás čeká asi 3 hodinový výstup, který si můžete prodloužit až na Pustevny.
Javornická hřebenovka
Javornická hřebenovka je z velké části zalesněná, ale přesto poskytuje výhledy na nedaleké Bílé Karpaty a beskydské kopce. Je to místo bez výrazných sedel a stoupání, ideální pro nenáročnou túru a zimní běžkování.
Vyrazit můžete od Kohútky, hlavního střediska Javorníků, kde je placené parkoviště za 100 Kč na celý den (v roce 2024). Čeká vás cesta přes rozhlednu Stratenec (2,5 hod) a Velký Javorník (cca 3 hod), ze kterých se pokocháte těmi nejlepšími výhledy.
Cestu si můžete prodloužit až do slovenské osady Kasárne, kde je několik horských chat k občerstvení. Až sem počítejte s cestou kolem 3,5 hodiny. Je tu taky bezplatné parkoviště, takže alternativně můžete vyrazit z Kasárne směrem Kohútka.
Malá Prašivá
Pokud hledáte místo v Beskydech, kde se vám spojí skvělý výhled, trocha historie a možnost dát si něco dobrého k jídlu, vrchol Malá Prašivá je přesně pro vás. Na vrcholu vás čeká útulná chata Prašivá, kde se můžete občerstvit a načerpat síly.
Cesta na Prašivou je příjemná a zvládne ji každý, kdo má aspoň trochu rád pohyb. Pokud budete mít chuť, můžete se projít dál po hřebeni Malá Prašivá a užít si další krásné výhledy na okolní Beskydy. A aby toho nebylo málo, cestou určitě nevynechejte dřevěný kostelík sv. Antonína.
Praktické informace: Prašivou můžete navštívit v rámci přechodu Beskyd. Z Kamenité se sem dostanete asi za půl hodinky, z Vyšné Lhoty pak za necelou hodinu a půl po nenáročné stezce, vhodné i pro kočárky. Na začátku tras se nacházejí menší, bezplatná parkoviště.
Naučná stezka Gruň – Bílý kříž
Turistická trasa Gruň – Bílý kříž je skvělou volbou, pokud hledáte něco nenáročného. Stezka vás provede horskou přírodou, ale nečekají vás náročné výstupy. Prostě pohodová procházka na půl dne, v krásné přírodě a s pěknými výhledy.
Auto můžete zaparkovat přímo u horského hotelu Charbulák (parkovné je 200 Kč v roce 2024). Odtud se vydáte po pohodlné asfaltové cyklostezce, která vás zavede asi za půl hodinky k oblíbenému penzionu Švarná Hanka, kam můžete skočit na něco dobrého.
Poté můžete pokračovat dál a uvidíte, kam dojdete. Cesta je pohodová, vhodná i pro kočárky.
Pokud chcete ušetřit na parkovném, zaparkujte o něco níže i ski areálu Gruň, kde je bezplatné parkoviště. Je tu taky restaurace.
Více inspirace: Co navštívit v Moravskoslezském kraji (+ mapa a praktické informace).
Rozhledna Miloňová
Dřevěnou rozhlednu Miloňová najdete nedaleko Velkých Karlovic v nadmořské výšce 846 m. Je otevřená celoročně a poskytne vám skvělý výhled na valašskou krajinu.
- Náročnost: nenáročné, 45 min, 1,9 km, převýšení 267 m
- Výchozí pozice: bezplatné parkoviště u ski areálu Razula
- Mapa trasy: Razula – Miloňová
- Občerstvení: na začátku trasy, poté svačinu s sebou
Ale tím náš výlet nekončí. Od rozhledny pokračujeme dál po zelené. Ta se po chvíli stáčí prudce doprava, ale my pokračujeme stále rovně po neznačené, lesní cestě.
Jen za pár minut dojdeme ke Zvoničce za Miloňovou, krásné dřevěné zvoničce s výhledem do okolí.
Od zvoničky se pak vydáme přes osadu doprava a po chvíli se napojíme zpět na zelenou.
Soláň
Soláň je perfektní místo pro nenáročnou turistiku v oblastí Vsetínských vrchů. S krásnou, dřevěnou zvonicí, vyřezávanými sochami kolem upravených cestiček (vhodných taky pro kočárek), s dětský hřištěm i restauracemi, kam můžete zajít na jídlo.
Pro výhled si můžete vyšlápnout přímo na vrchol nebo pokračovat dál po jedné ze stezek, ze kterých se vám rozevřou krásné výhledy na chráněnou oblast Beskyd. Můžete jít v obou směrech přímo po hřebenovce.
Pokud jste ubytovaní ve Velkých Karlovicích (nebo v Rožnově), na Soláň se dostanete autobusem.
Ze Soláně doporučuji trasu na horské louky Benešky, odkud jsou krásné výhledy. Je to příjemná procházka a můžete si udělat okruh zpět do Velkých Karlovic. Dá se vyrazit taky v opačném směru od Horní Bečvy.
Přímo na Soláni je informační centrum a placená i neplacená parkoviště.
Sedlo pod Ostrým
Přesouváme se na severovýchod Beskyd, které jsou klidnější než oblast kolem Lysé hory a sedla Pustevny.
Naším prvním tipem je sedlo Pod Ostrým, kam se dostanete krátkou procházkou z obce Košařiska. Je tu menší, dřevěná chatička, posezení a krásné výhledy do okolí. Odtud se pak napojují další trasy, takže klidně můžete pokračovat dál a udělat si okruh okolím.
- Náročnost: nenáročné, 35 minut, 1,4 km, převýšení 210 m
- Výchozí pozice: bezplatné parkoviště a autobusová zastávka Košařiska
- Mapa trasy: Kokařiska – sedlo Pod Ostrým
- Občerstvení: Občerstvení u Černého čápa na začátku trasy
Chata Kamenitý
Dalším zajímavým místem v okolí obce Košařiska je chata Kamenitý. Ta stojí za návštěvu hned ze 2 důvodů – dobře tu vaří a jsou odtud krásné výhledy. Skvělé místo taky pro rodiny s dětmi.
- Náročnost: nenáročné, 1,5 hodiny, 5,1 km, převýšení 300 m
- Výchozí pozice: bezplatné parkoviště a autobusová zastávka Košařiska
- Mapa trasy: Košařiska – chata Kamenitý
- Občerstvení: Občerstvení u Černého čápa na začátku trasy a chata Kamenitý
Rozhledna Kozubová
Z chaty Kamenitý je to jen necelou hodinku ke kamenné rozhledně Kozubová, jejíž součástí je taky kaplička. Hned vedle se můžete občerstvit v turistické chatě, kde je taky dětské hřiště pro děti.
Nemusíte ani vystoupat na rozhlednu, abyste si užili krásné výhledy. Pokud se ale chcete pokochat ještě lepšími výhledy, v restauraci vám za vratnou zálohu 200 Kč (v roce 2024) půjčí klíče.
Pokud si budete chtít udělat okruh přes chatu Kamenitý a rozhlednu Kozubová, počítejte cca 4 hodinky cesty – zde je mapa trasy.
Obě místa můžete navštívit taky z Dolní Lomné, kde je upravené, neplacené parkoviště. Výlet můžete spojit taky s návštěvou Lomňanského muzea nebo zážitkového areálu URSUS.
- Náročnost: nenáročné, 2,5 hodiny, 8,1 km, převýšení 530 m
- Výchozí pozice: bezplatné parkoviště a autobusová zastávka Dolní Lomná
- Mapa trasy: Dolní Lomná – chata Kamenitý
- Občerstvení: Dolní Lomná, chata u rozhledny Kozubová a chata Kamenitý
Ubytování s wellness 😴
Muřinkový vrch a Velký Polom
Pokud si chcete užít klidnou, autentickou atmosféru Beskyd, kde budete často zcela sami, vydejte se východně od Lysé hory.
Kromě chaty Kamenitý a rozhledny Kozubové si můžete vyšlápnout na Velký Polom. Jeho název není náhodný – na vrcholu totiž dost fouká a navíc byly stromy zasažené kůrovcem, takže je z velké části odlesněný. To má jednu výhodu – výhledy jsou odtud parádní.
Po cestě budete míjet krásnou kapličku na Muřinkovém vrchu, kde je taky pramen.
Pokud budete od Velkého Polomu pokračovat po hřebeni dál, dojdete za necelou půl hodinku ke Kamenné chatě, kde je taky volně přístupná rozhledna Tetřev. Až se občerstvíte, můžete sestoupat přes skalní vyhlídku Severka do Dolní Lomné.
Celý okruh je dlouhý asi 4 hodiny – zde přikládám mapu trasy. Z Dolní Lomné se dostanete zpět do Horní Lomné autobusem (spoje jezdí několikrát denně).
Bílá a výlety v okolí
Další skvělou základnou pro výlety a turistiku v Beskydech je obec Bílá, která se nachází nedaleko hranic se Slovenskem.
Zastavte se u dřevěného kostela svatého Bedřicha nebo nedaleko odtud u kapličky Cyrila a Metoděje, která je dalším dílem Dušana Jurkoviče.
Bílá je skvělé místo pro rodiny s dětmi – je tu zábavný park a krásná obůrka.
Nebo se vydejte za turistikou po okolních zajímavostech. Jen půl hodinky cesty je to k pramenu Smradlavy, odkud můžete pokračovat k Masarykově chatě přímo na hranicích (z Bílé počítejte cca 2 hodiny), kde si užijete krásné výhledy (viz foto níže). Po hřebenu přes chatu Kmínek se dostanete zpět do Bílé (4,5 hodiny okruh).
Více inspirace: Nejkrásnější místa na jižní Moravě (+ mapa a praktické informace).
Pokud si chcete cestu zkrátit, nasedněte v Bílé na autobus na hraniční přechod Bumbálka (je tu taky velké, neplacené parkoviště) – odtud je to kousek na Masarykovu chatu nebo k rozhledně Čarták. Zpět pak můžete sejít přes osadu Salajka.
Vrchol Bobek, přímo na hranicích se Slovenskem, je místo, kde se budete kochat výhledy zcela sami. Dostanete se sem cca za hodinku po modré turistické značce přímo z Bílé.
Praktické informace: Pokud nejste v Bílé ubytovaní, můžete zaparkovat na placeném parkovišti v centru obce (100 Kč o prázdninách, po 14. hodině a od září do června 50 Kč).
☞ Objevte pobyty s wellness a polopenzí.
Pulčínské skály
Pulčínské skály, podle místních jen Pulčiny, jsou největší skalní město v moravské části Javorníků. Dělí se do několika skupin, kdy nejmohutnější je Žámčisko. Součástí je taky skalní hrad Pulčín.
Skály jsou volně přístupné. Dostanete se k nim po červené z obce Pulčín, kde je placené parkoviště (50 Kč v roce 2024).
- Náročnost: nenáročné, 25 min, 1,2 km
- Výchozí pozice: zastávka autobusu a bezplatné parkoviště v obci Pulčín
- Mapa trasy: Razula – Miloňová
- Občerstvení: na začátku trasy, poté svačinu s sebou
Čertovy skály
Čertovy skály si můžete představit jako mohutný skalní útvar ve tvaru hradby, který připomíná obří schody. Pískovcová lavice je asi 150 m dlouhá, 2,5 m široká a až 25 m vysoká.
Skály jsou volně přístupné za pár minut z parkoviště Lidečko. Přímo pod skalami je i menší dětské hřiště.
Od skal pak můžete pokračovat po příjemné cyklostezce dál – za 1,5 hodinky dojdete k Lačnovským skalám, kam vede odbočka.
- Náročnost: nenáročné, 5 min, 200 m
- Výchozí pozice: zastávka autobusu a bezplatné parkoviště v obci Lidečko
- Občerstvení: na začátku trasy, poté svačinu s sebou
Kde se ubytovat v Beskydech?
- Hotel Ondráš z Beskyd: Oblíbený horský hotel za skvělou cenu
- Hotel Na Dolině: Tradiční valašský hotel s velkou zahradou + výborná kuchyně
- Aparthotel Martiňák: Wellness ubytování obklopené přírodou, skvělé pro páry
- Ondrášův dvůr: Nádherné ubytování s wellness a výbornou kuchyní
Ubytování Beskydy 😴
Beskydy mapa
JAK POUŽÍVAT TUTO MAPU: Výše najdete podrobnou mapu Beskyd. Kliknutím do levé horní části mapy uvidíte samostatné vrstvy s vyznačenými místy. Můžete skrýt a zobrazit různé vrstvy nebo kliknutím na ikony na mapě zobrazit názvy míst, která zmiňuji v průvodci o Beskydech. Pokud si chcete mapu uložit, označte jí hvězdičkou. Pro větší verzi klikněte na ikonu v pravém horním rohu.
Toto byly naše tipy na výlety v Beskydech. Kam se chystáte? Dejte nám vědět v komentáři níže. Šťastnou cestu!
Více informací o Beskydech
BESKYDY: Vytvořili jsme podrobného průvodce, kde se ubytovat v Beskydech (nejlepší oblasti, co podniknout v okolí, kam na jídlo) a seznam s nejlepšími wellness hotely v Beskydech.
MORAVA: Jeseníky jsou dalším oblíbeným pohořím na Moravě. Máme připraveného taky průvodce s více než 100 tipy, co navštívit na jižní Moravě.
DALŠÍ INSPIRACE: Inspirujte se našimi průvodci s tipy pro Krkonoše, Vysočinu, Šumavu a dalšími místy v České republice.