Katzenstein: vyhlídka připomínající kočičí hlavu

Katzenstein: vyhlídka připomínající kočičí hlavu

Katzenstein je vyhlídka, kterou najdete “co by kamenem dohodil” v Krušných horách v Německu. Sasko nejsou jenom nákupy v Drážďanech (říká ta, co tam byla na nákupech už dvakrát 🙂).

Pár základních faktů o Katzenstein

  • Dejte si Katzenstein do překladače a vyjede vám Kočičí kámen. No popravě my tam nic kočičího neviděli. Ani vzdáleně. Ale tak já jsem slepá a polovička možná nemá takovou představivost 🙂.
  • Katzenstein, to je vlastně hora v nadmořské výšce 706 m. n. m., na jejíž náhorní plošině se nachází vyhlídka, odkud se pokocháte údolím potoka Schwarzen Pockau.
  • Místo se nachází v chráněné oblasti Schwarzwassertal (obdivuji Němce, že podobná slova napíšou bez chyby 😀). Pohybovat byste se měli jen po vyznačených trasách.
Katzenstein / kam v Krušných horách v Německu

Trasy na Katzenstein

Na Katzenstein vedou 3 hlavní trasy. V různých obtížnostech a délkách.

Trasa kolem Grüner Graben

Grüner Graben neboli Zelený příkop je umělý vodní kanál o délce 8 km. Jeho účelem bylo poskytovat do 2. poloviny 19. století zdroj energie pro průmysl, především hornictví. Jedná se vlastně o německou podobu české Dlouhé stoky ve Slavkovském lese.

Trasa začíná na konci obce Künhaide a vede po modré turistické značce. Ke Katzenstein se dostanete cca po 6 km.

Trasa údolím potoka Schwarze Pockau

Vyrazit údolím potoka Schwarze Pockau můžete ve dvou směrech. Vždy po červené turistické značce.

První trasa začíná na stejném parkovišti jako v případě trasy kolem technické památky Grüner Graben. Od parkoviště vyrazíte přes most po Schwarzwassertalstrasse (červená turistická značka), která je zároveň cyklostezkou SäM23. Z Schwarzwassertalstrasse pak po cca 5 kilometrech odbočíte taky po červené na Karenweg.

V opačném směru můžete vyrazit například od Hinterer Grund, kde se děti cestou vyřádí na dětském hřišti, popř. při menším odbočení uvidíte lamy.

Trasa od Pobershau

A jako poslední si tu necháme tu nejlehčí a nejkratší cestu 🙂.

Nečeká vás tady žádné převýšení, protože celý kopec na vyhlídku vyjedete z druhé strany autem přes Pobershau, kolem kočičí restaurace (znamení, že jedete správně 🙂) a zaparkujete cca 500 m od Katzenstein. Odtud se vydáte po zelené nebo červené turistické trase.

Katzenstein / kam v Krušných horách v Německu / Erzgebirge
Katzenstein / kam v Krušných horách v Německu
Katzenstein / kam v Krušných horách v Německu

A rada na závěr: pokud na vás v autě na palubovce svítí žebravé oko (ano, ikonka urputně signalizující, že by jste neměli vesele míjet tu poslední benzínku na posledních XY kilometrů) a vy se chystáte do Německa, nebuďte stejní flegmatici jako my.

V Německu rozhodně nerostou benzínky na každém rohu stejně jako u nás a může se stát, že pak pojedete pěknou štreku s dojezdem 0 kilometrů…a ještě pokud to podpoříte tím, že mluvíte, mluvíte a nesledujete navigaci a zajedete si asi 15 kilometrů. Řidič byl ze mě úplně nadšený 🙂.

Ale jak se říká – vše špatné je pro něco dobré. Aspoň jsme zjistili, že – co je psáno, není dáno…na palubovce nebo kdekoliv jinde :).

Mohlo by se vám líbit:

Pomohl vám článek? Děkuji za zpětnou vazbu 🖤.

  Subscribe  
Upozornit na