Co vidět v Praze za 2 dny: podrobný itinerář (+ mapa)

víkend v Praze / co vidět v Praze za 2 dny

Plánujete strávit víkend v Praze? Inspirujte se naším itinerářem, co vidět v Praze za 2 dny. Součástí článku je taky mapa, kterou si můžete stáhnout a tipy na skvělé restaurace, kam na jídlo v Praze.

Obsah článku:

CO NAVŠTÍVIT A VIDĚT V PRAZE ZA 2 DNY

ITINERÁŘ PRO 1. DEN

Karlův most

Začněte svůj itinerář pro 2 dny v Praze u jedné z nejkrásnějších památek v ČR – Karlův most patří k nejoblíbenějším památkám Prahy a už dopoledne se tu shlukují obrovské davy turistů.

Přesně to je důvod, proč náš první den v Praze začínáme právě tady. Ráno má totiž tu nejlepší atmosféru, kterou si užijete jen s pár dalšími. A vůbec nemusíte vstávat v 5 hodin ráno. Tato fotka je focená v půl 8 ráno v létě.

Karlův most Praha za 1 den

Karlův most je gotický most ze 14. století, který nechal postavit český král a římský císař Karel IV. Na jeho počet se nachází na východním břehu řeky u Karlova mostu socha Karla IV., která jako by most střežila.

Malostranská mostecká věž a nad ní Hradčany Praha
Malostranská mostecká věž a nad ní Hradčany

Na obou stranách mostu stojí věže – Staroměstská mostecká věž na východě a Malostranská mostecká věž na západě. Obě jsou přístupné veřejnosti a nabízejí skvělý výhled na blízké okolí.

Karlův most Praha za 1 den

S výhledem na Hradčany a Pražský hrad pokračujeme na druhou stranu Karlova mostu, kde se rozprostírá jedna z nejkrásnějších pražských čtvrtí – Malá Strana.

Ubytování v Praze 😴

ubytování praha
OREA hotel Pyramida

Wellness, soukromé parkování, kousek od centra

ubytování praha
Hotel EDEN

Nový hotel, parkování zdarma, výborná dostupnost

Malá Strana

Od mostu jdeme stále rovně, uličkou, která je součástí jedné z nejkrásnějších pražských čtvrtí – Malé Strany.

Projděte přes Malostranské náměstí kolem kostela svatého Mikuláše, který díky jeho velké kopuli nepřehlédnete.

kostel svatého Mikuláše praha

Hned vedle kostela se samostatně tyčí Svatomikulášská zvonice, která nabízí jeden z nejkrásnějších výhledů na město.

Projděte přes Malostranské náměstí a pokračujete úzkou uličkou Zámecká. Za 10-15 minut vystoupáte přímo k Pražskému hradu s nádherným výhledem na město. Je brzy ráno, takže pokud navštěvujete Prahu v létě, teploty jsou stále příjemné.

Pokud si chcete výstup zkrátit nebo cestujete s malými dětmi (které milují tramvaje jako ty naše), můžete na Malostranském náměstí nasednout na tramvaj 22 nebo 23, která vám ušetří stoupání (vystupte za 3 zastávky ve stanici Pražský hrad).

Pražský hrad

Areál Pražského hradu otevírá už v 6 hodin ráno. Pokud ale chcete navštívit památky zevnitř (katedrálu svatého Víta, Zlatou uličku, Starý královský palác, baziliku svatého Jiří), stačí přijít na 9. hodinu, kdy se otevírají veřejnosti.

Areál Pražského hradu je nádherný a klidně tu strávíte půl dne. Mísí se tu různé architektonické styly, zahrady plné květin a dechberoucí výhledy na Prahu.

výhled z pražského hradu na malou stranu

Pražský hrad tvoří čtyři nádvoří. Nejpůsobivější je první nádvoří se zlatou a Matyášovo bránou.

Toto nádvoří uvidíte jako první, pokud půjdete od Malostranského náměstí vzhůru. Do Pražského hradu pak vstoupíte přes čtvrté nádvoří po levé straně.

katedrála svatého Víta praha

Katedrála svatého Víta a Starý královský palác

Projdete přes druhé nádvoří, které lemují budovy Nového královského paláce a pokračujete na třetí nádvoří. Jako první spatříte katedrálu svatého Víta, kde se nachází mauzoleum českých králů a nádherná Svatováclavská kaple.

Nezapomeňte si prohlédnout i exteriér katedrály. Většina lidí se zastaví u hlavního vstupu, přitom po pravé straně uvidíte nádhernou zlatou mozaiku Posledního soudu.

Pokud si chcete užít pohled na Prahu z ptačí perspektivy, navštivte za poplatek jižní věž katedrály – vstup se nachází z boku katedrály.

Napravo od katedrály je vstup do Starého královského paláce s Vladislavským sálem, kde se v minulosti konaly korunovační hostiny českých panovníků. Dnes slouží pro slavnostní zasedání Parlamentu.

Bazilika svatého Jiří a Zlatá ulička

Za katedrálou svatého Víta se nachází románská bazilika svatého Jiří, kterou poznáte podle výrazně červeného barokního průčelí. Patří k nejstarším kostelům v Česku a slouží jako pohřebiště Přemyslovců.

bazilika svatého Jiří Praha
bazilika svatého Jiří Praha

Pokračujte za bazilikou dolů a po levé straně najdete vstup do Zlaté uličky, jedné z nejkouzelnějších uliček v Praze. Měří jen 100 metrů a je známá svými nízkými domky z přelomu 16.-17. století, které byly vestavěné do výklenků v hradbách. Při návštěvě můžete nakouknout dovnitř obydlí, kde uvidíte různé výstavy a obchůdky.

Jak navštívit Pražský hrad

Před vstupem do areálu Pražského hradu vás čeká bezpečnostní kontrola. Ta může být kolem dopoledne a brzkého odpoledne relativně dlouhá. Proto jsme návštěvu Pražského hradu naplánovali na ráno, dokud nedorazily největší davy a nemusíte se tak mačkat se zástupy turistů v bazilice nebo katedrále.

Nejspíš ale záleží na období, protože v létě jsme procházeli kontrolou, v zimě jsme mohli projít bez kontroly.

Po bezpečnostní kontrole si můžete projít celý areál zdarma, platíte až za vstup do jednotlivých míst. Vstupenka je kombinovaná a zahrnuje katedrálu svatého Víta, Zlatou uličku, Starý královský palác a baziliku svatého Jiří. Není možné koupit vstupenku na jednotlivá místa.

Všechna místa leží kousek od sebe a ve všech se budete znovu prokazovat vstupenkou, tak si jí pečlivě uschovejte.

pražský hrad praha / praha za 1 den

Vstupné na okruh Pražským hradem je 250 Kč a snížené vstupné 125 Kč (pro děti 6-16 let, studenty do 26 let a seniory nad 65 let). Pokud navštěvujete Pražský hrad s rodinou, můžete si koupit zvýhodněnou rodinnou vstupenku za 500 Kč (zahrnuje 2 dospělé a až 5 dětí do 16 let). Vstup zdarma mají děti do 6 let a držitelé průkazu ZTP a ZTP/P včetně 1 doprovodu.

Otevírací doba: Areál Pražského hradu je otevřený denně 6:00-22:00 po celý rok. Otevírací doba jednotlivých objektů se pak liší dle sezóny: duben-říjen 9:00-17:00 (v neděli otevírá katedrála svatého Víta až ve 12 h); listopad-březen 9:00-16:00.

Pokud byste chtěli navštívit jižní věž katedrály svatého Víta, vstupné se platí zvlášť (není součástí kombinované vstupenky).

Více informací: Kompletní průvodce návštěvou Pražského hradu

Královské zahrady

Prohlídka hradu může být náročná. Aby ne, jedná se o největší starobylý hrad na světě.

Procházka v královských zahradách je v tuto chvíli jako balzám na unavené nohy. Zahrady se rozprostírají severně i jižně od hradu.

Pražský hrad

Pokud vás tlačí čas, navštivte snadněji dostupné Jižní zahrady Pražského hradu. Ze zahrad je nádherný výhled na Prahu. Na jaře a v létě je to tu obzvlášť kouzelný, když vše nádherně květe.

V zimě od listopadu do března jsou zahrady uzavřené (jako většina zahrad v okolí hradu).

O kousek dál, na druhou stranu od hradu, se pak nachází Královská zahrada se zpívající fontánou (viz foto níže, otevřeno taky jen od března do října).

královské zahrady Praha

Střídání stráží

Každou hodinu se koná malé střídání stráží. V pravé poledne se pak koná na prvním nádvoří (u Hradčanského náměstí) velké střídání stráží – na videu níže se můžete podívat, jak střídání stráží probíhá:

Oběd

V areálu Pražského hradu a okolí se nachází spousta kaváren a restaurací. Výborná je hospůdka U tří sekyrek, která je trochu schovaná, ale má tu správnou českou atmosféru.

Přímo naproti hradu je vynikající, ale trochu dražší restaurace Kuchyň. Na Hradčanském náměstí najdete taky restauraci U labutí nebo vyhlášenou hospodu U černého vola směrem na Strahov. V obou mají vzhledem k poloze dobré ceny.

Z Hradčan sestoupíme zpět na Malou Stranu, kde strávíme zbytek dne.

Více informací: Objevte výhodné pobyty a zážitky v Praze.

Svatomikulášská zvonice

Pražské věže jsou ikonické. Každá nabízí trochu jiný pohled, ale vždy stojí za to. Výhled ze Svatomikulášské zvonice patřil k naším oblíbeným. Na jedné straně vidíte Hradčany a Petřín, na té druhé Vltavu a vykukující Týnský chrám ve Starém Městě.

Svatomilulášská zvonice Praha
Výhled ze Svatomikulášské zvonice

Svatomikulášská zvonice se nachází na Malé Straně při cestě z Hradčan, takže jí nemůžete minout.

Na vyhlídkový ochoz vede pohodlné schodiště, které zvládnou i děti kolem 4 let. Po cestě můžete nahlédnout do bývalého bytu věžníka. Od vyhlídkového ochotu můžete vystoupat po užším dřevěném schodišti ještě výš – tady se nachází bývalá pozorovatelna STB.

Vstup do zvonice je z boku kostela a vstupné je 190 Kč (snížené vstupné 130 Kč a vstup zdarma pro děti do 6 let a ZTP/P s doprovodem).

Vrtbovská zahrada

Málokde na světě najdete město s tolika krásnými zahradami jako v Praze. Na Malé Straně se jich nachází hned několik – Valdštejnská zahrada, Zahrady pod Pražským hradem nebo Vrtbovská zahrada. Valdštejnská zahrada je přístupná zdarma, takže tu je nejvíc lidí. Pokud si chcete užít chvíli klidu, navštivte některou z placených zahrad. Už kvůli těm výhledům to stojí za to.

Nám se moc líbí Vrtbovská zahrada, oceněná jako druhá nejkrásnější zahrada v Evropě. Barokní terasovitá zahrada italského typu od pražského architekta Františka Maxmiliána Kaňky, s freskami od Václava Reinera a sochami od Matyáše Brauna.

Muzeum pod širým nebem s výhledem na červené střechy Malé Strany. Krásné, spíše komornější a i v sezóně klidné místo s lavičkami.

Vrtbovská zahrada praha
  • Vstupné do Vrtbovské zahrady: 120 Kč, děti do 15 let 85 Kč, senioři a studenti 95 Kč, rodinné vstupné 350 Kč
  • Otevírací doba: duben-říjen 10:00-19:00

Poznámka: Většina zahrad je v období od listopadu do března uzavřená – jedná se především o Zahrady pod Pražským hradem, Vrtbovskou zahradu, Královské zahrady a Jižní zahrady pod Pražským hradem.

Kampa

Naší další zastávkou je Kampa. Kampa je uměle vytvořený ostrov kanálem Čertovka, který začíná kousek nad Karlovým mostem a vede téměř až k mostu Legií. Díky Čertovce se přezdívá oblasti “Pražské Benátky”.

Čertovka a celá Kampa mají perfektní uvolněnou atmosféru s lavičkami a výhledem na Karlův most. Kanál byl dříve využívaný jako náhon pro zdejší mlýny.

Z mlýnů se uchoval jen Velkopřevorský mlýn, který můžete vidět kousek od Lennonovy zdi. V okolí Čertovky se taky natáčelo několik filmů, jako je Chobotnice z II. patra nebo Mission Impossible s Tomem Cruisem.

Středobodem Kampy je Muzeum Kampa s moderním uměním a velkými sochami “miminek” od české umělce Davida Černého. Součástí vstupenky do muzea je taky výhled z věže – ten je částečně přístupný i zdarma bez vstupenky.

Pokud hledáte zábavný a nevšední způsob, jak poznat Prahu, vydejte se na plavbu historickou lodí. Ta proplouvá pražskými Benátkami, Vltavou a skrytými zákoutími. Součástí vstupenky je taky vstup do Muzea Karlova mostu, které se nachází kousek odtud.

kampa a čertovka praha

Petřín

Náš první den v Praze zakončíme na Petříně, který se vypíná nad Malou Stranou a je z Kampy snadno dostupný.

Petřínská rozhledna Praha

Nasedněte na historickou lanovkou (jízdné 60 Kč nebo zdarma s celodenní jízdenkou na MHD v Praze). Na lanovku se stojí v sezóně dlouhé fronty. Na večer máte šanci, že tu fronty nebudou – pár minut a jste nahoře kousek od Petřínské rozhledny.

Lanovka je navíc otevřená až do pozdních hodin, takže pokud si chcete užít pohled na západ slunce nebo večerní Prahu, není lepší místo než Petřín.

výhled z Petřínské rozhledny Praha

Petřínská rozhledna jakoby z oka vypadla Eiffelově věže. Jedná se totiž o její volnou kopii.

Měří sice “jen” 58,7 m, ale na druhou stranu stojí v nadmořské výšce 324 m, takže působí vyšší a doslova dominuje panorama Petřína a Hradčan. Nadmořská výška navíc nebyla zvolená náhodně – 324 m totiž měří známější Eiffelova věž v Paříži.

Vstupné na Petřínskou rozhlednu je 220 Kč a snížené 150 Kč (děti 6-15 let, studenti do 26 let, senioři nad 65 let, ZTP). Rodiny platí zvýhodněné vstupné 440 Kč (2 dospělí + až 4 děti do 15 let).

Otevírací doba Petřínské rozhledny: leden-březen 10:00-18:00, duben-květen 9:00-20:00, červen-září 9:00-21:00, říjen-prosinec 10:00-20:00

kinského zahrady praha
Kinského zahrady

Na úpatí Petřína a v okolí dolní stanice lanovky je několik možností, kam na skvělé jídlo. Například mexická restaurace Cantina nebo restaurace Luka Lu s jugoslávskou kuchyní, kde vás z pestrého interiéru bude přecházet zrak. V Angelato si pak můžete dát jako sladkou tečku výbornou zmrzlinu.

Více informací: Zde najdete více tipů, co navštívit na Malé Straně.

CO NAVŠTÍVIT A VIDĚT V PRAZE ZA 2 DNY

ITINERÁŘ PRO 2. DEN

Staroměstské náměstí

Ať už máte v Praze dva dny nebo jen jeden den, Staroměstské náměstí nemůže v itineráři chybět. Je to jedno z nejkrásnějších náměstí v Praze a pravidelně se umísťuje taky v seznamu nejkrásnějších náměstí v Evropě. Díky tomu se už dopoledne zaplní turisty – v ranních hodinách si ho užijete jen s pár dalšími.

Staroměstské náměstí představuje historické jádro Prahy a tvořilo kulisu pro řadu událostí v českých dějinách.

Je tu toho tolik k vidění – od Týnského chrámu, kostela svatého Mikuláše, přes renesanční, barokní a rokokové domy až po Staroměstskou radnici s orlojem.

Staroměstská radnice s orlojem nalevo a Týnský chrám uprostřed Praha
Staroměstská radnice s orlojem nalevo a Týnský chrám po pravé straně

Uprostřed náměstí stojí pomník Mistra Jana Husa a Mariánský sloup.

Pokud máte chuť, můžete vystoupat na vyhlídkový ochoz do Staroměstské radnice. Užijete si nejen krásné výhledy, ale prohlédnete taky pozadí orloje a interiéry radnice.

kam za výhledy v Praze - Staroměstská radnice s orlojem
Staroměstská radnice s orlojem

Vstupné do Staroměstské radnice: 300 Kč, snížené 200 Kč (senioři nad 65 let, mládež 15-18 let, studenti), děti do 5 let a ZTP s doprovodem zdarma. Sleva 50 % na vstupném první hodinu po otevření od úterý do neděle.

Otevírací doba Staroměstské radnice: leden-březen pondělí 11:00-20:00, ostatní dny 10:00-20:00; duben-prosinec pondělí 11:00-21:00, ostatní dny 9:00-21:00

Projděte si uličky kolem Staroměstského náměstí a zamiřte k Prašné bráně.

Ubytování v Praze 😴

ubytování praha
Hotel Angelo

Moderní ubytování, skvělá kuchyně, terasa

praha ubytování
Hotel Krystal

Oblíbený hotel za dobrou cenu

Prašná brána

Prašná brána je 65 m vysoká gotická brána, která dříve sloužila pro skladování střelného prachu, odkud taky dostala svůj název. Přímo u Prašné brány začíná Královská cesta, která vede přes Staroměstské náměstí, Karlův most až ke katedrále svatého Víta.

Prašná brána a vedle Obecní dům / Praha za 1 den

Prašná brána je otevřená veřejnosti. Můžete vystoupat na ochoz ve výšce 44 m a užít si výhled na Týnský chrám a Staroměstskou radnici. Ta otevírá už v 10 hodin, v létě o hodinu dříve. Plné vstupné je 190 Kč.

Výhled z Prašné brány, Praha

Tip: Vybrané věže v Praze (Staroměstská a Malostranská mostecká věž, Mikulášská zvonice, Prašná brána, Jindřišská věž, Staroměstská radnice) nabízejí první hodinu po otevření slevu 50 % na vstupné.

Když tu budete, nemůžete přehlédnout Obecní dům, nádhernou secesní budovu, která přímo navazuje na Prašnou bránu.

Obecní dům, Praha

Toulejte se v uličkám Starého Města, které jsou naprosto kouzelné a lemované krásnými, skvěle zachovanými budovami. To je jeden z důvodů, proč je Staré Město v Praze zapsané na seznamu UNESCO.

Václavské náměstí

Jen za pár minut od Prašné brány nebo Staroměstského náměstí dojdete na Václavské náměstí.

Václavské náměstí si můžete představit jako 700 m dlouhý bulvár, který je na svém vrcholu ohraničený impozantní budovou Národního muzea a postupně se svažuje, dokud neprotne nákupní ulici Na Příkopě.

Pod budovou Národního muzea stojí socha svatého Václava, patrona České republiky. Náměstí lemuje řada obchodů, restaurací, hotelů.

Na Václavském náměstí došlo k vyhlášení Československé republiky v roce 1918 nebo k pádu komunismu v roce 1989.

Více informací: Objevte výhodné pobyty a zážitky v Praze.

Národní muzeum

Pokud byste v České republice měli navštívit pouze jedno muzeum, mělo by to být právě Národní muzeum. Dva dny jsou málo na to, abyste si ho stihli celé projít. Je tu toho opravdu hodně k vidění – především přírodní a historické expozice, které se rozprostírají na několika patrech.

Národní muzeum Praha

Navíc vše zasazené v nádherných prostorách. Třešničkou prohlídky je výhled z kopule, která má prosklenou podlahu.

Stará budova Národního muzea je propojená s novou moderní přístavbou, kde sídlí dětské muzeum.

  • Vstupné do Národního muzea: 280 Kč, snížené 180 Kč (senioři nad 65 let, mládež 15-18 let, studenti), děti do 15 let zdarma
  • Otevírací doba: 10:00-18:00

Kam zajít na jídlo v centru Prahy?

V restauraci Jaffa vaří výbornou kuchyni z Pákistánu a dalších blízkovýchodních zemí.

Restaurace U Pinkasů byla první pražská hospoda, kde čepovali plzeňské pivo. Pokud chcete zajít na výbornou českou kuchyni, tady určitě vedle nešlápnete. Doporučuju zajít, když je otevřená zahrádka, která přímo sousedí s kostelem Panny Marie Sněžné.

Levně, ale dobře se najíte v jednoduché restauraci Havelská koruna mezi Staroměstským a Václavským náměstím.

Vyhlášená je restaurace U Fleků, která má několik jídelních sálů zasazených ve středověkém prostředí. Na výborně upravené maso skočte do Kantýny.

Praha otočná hlava Franze Kafky
Otočná socha Franze Kafky kousek od Václavského náměstí

Vinohrady

Pražské Vinohrady jsou známé svou elegantní secesní architekturou a listnatými uličkami, která nabízí klidnější prostředí mimo davy turistů. Oblíbená čtvrť místních, kde najdete módní kavárny, rozmanité restaurace a krásné parky.

Pokud dáváte přednost přírodě, zamiřte do Grébovky (Havlíčkových sadů). Grébovka je nádherný park ve stylu italské renesance, na jehož kraji se nachází Grotta, umělá jeskyně s fontánou a jezírkem. Na svahu roste vinná réva a nad ní se rozprostírá otevřená vyhlídka, odkud si užijete pohled na Prahu. A navíc si můžete zajít na něco dobrého do zdejší kavárny.

Vyšehrad

Vyšehrad je jedno z nejlepších míst, co navštívit v Praze – pro svou historii, uvolněnou atmosféru, nádherné památky a ještě lepší výhledy. Jedná se o pevnost a hrad z 11. století, který doslova dominuje skále na pravém břehu Vltavy.

Vyšehrad Praha / co navštívit v Praze

Vyšehrad údajně založil bájný král Krok. A i když to je pevnost, k vojenským účelům dlouho nesloužil.

Samotný Vyšehrad je přístupný zdarma – včetně vyhlídek a místního hřbitova, který je místem odpočinku nejvýznamnějších Čechů.

Pokud byste ho chtěli navštívit památky zevnitř, je potřeba zaplatit vstupné. To platí taky pro baziliku svatého Petra a Pavla, která tvoří dominantu Vyšehradu. A určitě to stojí za to – uvnitř je nádherně zdobená.

☞ Podívejte se na náš přehled, co navštívit v Praze včetně praktických informací o vstupném a otevírací době.

Náplavka

Kdo nebyl na Náplavce, nebyl v Praze. Náplavka je místem společenského dění a zvlášť v létě nabízí příjemné posezení u vody. V sobotu se tu ráno konají oblíbené farmářské trhy.

A pokud chcete okolí pořádné prozkoumat, vydejte se na oblíbenou plavbu lodí po Vltavě.

Náplavka Praha

Náplavka se rozprostírá na obou březích Vltavy kousek od Vyšehradu. O fous lepší je ta na Smíchově, kam stačí přejít železniční most a dát se doprava. Je tu několik kaváren s krásným výhledem na nasvícený Vyšehrad.

Pokud přemýšlíte, kam zajít v okolí na dobré jídlo a pití, zkuste Manifesto Market. Jedná se o otevřený, industriální prostor, který je oblíbeným společenským místem setkávání pro místní.

Tady můžete vyzkoušet jídlo z celého světa nebo posedět u baru. V létě je napuštěný bazén s lehátky, v zimě se zahřejete ve vyhřívaných glampingových stanech. Všechny tipy najdete v mapě na konci článku.

Náplavka Praha

Co vidět v Praze, pokud máte 3 nebo 4 dny?

Nový Svět a Loreta

Nový Svět představuje neobjevený klenot kousek od Pražského hradu. Malebná čtvrť se svéráznými domy, kterou je radost objevovat. Můžete si dát něco dobrého ve zdejší kavárně a užívat si atmosféru místa, které znají především místní.

Nový Svět Praha

Černínskou ulicí pokračujeme kolem zdí Loretánského kláštera. Tady na vás dýchne umění a historie. Loreta je známá svou zvonkohrou, která se rozezní každou hodinu v hodinové věži.

Celý areál je nádherný. Vstupné se může zdát vyšší, ale je tu toho hodně k vidění. Nenechte si ujít Loretánský domek, kopii známé kaple v italském městě Loreta. Ta je údajně původním domem Panny Marie z Nazareta.

V zadní části areálu stojí kostel Narození Páně, který je uvnitř nádherně vyzdobený freskami a zlatými detaily ve stylu rokoka. Při prohlídce uvidíte taky Loretánský poklad, který je druhým nejcennějším chrámovým pokladem v České republice po svatovítském pokladu.

Loretánský klášter Praha Hradčany

Strahovský klášter

Kousek od Lorety se nachází Strahovský klášter. Součástí areálu Strahovského kláštera je nádherná knihovna, kostel svatého Rocha, Strahovský pivovar, Muzeum miniatur, kostel Nanebevzetí Panny Marie na Strahově a Velká Strahovská zahrada.

strahovský klášter z petřínské rozhledny Praha
Pohled na Strahovský klášter z Petřínské rozhledny

Přes Velkou Strahovskou zahradu se dostanete za pár minut na Petřín. Procházka je pohodlná a užijete si při ní krásné výhledy.

Více informací: Objevte výhodné pobytové balíčky v Praze.

ZOO a Botanická zahrada

Přesouváme se do čtvrti Troja, která je známá zoologickou a botanickou zahradou a Trojským zámkem. Veřejnou dopravou se sem z centra dostanete asi za 40 minut.

Pražská ZOO

Zoo v Praze byla otevřená v roce 1931, rozkládá se na ploše 58 hektarů a je domovem přibližně 5 000 zvířat ze 700 různých druhů, včetně mnoha vzácných a ohrožených druhů. Tady ani jeden celý den nestačí na to, abyste důkladně prošli všechny výběhy a expozice.

praha zoo

Vše je upravené taky, aby se výběhy a pavilony co nejvíce podobaly přirozenému prostředí zvířat. Někdy máte navíc zvířata téměř na dosah.

Při procházce zoologickou zahradou si navíc užijete pěkné výhledy na Prahu.

Botanická zahrada v Praze

Nedaleko zoo, kousek od Trojského zámku, se nachází Botanická zahrada. Klidná oáza s rozlohou více než 20 hektarů, která nabízí dokonalý únik od rušného centra.

Dominantou botanické zahrady je skleník Fata Morgana, velký tropický skleník, který je přístupný celoročně. Skládá se ze tří částí, které představují různé klimatické zóny.

praha botanická zahrada

Venkovní část zahrnuje tematické sekce, jako je Japonská zahrada či Středomořská flóra. Navíc to tu žije po celý rok a konají se tu různé akce.

Žižkovská televizní věž

Pokud se pohybujete pár dní v Praze, Žižkovská televizní věž vám už bude dobře známá. Doslova totiž vystupuje nad okolními domy.

žižkovská televizní věž Praha

Žižkovská televizní věž se pyšní třemi nej – je se svými 216 m nejvyšší stavbou v České republice, má druhou nejvýše položenou vyhlídkovou plošinu v Česku a celosvětově se jedná o druhou nejošklivější budovu. To zní jako dobré důvody k návštěvě, že?

Vstupné je na Prahu vyšší, ale na druhou stranu si z Žižkovské věže užijete výhledy na celé město. Za dobré viditelnosti uvidíte až 100 km daleko. Nejkrásnější výhledy jsou za tmy, kdy je Praha krásně nasvícená. Součástí věže je taky restaurace, bistro, bar a hotel. Nahoru se dostanete výtahem.

☞ Podívejte se na ještě více tipů, co navštívit v Praze (včetně fotografií a praktických informací).

žižkovská televizní věž praha

Kde se ubytovat v Praze?

  • Hotel Angelo: Moderní ubytování, skvělá kuchyně, venkovní terasa
  • Hotel Pyramida: Ubytování kousek od Pražského hradu, wellness, soukromé parkování
  • Hotel EDEN: Nový hotel s výbornou dostupností, parkování zdarma
  • Hotel Krystal: Oblíbený hotel mimo centrum za dobrou cenu

Ubytování v Praze 😴

ubytování praha
Hotel Angelo

Moderní ubytování, skvělá kuchyně, terasa

praha ubytování
Hotel Krystal

Oblíbený hotel za dobrou cenu

Praha za dva dny – mapa trasy

Na mapě najdete vyznačenou trasu pro návštěvu Prahy za dva dny. Trasa je z velké části pěší a zahrnuje všechny nejkrásnější památky v Praze uspořádané tak, abyste se vyhnuli největším davům.

JAK POUŽÍVAT TUTO MAPU: Výše najdete podrobnou mapu s trasou, co vidět v Praze za dva dny. Kliknutím do levé horní části mapy uvidíte samostatné vrstvy s vyznačenými místy. Můžete skrýt a zobrazit různé vrstvy nebo kliknutím na ikony na mapě zobrazit názvy míst, která zmiňuji v itineráři pro víkend v Praze. Pokud si chcete mapu uložit, označte jí hvězdičkou. Pro větší verzi klikněte na ikonu v pravém horním rohu.

Jak si užít Prahu za 2 dny

  • Vezměte si pohodlnou obuv. Uličky jsou dlážděné a čekají vás úzké schody, pokud navštívíte jednu z věží.
  • Přivstaňte si na hlavní turistické body, jako je Karlův most, Staroměstské náměstí a Pražský hrad. Místa pak mají zcela jinou atmosféru a navíc se vyhnete dlouhé frontě u vstupu.
  • Nebo si naopak projděte Prahu za tmy, kdy je nádherně nasvícená. Od plavby po Vltavě po Hradčany, večer se vše zahalí do hřejivých barev světel.
  • Podívejte se, zda vám nepřinese úsporu turistická karta Prague CoolPass, se kterou získáte vstup do hlavních památek a atrakcí v Praze. Další možností je oficiální turistická karta Prague Visitor Pass.
Praha Karlův most

Toto byly naše tipy, co vidět v Praze za dny dny či víkend. Máte dotaz? Rádi ho zodpovíme v komentáři níže. Šťastnou cestu!

Nejlepší pobyty a zážitky v Praze

Více informací o Praze a okolí

PRAHA: Zde je seznam nejkrásnějších míst, co navštívit v Praze. Máte na Prahu méně času? Podívejte se na itinerář pro 1 den v Praze.

Židovská čtvrť je jednou z nejzajímavějších čtvrtí v Praze, stejně tak Petřín s nádherným výhledem. Co dělat na Malé Straně se dozvíte zde nebo se inspirujte nejkrásnějšími místy na Hradčanech.

NEJKRÁSNĚJŠÍ MĚSTA ČR: Udělejte si výlet do kouzelného Českého Krumlova nebo navštivte kolonádu ve světoznámých Karlových Varech.

Láká vás jižní Morava? Inspirujte se nejkrásnějšími místy v Mikulově nebo se podívejte na nejlepší věci, co dělat na Pálavě.

☞ Zde najdete další tipy, kam v České republice.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *