6 důvodů, proč používáme přírodní repelent | RECENZE

přírodní repelent / přírodní repelent pro miminka / přírodní repelent pro děti

Naše zkušenost a recenze na přírodní repelent, který můžete využívat i pro miminko nebo děti.

Když se mi poprvé do rukou dostal přírodní repelent, měla jsem pocit, že jsem objevila Ameriku ?. A musím se podělit i s vámi, proč mi přijde tak skvělý, protože pobyt v přírodě jde s repelentem ruku v ruce.

Jak jsem sháněla repelent pro miminko…

Přiznám se, že ještě 2 roky zpátky jsem neměla vůbec ponětí, že přírodní repelenty existují. Prostě jsem koupila první repelent, který mi přišel v obchodě pod ruku.

Osvícení nastalo až ve chvíli, kdy jsem sháněla repelent, který budu moct použít i na našeho prcka. Tomu bylo tou dobou kolem 6 měsíců.

přírodní repelent Incognito

Doteď si to živě pamatuju. V drogérii beru jeden repelent po druhým a zkoumám složení.

A víte co?

Nic.

Bylo jich tam snad 10 druhů a ani jeden pro takhle malé děti.

Tak jsem na to šla online. Pogooglila.

A našla na Econee.

Přírodní repelent Incognito

Proč nepoužívat klasické chemické repelenty?

Účinnou složkou chemických repelentů je DEET. To je pesticid hojně využívaní v zemědělství pro odpuzování škůdců.

Francouzský neurovědec Vincent Corbel v roce 2009 zjistil, že DEET je neurotoxin. Co to znamená? Blokuje enzym v nervových buňkách centrálního nervového systému, který rozkládá toxin. Tím se toxiny kumulují a mohou likvidovat nervové buňky.

DEET je taky účinným rozpouštědlem, takže může rozpustit plasty, vlákna, kůži nebo různé barvy a laky. Zároveň není vhodné, aby přišel do kontaktu s vodou, protože má negativní vliv na vodní život.

Suma sumárum, tohle se mi úplně na kluky stříkat nechtělo ?.

A jakmile je uvedeno na obalu repelentu, že obsahuje hořlavé látky, velkou důvěru to ve mně taky nevzbuzuje ?.

Proč je za nás fajn přírodní repelent Incognito?

Za prvé – je přírodní. Nemusím mít strach, pokud by si náhodou kluci oblízli ruku ?.

Není mastný. Jen lehká, citrusová vodička, která neobtěžuje (aspoň nás ne). Po rozetření na kůži nezanechává žádný plak. To kvituju hlavně u malých dětí.

Můžete ho používat i na miminka už od 6 měsíců. Pro ještě menší miminka je skvělá levandulová voda. Ta je mimochodem super obecně pro děti i nás dospělé – na zklidnění pokožky, na zklidnění nervů, pro klidnější spánek.

Fakt zabírá – pravidelně testováno – momentálně olejíček v aromalampě, takže jsme tu všichni pěkně vyklidnění ?. Ale zpět k repelentu.

Tou největší výhodou je, že repelent opravdu plní, co udává: “Poskytuje ochranu proti komárům, pakomárům, muškám, ovádům, klíšťatům a mnoha dalším druhům hmyzu.”

Testováním se prokázalo, že bojuje i proti komárům přenášejících viry zika, dengue a malárii a dalším až 3500 druhům bodavého hmyzu.

Některé přírodní repelenty je potřeba častěji aplikovat, tenhle vydrží až 7 hodin.

A bonusem je i jeho velikost – 100 ml, takže je skladný a bez obav si ho můžete vzít i do letadla.

Jak vás přírodní repelent Incognito ochrání?

A tohle je zajímavé. Ochrana je dvojí. Repelent obsahuje látku Citrepel 75. Jejím úkolem je odpuzovat hmyz.

A pak tu máme druhou část ochrany, při které repelent kamufluje naše kairomony. Chápu, že to je pro vás asi taky neznámý pojem. Stejně jako pro mě byl. Kairomony vylučuje naše tělo dle toho, jak máme rychlý metabolismus. Čím aktivnější jsme, tím více si na nás nějaký hmyz udělá zálusk.

A už mi s nim zdrhá :D.

Samičky komára jsou dokonce schopné nás ucítit až na 1 kilometr. Takže jestli večer objevíte v kuchyni poletujícího komára, stoprocentně si vás v ložnici najde ?. Aspoň nás si vždycky našel ?.

Jak repelent používat?

Na rozdíl od chemických repelentů se tady nemusíte bát ošplíchat i holou kůži. Protřepete přípravek a ze vzdálenosti 15 cm nastříkáte i pod oblečení, a rozetřete.

U menších dětí je lepší nastříkat oblečení nebo rozetřít na zátylek či pulzující body.

I vaše ekologické srdce zaplesá

Pro všechny, co smýšlejí ekologičtěji, tu mám dobrou zprávu. Lahvičky vyrábějí z cukrové třtiny z obnovitelných zdrojů ve Velké Británii. 10 % ze zisku navíc zasílají na enviromentální dobročinné účely.

Repelent můžete koupit třeba na eshopu Econea, kde ho kupujeme my (a nejen repelent, mají super nabídku produktů, které člověk jen tak nesežene).


Toto byla recenze na přírodní repelent, který využíváme my. Co používáte do přírody vy?

Další tipy:

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *