KATZENSTEIN | KOČIČÍ HLAVA: vyhlídka na Krušné hory v Německu

Sasko v Německu má na svém území řadu míst, kam můžete podniknout výlet, až vás omrzí Krušné hory u nás. Jedním z nich je vyhlídka Katzenstein, která je ideální i pro výlet s dětmi.

Vyhlídka Katzenstein – základní info

  • Dejte si Katzenstein do překladače a vyjede vám Kočičí kámen. No popravě my tam nic kočičího neviděli. Ani vzdáleně. Ale tak já jsem slepá a Péťa asi nemá dost bujnou fantazii :).
  • Katzenstein je hora o nadmořské výšce 706 m, na jejíž náhorní plošině se nachází vyhlídka, odkud se pokocháte údolím potoka Schwarzen Pockau.
  • Místo se nachází v chráněné oblasti Schwarzwassertal (obdivuji Němce, že podobná slova napíšou bez chyby 😀). Pohybovat byste se měli jen po vyznačených trasách.
Vyhlídka Katzenstein / kam v Krušných horách v Německu

Trasy na Katzenstein

Na Katzenstein vedou 3 hlavní trasy. V různých obtížnostech a délkách.

Trasa kolem Grüner Graben

Grüner Graben neboli Zelený příkop je umělý vodní kanál o délce 8 km. Jeho účelem bylo poskytovat do 2. poloviny 19. století zdroj energie pro průmysl, především hornictví. Jedná se o německou podobu české Dlouhé stoky ve Slavkovském lese.

Trasa začíná na konci obce Künhaide a vede po modré turistické značce. Ke Katzenstein se dostanete cca po 6 km.

Trasa údolím potoka Schwarze Pockau

Vyrazit údolím potoka Schwarze Pockau můžete ve dvou směrech. Vždy po červené turistické značce.

Potok Schwarze Pockau

První trasa začíná na stejném parkovišti jako v případě trasy kolem technické památky Grüner Graben. Od parkoviště vyrazíte přes most po Schwarzwassertalstrasse (červená turistická značka), která je zároveň cyklostezkou SäM23.

Z Schwarzwassertalstrasse pak po cca 5 kilometrech odbočíte taky po červené na Karenweg.

V opačném směru můžete vyrazit například od Hinterer Grund, kde se děti cestou vyřádí na dětském hřišti, popř. při menším odbočení uvidíte lamy.

Trasa od Pobershau

A jako poslední si tu necháme tu nejlehčí a nejkratší cestu ?.

Nečeká vás tady žádné převýšení, protože celý kopec na vyhlídku vyjedete z druhé strany autem přes Pobershau, kolem kočičí restaurace (znamení, že jedete správně ?) a zaparkujete cca 500 m od Katzenstein. Odtud se vydáte po zelené nebo červené turistické trase.

Cesta na Katzenstein / Krušné hory v Německu
Cesta kolem restaurace na vyhlídku Katzenstein
Výhled z vyhlídky Katzenstein
Výhled z vyhlídky Katzenstein
Krušné hory v Německu / tipy na výlet v Krušných horách v Německu
Krušné hory v Německu / tipy na výlet v Krušných horách v Německu

A rada na závěr: pokud na vás v autě na palubovce svítí žebravé oko (ano, ikonka urputně signalizující, že by jste neměli vesele míjet tu poslední benzínku na posledních XY kilometrů) a vy se chystáte do Německa, nebuďte stejní flegmatici jako my.

V Německu rozhodně nerostou benzínky na každém rohu stejně jako u nás a může se stát, že pak pojedete pěknou štreku s dojezdem 0 kilometrů…a ještě pokud to podpoříte tím, že mluvíte, mluvíte a nesledujete navigaci a zajedete si asi 15 kilometrů. Péťa byl ze mě úplně nadšený ?.

Ale jak se říká – vše špatné je pro něco dobré. Aspoň jsme zjistili, že – co je psáno, není dáno…na palubovce nebo kdekoliv jinde :).

Jaká jsou vaše oblíbená místa za hranicemi s Německem?

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *