Děčínský Sněžník a Drážďanská vyhlídka: tip na výlet i s kočárkem

Rozhledna Děčínský Sněžník

Děčínský Sněžník a Drážďanská vyhlídka jsou ideální tipem na výlet na Děčínsku – rozhledna, výhled na CHKO Labské pískovce a vyrazit se můžete i s kočárkem nebo na kole.

Děčínský Sněžník jsme navštívili před týdnem. Poprvé. Ale určitě ne naposledy. Proč mi nikdo neřekl, že je tam tak krásně? A co teprve v zimě ⛄. To musí být úplná pohádka.

Základní fakta o Děčínském Sněžníku

Děčínský Sněžník je se svou výškou 723 m. n. m. nejvyšší stolovou horou ČR. Pokochat se tu můžete CHKO Labské pískovce hned z několika míst – mezi ta nejznámější patří rozhledna Děčínský Sněžník a Drážďanská vyhlídka.

Ovívat vás tu budou vlivem termických stoupavých proudů proudy až od Severního moře. To je důvod, proč se místu přezdívá Větrné lázně. Navíc je to místo s blahodárnými účinky. Další důvod, proč tuhle stolovou horu navštívit.

Drážďanská vyhlídka

Jak se dostat na Děčínský Sněžník?

Na úvod si dáme menší geografický kvíz. Na rozehřátí. Kdo uhádne, dostane bludišťáka ?. Kde leží DĚČÍNSKÝ SNĚŽNÍK? Ano, správně. Leží mezi Děčínem a Sněžníkem ?. V CHKO Labské pískovce.

My jsme vyrazili od Karlových Varů po třináctce a pak v Jílové odbočili na Sněžník. Můžete ale odbočit již dříve za obcí Libouchec a v Tisé se pak dát doprava na Sněžník. Vyjde to asi nastejno. Pokud jedete během sněhové nadílky ❄, doporučuju spíše trasu přes Tisou, kam nevede takový krpál ?.

Mapa Děčínského Sněžníku

Parkoviště u Děčínského Sněžníku

Parkování pro Děčínský Sněžník najdete mezi obcemi Sněžník a Zadní ves za hotelem Hřebenová bouda. Nemůžete to minout, ani kdyby jste sebevíc chtěli ?.

Parkoviště je placené a vyšlo nás na 40 kaček. Za horšího počasí tu ale parkovné nikdy nevybírá.

parkování u Děčínského Sněžníku
Parkování u Děčínského Sněžníku a Hřebenovou boudou

Trasy na Děčínský Sněžník

Od parkoviště se pak kousek vrátíte k hotelu Hřebenová bouda a vydáte se přes velkou louku přímo naproti hotelu po cestě NS Zapomenuté pohraničí. Ta vede ze začátku souběžně s červenou turistickou trasou, která se odpojuje kousek před skalami doprava. Záleží jen na vás, kterou trasu zvolíte.

Obejít Děčínský Sněžník není nic náročného. Spíše takový pohodový výlet. Určitě si udělejte kompletní kolečko, protože z každé strany jsou jiné výhledy.

My jsme šli napřed po naučné stezce. Po asfaltové cestě.Ideální i pro kočárek nebo cyklisty.

Po chvilce docházíte k Drážďanské vyhlídce, odkud jsou boží výhledy do okolí. Především do lesů. Takovou záplavu zeleně jsem dlouho neviděla. Nejenom modrá je dobrá ?.

Drážďanská vyhlídka/Děčínský Sněžník
Drážďanská vyhlídka/Děčínský Sněžník
Drážďanská vyhlídka/Děčínský Sněžník

Rozhledna Děčínský Sněžník

Cesta vás dovede přímo k rozhledně Děčínský Sněžník, kde se můžete i občerstvit v restauraci a penzionu Pod rozhlednou 723 m.

Najdete tu i druhé parkoviště, ale popravdě vůbec nemáme zkušenost s tím, jak se tam autem dostat. A asi ani další Češi. Dle SPZ Němci parkují u rozhledny a Češi u hotelu Hřebenová bouda ?. Navíc dle oficiálních informací se na Děčínský Sněžník jet autem nesmí, takže babo raď :).

Klíče na rozhlednu si vyzvednete přímo v bufetu pod rozhlednou. Předávání klíčů se pak podobá jedné velké nekonečné štafetě a čekání, až obdržíte pomyslný kolík :-).

Otevírací doba rozhledny Děčínský Sněžník

Otevírací doba se liší dle období:

  • duben – říjen: PO-PÁ od 10:00 do 17:00; SO, NE a svátky od 9:00 do 17:00
  • listopad – březen: PO-PÁ od 11:00 do 17:00; SO, NE a svátky od 10:00 do 17:00, ale záleží na klimatických podmínkách.

Poslední vstup je čtvrt hodinky před zavíráním.

Po posilnění jsme pokračovali dále po červené kolem druhé strany Děčínského Sněžníku. Ta je více natur. Pro kočárek není zrovna ideální. Výhledů do okolí je tu ale nepočítaně.

Rozhledna Děčínský Sněžník
Děčínský Sněžník

Celý okruh je dlouhý 4 km a pohodovou chůzí včetně zastávky na svačinu vám zabere 2 hodinky.


Jaké jsou vaše oblíbené výlety v okolí? Jsem jedno ucho v komentáři nebo na mejlu :).

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *