Nejlepší ubytování v Beskydech (2024): praktické tipy a mapa

kde se ubytovat v Beskydech / Beskydy ubytování

Vybrat tu nejlepší oblast nebo ubytování v Beskydech může být občas docela náročný úkol. Nabídka od hotelů s wellness, útulných penzionů, apartmánů a chalup v soukromí je obrovská. Právě proto jsme vytvořili průvodce s tipy, kde se ubytovat v Beskydech.

Tento průvodce vám přinese doporučení k jednotlivým oblastem (turistika, výlety, kam na dobré jídlo) a vypíchne ta nejlepší místa, kde se ubytovat.

Na konci článku najdete taky mapu pro snadnější plánování dovolené v Beskydech.

Nejlepší ubytování v Beskydech dle oblastí

Ostravice

Ostravice představují skvělou základnu pro poznávání Beskyd. Malá obec, která má výborné spojení s Frýdlantem nad Ostravicí (vlak, autobus).

Leží na hlavním tahu mezi Frýdlantem a Bílou. Ostravice se rozprostírají na obou březích řeky Ostravice, která přímo v obci vytváří menší peřeje.

Je tu vše potřebné pro pohodovou dovolenou – restaurace, kavárny, infocentrum, obchody (COOP, večerka, pekárna). Nádraží se nachází přímo v centru obce. V létě spousta turistických tras nebo lanové bludiště a v zimě především na běžky. V okolí se nachází taky několik lyžařských areálů.

Hotel Freud leží přímo v centru Ostravic a má dobou výchozí pozici pro poznávání okolí

Kam na dobré jídlo v Ostravicích?

Restaurace, kavárny, hospůdky. Na výběr je toho dost. Přímo u hlavní se nachází kavárna PePe bakery coffee. Domácí limonáda, výborné zákusky, sendviče…ale klidně sem můžete skočit i na pivko.

Pokud máte větší hlad, hned za kavárnou leží restaurace U Tkáčů. Oblíbená klasika s klasickou českou kuchyní.

Ještě o něco víc nás baví Fajny vagonek. Netradiční místo stojící symbolicky u nádraží. Jejich halušky, bramboráky a borůvkové knedlíky stojí za to…a už jsem zmiňovala výborné zákusky?

A nesmím zapomenout na Beskydský pivovárek. Lokální pivovar, kde mají na výběr několik druhů piv. Ceny lehce vyšší, ale vaří opravdu chutně.

Turistika a výlety v okolí Ostravic

Ostravice se nacházejí na úpatí Lysé hory. Ta je odtud díky tomu nejlépe dostupná. Vyrazit můžete hned po několika trasách.

Výhled z cesty na Lysou horu Beskydy / kde se ubytovat v Beskydech
Výhled z cesty na Lysou horu

Krásné výhledy si užijete taky z Medvědí skály nebo z Mazáckých skal. Nebo si vyšlápněte Smrk, druhý nejvyšší vrchol Beskyd a po cestě se zastavte u menších vodopádů Bučacího potoka.

Pokud se vydáte víc do středu Beskyd, dojedete po pár minutách k vodní nádrži Šance. Přehrada je zásobárnou pitné vody, takže se tady nedá koupat. Můžete se ale projít po hrázi a pokračovat podél přehrady až do Masarykova údolí. Celá trasa je bez problémů sjízdná taky kočárkem nebo na kole.

A nemůžu zapomenout na Ráj dřevěných soch, který se nachází přímo v obci.

Nejlepší ubytování v okolí Ostravic

Hotel Ondráš z Beskyd: Tento hotel splňuje vše, co od horského hotelu očekáváme – krásný výhled na okolní svahy, dobrá kuchyně, kvalitní služby, útulné pokoje a milý personál. Hned vedle hotelu se nachází resort Sepetná s menším aquacentrem. Hotel leží na trase na Lysou horu.

Apartmány Beskydkrby: Nové, moderní a kompletně vybavené apartmány pro 2-6 osob, kde nechybí plně vybavený kuchyňský kout (myčka, lednice, mikrovlnná trouba) a prostorná koupelna.

Penzion Beskydkrby / Ubytování v Beskydech

Hotel Freud: 4* moderní hotel s designovými prvky, lokální kuchyní a kompletním zázemím. Hotel Freud leží přímo v centru Ostravic, naproti nádraží, obchod je hned za hotelem. Poskytuje pokoje pro dva i rodiny.

Chaloupka na stráni: Tato chaloupka je skrytý klenot Ostravic. Pokud hledáte soukromí a klid, je to skvělá volba. Nachází se ve svazích, takže je odtud nádherný výhled (ten si užijete z prostorné terasy s vířivkou). Samotná chaloupka je útulná a citlivě zrekonstruovaná s využitím přírodních prvků. Součástí je taky sauna, vinotéka a kompletní zázemí až pro 6 osob.

Chaloupka na stráni / Ubytování v Beskydech

Nejlepší ubytování na Lysé hoře

Horská chata Emil Zátopek – Maraton: Přímo na vrcholu Lysé hory, s úžasným výhledem a atmosférou se nachází tato horská chata. Jako stvořená pro všechny, co si chtějí užít jedinečný pobyt a splynout s přírodou. Tak moc, že nahoru budete muset vystoupat po svých. Odměnou vám bude výborná kuchyně a nadstandardní služby.

Chata Emil Zátopek – Maraton

Malenovice

Malenovice představují jednu ze vstupních bran do severozápadní části Beskyd. Malá obec leží jen 4 km východně od Frýdlantu nad Ostravicí.

Jejím centrem je radnice, nad kterou vykukuje kostel. Přímo pod kostelem je vyhlídka, ze které budete mít skvělý výhled na obec a Beskydy s Ondřejníkem, které Malenovice lemují v pozadí.

Před radnicí je dětské hřiště a za ní malý konzum, kde si můžete nakoupit čerstvé pečivo. Celé městečko je upravené a klidné.

Jízdárna Malenovice poskytuje ubytování v apartmánech s výhledem do přírody a na pasoucí se koně.

Celou oblast z Frýdlantu nad Ostravicí až k lyžařskému vleku v Malenovicích propojuje autobus.

Na své si tu díky sjezdovkám přijdete i v zimě. Vede tudy taky Beskydská magistrála, po které se dostanete až na Lysou horu.

Kam na dobré jídlo v Malenovicích?

A nejen na jídlo. I výhledy jsou odtud nádherné, protože se nachází v kopcích nad Malenovicemi. Na mysli mám tradiční hospůdku U Veličků. Říká se, že kdo nebyl U Veličků, nebyl v Beskydech.

Turistika a výlety v okolí Malenovic

Malenovice jsou oblíbeným výchozím bodem pro výlety v okolí – na konci obce se nachází několik placených parkovišť. Vyšlápněte si na Lysou horu či Ostrou horu nebo se pokochejte Satinskými vodopády.

Satinské vodopády Beskydy
Satinské vodopády

Čtvrt hodinky autem jsou vzdálené Raškovice, odkud se můžete vydat na oblíbenou túru přes chatu Prašivá.

Nejlepší ubytování v okolí Malenovic

Chata pod Lysou: Chata pod Lysou se nachází přímo ve ski areálu Malenovice. Pro zimní dovolenou ta nejlepší základna. Zároveň tu navazuje několik turistických tras. Chata je zařízená velmi útulně, moderně, ale s ohledem na okolní přírodu, kam dokonale zapadá. Výborně tu vaří.

Penzion U Pacošů: Ubytování s nádherným výhledem, neuvěřitelně vstřícný majitel a výborná kuchyně s restaurací a barem. Tak by se dal v několika slovech popsat tento penzion, který se nachází v kopci nad Malenovicemi.

Penzion U Pacošů / Ubytování v Beskydech

Jízdárna Malenovice: Na úplném konci Malenovic, uprostřed beskydské přírody, se nachází tato usedlost. S jedinečnou atmosférou, koňmi pobíhajícími kolem a kompletně zařízenými apartmány (až pro 8 osob). Navíc za skvělou cenu.

Čeladná

Čeladná je malá obec na kraji CHKO Beskydy, 5 km jižně od Frýdlantu nad Ostravicí. Leží v údolí, které po pravé straně lemuje pohoří Ondřejník. Když sem přijíždíte, přímo před vámi se postupně vykreslují vrcholky Beskyd.

Čeladná nabízí skvělé vyžití po celý rok – turistika, cyklistika, lyže, běžky. Je tu oblíbený golfový resort a na kraji obce bobová dráha.

V Čeladné jsou přímo na náměstí menší potraviny Coop a kousek odtud pekařství. Obec má taky dobré vlakové spojení s Frýdlantem nad Ostravicí, Valašským Meziříčím a Frenštátem pod Radhoštěm.

Kam na dobré jídlo v Čeladné?

Pokud máte rádi stylový interiér (kožešiny, útulno, sezení na špalcích), domácí koláče a vejce benedikt, nenechte si ujít Kovárnu. Poznáte jí podle velkého parkoviště, které bývá často plné.

Turistika a výlety v okolí Čeladné

Čeladná má skvělou výchozí polohu pro objevování nejoblíbenější části Beskyd.

Turistické trasy začínají už v Čeladné. Vydejte se po tisícovkách, kterých je v okolí hned několik – Malá Stolová a Velká Stolová, Čertův Mlýn a odtud až na Tanečnici, kousek od které leží Stezka Valaška v sedle Pustevny. Nebo si vyšlápněte Smrk, druhý nejvyšší vrchol Beskyd.

Čertův stůl v NPR Kněhyně - Čertův mlýn
Čertův stůl v NPR Kněhyně – Čertův mlýn

Několikrát denně vyjíždí z Čeladné místní autobus, který vás zaveze za pár minut až do části Podolánky v srdci Beskyd (je tu taky parkování pro auta). Odtud můžete podniknout řadu dalších výletů.

Pokud popojedete do Ostravic (10 minut autem), můžete zdolat Lysou horu. Stejný čas vám zabere cesta do Trojanovic, odkud vyjíždí sedačková lanovka do Pusteven. Pak se vydejte po hřebenovce na Radhošť se sochou Cyrila a Metoděje.

A nemusíte se omezovat jen na Beskydy. Přímo z Čeladné vedou trasy na hřebenovku Ondřejníku. A ta rozhodně stojí za to, protože jsou odtud fantastické výhledy na Beskydy.

Nejlepší ubytování v Čeladné

Resort CATTALEYA: V obležení stromů se nachází v klidné části obce tento resort. Ubytování je stylové, moderní a se spoustou světla, které sem proniká skrz velká okna. Wellness (sauna, bazén, vířivka). Za zmínku stojí především neuvěřitelně vstřícný personál a výborná kuchyně z lokálních surovin.

Resort CATTALEYA / Kde se ubytovat v Beskydech

Hotel Na rozcestí: Menší, útulný hotel s dřevěným obložením nabízí moderní pokoje s vlastní koupelnou (některé pokoje mají navíc kávovar). Potraviny jsou kousek nad hotelem. Fantastické snídaně. Součástí je restaurace, kde dobře vaří. Přátelské ubytování k rodinám s dětmi.

Butikový hotel Mezi plůtky: Tento 4* hotel je jako oáza klidu. Okouzlí vás minimalistickým designem s přírodními prvky. Nevšední místo, které přinese nevšední zážitek. Majitelé se o vás dokonale postarají (dokonce vám uvaří něco dobrého). K dispozici je taky sdílená kuchyně a velká zahrada s jezírkem.

Butikový hotel Mezi plůtky / Kde se ubytovat v Beskydech

Apartmány Čeladná: Levné, moderní apartmány na kraji obce. Přímo naproti jsou menší potraviny, kousek za nimi kavárna Kovárna a naproti dobrá pizzeria. Plně vybavené apartmány jsou jako stvořené pro pohodovou dovolenou (lednice, myčka, mikrovlnná trouba, vlastní koupelna, venkovní posezení).

Trojanovice

Trojanovice jsou menší, klidná obec podél říčky Lomná. Bezprostředně navazují na Frenštát pod Radhoštěm (o něm za chvíli).

Najdete tu potraviny, informační centrum, lanový park a především lanovku do sedla Pustevny, kvůli které jsou Trojanovice známé (získejte jízdní řád a další informace pro lanovku na Pustevny).

Do Trojanovic se dostanete taky autobusem z Frenštátu pod Radhoštěm.

Trojanovice jsou skvělou základnou pro celoroční dovolenou v Beskydech – turistika, cyklistika, lyže, běžky (upravené trasy až na Radhošť nebo na druhou stranu na Martiňák).

Penzion V peřině nabízí studia a apartmány s kuchyňským koutem a vlastní koupelnou

Kam na dobré jídlo v Trojanovicích?

Vyrazte na Pustevny, kde je hned několik možností, kam na jídlo. Pokud jste tu poprvé, určitě si nenechte ujít jídlo ve valašské restauraci Libušín v sedle Pustevny. Vaří tu výborně a z interiéru doslova přechází zrak.

Kousek odtud se pak nachází směrem na Radegast koliba Valaška. Tradiční, útulná koliba s tradiční kuchyní.

Koliba Valaška leží přímo v sedle Pustevny

Turistika a výlety v okolí Trojanovic

Největším lákadlem v Trojanovicích je už zmíněná lanovka do Pusteven, kde jsou krásné valašské stavby Libušín a Maměnka.

Tady můžete navštívit Stezku Valašku s výhledem na okolí nebo se vydat dál po hřebenové trase – například kolem sochy Radegasta na vrchol Radhošť se sochami Cyrila a Metoděje a dřevěným kostelem.

Nejlepší ubytování v okolí Trojanovic

Hotel Na Dolině: Jeden z nejlepších hotelů, kde se ubytovat v Beskydech. Hotel leží na konci Trojanovic obklopený přírodou. Útulné ubytování ve valašském stylu. Výborná kuchyně, posezení s kachlovými kamny a kulečníkem, tenisový kurt, hřiště pro děti, sauna a vířivka.

Hotel Na Dolině / Kde se ubytovat v Beskydech

Penzion U Barana: Penzion s pohodovou atmosférou, kde si sami můžete načepovat pivo. Nové a moderní apartmány (studia pro 2 nebo větší apartmány až pro 6 osob), které jsou kompletně vybavené (kuchyně s lednicí, varnou deskou i mikrovlnou troubou, posezení, koupelna). Bohaté snídaně. Venku zahrada s posezením a trampolínou.

Penzion U Barana / Ubytování v penzionu Beskydy

Penzion V peřině: Levný rodinný penzion, který nabízí menší studia pro páry a větší apartmány pro rodiny. Vždy s kompletním vybavením (kuchyně, vlastní koupelna). Bohaté snídaně. Ideální pro rodiny. Zahrada s dětským hřištěm a ohništěm.

Nejlepší ubytování na Pustevnách

Apartmány Libušín a Maměnka: Jedinečné ubytování ve valašských chalupách od Dušana Jurkoviče. Krásný interiér, výborná kuchyně a plně vybavené apartmány, kde vám nebude nic chybět.

Apartmány Libušín a Maměnka

Koliba Valaška: Přímo v sedle Pustevny se nachází koliba Valaška. Díky tomu nabízí krásné výhledy a skvělou výchozí pozici pro túry v okolí, běžky nebo lyže. Pokoje jsou čisté, útulné s vlastní koupelnou a vhodné i pro rodiny. Přátelské prostředí, výborně tu vaří.

Frenštát pod Radhoštěm

Frenštát pod Radhoštěm je město o 11 tisících obyvatelích, které poskytuje kompletní zázemí pro zimní a letní dovolenou v Beskydech. Historické jádro je městskou památkou zónou. Přímo na náměstí je radnice s věží, kam můžete v letních měsících vystoupat a užít si pohled na město.

Ve městě najdete dostatek obchodů, lékárnu, restaurace, kavárny. Nabízí taky kompletní vyžití – aquapark s mnoha atrakcemi, lanový park, lezecká stěna, pro děti malá zoo Horečky (dobrovolné vstupné; spousta zvířátek, které si děti mohou pohladit).

V okolí leží několik ski areálu (př. Pustevny) a vede tudy Beskydská magistrála pro běžkaře.

Zvonička za restaurací Rekovice Frenštát pod Radhoštěm
Zvonička za restaurací Rekovice

Frenštát pod Radhoštěm navazuje na Trojanovice. Obě obce jsou velmi dobře propojené místním autobusem, který jezdí pravidelně a často. Autobus vás doveze až k dolní stanici lanovky, kde je taky velké parkoviště (17 minut).

Další autobus jezdí z Frenštátu do Rožnova pod Radhoštěm (20 minut), kde je známé Valašské muzeum.

Frenštát pod Radhoštěm má taky dobré vlakové spojení s Valašským Meziříčím nebo Frýdlantem nad Ostravicí.

Kam na dobré jídlo ve Frenštátu pod Radhoštěm?

Kam na lokální valašskou kuchyni? Určitě do hospody U Janíka. Citlivě zrekonstruované stavění s velkými kachlovými kamny, kde vás obslouží v tradičních krojích.

Nemůžu opomenout pizzu U Vraha, která se nachází téměř na konci Frenštátu směrem na Trojanovice. Název je sice trochu netradiční a pizza se taky do prostředí Valašska úplně nehodí, ale je opravdu výborná.

Posledním tipem je restaurace Rekovice, která se nachází kousek nad skokanskými můstky. Celkově je to příjemné místo pro nenáročnou procházku z města. Dobře tu vaří (zkontrolujte předem – často bývají soukromé akce). Kousek za restaurací vybudovali kouzelnou zvoničku s výhledem.

Turistika a výlety v okolí Frenštátu pod Radhoštěm

Z Frenštátu pod Radhoštěm jste autem nebo autobusem za 15 minut v Trojanovicích, odkud se můžete vydat na Pustevny (viz více předchozí bod u Trojanovic).

Dalším tipem na výlet je Velký Javorník, na jehož vrcholu se nachází dřevěná rozhledna. Z města sem vede hned několik tras. Výhledy jsou dechberoucí do širokého okolí. Pak můžete pokračovat dál po hřebenovce až do Hostašovic a odtud sjet vlakem zpět do Frenštátu.

Nebo sjeďte do sedla Pindula (staví tu taky autobus směrem na Rožnov pod Radhoštěm; pár minut cesty), odkud můžete taky vyrazit na Velký Javorník. Nebo na Radhošť v druhém směru a dál pokračovat po hřebenovce.

Máte náladu na víc kultury? 20 minut autem leží Tatrovice se známým muzeem Tatry nebo Štramberk se Štramberskou Trúbou.

Nejlepší ubytování ve Frenštátu pod Radhoštěm

Hotel Bartoš: Moderní hotel s kvalitním wellness. Útulné pokoje nebo větší apartmány s kuchyňským koutem. Vstřícný personál, výborná kuchyně (součástí je restaurace), tenisové kurty, recepce 24/7.

Hotel Bartoš / Ubytování s wellness Beskydy

Penzion Planiska: Levné ubytování v klidné části Frenštátu. Dobře vybavená studia a apartmány s kuchyňským koutem a vlastní koupelnou. Zahrada s posezením a dětským hřištěm. Hned vedle stejnojmenná restaurace, kde dobře a levně vaří.

Aparthotel Edvard: Nový a moderní hotel ve svahu nad městem směrem na Velký Javorník. Na výběr jsou menší studia nebo velké apartmány. Vždy s kuchyňským koutem, vlastní koupelnou a balkonem. Sauna, dětská herna, společenská místnost.

Aparthotel Edvard

Rožnov pod Radhoštěm

Na půli cesty mezi Valašským Meziříčím a Frenštátem pod Radhoštěm se nachází v údolí Rožnovské Bečvy Rožnov pod Radhoštěm.

Ten je známý především svým skanzenem typických valašských budov a nádhernou Jurkovičovou rozhlednou (tu navrhl Dušan Jankovič stejně jako chaty Máměnka a Libušín na Pustevnách).

Pokud hledáte místo s dobrým zázemím, Rožnov pod Radhoštěm je další dobrou volbou. Tenisové kurty, adrenalinový park, koupaliště, krytý bazén s tobogánem, bowling nebo lezecká stěna. V létě ideální pro turistiku a cyklistiku (v sezóně odtud jezdí cyklobus na Pustevny), rybaření, v zimě na lyže a běžky.

Od května do konce září si můžete v infocentru zapůjčit kola, koloběžky nebo elektrokola.

Útulné a stylové ubytování v penzionu Anděl

Turistika a výlety v okolí Rožnova pod Radhoštěm

Přímo z Rožnova se vydejte na Radhošť nebo přes Myší horu a Malý Javorník na Velký Javorník s rozhlednou.

Jihovýchodním směrem pak vede pěkná celodenní trasa na vrchol Soláň (dá se sem dojet i autobusem a autem za necelých 20 minut).

Valašské muzeum Rožnov pod Radhoštěm
Valašské muzeum Rožnov pod Radhoštěm

Nejlepší ubytování v Rožnově pod Radhoštěm

Hotel Horal: 4* hotel s bazénem, wellness a výbornou kuchyní. Na výběr jsou pokoje nebo celé apartmány s kuchyňským koutem (pro páry i rodiny). Ubytování je čisté, prostorné včetně příslušenství pro přípravu kávy a čaje.

Hotel Horal / Kde se ubytovat v Beskydech

Penzion Anděl: Stylový penzion s designovými prvky. Pokoje jsou zařízené v přírodních tónech a s využitím přírodních materiálů. Bohaté snídaně, terasa, zahrada, sauna, půjčovna jízdních kol. Součástí penzionu je taky kavárna, kde vám přichystají výbornou kávu a zákusek.

DELUXE apartmány: Tyto moderní apartmány jsou skvělou volbou pro všechny, kteří hledají ubytování v soukromí. Apartmány jsou situovány v samostatně stojících jednotkách a mají vše potřebné od kuchyňského koutu po venkovní terasu. Ubytování je součástí areálu, kde nechybí ani bazén a dětské hřiště. Ideální pro rodiny.

DELUXE apartmány / Kde se ubytovat v Beskydech

Dolní Bečva – Prostřední Bečva – Horní Bečva

Silnici mezi Rožnovem pod Radhoštěm a hraničním přechodem Bumbálka lemují tři malé obce – Dolní Bečva, Prostřední Bečva a Horní Bečva. Leží v údolí řeky Rožnovská Bečva a jsou ideální pro celoroční dovolenou.

Dolní Bečva je nejklidnější. Má dobrou výchozí pozici pro túru na Radhošť kolem chaty Mír, kde jakoby se zastavil čas. V zimě tudy vede běžecká stopa.

Prostřední Bečva je čím dál oblíbenější. Se strategickou polohou pro Pustevny a na druhou stranu pro vrchol Soláň (ski areál Soláň).

Přímo v obci najdete areál Zavadilka s tenisovým kurtem, hřištěm na basketbal, minigolfem, ping pongem nebo půjčovnou kol a koloběžek.

Horní Bečva je skvělým výchozím bodem k turistické chatě Martiňák nebo po hřebenové trase přes Vysokou a Soláň. Vykoupat se můžete ve zdejší vodní nádrži (vodní sporty, rybaření). Kousek za Horní Bečvou se nachází několik lyžařských areálu a běžkařské trasy.

Chalupy na Rališce v Horní Bečvě poskytují soukromí a výhled na Beskydy

Všechny obce jsou dobře propojené místními autobusy (linka Rožnov pod Radhoštěm – Bílá) nebo pak Prostřední Bečva navíc autobusovou linkou Rožnov pod Radhoštěm – Hutisko-Solanec – Prostřední Bečva.

Kam na dobré jídlo v okolí?

V Prostřední Bečvě se dobře najíte ve valašské restauraci Valašský šenk, která je součástí areálu Zavadilka.

Poctivou valašskou kuchyni vám naservírují taky v kolibě Fojtka. Ta se nachází o kousek výš směrem na Soláň v obci Hutisko.

Nejlepší ubytování v okolí Dolní Bečvy – Prostřední Bečvy – Horní Bečvy

Chalupy Na Rališce (Horní Bečva): Areál několika chat, které nabízí ubytování v soukromí. Zařízení je starší, ale naprosto dostačující pro pohodovou dovolenou. V areálu je taky dětské hřiště a ohniště s posezením.

Chata na přehradě s wellness (Horní Bečva): Přímo nad přehradou se na kraji lesa nachází kouzelná chata, která nabízí ubytování pro větší rodinu nebo skupinku přátel (4 ložnice pro až 10 lidí). Chata je kompletně vybavená, nabízí krásné výhledy, vířivku, saunu, vinotéku a prostornou terasu. Vše je nové a moderní.

Chata na přehradě s wellness / Ubytování v Beskydech

Apartmány Pustevny (Prostřední Bečva): Kompletně vybavené apartmány (myčka, lednice, trouba, obývací pokoj; s 1 nebo 2 ložnicemi) vhodné pro rodiny s dětmi. Součástí zahrada s terasou, grilem a vířivkou.

Apartmány Pustevny / Kde se ubytovat v Beskydech

Apartmány pod Pustevnami (Prostřední Bečva): Hned vedle se nachází tyto stylové a moderně vybavené apartmány s 1 nebo 2 ložnicemi. Se zahradou, posezením s grilem a plně vybavenou kuchyní.

Apartmány pod Pustevnami / Kde se ubytovat v Beskydech

Wellness hotel Endemit (Horní Bečva): Hotel Endemit se nachází ve svahu nad přehradou Horní Bečva. Nabízí pokoje nebo apartmány s vlastní kuchyní (na výběr 1 nebo 2 ložnice). Stylové ubytování s kvalitním wellness a přátelským personál. Výborná kuchyně z lokálních surovin.

Butikový hotel Endemit s wellness / Ubytování v Beskydech

Velké Karlovice

Velké Karlovice se nacházejí na jihu Beskyd mezi Vsetínskými vrchy a Javorníky. Malá obec, která je ale turisty vyhledávaná po celý rok. Ideální místo pro turistiku, cyklistiku, běžky a lyže (ski areály Machůzky, Kyčerka a další).

V několika lidových stavbách pak sídlí informační centrum a Karlovské muzeum, kde se dozvíte více o tom, jak se tu dříve žilo. V obci nechybí obchod, restaurace, koupaliště nebo aquapark Vodní svět.

Pokud plánujete využívat veřejnou dopravu, Velké Karlovice mají výborné spojení s okolím. Vlakem nebo autobusem se dostanete z Velkých Karlovic do Vsetína (přes Karolinku a Nový Hrozenkov).

Dalším autobusová linka spojuje Velké Karlovice se Soláněm, Hutiskem a Rožnovem pod Radhoštěm.

Kam na dobré jídlo ve Velkých Karlovicích?

V údolí Pluskovec se nachází rustikální hospoda Kyčerka, kde vaří poctivou valašskou kuchyni. Poznáte jí už z dálky podle vyřezávaných soch. Leží přímo u sjezdovky.

Na Soláni si pochutnáte v horském hotelu Čarták nebo o kousek níž po hřebenovce v nově zrekonstruované chatě Gigula (navíc se skvělým výhledem).

Naučná stezka na vrcholu Soláň, zdroj Harold

Na dobrou kávu nebo zákusek skočte do kavárny La Šiška. Kromě tuho tu mají taky vinotéku, místní pivo a velký výběr koktejlů. Ve stylovém, moderním prostředí.

A když jste na Valašsku, musíte ochutnat zdejší frgál (koláč). Nejlepší peče ve Velkých Karlovicích paní Bohuška (Frgály od Bohušky).

Turistika a výlety v okolí Velkých Karlovic

V okolí Velkých Karlovic je spousta nenáročných i celodenních turistických tras. Například na dřevěnou rozhlednu Miloňová, rozhlednu Čarták nebo rozhlednu Stratenec a Velký Javorník (slovenský Velký Javorník) kousek od československých hranic.

Rozhledna Miloňová Beskydy
Rozhledna Miloňová

Oblíbeným výletem je pak vrchol Soláň (dá se sem dojet autem a autobusem), odkud můžete pokračovat dál po hřebenovce. Je tu kouzelná zvonička s vyřezávanými sochami a fantastické výhledy na Beskydy.

Nejlepší ubytování ve Velkých Karlovicích

Valašské chalupy: Tento resort se nachází v údolí Pluskovec u ski areálu Kyčerka. Nabízí nové, útulné ubytování v soukromí (menší pro dvojice nebo větší apartmány pro rodiny a větší skupiny). Krásné roubenky, zahrada, gril a dětské hřiště.

Valašské chalupy / Ubytování v Beskydech

Valašský dvůr: Plně vybavený areál pro letní a zimní dovolenou (lyžárna, zahrada, dětské hřiště, společenská místnost s ohništěm). Apartmány jsou plně vybavené včetně kuchyně a vlastní koupelny. Autobusová zastávka přímo před ubytováním.

Valašský dvůr / Kde se ubytovat v Beskydech

Grandhotel Tatra: Jeden z nejlepších hotelů v okolí poskytující wellness služby. Hotel je stylově a velmi útulně zařízený. Výborná kuchyně, sluneční terasa s výhledem, dětský koutek, vinotéka, bazén či sauna. Na výběr pokoje nebo větší apartmány. Pokoje jsou moderní, plně vybavené a některé navíc s balkónem.

Grandhotel Tatra / Ubytování s wellness v Beskydech

Karolinka a Nový Hrozenkov

Karolinka a Nový Hrozenkov se nacházejí kousek před Velkými Karlovicemi. Bezprostředně na sebe navazují a obě poskytují dobré zázemí v létě i v zimě (na běžky jsou lepší Velké Karlovice, které mají v bezprostředním okolí běžecké stopy).

Vykoupat se můžete v přírodním jezeře na konci Nového Hrozenkova. Je tu občerstvení, skluzavky a pořádají se tu různé akce.

Karolinka a Nový Hrozenkov mají dobré autobusové a vlakové spojení s Velkými Karlovicemi a Vsetínem.

Turistika a výlety v okolí Karolinky

Vyšlápněte si na vrchol Tanečnice a odtud po hřebenovce na Soláň (nebo od Tanečnice na druhou stranu, pokud hledáte víc klidu).

Z Nového Hrozenkova se dostanete autem za pár minut do sedla pod vrchol Kohútka. Přímo na hranice se Slovenskem. Tady zaparkujete a vyrazíte po hřebeni Javorníků.

Čekají vás dechberoucí výhledy a horské chaty, kde se dobře najíte. V zimě tudy vede běžecká stopa nebo je tu oblíbený ski areál.

Kohútka je taky oblíbeným ski areálem.

Výhled ze sedla Kohútka

Nejlepší ubytování v okolí Karolinky a Nového Hrozenkova

Chalupy Mátěráda: Areál valašských chaloupek, který nabízí ubytování v samostatných chaloupkách různé velikosti (se 2 až 4 ložnicemi). Ubytování je kompletně a útulně zařízené (kuchyně s lednicí, troubou, mikrovlnkou, vlastní koupelna, posezení, kamna). V areálu je spousta atrakcí pro děti a posezení s grilem.

Chalupy Mátěráda / Ubytování v Beskydech

Hotel Lidový dům: Velmi levné ubytování v Novém Hrozenkově, které nabízí 2-4 lůžkové pokoje s vlastní koupelnou a starším, ale čistým vybavením.

Horský hotel Kohútka: Jak už napovídá název, tento hotel se nachází u vrcholu Kohútka. S nádherným výhledem na Beskydy. Nabízí pokoje různých velikostí i apartmány s vířivkou. Výborně tu vaří. Skvělá základna pro túry, běžky a lyže.

Horský hotel Kohútka / Kde se ubytovat v Beskydech

Roubenka Valachy: Krásné ubytování v roubenkách s jezírkem pro koupání. Apartmány jsou kompletně vybavené, moderní a zařízené v přírodních tónech. K dispozici místnost pro kola a lyže, gril, vířivka, sauna a hřiště pro děti.

Roubenka Valachy / Ubytování v Beskydech

Penzion Skaličí: Nádherný a stylový penzion uprostřed přírody. Pokoje útulné s pohodlnými postelemi a vlastní koupelnou. Bohaté snídaně, sauna, terasa s výhledem, ohniště a přátelští majitelé. Ideální místo pro turistiku nebo odpočinek od každodenního shonu.

Penzion Skaličí / Ubytování v Beskydech

Horní a Dolní Lomná

Horní a Dolní Lomná dříve tvořily jednu obec. Nacházejí se na severovýchodě Beskyd nedaleko Jablunkova. Mezi nimi se rozprostírá prales Mionší, který je přístupný jen od června do poloviny září.

V obcích je několik obchodů pro nakoupení pečiva a základních potravin, restaurace a zastávky pro autobusy, které spojují Horní a Dolní Lomnou s Jablunkovem.

S dětmi navštivte zážitkový areál URSUS na kraji Dolné Lomné nebo Lomňanské muzeum, kde se dozvíte více o pralese Mionší (národní přírodní rezervace v Beskydech), omrknete babiččinu zahrádku a repliku třídy Obecné školy z roku 1852.

Turistika a výlety v okolí Horní a Dolní Lomné

Horní a Dolní Lomná jsou jako stvořené pro turistiku – přírodní rezervace Velký Polom u hranic se Slovenskem, směr Malý Polom přes Kozí hřbety, rozhledna Tetřev, chata Kamenitý, hřebenovka přes vrchol Slavíč a další krásná místa v okolí, kde často budete zcela sami (na rozdíl od Pusteven nebo Lysé hory).

Výhled z chaty Kamenitý
Výhled z chaty Kamenitý

Nejlepší ubytování v Horní a Dolní Lomné

Penzion Bawaria (Horní Lomná): Pěkný, nový hotel s výhledem na okolní přírodu. Pokoje jsou útulné (v nabídce taky rodinné pokoje) s vlastní koupelnou a některé navíc s kuchyňským koutem. Milý personál, výborná kuchyně.

Penzion Bawaria

Wellness hotel Pod Kyčmolem (Horní Lomná): Na konci Horní Lomné se uprostřed přírody nachází tento hotel s malým pivovarem. Kvalitní wellness, bazén, přátelský personál a výborná kuchyně. Pokoje jsou moderní, čisté a vhodné i pro rodiny. K dispozici dětská herna a bowling.

Wellness hotel Pod Kyčmolem

Apartmány Babyhouse (Dolní Lomná): Máte menší děti a hledáte ubytování v Beskydech? Toto ubytování je ideální. Apartmány jsou stylově a prakticky zařízené včetně malé herny pro děti. K dispozici je taky společná herna a dětské hřiště s posezením a zahradou.

Bílá a Staré Hamry

Bílá je malá rekreační obec, kde žije necelých 300 obyvatel. Nachází se v údolí říčky Bílá Ostravice. V obci najdete malý obchod, restaurace a nádherný dřevěný kostel sv. Bedřicha.

Bílá je ideálním místem pro zimní i letní dovolenou. Centrem obce je oblíbený ski areál, který patří k největším v Beskydech.

Děti se vyřádí v dětském areálu naproti ski areálu (trampolíny, lanový park, velké pískoviště, vodní svět nebo šmoulí domečky). V Bílé se nachází taky pěkná obůrka.

Horská obec Staré Hamry leží nedaleko Bílé. Tvoří je 5 osad, které odděluje přehrada Šance. Nakoupíte si v Jednotě a zalyžujete ve ski areálu Gruň.

Celá oblast je dobře propojená místními autobusy, kterými se dostanete do Ostravic, Horní a Prostřední Bečvy nebo Frýdlantu nad Ostravicí.

Kam na dobré jídlo v okolí Bílé a Starých Hamrů?

V osadě Salčanka ve Starých Hamrech leží restaurace Bowling, kde mají pestrou nabídku jídel od kyselice, česnečky až po burger nebo vepřovou panenku.

Na Gruně se nachází restaurace Švarná Hanka. Horská chata v malebném prostředí, kde vás pohostí místní kuchyní (kyselice, guláš či borůvkové knedlíky).

Turistika a výlety v okolí Bílé a Starých Hamrů

V okolí Bílé a Starých Hamrů je spousta běžeckých stop a turistických tras (Javořina se zvoničkou Martin, rozhledna Čarták, česko-slovenská hřebenovka, naučná stezka Gruň – Bílý Kříž a další).

kostel sv. Bedřicha v Bílé

V létě se můžete nechat vyvézt lanovkou z Bílé na vrch Zbojnická. Odtud pak můžete sjet na koloběžce, vybrat si některý ze single trails (kola se dají půjčit na místě), kochat se výhledy až na Lysou horu nebo pokračovat dál (např. po modré na hranice se Slovenskem, odkud jsou taky krásné výhledy).

Nejlepší ubytování v Bílé a Starých Hamrech

Wellness hotel Ondrášův dvůr: Nádherný hotel, který dokonale splývá s okolní přírodou. Nabízí moderní a útulné pokoje a apartmány s kuchyňským koutem, kvalitní wellness (koupací jezírko, venkovní kádě s teplou vodou, krytý bazén, sauna). Přátelský personál, výborná kuchyně. Běžecká stopa přímo u hotelu, ski areál Mezivodí 200 m. Pouze 15+.

Wellness hotel Ondrášův dvůr

Apartmány Bílá 188: Apartmány se nacházejí ve svahu, odkud je výhled na protější hřeben se sjezdovkou. Ubytování je nové, moderní a kompletně vybavené včetně kuchyně (mikrovlnná trouba, lednice, myčka, rychlovarná konvice, varná deska). Součástí je prostorná zahrada, místnost pro lyže a kola, venkovní posezení s grilem.

Apartmány Bílá 188

Apartmány Mezivodí: Toto ubytování se nachází přímo u ski areálu Mezivodí. Obklopené přírodou, na samotě nedaleko obce Bílá. Apartmány jsou útulné a plně vybavené (kuchyňský kout s myčkou, lednicí, varnou deskou apod). Zahrada s posezením a dětským hřištěm. Ideální pro rodiny.

Apartmány Mezivodí

Penzion Bezručova škola: V osadě Gruň se nachází penzion Bezručova škola. Obklopený krásnou přírodou a s výhledem na hory. Penzion je útulný, dobře tu vaří a má vše potřebné pro pohodovou dovolenou – čisté pokoje s vlastní koupelnou (pro páry i větší rodiny či skupinky přátel), lyžárnu, bar, restauraci, zahradu.

Kde se ubytovat v Beskydech – mapa

JAK POUŽÍVAT TUTO MAPU: Výše najdete podrobnou mapu, kde se ubytovat v Beskydech. Kliknutím do levé horní části mapy uvidíte samostatné vrstvy s vyznačenými místy. Můžete skrýt a zobrazit různé vrstvy nebo kliknutím na ikony na mapě zobrazit názvy míst, která zmiňuji v průvodci o ubytování v Beskydech. Pokud si chcete mapu uložit, označte jí hvězdičkou. Pro větší verzi klikněte na ikonu v pravém horním rohu.

Více informací o Beskydech

BESKYDY: Podívejte se na více než 40 tipů na výlety a turistické trasy v Beskydech a seznam s nejlepšími wellness hotely v Beskydech.

MORAVA: Jeseníky jsou dalším oblíbeným pohořím na Moravě. Máme připraveného taky průvodce s více než 100 tipy, co navštívit na jižní Moravě.

DALŠÍ INSPIRACE: Inspirujte se našimi průvodci s tipy pro Krkonoše, Vysočinu, Šumavu a dalšími místy v České republice.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *